jt/t UVS laat zich afleiden Veendam geeft het op Ruud Harre wij li nu toch kampioen Ian Rush beslist Liverpoolse derby Messteek Morgen LD-Cup PfafF redt opnieuw Magere zege Anderleeht Maradona op dreef PAGINA 12 MAANDAG 27 APRIL 1987^ 1JMUIDEN - Scoren gaat UVS moeizaam af. Tegen Stormvogels werd gisteren geen enkel doelpunt gemaakt. Daarbij kwam dat de Leidse verdediging ook steken liet vallen. Tot tweemaal toe profiteer de de enthousiast spelende hoofd klasser uit IJmuiden daarvan. In de strijd tegen degradatie kwam de 2-0 winst op UVS uiterst gelegen, terwijl de kans op een periodetitel voor de Leidse ploeg alleen nog denkbeeldig is. Na een van beide kanten voor zichtig begin toonde de thuisclub achterin geen mededogen (lange halen, gauw thuis) en voorin vooral lef. Met name rechtsbuiten Derrick Grot zorgde doorlopend voor ge vaar. Zijn bewaker Rob Vermeer had handen en voeten nodig om de handige spits nog enigszins in be dwang te houden. Aan de andere kant was de situa tie omgekeerd. De gevaarlijkste Leidse aanvaller, Hans de Kruijs, slaagde er zelden in los te komen van routinier Leen Blok, die hem als een cipier aan banden legde. Bovendien verdedigde UVS in de loop van de eerste helft steeds on- Nederlaag tegen Stormvogels Toen André Rolloos van Storm vogels voor de verandering over de rechtervleugel zijn bewaker Ar thur van Orssagen in de luren leg de en de van links gekomen Grot in stelling bracht, kopte de Storm vogel de bal onhoudbaar achter Ar no Schouten: 2-0. Daarmee was het vonnis over UVS voltrokken. Oponthoud De aandacht van Leidse spelers richtte zich gaandeweg meer op scheidsrechter Van der Boor, die veel floot en praten in het veld niet toestond. Halverwege de eerste helft legde de spelleider de wed strijd zelfs stil om met één zijn grensrechter te overleggen, zonder dat dit vooralsnog consequenties had. Niet lang na het oponthoud be steedde de verdediging van UVS wel erg weinig aandacht aan aan voerder John Weijers van Storm vogels, die zijn ploeg in vrije posi tie naar 1-0 schoot. Nog voor een half uur was verstreken stond UVS met de rug tegen de muur, want een stormvloed van aanvallen volgde op de openingstreffer van de thuisclub. UVS stelde daar weinig tegen over. In het spel van de blauwwit- ten viel zelden een lijn te ontdek ken. Rechterspits Mario Faber ver speelde de bal regelmatig en van links kwamen ook geen bruikbare voorzetten. Op het middenveld werkten Hans van Leeuwen en Theo van Seggelen wel hard, maar bezieling ontbrak. De slotminuten van de eerste helft hadden nog het meest te bie den. Kort nadat Vermeer was ge boekt wegens het beledigen van de grensrechter kreeg het publiek zo waar een goede Leidse aanval te zien. Een inleidende actie van Van Seeeelen werd door Hans de Kruijs verlengd naar Aad Neute boom, die van de rand van het strafschopgebied rakelings voor langs schoot. Periodetitel Met Walter van der Weijden voor Van Seggelen in de ploeg begon UVS het tweede speldeel wat of- fensiefer. Toch werd het gevaar meestal aan de andere kant ge sticht door rechtsbuiten Grot, die de opgekomen Weijers na een kwartier een bijn niet te missen kans bood, die de aanvoerder van Stormvogels overigens verprutste. Vlak daarna kopte Neuteboom de bal uit een hoekschop van Faber via de grond over het doel van Stormvogels, zodat een leuk laat ste half uur in het verschiet lag. Wat de pupillen van trainer Arie Lagendijk daarna ook probeerden, zelfs een doelpunt zat er niet meer in. Voor de falende Faber kwam Hans Verkuylen een kwartier voor tijd in het veld, maar ook die wissel bracht geen verandering meer in destand. Door deze nederlaag zijn de kan sen op een periodetitel (en daar mee KNVB-bekervoetbal) voor UVS behoorlijk geslonken. Lagen dijk bleef achter zijn team staan: „Wij wilden echt wel, maar hebben ons te veel door de scheidsrechter laten afleiden. Dat was onze groot ste fout. Als we ons in het vervolg wat meer concentreren op het ma ken van doelpunten, dan zie ik UVS volgend jaar toch KNVB-be kervoetbal spelen". TIM BROUWER DE KOMTNn EMPOLI/TURIJN (AFP) - Drie politieagenten zijn zondag gewond geraakt bij schermutselingen na de voetbalwedstrijd tussen Empoli en Brescia voor de serie A. De agen ten wilden twee vechtende suppor- tersgroepen scheiden. De wed strijd eindigde zonder doelpunten. Er werden tien aanhangers Brescia in hechtenis penomer Ernstiger gevolgen had een dent na afloop van Torino - Juven- tus (1-1) voor de serie A. Een acht tienjarige supporter van Torino werd een uur na dat duel in de rug gestoken. De jongen moest op de afdeling intensive care van een na bijgelegen ziekenhuis worden be handeld. Halve finale Zilveren Molen LEIDEN - Op het veld van LFC vindt morgenavond de halve finale plaats van de strijd om de Zilveren Molen. Het duel gaat tussen de bei de Leidse tweedeklassers Rooden- burg en Lugdunum. De aanvang is bepaald op 20.00 uur. De finale van deze traditionele bekerstrijd is op 5 mei. l»f, V - Scores in profvoetbal FC Utrecht - Veendam 7-1 (4-0). 1. Van Loen 1-0, 6. Fraser 2-0. 12. Willaarts 3-0. 22. Willaarts 4-0. 56. Van Loen 5-0. 61. Huizingh 5-1, 76. Fraser 6-1.80. Alflen FC Den Bosch - Sparta 0-0. Scheidsrech ter: Mulder, toeschouwers: 2100. Gele kaarten: Van Grinsven (FC Den Bosch), Ridderhof en De Kant (Sparta). 24. Lipponen 1-2, 84. Koopman 2-2. FC Groningen - FC Den Haag 1-0 (1-0). 20. Eykelkamp 1-0. Scheidsrechter De Munnik. toeschouwers: 7336. Gele kaar ten; Gall (FC Groningen), Groenendijk en De Roode (FC Den Haag). Vroomans 1-0, 66. Van Aerts 2-0. Scheidsrechter: Slikkerveer, toeschou wers: 1250. Telstar - NEC 0-3 (0-3). Janssen 0-1, 7 kaarten: Munk (Telstar) en Peters (NEC). Van Swieten, toeschouwers: 3500. Helmond Sport - Wageningen 3-1 (2-1. 4 Van den Bnnk 0-1.19. Van Schyndel 1-1 34. Kraay 2-1, 65. Van Tilburg 3-1. Scheidsrechter: Uilenberg, toeschou- 29. Slagboom 2-2, 45. Van der Weel 2-3, 59. Slagboom 2-4,62. Van der Ark 3-4,65. Rontberg 4-4 (strafschop). 67. Peltzer 5-4, 69. Boogers 5-5, 75. Rontberg 6-5. Scheidsrechter: Van Ettekoven, toe schouwers: 8500. Gele kaart: Boogers (DS *79). SW - Heracles 1-2 (0-2). 3. Verbeerk 0-1, 29. Goble 0-2, 78. Oschner 1-2. Scheids rechter: Luinge: toeschouwers: 900. Ge- 0-4,68. Brands 0-5,76. Van der Brom 1-5. Volendam - RBC 4-1 (1-0). 45. Jonk 1-0, 75. Voets 1-1 (strafschop), 80. Jonk 2-1, 83. Van der Ham 3-1 (e.d.), 90. Plugboer 4-1. Scheidsrechter: Van Riel, toeschou wers: 2000. Gele kaart: Zwarthoed (Vo lendam) en Brood (RBC). Sparta-doelman Ed de Goey kijkt verschrikt toe hoe de bal na een inzet van Bosschenaar Gilhaus tegen de paal ketst. Gelukkig voor hem rolde het leder aan de goede kant het veld weer in (foto anp> Volop spanning in eredivisie DEN HAAG (ANP) - In de eredivisie keerde de spanning geheel terug door de opmerke lijke prestatie van PEC Zwolle tegen PSV. Door de nederlaag van de Eindhovenaren op vrijdag werd het verschil tussen PSV en Ajax één verliespunt. PSV komt nog zeven keer in actie, Ajax zes maal. Onderaan kwam FC Den Haag in de degradatiezone door verlies in en tegen FC Groningen (1-0). Veendam heeft zich er mee verzoend het volgende sei zoen weer in de eerste divisie te spelen. Het liet zich in Utrecht inpakken met 7-1. LEIDEN - Morgen wordt de twee de ronde om de Leidsch Dagblad- Cup gespeeld. Er zijn nog 32 clubs over in de strijd, die dit jaar voor de tweede keer wordt georganiseerd. De loting, die op 14 april in de kan tine van UDO werd verricht, lever de een aantal interessante wedstrij den op. LDWS werd aan zaterdageer steklasser Quick Boys gekoppeld. De zaterdageersteklasser voert mo menteel in de competitie met NSW een hevige strijd om het kampioenschap. De Leidenaars doen dat ook in de vierde klasse zondag. De Katwijkers zullen, om dat donderdag voor de competitie moet worden aangetreden, hoogst waarschijnlijk met een jeugdig team naar Leiden komen. Rijns- burgse Boys kiest waarschijnlijk ook voor een jeugdig team tegen FC Lisse (zaterdag), nu twee dagen later legen ARC moet worden ge speeld. De wedstijd Roodenburg- Noordwijk, toch ook een kraker, werd in verband met de strijd om de Zilveren Molen, een week ver schoven. Het programma luidt als volgt: ROAC-UVS Meerburg (zo)-Altior Alpliia-Latwijk W-LSW ZLC (za)-ASC MVKV-Voorschoten Oranje Groen-VVSB Ter Leede-RCL TAVV-KRV FC Lisse (zo)-DOSK Ajax kwam op de 27ste speeldag niet in actie. De wedstrijd tegen WV werd al eerder gespeeld en eindigde in een klinkende zege voor WV (3-0). Feyenoord ver speelde een kostbaar punt door de 1-1 tegen Go Ahead Eagles. Inval ler Roos bracht Feyenoord kort na de hervatting op winst, maar Small egaliseerde twintig seconden voor tijd. Roda JC profiteerde van het puntverlies van Feyenoorders en kwam langszij door de overwin ning (1-0) op Haarlem. Matchwin ner werd Huub Smeets. FC Den Bosch tegen Sparta en AZ - Fortuna eindigden onbevredi gend (0-0). FC Utrecht tracteerde de trouwe aanhang op zeven doel punten. Van Loen, Willaarts en Fraser scoorden elk twee keer, Al flen nam de zevende voor zijn reke ning. Veendam was een willig slachtoffer en deed alleen via Hui zingh wat terug. FC Groningen won eindelijk weer eens. Met 1-0 door Eykel kamp van FC Den Haag, dat door het verlies voor behoud moet gaan knokken. Bij Den Haag liepen de Den Helder verslagen DEN HELDER (ANP) - Den Bosch heeft zijn hegemonie in de Neder landse basketbalcompetitie bevestigd. De tweede poging van Den Helder de Brabantse ploeg als titelhouder te onttronen, strandde zaterdagmid dag. In Den Helder wonnen de Bosschenaren hun derde duel uit de serie van maximaal vijf, met 64-52, waardoor ze hun achtste landstitel in negen jaar veroverden. Vorig-jaar was de eerste aanval van Den Helder op de postie van Den Bosch net gestuit. Toen waren de verschillen tussen titelhouder en uitda ger klein. De ploeg van Ton Boot dwong Den Bosch zelfs een vijfde wedstrijd af in de play-offs. In dat duel bleef het team uit de Brabantse hoofdstad met veel moeite overeind. Het kwaliteitsverschil was dit jaar groter. Al kon Den Bosch dat in de eerste confrontatie met Den Helder, twee weken geleden, nog niet in de score uitdrukken. Onderschatting van Brabantse kant en gedisciplineerd ploegspel van de outsider, zorgden toen voor een enorme verrassing (66- 77). In de andere drie duels bleek de titelhouder echter toch een maat te groot voor de Helderse ploeg. Zeker in de laatste twee wedstrijden, toen het kwaliteitsverschil nadrukkelijk boven kwam drijven. Vorige week ontsnapte Den Helder in de Bossche Maaspoort nog aan een afgang (76- 67). Zaterdagavond kwam die er in de eigen sporthal De Slenk toch. Met een score van 52 punten vestigde de thuisclub een negatief seizoen- record voor de ere-divisie. De schotpercentages van de spelers waren zo mogelijk nog rampzaliger. Als ploeg schoot Den Helder slechts 22 van de 68 doelpogingen raak, wat neerkomt op een percentage van iets meer dan 32. Den Bosch mikte met 60 procent heel wat preciezer, en daarmee is ook het verschil van zaterdag aangestipt. De thuisclub slaagde er tegen de taaie Bossche verdediging zelden in behoorlijke schotkansen te creëren. In de eerste helft was alleen José Waitman een plaag voor de Brabanders. Vooral door hem liep de thuis ploeg uit naar een 32-22 voorsprong. Toen ook Waitman verstrikt raakte in de defensieve spelletjes van de spelers van Ruud Harrewijn, zakte Den Helder weg. Het lange tijd ook niet imponerende Den Bosch, kon de zaak vervolgens heel simpel afmaken. Excelsior nam in Enschede door Schapendonk een voorsprong van 2-0. De Rotterdammers konden die marge niet vasthouden. Lipponen en Koopman herstelden voor FC Twente het evenwicht. Eerste divisie - De opmerkelijkste uitslag in de eerste divisie viel te noteren bij Cambuur tegen DS. In Leeuwar den won Cambuur met 6-5. De Friezen namen door die zege een avondje de leiding over van Volen dam. Dat ontmoette gisteren RBC dat tot tien minuten voor tijd de score in evenwicht hield. Het slot- offensief van de Volendammers le verde evenwel drie goals op. Ook Willem II blijft meedoen. In Tilburg klopte Willem II met 4-2 Heerenveen. De bevrijdende tref fer viel pas in de slotminuut. Op merkelijk is de opleving bij Hera cles. Na het desastreuze begin werd SW het vijfde slachtoffer in successie. RKC-spits Brands scoorde driemaal in de 5-1 over winning die zijn ploeg boekte op Vitesse. Aulci Perry moet tien jaar zitten NEW YORK SID- Aulci Per ry, een vroegere ster in het Is raëlische basketbal, is door een rechter in New York veroor deeld tot een gevangenisstraf van tien jaar. De 36-jarige ex- speler van Maccabi Tel Aviv en Virginia Squires, werd schul dig bevonden aan de smokkel van 1,6 kilogram heroine, met een waarde van ruim 3 1/2 mil joen gulden. Perry, tegen wie de Officier van Justitie twintig jaar had geeist, moet tevens een boete van 90.000 gulden betalen. Me deplichtige Kenneth Johnson werd eerder deze maand ver oordeeld tot zes jaar gevange nisstraf. Patstelling bij ijshockey WENEN (SID/DPA/AFP) - Bij de wereldtitelstrijd ijshockey in de A- groep trekt het schandaal rond de uit Polen afkomstige Westduitse speler Miroslav Skora nog steeds meer de aandacht dan de speltech- nische ontwikkelingen. Canada be reikte gisteren de finaleronde door met 7-2 (3-0, 2-1. 2-1) te winnen van Finland. De kwalificatie van Cana da was vooralsnog de enige zeker heid in Wenen. De Finnen zijn nog steeds van plan zich terug te trek ken. Ook Canada en de Verenigde Staten zouden dat volgens de Fin se bondsbestuurder Komula van zins zijn. Zowel van Canadese als Amerikaanse zijde werd dit bericht ontkend nog bevestigd. Voorlopig heerst er een patstelling. De vraag of Skora ongerechtigd was voor West-Duitsland uit te ko men is voorgelegd aan de recht bank van de Oostenrijkse hoofd stad. De burgerrechter moet zich ook uitspreken over de vraag, of en hoe West-Duitsland moet worden bestraft. Aanvankelijk raakten de Westduitsers al hun vier punten kwijt. Dat besluit werd later na een rechterlijke uitspraak terugge draaid. De inmiddels naar West-Duits land afgereisde Skora bevestigde, dat zijn advocaat de mogelijkhe den onderzoekt tegen voorzitter Sabetzki van de Internationale IJs hockey Federatie (IIFH) een pro ces aan te spannen. Sabetzki zou onware beweringen hebben ge daan over Skcra. De uit Dussel- dorp komende voorzitter zei onder meer, dat Skora had verzwegen voor het Poolse jeugdteam te heb ben gespeeld. „Dat is een leugen van Sabetzki,' zei Sikora zaterdag. Volgens de IIHF-reglementen kan een speler slechts voor één land aan titeltoernooien deelnemen ge durende zijn gehele junioren- en seniorenloopbaan. Finland speelt in de degradatie poule, waar het West-Duitsland weer tegenkomt. Ook Zwitserland en de Verenigde Staten strijden te gen één degradatieplaats. De fina leronde bestaat behalve uit Canada uit de ongeslagen Sovjetunie, Zwe den - dat zondagavond laat met 2-4 van de Russen verloor - en Tsje- cho-Slowakije. LONDEN (ANP) - Liverpool heeft zijn laatste kans op de En gelse voetbalkampioenschap ge grepen. Na de triomf van 3-1 op stadgenoot en koploper Everton is het verschil nog drie punten. Everton heeft nog wel een duel meer te goed. Twee treffers van de volgend seizoen voor Juventus uitko mende Ian Rush beslisten de thriller in het voordeel van Liver pool. Steve McMahon had van af stand voor het openingdsdoel- punt gezorgd. Kevin Sheedy bood Everton voor 44.827 toe schouwers op Anfield Road hoop op een beter resultaat. De overwinning van Liverpool heeft de spanning aan de kop terug ge bracht. Everton, vorig jaar tweede en verliezer in de finale om de FA Cup, blijft desondanks de voor naamste kandidaat voor de titel. De ploeg van manager Howard Kendall is ten hoogste vier duels verwijderd van zijn negende kampioenschap. Liverpool maakte een einde van de reeks van zes wedstrijden, waarin Everton louter overwinningen behaalde. Everton lijkt wel een gemakkelijker programma te hebben dan de volgelingen van manager Kenny Dalglish, die van hun drie duels er nog twee op vreemd terrein moeten afwer ken. De treffers van Rush in zijn laatste Mersey-derby brachten zijn productie in dergelijke ont moetingen op negentien, een evenaring van het record van de legendarische Dixie Dean. Vlak voor rust kopte de international van Wales een hoekschop van Ronny Whelan in. Elf minuten voor tijd bracht de lange, slun gelachtige maar zeer gevaarlijke Rush Liverpool met een derde treffer in veiligheid. Totenham Hotspur mag zich troosten met de finaleplaats in het toernooi om de Engelse be ker. Het perspectief van de Lon- dense formatie op het kampioen schap is al weken minimaal. Vanzelfsprekend wijzigde de overwinning (3-1) die op Oxford United werd behaald daaraan niets. Clive Allen, die seizoen al goed voor 47 treffers, bleef dit keer buiten de productie. BONN (DPA) - Drie dagen na zijn succesvolle optreden in de heksen ketel 'van Madrid sleepte Jean-Marie Pfaff Bayern München er op nieuw doorheen. De Belgische doelman in Duitse dienst pareerde in de uitwedstrijd tegen Vfl Bochum in de 61ste minuut een door Josef Nehl genomen strafschop en effende daarmee voor de titelhouder de weg naar een overwinning met 2-1. Een minuut na de geslaagde in greep van Pfaff maakte de in Madrid wegens een schorsing niet actie ve Lothar Mattaus het beslissende doelpunt. Bij Bochum was alleeh de penningmeester blij. De 40.000 toeschou wers zorgden dat er 600.000 mark in de kassa kwam. De overwinning bracht de Beierse lijstaanvoerder, die in 22 achtereenvolgende uit wedstrijden ongeslagen is, een stap dichter bij het tiende kampioen schap: Acht wedstrijden voor het einde van de competitie heeft Bayern een voorsprong van vier punten op Hamburger SV. De herfst- kampioen won met 2-1 van het stugge Bayer Uërdingen. De wedstrijd werd bijgewoond door Josip Skoblar, die het komende seizoen Ernst Happel als trainer opvolgt. Jusufi en Kastl bouwden voor rust een voorsprong op van 2-0. Drie minuten na rust bracht Funkel het ver schil tot één doelpunt terug. Achter Hamburger SV gaapt een gat van vijf punten ten opzichte van Werder Bremen, dat derde is. Bremen won met 1-0 van Bayer Leverkusen. De treffer was afkomstig van de Noorse voorstopper Rune Bratseth. VfB Stuttgart verdween door een nederlaag met 1-2 tegen 1 FC Nuernberg in de grote groep, die nog aanspraak maakt op deelneming aan het toernooi om de UEFA Cup. Daarbij behoren ook Borussia Dortmund (4-0 bij Fortuna DusseldorO FC Kaiserlautern (5-0 tegen nieuweling FC Homberg) en 1 FC Koln (3-2 tegen Schalke 04). BRUSSEL (ANP) - Anderlecht behield zaterdag - de 29ste ronde in de Belgische competitie was een dag vervroegd in verband met de Europese kwalificatie wedstrijd tegen Ierland in Du blin - zijn punt voorsprong op KV Mechelen. Met moeite overi gens, want in Luik werd slechts met 1-0 van Club gewonnen. Me chelen sprong iets hardhandiger om met degradatiekandidaat Berchem Sport, 3-0. Bij Anderlecht ontbraken de geblesseerden Lozanó" en De Mol, maar de club bepaalde toch vrijwel steeds hoe er op het ter rein van Luik gespeeld werd. De Luikenaren misten de kracht tot gericht offensief voetbal. Het doelpunt dat Frankie Vercaute- ren na een half uur uit een vrije trap maakte, was een logisch ge volg van het spelbeeld. Ander lecht slaagde er echter niet in een beslissende voorsprong af te dwingen en daardoor bleef er bij een groot deel van de 10.000 toe schouwers de hoop op een Luiks wondertje. De kans daarop miste Varga, die voor open doel de ge lijkmaker iiet voorbijgaan. Mechelen had voor de winst te gen Berchem Sport niet zijn bes te spel nodig. De ploeg van De Mos had dat trouwens zaterdag ook niet in huis. Een vroege tref fer van Piet den Boer uit een hoekschop van Erwin Koeman nam de spanning al snel weg. De overwinning kreeg pas in het laatste kwartier zijn gezicht door Ronnie Mariens, die Wim Hof- kens had vervangen en Leo Clys ters. ROME ANP) - Diego Maradona stelde duizenden bezorgde Napoli- aanhangers gerust. De geblokte Argentijn leidde de koploper giste ren naar de zwaarbevochten overwinning (2-1) op AC Milan. Omdat Inter Milan tegen Fiorentina eveneens overeind bleef (1-0), behield Napoli met nog drie wedstrijden te spelen zijn voorsprong van twee punten. Het San Paolo-stadion in Napels was voor de wedstrijd tegen AC Milan volgelopen. De 82.468 toeschouwers zorgden voor de recordre cette van ruim drie miljoen gulden. Napoli was in de eerste helft heer en meester. Na een half uur kopte Carnevale 1-0 in uit een voorzet van Giordano. Kort voor de rust slalomde Maradona door de Milanese defensie en maakte zijn tiende doelpunt in dit seizoen (2-0). Na de pauze waren de rollen verwisseld. AC Milan stormde furieus en de Napolitaanse verdediging stond onder grote druk. Toch slaagde Vir- dis er pas tien minuten voor tijd de achterstand te halveren (2-17. Na de wedstrijd paradeerden de supporters van de thuisclub triomfante lijk door de straten van Napels. Zij droegen miniatuur-doodskisten van hout en metaal met zich mee, waarop op het deksel de woorden 'een wees gegroet voor Inter' waren ingekerft. Inter Milan dankte zijn overwinning op Fiorentina aan het inzicht van Altobelli. De aanvoerder van het Italiaanse elftal stelde een kwar tier voor tijd het jonge talent Ciocci (19) in staat de 1-0 op het score bord te brengen. Landskampioen Juventus viel verder terug. In de Turijnse derby tegen Torino bleef het steken op 1-1. Bij Torino was Wim Kieft gepasseerd. By AS Roma speelde Boniek een opvallende rol. De Pool heelt afgezegd voor het Poolse elftal, dat woensdag tegen Griekenland moet spelen. Reden: niet fit. Tegen Ascoli viel daar weinig van te bespeuren. Hij excelleerde en was niet debet aan het magere resul taat (1-1). Udinese werd de eerste club, die het volgende seizoen zal uitkomen in de serie B. Het werd zeker van degradatie na de neder laag (4-2) bij Atalanta. Udinese was de competitie ingegaan met mi nus negen punten als gevolg van de betrokkenheid bij het omkoop schandaal.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12