4 t/m 8 mei W mededelingen gemeentebestuur Commissie vergaderingen Commissie voor Onderwijs, Sociaal-Cul tureel Werk en Emancipatie Woensdag 6 mei a.s. om 20.00 uur In ka mer 23/24 van het Gulden Vlies, Bree straat 125. Agenda: subsidieverordening basiseducatie Verzoeken van schoolbesturen om mede werking Raamnota: "Een eerlijke kans op werk in Leiden" Nota: "Personeelsbeleid voor vrouwen in het gemeentelijk apparaat" Beantwoording van de inspraakreacties op deze nota's N.B. Deze agendapunten worden behan deld met de commissies Economi sche Aangelegenheden (E.A.), So ciale Zaken en Maatschappelijke Aangelegenheden (SZMA) en Fi nanciën, Personeel en Organisatie. Commissie voor Financiën Personeel en Organisatie Donderdag 7 mei a.s. om 20.00 uur in ka mer 23/24 van het Gulden Vlies, Bree straat 125. Behalve de punten die reeds in andere commissies behandeld zijn ko men aan de orde: Fondsennota 1987; Wijziging van de gemeentebegroting en de begroting van een viertal takken van dienst voor het dienstjaar 1987; Garantie van twee klimgeldleningen voor een totaal van 1.620.000,- aan de Stich ting Studentenhuisvesting; Vervanging persluchtapparatuur; Correctie begroting Stichting Welzijn Lei den 1986 en 1987; Automatisering Politie; Presentatie Verificatiebureau V.N.G.; Notitie behandeling aanvragen om (be- drijfsjruimten. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht In het informatie centrum In de hal van het Stadhuis. Overige vergadering Werkgroep Groenoord, woensdag 6 mei a.s. om 20.30 uur in het buurthuis aan de Pasteurstraat. Agenda: Codi-markt Vuilverbranding Speelvoorzieningen in de wijk. Voor informatie kunt u bellen 254506. Voor Informatie "Overige vergade ring" zie telefoonnummer contact persoon onderaan agenda. Verkeers maatregelen Tijdelijke wegversmalling Plesmanlaan en noodweg tus sen Plesmanlaan en Vondel laan In verband met de voorbereidingen voor de reconstructie van het kruispunt Plesman- laan/Vondellaan ondergaat de verkeerssi tuatie ter plaatse in de loop van de volgende week enige veranderingen. Eén rijbaan voor twee rijrichtingen Binnenkort wordt begonnen met het aan brengen van de zuidelijke helft van het zand- lichaam voor de tunnelaanleg. In verband hiermee zal het gemotoriseerde verkeer ter hoogte van het kruispunt In belde richtin gen over de noordelijke weghelft worden geleid. Dit kan vooral tijdens de spitsuren voor enig extra oponthoud zorgen. Deze si tuatie zal ongeveer 2 maanden (tot de bouw vakvakantie) blijven bestaan. Aanleg noodweg Tijdens de aanleg van de zuidelijke helft van het zandlichaam is de aansluiting voor au toverkeer tussen de Plesmanlaan en de Vondellaan versperd. Daarom wordt er eerst (begin volgende week) een noodweg voor gemotoriseerd verkeer van en naar de Vondellaan ange- legd langs de route waar nu het fiets- en voetpad door het plantsoen tussen de vijvers en het kantoorgebouw loopt. De noodweg zal met ingang van 6 mei worden openge steld. Met behulp van borden zal het verkeer op de gewijzigde situatie worden gewezen. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter kennis van belanghebben den, dat zij voornemens zijn de hierna te noemen verkeersmaatregelen vast te stellen: Pancras-Oost (gedeeltelijk), Levert- daal-Oost (gedeeltelijk), Levendaal- West (gedeeltelijk), Academiewijk (gedeeltelijk), De Camp, Maredorp (gedeeltelijk) en Noordvest-West (gedeeltelijk). Overeenkomstig het besluit van de gemeen teraad van 12 januari 1987 zal met ingang van 1 oktober 1987 in bovengenoemde wij ken het parkeersysteem voor belangheb benden worden ingevoerd, één en ander in aansluiting op het in de Pieterswijk en Pan- cras-west reeds ingevoerd systeem van be langhebbenden parkeren. In verband hier mee, alsmede in het kader van de deregule ring van verkeersmaatregelen, zal de per 1 januari 1986 in de binnenstad van kracht ge worden parkeerverbodszone worden uitge breid. Het parkeren in een dergelijke zone is verbo den, behalve op: - parkeerplaatsen die zijn aangeduid door middel van een P-bord of door middel van een letter P in het wegdek; - parkeerterreinen of weggedeelten waar parkeerautomaten of parkeermeters zijn - invalidenparkeerplaatsen (uitsluitend be stemd voor invaliden met een invaliden- parkeerkaart); - parkeerplaatsen voor vergunninghouders (uitsluitend bestemd voor houders van een parkeervergunning, kenbaar aan een vig net op voor- of achterruit). De uitgebreide parkeerverbodszone wordt begrensd door het water van de Rijnsburger- singel, de Korte Mare, de Lange Mare, de Van der Werfstraat, de Pelikaanstraat, het water van de Oude Rijn ten oosten van de Hooigracht, het water van de Herengracht, de Nieuwe Rijn voor zover gelegen tussen Herengracht en de Kraaierbrug, de Hoge- woerd voor zover gelegen tussen de Kraai- erstraat en de Wielmakersteeg, de Wielma- kersteeg, het Levendaal voor zover gelegen tussen de Geregracht en de Korevaarstraat, de Raamsteeg voor zover gelegen tussen de Korevaarstraat en de Garenmarkt, de Garenmarkt gelegen tussen de Raamsteeg en de Steenschuur, de Steenschuur, de zuidwestelijke rijbaan van het Rapenburg voor zover gelegen tussen de Doezastraat en de Doelensteeg, de Kaiserstraat voor zover gelegen tussen het Rapenburg en de Bakkersteeg, de Doelensteeg, het Pater straatje, het water van de Witte Singel voor zover gelegen tussen het Paterstraatje en de Rijn en het water van de Morssingel. Alle thans geldende parkeer- en stopverbo den binnen dit gebied worden ingetrokken. Voorts worden de volgende verkeers maatregelen ingetrokken: - voorrangskruising: Korte Mare/Vestewal; Korte Mare/3e Binnenvestgracht; Oude Singel/Marktsteeg; Oude Singel/Lange Scheistraat; - geslotenverklaring voor motorvoertuigen in één richting van de Dolhuissteeg, zulks in verband met afsluiting door middel van palen; - geslote'nverklaring voor motorvoertuigen a. de Lange Scheistraat, richting Lam mermarkt; b. de Vrouwensteeg, tussen Apothekers- dijk en Haarlemmerstraat in beide rich tingen; c. de Groenesteeg, tussen Hooigracht en Vestestraat. - geslotenverklaring voor voertuigen die in clusief lading een hoogte van 3.80 meter te boven gaan in de Marktsteeg; - verbod tot het plaatsen van (brom)fietsen op de Oude Vest, voorzover gelegen tus sen perceel nr. 41 en de Hazewindsteeg en op het voetpad voor perceel nr. 43, over de volle breedte van de Schouwburg; - aanduiding als invalidenparkeerplaats al gemeen van 2 parkeervakken aan de zuid zijde van de Caeciliastraat, ter hoogte van het Elisabeth Gasthuishof; - aanduiding van een verplicht fietspad op de Steenstraat, voor zover gelegen tussen de Blauwpoortsbrug en de zuidoostelijke rijbaan van de Beestenmarkt, in de richting van de evengenoemde rijbaan van de Beestenmarkt; - de voetgangersoversteekplaatsen op de oostelijke rijbaan van de Herengracht ter weerszijden van de Oosterkerkstraat en de westelijke rijbaan van de Herengracht ter weerszijde van de Kerksteeg; Te wijzigen verkeersmaatregelen: - de geslotenverklaring voor alle verkeer be halve voetgangers, met dien verstande dat (brom)fietsers hiervan zijn uitgezonderd in de Van der Werfstraat voorzover thans ge legen tussen de Jan Vossensteeg en de Pelikaanstraat, wordt beperkt tot het ge deelte gelegen tussen de Vollersgracht en de Pelikaanstraat. Tot slot worden de volgende verkeersmaat regelen vastgesteld: - verbod voor alle verkeer behalve voetgan gers in een andere richting te gaan dan de pijl aanwijst: a. aan de zuidzijde van de Oude Singel, ter hoogte van de splitsingen met de Marktsteeg en de Lange Scheistraat; b. aan de oostzijde van het gedeelte van de Garenmarkt gelegen tussen de Groenebrug en de Raamsteeg, ter hoogte van de uitrit van het aldaar ge legen parkeerterrein; - verbod voor alle verkeer behalve voetgan gers de weg in te rijden of te gaan aan de andere zijde van het bord dan de pijl aan geeft op het middengedeelte van de Ga renmarkt, voorzover gelegen tussen de Raamsteeg en het Levendaal; Breestraat vanaf 4 mei op proef autovrij Vanaf maandagochtend 4 mei wordt de Breestraat tussen Papengracht en Gan getje op proef voor autoverkeer afgeslo ten. Ook voor bromfietsen is de Bree straat verboden terrein. Bussen, taxi's en fietsen hebben wel toegang tot de Bree straat, in twee richtingen. De bussen en taxi's mogen echter niet harder rijden dan 15 km/uur. De proef heeft tot doel: een betere door stroming van de bus en een aangenamer (winkel)-klimaat voor voetgangers. De proef duurt in principe vijf maanden als zich geen ongewenste ontwikkelingen voordoen. Een begeleidingskommissie houdt de effekten (ook elders in de bin nenstad, bijvoorbeeld op de omleidings routes en in de Pieterswijk) permanent in de gaten. Tussentijds kunnen maatrege len worden getroffen om gerezen proble men op te lossen. Afhankelijk van de evaluatie van de proef aan de hand van gehouden onderzoeken op verkeers- en ekonomisch gebied, zal het gemeentebestuur besluiten de Bree straat al of niet definitief voor autoverkeer af te sluiten. Semi-promenade De Breestraat krijgt voorlopig een nieuwe indeling, die in de week van 4 mei wordt gerealiseerd. Tussen Papengracht en Koornbrugsteeg worden de parkeer- en bushavens bij het trottoir getrokken. Tus sen Koornbrugsteeg en Gangetje be schikken bus, taxi en fiets slechts over één rijspoor. De rest van de straat, afge bakend met verflijnen, is voor de voet gangers. Medio juli wordt (op proef) ook de fiets uit het gedeelte tussen Koornbrugsteeg en Gangetje geweerd, waardoor nog meer ruimte voor de voetganger ontstaat. Boombakken, uitstallingen en een terras je geven de semi-promonade verder Bedienend verkeer kan terecht in de Breestraat - alleen vanaf het Kort Rapen burg - tussen 06.00 en 12.00 uur en (met een ontheffing) tijdens één uur na de win kelsluiting. Omleidingsroutes Het kaartje laat de omleidingsroutes voor autoverkeer zien. Borden zullen de auto mobilist tijdig waarschuwen en de weg wijzen. - Vanaf het Levendaal en de Lammen- schansweg: over de Hooigracht. - Vanaf het stafion en molen De Valk: over de Langegracht. - Vanaf de Haagweg: over de Witte Sin- Bereikbaarheid marktenroute en Pieterswijk Door het afsluiten van de Breestraat is de marktenroute moeilijker bereikbaar. Tus sen 06.00 en 12.00 uur en (met een ont heffing) een uur na winkelsluiting kan het bedienend verkeer vanaf het Kort Ra penburg via de Breestraat en de Koorn brugsteeg op de Vis- en Botermarkt ko men. Voor personenauto's is de mark tenroute en de Nieuwe Rijn tussen Burg- steeg en Hartesteeg de gehele dag be reikbaar via de route Nieuwstraat - Burg- De Pieterswijk blijft voor autoverkeer be reikbaar vanaf het Noordeinde/Kort Ra penburg via de Breestraat en de Papen gracht. De afsluiting van de Breestraat gaat pas in voorbij de Papengracht. Parkeren Op het kaartje staan de plekken aange geven waar geparkeerd kan worden in de binnenstad. Het dichtst bij de Bree straat liggen: -parkeergarage Levendaal (350 plaat sen) -Garenmarkt (115 plaatsen) - Steenschuur/Langebrug (75 plaatsen) - Boommarkt/Apothekersdijk (100 plaat sen) - Papengracht (60 plaatsen) - Beestenmarkt (70 plaatsen) - Op donderdagavond en zaterdag: ter rein Hoogheemraadschap Rijnland aan de Boommarkt (40 plaatsen). De algemene Invaliden-parkeerplaat sen aan de Breestraat komen te ven/al len, de plaatsen op de Vismarkt worden gehandhaafd. Ter kompensatie komen er enkele plaatsen aan de Langebrug en de Steenschuur. Informatie Wilt u meer weten over de Breestraat- proef en wat daar mee samenhangt of wilt u een probleem aankaarten, richt u zich dan tot de volgende personen: - De heren M. Kuzee of C.N. van Groe ningen van de direktie Verkeer en Ver voer van de gemeente Leiden, Stads- bouwhuis, Langegracht 72, Telefoon 254500 Of 254478. - De heren C.L.M. van Cleef, Breestraat 171, telefoon 131728, H.J. Kramers, Korevaarstraat 9, telefoon 130175, of mevrouw T. Gijbeis, Breestraat 147, te lefoon 134994, allen van de winkeliers vereniging Breestraat e.o. - stopverbod: aan de oostzijde van de Stille Mare; aan de noordzijde van het Noordeinde; aan de zuidzijde van het Galgewater; aan de noordzijde van de Kaardesteeg alsmede aan de zuidzijde, voorzover gele gen tussen de Korevaarstraat en de in gang van de parkeergarage. - aanwijzen als laad- en loshaven, geldend van maandag t/m zaterdag van 8.00-18.00 uur van het weggedeelte, gelegen op de hoek van de 2e Binnenvestgracht en de Nieuwe Beestenmarkt, ter hoogte van de percelen Nieuwe Beestenmarkt 2 en 3; - aanleggen fietsstrook: a. bij de aansluiting van de 1e Binnen vestgracht met de Morsstraat en de Morspoort; b. aan de westzijde van de Stille Mare; c. aan de noordzijde van de Nieuwe Rijn, voorzover gelegen tussen de Heren- brug en de Hooigracht, alsmede tussen de Hooigracht en de Karnemelksbrug. Transvaalbuurt - Morsweg, voorzover gelegen tussen Rijnzichtbrug en Lage Morsweg - instellen 30 km/h-zone - Rijnzichtstraat - idem - De Wetstraat - idem - Reitzstraat - idem - De La Reystraat - idem - Pretoriastraat - idem Voor zover nodig zullen de nu op bo vengenoemde wegen geldende ver keersmaatregelen worden aange past. De op de voorgenomen verkeersmaatrege len betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelich ting of een ontwerpbesluit, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het informatiecentrum van het Stadhuis en bij de directie Verkeer en Vervoer op kamer 216 van het Stadsbouwhuis. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indie nen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van de maatregelen. Deze be zwaren dienen te worden gericht aan Burge meester en Wethouders, per adres directie Verkeer en Vervoer, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, 2312 NH Leiden. Voor de goede orde wijzen wij u erop dat geen bezwaren kunnen worden ingediend tegen de uitbreiding van het systeem van belanghebbenden- parkeren. Belanghebbenden worden voorts in de gele genheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de Raad van ad vies voor verkeers- en vervoersaangelegen- heden, die zal worden gehouden op donder dag 21 mei a.s. in het restaurant van het Stadsbouwhuis, aanvang 16.00 uur. Voor nadere informatie over de verkeers maatregelen kan men zich wenden tot dhr. J. van Velzen van de directie Verkeer en Vervoer, tel. 254502. Diversen Budgetvoorlichting Met ingang van 6 mei wordt door de Stich ting Consument en Huishouding budget voorlichting verzorgd in Leiden. Men zal hiervoor gebruik maken van de spreekruim- ten van de Gemeentelijke Kredietbank in het Stadhuis. Iedere middag en daarnaast ook donderdag avond zal een budgetvoorlichtster aanwezig zijn. In verband met een goede planning is het maken van een afspraak noodzakelijk (via de kredietbank: 071-254145). Het doel van de budgetvoorlichting is te ko men tot een doelmatig huishoudelijk mana gement. Budgetadvies heeft mede tot doel het her stellen van de balans van inkomsten en uit gaven, Door het vroegtijdig inwinnen van budgetadvies kunnen dikwijls financiële pro blemen worden voorkomen. Als het nodig blijkt een schuldregeling te treffen, kan reeds in een vroeg stadium in overleg met de kre dietbank naar een oplossing worden ge zocht. Museumweekend Dit jaar wordt wederom het Nationaal Mu- seumweekeinde gehouden. Dit zal plaats vinden op zaterdag 2 mei en zondag 3 mei. Museum 'De Lakenhal' is op deze dagen gratis toegankelijk en er wordt gratis koffie, thee of limonade geschonken. Bovendien worden er doorlopend rondleidingen gehou den langs de onlangs geopende tentoonstel ling 'Kunst van stof' en langs de vaste op stelling. Molen 'De Valk' zal eveneens op beide da gen gratis toegankelijk zijn. Oproep vrijwilligers Museum 'De Lakenhal' is op zoek naar men sen die in de toekomst op vrijwillige basis activiteiten willen verrichten in het museum. Daarom wordt er tijdens het museumweek end en wel op zondag 3 mei om 15.00 uur een bijeenkomst georganiseerd waar alle geïnteresseerden geheel vrijblijvend infor matie kunnen krijgen. Een museummede werkster zal precies uit de doeken doen waaruit de toekomstplannen van de Laken hal bestaan en welke vrijwillige activiteiten hierin passen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom! (Inlichtingen tel. 071-254620). Openingstijden Lakenhal en Valk dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur zondag én 5 mei 13.00-17.00 uur maandag gesloten Toegangsprijzen: 2,50, 6-16 jaar en 65+ 1,25, museumjaarkaarthouders gratis. Ter gelegenheid van het Nationale Museumweekend zal het Pilgrim Do cumentatiecentrum, Vliet 45, ge opend zijn op zaterdag 2 mei van 10.00-16.00 uur. Openstelling gemeentelijke diensten en instellingen rond bevrijdingsdag Op Bevrijdingsdag, 5 mei a.s., wordt er bij de gemeente niet gewerkt. De maandag hiervoor (4 mei dus) wordt een brugdag genoemd, omdat deze tussen 2 perioden inligt waarin niet gewerkt wordt, n.l. een feestdag en het weekend. De meeste publieksge richte instellingen zullen op die zgn. brugdag een minimale bezetting heb ben, wat wil zeggen dat er wél gewerkt wordt, maar de kans bestaat dat de wachttijden iets langer zijn. Welke instellingen/afdelingen of directies zijn gesloten? In de periode van 30 april t/m 5 mei zijn - Instituut Burgerraadslieden. - Directie Culturele Zaken. - Directie Economische Zaken. Wanneer deze directie gesloten Is kunt u uw boodschap inspreken op een telefoonbeantwoorder. - Directie Verkeer en Vervoer. Aanvragen en informatie over par- keervergunningen en invalidenpar- keerkaarten kunnen in de periode van 30 april t/m 5 mei niet in behan deling worden genomen. Op maandag 4 mei wordt door de reini gingsdienst normaal gewerkt!! Dinsdag 5 mei wordt geen huisvuil opge haald. U wordt dringend verzocht uw huis vuil op deze dag niet buiten te zetten, maar op de eerstvolgende ophaaldag aan de reinigingsdienst aan te bieden. De mini-containerwijk van dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag) wordt op donderdag 7 mei opgehaald. Volgende week zijn aan de beurt: wijk 1 en 3 maandag 4 mei wijk 2 en 8 woensdag 6 mei wijk 5 en 7 donderdag 7 mei wijk 4 en 6 vrijdag 8 mei Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: Munnikenstraat 1a-1b, renovatie wonin gen Hooigracht 12-14-16, verbouwing begane grond bijzonder (woon)gebouw tot 2-ka- mer appartementen Papengracht 5/5a, verbouw tot acht 2, 3 en 4 kamerwoningen Rapenburg 76, verbouwing woonhuis Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver- gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Saffierstraat 3, tijdelijk plaatsen cabine De Laat de Kanterstraat 26, verbouw wo ning Seinpaalstraat 9, verbouw woning Haarlemmerstraat 15, verbouw magazijn achter winkelpand Vestestraat 122/124, verbouwing t.b.v. woonhuis Koddesteeg 32/34, bouw tuinmuur en schuur Koddesteeg 36, bouw tuinmuur en schuur Forsitiadal 6, bouw schoorsteen. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 6 mei 1987 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. In die periode kan ie dereen schriftelijk bezwaar tegen de bouw plannen indienen bij Burgemeester en Wet houders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouder ondanks de ingediende bezwaarschriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de in dieners van bezwaarschriften hiervan be richt. if># iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 24