\\m Porsche' stopt er mee Degradatie poloteam komt hard aan DE Kelly hult zich in leiderstrui Vuelta Bulgarije promoveert naar A-poule tSchnieders I tuimelt op 3 het asfalt Jan Honsbeek zwaait af bij VNA 1 SPORT MAANDAG 27 APRIL 1987 lil SOFIA (ANP) - Het Nederlandse ■yaterpoloteam, na de krappe oves- winning (8-6) in Veenendaai balan cerend tussen hoop en vrees, is in van|Sofia afgegleden naar de Europese an vikelder en staat vanaf nu te boek als B-land. Bulgarije won het tweede ^'kwalificatieduel voor het toernooi het Europees kampioenschap 12 stegen Oranje zaterdag overtuigend ;friet 11-8. De vraag of de selectie on «van Vasil Tomov op het lang ver- Gejfwachte en stil gehoopte A-niveau 2,imeer kan laten zien dan een dosis goede wil en een portie kracht Fligi bleef opnieuw onbeantwoord. £in&Zijn collega Rob Schouten, die 49 31 -e ^aa^ van George Geurtsen over- l-nam en voor de toekomst moest kiezen, kreeg wat dat aanging meer duidelijkheid. Nederland speelde trj te zwak om enige aanspraak te mo gen maken op een plaats bij de bes- q q, te acht landen van Europa. Die in- liter druk werd eigenlijk al sinds het nen( Olympische jaar 1984 steeds ster- tfi[ ker gewekt en bij de wereldtitel- '•?TJEREZ (ANP/Reuter) - Wereld- kampioenen Egbert Streuer en 2:Bernhard Schnieders zijn de strijd óm de wereldtitel in de zij- spanklasse zonder punten gestart. Het duo uit Assen viel tijdens de eerste race op het nieuwe circuit van Jerez uit, nadat Schnieders in qo] de negende ronde zijn evenwicht verloor en uit de bak tuimelde. De bakkenist hield er slechts licht ge- 'ko kneusde ribben aan over. ,,We mis- ^2-; sen op dit moment het wedstrij- gn2' dritme". verklaarde Schnieders 3-2 zijn merkwaardige val. „Mijn voet gleed weg en ik lag op het asfalt. Een foutje met gevolgen," aldus de uitdeuker uit Assen, die voor de ze- •J kerheid naar het ziekenhuis in Je rez werd overgebracht. De Grote Prijs van Spanje werd gewonnen door de Britse combinatie Webster en Hewitt. Ook het debuut van de nationale kampioenen Theo van Kempen en bakkenist Geral de Haas, dit sei- zoen teamgenoten van Streuer en 2. Schnieders, eindigde voortijdig piet een valpartij. Op het rechte stuk voor de finish brak de ophan ging van het rechterachterwiel. De zijspan van het duo sloeg over de I. kop. Van Kempen en De Haas ble- Cven echter ongedeerd. 1 Rolf Biland, de eeuwige rivaal van Streuer, slaagde er ook niet in >- zijn machine over de finish te krij- r gen. Tweede plaats voor Sehalkers LEIDEN - De vorm van amateur- wielrenner Martin Sehalkers bleek gisteren nog niet onder dé tand des tijds te hebben geleden. De inmid dels naar Katwijk verhuisde Noordwijker drukte in het Lim- burgse Mechelen zijn stempel op het plaatselijke klimcriterium en finishte tenslotte als tweede. Een vroege ontsnapping met Limburgs hoop Raymond Meys zag Sehalkers weliswaar niet in een succes uitmonden, maar een nieuwe poging in het gezelschap van vier mede-vluchters leidde la ter in de koers wel tot resultaat. In de finale liet de Bollenstreek-ren ner zijn mede-vluchters in de .steek, een vlucht waar slechts veld rijder Noel van der Ley nog aan fluiting bij vond. In de beslissende spurt bergop toonde de plaatselij ke favoriet zich vervolgens de meerdere van Sehalkers. Erik Stroombergen uit Lisse reed zaterdag als lid van de dis trictsselectie een uitstekende A- Jdassieke ronde van Zuid-Fries land. De Lisser-coureur diende zich in de kopgroep weliswaar neer te leggen bij de overmacht van de Koga-ploeg. maar sleepte uiteinde lijk toch een verdienstelijke tiende plaats in de wacht. Casba-Swifter Tom de Jong was zaterdag in een zware B-klassieke omloop van de Zuidwesthoek goed voor een twaalfde stek. De vrouwenploeg van Joop Riet hoven raakte in de klassieke Bata- vus-Lenterace kopvrouw Monique de Bruin door een zware valpartij -kwijt. Zij is voor geruime tijd uit geschakeld. In een spannende eindspurt kwam de uiteindelijk als vierde geklasseerde Cinthy Lutke .Schipholt centimeters te kort om de Caba-De Wit formatie alsnog aan de zege te helpen. Rugby team gelijk RUGBY - Het Nederlands rugby- team heeft, ter voorbereiding op de promotiewedstrijd tegen Spanje die op 9 of 10 mei in Bordeaux wordt gespeeld, gisteren in Hilver sum een oefenwedstrijd gespeeld tegen een ploeg van de Britse poli tie. De Nederlandse ploeg, die na het teleurstellende resultaat tegen Tsjechoslowakije enkele wijzigin gen had ondergaan en ook routi nier Michel van der Loos. die in het bekertreffen met Den Haag tegen Rotterdam twee ribben brak, moest missen, speelde gelijk (15- 15). Voor Nederland was Chris Ga- Ie met elf puqten topscorer, DIOK- speler Dick Berkhout zorgde voor de overige vier punten. Weer Wilander TENNIS - Mats Wilander heeft zich de kans niet laten ontnemen zijn eerste grote graveltoernooi van het seizoen te winnen. De Zweed, na een rustperiode waarin hij trouw de, sinds enige weken terugge keerd in het tenniscircuit, won het evenement in zijn Woonplaats Monte Carlo door de Amerikaan Jimmy Arias in vier sets te ver slaan. strijd in Madrid (voorlaatste) waar heid. Het voetstuk, waarop de na tionale poloploeg ooit stond, was al geruime tijd niet dan een smal ri cheltje. Het kleinste zuchtje wind was al genoeg om er af te vallen. Dat briesje woei in de Bulgaarse hoofdstad. De klap kwam in de jonge, nieu we en dus onervaren Nederlandse ploeg begrijpelijk hard aan. Maar de patient, en zeker de leiders op de kant en in het water, bleef bij bewustzijn. Stan van Belkum, een van de weinige resterende routi- VALENCIA (ANP) - Sean Kelly heeft dit wielerseizoen nauwelijks van zich doen spreken in de klas siekers. Bij gebrek aan zeges in dagwedstrijden heeft hij zijn zin nen gezet op etappekoersen. Giste ren hulde hij zich te Valencia in de leiderstrui van de Ronde van Span je, de eerste van de „grote" meer daagse wieler-evenemenlen. Kelly sloeg een dubbele slag: hij verze kerde zien niet alleen van de eerste plaats, maar zette de concurrentie op grote achterstand. Nadat er in de Vuelta nog geen vijfhonderd ki lometer is gefietst, heeft K^lly kanshebbers als Delgado, de Span jaard in Nederlandse dienst, en de niers, weigerde het gewicht van mogelijk nadelige factoren als het buitenbad, afmetingen en schei- drechters te schatten. „Dat zijn al lemaal randzaken. De hoofdzaak is het niveau van het Nederlandse waterpolo.We hebben het eerder gezien bij de Italianen. Die kelder den bij de Olympische Spelen van Moskou en het toernooi om het we reldkampioenschap in eigen land ook enorm. Vorig jaar in Madrid werden ze weer tweede. Op deze nederlaag valt niets af te dingen. We hebben terecht verloren, met zich niet al te best voelende Fignon op ten minste twee minuten gezet. Erwin Nijboer is verrassend ge noeg de beste Nederlander. Hij staat vijftiende. Zaterdag was Kelly, die eerder Parijs - Nice, het Criterium Inter national en de Ronde van Basken land won, nog de verliezer. In de massaspurt na de 217 kilometer van Albacete naar Valencia werd hij verslagen door de Italiaan Ro- sola. Diens ploeg- en landgenoot Pagnin kwam in het bezit van de gele trui, doordat hij bij tussen- sprints 25 bonificatie-seconden had gewonnen. De Belg Wim Arras uit de formatie-Gisbers werd ach- een te groot verschil. Verder is het geen ramp. Er is een consequent Bulgarije - Nederland 11-8 (4-2,3-2,3-2,1-2) 1-0 Tsanev (7-6). 2-0 Nanov (strafworp), 2-1 Jansen (7-6), 3-1 Dagorov (7-6), 3-2 Nieu- wenburg (7-0), 4-2 Tosjev (7-6), 5-2 Nanov (strafworp), 5-3 Jansen, 5-4 Noordegraaf, 6-4 Tsanev (7-6), 7-4 Tsanev, 7-5 De Vries (7-6), 8-5 Nanov. 8-6 Stan van Belkum. 9-6 Tsanev (7-61. 10-6 Tosjev (7-6), 10-7 Noorde graaf, 11-7 Dagorov (7-6), 11-8 Stan van Belkum. beleid nodig om de aansluiting weer te bewerkstelligen. De aanzet ter Rosola en Kelly derde. Voor Gisbers gloort er nog geen hoop in de sombere tijden zonder overwin ningen. „Delgado moet het voor ons maken, maar gezien de positie en kracht van Kelly zal het erg moeilijk worden", gaf Gisbers toe. Net als Delgado staan ook de ande re Spaanse klimmers op een schijnbaar niet te overbruggen achterstand. Uitzonderingen zijn Blanco Villar en Ruiz Cabestany, respectievelijk tweede en derde in zowel de tijdrit als het klasement. Beiden konden de schade tot een halve minuut beperken. Pagnin zakte door zijn slechte tijdrit van de eerste naar de 38e plaats. daartoe is al gegeven", zei Van Bel kum, er nog aan toevoegend dat hij niet van plan is zijn internationale loopbaan te beëindigen, omdat België, Malta en Zweden nu als toekomstige tegenstanders wach ten. „Ik zit er nu tien jaar bij. Of er daar nog drie of vier bijkomen, weet ik niet. Maar ik ga gewoon mee naar Straatsburg. Dan speel ik eindelijk ook eens tegen de Bel gen." De laconieke reactie was ingege ven door de realiteit. Het Neder- Kelly sprak tegen, dat hij wel licht te vroeg in het geel zou zijn gekomen. „Ik voel mij goed ge noeg om mijn positie te verdedi gen", zei de Ier „Het maakt voor mij geen verschi, of ik aan kop van het klassement sta of in de luwte kan rijden". De tijdrit over 35,4 ki lometer toonde zijn gelijk aan. Kel ly reed, ondanks de harde tegen wind op een groot deel van het tra ject, voortdurend in een hoge ver snelling. Met zijn grote verzet won hij vele seconden op de voornaam ste belagers. Op de brede, verharde weg met het keerpunt langs het strand van Saler voelde Erwin Nij boer zich uitstekend. Nijboer, die met'Hermans in Spaanse dienst is. lands zevental dreef in Sofia ai in de beginfase af. De snelle achter stand van 0-2, waarmee de marge van Veenendaai al was verdwenen, verhoogde de druk binnen enkele minuten zo, dat de afloop spoedig voorspelbaar werd. Aanvallend stelde Nederland weinig voor. In Veenendaai was dat vermoeden ook al gerezen, maar nog niet be wezen. In Bulgarije gebeurde dat wel. Verdedigend zag het er af en toe aardig uit, maar meer dan indi viduele succesjes leverde dat niet op. Met een man minder - acht verloor relatief weinig op Kelly: anderhalve minuut. Luc Suycker- buyck, voor een concurrerende Spaanse „stal" uitkomend, stelde teleur. De Nederlander, in het be gin van het seizoen imponerend met sterke races-tegen-de-klok, werd 44e op bijna drie minuten. Francesco Moser is net als Joop Zoetemelk een renner van de oude stempel, die elk jaar goed is voor een mooie overwinning. De Ita liaan won zondag de Grote Prijs van Innsbruck, een koers over 178 kilometer, die voor de Oostenrij kers een voorproefje was op de wegwedstrijd om het wereldkam pioenschap over vier maanden in Villach bij Wenen. PAGINA 19 maal - voor zich wist doelman Ruud Misdorp zich bovendien vaak hulpeloos mikpunt. De vonk jes, die het zeker niet van talent ge speende Oranje aanvankelijk in de buurt van Bulgarije hielden, had den een te incidenteel karakter om geloof in eigen kunnen en kansen warm te houden. Het sprankje hoop doofde helemaal, toen de Bulgaren in de derde periode een gat sloegen van vier doelpunten. „Hier is de andere kant van de medaille komen boven drijven", concludeerde bondscoach Rob Schouten, die richtte op de A- groep en werd afgeschoven naar de B-categorie, teleurgesteld maar niet verslagen. „De kans even uit te rusten hebben we niet. In Straats burg moet dit team een goede klas sering bereiken. We moeten de tijd daar hard aan te werken nu gelijk pakken. Je kunt lang filosoferen over voor- en nadelen van de B- poule. Het gegeven ligt er. Niet praten, maar doen." WK-snelschaak verloopt niet probleemloos BRUSSEL (GPD) - Het was giste ren een waar spektakel in Brussel. Vele slagen op klokken en borden begeleidden het snelschaak-fes tijn, dat door honderden toeschou wers via de electronis^he borden werd gevolgd. De partijen met voor iedere speler vijf minuten be denktijd volgden elkaar snel op en door dit moordende tempo gingen de jasjes van de heren al spoedig uit. Gemakkelijk en overtuigend won wereldkampioen Gary Kaspa rov het zo genoemde Swift-World- Championship met de prachtige score van 17 uit 22. Verrassend was de tweede plaats van Jan Timman, die 15 punten bijeen speelde. Ana toli Karpov en Ljubomir Ljuboje- vic deelden de derde prijs. Zij be haalden elk 12.5 punt. Een mini- match tot slot tussen Kasparov en Timman eindigde eveneens in een zege voor de Russische grootmees ter: 1.5 - 0.5 De organisatie van het officieuze wereldkampioenschap snelscha ken verliep niet zonder problemen Aanvankelijk waren de twaalf deelnemers van het SWIFT-toer- nooi uitgenodigd, maar later vond men dat de Belgen Meulders en Winants vervangen moesten wor den door de aanwezige grootmees ters Hübner en Sosonko. Het duo protesteerde terecht, maar maakte geen 'oorlog' toen hun protesten werden afgewezen. Zodoende gin gen gisteren twaalf grootmeesters voor een dubbelrondig toernooi in de slag met zowel een officieuze ti tel als een prijzen-fonds van 10.000 dollar als inzet. De sluitingsceremonie van het evenement had een paar verrassen de aspecten. FIDE-president Flo- rencio Campomanes had zijn be zoek aangekondigd en hij kwam net op tijd voor de prijsuitreiking. In feite werd hij door het organisa tiecomité volledig 'kaltgestellt', zo als onze oosterburen dat poëtisch uitdrukken. In zijn toespraak liet Bessel Kok, woordvoerder van de toernooior- ganisatie duidelijk blijken dat men van het schaakspel van Campoma nes, waarin de grote schaakmees ters pionnen zijn en hijzelf de grote speler, niets moet hebben. „Schaakmeesters zijn zelfstandig denkende mensen", zo zei Kok, „die uiteraard best een stem mo gen hebben in zaken waarbij hun belangen op het spel staan". Campomanes had slechts een plaats tussen het publiek. Hij trachtte dezelfde avond een ge sprek met Kok te arrangeren, maar de laatste liet weten, dat hij daar op zo korte termijn geen tijd voor kon vrijmaken. Naast de normale prijzen was er een zgn. persprijs voor de beste partij. Deze werd toegekend aan Ljubojevic voor zijn partij tegen Torre. De deelnemersprijs kwam eveneens in handen van Ljuboje vic voor zijn partij tegen Kortsnoi. Vandaag is er een bijeenkomst met alle betrokkenen, die de Grandmaster Association van de grond willen brengen. Volgens ve len zal de positie van de FIDE-pre sident aan het wankelen worden gebracht. HANS BOUWMEESTER KNZB kandidaat WATERPOLO - Nederland heeft zich kandidaat gesteld voor de or ganisatie van het Olympische wa- terpolokwalificatietoernooi. Uit dat toernooi zullen zich zes deelne mers plaatsen voor de Olympische Spelen van Seoel. De inschrijving is vrij, zodat de degradatie van het Nederlands zevental naar de B- poule van het Europees kampioen schap, die zaterdag een feit werd. hierop niet van invloed is. Fikse tegenvaller SCHOONSPRINGEN - Daphne Jongejans, Nederlands beste schoonspringster, heeft gisteren de kwart-finales van de individuele wedstrijden in Amersfoort niet ge haald. In de directe confrontatie met de Amerikaanse Megan Neyer sprong Daphne Jongejans met net zo weinig overtuigend als donder dag en verloor met duidelijk ver schil. Jannes wint weer DAMMEN - In een sensationeel verlopen laatste ronde van het 69s- te nationale damkampioenschap in Nijverdal heeft oud-wereldkam- pioen Jannes van der Wal zijn vier de nationale titel veroverd. De Gro ninger ontsnapte in de slotronde op miraculeuze wijze aan de neder laag tegen Hein Meijer, die in de tijdnoodfase een winstgevende va riant over het hoofd zag. LEIDEN - De opdracht van Peet Gorree is even simpel als duide lijk. "Jongens, maak er wat van en verziek deze dag niet voor Jan Honsbeek". Het is zondagmid dageven voor half drie, en VNA. de hekkesluiter van de zondagaf deling staat op het punt de derby met VNL af te werken. Langs de lijn van het voetbalveld aan de Boshuizerkade staat een handje vol publiek, familieleden van Jan Honsbeek, die na veertien jaar zal afzwaaien als speler van het eerste elftal van Voetbal Na Arbeid. De woorden van trainer Gorree blijken niet aan dove mansoren te zijn gericht want al staat er geen enkel belang meer op het spel en is de warmte druk kend, de maten van Honsbeek zijn bereid een stapje extra te doen in de laatste competitiewed strijd die na een half uur, bij de latere eindstand 2-2, wordt on derbroken. Honsbeek stelt zijn stekkie in de spits en de aanvoer dersband beschikbaar. In de middencirkel nemen bestuursle den, spelers en tegenstanders af scheid van de karaktervoetballer die in de kleedkamer even een paar keer moet slikken. "Dit vind ik allemaal heel eng", moet Honsbeek bekennen. "Ik word hartstikke zenuwachtig van al die belangstelling. Ik heb geen oog dicht gedaan vannacht en vanochtend zat ik geloof al om kwart over acht aan tafel". Ruim zes uur dus voor de wedstrijd die bij benadering zijn vierhonderd ste in VNA 1 moet zijn. In een huis-aan-huis-blaad stond laatst dat het aantal overwinningen van Honsbeek makkelijker is te tellen dan het juiste aantal wed strijden. "Daar was ik natuur lijk niet zo blij mee. De mensen zijn zeker vergeten dat VNA ja renlang bovenin heeft meege draaid. Bovendien speel ik ook in de zaal en daar winnen we pak weg 95 van de honderd wedstrij den. Maar ja, het zal wel grappig bedoeld zijn geweest". Zwaar-welter De op dit moment werkloze straatmaker Jan Honsbeek volg de zijn 'jeugdopleiding' bij ZLC waar hij voetbalde tot zijn zes tiende. Op die leeftijd verruilde ■hij het voetbalveld voor de boks- ring. "Een kameraad had me zo gek gekregen om te gaan boksen bij DTS. Ik heb vier jaar bij ome Dick Snik gezeten. Als 'zwaar- welter' heb ik een partij of zeven, acht geboktst. Daarin heb ik le ren verliezen, want ik heb een paar flinke knallen gekregen". Voor zijn "verkering" reden om te proberen haar aanstaande echtgenoot weer tot de voetbal sport te bekeren. Met succes, want Honsbeek meldde zich aan bij Lugdunum. "Omdat daar m'n schoonfamilie zat Maar ik heb het bij Lugdunum eigenlijk nooit naar m'n zin gehad. Na twee jaar wist nóg niemand wie ik Na veertien jaar trouwe dienst in het eerste elftal van VNA zit het er op voor Jan Honsbeek die in de kleedkamer even een paar keer moet slikken. was en dat terwijl ik er in het eer ste jaar in het zesde 65 inschopte. Het tweede seizoen speelde ik dan wel in het derde, maar als ik een bestuurslid tegen kwam wist die niet eens hoe ik heette. Je was daar gewoon lid nummer zo veel". Vandaar dat Honsbeek over schrijving aanvroeg naar VNA. "Daar had ik een keertje gevoet bald en dat was beregezellig. Vooral na afloop in de kantine. Daarom heb ik. gekozen voor VNA". De club die hij nu al veertien jaar trouw is. Slechts één keer heeft Honsbeek op het punt ge staan Voetbal Na Arbeid de rug toe te keren. "Ik zou teruggaan naar ZLC, dat toen ook nog op de Boshuizerkade speelde. Ik had al een stuk of drie oefenwedstrijden gespeeld toen ik op een dinsdag avond op weg naar de training langs VNA kwam. Ben ik zo van m'n fiets gesprongen, de kleedka mer binnengegaan en gezegd dat ik er spijt van had. Ik kon het niet over mijn hart verkrijgen de club te verlaten". Tot vreugde van zijn ploeg- makkers die hun razendsnelle spits koesterden. Over de start snelheid waarmee Honsbeek in zijn sterke jaren menig voorstop per tot wanhoop moet hebben ge bracht, doen sterke verhalen de ronde. "Hij was net een Porsche", beweert een toeschouwer die af scheid komt nemen van Hons- door Jaap Visser beek. "Jan spoot er soms vandoor en dan was hij door niets en nie mand meer tegen te houden". "Dat flikte hij nog een keer aan het eind van het vorig seizoen", beaamt trainer Gorree. "Bij Leidsche Boys raasde hij het hele veld over en scoorde een wereld goal". Spijkerhard Voordat hij werd omgeschoold van spits tot laatste man heeft 'snelle Jantje" heel wat aansla gen op zijn enkels en achillespe zen moeten incasseren. "Het na deel als je snel bent, is dat ze je soms in tweëen proberen te schop pen. Maar ik heb me gelukkig al tijd aardig kunnen beheersen". Behalve die ene keer in Nieu- werkerk. Honsbeek: "Daar werd ik door een tegenstander keihard tussen m'n benen geknepen. Toen heb ik me toch uitgehaald. Ik raakte hem midden op zijn plaat. Meteen kwamen er tweehonderd boeren op klompen het veld in. Die dachten zeker dat ik op de vlucht zou slaan. Weinig kans dus, ik bleef gewoon staan en er was niemand die een vinger naar me durfde uit te steken". Zelfs de scheidsrechter niet. want tot zijn stomme verbazing hoefde Honsbeek niet eens vroeg tijdig te gaan douchen. Dat moest hij wel toen hij een paar jaar later in Zoeterwoude het slachtoffer werd van een arbitra le dwaling. "We speelden tegen SJZ dat kampioen kon worden. Het was een nogal heftige wed strijd waarin de scheidsrechter zich opeens omdraaide en tegen mij zei dat ik er uit moest. Ie mand van ons had die man uit gescholden. Dat kon iedereen ge weest zijn, behalve ik. Maar mooi dat ik tien wedstrijden aan rhn broek kreeg. De eerste en enige keer dat ik uit het veld ben ge stuurd". De zware straf die hij toen kreeg opgelegd, had volgens Honsbeek alles te maken met de slechte naam die VNA bij het ar biterkorps en op het bondsbureau had. Vechten Na Afloop, werd de club vaak smalend genoemd. "Maar hier is nog nooit gevoch ten na afloopweet Honsbeek. "Niet zolang ik hier voetbal. Er werd vroeger wel hard gevoet bald door VNA. Als de tegenstan der begon te schoppen, gingen wij nog ietsje harder schopen. Vooral de derby's waren vroeger spijker- en spijkerhard". Clubman "En we hadden bijna altijd de scheidsrechter tegen", kan Hons beek zich herinneren. "Ik heb zelfs meegemaakt dat in Stomp- wijk de scheidsrechter in de rust naar me toe kwam om te zeggen dat we die pot nooit en te nimmer zouden winnen. Het stond 0-0 en inderdaad gingen we in de twee de helft kansloos met 3-0 de bak in. Ik dacht dat die man blééf fluiten tegen ons". De arbitrale tegenwerking en het sportieve leed van de laatste jaren ten spijt heeft Honsbeek het bij VNA toch altijd "verschrikke lijk naar m'n zin" gehad. "Maar het wordt tijd om er mee te stop pen en een jonge gast de kans te geven. Volgend seizoen ga ik lek ker in het derde spelen, misschien weer wat met de jeugd doen, voor de rest een beetje darten en als ik er zin in heb één keertje in de week trainen". En af en toe een biertje halen in de kantine na tuurlijk. Honsbeek: "Dat spreek voor zich. Mijn stamcafé staat hier aan de Boshuizerkade". Hoewel hij dus niet voor de ver eniging verloren gaat, zal trai ner Gorree zijn routinier missen: "Niet alleen als voetballer, maar ook als mens". "Jan is een hele ge schikte vent", vult voorzitter Van den Hoedt aan. "Fijn in de om gang en een echte clubman. Van de winter hebben we geloof ik twaalf weken niet kunnen voet ballen, maar Jan was er altijd, elke zaterdag en elke zondag. Als we omhoog zitten met het zaal voetbal en er moet snel iemand worden opgetrommeld om 's avonds om half elf in de Twee sprong in Roelof'arendsveen te voetballen wordt Jan gebeld. Echt, ik wou dat ik hier honderd van die knapen had rondlopen". De kantinebeheerder trouwens ook, want Honsbeek is één van zijn beste klanten. "Jan? Die moetje bijna altijd als laatste de deur uilweiken"

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19