Leiden mist hockeytitel Gölz ademloos na triomf in Zürich Mansell wint in afvalrace Oegstgeest mist opnieuw promotie Dagen Foreholte lijken geteld Robben maakt indruk Schalkers op meet geklopt PAGINA 18 DO ST SPORT MAANDAG 4 MEI 1987 LEIDEN - De hockeysters van LMHC hebben gistermid dag, met de eerste-klassetitel als inzet, een nederlaag gele den in en tegen Tilburg: 3-2. De Brabantsen hebben vol gende week in het duel met Leonidas aan een gelijkspel genoeg om de overgangsklasse te bereiken. r de enige tegen- Roomburg - Cartouche 2-1. De Voorburgse gasten waren bij zonder lastig voor de vorige week al kampioen geworden Leidenaars. Na vijf minuten tastte de verdedi ging (inclusief doelman Ronald Cijs) mis op een lange klap van Cartouche, wat 0-1 betekende. Het nog niet veilige Cartouche groef zich daarna in voor het eigen doel en behield dank zij missers van Roomburg de voorsprong tot ver in de tweede helft. Pas acht minu ten voor tijd scoorde Peter Verheg gen voor Roomburg 1-1 via Cees Wendt uit een strafcorner. De Voorburgse ploeg had in het twee de deel aanvallend niets in te bren gen en bleef volharden in het nega tieve spel om tenminste één punt mee te nemen. De revanche voor de enige nederlaag (3-2 in het vori ge duel tegen Cartouche) kwam er toch voor de ploeg van Jaap Suyk die daar de laatste minuut voor uit zocht. Nadat Wendt uit een korte corner een voet van de lijnverdedi- ger raakte, pushte Hans van Ek- dom de 2-1 raak uit de strafbal. Het tweede team van Roomburg werd gistermiddag ook kampioen, waar mee het uitkomen in de reserve tweede klasse verdiende. Alecto - Zoetermeer 0-0. Zoetermeer speelde in Leider dorp een soort hockey waarmee behoud in de tweede klasse moet worden bereikt. Dat lukte aardig, want ondanks het feit dat Alecto tweemaal 35 minuten in de cirkel van de tegenstander operereerde namen de gasten toch een punt mee uit de Bloemerd. In het eerste deel probeerde Marco Koeken de score open te breken, na rust loste Wout van der Meulen af en had ook geen succes. Forescate - Evergreen 1-3. In het eerste part was de thuis ploeg sterker en verwierf zich veel kansen die echter niet werden ver zilverd. Evergreen nam het initia tief over en scoorde wel en deed dat overtuigend met drie treffers op rij. Erik Kruysmulder scoorde uit een korte c goal. Noordwijk Xenios 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwam Xenios na 25 minuten op 0-1 wat ook de ruststand werd. Ralph Wisbrun benutte een strafcorner voor Noordwijk dat de voorsprong pakte door John Asselbergs: 2-1. Willem-Jan van Veen miste een fraaie kans op 3-1, waardoor Xe nios weer langszij kwam met 2-2. Het Noordwijkse middenveld ver dedigde niet voldoende mee waar door de gasten nog op 2-3 konden komen ondanks dominant spel in het tweede deel van Noordwijk. Vrouwen Tilburg - Leiden 3-2. De wedstrijd van de waarheid vond plaats in een constante fikse regenbui die van het Tilburgse kunstgrasveld een waterig geheel maakte. Dat weerhield Tilburg er niet van een snelle aanval na 8 mi nuten af te ronden naar 1-0. Halver wege het eerste deel liep de thuis ploeg in het belangrijke duel uit naar 2-0 door een benutte strafcor ner. De bal smoorde een meter voor de LMHC-goalie en werd als nog afgerond door een Brabantse aanvalster. LMHC-speelster Karen van der Lee bracht haar ploeg voor de rust echter weer terug in de wedstrijd met haar doelpunt" uit een scrimmage: 2-1. Een afgescho ven strafcorner bracht Tilburg aan de 3-1 leiding. Met nog 10 minuten te spelen was Annemarie Snoeck alert bij een rebound, waardoor het restant bij de 3-2 stand nog veel spanning gaf, maar geen treffers. Kieviten - Alecto 1-0. De Wassenaarse thuisploeg do mineerde voor de pauze en liet dat gepaard gaan met veel mogelijkhe den om te scoren. Doel vrouw Hes ter de Kuiper hield evenwel in het eerste part voor de Leiderdorpse hockeysters met fraaie reddingen het doel schoon. Eenmaal werd De kuiper verslagen door een Wasse naarse uitval in een periode dat Het kampioensteam van Roomburg staand v.l.n.r. Jeannot Waisvisz, Frank Montanus, Bengt van Zipol, Oscar Snijders, Hans van Ekdom, Peter Verheggen, verzorger Frank d'Ancona, Joep de Haas, trainer/coach Jaap Suyk. Zittend v.l.n.r. Paul Lamping, Ronald Cijs, Jurjen van Aken, Cees Wendt, Lukas van Schaik, Bas Koning, Marcel Maas, Rutger van Schaik en Paul van der Logt. (foto Pieters Van Diest) Alecto het spel dicteerde. Dordrecht - Noordwijk 1-4. Carola Steenmeyer opende voor Noordwijk na 10 minuten de score. Pech voor Nicole Brouwer, die met Loki Faasse uitstekend hockeyde, dat haar treffer in de kruising werd afgekeurd. Renate van der Bent breidde uit naar 0-3 na aangeven van Alexandra van Kan. Ook Jo- landa Boks zag een treffer afge keurd, maar Van Kan maakte er toch nog 1-4 van tegen het al gede gradeerde Dordrecht. Roomburg - Forescate 3-1. De Leidse thuisploeg kwam zeer gemotiveerd uit de startblokken om de kans op dreigende degrada tie via een zege te verkleinen. Voor de doelwisseling was Forescate sterker en verzuimde dat met meer dan de ene treffer halverwege het eerste part uit te drukken. Met Sandra Venselaar op het midden veld en de uitblinkende Marielle Bresser kwam Roomburg sterk voor de dag. Eerst miste Inge Oud- kerk Pool een strafbal. maar revan cheerde zich snel daarna met de 1-1 op aangeven van Bresser: 1-1. Kat- ja Verhulst hielp Roomburg met een snoeihard schot aan de voor sprong die vijf minuten voor tijd werd uitgebreid naar 3-1 door Oud- kerk Pool uit een strafcorner. Vol gende week wordt op de laatste speeldag uitgemaakt wie degra deert, Scheijbeeck of Roomburg. Beide ploegen hebben 9 punten uit 17 duels. Vierde klasse De Leidse Studs leden zowel bij de mannen als bij de vrouwen een 0-1 nederlaag. Dat gebeurde op ei gen veld tegen respectievelijk Al phen en De IJssel. Catwijck speel de 4-4 tegen Waddinxveen. Dirk- Jan van Leeuwen en Henrik Hou- waard (3) scoorden. De Katwijkse vrouwen moesten hun zwakke op treden bekopen met een 0-4 neder laag tegen Spijkenisse. De mannen van Hisalis eindigden op 2-4 tegen kampioen Hoorn. Harry Robertus en Ralph Holt scoorden voor de Lissese hockeyploeg. De vrouwen kwamen tekort tegen Uitgeest dat met 3-1 won op eigen veld. Natha lie Pool doelpuntte voor Hisalis. NIEK FAAS OSLO (ANP) - Laura Robben heeft in wereldteam geen slech te indruk gemaakt. Met de Tsje- choslowaakse Anna Hradska verdedigde de Nederlandse handbalster zaterdag in Oslo het doel van de mondiale selec tie. Het „wereldteam" zegevier de voor 5200 toeschouwers met 27-23 over Noorwegen. De wed strijd vormde het hoogtepunt van het vijftigjarig bestaan van de Noorse handbalbond. Voor de 25-jarige Robben vormde de bijzondere wed strijd haar rentree na afwezig heid van enige maanden. Tij dens de wereldtitelstrijd in ei gen land scheurde de nationale doelvrouw in het duel tegen de Verenigde Staten drie enkel banden. Aanvankelijk was het haar voornemen zich pas vol gend seizoen weer in het veld te wagen. De plotselinge uitnodi ging voor het sterrenteam door kruiste die planning. Robben verving op het laatste moment haar Westduitse vriendin Astrid Hühn, die wegens club verplichtingen moest afzeggen. Het was de eerste keer dat een Nederlandse handbalster voor een dergelijk internationaal feestteam werd gekozen. ZURICH (ANP/SIZ) - Winnaars in de wielersport hebben „altijd" lucht over om honderduit over hun geluk te vertellen, het 74e Kam pioenschap van Zürich kreeg ech ter voor één keer een sprakeloze triomfator. De Westduitser Rolf Gölz uit de ploeg van Jan Raas had zich in de laatste vooijaarsklassie- ker zo leeg gereden dat hij bij de huldiging geen woord kon uitbren gen. Eigen teksten waren overbodig bij de bijzondere prestatie die de ex-baanrenner in Zwitserland le verde. Hij verscheen na tweehon derd kilometer in de spits van de wedstrijd en fietste de laatste drie kwartier alleen op de eindstreep af. LEIDEN - Martin Schalkers, de reeds van het vroege seizoen af zo succesvolle amateurwielrenner, greep zaterdag met een derde plaats juist naast de zege in de B- klassieke Schipholronde rond de Haarlemmermeer. De, ditmaal in de trui van de Bollenstreek koersende, renner van "de Centra le" zocht tijdens de slotkilometers van de koers vanuit een kopgroep van 18 renners het avontuur. Dit nadat eerder al selectiegenoot Pe ter Jansen een solo in het zicht van de meet had zien stranden. Schal kers trok met zijn ultieme vlucht weliswaar de rappe Otte en Vroom in zijn zog mee, maar rook zijn kans toen Vroom bij het ingaan van de eindsprint misschakelde. De Katwijker bleek echter juist daardoor de spurt te vroeg aan te gaan en zag de winnende Otte evenals Vroom nog voor de meet over hem heen gaan. Hem restte toen niets anders dan een derde plaats. Casba-Swifter Jan van Straaten reed rond de Haarlemmermeer eveneens een verdienstelijke koers. De Leidenaar wist eerst, on dermeer in het gezelschap van Schalkers, van een tweede naar de eerste waaiergroep toe te rijden en vervolgens nog als twaalfde te fi nishen. Bij de driedaagse voor amateurs van de Rotterdamse ver eniging Ahoy was Tom de Jong uit Roelofarendsveen zaterdag goed voor een zesde stek. De inmiddels weer op de fiets gestapte Leidse marathonschaatser Alex Jansen kwam gisteren op hetzelfde par koers als vijfde over de meet. Het Kampioenschap van Zürich werd in dermate slechte weersom standigheden verreden dat Gölz gebrekkige koersinzicht niet on overkomelijk was. De temperatuur was plotseling gedaald tot acht graden en de kou de regen daalde onophoudelijk op de ruggen van de renners neer. De selectie op het parkoers rond de Regensberg, die vijf keer beklom men diende te worden, begon al vroeg. Peter Post bijvoorbeeld zag geen enkele renner van zijn ploeg, toch eerste in het wereldbekerklas sement, over de eindstreep komen. De eerste aanval werd na 110 ki lometer ingezet door de Liechten steiner Sigmund Hermann. Hij nam twee minuten en bleef voorop tot de 162e kilometer. Na tweehon derd kilometer formeerde zich een kopgroep van vijf renners onder leiding van de Brabander Jan Sie- mons. De groep werd een elftal on der impuls van Gölz. Na 230 kilometer demarreerde Gölz. Flup van den Brande sloot aan. De Belg bleef maar vijf kilo meter in het gezelschap van de Westduitser. Hij gleed onderuit in een bocht voor de laatste beklim ming van de Regensberg. Gölz be sloot daar alles te geven. Van den Brande, die bloedde uit een wond bij zijn oor, had elf seconden ach terstand op de top. In de afdaling groeide het gaatje, waarna hij zich het inlopen door een achtervol gend groepje met de Mexicaan Al- cala en de Italiaan Passera. De Belg Edwig van Hooydonck, ploeggenoot van Gölz, deed bij dat duo het noodzakelijke remmende werk. ren en regerend wereldkampioen ploegentijdrit soleerde in de slotfa se van de koers naar de zege. Cor- des ontsnapte acht kilometer het einde uit een kopgroep acht renners. Charly Bérard was zaterdag in de omgeving van Parijs de beste „klimmer" in het heuvelland schap van Les Yvelines. De Frans man uit de ploeg van de uitgescha kelde Amerikaan Greg Lemond won de dertiende editie van de Klimmers-trofee, waaraan ook amateurwielrenners deelnamen. Joop Zoetemelk werd zeventiende op ruim drie minuten van de win- De Nederlandse vrouwen- ploeg is gisteren in de tweede etap pe van de Ronde van de Aude ais tweede geëindigd. In de ploegen tijdrit over twintig kilometer moest bijna een minuut worden prijsgegeven aan het zestal uit de Sowjet-Unie. In het algemeen ploe- genklassement is Nederland na de tijdrit ook tweede achter de Sow jet-Unie. Buiten adem passeert Golz als eerste de streep in het kampioenschap van Zürich, dat gisteren onder barre weersomstandigheden werd verre den. (foto ANP) LEIDEN - In het afgelopen week einde werd duidelijk dat BT Lif ters ook deze competitiehelft niet zal promoveren naar de eredivisie. Vrijdag werd tegen promovendus JCV met 14-4 verloren. Zaterdag werd tegen Pelgrim Gaanderen 2 de competitie positief afgesloten met een 12-6 winst. Scylla pakte tegen het eerste team van deze zelf de vereniging, zonder Kloppen burg, een 10-8 overwinning. De kogel is door de Oegstgeester kerk. Wéér mist Oegstgeest het ere divisiepotje. Wéér moet met lede ogen worden toegezien dat de con currentie er met de volle buit van door gaat. Het afgelopen weekein de maakte de sombere voorspellin gen van Oegstgeest-speler Friso Reitsma volledig waar. Vrijdag ontmoette het team in Vught een op scherp staand JCV. De tegen stander was wild geworden van de geur van een kampioenschap en van het al bij voorbaat feestende fanatieke publiek. Ook al waren slechts enkele punten voldoende voor promotie, toch trok JCV fel van rubber. Tot het einde aan toe wel te verstaan, wat voor Oegst geest resulteerde in een 14-4 ver lies. Herman van der Broek mocht dit alles niet meemaken, daar hij nog niet de gevolgen van het auto ongeluk van vorige week te boven was. Voor hem viel in een goed spelende maar niet winnende Paul de Jong. Friso Reitsma won twee maal, en Fjodor Rademakers en Frits Kantebeen pakten ieder één pot. Zaterdag mocht in Oegstgeest gespeeld worden. De tegenstander heette Gaanderen 2, en de einduit slag zorgde toch nog voor een pret tige finale van de tweede competi tiehelft. Met de maar liefst drie maal winnende invaller Douglas Janssen stoomde Oegstgeest naar een 12-6 zege. Vooral Friso Reits ma wilde zichzelf trakteren op een prima afsluiting van de competitie. Inclusief het dubbel trok hij vijf maal ten strijde, en vijf maal ook moest de vijand de witte vlag hij sen. Frits Kantebeen en Fjodor Ra demakers wonnen en verloren bei den tweemaal. De mannen van Scylla hadden vóór de wedstrijd tegen Gaanderen getekend voor een 8-10 overwin- ning. Achteraf bleek deze uitslag toch teleurstellend, daar de "star- ring lady" Miijam Kloppenburg haar rug tijdens de Europa-cup- triomf van vorige week net iets te veel had belast. In haar eerste par tij tegen Gerard Bakker moest zij in de derde game capituleren waar door ook haar andere partijen puntloos bleven. Toen ook nog de Vrind wat onnodig verloor van Van der Voirle, en Bakker ietsje onhandig de boot inging tegen Hartholt, dan is de conclusie ge rechtvaardigd dat de Scylla-man- nen een 12-6 zege hebben laten lig gen. De al gedegradeerde Docos- vrouwen kregen afgelopen zater dag hun laatste pak slaag. Tegen Koningslust bleef alleen Marijn Olden eenmalig "rechtop in de wind" tegen R. van Rijswijk. Vol gend seizoen mogen de vrouwen uit de Mors het weer een stapje la ger proberen. Tegenstander zal dan ongetwij feld weer Scylla zijn. Spelers De Haas, De Jong en Lepelaar sloten hun competitie afgelopen zaterdag weliswaar tegen Shot-Wageningen met een 7-3 verlies af, toch heeft de Scylla-equipe zich middels een vijfde positie weten te handhaven in de eerste divisie. De mannen van Docos ploeterden zich afgelo pen weekeinde naar het verlossend eindsignaal van een slopende en frusterende competitie. Na louter verliespartijen werd de competitie zowaar afgesloten met een gelijk spel tegen Dextro-Avanti 2. Beide teams speelden met een invaller. Voor Ellen Bakker viel, de volgens gewoonte niet winnende, Tim Steenbergen in, en bij Docos won stand-in Dick van der Loo een maal. Ron van Veen deed twee keer een duit in het scorezakje, en Walter Englebejt scoorde eenmaal. Het dubbel zorgde voor het vijfde punt. Ook de Docos-mannen zul len het komend seizoen weer wat relaxter kunnen spelen. Het derde divisie-zwembad is tenslotte voor Docos niet te diep om te verdrin ken, en diep genoeg om lekkei te kunnen zwemmen. WOUTER LANGEVELD. IMOLA (SID/AFP) - Nigel Mansell was gisteren de slimste autocou reur in de Grote Prijs van San Ma rino, de tweede wedstrijd om het wereldkampioenschap voor for mule 1-wagens. De Brit profiteerde op het circuit van Imola op de juis te wijze van de afwezigheid van twee belangrijke concurrenten: de Braziliaan Nelson Piquet, die tij dens de training met een snelheid van 330 kilometer tegen de vang rail botste en daarbij gewond raak te, en Alain Prost. De kleine titelverdediger uit Frankrijk, 12 april in Brazilië nog zegevierend in de openingswed strijd van het seizoen, viel al in de vijftiende van de 59 ronden uit. Prosts landgenoot René Arnoux verscheen wegens een technisch mankemenent niet eens aan de start. Zijn stal had geen andere wa gen ter beschikking. De Oostenrij ker Gerhard Berger staakte de strijd in de zeventiende ronde. Kortom, voor Mansell was er fei telijk geen belemmering. De Brit, Spanje De mini-afvaardiging van Neder land naar de Ronde van Spanje vierde in het afgelopen weekeinde twee succesjes. Zaterdag sprintte René Beuker in Pamplona naar de vijfde plaats, gisteren bekroonde Erwin Nijboer in Alto de Campoo een lange vlucht met de tweede plaats. Een dissonant was de opga ve van Gert-Jan Theunisse. De Spanjaarden gingen door met win nen in de personen van de Felipe Yanez en Enrique Aja. De West duitser Raimund Dietzen bleef lei der in het algemeen klassement. Tom Cordes heeft zaterdag in de langste amateurklassieker van Nederland, de 223 kilometer tellen de Ronde van Overijssel, zijn indi viduele kracht weer getoond. De oud-wereldkampioen bij de junio- NOORDWIJKERHOUT - De da gen van Foreholte in de eredivi sie zaalhandbal lijken geteld. De kansen dat de Voorhoutse vrou wen zich na de afgetekende 12-23 nederlaag tegen Hellas in de res terende vier wedstrijden nog we ten te redden moeten uiterst klein worden geacht. Winst op Swift en V en K is noodzakelijk om PSV te achterhalen, maar de Eindhovense mede-degradatie- kandidaat mag dan zelf geen punten meer binnenhalen. PSV heeft nu een voorsprong van drie punten op Foreholte. Hellas liet in de Noord wij ker- houtse sporthal De Schelft welis waar geen hoogstaand spel te zien, maar technisch en tactisch was het geheel duidelijk beter verzorgd dan wat de Voorhout- sen te bieden hadden. Tot aan de rust bleef de uitgeweken thuis ploeg nog redelijk by (6-10), maar daarna vergrootten Ingrid Wag ner en Lucienne Korving de mar ge tot 6-12. Elly van Leeuwen, met vier treffers goed op dreef en Elly Spreeuw hielden Foreholte nog even in de race (10-15), maar toen international Ursula Deke- ling en Anja Vink het op hun heupen kregen was het uit met de pret: 10-20. De slotakte was een verplicht nummer, waarin Foreholte nog tweemaal scoorde (12-23). Hellas-coach Maja van Kapel stelde na afloop dat haar ploeg nog niet geheel veilig was: „Fore holte heeft een makkelijker slot- programma". Van Kapel maakte zich boos over de zwakke arbi trage: „We hadden voor de over tredingen op de hoek tegen Es ther van Alphen meer strafwor- pen moeten hebben. Die meid is helemaal in de vernieling ge speeld en de scheidsrechters tra den daar helemaal niet tegenop". Cor Bakker van Foreholte vond de zeven strafworpen die Hellas kreeg al te veel van het goede. Bakker beklaagde zich over de bescherming die met na me Dekeling genoot: „Als we langer bij hadden kunnen blij ven, waardoor Hellas op haar te nen moest gaan lopen, dan had den we best een goede winstkans gehad." Veldhandbal De vrouwen van Oase hadden in de landelijke tweede klasse geen makkelijke wedstrijd tegen HVK. De Schiedamse vrouwen grepen keihard in en dat smoor de iedere poging van Oase om langs de cirkel tot succes te ko men. Defensief sloot het gisteren bij Oase niet best en daar maakte HVK, niet zonder geluk, in de eerste helft gebruik van met af standsschoten. Toch nam Oase een voorsprong, 6-4 en 7-6 bij rust. Na de hervatting werkte de defensie van Oase weer normaal en dat betekende weinig kansen voor HVK. Het werd 13-9 voor de ploeg uit Oud-Ade, die komende zondag in Roelofarendsveen het kampioenschap kan pakken. De mannen van Saturnus mis ten tegen WIK een speler, die in de afgelopen maanden als een steunpilaar van de Leidse ploeg kan worden aangemerkt, Andre van Es. Maar toch werd WIK, een van de betere ploegen in de lan delijke eerste klasse, met 17-15 afgetroefd. Dat moet worden toe geschreven aan de inzet, die ken merkend is voor het huidige Sa turnus. Een minuut voor tijd stopte Rob Otten, evenals colle ga Ad van Fessem in goede doen gisteren, een breakout van WIK en in de daaropvolgende aanval zette Nico Mooren de hele WIK defensie op het verkeerde been om onverbiddelijk 17-15 te sco ren. Olympia '72 de landelijke tweede klasse met 10-8 van HVOS, de vrouwen van HW'70 speelden in de tweede klasse gelijk tegen DWS 2, 7-7 en de mannen van HW'70 verloren, eveneens in de tweede klasse, teleurstellend van Westlandia, 15-17. FRANK BONTE vorig jaar afgetroefd door Prost, reed feilloos naar de winst. Hij startte met de Braziliaan Ayrton Senna iri de eerste rij en verloor zijn koppositie geen moment. Met de Grote Prijs van België in bet vooruitzicht (17 mei) is de'stand in het gevecht tussen de auto-gigan ten Honda (Mansell) en Porsche (Prost) derhalve 1-1. Veel interes santer in San Marino, het mini staatje in de omgeving van de Noorditaliaanse Adriatische kust, was het duel om de tweede plaats. Senna lag lange tijd in een comfor tabele positie. In de 43e ronde waagde de Ita liaan Michele Alboreto een poging hem voorbij te schieten. Alboreto was nog niet bekomen van zijn ac tie, of zyn landgenoot Patrese stal de harten van het publiek. Patrese ging Alboreto voorbij, maar viel korte tyd later terug. Terwijl Man sell banden liet verwisselen, profi teerde Senna van een moment van concentratieverlies van de twee Italianen. Mansell reed naar zijn achtste Grand-Prixzege in 92 wed strijden. Hij leidt in het klassement voor de wereldtitel met tien pun ten, één meer dan Prost. Strijbos Net als in de voorgaande jaren in Hechtel en Genk heeft Dave Strij bos gisteren opnieuw de Grand Prix van België in de 125 cc-klasse beheerst. Op het zware heuvelcir cuit van het Ardennenplaatsje Couvin-Geronsart, bij Nismes, won de wereldkampioen beide manches zoals hij wilde. Met zijn twee eerste plaatsen van enkele weken geleden in Valkenswaard heeft Strijbos het maximale aantal van tachtig punten. De kloof met zijn grote rivaal uit Oss (en het ei land Man) John van den Berk be draagt nu al zestien punten. De zijspancrossers Rijn van Gastel en Eric Hurkmans hebben gisteren de Nederlandse Grand Prix aangegrepen om zich aan de kop van de strijd om de wereldtitel te nestelen. Het duo was in het Gel derse Halle in beide manches op permachtig. Voor van Gastel kwam de daverende overwinning ook als een verrassing. De Eindho- venaar scoorde de afgelopen jaren slechts één mache-overwinning in de strijd om de wereldtitel. In Hal le rekende hij echter af met de pechvolle periode uit het verleden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18