3 HOTEL-O KOSTEN VAN DE KRIJGEN 1 he Bassets in ereklasse Kelly al weer in leiderstrui stoutenbeek Eerste puntverlies Sowjets Tl D CHTUVAN EEN PAAR DAAGJES ER TUSSEN UIT? Stel u eens voor, een lang weekend in de Ardennen, of in het Zwarte Woud, of een paar daagjes een Europese stad bezichtigen. Lijkt het u wel wat. Kom dan op vrijdag 1 mei of zaterdag 2 mei a.s. langs bij Stoutenbeek Wooncentrum. Want als u daar een bedrag van minimaal f500,- besteedt, krijgt u drie gratis hotel- uitgebreide aanbod van Stoutenbeek, in Leiderdorp, of in Beverwijk. U zult er zonder twijfel vinden wat u zoekt, want Stoutenbeek heeft grote namen en merken van gisteren, vandaag en morgen onder één dak bijeenge bracht. Alle voor u smaakvol geëtaleerd in volledig ingerich te interieurs. Wie weet zit u misschien overnachtingen voor twee personen I aangeboden. Bovendien kunt u dan kiezen uit meer dan 400 hotels in West-Europa. De mogelijkheden zijn eindeloos. De enige voorwaarde is wel dat u op eigen kosten in het hotel moet ontbijten en dineren. Om ge bruik te maken van dit gewei- ijjj dige aanbod van Stoutenbeek, dient u wel in die twee dagen te be slissen om iets aan te schaffen uit het vóór u het weet heerlijk met z'n tweeën te genieten van een lang weekend ergens in West-Europa, "op kosten van de zaak". Wij hopen u dan ook vrijdag of zaterdag te zien bij Stoutenbeek. Beverwijk: Parallelweg 10, tel.02510 - 2 90 33. Leiderdorp: Meubelplein 1, tel.071 - 89 93 23 Donderdagavond koopavond. Maandagochtend zijn we gesloten. AGIN A 18 LEIDEN - De Sassenheimse rug- byformatie The Bassets is er in ge slaagd om na een jaar afwezigheid in de ereklasse haar plaats weer te heroveren. Door een afgetekende 6-38 overwinning op het Leidse LSRG en door puntverlies van de enige overgebleven concurent Eemland (12-12 tegen Rotterdam) is The Bassets gisteravond kam pioen van de promotieklasse ge worden. Na een een zeer spannen de competitie overigens, waarin de Sassenheimers zich gped herstel den van een slechte seizoenstart en uiteindelijk met een punt meer dan de concurrentie over de finish kwamen. Ready 'klaar' voor ZKW9-4 DEN HAAG - Zuiderkwartier heeft weinig eer kunnen behalen in het inhaalduel tegen Ready. Met 9-4 moest de in hevige degradatienood verkerende Leidse korfbaleer steklasser het afleggen tegen de buitengewoon geslepen spelende koploper. Tot overmaat van ramp kreeg topscorer Dirk Jan de Kreek de gele kaart voorgehouden. "Een nare wedstrijd", vatte coach Simon Boot het duel samen, waarin zijn ploeg al snel tegen een achterstand aankeek. Twee strafworpen bra ken na de rust (5-2) het verweer van Zuiderkwartier definitief. Erik van Lunteren nam twee van de Leidse treffers voor zijn rekening, terwijl ook Wil de Wit en Martin Verhorik scoorden. De wedstrijd tegen LSRG bleek voor de Bassets een formaliteit. De Leidse studenten waren door bles sures van een aantal spelers danig verzwakt en konden geen tegen stand van formaat bieden. Het was de schuld van Bassets zelf dat er niet meteen vanaf het begin gede monstreerd werd wie de sterkste was. De zenuwen hielden de Sasse- neheimers in bedwang en het duurde vijftien miunuten alvorens de eerste try gescoord werd. Het was typerend voor de eerste helft dat de scores van de voorwaartsen kwamen. Hooker Albert Zuiderduin zette zijn ploeg als eer ste op het goede spoor. Na een fraaie blinde kant beweging van Tinus Harskamp wist hij de bal over de Leidse achterlijn te druk ken. Een voorbeeld dat later ge volgd werd door Wim de Jong en captain Peter Schrama, die fouten in de Leidse voorwaartsen goed wisten af te straffen en een rustge vende 0-12 stand op het scorebord brachten. De toeschouwers moesten tot vlak voor rust wachten tot de eer ste driekwarter van The Bassets tot scoren kwam. Het was winger DONDERDAG 30 APRIL 19&ND! NET 'N TIKKELTJE EIGENZINNIGER Artifort Auping BanzBord Besouw Munsterring M.I.D. Bulthaup Castle furniture Cor de Sede Durlet Fischbacher Gelderland Hülsta Intcrlübke J.A.B. Kendix Koekoek Leolux Miller Montis Parade Pastoe Ploeg Rohé Rolf Benz Saporiti GRAU ROIG (ANP) - Sean Kelly heeft de leiderstrui bij de Ronde van Spanje slechts één dag behoe ven af te staan aan de Italiaan Ro berto Pagnin. De Ier klaagde giste ren na afloop van de eerste berge tappe dat het plotselinge klimwerk hem na de voorjaarsklassiekers pijn had gedaan, maar prees zich gelukkig dat hij zich temidden van de Spaanse en Columbiaanse spe cialisten goed had geweerd. Hij ging in het plaatsje Grau Roig in Andorra als achttiende over de streep op ruim drie minuten van winnaar Jesus Ibanez Loyo, maar zag zijn concurrenten van de dagen daarvoor vele minuten later eindi gen. Ibanez Loyo zorgde in de zesde etappe over 220 kilometer, van Barcelona naar het ski-oord Grau Roig, voor een stunt door 180 kilo meter alleen op kop te rijden. Op Bertus Groeneveld en Ad Hoogeveen van The Bassets kijken toe hoe een speler van LSRG het ovaal probeert op ruim dertig kilometer van de te pakken. Bassets had gisteravond het meeste succes en won met 6-38. (fotoPieters& VanDiest) streep, voordat de lastige beklim- Ruud Vos die na een fraaie aanval de ruststand op 0-18 bracht. In de tweede helft lieten de Sas senheimers zien dat ze wel degelijk in staat zijn om goed en snel rugby te spelen. Na een zeer fraaie break vanuit het eigen verdedigingsge- bied was het wederom Albert Zuiderduin die wist te scoren,en vlak daarop was het Ruud Vos die uit een identieke situatie de stand op 0-30 bracht. LSRG was nog niet in de wed strijd geweest en wist slechts een maal te scoren toen de defensie van The Bassets een bal aan de zij lijn niet goed verwerkte en Her man Laret vrij doorgang verleende (6-30). Hierna liet Bassets zien dat niet voor niets kampioen te zijn ge worden door met twee scores van Mark Remon en Ad Hoogeveen de eindstand op 6-38 te bepalen. WENEN (ANP) - De Sowjet-Unie heeft in de eerste wedstrijd tij dens de finaleronde van de we reldtitelstrijd ijshockey op de rand van een nederlaag gebalan ceerd. Het was aan de uitblin kende doelman Jevgeni Belosji- kin te danken dat tegen Canada een punt werd veroverd. Ruim zevenduizend toeschouwers wa ren gistermiddag in Wenen ge tuige van een dramatisch treffen, dat in een voor ijshockeybegrip- pen betrekkelijk zeldzame uit slag van 0-0 eindigde. Voor Zweden vergde het een krachttoer om tegen Tsjechoslo- wakije remise te bereiken. Na de eerste periode leidde de Oosteu- ropese formatie met 3-1. Haakan Loob tekende voor de volledige Zweedse produktie. Het laatste doelpunt viel 39 seconden voor het eindsignaal. De Amerikaanse ijshockeyer Scott Young is voor achttien maanden geschorst. Dat heeft de tuchtcommissie van de IIHF gis teren besloten. Young is tijdens de wereldtitelstrijd in Wenen be trapt op doping. Zowel bij con trole en als bij contra-expertise werd in zijn urine efedrine aan getroffen. De negentienjarige Young is de voor de rest van hot toernooi uitgesloten. Door de schorsing kan Young niet deel nemen aan de Olympische Spe len. De uitslag van het treffen tussen Tsjechoslowakije en de Verenigde Staten (4-2) is gewij zigd in 4-0. Het laatste dopingge- val in de ijshockeywereld dateer de van dertien jaar geleden. Toen werd in Helsinki de Finse keeper Stig Welzl positief bevonden. mingen begonnen, had de 24-jarigP^] Spanjaard een voorsprong van zes^F tien minuten. De nationaal kam-H?' pioen van 1984, die in de jareiA daarna in de versukkeling raakt^ks wegens steeds terugkerende knieaar blessures, nam de cols met moeitejjer maar bleef het uiteengevallen peloip ton voor. De Spaanse klimspeciae"1 list Vicente Belda kwam aan mept I twee minuten achterstand, directn gevolgd door de Columbiaan Lui^or Herrera. Pedro Delgado, de kopa 3 man van Jan Gisbers, reed sterkjar i e Hij maakte deel uit van de achter-»^ volgende groep en eindigde als^r achtste. In het algemeen klasse-P3 ment staat Delgado vierde met eenté achterstand van 1 minuut en 43 se-*E conden. B er De bergrit eiste zijn tol voor Lau-^n rent Fignon. De voormalig twee-— voudig winnaar van de Ronde van-^ Frankrijk kwam aan met een ach-^ terstand van vier en een halve mi-^ nuut. De niet-klimmer Gert-Jan Theunisse ging tegelijk over de fi-U nish en is de beste Nederlander inr het algemeen klassement (31e). Derc jonge Nederlandse profs Marco van der Hulst en Leon Nevels'^ staakten de strijd. Wim Arras, dej Belgische sprinter in Nederlandse t dienst, stapte voortijdig af omdat 5 een zware verkoudheid hem het j fietsen onmogelijk maakte. f TAFELTENNIS - Valkencourt en J de directie van het sportcentrum j met dezelfde naam hebben in on- derling overleg in Valkenswaard J besloten de bestaande overeen- komst met ingang van het nieuwe seizoen te verbreken. De sponsor j heeft de vereniging een bedrag van 100.000 gulden ter beschikking ge steld om het voortbestaan te verze- 1 keren.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18