Voortvarende start van Unicum Oranje logisch wereldkampioen AY Holland sluit tweede Quatro-meet winnend af Foreholte haalt twee kostbare punten Overlevingskansen ZKW blijven klein AUeen finale op niveau Volgende WK naar België 987IAANDAG 27 APRIL 1987 SPORT PAGINA 17 dseLEIDEN - Alle competitietennis- 'er- sers, die de laatste dagen met argu- )m- Sogen de weersvoorspellingen heb- eê- ben gevolgd, werden door de weer den g0den niet teleurgesteld. Op de de-zonovergoten parken streden de ®ts tennissers om de eerste punten van de competitie, die zes weekeinden duurt. Dor 'de EERSTE KLASSE: Unicum 1 zette de eerste stap ïrc* naar terugkeer in de hoofdklasse. en Het Geleense GTR ging met 7-1 ten *e" onder. Vooraf vreesde Unicum ze' enigszins voor de kracht van de Geleense vrouwen, die op papier sterker leken. Eveline Buermann en Margot van Overloop waren en daardoor extra gemotiveerd en ar> wonnen hun beide enkelspelen. !te Vooral de wijze waarop Buermann )e van Jolanda Scheurs won (6-2, 6-0) n_ maakte indruk. Margot van Over- d_ loop ondervond enige hinder van lg een buikspierblessure en had me et de daardoor meer moeite met Ca rt rolien Houben: 6-4, 1-6, 7-5. [t- De twee jeugdinternationals van m Unicum, Jacco Eltingh en Jan Sie- ;n merink, maakten hun reputatie n I waar. Eltingh, hersteld van een en- n keiblessure, maakte korte metten met Armand Custers en Siemerink S was duidelijk te sterk voor Angelo Meijers. Ook in het mannendubbel ondervonden Siemerink en El tingh weinig tegenstand van hun Geleense opponenten. Alleen het gemengddubbel van Siemerink en Buermann ging verloren. De andere vertegenwoordiger in de eerste klasse leverde eveneens een knappe prestatie. Dekker ver sloeg Hiversum 2 met 5-3. De ge- mengddubbelspelen moesten in deze wedstrijd de beslissing force ren. Dekker bleek daarin duidelijk de betere. Brigitte Pardoel en Freek Tanis wonnen met 6-1,6-2 en Heieen van de Berg en Stefan Faas versloegen hun tegenstanders met 6-2 e OVERGANGSKLASSE A: Casino Noordwijk had het vooraf goed ingeschat: het wordt een moeilijk seizoen. De onervaren heid van Anette van Ederen, Han- neke Rother en Ab de With speelt dit team duidelijk parten. De eer ste wedstrijd tegen Pellikaan 3 ging dar ook met 7-1 verloren. Toch waren er enkele lichtpuntjes voor de Noordwykers. Ten eerste de zege in het manne- nenkelvan René van der Wilk. Na verlies in de eerste set kwam Van der Wilk knap terug en wist de par tij met 4-6, 6-3 en 6-2 in zijn voor deel te beslissen. Ten tweede de begeleiding van Eric Wong Chung. Vai Ederen, Rother en De With hebben er het volste vertrouwen in dit zij met coach Wong Chung lings de lijn zich snel zullen aan passen aan dit niveau. Unicum 2 heeft na de 5-3 zege op Racketeers 2 zijn doel al enigszins bijgesteld. Eerst was handhaven de voornaamste opdracht, maar nu zien de jeugdige Unicummers zich al als serieuze titelkandidaat. Nieuwkomer Astrid Bouw deed zich gelijk gelden door drie wed strijden te winnen. De gemengd- dubbelspelen moesten in deze par tij de beslissing brengen en geluk kig voor Unicum werden die allet- wee gewonnen. Playing-captain Bob van Overbeeke en Astrid Bouw verspeelden wel eerst zeven matchpoints voordat de winst bin nen werd gehaald. OVERGANGSKLASSE B: Voor de Boekhorst was Groene- kan 1, dat vier BI spelers in zijn gelederen telt, net te sterk. Onno van Paridon kon als enige zijn en kelspel in winst omzetten: 6-1, 6-3. Ook in het gemengdubbel was Van Paridon met partner Colinda Vos kuil de sterkere (6-4, 7-6). Aange zien verder alleen het vrouwen- dubbel voor de Boekhorst gewon nen werd ging de totaalzege met 5- 3 naar Groenekan. Hillegom 1 leverde een goede prestatie door Kamele 1 met 6-2 te verslaan. De BI spelers van Kame le waren niet opgewassen tegen het enthousiasme van de Hille- gommers. Vooral Marco van Trigt, die voor het eerst op dit niveau opereerde, maakte indruk door zijn drie partijen te winnen. Marijke Outshoorn drukte haar stempel op de wedstrijd van Nieuw-Vennep 1 tegen Wildbaan 1. Na verlies van de mannenenkel- spelen alsook de dubbel stond Nieuw-Vennep met 3-2 achter. Ver volgens kreeg Outshoorn last van duizeligheid en moest de vrouwen- dubbel worden opgegeven. Het zag er dus somber uit voor Nieuw-Ven nep, maar na enkele oppeppende pilletjes was Outshoorn toch weer in staat het gemengddubbel te spe len. Samen met Marcel van Rijn slaagde het duo er zelfs nog in Wildbaan an de totaalzege af te houden: 4-4. Leidse Hout kende een nog moeizamere start. Ellen de Groot was ziek en zonder een bal gesla gen te hebben keek de ploeg uit het Leidse Hout al tegen een 3-0 achterstand aan. Alleen Jan-Wil lem Lugthart kon de moraal van de ploeg nog hoog houden door zowel zijn enkelspel als het gemengd dubbel met Henny Fehling te win nen. Met 6-2 overtroefde Barneveld 1 de Leidenaars, die zich echter nog steeds niet kansloos achten voor het kampioenschap. Door de laatste partij van de dag redden Pascal Jong- mans en Herman van der Capellen de eer van de Merenwijk: 1-7. Het gemis aan wedstrijdritme brak de Merenwijkers in hun wedstrijd te gen BTCI op. Herman van der Ca pellen hield het publiek een tijd lang in spanning tijdens zijn enkel spel. In de beslissende set overleef de Van der Capellen een 5-2 achter stand en 5 matchpoints. Uiteinde lijk moest hij in de tie-break het hoofd buigen voor zijn Bredase te genstander: 6-3, 2-6, 6-7. Mattenklopp 1 en OLTC waren zeer aan elkaar gewaagd. Na acht partijen was een 4-4 puntendeling de meest rechtvaardige uitslag. De Munnik kreeg de eerste te genslag al voor het begin van de competitie te verwerken. Christel Verwoert raakte geblesserd aan de enkelbanden en is voor enige tijd uitgeschakeld. Bionda Zonderop bleek een waardige vervangster in het eerste team. De vrouwen van de Munnik 1 waren duidelijk ster ker dan hun tegenstanders van Leeuwenbergh 4. Alleen Mark Na- gelkerken slaagde er niet in om zijn enkelspel in winst om te zette, maar de totaalzege ging met 7-1 overtuigend naar de Leiderdor pers. Ook het tweede taem van de Munnik kende een succesvolle start. Tegen Dash'35 werden alle enkelspelen gewonnen ep dat was een goede basis voor de 6-2 over winning. Het jubilerende de Mun nik wil dit jaar voor in ieder geval één team promotie naar de Over- gangs A trachten te bewerkstelli gen en heeft nu rooskleurige voor uitzichten. Carola Geerlings had een belang rijk aandeel in de 5-3 zege van Uni cum 3 op Overburg 2. Met drie winstpartijen bewees zij haar waar de voor het Leidse team. TWEEDE KLASSE: Forescate 1 en Masemunster 1 kwamen niet verder dan een 4-4 deling. Mark Fleischauer, die 's ochtends was teruggekomen van een schoolreisje naar Berlijn, pres teerde niet optimaal en ook Lise- lotte van der Bijl had moeite haar ritme te vinden. Gelukkig voor Fo rescate zorgde Natasja van Schaik voor drie punten. De eerste klap voor Roomburg kwam hard aan. De ploeg had ge hoopt dit seizoen mee te draaien voor de titel, maar ging tegen THOR RW 5 met 7-1 ten onder. TEAN kwam tegen Botesa met 2-2 uit de enkelspelen. De winst in het mannendubbel, 15-13 in de tie break van de derde set, was zón op steker dat geen partij meer verlo ren ging: 6-2. In een hele leuke wedstrijd wist Jan van der Geest het enige punt voor Voorhout tegen Wateringen in de wacht te slepen: 1-7. De hardcourt specialisten van Zoeterwoude moesten weer even aan het gravel wennen. Tegen te Werve 1 behaalde debutante Maija van Kampen drie overwinningen, maar einduitslag was 3-5 in het na deel van Zoeterwoude. De vrouwen van Lisse waren te sterk voor Westerhout 3. Inge van der Loo en Elly Reeuwijk leverden een leeuwenaandeel in de 6-2 zege van Lisse. DERDE KLASSE: KLTV walste over Theseus 2 heen. De Katwijkers gaven geen punt weg en behaalden zo de maxi mum score: 8-0. Hun plaatsgenoten, Zee en Duin, hadden meer moeite met Merlen- hove 5. Zee en Duin kwam niet ver der dan remise: 4-4. De Rijnkanters 1 kende tegen Leidse Hout 2 een voortvarende start. Met 6-2 versloegen de Rijns- burgers hun Leidse opponenten. Sassenheim haalde de winst vooral uit de enkelspelen. Paul Stroes kende helemaal geen par don met THOR RW 7 en won drie partijen: 6-2. JETSKE GOUDSMIT ROTTERDAM (GPD) - De apotheose mocht er zijn. Bijna zevenduizend „ole-ole"- schreeuwende fais die door hun uit Mexico overgewaaide „wave" de finale in het Rotter damse sportpaleis Ahoy' van het mondiale korfbaltoernooi waardig en indrukwekkend begeleiden. De prolongatie van de wereldtitel na een 9-7 zege op de enige rivaal België werd op een wjze gevierd, die doet denken aan de schaatsfeesten in de Heerenveense Thialf-piste. Nederland weredkampioen. Het forceerd en ook bondscoach Crum klinkt heel wat méér dan het is. Want één wijshdd leverde het WK de afgelopen da?en zonneklaar op: korfbal is nog geen wereldsport. De verrichting<n van speelsters en spelers zijn in >ns land van profes- toonde in dergelijke bewoordingen zich grote optimistisch over de toe komst van de korfbalsport aldaar. „Taiwan heeft hier gezien wat korf bal werkelijk is en met de mogelij- keden die ze daar hebben kan het sionele allure,in dat opzicht is er nu heel hard gaan. Dat is de grote wel degelijk prake van topsport, waarde van het WK". de WK was ïiets meer en niets minder dan «en aangeklede „Ne- derland-Belgë". De overige tien landen stelden daarbij vergeleken niets voor. Korfbal is geen mondiale sport. Daaraan kojden de missies van „korfbalzenceling" Adri Zwaans- dijk en Ton Jlarteijn niets verande ren. Dit gedeven duo begon onge veer tien jaa geleden aan een we reldreis om de puur „Nederlands talige" sporleen internationaal ge- zichtte gevei. Ongeveer dertig lan den werden inmiddels aangedaan. De oogst oogt redelijk: de interna tionale korbalbond (IKF) heeft momenteel 21 leden. De bedoeling is dat aantal cp te schroeven tot 25, zodat korfbal officiële erkenning krijgt van he; IOC. Kwalitatief mislukte de zending echter. De monsterscores, die Bel gië en Nederland in de voorronden van het WK welhaast spelender wijs op hel bord toverden, spreken boekdelen „Maar Taipeh is toch een lichtpint", verdedigt Oranje- aanvoerde: Erik Wolsink zich ge- In werkelijkheid verdienen de Aziaten enkel en alleen respect, omdat ze hun uiterste best deden. De WK-debutant speelde tot voor dit WK-toernooi geen enkele inter nationale wedstrijd. Korfbal wordt, met behulp van vismanden, alleen beoefend op de universitei ten. Ondanks fikse financiële steun van de overheid bedraagt het aan tal beoefenaars nog geen negen honderd. Maar het enthousiasme is duidelijk aanwezig. Nog enkele voorbeelden. In Au stralië neemt het aantal korfballers toe. Meedoen aan het WK in Neder land werd voor de „Aussies" een uitje, al moesten iedere deelnemer wel zevenduizend gulden voor de reis, het verblijf en de kleding op hoesten. Ook de Indonesiërs moes ten hun wereldreis zelf betalen. Ook hier ontbreekt het geld voor internationale contacten. Neder land hield zich in tijdens de ont moeting met de voormalige rijks- Crum, voor de tien punten"... De grootste teleurstelling boekte het KNKV in de Verëhigde Staten en West-Duitsland. De Amerika nen laten hun conventionele spor ten niet los. De duizend korfballers in de States worden er voor folklo ristische vrijbuiters aangezien. Coach Scott Hutton vormde het le vende bewijs, toen hij met buikje en al zelf een balletje meewierp te gen Oranje. De toch enigszins te genvallende zevende plaats in de eindklassering zal publicitair wei nig zoden aan de dijk zetten en een verdere verbreding van het korfbal allerminst bevorderen. Al geruime tijd bestaan er con tacten tussen Nederlandse en Westduitse clubs. Desondanks slaat de gemengde sport niet echt aan in de Bondsrepubliek. „Ik ben blij dat de Westduitsers geen derde zijn geworden", moppert Oranje- coach Ben Crum, „nu weten ze dat ze organisatorisch op de verkeerde weg zijn. Voor veel landen is deze WK een duidelijk signaal. Men moet korfbal serieus nemen of af haken". Dat laatste lijken op de WK afwe zige landen als Israël en Denemar ken, maar ook Spanje en min of meer Frankrijk al te hebben ge daan. Vooral in Spanje gaat korfbal LEIDEN - Zuiderkwartier be haalde een 4-8 overwinning op OSCR, maar niettemin blijven de overlevingskansen van de nood gedwongen sterk veijongde ploeg klein. Datzelfde geldt eveneens voor de mogelijkheden van De Danaïden om de eerste plaats van te houden in deze eer ste klasse B van de veldkorfbal- competitie. De ploeg van coach kees van Vliet klopte Vlaardin- gen, maar weet Ready op drie punten met nog drie duels te goed. Veel meer dan de directe con sequenties voor Zuiderkwartiers positie op de ranglijst keek teammanager Hen Zierikzee naar de perspectieven op langere termyn die de overwinning op OSCR bood. Voor de eerste maal hadden de vele nieuwkomers in zijn tegen degradatie vechtend twaalftal hun schroom afgewor pen en volop hun aandeel in de score voor zich opgeëist. Op de ploeg als geheel bleek dit een bij zonder verfrissende werking te hebben, want ook de wat blasé geraakte routiniers toonden plots weer de nodige felheid. De start was moeizaam, door dat tamelijk kwistig met de ge boden kansen werd omgespron gen. Na een half uur scoorde Car- la Akse 2-1 en dat zou het enige Leidse wapenfeit blijven voor de rust(3-l). Na de hervatting bleek de trefzekerheid wel aanwezig en na negen minuten kwam Zuiderkwartier door goals van Ronald Siera en Wil de Wit naast OSCR. De weer teruggekeerde Martin Verhorik zorgde voor 3-4, waarna Dirk Jan de Kreek en de uitblin kende Carla Akse de voorsprong opvoerde tot 3-6. Michael Mar tens, die was ingevallen voor de leeggespeelde Siera scoorde 4-7, waarna Wil de Wit vanaf de stip de eindstand op 4-8 bepaalde. De Danaïiden wist slechts met uiterste krachtsinspanning het zich fel verwerende Vlaardingen te kloppen. Pas in het laatste kwartier kon de Leidse eer steklasser afstand nemen. Eric Kromhout benutte toen de door de zojuist ingevallen Marco Mud geforceerde strafworp en even later joeg hij van afstand ook 7-5 door de Vlaardingse korf. De Danaïden kwam in dit duel ook al uiterst moeilijk op gang. Rond de vijftiende minuut open de Heiko Locher de score en op nieuw een kwartier later viel de tweede gelijkmakende treffer. In de resterende minuten tot de rust vielen nog vier goals. Nadat hij eerst nog een strafworp onbe nut had gelaten zorgde Frans Brand voor 2-2, terwijl kort daar op Eric Kromhout de eerste van in totaal drie goals maakte. Bondscoach Ben Crum gaat op de schouders na de 9-7 overwinning 1 aartsrivaal België, waardoor de wereldtitel werd geprolongeerd. Wind nadelig voor sprinters DES MOINES/PHILADELPHIA (ANP) - Sprinters waren ernstig in het nadeel tijdens de wedstrijden om de zogeheten Drake Relays in Des Moines, een van de Ameri kaanse atletiekklassiekers. De Ni- geriaan Chidi Imoh zegevierde bij sterke tegenwind op de 100 meter in 10,17. De 200 meter was even eens bij ongunstige windrichting voor de Amerikaan Floyd Heard in 20,39. Calvin Smith, op zijn beste dag goed voor 9,93 op de kortste afstand, werd op beide onderdelen tweede. Nawal El Moutawakel, drie jaar geleden de eerste Afrikaanse die Olympische atletiekgoud verover de, was de snelste hordenloopster: 56,6 op de 400 meter. De afstand bij de mannen leverde een zege op voor Danny Harris; het was zijn vierde achtereenvolgende triomf. TURNEN - Suzanne Beerepoot heeft zondag de Grand-Prix turnen in Zutphen gewonnen. De ontmoe ting was een aangelegeheid van twee turnsters. In de Hanze-sport- hal eindigde Pascale Bemelen als tweede. De prestaties van Beere poot bij de keuzestof van gisteren gaven de doorslag. Op de verplich te onderdelen had het tweetal el kaar niets toegegeven. Elfstedentocht. Niet meer en maar ook niet minder. En misschien heeft het tweede WK door al het enthousiasme eromheem interna tionaal toch z'n uitwerking gehad. De toekomst zal het leren. Of zoals KNK V-hoofdbestuurslid Tieleman het uitdrukte: „men heeft hier de afgelopen week heel veel geleerd. Hopelijk gaan ze nu korfbal in hun eigen land met hetzelfde enthou siasme uitdragen". genoten (21-10). Tot bijna genante door een diep dal en is het aantal spelers na een korte bloeiperiode in de zeventiger jaren van drien- duizend tot driehonderd teruggelo pen als gevolg van organisatorisch conflicten en de onmogelijkheid om een landelijke competitie op te zetten. In het Oostblok krijgt het korfbal geen poot aan de grond, zolang het geen Olympische sport is, waar mee internationale waardering te verdienen valt. Door de islamiti sche landen kan eveneens een streep gehaald worden, omdat de exegese van de Koran gemengde sport verbiedt. Zelfs in België is korfbal geen nationale bezigheid. De bijna acht duizend leden zijn geconcentreerd rond Antwerpen. Heel Wallonië kent slechts één club. Korfbal is dus vooralsnog een puur Neder landse aangelegenheid. Net als de ROTTERDAM (ANP) - België en Taiwan hebben zich officieel kandidaat gesteld voor de orga nisatie van de strijd om de we reldtitel korfbal in 1991. De in ternationale korfbal federatie (IKF) beslist in het najaar over de plaats van het komende ti- teltoernooi. De kans dat België, dat het evenement drie jaar geleden voor het eerst organiseerde, op nieuw plaats van handeling wordt is erg groot. In 1991 be staat de Belgische korfbalbond zeventig jaar en de bond wil dat jubileum met een toernooi om de wereldtitel opluisteren. Taiwan, de verrassende de butant op dit toernooi, heeft eveneens interesse voor het ti- teltoernooi. Het zou als promo tie van de korfbalsport in Azië moeten dienen. De hoge kosten die aan de trip naar het Aziati sche land verbonden zijn, ma ken het onwaarschijnlijk dat de IKF het toernooi aan Taiwan toewijst. LEIDEN - AV Holland heeft de tweede Quatro-meet winnend afge sloten. In de Leidse Hout ontmoet ten de atletiekverenigingen AAV 36, De Spartaan, De Bataven en AV Holland elkaar gisteren, waar on der een heerlijke vooijaarszon in een vriendschappelijke sfeer deze baanwedstrijd werd afgewerkt. De Quatro-meet wordt door de meeste atleten beschouwd als een eerste mogelijkheid de vorm voor het ko mende zomerseizoen te testen. Bij de mannen viel Ruud van Maurik (AAV) op met een tijd van 14,7 op de 110 meter horden en 6.93 bij het verspringen. Hiermee werd hij beide keren winnaar, voor Gert Jan- Palm (Hol) die 14,8 op de hor den liep en voor Hein van Heek (Sp) die 6.60 ver sprong. Van Heek won het polshoogspringen met 4.00 voor Harold van Dooren (Hol) met 3.80. Martien Heemskerk (Sp) overschreed bij het hoogspringen een acceptabele hoogte van 1.95. Een andere succesvolle Spartaan was Nico van Noort met 45.54 bij het discuswerpen en 13.16 bij het kogelstoten, een nummer dat ove rigens gewonnen werd door Nico Kriatkov (Hol) met 13.65. De tijden op de loopnummers waren niet opzienbarend. Zo werd de 100 meter niet harder gelopen dan 11.3, een tijd die voor zowel Ron Goudkuil (AAV) als voor John van Loon (Sp) genoteerd werd. Op de 800 meter kwam Michel Moll (Hol) met zijn winnende tijd uit op 1.56,3 voor Jaap Dirkx (Hol) en Gert-Jan Faas (Sp), die beiden 1.57,0 liepen. De 1500 meter werd gewonnen door Jan Jansen (Bat) in 4.03,7. In een spannende finale liet hij Hans Minée (Bat) en Theo Ha verkamp (AAV) achter zich. Hun tijden waren resp. 4.03,8 en 4.04,3 Door de diskwalificatie van Jan Laan (Sp), vanwege het niet dragen van het club-tenue, ging de over winning op de 3000 meter naar Theo van der Veer (Hol) in 8.35,9. William Augustinus (Sp) werd tweede in 8.41,1. De 400 meter le verde uiteindelijk toch een goede tijd op; John van der Zwet (Sp) ze gevierde in 50.9. De 4x100 meter estafette ging naar AAV (43.6) voor de Spartaan (44.4) en Holland (44.7), terwijl de Zweedse estafette een overwinning opleverde voor het Holland-kwartet (2.01,6) net voor AAV (2.01,7) en De Bataven (2.06,7). Bij de vrouwen deed Esther Schouten het meest van zich spre ken. Zij won zowel het hoogsprin gen met 1.65. als het kogelstoten met 12.00. Op de 100 meter horden moest zij echter met 14,8 Marjan Goedhart voor laten gaan, die 14,7 noteerde. Opvallende prestaties werden geleverd door Sandra Pen- ders (AAV) die de 400 meter afgete kend won in 59,2 en met 5.20 twee de werd bij het verspringen achter Marian Langezaal (Bat), die slechts twee centimeter verder sprong (5.22). Vermeldenswaard zijn ver der nog de 35.48 bij het discuswer pen voor Krista van Huis (AAV) en de 12,7 op de 100 meter voor Ellen Silverentand (Bat). De 4x100 meter werd hier door AV Holland gewon nen (50,5). Bij de B-junioren werd eveneens een klein aantal in het oog sprin gende resultaten behaald. Zo wierp bij de meisjes Geertje Zeyl- maker (Sp) de speer naar 33.42 en de discus naar 24.80. Marian Kort man (AAV) won met overmacht zo wel de 800 meter in 2.17,9 als de 100 meter horden in 15,5. Eveneens was er een dubbele overwinning voor Andrea van Velzen; zij won naast de 100 meter (13,3) ook de 400 meter (62,6). LEIDEN - Foreholte veroverde zaterdag avond in Voorhout twee kostbare punten in de eredivisie zaalhandbal. PSV werd met 21-19 geklopt na een ruststand van 12-8. Bij de Voorhoutse ploeg was Elly Spreeuw weer van de partij na haar rugblessure en dat was te merken. Niet zozeer omdat zij de produktie omhoog tilde, maar wel omdat zij de Foreholte-aanval inspireerde. Zoals bijvoorbeeld Elly van Leeuwen, die gisteren vijf treffers op haar naam bracht. Wat echter vooral opviel was dat niet Fore holte maar PSV de meeste strafworpen te gen kreeg, 8 in totaal tegen maar 4 van de pupillen van Wim Geerlings. De 5-1 defen sie van PSV bood meer mogelijkheden voor de Foreholte-aanval dan de 5-1 defen sie van Foreholte. En daarbij moet worden gezegd dat Fore holte de Eindhovense aanvalsters verder aantastte dan omgekeerd het geval was. Dat leidde bij de Eindhovense ploeg her haaldelijk tot balverlies en gisteren maakte Foreholte daar optimaal gebruik van. Toch kroop PSV even voor het einde angstig dichtbij, 18-17 en 19-18. Nel Geerlings, die onverwoestbaar lijkt, schoot 20-18 langs de Eindhovense keepster en na 20-19 had El len Warmerdam uit de linkerhoek een pas send antwoord, 21-19. Gisteren bleek in Geleen dat Mosam een maatje groter is dan PSV. Foreholte was van meet af aan kansloos. Met de rust leid de Mosam al met 11-5 en eigenlijk was de vraag alleen hoe groot de marge zou wor den. Het werd 26-12. Conditioneel, aldus de trainer-coach van Mosam, Huub Coorens, moest Foreholte na circa tien minuten in de tweede helft afhaken. Mosam kon zich toen veroorloven met de defensie te experimen teren. Coorens over het verschil: "Forehol te moet het van vier speelsters hebben en die moeten zoveel geven dat het gewoon niet anders kan of ze gaan er op een gege ven moment door. Mosam heeft meer kwa liteit in de gelederen en dat geeft de door slag. Daar is niet tegen op te werken. Alleen met een complete ploeg, en zelfs ik ben nog niet eens tevreden, kun je je in de eredivisie handhaven. Foreholte heeft geen complete ploeg". Met dat al biedt de stand op de ranglijst momenteel best kansen voor Foreholte om met de hakken over de sloot te komen. Dat is al een kunststukje op zich. Temeer omdat de andere degradatiekandidaten, V. en K. en Hellas en in wat mindere mate Sittardia, in de "dubbel" van het afgelopen weekein de ook punten pakten. V. en K. won van PSV met 16-12, Hellas en Swift/Roermond deelden de punten, 10-10, en Sittardia hield SEW in Sittard op 13-13. De stand onderaan de ranglijst van de Eredivisie is nu: Sittar dia, 17-13, PSV, Hellas en V. en K., 17-10, Foreholte, 17-7 en Swift/Roermond. 17-4. Foreholte krijgt thuis nog Hellas, a.s. zon dag, V. en L. uit in Geleen, Swift/Roermond in Voorhout, V. en K. in Voorhout en ten slotte Sittardia in Sittard. Hellas moet zon dag a.s. in Voorhout worden geklopt want anders ziet het er erg donker uit voor de Voorhoutse elite. In de veldhandbalcompetitie kan het kampioenschap en de promotie naar de lan delijke eerste klasse de vrouwen van Oase bijna niet meer ontgaan. Concurrente Olympia '72 kwam gisteren niet in actie. Oase won simpel van HVOS. In Schiedam werd het na een ruststand van 9-3 tenslotte 17-9. De arbiters namen in deze wedstrijd de meest wonderlijke beslissingen, die alle maal in het nadeel uitvielen van de ploeg uit Oud Ade maar resultaat had dat niet voor de Schiedamse ploeg, die zelfs tegen vier Oase speelsters niet tot scoren kwa men. Niet in het minst dankzij het voortref felijke werk van keepster Monique van der Meer. In de eerste klasse speelden de mannen van Saturnus na een sterke eerste helft, rust 8-3, met 13-13 gelijk tegen UVG dat vooral conditioneel sterker bleek. In de tweede klasse verloren de vrouwen van HW '70 van HEC, dat erg succésvol was met de vrije worpen, 7-10, rust 3-7, en hadden de vrouwen van MMO niets in te brengen te gen het Rotterdamse Snelwiek, 17-2. Uitslagen afd. Eerste klasse Vrouwen, Sa- turnus-AHC '28,10-5, Northa-EHC, 11-6. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17