Als badnimf of waterrat de bruisende golven in cQronhojcl ES® WIEL MODESHOW EXTRA op maandag VIER 5 MEI OP DE LUIFELBAAN GROTE FRUITVERKOOP vaiFder TROPISCHE TINTEN SHOW BIJ WARNECKE MODE -inV*lUi - WARNECKE MODE 'n Persoonlijke Zaak PAGINA 6 MAANDAG 4 MEI 1987 Bikini met bijpassende jasje de collectie van Nina Ricci. (foto pr De nieuwe badmode vraagt wel om wat durf. Het badpak blijft welis waar de absolute topper maar niet meer uitsluitend in de inmiddels vertrouwd geworden uitvoering met hoge beenuitsnijdingen. Wie nu echt actueel gekleed de golven wil induiken, doet dit in een bad pak in jaren-veertig-stijl. Een bad kostuum, dat vroegere Hollywood- sterren als Jane Russell en Ester Williams (de Amerikaanse zwem- kampioene, die furore maakte met films als The Bathing Beauty, Nep tune's Daughter en Million Dollar Mermaid) niet zouden hebben mis staan. Glamoureus en met allerlei de tails, die een beetje ouderwets aan doen. Bredere schouderbandjes bijvoorbeeld en stevig uitgewerkte bovenlijfjes, die zelfs vaak beugels hebben en in de verte aan een cor- setje doen denken. Bovendien heb ben de broekjes in dit type badkle ding vaak korte rokjes meegekre gen, of draperieën, die de beenuit snijdingen, welke weer recht zijn, verhullen. In de glamour-stijl zijn er voor al diegenen, die het middenrif ook een sprankje zonlicht gunnen biki ni's met wat grotere broekjes. Om dat we toch wel helemaal gewend zijn geraakt aan de hoog opgesne den pijpen, wordt het jaren-veer tig-effect in sommige modellen be reikt doordat over de hooguitge- sneden broekjes een sjerp-ceintuur is gedrapeerd. De bovenstukjes zijn net als de broekjes wat groter, soms zelfs tot aan de hals, en voor zien van coupnaden en beugels. Romantiek Een vervaarlijk uitziend stra pless badpak met bijpassende pa- reo. (fotolgedo) Het aanbod van badkleding is ditmaal groter en gevarieerder dan ooit. De fabrikanten heb ben, na de strenge winter, on getwijfeld gerekend op een lange hete zomer. Of je nu sportief bent ingesteld, roman tisch of juist zeer modieus, badkleding is er zowel voor de echte waterratten als voor de genen, die alleen maar willen flaneren over het strand of in de warme duinen willen weg dromen met een mooi boek. Te ver door Kitty van Gerven zende waterdruppeltjes bedekt lijkt. En de hoogglanzende laqué- pakken of pakken met een opper vlaktestructuur, zoals leerprints en schubbetjes. Omdat vooral de kleuren en ma terialen het in deze trend moeten doen, zijn de modellen dikwijls eenvoudig gehouden. Maar wel ge raffineerd, met accenten op de zij- en achterkant. Asymetrie is een be langrijk thema, dat vooral tot uit drukking komt in de badpakken met slechts één schouderbandje, draperieën en wikkeleffecten. De broekjes laten meestal wel een flink stuk van de benen en zelfs van de heupen zien. Nu de spijkerbroek weer driftig aan zijn come-back werkt, speelt ook de badmode-industrie in op dit modeverschijnsel. Wie zich een echte 'cowgirl' voelt, schaft voor een weekje strandplezier een biki ni of badpak in Western-look aan. Ze zijn er in soepele denim of in materialen met een denim-optiek. Naast de bekende modellen zijn er ook roll-kini's, bikini's, die men door het op- of afrollen kleiner dan wel groter kan maken. Zilverkleurig 'duikers'-badpak uit de collectie van Marielle Bolier. Dank zij nieuwe, zogenaamde la sertechnieken bij het bedrukken van stoffen, is vrijwel alles op het gebied van kleuren en dessins mo gelijk geworden. De kleuren heb ben dan ook een intensiteit gekre gen, die aan vuurwerk doet den ken. Nieuwe kleuren als 'goud-vis- oranje' en 'kreeft-rood' vallen ze ker op. Maar dat geldt toch wel het meest voor de badpakken met een metaalglans in goud, zilver of brons. Sommige stoffen zijn hier voor zelfs van een speciale folie voorzien. De metallic kleuren wor den daarnaast ook gebruikt voor fraaie Egyptische en Inca-motie ven, die qua sfeer in het verlengde liggen van de krokodillen- en pan- terdessins. Wetlook Niet minder opvallend zijn de badpakken en bikini's met een wetlook, materiaal dat met glan- De badmode heeft echter nog meer in petto. Voor de romantici zijn er 'beeldige' strandkostuums a la Brigitte Bardot en Madonna. De snit benadrukt de vormen van het lichaam, waarvan toch niet veel wordt getoond. In feite wordt er meer verhuld, dan onthuld, waar door er nogal wat te raden over blijft. De broekjes zijn namelijk niet zo klein en voorzien van strookjes en kantjes. En de boven stukjes, die stevige cups hebben, zijn versierd met knoopjes en kant en lijken daardoor nogal wat op on dergoed. Voor deze moderne versies van het keurslijfje is de seersucker een veelgebruikt materiaal, dat is be drukt met meisjesachtige Vichy- ruitjes of uitgevoerd in tere pastel tinten. Ook veel gebruikt in deze lijn is de stretch-broderie. Uiteraard is zo'n idyllisch strand- gewaad niets voor wedstrijdzwem ster en allen die daarvoor door wil len gaan. Zij hebben meer aan een stevig pak in de Surfing-stijl. Een badpak met praktische bandjes, die niet afglijden, met een racer back en met uitsnijdingen, die niet verder gaan dan de hals. Om de kleding toch niet saai te doen lij ken, is deze opgesierd met vrolijke streepdessins en allerlei details, zo- Een gestreepte tweedeler met een topje voorzien van een colletje. (foto GPD) Misschien gaat deze nieuwe bad- modetrend veel zonaanbidsters wat te ver, maar willen zij in het warme zand toch wel graag alle ogen op zich gericht hebben. Dat kan. Zeker als men zich hult in een badpak van glanzend materiaal. 't (retete £etcajjd Pittig gemarineerde spare-ribsvan15,75 Bourgondische stoofpot van10,50 vanaf 17.00 uur open Doezastraat 43, Leiden Tel.: 071-133672 Botermarkt 18,2311 EN Leiden Tel. 071-12 24 73 Rotterdam-Delft-Gouda -Leiden WINKELCENTRUM Sky Channel talentenjacht Kris-kras-kwis 3.000.- aan prijzen Bevrijdingsmarkt. WINKELCENTRUM VIJFMEIPLEIN Aanvang 13.00 uur. VIJFMEIPLEIN BEVRIJDINGSPLEIN VOLOP GRATIS PARKEREN BEVRIJDINGSPLEIN A.s. dinsdag 5 mei in de Groenoordhallen in Leiden tij dens de Veemarkt van 8-1 uur bij W. J. Sira. Verkoop hoofdingang v.d. hal. 1 doos 113 stuks vol sap sinaasappelen speciaal v.d. pers lage prijs19,50 1 doos 88 stuks gr. Jaffa hand sinaasappelen 30,00 45 pers slnaas 10,00 - 30 gr. witte Grape Fruit's 10,00 Jonagold 3 kg 5,00 - 15 gr. Citroenen 2,50 aardappelen rode 20 kg11,00 blanken g. afk. 20 kg10,00 Bestellingen worden GRATIS thuisbezorgd. Voor bestellingen bellen w.j. sira Tel. 132608. Lage Rijndijk 68b, Leiden a/s u een verrekijker zoekt en echt wilt kie zen uit alles wat er op dat gebied te koop is, dan komt u vanzelf bij van der Wiel terecht. Alleen déar vindt u een volledig as sortiment kijkers van rond de hon derd tot zo 'n tweeduizend gulden. Kijkers voor algemeen gebruik of voor bijzondere toepassingen: natuurstudie, watersport, theater, bergsport, astronomie, omitologie, f(BE5TAfeH0PS enzovoort. lv< lnux r-AW to Bij Van der Wiel in Leiden vindt u kijkers van o.m. Swift, Zeiss, Swarovski, Hori zon, Eschenbach, enz. Kwaliteitskijkers dus, mét een deskun dig advies, uitstekende ïrvice èn volledige garantie. Nieuwe Rijn 62 Leiden-071-124108 it Wiel v< - BREESTRAAT 151-153, LEIDEN. Uw mode-speciaalzaak is nu omgetoverd tot een waar paradijs vol fabel achtig mooie tinten en kleuren. dinsdag 5 mei Aanvangstijden 1030- 1330.1530 zitplaatsen zijn aanwezig. Strepen voor haar en een veel kleurig dessin voor hem uit de col lectie van C&A. Op de inzetfoto een strapless glansbadpak in jaren veertig stijl en een sportiefbadpak met worstel- of racing-rug. (foto Floor Heijn) als ritsen, knopen, stoere gespen, zakken en ceintuurtjes, zelfs hier en daar met een capuchon. Marine-in vloeden voeren in deze stijl de bo ventoon met opvallende versierse len als trossen, ankers en stuurra deren. Zwart Bij de sportieve tweedelige bad pakken kan men eigenlijk niet meer over bikini's spreken; daar voor is de gebruikte hoeveelheid stof te groot. Om er echter flink wat baantjes in te trekken, zijn de ze modellen wel zeer geschikt. En als de zwemster dan uit het water komt, kan zij het bovenstukje of broekje op- en afrollen om er als nog een zonnepak van te maken. Zwart voert de boventoon, maar wel vaak in combinatie met felle tinten, zoals turquoise, appelgroen, lila, goud, geel en limoen. Ook de sportieve combinaties van marine blauw en aqua-tinten met wit zijn geliefd. Voor de mannen zijn er uiteraard weer allerlei zwembroeken. Model len in de stijl van de boxer-shirts met kleine pijpjes en met allerlei vrolijke dessins, tot aansluitende tangaslips en sportieve modellen, die evenals de badpakken dikwijls voorzien zijn van een streepdessin. Badmode eist sinds een paar jaar een steeds belangrijker plaats op in het geheel van de vrije-tijdsmode. Daarom wordt er ook meer reke ning gehouden met de badkleding. Allerlei andere kledingstukken, die zeer geschikt zijn voor een reis je naar het strand of een lange wan deling langs de zee, zijn verkrijg baar in kleuren en materialen, die bij de badkleding passen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 6