Hockeyers Roomburg kampioen Njord evenaart record uit 1898 Winst Lisse in slotduel NOVO en Leython gered - Degradatie vrouwen van Doeos Wallaart beslist over aanbod Leiden MAANDAG 27 APRIL 1987|AAK LEIDEN - De hockeyers van Roomburg zijn gistermiddag over tuigend kampioen geworden door het tweede geplaatste Dopie te ver slaan: 1-2. De vroegtijdige titel van de Leidenaars betekent tevens pro motie naar de eerste klasse. De vrouwenploeg van LMHC houdt na de 1-0 winst op Warande kans op de titel in de eerste klasse. De Oegstgeester ploeg staat met een gelijk aantal punten aan de leiding met Tilburg dat 1-1 speelde tegen Alecto. Volgende week kan het duel dat LMHC in en tegen Tilburg speelt van doorslaggevende bete kenis zijn. Leiden - HIC 2-2. De ploeg van Cees Koppelaar wisselde een zeer goede helft af met een mat vervolg dat de Oegst- geestenaren op de valreep de zege kostte. Het begin was veelbelo vend voor de thuisploeg die bin nen tien.minuten op 2-0 kwam. Job Kummer tikte uit een rebound de openingstreffer in. Enkele minu ten later rondde Laas Galema een voorbereidende actie van Onno te Rijdt af wat 2-0 betekende. Na rust leek LMHC tevreden met de voor sprong en verdedigde de voor sprong heel lang met succes. Friso van Deursen kwam in het veld voor Galema, die er overigens niets aan kon doen dat HIC 2 minuten voor tijd een strafcorner benutte. Met nog 30 seconden te spelen ging LMHC onderuit door nonchalant uitverdedigen. De bal werd ingele verd by een HIC-spits die op de valreep 2-2 scoorde. Dopie - Roomburg 1-2. Een wat zenuwachtig begin van Roomburg dat twee geroutineerde middenvelders, Juijen van Aken en Johan Biekart, geblesseerd aan de kant moest laten. De in vorm zijnde Leidse doelman Ronald Cijs hield zijn ploeg echter met mees terlijke reddingen goed in de wed strijd, ook bij de vele Dopie-straf- corners bleek hij niet te passeren. Na 16 minuten leverde een Delftse voet op de doellijn de strafbal op die door Roomburg-aanvoerder Hans van Ekdom naar de 0-1 werd gepusht. Zo'n zelfde straf leidde nog voor rust tot de 1-1. Cijs speel de ook na de hervatting een posi tieve hoofdrol. Na 17 minuten kwam de ploeg van Jaap Suyk aan de definitieve winst. Paul Lamping verzond een hoge bal op maat (2 meter voor de keeper) die voor Cees Wendt een kolfje naar zijn hand was. Met een curve belandde de bal achter de Dopie-keeper: 1-2. Dopie viel nog hevig aan, maar had geen succes. Forescate - Pollux 8-2. Degradatiekandidaat Pollux uit Vlaardingen had het zwaar te ver duren tegen het zeer aanvallend spelende Forescate. De 3-1 rust stand werd uitgebouwd naar 8-2. Jelmer Siersema scoorde viermaal. Olaf kroon (2), Hans Riemens en Boudewijn Baudoin deden ook mee aan het schuttersfeest. Cartouche - Alecto 2-4. De ploeg van Wout van der Meu- len opende in Voorburg de score door een strafcornergoal van Ludo Mennes: 0-1. Cartouche antwoord de met een gelijkmakende veld- goal die Mennes voor rust nog uit wiste uit een korte hoekslag (1-2). Maurits Huigen verwerkte een scoop naar 1-3, waarna ook de thuisploeg een strafcorner benutte. De langste adem was echter voor Alecto dat door Eric Kruis uitliep naar de uiteindelijke 2-4. Scheijbeeck - Noordwijk 0-1, Noordwijk - Eechtrop 3-2. Een goed weekeinde voor Noordwijk dat door twee winstpar tijen naar de tweede plaats door schoof. Zaterdag werd Scheij beeck door het sterker Noordwijk verslagen. Ralph Wisbrun benutte een van de twee strafballen die hij nam: 0-1. Gistermiddag maakte Willem-Jan van Veen een solo af van Jurgen Mutsaerts. Erik Ver doorn rondde de dieptepass van Peter-Jan Rubingh af naar 2-0 na rust. Het tegendoelpunt werd door een tip-in van Van Veen teniet ge daan: 3-1. De laatste korte hoekslag Vrouwen Leiden - Warande 1-0. De kansen voor de eerste-klasse- titel zijn door Leiden in eigen hand gehouden na winst op Warande. Dat gebeurde door een snelle straf- cornertreffer (na 1 minuut) die van de stick van Evelien Wilten kwam. Die ruggesteun leidde tot mooie Oegstgeester combinaties die de thuisploeg voor rust sterker maak te. Na de hervatting werd er door de LMHC-vrouwen zware dekking toegpast en kwam Warande deson danks nog aan goede mogelijkhe den een punt mee te nemen naar Brabant. Daar is het door kunst en vliegwerk van de thuisploeg niet van gekomen. Alecto-cirkel die werden veroor zaakt door sterk hockey van Til burg tijdens de eerste 20 minuten. Hester de Kuiper hield in die fase haar doel echter knap schoon. Eu genie Westerduin zorgde met haar strafbal voor 1-0. Het versterkte Leiderdorpse middenveld hield lang stand. Tien minuten voor tijd was verkeerd uitverdedigen de oorzaak van de gelijkmaker: 1-1. Hudito - Noordwijk 1-1. Een slechte wedstrijd in Delft te gen degradatiekandidaat Hudito. Noordwijk-coach Luc Klinkhamer had moeite met de 'thuisfluiters' en kreeg een officiële waarschu wing na diens aanmerkingen. De 1- 0 achterstand werd door Hanneke van der Voort uit een strafcornersi- tuatie teruggebracht naar 1-1. Hermes - Roomburg 1-0. Door een rommelgoal van de thuisploeg is Roomburg op de laat ste plaats in de tweede klasse B be land. Dat gebeurde al na zeven mi nuten. Eigenlijk hadden de LeidseLEIC hockeysters een gelijkspel ver-ters, diend. Tweemaal werd een Room-^ogei burg-treffer afgekeurd door vroeg-jben g tijdig fluiten. Eenmaal werd geen gode 'eigen-voordeel' gegeven, de ande- zono re keer klonk het eindsignaal iets (tenni eerder dan de bal tegen de plank, «je c< Forescate - Rood Wit 1-3. Uuui Goed spel en veel kansens voort- Forescate. Karin Wassink opende EI de score voor de thuisploeg die L Ui door een frommelgoal teniet werd naar gedaan: 1-1. Een strafcorner en een Het1 veldgoal leverde de bezoeksters te- ond< gen de krachtsverhouding in de ze- enig ge op. |Gek Vierde klasse tn* Leidse Studs speelde 3-3 tegen daal Reeuwijk. Tomas Steenmetser, wor Don Kloppenburg en Jan Droste Voc scoorden voor de studenten. De |var^ vrouwen verloren in en van Baren- drecht met 3-1. Annie Verheul red- de de Leidse eer. Catwijck ontving ®en koploper Bleiswijk en verloor met de 3-5. Henrik Houwaard en Robert r°h Schaart (2) scoorden voor de Kat- L wykers. Bij de vrouwen kwam Un kampioen Gouda op bezoek en me maakte er 0-8 van. Hisalis won van j Heerlijkheid (1-3) door 2 goals van 1 kei Thijs de Vries en Marcel Vogels. Mc NIEK FAAS wa HOUTEN - Njord heeft voor de vierde achtereenvolgende keer het hoofdnummer van de Varsity gewonnen. Willem Jan de Widt, Frits Bienfait, Johan de Haan, Hans Marten Haselbag en stuurman Dave Dujkhuis van de Leidse studentenvereniging versloegen de favoriete ploeg van Laga uiteindelijk met bijna 10 seconden. Met deze vierde zege op rij evenaarde Njord het record, dat Triton vestigde in 1898. De grote voorsprong van Njord op de Delftse studenten doet ten on rechte vermoeden dat er van span ning in de finale van het hoofd nummer geen sprake was. Van de drieduizend meter, die moesten worden afgelegd, duurde het duel tussen de twee verenigingen, die al in 1878 voor het eerst om de gou den medaille streden, ruim 2500 meter. Hoewel de omstandigheden bij zonder goed waren, duurde het ge ruime tijd voordat de officials de zeven boten aan de start op één lijn hadden. Njord startte op de eerste baan met een achterstand in ver band met de binnenbocht even voor de duizendmeter-lijn. De Leidse ploeg kwam goed uit de meestal rommelige start en begon al direct in te lopen op Laga, dat op de buitenste baan met een voor sprong was gestart. Het was vooral de vier van Triton uit Utrecht, die gelijke tred kon houden met Njord en Laga. Bij het uitkomen van de bocht lagen de drie ploegen pre cies gelijk. Njord slagroeier "Wil ly" de Widt dicteerde zijn ploeg fel le, strakke halen in een rustige ca dans. Bijna nergens kwam het tem po uit boven de 31 slagen per mi nuut. Laga roeide in tempo 33 a 34 wat gejaagd en had duidelijk meer hinder van de deining op het Am sterdam-Rijnkanaal. Halverwege de race haakte de Triton-ploeg af en kon Njord een kleine voorsprong nemen op de LISSE - In de basketbalcompetitie zijn bijna alle beslissingen geval len. Alleen de strijd in de vrouwen eredivisie, waar HOI Den Helder zaterdag de laatste kans om kop- loopster Hoofddorp te achterhalen aangreep (70-69) duurt nog even voort. In de promotiedivisie, dat op Koninginnedag in Lisse haar 'gala' heeft met een wedstrijd van de all- stars tegen de nationale selectie, won het leidende tweetal Jolly Jumpers en Groningen van het achtervolgende duo Grasshoppers (78-63) en MSV (81-70). Zowel Jolly Jumpers als Gronin gen is verzekerd van promotie naar de eredivisie, waar het duo het vol gend seizoen ongetwijfeld bijzon der moeilijk zal krijgen. MSV is, voor Grasshoppers met haar smal le selectie geldt dat in zekere zin ook, te groot voor het servet en te klein voor het tafellaken. Zeker wanneer er zoals in Groningen drie speelsters ontbreken. De Noord- wijksen hielden de race nog lang vol, maar kwamen op de kritieke momenten (andermaal) tekort. Grasshoppers heeft in het bijna voorbije seizoen laten zien zeker in de promotiedivisie thuis te horen. De vrijwel zekere eindklassering op de derde plaats geeft dat voor de debutant al aan. Als enige ploeg in de afdeling heeft de formatie van Ed Zaal het leidende duo se rieus kunnen" bedreigen, maar blessures en schorsingen en de daarme verband houdende moeilij ke seizoenstart stonden een groter succes in de weg. Op het moment dat Grasshoppers versterking weet te krijgen zal weinig de overgang naar de eredivisie in de weg staan. Aanval Alweer Evert HOUSTON (Rtr) - Chris Evert heeft het enkelspel gewonnen in het vrouwentoernooi van Houston. In de eindstrijd versloeg Evert Martina Navratilova in drie sets. In het dubbelspel werd Navrati lova wel eerste. Met Kathy Jordan won zij van Zina Garrison en Lori McNeil. De uitslagen van de finales zijn: enkelspel: Chris Evert (VSt) - Martina Navratilova (VSt) 3-6, 6-1, 7-6 (7-4), Dubbelspel: Martina Navratilo- va/Kathy Jordan (VSt) - Zina Garri- son/Lori McNeil (VSt) 6-2, 6-4. niet zonder moeite af: 78-74. Lisse is zonder uitzondering de meest wisselvallige ploeg uit de promo tiedivisie. Pieken en dalen wisse len elkaar af met meer regelmaat dan een Zwitsers berglandschap. Winst op Jolly Jumpers en verlies tegen hekkesluiter Zeemacht vie len in dat beeld. Door de zege op het uit de eredivisie gedegradeerde Sea Devils is het team van Martin Feitsma in ieder geval zeker van de vijfde plaats. De mannen van Lisse hebben het seizoen afgesloten met een 87- 94 overwinning op Hillegom'85, dat zaterdagavond voor eigen pu bliek niet de indruk wekte serieus tegen degradatie te vechten. Voor Lisse betekende het tevens het af scheid van het trainer/coach kop pel Ad van der Vlugt en Hans Gef- ken, dat het afgelopen seizoen de ploeg uit de rayon eerste klasse naar de eerste divisie loodste. Hil- legom maakte geen gebruik van de desinteresse bij de titelhouder, die het optreden tegen de streekge noot als een vervelende routi neklus opvatte. Zes minuten voor rust nam Lisse definitief afstand van Hillegom (28-29,33-45) om ver volgens na de pauze weg te lopen naar 41-66 en 62-86. In de slotfase vond Lisse het welletjes en kon Hillegom dankzij Pierre van der Drift (38) en Frank Wessels (15) een afgang voorkomen: 87-94. Bij Lisse waren Ronald Sporke (23), Jurgen Goudswaard (18) en Erik van Zelm (18) de topscorers. Grasshoppers is inmiddels ge start met de eerste voorbereidin gen op het' nieuwe seizoen. Coach René Mulder wil een flink aantal spelers een kans geven zich in de kijker te spelen. Zaterdagmiddag was Holland Lions in Katwijk te genstander voor een eerste test. Holland Lions won na 4 x 12 minu ten speeltijd met 102-128 (45-62). Topscorers bij het taaie Grasshop pers waren Bert van der Plas, Ben de Jong en Floor Kuijt (ieder 14), Bart Driessen (20), en Loet de Ruij- ter (16) behoorden tot de meest produktieve leeuwen. Leiderdorp, dat eveneens met een uitgebreide selectie aan de slag is gegaan, oe fent morgenavond tegen eerste di visiekampioen Gunco. Erik Huybens, de Leiderdorp- se basketballer die het afgelopen seizoen uitkwam voor het Ameri kaanse junior college Eastern Utah komt zondag terug in Nederland. Huybens heeft na een redelijk suc cesvol seizoen twee aanbiedingen van universiteiten in het vooruit zicht, maar moet nog uitsluitsel krijgen. HANS JACOBS Delftse concurrenten. Laga, dat al zoveel jaren op een Varsity-zege wacht en na dit jaar voorlopig geen nieuwe kanshebber op het water zal kunnen brengen (Cohen en Borggreve zijn inmiddels afgestu deerd) deed alle moeite in het wiel van Njord te blijven. Steeds kon Njord een kleine voorsprong ne men, maar Laga wist met het hoge re tempo, steeds weer de aanslui ting te vinden. Met nog vijfhonderd meter te gaan, narden de volgelingen van De Zwaan, nog steeds perfect ge lijk en gecontroleerd, bijna hoog hartig roeiend, weer een voor sprong en bouwden die uit tot een halve lengte. Met de finish in zicht was de weerstand van Laga gebro ken. Vlak onder de wal, in een or kaan van lawaai, roeide de winnen de Njordploeg in de laatste paar honderd meter nog naar een ruime voorsprong. Tientallen Njord-aanhangers sprongen, aangemoedigd door het warme weer te water om hun club genoten te huldigen. Onder hen Ruud Wessel, die aan de voor avond van de Varsity twee wensen had. De drievoudige Oude Vier- winnaar wilde zijn skifnummer winnen en hij wilde de Varsityhul- diging een keer van de andere kant meemaken. Wessel won het num mer skif en kon enkele uren later te water. Groot was de teleurstelling bij het verslagen Laga. Maar er was ook onbegrip, en dat niet alleen aan Delftse zijde. Buiten Leiden hadden alle roeikenners de Laga- vier een onbedreigde zege toebe dacht. Njord kwam aan de start met een betrekkelijk lichte ploeg, met twee roeiers aan boord zonder enige Varsity-ervaring. De bezet ting van Njords Oude Vier voor volgend jaar lijkt nu al geen pro bleem. Met hetzelfde gemak als Cruyff bij Ajax vult coach Pancras Hogendoorn opengevallen plaat sen in. De studentenroeiwereld be seft dat dat nog wel even door kan gaan, voordat een van de andere verenigingen in staat is iets terug te doen. De vraag rijst of Njord niet in staat is een ploeg op het water te brengen, die goed genoeg is om op een toernooi om de wereldtitels ho ge ogen te gooien. Wijzend op de matige prestaties van de laatste twee toernooien in Hazewinkel en Nottingham, wordt Njord verwe ten teveel aandacht te schenken aan de Varsity. Het komend week end zal de onlangs zonder Njord geformeerde nationale vier zonder stuurman, met daarin de Laga- roeiers Kam en De Vries de strijd aanbinden met de kersverse Varsi- ty-overwinnaar. Inzet is een eerste stap op weg naar de wereldtitel strijd deze zomer in Kopenhagen. Een nieuwe uitdaging wacht. JAN KLERKS. De vierde achtereenvolgende Varsity-overwinning van Njord leidde ook dit keer weer tot de traditionele billenparade wanneer de uitgelaten en veelal beschonken feestvierders zich na een vreugdeplons in het Amster dam-Rijnkanaal op de kant hijsen. (toto anp> ROTTERDAM - LZ'1886 is met vijf titels teruggekeerd van de zaterdag in Rotterdam ge zwommen Zuidhollandse kam pioenschappen. Z en PC Kat wijk haalde één kampioen bin nen, terwijl het opvallend was dat De Zijl/LGB er op geen en kele afstand aan te pas kwam. De provinciale titelstrijd kende geen verrassingen en leverde slechts 'voorspelbare' kam pioenen op. Opvallender waren daarentegen de prestaties van de 'achterban'. Niet verwonderlijk waren de LZ-overwinningen in de jong ste leeftijdsklassen. De Spee- do-gangers Fleur Bakker, Bian- ca Singeling en Dennis Schou ten, voeren op enkele slagen de seizoenranglijst aan. Zij waren dan ook niet te kloppen op hun favoriete afstanden. Fleur Bak ker was bij de meisjes onder de tien jaar de snelste op de 100 meter schoolslag in 1.33.5. Bianca Singeling werd dé nieu we kampioene op de 100 meter vrije slag (m.1976) en Dennis Schouten veroverde de titel op de 100 meter vlinderslag (j.1975). Ook Antoine van Weerden kende weinig concurrentie in zijn eigen provincie. De school- Voorspelbaar verloop van Zuidhollandse zwemstrijd slagspecialist was eerder dit jaar goed voor twee A-finales tijdens de nationale winter- strijd in Emmen op de 100 en 200 meter schoolslag. In Rotter dam-West zwom Van Weerden bij de jongens onder de negen tien jaar onbedreigd naar de overwinning in een tijd van 1.09.7. De laatste kampioene heette Dennie van Klink, die de 100 meter schoolslag van de meisjes jaargang 1974 won. In de breedte kwam de Leid se Zwemclub ook uitstekend voor de dag. Zes tweede en drie derde plaatsen zwom de Stads- formatie naast de vijf behaalde titels nog bij elkaar. Sterk was het optreden van het Katwijkse Z en PC, dat in de persoon van Christiaan Fi scher ook een voorspelbare kampioen in huis had. De tien jarige Fischer staat op de lande lijke Spèedo-lijst op de vrije slag bij de top drie en was dus aan zijn stand verplicht de 'Zuidhollandse' te winnen. Op merkelijk de prima prestatie van Ester van Duyvenbode op de 100 meter schoolslag, welke haar een tweede plek achter de Leidse Fleur Bakker oplever de. Ook Hester Buys (m.1974) en Dirk Haasnoot (j.1974) ar een zilveren De zeven personen tellende Noord wijkerhoutse ploeg sprokkelde driemedailles bij elkaar. Armin Kruithof miste welliswaar een NZK-limiet, maar werd wel tweede op de 100 meter vrije slag jongens 1974. Leonard kroon en Carola van Hunnik behaalden derde plaatsen op respectievelijk de 100 meter rugslag jongens 1972 en meisjes 1971. Noord wijker Richard de Haas (jongens 1972) kwam niet in aanmerking voor een po diumplaats, maar zwom wel een limiet voor de NZK op de 100 meter schoolslag in 1.16.-6. Het betekende de eerste limiet voor de NZ en PC in dit zwem- seizoen. RENEE VAN DER HARST Succes in beslissingsduels volleybal LEIDEN - Het Oegstgeestse BT Lifters moest afgelopen zaterdag constateren dat het auto-ongeluk van Herman van der Broek de kampioenskansen sterk heeft gere duceerd. Met een invaller werd on danks dat nog met 10-8 gewonnen van Nieuw Vennep. De Scylla-mannen leden hun zwaarste nederlaag van deze com petitie. Met 15-13 werd verloren van het sterke Eindhoven. De vrouwen van Docos dolven in de derby tegen Avanti met 2-8 onder spit. Docos is nu definitief gede gradeerd. In een vlot duel werden de man nen van het Leidse Scylla door het Eindhovense L T weggespeeld. Na de beide dubbels stond er nog een hoopvolle 1-1 puntendeling op de borden. Een stand die echter in beangstigend tempo werd omgezet in een 9-1 achterstand. Hoewel zich zo hier en daar nog wat kansrijke momenten voordeden, moest al snel worden geconcludeerd dat verzet beperkt zou blijven tot mini maal resultaat. Alleen Robert de Groot sputterde even tegen door te winnen van Bart van Haren. Ook Sjoerd Meijer trok nog wat stuip middels zijn winst op de weer van stal gehaalde. Han Gootzen. Maar daarmee is dan ook de complete Scylla-score vermeld. Met een wat beschamende 3-15 nederlaag mochten de Scylla-spelers weer huiswaarts keren. Hoewel Herman van der Broek slechts wat schrammen en builen overhield aan zijn ongelukkige ontmoeting deze week met een au tomobiel lijkt het er op dat de Oegstgeest-speler niet meer in acie zal komen. Mede daardoor is, met nog twee wedstrijden te spelen (waarvan één tegen kampioens kandidaat JCV) de tweede positie in de eerste divisie, welke recht geeft op een promotieduel, vrijwel een utopie geworden. Afgelopen zaterdag mocht stand- in Steven van Bellen acte de pré- sence geven. En aanwezig was hy zeker, getuige zijn twee overwin ningen op AJlis.en Witterland. Ook in verhouding met zijn eenmalige teamgenoten deed van Bellen het niet slecht: ook Friso Reitsma en Fjodor Rademakers leverden de zelfde prestatie. Alleen Frits Kan tebeen deed er nog een schepje bo venop door ook Fred van Oosten rijk te pakken. Met Fjodor Rade makers naast zich pakte hij ook nog de winst in het dubbel, waar mee de 10-8 overwinning een feit was. Komende weekeinde moet Oegstgeest zich tweemaal in sport tenue hijsen: vrijdag is JCV de op ponent, en zaterdag wordt de com petitie afgesloten tegen Gaanderen tin LEIDEN - Voor de volleyballers is de kompetitie afgelopen; wat res# te waren beslissingswedstrijden. Een aantal standaardteams kwam bovendien in actie voor de tweede ronde van de nationale beker. Bij de vrouwen" twee beslissingswed strijden. NOVO trad aan tegen Po- lisport uit Schagen om uit te ma ken wie de tiende dan wel elfde LEIDEN - Han Wallaart is door basketbalclub Luba Leiden ge vraagd de opvolger te worden van coach Frans Broekhof. Morgen zal de Leidenaar, die sportleraar is aan het Rijnlands Lyceum in Sassen- heim nog een training bijwonen van de Leidse selectie, om daarna een beslissing te nemen. Wallaart zwaaide acht jaar geleden al de scepter bij Leiden, dat toen nog in de eredivisie uitkwam. Ondanks interne strubbelingen, die aan het einde van het seizoen tot het ver trek van Wallaart leidden, draaide de ploeg dat jaar, met onder andere een ongeslagen thuisrecord (18-0), een uitstekend seizoen. De laatste twee jaar heeft Wallaart, die het laatst werkzaam was bij het Delftse DAS, geen team onder zijn hoede genomen. Frans Broekhof wordt genoemd als opvolger voor het duo Gefken/ Van der Vlugt, dat zaterdagavond afscheid nam bij BV Lisse. Het tweetal heeft volgend seizoen niet voldoende tijd om de rayonkam pioen in de eerste divisie te bege leiden. Broekhof bracht de vrou wen van Lisse uit de eerste divisie naar de promotiedivisie en maakte het afgelopen seizoen naam bij Lei den, dat hij naar een knappe twee de plaats in de eerste divisie voer de. plaats in de eindrangschikking zou innemen. Op neutraal terrein (Wor- merveer) startte NOVO niet erg hoopvol, immers in de kompetitie had men eerder thuis kansloos ver loren. De eerste set was een kopie van die wedstrijd. Polisport over heerste en won dik met 15-6. Een donderspeech van coach Sjaak de Jong deed evenwel wonderen, her boren overrompelde NOVO de te genstander met 6-15. In de derde set lukte het bij de Noordwijksen even niet meer (15-8), maar weer kwam NOVO sterk terug. Ingrid Smit ontpopte zich als een niet af te stoppen midaanvalster en scoor de op die positie constant. Poli- sport zette daar weinig tegenover en met 10-15 was de stand weer ge lijk (2-2). In de beslissende vijfde set bleek het verzet van Polisport gebroken en moeiteloos bereikte NOVO een 6-15 (2-3) zege. Door dit resultaat zal NOVO, evenals Gemi ni 2, de komende weken nog drie maal in aktie moeten komen in z.g. opvulwedstrijden om een eventu eel vrijgekomen plaats in de derde divisie te pakken. In de promotieklassen was een beslissingswedstrijd tussen Ley thon 2 en Netwerk noodzakelijk om uit te maken wie er degradeer de naar de eerste klasse. Leython 2 trad met bibberende knieën aan en bakte er aanvankelijk niets van. Binnen de kortste keren had Net werk een 0-6 voorsprong genomen in sporthal de Eendekooi in Zoe- terwoude. Langzamerhand echter trad herstel op en op 11-11 was Leython 2 weer langszij. Tot 13-13 bleef de spanning erin. Toen maak te Leython definitief via Els Ja cobs uit naar 15-13. Daarna domi neerde Leython de wedstrijd vol komen. Fysiek erg sterk met veel lengte aan het net werd er konstant gescoord, waarbij Netwerk zich diende te beperken tot verdedigen. Met 15-7 en 15-5 maakte Leython het karwei goed af en stelde zijn promotieklasplaats veilig. Inval ster Joke van de Linden deed het uitstekend. Voor de nationale be ker hadden de ménnen van Ley thon een walk-over naar de derde ronde daar tegenstander Edam zich terugtrok. Gemini trof het niet tegen Allides: 8-15, 7-15 en 10-15. NOVO werkte tegen VC Utrecht een matige strijd af. Na verlies van de eerste twee sets (13-15, 10-15) kwam NOVO even goed terug (15- 13). In de vierde set was het weer goed mis en kon Utrecht via 5-15 ook de derde ronde instappen (1- 3). De vrouwen van Gemini reken den af met Dinto: 15^13, 15-7 en 15-7. Leython leed tegen Amster dam/B een regelmatige nederlaag: 13-15, 9-15,10-10 en 9-15. GER RENES. Docos heeft het afgelopen week einde zekerheid gekregen over de toch al vrijwel onontkoombare de gradatie. Tegen het op Docos na laagst geklasseerde Dextro-Avanti werd in eigen zaal een 2-8 neder laag geleden. Alleen Marian Kante been bleek haar dag niet te heb ben. Zij moest tweemaal de hand doek in de ring gooien. Zowel Ma- rijn Olden als Angelique van den Bos toonden geen medelijden te gen Kantebeen en sloegen zich naar winst. Eén klasse lager mochten de vrouwen van Scylla het genoegen proeven te winnen van het pro moverende St. Aloysius. De nieuw bakken eredivisionist trad met slechts twee spelers aan, waardoor het team van Scylla een eenvoudi ge avond had. Meest opvallend in de 7-3 winst was de knappe over winning van Heidi de Haas op ou de getrouwe Vivian Blanckaert. Judith Lepelaar scoorde twee pun ten en Corine de Jong zorgde voor één punt. In de staart van competitie werken de mannen van het al gede gradeerde Docos hun verplichte nummers af. JCV 2 zorgde zater dag voor een kleine afranseling door met 9-1 van het Leidse team te winnen. Voor Kish Prashad viel de jeugdige Van der Kooi in. Al leen Ron van Veen kon eenmaal scoren. WOUTER LANGEVELD.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16