Zweedse triomf op W K-i jsliockey Snel herstel Ronald Spelbos Zeeuwse clubs niet blij met PSV Napoli nog twee punten van titel Everton wacht af Doelsaldo geeft de doorslag Viermaal winst Leidse boksers Finale Zilveren Molen Fusie Standard/Seraing Magere zege Meehelen Bayern grote winnaar PAGINA 14 MAANDAG 4 MEI 1987 VLISSINGEN (GPD) - Verschil lende Zeeuwse voetbalclubs heb ben zich heftig gekeerd tegen een 'samenwerkingsverband' tussen de afdeling Zeeland van de KNVB en eredivisieclub PSV. Als dit plan inderdaad gerealiseerd wordt, zal jeugdtrainer Hans Mewiss van de afdeling Zeeland de Eindhovense profclub tippen als er een echt ta lent in zijn selecties opdoemt. Als tegenprestatie zal PSV een deel van het salaris van deze jeugdtrai- ner voor zijn rekening nemen Voorzitter Kees Blomaard en ad ministrateur Wim Jagt van de afde ling Zeeland hebben zelf het initia- i tief genomen voor deze opmerke- lijke samenwerking, waarbij een voetbalafdeling in feite optreedt als scout voor een profclub Maar in feite is het initiatief afkomstig van de landelijke voetbalbond. De KNVB propageert namelijk voor heel hel land een samenwerking tussen afdelingen en profclubs in de regio Omdat de populariteit van de voetbalsport tanende is. het leden tal zienderogen achteruit loopt en de kwaliteit ook is achteruit ge gaan, moet er iets gebeuren. In de regio's moet er daarom een hechte samenwerking komen tussen de afdelingen (amateurs) en de bvo's (betaalde voetbalorganisaties). De afdelingen attenderen de bvo's (de profclubs) op de talenten en de profclubs stellen daar geld tegen over. waardoor er binnen de afde ling een betere training voor de se lecties mogelijk is. Zo snijdt het mes aan twee kanten. De beoogde samenwerking tus sen de afdeling Zeeland en PSV is zeker geen noviteit. Elders in het land zijn al samenwerkingsverban den tot stand gekomen tussen profclubs en een afdeling (of een groep van amateurclubs). Zo is er een samenwerking tussen de afde ling Twente en de FC Twente, waarbij de profclub 25 mille aan de afdeling Twente geeft. Ook in Lim burg is deze vorm van samenwer king niet onbekend. Maar dat er juist in Zeeland weerstand en achterdocht tegen zo'n plan bestaat, is niet derlijk. De regio Zeeland moet het nog altijd doen zonder profclub en binnen de provincie is dus geen sa menwerking mogelijk tussen profs en amateurs. Dat betekende dus dat het Zeeuwse afdelingsbestuur ver over de provinciegrenzen op zoek moest naar een geschikte partner. De afdeling Zeeland is gechar meerd van PSV, omdat deze club een uitstekende opvang (huisves ting, studiebegeleiding) heeft. En ook omdat PSV bereid is voor een talent meer aan de betrokken ama teurclub te betalen dan de regle mentair voorgeschreven vergoe ding van 4500 gulden. Maar het plan voor een samenwerkingsver band met PSV kwam op een psy chologisch ongunstig moment, na melijk juist in de periode waarin Vlissingen kampioen werd in de eerste klas en promoveerde naar de hoofdklas. En Vlissingen heeft duidelijk profaspiraties. Verschil lende clubs (onder meer Middel burg en Vlissingen) stellen nu dat de afdeling zeker niet de belangen van de eigen regio dient door in zee te gaan met PSV. Deze clubs stel len dat het afdelingsbestuur alles moet doen om het clubvoetbal in Zeeland te verbeteren. Afdelingsvoorzitter Blomaard wees er overigens op, dat de afde ling de toestemming van de clubs niet nodig heeft. Hij is er voorstan der van voor een proefperiode van één jaar een samenwerking met PSV aan te gaan. De afdeling Zee land en PSV zullen binnenkort verder over dit samenwerkings plan praten. WENEN (ANP) - Het ijshockeytoernooi om het wereld kampioenschap in de A-groep kreeg gisteren in Wenen een ontknoping, die paste bij de chaotische toestanden van de afgelopen week. Niet twintigvoudig kampioen de Sowjet- Unie, maar Zweden eindigde op de eerste plaats. De Scan- dinaviërs wonnen in Wenen met maar liefst 9-0 van het uitgebluste Canada, dat echter nog wel voldoende energie had om 26 strafminuten op te lopen. De Russen versloegen Tsjechoslo- wakije moeLzaam met 2-1, door twee treffers in de slotfase van de derde periode. Het team van coach Tichonov werd slachtoffer van hel gehanteerde systeem. Als enige bleef de Sowjet-Unie ongeslagen. Na de halve competitie tussen de acht landen was het voor iedereen duidelijk: als titelverdediger zou de Sowjet-Unie voor de 21ste keer Zware straf ADO HONKBAL - De honkbalbond heeft ADO zwaar gestraft voor het inzetten van een ongerechtigde speler. De Haagse club uit de hoofdklasse, die drie van de vier competitiewedstrijden verloor, krijgt er zes verliespunten bij. De overwinning op Pirates (10-9) op Koninginnedag wordt ongeldig verklaard. De wedstrijd zal worden overgespeeld. De bond nam de sancties omdat ADO in alle wed strijden pitcher Jerry Remmers waal had opgesteld, hoewel die niet opgevoerd was op de teamop- gave. ADO zal beroep aantekenen tegen deze strafmaatregel. Scores in profvoetbal EREDIVISIE Haarlem - VW 2-0 (14)). 28. McGee 1-0, 67. Balm 2-0. Scheidsrechter: Verhoef, toeschouwers: 2000. FC Den Haag - Roda JC 2-0 (0-0). 57. Morley 1-0, 59. Van Alphen 2-0. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 4613. Ge le kaart: Suvrijn en Jans iRoda). Veendam - Feyenoord 1-1 (0-0). 50. Been (strafschop) 0-1,58. Steenge 1-1. Scheids rechter Van Swieten, toeschouwers: 6000. PSV - FC Twente 4-0 (3-0). 33. Van der Gijp 1-0, 36. Koolhof 2-0, 41. Gullu 3-0, 85. Van der Gijp 4-0. Scheidsrechter Mulder, toeschouwers: 19.500. Go Ahead Eagles - FC Den Bosch 0-0. Scheidsrechter Reijgwart, toeschou wers 2000. Gele kaart Adriaanse en Van Duren (Den Bosch), Back (Go Ahead Eagles). Ajax - AZ 2-0 (1-0). 27. Rijkaard 1-0, 85. Van Basten 2-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 10.000. Fortuna Sittard - FC Utrecht 1-0 (1-0). 29. Lens 1-0. Scheidsrechter De Mun- nik, toeschouwers: 4700. Gele kaart: Young en Fraser (Utrecht). Sparta - PEC Zwolle 2-1 <0-1). 42. Yuce- dag 0-1. 47. Ellerman 1-1, 61. Ellerman 2-1. Scheidsrechter: Dolstra, toeschou wers: 1800. Gele kaart: Veldwijk (PEC), Lengkeek en Schmidt (Sparta). Excelsior - FC Groningen 0-0. Scheids rechter: Van der Laar, toeschouwers: 2000 Gele kaart: Waslander (Excelsior). EERSTE DIVISIE Wageningen - Eindhoven 1-2 (0-0). 47. Van de Pol 1-0, 83. Tobing 1-1, 90 Aerts 1-2. Scheidsrechter: Egbertzen. Toe schouwers: 1000. De Graafschap - SC Cambuur 2-1 (1-0). 43. en 46. Jansen 1-0 en 2-0, 78. Van de (Cambuur) voor een slaande beweging naar een tegenstander. Gele k; verkort (Cambuur) en Cornelissen (Graafschap). DS'79 - Vitesse 0-1 (0-0). 81. Versteeg 0-1 Scheidsrechter: Thomas. Toeschou wers: 1000. RKC - Volendam 1-1 (1-0). 9. Brands 1-0, 48 Duif 1-1. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Bogers en De Kok (beiden RKC). RBC - Emmen 4-0 (1-0). 45. Jurgens 1-0, 51. Brood 2-0, 75. Van der Laan 3-0, 88. Van der Steene 4-0. Scheidsrechter: Ar- nouts Toeschouwers: 1250. Rode kaart: Nandlall (Emmen) wegens slaan van een 0-3. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou wers: 2500. Gele kaart Wanders (Hera- NEC - SW 4-0 (1-0). 43. Janssen 1-0, 53. Aerts 2-0, 60. Grim (strafschop) 3-0, 68. De Groot 4-0. Scheidsrechter: Over- Schulting 1-0, 10. Brouwer 2-0, 13. De Jonge 3-0. 23. Van de Kerkhof 3-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschou wers: 2600. NAC - Telstar 5-1 (3-1). 12. Van der Borgt 1-0, 14. Schaap 1-1, 17. Bannon 2-1, 33. Van der Borgt 3-1, 78. Bannon 4-1, 88. Ho- wereldkampioen worden. De Kus sen hadden elke tegenstander met gemak verslagen. In de finalepoule telden de resultaten uit de voorron de. in tegenstelling tot de degrada- tiegroep, niet mee. Tegen Zweden en Canada speelden de Russen ge lijk. De Zweden moesten ook twee keer genoegen nemen met een puntendeling, maar troffen op de laatste speeldag een futloos Cana da, dat bovendien enkele profs uit de Noordamerikaanse competitie miste. Voor de Sowjets restte niet meer dan het zilver, een prijs bene den hun stand. Zweden werd voor de vierde keer wereldkampioen. De vorige titel dateerde van 1962. De Zweed se selectie durfde het beslissende duel tussen de Sowjet-Unie en Tsjecho-Slowakije niet bij te wo nen. Spelers en coach Sommy Sandlin volgden de wedstrijd via de televisie. „Wij dachten, dat wij wellicht kans hadden op de zilve ren medaille", zei Sandlin later. „De Sowjets moesten met tien doelpunten verschil winnen om eerste te worden. Wij hielden al re kening met het kampioenschap van de Tsjechoslowaken". Coach Dave King van Canada wilde voor komen, dat zijn ploeg verdacht zou Sergej Kakarov slaat de puck langs de Tsjechische doelman Hasek. De Sowjet-Unie moest genoegen een 2-1 zege en grepen derhalve naast het goud worden gemaakt: „Wij hebben ons van historische aard. In geen tien niet laten wegspelen door Zweden, jaar hadden de Canadezen, die van Wij willen elke wedstrijd winnen. 1981 altijd een medaille wonnen, Maar na de 0-0 tegen de Russen is zo'n grote nederlaag geleden op bij ons alle kracht verdwenen". het A-toernooi. De laatste dag zorg- Zwedens zege op Canada was de voor een mooie afsluiting van het titeltoemooi, dat in opspraak was gekomen door het ongerech tigde meespelen van de uit Polen afkomstige Sikora bij West-Duits- land en de op doping betrapte Amerikaan Young. HEERHUGOWAARD (ANP) - Het herstel van Ronald Spelbos, de aan de rechterknie geblesseerde Ajax- verdediger, verloopt voorbeeldig, maar een optreden van de Heerhu- gowaarder in de Europa-Cupfinale, oyer tien dagen in Athene, is nog ver weg. Dat is de mening van fy siotherapeut Pirn van Dord, die gisteren met de international diens eerste looptraining afwerkte. Spelbos liep in Amsterdam, in de praktijk van Van Dord, op de loop band. „Tien minuten, twee kilome ter. Dat ging redelijk goed. In elk geval is er geen reactie in de vorm van vocht in de knie", aldus de Aja- cied. Van Dord noemt dat uitblij ven van een reactie een gevolg van de goede opbouw van de behande lingstherapie. „Dat gaat prima. El ke knie is verschillend. Hoe ver kun je gaan bij de oefeningen. Als er vocht ontstaat, dan werpt dat je enkele dagen terug in het gene zingsproces." Op 1 april scheurde Spelbos bij een botsing tijdens het bekerduel tegen Vitesse met de Arnhemmer Van der Brom de buitenband van de rechterknie. De eerste diagno ses waren optimistisch. Na verder onderzoek werd echter rekening gehouden met een hersteltermijn van zeker zes weken. „En dat is nog snel ook. In de gewone maat schappij staat er drie maanden voor", weet Spelbos zelf. De 32-ja- rige verdediger kreeg aanvankelijk een scharniergips en trainde aan gepast door. „Ik heb veel krachtoefeningen gedaan, gefietst. Daar ben je hele dagen mee bezig. Veel behandelin gen tussendoor, met warmte, 's Morgens bij Ajax, 's middags in de praktijk bij Van Dord. Die looptrai ning van zondag kostte me met an dere behandelingen drie uur", zo omschrijft Spelbos de intensiteit van de revalidatie. Medisch bege leider Van Dord heeft Spelbos ook naar Hilversum gestuurd, waar de bekende sportchirurg Hermans in het Rooms Katholieke Ziekenhuis een cybex-krachtapparaat tot zijn beschikking heeft. LEIDEN - Met een daverend boks- gala heeft de organiserende Boks vereniging Leiden het afgelopen weekeinde in de Vijfmeihal laten zien op de goede weg te zijn. De Leidse boksers boekten vier over winningen, twee nederlagen en één onbeslist. Het absolute hoogtepunt van de avond was de partij van de Mourad Louati, tweemaal kampioen van Nederland en winnaar van diverse buitenlandse toernooien. De bok ser van Tunesische afkomst bokste in een wervelende show de Friese gastbokser Stoelwinder naar een nederlaag. Voor de Leidse kam pioen in het zwaargewicht Erik Ra demaker, voor wie de hoofdpartij was gepland, was door trainer Chris lantrok geen tegenstander gevonden. De Leidenaar bleef daarom teleurgesteld langs de kant De vijfvoudig Leidse kampioen Ger Gorree moest tegen Insé uit Zutphen een gevoelige nederlaag slikken en Mustapha Küs werd te gen De Groot uit Den Bosch we gens te laag inkomen gediskwalifi ceerd. De Boschenaar was het hier echter niet mee eens en overhan- LEIDEN - Morgenavond gaan Wil helmus en Roodenburg op het veld van LFC uitmaken wie de fraai uit gevoerde Zilveren Molen voor een jaar mee naar huis mag nemen. Het door Leidenaar Ruud de Groot ge trainde Wilhelmus is finalist ge worden door publiekstrekker Quick Boys uit te schakelen. De met een aantal Leidse spelers uit komende Voorburgse ploeg krijgt als tegenstander tweedeklasser Roodenburg dat Lugdunum vorige week terugwees. De ploeg van trainer Harry Tals- ma, die nog in ernstig degradatie gevaar verkeert, gaat nog een druk programma tegemoet. De Kooi club, buiten de competitie om wel succesvol, speelt ook nog voor de districtsbeker. Rijnsburgse Boys is daarin de volgende tegenstander. De Zilveren Molen-finale begint om 20.00 uur. Als opwarmertje is er om kwart voor zeven een wedstrijd tussen twee elftallen met bekende Leide- naars. Bij dit voorafje proberen o.m. Wim Rijsbergen, Dick Tesse- laar. Joop Walenkamp, Jan Kar stens, Jan Duivensteyn, Har Meyer, Andre de Jong, Bart Mark, Ruud Wiggers, Phil Verstraaten, Wijnand Sloos, Hans de la Mar Jit Peters. Aad van der Luit en Joop Riethoven elkaar de bal toe te spe len. digde zijn prijs aan de Leidse bok ser. Bartho Vlietstra. later op de avond uitgeroepen tot de beste bokser, bokste onbeslist tegen De Voogd uit Vlaardingen waarna Al- bert Onderwater zeer kort in aktie kwam tegen De Klerk uit Gouda. In de eerste ronde ging^de Goudse vuistvechter na een serie stoten van Onderwater knock out. Het paradepaardje van de Boks vereniging Leiden, Johan Diepen- bach, stond tegenover de kam pioen van Oost-Nederland in het weltergewicht, de Utrechter Sloot weg. Met een veelscorende linker hand en na een harde rechtse hoek, kreeg Slootweg acht tellen rust en kon de zege de Diepenbach niet meer ontgaan. Lichtweltergewicht Peter Mink tenslotte behaalde in de laatste partij een minieme pun- tenoverwinning op Velmondt, kampioen van Oost-Nederland. „Dat is een zeer speciaal appa raat", aldus Van Dord. „Het geeft in tegenstelling tot een normaal krachtwerktuig een constante weerstand. Dus het gaat niet van licht naar zwaar, maar je kunt het gelijkelijk doseren. Het is een duur apparaat, voor speciale gevallen. In Nederland staan er maar enkele van. Onder andere in Zeist en Pa pendal, en bij Hermans dan. We hebben de kracht van de knie kun nen testen. De snelkracht is goed gebleven, de duurkracht ook, maar de absolute kracht was behoorlijk afgenomen na de gipsperiode. Daar wordt het programma op af gestemd." De behandeling van Spelbos was afgestemd op een volledig fit zijn bij de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen komen er eerdere doelen in zicht. Van Dord:„Spel- bos gaat enorm goed vooruit. De therapie was op de lange duur ge richt, maar nu komen andere din gen dichterbij. Ik denk nog steeds, dat de finale in Athene te snel komt. Je moet heel voorzichtig zijn met zo'n knieblessure. Ronald moet nog wat jaren mee en dat is belangrijker dan één finalewed strijd. Voor het eventuele inzetten is vooral de stabiliteit van de knie belangrijk en Spelbos' eigen ge voel. Iemand kan medisch hon derd procent zijn, maar als hij zich niet goed voelt, lukt het niet." Een dead-line voor de genezing van Spelbos durft Van Dord niet te geven. „Als hij tegen Leipzig wil spelen, moet hij de zondag tevoren, over zeven dagen dus, zeker tegen Utrecht meedoen." Coach Johan Cruijff zei zaterdagavond na het duel tegen AZ de van die club af komstige routinier, in '81 twee keer actief in een UEFA-bekerfinale, zelfs zonder enig wedstrijdritme te durven inzetten in Griekenland. SERAING (ANP) - Standard Luik en FC Seraing hebben in het week einde een principe-akkoord be reikt over een fusie, die zij volgend seizoen willen aangaan. De bestu ren van beide Belgische voetbal clubs, uitkomend in de hoogste klasse, zullen het besluit binnen kort voorleggen aan de nationale bond (KBVB). Ei is nog niet bekend, welke ge volgen de fusie heeft voor de spe lers. Seraing en Standard zullen de komende weken de details van hun overeenkomst bespreken. En kele maanden geleden was er spra ke van een op handen zijnde fusie tussen Standard en stadgenoot Club Luik. Maar na hevig protest van supporters uit beide kampen zagen de bestuurders daarvan af. COMO (AFP/SID) - Napoli is nog twee punten verwijderd van zijn eerste voetbalkampioen schap van Italië. Het verspeelde in het weekeinde een punt door de 1-1 in en tegen Como. Maar degradatiekandidaat Ascoli hielp een handje door concur rent Inter met 1-0 te verslaan. Met twee wedstrijden te spelen heeft Napoli een voorsprong van drie punten op Inter, dat de tweede plaats nog kan verspelen aan Juventus. De club uit Turijn is wat laat begonnen aan een goede perio de. Het won met 2-1 van Samp- doria. Verona, dat ook nog aan spraak maakt op Europees voet bal, behaalde een „on-Italiaanse" zege van 4-1 op Brescia. Ook AC Milan kwam tot dit resultaat, in een poging nog Europees voet bal af te dwingen. Slachtoffer was AS Roma, dat de toekomsti ge club van Gullit en Van Basten naast zich moet dulden op de vijfde plaats. Napels maakt zich op voor een ongekend kampioensfeest. De ploeg die zo veel dankt aan de Argentijn Diego Maradona ont vangt zondag in eigen huis Fio- rentina, waarvan op papier geen ernstige problemen zijn te ver wachten. Winst betekent, dat de tienduizenden Napolitanen hun favorieten kampioen zien wor den. Vijftienduizend „tifosi" na men in Como vast een voorproef je. Zij vormden in de Noordita- liaanse stad meer dan een derde van de toeschouwers, die een matige wedstrijd kregen voorge schoteld. De doelpunten vielen na de pauze. Como kwam in de 62ste minuut op voorsprong door Guinta. Maar waar Napoli in voorgaande jaren de kracht ontbrak, sloeg het nu hard terug. Veertien minuten na de 1-0 zorg de Carnevali voor de gelijkma ker. „Als het kampioenschap nu nog aan onze neus voorbij gaat, verdienen we niet anders", zei Maradona na afloop. Inter, nog steeds zonder Rum- menigge en ook zonder de ge blesseerde aanvoerder en inter national Altobelli, kwam aan- valskracht te kort. Inter was niet eens slechter dan Ascoli, maar kon zich geen fatsoenlijke kans scheppen. De 22-jarige midden velder Agostini maakte vlak voor rust 1-0. Uitgerekend dit belang rijke doelpunt was Agostini's eerste treffer in de serie A. Met het bekende verdedigende spel behield Ascoli de voorsprong. Inter kon een voorbeeld nemen aan stadgenoot AC Milan, dat zijn zege van 4-1 op AS Roma voor een grpot \ieel dankte aan Virdis. Hij scoorde drie keer, waarmee zijn seizoenstotaal op zeventien kwam. Boniek trof doel voor Roma. Voor Juventus scoorden Manfredonia en Sere na. International Vialli maakte het doelpunt voor Sampdoria. LONDEN (RTR) - Everton stelde zijn kampioenschap van de league tot na het weekeinde uit, dit ondanks de nederlagen van Liverpool en Tottenham Hotspur. De ontbrekende punten kunnen vandaag ge haald worden bij Norwich City, of in de laatste twee thuiswedstrijden tegen Luton Town en Tottenham Hotspur. Everton werd op eigen veld op 0-0 gehouden door degradatiekandidaat Manchester City, dat eigenlijk meer verdiende dan het gelijke spel, dat slechts goed is voor een winstpunt. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft Manchester City nog steeds een kans op overleven omdat Aston Villa, Charlton Athletic, Leicester City en Oxford United helemaal met lege handen bleven. Drie van de vijf ploegen degraderen direct, één speelt met de num mers drie vier en vijf uit de tweede divisie om één plaats en Oxford United heeft de beste kansen om uit de zorgen te geraken. Voor één van de open komende plaatsen in de eerste divisie die van 22 naar 21 clubs teruggaat, heeft Derby County zich een seizoen na zijn terug keer uit de derde divisie al gekwalificeerd, Portsmouth een andere oudgediende is vrijwel zeker van de andere directe promotieplaats. Op de uitwedstrijden van Manchester City rust een doem, in zes tien maanden heeft de ploeg niet meer gewonnen buitenshuis. Bij Everton, winnaar in zijn laatste tien thuiswedstrijden, had het wel gemoeten. De kampioenskandidaat raakte na 25 minuten internatio nal Peter Reid kwijt met een blessure en werd in slagvaardigheid overtroffen door de bezoekers. Paul Stewart en Imre Varadi hadden echter de pech de lat te treffen. Liverpool trof bekerfinalist Coventry City in zijn beste vorm. De 27.000 toeschouwers, een ongekend aantal voor Coventry in de laat ste jaren, zagen Ron Pickering kort na rust het enige doelpunt ma ken. Spurs dat nog een muisklein kansje had, gaf dat in Nottingham weg. John Metgod maakte een van de twee treffers voor Forest. KORTRIJK (ANP) - KV Meehe len blijft Anderlecht op de voet volgen in de strijd om het lands kampioenschap van België. De club van trainer Aad de Mos staat nog steeds een punt achter op de Brusselse titelverdediger, die zaterdagavond in het Van- denstock-stadion met 4-0 won van Standard Luik. Meehelen ze gevierde in Kortrijk met 1-0. Meehelen was tegen Kortrijk vooral in de eerste helft sterk. Het koos voortdurend de aanval, waarin Piet den Boer overigens, de gele kaart kreeg. De verdedi ging van Kortrijk raakte danig overstuur van de Mechelse aan valsdrift. Na een half uur kreeg Sanders de bal tegen de hand ge schoten. Alle Kortrijkers ston den ogenblikkelijk stil, in de ver onderstelling dat Van Langenho- ve had gefloten voor hands van hun ploeggenoot. De arbiter liet echter druk gebarend blijken, dat hij voor Meehelen de voor- deelregel toepaste. De Nederlan der Wim Hofkens profiteerde van de verwarring en scoorde be heerst. Van Langenhove kende het doelpunt toe, waarna hij alle Kortrijkse spelers over zich heen kreeg. Na een oponthoud van zes minuten kon de wedstrijd wor den hervat. In de tweede helft speelde Meehelen tactisch sterk. Het hield de verdediging geslo ten, met Graeme Rutjes als uit blinker. Anderlecht gundeStandard Luik enkele Tcansjes, maar wekte geen moment de indruk meer toe té staan. Bij de rust leidde de ploeg van de vertrekkende trai ner Arie Haan met 1-0 door een treffer van Krncevic. Hij scoorde op aangeven van aanvoerder Vercauteren, die na de pauze weer een grote rol speelde. Ver cauteren leverde in de 47e mi nuut een scherpe voorzet af. die door de Luikse verdediger Aus- sems in eigen doel werd gescho ten. Vervolgens bediende Ver cauteren Gudjohnsen. De top scorer van het team zorgde voor 3-0. In de slotfase maakte Krnce vic nog 4-0. DUSSELDORP (SID/DPA) - Het bezoek van ae Paus aan Munch' leverde de spelers van Bayern zaterdag een vrije dag op. Het duel va de koploper in de Bundesliga tegen Eintracht Frankfurt werd naai mei verschoven. Zonder in actie te komen werd Bayern toch de grol op de 27ste speeldag. Hamburger SV. de enige concurrent voor het landskampi schap, liet een punt achter in en tegen VFB Stuttgart (1-1). De p' van de vertrekkende coach Happel heeft door de puntendelinr verliespunten meer dan Bayern München. HSV kwam in Stuttga^ de 72e minuut gelijk door toedoen van Balzis. Twintig minuten der had Merkle de score voor de thuisclub geopend. De rij kandidaten voor UEFA-bekervoetbal werd weer groter. Nc gen clubs strijden om vier plaatsen. Borussia Mönchengladbac! voegde zich zaterdag in het strijdgewoel met de overwinning (2-0)1 Homburg. Thiele en Rahn, zijn vijftiende in dit seizoen, maakten doelpunten. Urdingen verloor voor de derde keer in serie. Zaten: thuis met 1-2 van FC Kaiserslautern, dat in de laatste vijf mini/ toesloeg door Wuttke en Hartmann. Werder Bremen leed een veer. i sende nederlaag in Mannheim (1-0). Topscorer Walter maakte n, twaalf minuten zijn twintigste doelpunt in dit seizoen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14