'We hebben het in eigen hand' Quick Boys blijft in tel 'Yerschil was de keeper' Noordwijk verzuimt karwei af te maken Keij behoedt ARC opnieuw voor nederlaag: 3-3 Optimisme bij RCL na gewonnen sleutelduel bij Oostkapelle Winst op Spijkenisse RB na fatale fout Blankespoor uitgeschakeld Streekderby MAANDAG 4 MEI 1987 PAGINA 17 OOSTKAPELLE - Secretaris Teun Rietveld viel volledig uit zijn rol toen Leo van de Weteringh vlak voor tijd op fraaie wijze de beslis sing forceerde in het degradatie duel tussen Oostkapelle en RCL (1- 3). Nadat de rappe en soms ongrijp bare spits Wim de Roo in staat had gesteld de derde Leiderdorpse tref fer te laten aantekenen, stormde Rietveld op kousevoeten het veld in om Van de Weteringh tegen de Zeeuwse klei te drukken. De vreugde-uitbarsting van de gewoonlijk zo nuchtere bestuurder was even opmerkelijk als begrijpe lijk, want door de vierde seizoen soverwinning verwees RCL niet al leen Oostkapelle naar de tweede klasse, maar achterhaalde de ploeg op de ranglijst tevens RKAVIC. Met de Amstelveense debutant moet RCL nu gaan uitvechten wel ke vertegenwoordiger uit de eerste klasse A straks dient aan te treden in de degradatiecompetitie met de nummers dertien uit IB en IC. De Racing, voor wie redding nauwelijks meer mogelijk bleek na de ontluisterende nederlagen te gen DSVP (1-3), Rijnsburgse Boys (6-2) en Noordwijk (1-6), kan nog onder die verplichting uit door de overwinningen van donderdag op Spijkenisse (3-1) en die van twee dagen later op Oostkapelle (1-3) van een passend vervolg te voor zien. Zaterdag krijgen de Leider dorpers bezoek van middenmoter Excelsior, terwijl voor 16 mei staat het klapstuk RKAVIC-RCL op het programma staat. "We hebben het weer helemaal in eigen hand", klonk het na het sleutelduel met Oostkapelle opge lucht in de Leiderdorpse kleedka mer. "Maar het zal nog moeilijk ge noeg worden", bleef Laurens Mou ter de realiteit in het oog houden, "want RKAVIC heeft een prima elftal". Dat vindt de Oegstgeester oefenmeester overigens ook van zijn eigen verzameling voetballers die hem dit seizoen echter lange tijd heeft teleurgesteld. "Daarom", zo hield Mouter zich afzijdig van het feestgedruis, "kan ik op dit mo ment nog niet echt blij zijn, om de simpele reden dat ik vind dat dit elftal kwaliteit voldoende heeft om hoger op de ranglijst te staan. Ik ben er zelfs van overtuigd dat RCL met René Kammenga en Cees Ruis er bij in de middenmoot had kun nen meedraaien". Maar zonder de gestopte (Kam menga) en naar Quick Boys ver trokken (Ruis) 'vedetten' moest Mouter voor de derde achtereen volgende keer het gevecht tegen degradatie aangaan. Met een hand vol nieuwe en jeugdige spelers dreigde dat een ongelijke strijd te worden, waardoor de oud-speler van Quick Boys een beroep deed op oudgedienden als Dick van der Bijl en Bram en David Brandt. Dit trio vertolkte zaterdag op Walcheren in organisatorisch op zicht een hoofdrol en dat was pre cies datgene waarop Mouter had gehoopt. "Neem nou Bram Brandt", analyseerde de trainer de bijdrage van zijn 36-jarige 'hulp verlener, die hij vorige week de plaats van Bert Siera onder de lat liet innemen. "In technisch opzicht is hij heus niet beter dan Siera, maar al zou hij twee keer slechter zijn dan liet ik hem nog staan. Zo'n positieve invloed heeft hij op de rest van het team". Dat bleek andermaal tegen Oost kapelle dat in de ontmoeting met RCL het laatste kansje op lijfsbe houd wilde grijpen en op een psy chologisch heel belangrijk mo ment de leiding nam. Twee minu ten voor het rustsignaal van de in de eerste klasse debuterende scheidsrechter Van der Linden werkte Rob de Nooijer, op aange ven van Marien de Mey, de bal ach ter Brandt, die even daarvoor met behulp van de paal redding had ge bracht bij een inzet van Ad Poort vliet. De 'gewichtige' routinièr was na deze tegenvaller nog maar nauwe lijks overeind gekrabbeld of hij brulde al weer aanwijzingen en aanmoedigingen in de richting van zijn medespelers. Die lieten zich inderdaad niet uit het veld slaan door de tegentreffer, die weliswaar uit de lucht was komen vallen, maar niet onverdiend was gezien het overwicht dat de thuisploeg in de uiterst povere eerste helft had opgebouwd. Maar de 1-0 van Poortvliet werd direct na de doelwisseling teniet gedaan door Peter Siera die van grote afstand de bal onhoudbaar achter Jaap Pijnenburg knalde en vervolgens een vreugdedans op voerde waarin hij voor zijn ploeg genoten even ongrijpbaar was als Leo van de Weteringh voor zijn be waker Bram Wattel in het vervolg van de opeens levendige wedstrijd. Daarin behield Oostkapelle aan vankelijk een overwicht, voetbalde RCL aanzienlijk beter en beteken de een gemiste kans van Eugène Fagg de ommekeer. Nadat de mid denvelder van dichtbij op de paal had geschoten, deed Van de Wete ringh voor de eerste keer van zich spreken niet alleen Wattel uit te spelen, maar ook Pijnenburg, die er evenwel in slaagde de import- Leiderdorper naar de rand van het strafschopgebied te drijven, waar zijn actie vastliep. In de daarop volgende aanval was het wel raak, toen Marcel Valk het voorbeeld van Sjera volgde en zo mogelijk nog fraaier raak schoot. Ruud Boendermaker was vervolgens dicht bij een derde tref fer, maar op aangeven van Valk schoot de middenvelder de bal ra kelings over de kruising. Oostka pelle kon daar nauwelijks iets meer tegenover stellen dan een in zet van De Mey die door libero Van der Bijl van de doellijn werd ge haald. Aan de overzijde strandden Van de Weteringh, die zich steeds na drukkelijk ontpopte als de kwel geest van Wattel, en Valk op Pij nenburg, die kansloos was toen Valk de bal schitterend over hem heen stiftte, maar slechts de lat trof. Geluk had Oostkapelle toen arbiter Van der Linden geen straf schop zag in een overtreding van Wattel op de weer eens langs hem gesnelde Van de Weteringh. Zwakte De spits die zich na zijn overstap van Woubrugge naar RCL aan het niveau van de eerste klasse heeft weten aan te passen, legde in de voorlaatste minuut nogmaals de zwakte bloot van het Zeeuwse ver dedigingscentrum, waarin de van een auto-ongeluk herstellende amateurinternational Adriaan Nieuwenhuizen wel hel erg wordt gemist. Van de Weteringh, die col lega-spits De Roo een niet te mis sen kans bood, deed dat zo knap dat de achter het doel van Pijnen burg 'zonnebadende' secretaris Rietveld geheel 'uit zijn bol' ging. JAAP VISSER SPIJKENISSE - In tegenstelling tot voorgaande jaren lijkt Quick Boys dit seizoen van plan de strijd om de titel tot de laatste snik te voeren. De ploeg onderstreepte zijn bedoelingen door in een enerverend duel Spijkenisse met 3^1 te verslaan. Was in de voorgaande vijf duels de defen sie de voornaamste pijler waarop het Katwijkse team steunde, dit keer waren het het middenveld en de voorste lijn die Quick Boys op de been hielden. Aan spanning en sensatie was in Spijkenisse in ieder geval geen gebrek. Op een verdwaalde Numansdorper na kon ook iedereen vrede hebben met de uitslag. Met een halve omhaal transporteert Rob Gillissen de bal in de richting van het NSVV-doel. Zijn bewaker Jaap van Holpen kan niets meer uitrichten. Ron Carli slaat het tafereel van dichtbij gade (foto Loek Zuyderduin) Quick Boys was op Voorne Putten de ploeg die het beste voetbal liet zien. De thuisclub, in de voorgaan de vijf wedstrijden slechts één punt rijker geworden, stelde daar een grote dosis inzet tegenover. Quick Boys-trainder Hans van der Zee: "Ik heb die jongens donder dag tegen RCL zien spelen. Dat scheelde dag en nacht met de wed strijd tegen ons. Ik zag ze nu ballen veroveren waarop ze tegen RCL niet eens liepen. Maar ik kan het wel begrijpen hoor, dit soort wed strijden is nog interessant voor ze. Daarin kunnen ze zich nog bewij- Mogelijk inspireerde ook de aan wezigheid van ex-Ajacied Kees Zwamborn de Spijkenissers. Hij volgt in het nieuwe seizoen Sijm Beuk op als trainer bij de club en gebruikt de laatste wedstrijden om te inventariseren. Hoe dan ook, vanaf het beginsignaal maakte Spijkenisse de talrijke, veelal Kat wijkse toeschouwers duidelijk dat het geenszins voor Sinterklaas wenste te spelen. Desondanks was het Quick Boys dat gedurende de eerste helft de dienst uitmaakte. In de met het tweede veld van de Kat- wijkers te vergelijken Spijkenisser zandbak toonden de bezoekers een betere organisatie, meer combina tievermogen en bovendien meer individuele klasse. Met name Floor van Duyn vestigde weer eens de aandacht op zich door zijn inzicht en werklust. Het was dan ook niet vreemd dat Quick Boys al na negen minuten de leiding nam. Frenk van der Kleij, net als collega-spits Leen van der Plas verdienstelijk op dreef, zette voor en Arie van Duyn rond de met het hoofd af. De middenvel der kwam bij die kopbal onzacht in aanraking met een tegenstander en moest zich wegens duizeligheid zes minuten later laten vervangen door Jaap van Duyn. Ook de inval ler wist echter van wanten. Hij bracht in de 31ste minuut met be hulp van Leen van der Plas en Jo- han Jonker 0-2 op het scorebord. Van der Plas nam een corner, Jon ker kopte terug en Van Duyn ver raste met een kopbal doelman Wim Veenman voor de tweede keer. Een derde Katwijkse goal hing vervolgens in de lucht, maar Kees van Rooyen, Leen van der Plas en Dennis-Jan Miras slaagden er niet in die te realiseren. Vlak voor de pauze was het wel Spijkenisse dat de achterstand verkleinde. Die goal mag voor een groot deel op het conto van doelman Theo Guyt geschreven worden. Hij kwam nauwelijks van de grond bij een hoge bal, reden waarom Robert de Heer met het hoofd voor 1-2 kon zorgen. In de tweede helft leek er aanvankelijk geen vuiltje aan de lucht voor Quick Boys. Het had de touwjtes vast in handen en bracht de marge na dertien minuten weer op twee treffers. Leen van der Plas klopte op links laatste man Aren Buvens op snelheid en werkte de bal leep langs de vijandelijke doel- Merkwaardig genoeg was deze goal voor de thuisclub aanleiding alle schroom van zich af te werpen. Toen ook bleek dat de Katwijkse defensie een minder goede dag had. Eerst kreeg Ruud van Emme rik in het strafschopgebied alle ge legenheid de bal aan te nemen, zich om te draaien en in te schieten (2-3). In de 68-ste minuut werd het zelfs 3-3 door opnieuw een kopbal van De Heer, die voorbereidend werk van Ricardo de Winter af rondde. Daar stond Quick Boys dan. Weg riante voorsprong. Bo vendien werd Spijkenisse steeds enthousiaster. Van Emmerik was warempel dicht bij 4-3, maar Guyt zag de bal net over zijn doel ver dwijnen. rien kwartier voor tijd besloot Van der Zee in te grijpen. Hij ruil de verdediger Hans van der Plas in voor een extra aanvaller: André de Best. Wederom bleek de oefen- meester over een gelukkige hand van wisselen te beschikken. Nog geen vier minuten binnen de lijnen stelde De Best Van der Kley in staat de winnende goal te scoren. In de resterende speeltijd hield Quick Boys de poort achterin zo waar gesloten. "Rijnsburgse Boys"? reageerde Van der Zee op de derby van komende zaterdag, "dat is een wedstrijd waarover niets valt te voorspellen. Natuur lijk leeft die ontmoeting enorm bij de jongens. Eén ding is zeker, ik hoef niemand te motiveren". CHRIS HARTMAN. RIJNSBURG - Titelkandidaat Quick Boys kan er van verzekerd zijn dat de rivaal uit Rijnsburg ko mende zaterdag niet is bereid tot handjeklap. Voor Rijnsburgse Boys staat er op Nieuw Zuid na de 0-1 nederlaag tegen NSW niet meer op het spel dan de eer, maar dat is volgens RB-oefenmeester Arie Kurver voldoende om zijn manschappen op te peppen. Naar dat laatste was zaterdagmiddag Jaap Viergever, trainer van koplo per NSW, rasend benieuwd. "Maak je maar geen zorgen", stelde Kurver zijn collega gerust, "jou ken ik wat langer dan Van der Zee. Dus voor jou zal ik een stapje harder lopen. Ik voorzie geen pro blemen voor NSW". Om er ver volgens serieus aan toe te voegen "dat niemand in dit stadium van de competitie iets cadeau krijgt". "Geloof je nu echt", haakte Vierge ver in, "dat Heeijansdam zaterdag de poori bij ons open zet? Ik ver wacht dat wij er net zo hard voor zullen moeten werken als Quick Boys tegen Rijnsburgse Boys". De derby is alleen nog van be lang voor de Katwijkers, nu de Rijnsburgers zichzelf zaterdagmid dag uit de markt prijsden. Een fout in de 24ste minuut van doelman Jan Blankespoor werd de thuis ploeg uiteindelijk noodlottig. NSW werd in het verloop van het duel weliswaar onder druk gezet, maar echt in de problemen kwam de kampioenskandidaat nauwe lijks. Met dank aan goalie Leon Beider. "Als hij bij ons onder de lat had gestaan, had Rijnsburgse Boys deze pot gewonnen", sprak Arie Kurver zijn bewondering uit. Jaap Viergever kon zich vinden in de woorden van de RB-trainer: "Ik ga hier niet vertellen dat wij verdiend gewonnen hebben. De uitslag had net zo goed andersom kunnen zijn. Qua voetbal heeft Rijnsburgse Boys zelfs meer in huis dan wij. Maar het verschil zat 'm vandaag in de keeper. Beider heeft voor ons de wedstrijd gewonnen". Aan een overwinning had Vier gever nimmer durven denken na het échec van afgelopen donder dag bij DSVP. De oefenmeester uit Numansdorp was geschrokken van de neerslachtige stemming na afloop in de kleedkamer. "De ploeg was mentaal gebroken. Ik vreesde daarom voor vandaag het ergste". NSW stelde Viergever echter gerust. Dit evenwel met de medewerking van Rijnsburgse Boys, dat zaterdag machteloos Uiteraard kon de thuisclub het excuus aanvoeren van de afwezig heid van Huug Aandewiel. De Kat- wijker brak donderdag tegen ARC een jukbeen en wordt vandaag ge opereerd. De rest van het seizoen zal de voetballer niet meer in actie komen. De absentie van Aande wiel woog zwaar voor Rijnsburgse Boys. De gehele wedstrijd dobber de de thuisploeg stuurloos rond op Middelmors, dat met 1500 toe schouwers redelijk was gevuld. "We moesten na die goal onnatuur lijk voetballen", nam Kurver zijn formatie in bescherming. "Aan normaal spel kwamen wij niet toe". Dat was dan mede te danken aan het verbeten defensieve werk van opponent NSW. Het was niet alle maal even fraai wat de lijstaanvoer der in Rijnsburg liet zien, maar ef fectief was het wel. Erik Tjon Loi bijvoorbeeld beet zich vast in Ron Carli. Wiens middag door de bewa king aanmerkelijk werd vergald, want Carli kwam aan voetballen niet meer toe. Zoals ook Hans Zwaan, die Kees Vos tegenover zich wist. De luchtmacht van Rijnsburgse Boys werd door de Numansdorper bekwaam aan de grond gehouden. Rob Gillissen deed in positief opzicht evenmin van zich spreken. Kortom, de equi pe van Kurver had aanvallend wei nig in de melk te brokkelen. Het bij na-doelpunt van Ron Car li in de 21ste minuut bewees aan- NOORDWIJK - Noordwijk heeft zaterdagmiddag tegen DSVP ver zuimd het karwei af te maken. Dat klinkt vreemd tegen het licht van de 4-1 overwinning op de Westlan ders, maar gezien het wedstrijdver loop had de thuisploeg minstens met 8 of 9-1 kunnen en eigenlijk ook moeten winnen. DSVP bood weliswaar aardig tegenstand en paarde het gebrek aan technisch vernuft aan een schier onuitputte lijke dosis werklust en agressie, maar Noordwijk had de ploeg uit Pijnacker halverwege de tweede helft op de pijnbank. Gebrek aan geduld en overleg, niet aan geluk, voorkwam een monsterzege. Klaas Vink bijvoor beeld wilde te veel alleen doen en hield de bal in een drie tegen één situatie te lang bij zich, de geheel vrijstaande Hermans 'passerend'. Ivan Hermans zelf plaatste in de daaropvolgende aanvallen tot tweemaal toe het leer voor de voe ten van de dolgelukkige, want eer der uitgespeelde, verdedigers. Een schuiver van Vink ging daarna net voor het doel langs en de matig ac terende arbiter Heil wuifde de roep vankelijk het tegendeel, maar na de blunder van Jan Blankespoor (hij liet een de bal na een inzit van Rini van Trigt los, waardoor de even later geblesseerd uitgevallen Jaap den Haan kon scoren) vloeide de overtuiging weg uit het spel van Rijnsburgse Boys. Gewerkt werd er wel door de geelzwarten, maar de finesse om een taaie tegenstan der als NSW te kunnen vloeren ontbrak. De thuisclub was dus fei telijk afhankelijk van toevallighe den en zowaar kreeg Hans Zwaan vlak voor rust een kans op de ge lijkmaker. De spits mikte echter te hoog en zag de bal via tie lat over het doel verdwijnen. De beste mogelijkheid in de wedstrijd was voor Arie van Dijk. Hij kreeg de bal in de 61ste minuut aangereikt van Fred Arroyo, maar de kopbal stuiterde net naast de verkeerde kant van de paal. Ver keerd liep het ook af met het drie tal vrije trappen dat Rijnsburgse Boys door arbiter Wolthuis (die Beider en invaller Zevenbergen van NSW noteerde) aan de rand van de 'zestien' kreeg toebedeeld. De besluiteloosheid en de slechte afwerking van die mogelijkheden typeerde het matige spel van de thuisploeg. De trainer deed op de bank nauwelijks onder voor zijn spelers, want zijn beslissing om Rob Gillissen te wisselen voor Jack Manuputty was onbegrijpe lijk. Gillissen is immers een voet baller die in een 'pompend' elftal voor verrassingen kan zorgen in het vijandelijke zestienmeterge bied. "Hij maakte teveel overtre dingen", overdreef Kurver, "Rob speelde NSW daarmee in de kaart. Ik wilde meer vaart in het spel". Manuputty kreeg de opdracht om vanaf de rechterkant de ballen naar het zestienmetergebied te transporteren. Dat lukte, maar (mede vanwege de wissel van Gil lissen) geen enkele Rijnsburger was ter plekke om het Beider lastig te maken. Zelfs niet toen de doel man na een armblessure onzeker werd en veel ballen liet vallen. Of de spelers van Rijnsburgse Boys het zaterdag de Katwijkse doelman Theo Guyt net zo makke lijk zullen maken, valt echter te be twijfelen. ROB ONDERWATER om een strafschop na het onderui thalen van Bosma binnen de be kende lijnen onterecht weg. In die fase van de strijd speelde DSVP alles of niets. Na het vertrek van Berry Janse als trainer zat de ploeg, die volgend jaar verder gaat met Joop Koorevaar, weer in lift met een oogst van zeven punten uit vijf wedstrijden. De thuiszege (1-0) op koploper NSW vormde in dat rijtje het meest aansprekende re sultaat. DSVP wilde die lijn tegen het wisselvallige Noordwijk voor zetten en moest met een 2-0 achter stand wel risico's nemen, In tegenstelling tot vorige week donderdag tegen Rkavic (1-1) klop te bij Noordwijk de mandekking als een bus, waardoor het kleu mende publiek op het zonovergo ten maar zeer winderige sportpark een heerlijk kwartiertje beleefde. DSVP kon de bal niet kwijt, of lie ver, raakte de bal keer op keer kwijt aan de hard werkende And- ries Wendt, Timo Gerlof en Mark Vink, die op hun beurt het razend snelle trio Vink, Bakker en Her mans lanceerden. De aanvalsgolven zoals die waar mee Noordwijk het hulpeloze DSVP overspoelde misten echter glans omdat treffers uitbleven. De wanhoopspogingen van DSVP, dat in de eerste helft via de rechtvleu- gel in de persoon van noeste werker Harry Garnaat vergeefs beukte op de Noordwijkse afweer, daarentegen kregen opeens wel kleur toen goaltjesdief en aanvoer der Floor Vijfhuizen op aangeven van René Wolterman doelman Dick Dortmundt passeerde (2-1). DSVP kreeg echter geen kans om lang over de aansluiting na te denken. Opeens toonde Noordwijk zich wel een koele killer. Geert Jan Bakker gaf Klaas Vink een fraaie 'assist' (3-1) en nog geen minuut la ter liet het tweetal in combinatie met Ivan Hermans zien hoe de drie tegen één (keeper John Marrevee) wel uitgespeeld moet worden. Her mans maakte af, zijn derde treffer betekende 4-1. In de eerste rondgang zag het er allerminst naar uit dat Noordwijk in de dubbele cijfers had kunnen scoren. DSVP nam het initiatief door Garnaat en de boomlange Fred Filippo, die al snel een aantal (gevaarloze) hoekschoppen ver sierden. Noordwijk aan de andere kant strandde' ver voor het doel van de onzeker acterende Marre vee, die vooral bij inzetten van Jos Smits de bal herhaaldelijk uit zijn handen liet vallen. Voor Noord wijk was het moeilijk spelen op het als 'bijveld' gekwalificeerde maan landschap. De eerste goede kans kwam pas een kwartier voor rust uit een vrije trap van John Marijt. De attent reagerende Gerlof kopte de bal onhoudbaar over Marrevee, maar de treffer werd wegens bui tenspel afgekeurd. De ban was toch gebroken. Even later gaf Vink vanaf links een fraaie pass voor het doel langs. Bakker stapte opzij en Hermans tikte in (1-0). Een schot van Smits werd door Marrevee opnieuw met kunst-en vliegwerk verwerkt, maar uit de corner stuitte ook Vink op de doelman. Direct na de hervat ting pikte Vink de bal af van laatste man Hans van Rhenen, die de naar voren gesprinte Hermans niet meer kon achterhalen (2-0). Er was daarna nog ruimte genoeg voor vuurwerk, maar Noordwijk ver zuimde alle kansen te benutten. HANS JACOBS KATWIJK - Op verzoek van de Katwijkse voetballers wordt de streekderby Quick Boys-Rijns- burgse Boys zaterdag op het veld van Katwijk gespeeld. Oorspronkelijk zou het voor Quick Boys belangrijke duel op een bijveld van Nieuw Zuid worden gespeeld, maar op dat hobbelige veld (het hooldvcld wordt gerenoveerd) voelden de spelers zich niet prettig. Zij richtten daarom een smeekbe de aan het bestuur, dat na lang beraad overstag ging. De aan vang is 15.00 uur. MAASSLUIS - Jacques Keij doet 't in ex tremis. Rijnsburgse Boys kwam daar op ko ninginnedag al achter en zaterdag moest ook Excelsior Maassluis eraan geloven. De formatie van trainer Eric Gudde leek lange tijd een 3-2 overwinning binnen te zullen halen, maar Keij stak daar vlak voor tijd, net als tegen de Rijnsburgers, een stokje voor. Door zijn goal slaagde ARC er voor de tweede maal binnen drie dagen in na een 3-1 achterstand toch nog een punt te pak ken. De herhaling van een huzarenstukje derhalve: 3-3. Door de winst van RCL en het verlies van RKAVIC bedraagt de voorsprong van de Alphenaren op deze beide ploegen nu drie punten. En dat met nog twee wedstrijden te gaan. Aanstaande zaterdag komt RKAVIC naar Alphen en de Racing heeft dan aan een gelijkspel voldoende om definitief veilig te zijn. Of de voetballers van Jan Kroese zich tegen de Amstelveners uit de zorgen zullen spelen, is de vraag. Als de ARC-ers zo tam spelen als tegen de Maassluizenaren gedu rende meer dan een uur het geval was, lijkt dat in ieder geval uitermate dubieus. Alhoewel Excelsior vanaf het eerste'fluit signaal van de soms vreemd leidende Hars kamp het spel dicteerde, waren het de Al phenaren die het eerst het net wisten te vin den. In de vierde minuut deponeerde rechtsachter Bert Groenland het leder ach ter de op off-side spelende Excelsior-defen- sie en Johan Boer zorgde daarna voor de succesvolle afronding: 0-1. De technisch vaardige rood-wit-blauwen, die veel be weeglijker waren dan de bezoekers, lieten zich door Boers doelpunt niet ontmoedigen en zeten een serie fraai uitgevoerde aanval len op, waarvan er na een kwartier spelen één resulteerde in de gelijkmaker. Een prachtige combinatie werd besloten met een voorzet van Robert de Reus en een vol ley van Dick van der Bergh, die in de bene denhoek belandde: 1-1. Vlak daarna werd het al 2-1, toen Ron van Straten met een dieptepass De Reus wilde bereiken, maar Boer zich net iets sneller toonde dan de ka raktervoetballer van Excelsior. Helaas voor de overigens goed spelende Boer, raakte hij de bal niet echt lekker en was de uitgelopen Cor Prook kansloos. Diezelfde Prook wist in het restant van de eerste rondgang de schade voor ARC te beperken door prima keeperswerk bij inzetten van Rob Glim merveen, Marcel IJspelder en Dick van der Bergh, de beste Maassluizenaar. Na de thee veranderde het spelbeeld aan vankelijk nauwelijks. Nadat Excelsior- doelman Marco van Eijk een vrije trap van Wilco van Leeuwen onschadelijk had ge maakt, namen de gastheren in de zesenvijf tigste minuut meer afstand van ARC, dat inmiddels Martin Krommert in de ploeg had gebracht voor Paul Kluivers. Een schot van Glimmerveen kwam via een Alphense rug terecht bii Van der Bergh, die met het hoofd zijn tiende seizoengoal liet aanteke nen: 3-1. Excelsior nam hierna wat gas te rug (Gudde: "Misschien raakten de krach ten op. Het was onze vierde wedstrijd in acht dagen".) en ARC kreeg wat meer vat op het duel. Er was echter een penalty voor nodig om de Alphenaren weer terug in de achtervolging te brengen. René Lammers schoot tegen de arm van Ron van Straten aan en Harskamp kende geen pardon. Niek Oosterlee mocht zijn tiende competitietref fer inschieten: 3-2. ARC putte moed uit de ze meevaller en begon opportunistisch het doel van Van Eijk te bestoken. Excelsior werd vastgezet en de kansen kwamen er voor de Racing. Martin Krommert en de voor Jelle Koolstra ingevallen Rob Koster konden Van Eijk evenwel niet verschalken. Toen Henk Hop in de negenentachtigste minuut verzuimde op te ruimen, lukte dat Jacques Keij wel: 3-3. Op het nippertje deed hij weer van zich spreken... NICK VERWOERD

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17