Noordwijk bij de les Unicum en Dekker in het goede spoor Laatste loodjes wegen zwaar voor TOP At letiekstiijd in Lisse boordevol verrassingen Karin Stastra vergaart startbewijs Amersfoort Beschamend verlies van Lisse Volley en BLTV ruim verslagen Tweede plaats bridgeparen MAANDAG 4 MEI 1987 PAGINA 19 LEIDEN - De harde wind belette de meeste tennissers niet de twee de competitiedag te voltooien. Al leen Unicum 2 en TEAN 1 keerden, vanwege de regen, onverrichterza- ke uit respectievelijk Tilburg en Hilversum terug en moeten op He melvaartsdag nogmaals afreizen. Overgangsklasse A: De wijze lessen van coach Eric Wong Chung hebben nu al hun vruchten afgeworpen. Het eerste team van Noordwijk maakte de be lofte waar en leerde zich snel aan te passen op dit niveau. Bast Basel uit Den Bosch werd daarvan het slachtoffer en ging met 5-3 ten on der. Casino kwam met 2-2 uit de enkelspelen. De resultaten in de dubbels waren opmerkelijk omdat de vrouwen hun dubbel wonnen, na beide enkelspelen verloren te hebben, en bij de mannen het om gekeerde het geval was. Voor het gemengdubbelspel was good-old Trudy Groenman weer terug gehaald. Casino besefte dat winst tegen dit Bossche team een belangrijke bijdrage zou leveren om degradatie te ontlopen. Groen man deed, samen met partner Van der Wilk, waarvoor zij was 'inge huurd' en won met 7-6, 6-4. Vervol gens moest de tweede mix de be slissing brengen. In een zeer span nende wedstrijd sleepte het duo Van Ederen/De With het laatste puntje binnen: 6-4, 0-6, 7-5. Overgangsklasse B: OLTC was gisteren snel klaar. Son 3 was niet in staat de Oestgees- tenaren serieuze tegenstand te bie den. Alle spelers staken in goede vorm en er ging bijna geen set ver loren: 8-0. De mannen van Amstelland wa ren te sterk voor De Munnik 1. De beide mannenenkelspelen en de mannendubbel werden kansloos verloren. Bionda Zonderop hield de eer van de Leiderdorpers hoog door drie partijen te winnen. De to taalzege echter ging met 5-3 naar Amstelland. Voor De Munnik 2 gold eigenlijk hetzelfde. Vooral de mannen van Popeye Gold Star 4 waren te sterk. Marguerite Patiwael zorgde voor het enige punt aan Leiderdorpse zijde. Een blessure van Herman van der Capellen was gisteren eigenlijk de grootste tegenslag voor de Me- renwijk 1. Van der Capellen gaf zijn partijen op en zijn teamgeno ten waren daarna zo gedesillusio neerd dat ook zij geen punt meer pakten: 0-8. Hillegom 1 heeft rooskleurige vooruitzichten na de ruime zege op Seghwaert 1. Alleen Marcel Vink, die licht geblesserd was aan zijn rug, verloor zijn enkelspel. Vink slaagde er nog wel in om acht matchpoints weg te werken, maar moest toen toch het hoofd buigen voor zijn opponent uit Seghwaert. Alle overige wedstrijden werden in het voordeel van de Hillegommers beslist: 7-1. Leidse Hout werd gisteren op nieuw geplaagd door blessures. Ditmaal was het Henny Fehling die tijdens het gemengddubbel- spel last kreeg van een liesblessu re. Gelukkig was Ellen de Groot volledig hersteld en scoorde 100 met drie winstpartijen. In ieder ge val bleef Leidse Hout in de race door de 5-3 winst op Theseus. De Boekhorst 1 en Thor RW 4 bleken gelijkwaardige tegenstan ders: 4-4. Leon Damen en Onno van Paridon wonnen hun enkel spelen, maar de vrouwen lieten even verstek gaan. Margot van den Haak moest, ondanks een voor sprong in de derde set van 5-3, de winst toch uit handen geven. De beide dubbelspelen werden in het voordeel van de Noordwijkerhou- ters beslist en Thor keek tegen een 4-2 achterstand aan. Colinda Vos kuil en Onno van Paridon zorgden vervolgens voor een uniek feit. Voor het eerst in hun gezamenlijk optreden ging het gemengddub- belspel verloren. Margot van den Haak en Leon Damen waren daar door zo van slag dat ook hun dub bel bij de tegenpartij werd ingele verd. Het was gisteren een lange dag voor Nieuw-Vennep I. Zeven maal moest er een drie-setter worden ge speeld. Gelukkig voor het eerste team van Nieuw-Vennep wonnen zij er zes. Festina 2 delfde na een zware dag het onderspit met 6-2. Unicum 3 behaalde een overtui gende zege op Zoetermeer 1: 7-1. De debutant in de Overgangs B lijkt aardig op weg om regelrecht door te stoten naar de volgende klasse. Vooral de gemengddubbel- spelen waren opmerkelijke wed strijden. Freek van der Capellen en Carola Geerlings wonnen met een maximale uitslag: 6-0, 6-0. In het andere gemengddubbelspel kre gen André Weening en Fleur Meyer 5 matchpoints tegen, maar zij wisten toch de winst in de wacht te slepen. Tweede klasse: Roomburg heeft zich enigszins gerevancheerd voor de ruime ne derlaag van vorige week. Tegen Hillegom 3 behaalde het eerste team van Roomburg een krappe 5- 3 zege, maar verloor wel Joost van Leeuwen, die door een blessure waarschijnlijk enige tijd uit de rou latie is. Zoeterwoude kwam met 3-1 uit de enkelspelen en wat dat betreft was het eindresultaat wel wat ma ger. Alleen de vrouwendubbel viel nog in het voordeel van de Zoeter- woudenaren uit, die zich dus met een 4-4 gelijkspel tevreden moes ten stellen. Het overwicht in de wedstrijd van Unicum 4 tegen Lisse 1 lag duidelijk bij de Lissenaren. Slechts één set hoefde Lisse aan de Leidse ploeg af te staan. Zelfs na een 5-1 achterstand wisten Onno Wempe en Erik Driehuis de man nendubbel nog in hun voordeel te beslissen. De spelers van Voorhout hebben er weer een nieuwe regel bij ge leerd: na zeven uur hoef je niet ver der te spelen. Oud Beijerland 3 hield het, na een 4-2 voorsprong bereikt te hebben, voor gezien en daarom moet Voorhout nog een keer de reis naar Oud Beijerland maken om de gemengddubbelspe- len te voltooien. Het mannenenkel van Jan Baan en het mannendub bel van Baan met Jan van der Geest leverden de winstpunten op voor Voorhout. De vrouwen van Forescate be* wezen opnieuw hun kracht. Lise- lotte van der Bijl en Natasja van Schaik wonnen hun enkel- en dub belspel. Ook het gemengddubbel spel van Liselotte van der Bijl met Martin Hoekstra ging naar Fores cate, maar aangezien in de overige partijen Oranje TC 4 te sterk was, eindigde het geheel in 4-4. Derde klasse: KLTV miste tegen Thor RW 7 Loek Verhees, die andere belangen te vertegenwoordigen had op de Europese kampioenschappen bridge. Zijn vervanger, Al Korte- kaas, kreeg het zwaar te verduren. Kortekaas speelde drie 3-setters waarvan hij er één in winst kon omzetten. KLTV was toch duide lijk de meerdere van Thor en won met 6-2. Routinier Liz Waere had gisteren een goede dag. Drie partijen won zij en dat waren ook gelijk alle pun ten die Rijnkanters tegen Hille gom 5 behaalde: 3-5. Paul Stroes sloeg voor Sassen- heim opnieuw toe. Evenals vorige week won Stroes drie wedstrijden en legde daarmee de basis voor de 5-3 overwinning tegen Theseus 2. Nicole Bader en Astrid Leyten weerden zich ook goed en wonnen hun enkelspelen. Zee en Duin 1 ondervond geen enkele hinder van wind, regen of hagel. Integendeel, de Katwijkers waren in optima forma en versloe gen Hoofddorp 3 met 8-0. Hazerswoude 1 stelde het pu bliek niet teleur en won op eigen park met 6-2 van Van Nispen 1. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN - De Speedo - jaargang- wedstrijden zijn voor wat betreft de voorronden achter de rug. De zwemmers verkeren nu in de we tenschap of zij tot de finales zijn doorgedrongen. Het programma was weer hetzelfde als in de vierde ronde. Dit komt omdat de eerste vier voorronden, die gezwommen worden in de eerste helft van de competitie, herhaald worden in de tweede helft van het zwemseizoen. De jongste jaargangen van Neder land die uitkomen in competitie verband sloten af met de lange- baan-wedstrijden. Een plaats bij de eerste zestien op de landelijke lijst geeft reeds recht tot deelname aan de finales, die ten tijde van de Nationale Zo- merkampioenschappen gepland zijn in het Amersfoortse Sport- fondsenbad. LZ'1886 zal hier weer ruim vertegenwoordigd zijn. Sinds jaar en dag wordt er vooral in deze jongste leeftijdsklassen hard ge zwommen door de Leidse zwem- club. Dit in tegenstelling tot stadsge noot De Zijl/LGB. De verklaring hiervan zoekt De Zijl-trainster - Er na van Belkum vooral in het ver schil van aantal trainingsuren van beide clubs. "Bij LZ trainen deze leeftijdsgroepen een uur of zeven in de week. Bij ons zitten ze onge veer aan drie vier uur. Wij kiezen bewust voor een rustigere opbouw. Hiermee wil ik echter geenszins zeggen dat ze het bij LZ fout doen. Misschien doen wij hetzelf wel niet goed", aldus Erna van Belkum. Bij de meisjes geboren in 1977 en later eindigde Fleur Bakker (LZ) in de top-3 op de 400 meter vrije slag. Dit kwam echter niet door haar prestatie van afgelopen zaterdag in het eigen Vijf-mei bad. Bakker zwom ruim twintig seconden bo ven haar persoonlijk snelste tijd. Dit werd vooral veroorzaakt door ademhalingsproblemen, welke haar tijdens de vorige week ver- zwommen Zuidhollandse kam pioenschappen ook al parten speelde. De 800 meter vrije slag meisjes 1976 draaide uit op een nek aan nek-race tussen Bianca Hoks en Bianca Singeling. Eerstgenoemde won met 1/10 seconde verschil in een tijd van 10.57.9. Beide meisjes staan ook in de nationale top-3. Dit geldt ook voor Dennis Schouten op de 800 meter vrij in dezelfde jaargang met zijn tijd van 10.17.9. Karin Stastra weet zich ook verze kerd van een startbewijs in Amers foort op de 800 m vrije slag meisjes 1975. Danny van Klink (meisjes onder 14 jaar) vestigde gisteren tijdens een vierkamp van LZ alle aandacht op zich, door een meer dan voor treffelijke prestatie op de 200 me ter schoolslag te leveren. Met haar tijd van 2.55.5 bleef zij tweeëneen- halve seconde onder de limiet voor de Nederlandse Zomerkampioen- schappen. Het leverde LZ niet de overwinning op in deze wedstrijd. Dit viel ten beurt aan Nautilus uit Dordrecht. De B-ploeg van De Kempvis uit Spijkenisse eindigde op de tweede plaats, voor het orga niserende LZ'86. Eveline Buermann (Unicum) hield in de drie uur durende openingspartij tegen Volley haar zenuwen in bedwang en zegevierde met 7-6 in de derde set. (foto Loek zuyderduin) LEIDEN - De Leidse vertegenwoordigers in de eerste tennisklasse doen het goed. Voor eigen publiek behaalde zowel Unicum als Dekker een ruime overwinning. Mocht de competitie voor beide ploegen zich zo gunstig blijven ontwikkelen dan kunnen de Leidse tennisliefhebbers het volgend seizoen mischien twee hoofdklassers in deze regio bewon deren. LEIDEN - Het basketbalteam van Lisse heeft gisteren de competitie afgesloten zoals het de strijd in de promotiedivisie een half jaar geleden ook is be gonnen: met een minieme ne derlaag. Destijds kon die pres tatie tegen titelkandidate Gro ningen als 'knap' worden om schreven, terwijl het 49-47 ver lies bij degradant Elementum Green Eagles als beschamend, maar ook typerend kan worden, gekenmerkt. Typerend voor het inconsequente optreden van Lisse, dat in eindrang schikking op de vijfde plaats staat. Groningen kan woensdag in Noordwijk de koppositie van het reeds uitgespeelde Jolly Jumpers overnemen door de inhaalwedstrijd bij MSV te In de eredivisie verraste de vrouwenploeg van Amstelveen het favoriete HOI Den Helder (46-54), zodat Hoofddorp zich dankzij een 71-56 overwinning op landskampioen Canadians op twee ronden van het einde tot de nieuwe titelhouder kon kronen. Den Helder had het Hoofddorpse feestje vorige week nog uitgesteld door aan het Marsdiep te winnen. Erik Huybens maakt woens dagavond in Noordwijk zijn Nederlandse rentree bij Hol land Lions in een wedstrijd te gen MSV (19.15 uur). Huybens speelde het afgelopen seizoen voor het College of Eastern Utah in de Verenigde Staten. Hoewel de Leiderdorper een aantal aanbiedingen heeft, denkt hij er serieus over om zijn geluk weer te beproeven bij BV Leiderdorp. MSV dreigt na Bart Driessen en Loet de Ruijter in Johan Steenvoorden een derde pijler te verliezen. Steenvoorden probeert in de eerste divisie aan de slag te ko men. LISSE- Het leek na afloop van de vijfde wedstrijd om de Ter Specke Bokaal op het kunststofcomplex van De Spartaan niet zo moeilijk de winnaars aan te wijzen. Dat za terdagmiddag Roy Sedoc (AAC) en Deborah Dunant (ADA) de uitver korenen werden, verraste echter menigeen, omdat er wel degelijk betere kandidaten aanwezig wa- Niet dat de prestaties van 15.22 bij het hinkstapspringen (Sedoc) en 16.27 bij het kogelstoten (Du nant) onder de maat zouden zijn, maar de jury had zich best wat ge durfder op mogen stellen bij haar keuze. Nu kreeg Dunant voor de derde keer de bokaal, terwijl het ta lentvolle A-meisje Michelle Marti- not (AVR) eigenlijk veel meer op viel met overwinningen in knappe tijden op de 150 en 300 meter. De Rotterdamse hep de incourante af standen in achtereenvolgens 18.46 en 40.77. Hetzelfde gold voor de mannen. Sedoc staat als springer al jaren aan de top en mag daarvoor best eens geëerd worden, maar in Lisse waren de meesten het er over eens dat Ruud van Maurik (AAV'36) met zijn uiterst snelle 14.29 op de 110 meter horden meer aanspraak maakte op de bokaal. Niet alleen realiseerde Van Maurik hierinee de op twee na snelste tijd ooit in Ne derland gelopen, maar ook ver wees hij Nederlands kampioen en favoriet Emiel Mellaard naar de tweede plaats. LEIDEN - Het uitspelen van deze veldcompetitie lijkt al bijna een te zware opgave voor de korfballers van overgangsklasser TOP. "Het is een heel ander team", typeert coach Hans Oele de twaalf, die za terdag in Hardinxveld binnen de lijnen stonden. Barbara Romsom en Ria Nijenhuis zijn tot het eind van het seizoen uitgeschakeld, ter wijl Oele eveens Aad Wiegerink moet missen. Enig lichtpuntje is dat Stella van der Zaag na langdu rige uitschakeling voorzichtig aan het terugkomen is. De effecten op het spel van de Sassenheimse ploeg laten zich ra den. "Niet dat de invallers slecht zijn", benadrukt Oele, "die doen De jury liet echter een ander ar gument het zwaarst wegen en dat was de wind die de prestaties op de sprintnummers natuurlijk een be ter aanzien gaf. Van die te straffe rugwind werd bijvoorbeeld rol stoeler Roelof Keen de dupe. Zijn handgeklokte tijd van 16.1 op de 100 meter kon derhalve niet als nieuw wereldrecord erkend wor den. Wel vestigden de rolstoelatle ten Rinus Moor, Ruud Sybes en Willem Noorduyn Nederlandse re cords in de verschillende catego rieën kogelstoten. Noorduyn bleef met de zwaarste kogel (7 1/4 kilo) slechts twee centimeter van het wereldrecord (10.14) verwijderd. De Ter Specke Bokaal stond dit jaar in het teken van het experi ment. Voor het eerst werden incou rante nummers doorgevoerd op nationaal niveau. De resultaten op 150 meter, 300 meter en 150 meter horden konden naar waarde wor den geschat, omdat zij werden ge leverd door topatleten. Zo won Ah med de Kom (AAC), Nederlands snelste sprinter, zowel de 150 als hun uiterste best. Maar de ploeg als geheel is aanmerkelijk zwakker. De toppers moeten nu teveel op bouwend werk doen en dat wordt nu te zwaar". Dat was vooral aan Anne van der Zaag te merken, die in de derde aanval veel werk verzette maar niet aan scoren toe kwam. Van 2-2 werd het zo 4-2 en tegen deze achter stand bleef TOP tot het einde toe aanhikken. Niet dat HKC nu zo veel beter speelde; de zuiver schie tende thuisploeg had alleen aan merkelijk minder kansen nodig. Twintig minuten voor het einde ging HKC bij een 8-6 stand spelbe- vriezen en ondernam nauwelijks nog aanvallende acties. TOP kreeg zo nieuwe kansen, kwam door Jac- quelien Winter op 8-7, maar bleef daar steken omdat Jeroen van der Klaauw een strafworp miste. Daar voor had de invaller al wel twee maal gescoord, evenals broer Sjoerd van der Klaauw. In de wedstrijd tegen Pams zette Fides, dat er op gebrand is de der by van volgende week tegen TOP te winnen, een belangrijke stap in de richting van het eindoel, eindei- gen boven datzelfde TOP. De Haagse tegenstander maakte de fout met wind tegen de starten en stond na drie kwartier met 4-8 ach ter. Aan Leidse zijde deed Henk van der Waals met drie treffers van zich spreken, terwijl Nico Pikaar, Unicum trad gisteren aan tegen het Eindhovense Volley. Eveline Buer mann opende de dag met een drie uur durende partij. De tie-break hing in deze wedstrijd als een zwaard van Damocles boven de beide speelsters. In drie sets moest de tie-break telkens de beslissing brengen. Viel die in de eerste set nog in het voordeel van de Eindho vense uit, daarna had Buermann haar zenuwen het beste in be dwang. Hoewel zij in de derde set nog wel zes matchpoints uit han den gaf: 6-7, 7-6, 7-6. Margot van Overloop gaf in haar wedstrijd een hele eigen interpre- Ronald van der Velden (elk twee goals) en Wilma Neuteboom het achttal goals completeerden. Na de hervatting wist Pams dit verschil niet meer goed te maken. Hoewel de marge na een kwartier geslonken was tot één goal (8-7) bleef Fides aan de goede kant van de score door Ronald van der Vel den. In het laatste kwartier was het 'gouden wissel' Henny Piket, die voor 10-8 zorgde en zo Fides op nieuw behoedde voor de gelijkma ker. ondanks dat Pams nogmaals tegenscoorde, hield het gemoti veerde Fides de zege keurig vast. De overgangsklasse is vrijwel ze ker gehaald, maar veel feestvreug de kon er bij Pernix niet af na de zege op Thor. Daarvoor was het duel tegen de debutant ook te povertjes en het 9-8 verschil te ma ger. Voor rust moest zelfs een 4-5 achterstand worden geaccepteerd, die pas in de laatste minuut voor rust door Kees Hortensius kon worden goedgemaakt. Na de hervatting leek Pernix or de op zaken te gaan stellen. In de eerste minuut scoorde Erika Vel- ders, twee minuten later schoot zij andermaal raak en kort daarop zorgde André de Winter voor 8-5. Nog in het eerste kwartier was Thor evenwel weer terug in de wedstrijd (8-7) en bleef tot in de slotfase hinderlijk dichtby. De vol le winst liet Pernix zich niet ontne- Na het succesvolle zaalseizoen is Fiks ver weggezakt. Een punt slechts behaalde de Oegstgeester eersteklasser en het verschil met de concurrenten nam zienderogen toe. De problemen heeft het goed deels aan zichzelf te danken, zoals ook de 10-7 nederlaag bij Albatros. In het eerste half uur kwam de ploeg van coach Henny Piket met 4-1 achter alvorens te reageren. Na rust (5-3) raakte het nogmaals achterop en bij 8-6 kwam de tegen stoot te laat. Ciska de Best en Nico van Weizen scoorden elk twee maal. Voor Zuiderkwartier lijkt red ding niet meer mogelijk. Een gat van vijf punten is met nog drie duels te gaan een onneembare hin dernis. Voor tegenstander Rozen burg is het doek nu reeds gevallen, al had Zuiderkwartier hier nauwe lijks voordeel aan. Het duel, dat tatie aan het gezegde: goed begin is het halve werk. In de eerste twee games slaagde Van Overloop er niet in één punt te scoren, maar haar Eindhovense opponente slaagde er niet in om van een goed begin heel werk te maken. Van Overloop kwam beter in haar ritme en won met 6-3, 6-0. Coach Peter Klein heeft weinig werk aan de mannen van het eerste team van Unicum 1. Net als vorige week behaalden Jan Siemerink en Jacco Eltinhg een gemakkelijke overwinning. Het mannendubbel- spel verliep een stuk moeizamer. Tegen het geroutineerde duo van vooral gekenmerkt werd door overmatige hardheid en het gerin ge aantal doelpunten, eindigde on beslist, ondanks de goede start door twee goals van Dirk Jan de Kreek: 4-4. Nog altijd bezet De Danaïden de eerste plek, ook al blijft Ready rela tief de beste titelkansen houden. Degradatiekandidaat OSCR was volstrekt niet bij machte het de ploeg van coach Kees van Vliet werkelijk moeilijk te maken. Al leen in de beginfase bleven de Rot terdammers bij (2-2), maar nog in de eerste helft groeide het verschil aan tot 6-3. Na de hervatting doof de het duel als een nachtkaars en volgden er nog slechts vier goals. Heiko Locher was met vier treffers de meest produktieve Leidenaar. De Algemene werkt keihard om de dans te ontspringen en lijkt daar na de 8-11 overwinning op DKV in te gaan slagen ook. Na 7-7 stootte de ploeg van coach Bart Lambooy door naar 7-11 door treffers van de butante Brenda Venema (2), Alfred Lambooy en Marcel van Duiven- bode. Fluks verloor met 4-3 van het reeds gedegradeerde Terheijden en deelde zo het lot van de tegen stander. De goals van Kees im- thorn, Theo Passchier en Hans Mertens vielen pas na de rust (1-0). Velocitas leed bij DES de derde nederlaag op rij. De Leiderdorpers kwamen opnieuw erg moeizaam tot scoren en verspeelden daardoor in de tweede helft een 2-5 voor sprong: 7-6. Alleen Jeroen van Driel wist toen de korf nog te vin den. Derderklasser KNS liet in de slotfase van het duel tegen Succes drie strafworpen onbenut. De ploeg van coach Dirk Jan Elzenga, die z'n contract met een jaar heeft verlengd, verloor daardoor met 6-5. In de laatste vijf minuten kwam Ons Eiland door goals van inval ster Petra van de Meeberg en Wim Nijenhuis nog naast Sportief: 5-5. Bij rust was de stand 2-2, waarbij Jan Boon tekende voor de gehele Leidse produktie. Alle geluk had ook Crescendo in het duel tegen Zuidwesters. Wij nand Alberts benutte een wat du bieuze strafworp, waarna broer Henk drie minuten voor tijd de winnende treffer maakte: 6-7. Volley moesten Siemerink en El- tingh alles uit de kast halen om met 7-6 in de beslissende set te Het vrouwendubbelspel van Van Overloop en Buermann en het ge- mengddubbel van Siemerink en Buermann vielen in het voordeel van Volley uit. De totaaluitslag was dus 6-2 en Unicum lijkt hard of) weg om terugkeer naar de hoofd klasse te bewerkstelligen. Vrij spel Op het onbeschutte tennispark van Dekker in Warmond kreeg de wind vrij spel. De spelers van het eerste team van Dekker zijn onder tussen aardig aan die wind gewend en benutten dat voordeel optimaal. BLTV 1 kwam er niet aan te pas en moest zonder één punt terug naar Breda. In de enkelspelen maakte vooral Heieen van den Berg een sterke in druk. Met 6-2 en 6-3 troefde zij haar tegenstandster af. Brigitte Pardoel had ook maar twee sets nodig om Nicole Simon te verslaan: 6-4, 6-4. De mannen van Dekker onder vonden meer tegenstand. Freek Tanis verloor de eerste set van Frank van Bommel met 2-6, maar was vervolgens niet meer te stuiten (6-3, 6-0). Jacques Willemen dwong Stefan Faas een beslissende set af, maar was toen niet meer bij mach te veel weerstand te bieden: 7-6, 4- 6, 6-1. Het vrouwendubbel van Van den Berg en Pardoel loopt nog niet echt lekker. Nadat het Warmondse duo vrij gemakkelijk op een 3-0 voorsprong was gekomen, slopen er toch wat foutjes in het spel van Dekker. Gelukkig voor Dekker maakten de Bredase tegenstand sters meer fouten dus de zege kwam niet in gevaar. Het mannen- dubbel en de beide gemengddub- belspelen gingen op overtuigende wijze naar Dekker en BLTV werd na de 8-0 overwinning vriendelijk uitgezwaaid. VALKENBURG (ANP) - Voor de Nederlandse bridgeparen was er gisteren geen eerste plaats bij het toernooi om de EG-kampioen- schappen in Valkenburg. Max Re- battu en Carol van Oppen werden bij de mannen tweede achter het Italiaanse duo Duboin-Ferraro. Bij de vrouwen werden Bep Vriend en Marijke Erich vijfde. De eindstanden van de paren- wedstrijden zyn: Heren: 1. Duboin-Ferraro (Ita) 59,25 procent, 2. Rebattu-Van Op pen 59,06, 3. Schreuder-Von Gynz (WD1) 58,09, 13. Van der Goot-Wes terhof (Ned) 55,47, 17. Leufkens- Westra (Ned) 54,16, 20. Tammens- Kirchhoff (Ned) 53,91. Dames: 1. Lise-Delor (Fra) 57,67, 2. Shaufelberg-Fishpool (Fra) 55,84, 3. Kalkerup-Palme (Den) 55,61, 5. Vriend-Erich (Ned) 55,04. Gemengde paren: 1. Nhannei-Sola- ri (Fra) 61,90, 2. Piccaluga-Clava (Ita) 61,65, 3. Elzer-Vogt (WD1) 60,08, 8. Vriend-Maas (Ned) 58,18. i snelle tijden: 15.93 en Een zelfde huzarenstukje werd opgevoerd door Yvonne van Dorp, de AV Holland-atlete die de 150 meter in 18.12 en de 300 meter in 40.44 liep en hiermee al vroeg in het seizoen bewees over een goede vorm te beschikken. Een andere Hollander die opviel was Jaap Dirkx, die met zijn 36.27 in de se ries van de 300 meter aantoonde niet te misstaan in de finale. De stijd op de 200 meter horden voltrok zich tussen Jan Harland (V&LTC) en opnieuw Ruud van -Maurik. Hoewel Harland de finale won in 24.45, liep Van Maurik in de series de snelste tijd: 24.44. Bij het kogelslingeren liet Peter van Noort (De Spartaan) nog niet de topvorm zien waarin hij vorig jaar verkeer de, maar toch won hij dit onder deel met een afstand van 57.96. Op de 3000 meter was A-junior Luc Krotwaar (PSV) heer en mees ter. De omstandigheden lieten niet toe dat hij de limiet voor de Euro pese junioren kampioenschappen (8.15) kon benaderen, maar met zo veel wind van kop af 8.24.85 lopen biedt perspectief voor de toe komst. In dezelfde race liet de jon ge William Augustinus (Spartaan) zich meetrekken naar een eindtijd van 8.37.57. Tenslotte presteerde Marjan Langezaal nog goed op de 100 meter horden. In een door Ella Wijnants gewonnen race kwam de Bataven- atlete tot een tijd van 14.80. (Voor uitslagen zie scorebord) HANS KOENEKOOP AUTOSPORT - Bij een autorace in Noord-Frankrijk zijn vrijdag tien toeschouwers gewond ge raakt. Bij de slalomrace raakte een coureur door een defect aan het voorwiel de controle over het stuur kwijt, waarna de wagen in de kij kers terecht kwam. Enkele toe schouwers raakten zwaar gewond.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19