S D T Oranje schiet tegen Amerika met scherp Zaalvoetballers voor de buis Ljubojevic overvleugelt favorieten in Brussel Jong Oranje draait stroef Thijs kiest nieuweling Minister wil Britse 'fans' Korfbalteam rekent af met 'concurrent'' Chaos troef bij begin promotiecompetitie Jannes van der Wal wacht af Le Mond herstelt snel DONDERDAG 23 APRIL 1987 PAGINA 19 Kasparov en Karpov zaten in Brussel voor de honderdste keer tegenover elkaar. BRUSSEL (GPD) - Ljubomir Ljubojevic heeft alleen de lei ding genomen in het Swifl- schaaktoernooi in Brussel. Reeds na drie uur spelen liep hij vastberaden naar de analyseka mer. Hij had zijn partij uit de tiende ronde tegen Bent Larsen met vaste hand in winst omgezet. Ook ditmaal was de Deen geen schaduw van de schaakmeester, die in dit toernooi zo mooi van start was gegaan. In een Geslo ten Siciliaan improviseerde Lar sen er maar wat op los en al spoe dig had hij een kwetsbare posi tie. Hij verzuimde eerst een kwa liteitsoffer, dat hem wat tegen- kansen had kunnen verschaffen en liet ook later nog een belang rijke steek vallen. 'Ljubo' profi teerde dankbaar. Met zijn zware stukken viel hij op de damevleu gel binnen en weldra was hij de gelukkige veroveraar van een stuk. Dat brak de laatste tegen stand. Wereldkampioen Kasparov keek dit alles met een bezorgd gezicht aan. Om zijn Joegoslavi sche rivaal bij te houden, zou hij zijn 'aartsvijand' Karpov omver moeten spelen en daar zag zijn stelling in het geheel niet naar uit. Integendeel. Kasparov had zorgen om zijn zwakke c-pion, die heftig onder vuur genomen werd. Uiteindelijk gaf hij deze pion maar over om een actieve torenpositie te verwerven en de ze taktiek had succes. Na de eer ste tijdcontrole was het voordeel van Karpov vervlogen en het res terende toreneindspel werd spoedig remise gegeven. Ljubo jevic dus alleen aan de kop en de wereldkampioen met een half punt achterstand in zijn voet spoor. Morgen moet de laatste ronde uitkomst brengen. Kaspa rov heeft dan wit tegen Tal en Ljubojevic speelt, eveneens met wit, tegen Karpov. Voor de volgende prijzen wordt het dringen. Jan Timman had het deze ronde niet gemak kelijk tegen Meulders. Na zes uur spelen werd de partij afge broken in een stelling, die de Ne derlander goede kansen biedt. Zijn afgebroken partij met Kar pov zal ongetwijfeld remise wor den. Ook Kortsjnoi was weer van de partij. Hij hield zich wat afzijdig van de andere deelnemers. Toen Ljubojevic even kwam kijken naar de positie, die de gevreesde Kortsjnoi tegen Mischa Tal had opgebouwd, kreeg hij het vrien delijk verzoek om maar wat uit de buurt te blijven. De Open Spanjaard, die Tal en Kortsjnoi opvoerden, leek spannend te worden, maar liep toch snel op remise uit. Van der Wiel probeerde het wel tegen Eugenio Torre, die zich van een Pirc-verdediging bediende. Zijn klein positioneel overwicht liet zich evenwel niet verzilveren en remise was het re sultaat. Luc Winants groeit naar mate het toernooi vordert. Hij hield uitstekend stand tegen het geweld dat Nigel Short over hem heen liet komen. Toen ook hier het meeste materiaal was ge ruild, besloot men tot remise. Vandaag worden de afgebro ken partijen uitgespeeld. Morgen om drie uur begint de laatste ron de. Het zal er ongetwijfeld nog spannend toegaan. Over de partij Kortsjnoi-Kar- pov uit de negende ronde is nog lang nagepraat. Zuiver schaak- technisch gezien is het duel niet zo interessant, al waren er enige opmerkelijke momenten. Het slot zal de geschiedenis ingaan als een waarschuwing voor de schaakspeler die zijn ergernis niet onder controle weet te hou den. Wit: Viktor Kortsjnoi Zwart: Anatoly Karpov Damegambiet Negende ronde 1. d4 PfB 2. c4 e6 3. PJ3 d5 4. Pc3 dxc4. Dit wordt bijne nooit gespeeld; toch lijkt deze ruil een zeer reèle mogelijkheid. 5. e3. Een zet, die boekdelen spreekt. Kortsjnoi heeft geen kai»s meer om eerste te worden, maar een derde prijs behoort tot de moge lijkheden. Hij is wat aangeslagen door de nederlaag tegen Ljubo uit de achtste ronde en wil dus in deze partij geen enkel risico lo pen. Anders had hij wellicht 5. e4 Lb4 6. Lg5 gespeeld. 5.c5 6. Lxc4 a6 7. Ixc5. Een duidelijk voorstel voor een snelle remise. Na 7. 0-0 b5 komt hij in de varianten, die in het al gemeen uit de Meraner of het Aangenomen Damegambiet ont staan. 7.Dxdl 8. Kxdl Lxc5 9. Ld3 Pbd7 10. b3 b6 11. Lb2 Lb7 12. Ke2 Ke7 13. a3 Thc8 14. Tacl Ld6 15. b4 b5 16. Thdl Tc7 17. Pbl Ta- c8 18. Txc7 Txc7 19. Pbd2 g6 20. Tel Txcl 21. Lxcl e5 22. e4 Pb6 23. Lb2 Ph5. Dit lijkt foutief, maar dat is slechts schijn. Zwart wint de pion gemakkelijk terug. 24. LxeS Lxe5 25. Pxe5 f6 26. Pef3 Pf4+ 27. Ke3 Pxg2+ 28. Kd4 Pf4 29. Lc2 Kd6 30. Ke3 g5 31. e5+ fxe5 32. Pxg5 Ke7 Hij loopt niet in de val; 32. Pbd5+. 33. Kf3 Pxb4?? zou na 34. Pge4+ een stuk kosten. 33. Lxh7 Pbd5+ 34. Kf3 Pxb4 35. Le4 Pbd5 36. Pb3 Lc6 37. h4. Er hebben enige schermutse lingen plaatsgevonden, maar het evenwicht is niet verbroken. Ter wijl Karpov over zijn volgende zet zat na te denken, bood Korts- noi hier remise aan. Zoiets is niet reglementair; men hoort dit te doen op het moment dat men zijn zet uitvoert, in de eigen tijd dus. Karpov ging niet op het voorstel in. 37.Le8 38. Lxd5 Pxd5 39. Pc5 a5 40. Ke4 Pb6 41. Kxe5 Pc4+ 42. Kf5 Pxa3 43. Pge4 Pc2 44. Pf6 Pd4+ 45. Ke4 Kxf6 46. Kxd4 Ke7 47. Pb3 a4. Diagram: Wit: Kd4. Pb3, pi.: f2, h4. Zwart: Ke7, Le8, pi.: a4, b5. De stelling is totaal remise. Wit behoeft slechts zijn paard voor de b-pion te geven, want daarna is de randpion van de verkeerde kleur. Het eenvoudigst lijkt 48. Pel Kd6 49. Kc3 en 50. Pd3. Kortsjnoi laat zijn blik ver veeld door de zaal gaan, zweeft ondertussen met de hand over het bord en grijpt zonder te kij ken de koning op d4 vast. Hij rea liseert zich direct, dat het paard en daarmee de partij verloren is. Hij geeft de partij op, veegt de stukken van het bord en loopt de zaal uit. Wedstrijdleider Geurt Gijsen weet hem in de rustige sfeer van de hotelkamer te kal meren. Kortsjnoi ondertekent vervolgens het wedstrijdformu lier en zei: „Het is de tweede keer in mijn leven, dat ik een stuk aanpak, waarmee ik niet wenste te spelen". 'Mens erger je niet', het spel van alle tijden, is uitgevonden door een groot filosoof... ZEIST (ANP) - Jong Oranje heeft gisteren in het Zeister sportcen trum in een oefenwedstrijd veel moeite (1-1) met de amateurselec tie gehad. Te veel problemen om de wedstrijd van dinsdag in Venlo voor het Europese jeugdkam pioenschap tegen Jong-Duitsland met vertrouwen tegemoet te zien. In het vrij lompe duel, veel fy siek, weinig overleg, veel luk-raak trappen, nauwelijks vernuft, was vrijwel geen kwaliteitsverschil tus sen de amateurs en de jonge profs, die niet konden beschikken over Witschge en Winter. Aanvallend viel Jong Oranje het diepst door de mand. Hennie Meijer, de laatste weken zeer doeltreffend voor Ro- da, kon doordat hem weinig speel baars werd aangeboden, vrijwel niet loskomen van het stugge ver dedigingsduo Steef Buys/Hans Werdekker, met John van der Zwan veruit de beste amateurs. De amateurs, oefenend voor het vier-landentoernooi half mei in Schotland, namen dank zij één van de niet zeldzame verdedigingsfou- ten een snelle voorsprong door Kaandorp, Barendse maakte nog in het eerste kwartier gelijk uit een vrije trap. BRUSSEL (ANP) - Philippe Albert van Sporting Charleroi is de enige nieuweling in de selectie van het Belgisch voetbalelftal, dat volgen de week woensdag in Dublin tegen Ierland de vijfde wedstrijd in de kwalificatieronde voor de Europe se titelstrijd speelt. Bondscoach Guy Thijs, die woensdag zestien namen bekend maakte, houdt de negentien-jarige verdediger waar schijnlijk op de reservebank. PSV- verdediger Eric Gerets is ook opge nomen in de selectie. De selectie bestaat uit: doel: Jean-Marie Pfaff (Bayern Mün- chen) en Michel Preud'Homme (KV Mechelen); verdediging: Eric Gerets (PSV), Georges Grün en Stephane Demol (beiden Ander- lecht), Leo Clijsters (KV Meche len), Patrick Vervoort (Beerschot), Franky van der Eist (Club Brugge) en Philippe Albert (Charleroi); middenveld: Enzo Scifo en Franky Vercauteren (beiden Anderlecht), Jan Ceulemans (Club Brugge) en Danny Veyt (Waregem); aanval: Nico Claesen (Tottenham Hotspur) en Philippe Desmet en Erwin Van- denbergh (beiden Lille). BRUSSEL (Rtr) - De Belgische re gering heeft gisteren nieuwe stap pen ondernomen om de uitleve ring te doen geschieden van de 26 van doodslag beschuldigde Britse voetbalfans. De supporters zijn be trokken geweest bij het Heizeldra- ma van 1985, dat aan 39 mensen het leven kostte. Het Londense hof van justitie blokkeerde op 13 april de voorge nomen uitlevering, omdat de Brit se autoriteiten een procedure-fout zou hebben gemaakt. De Belgische minister van justi tie Jean Gol heeft de Britse autori teiten gevraagd tegen deze uit spraak in beroep te gaan bij het ho- gerhuis, dat in Engeland dél hoog ste. beroepsinstantie is. Tevens heeft hij een nieuw verzoek tot uit levering ingediend. Volgens een woordvoerder wil de Belgische mi nister door gebruikmaking van beide juridische opties de zaak zo snel mogelijk afronden. DORDRECHT (ANP) - Het grote enthousiasme van de Amerikaanse korfbalploeg heeft tegen Nederland een geduchte knauw gekregen. De Amerikanen, na drie wedstrijden ook nog onge slagen, kwamen totaal niet in het spel en mochten achteraf nog blij zijn met de nederlaag van 4-21. In tegenstelling tot de voorgaande duels speelde Nederland in Dor drecht niet als Sinterklaas. De wedstrijd tegen de Amerikanen vormde de enige echte krachtme ting voor de ploeg van Ben Crum in de troosteloze voorronde. Ame rika, de nummer drie van het eer ste toernooi om de wereldtitel, moest het met vier treffers doen; heel wat minder dan de mindere goden, die in de afgelopen week te gen de wereldkampioen aantra den. Het grote verschil hadden de Amerikanen vooraf al ingecalcu leerd. De ploeg richt zich deze week op de strijd om de derde plaats. Na <}e zwaar bevochten overwinning op debutant Taiwan - het team toonde zich pas bij het ne men van strafworpen de sterkere - LEIDEN - De promotiecompetitie om twee plaatsen in het interregio nale zaalvoetbal had niet slechter kunnen beginnen voor competitie leider Stoppelenburg. Beide voor gisteravond vastgestelde wedstrij den: The Sands-Den Dam Siva en Menken/Landbouw-Bakker Sport gingen niet door. Dinsdag werd het Haagse The Sands er namelijk door de KNVB op attent gemaakt dat het voor niets een kampioensfeestje had ge bouwd. De club leefde nog steeds in de veronderstelling dat het doel saldo bepalend was voor het beha len van de titel. Het was schijnbaar in Den Haag een ieder ontgaan dat dit reglement met ingang van dit seizoen niet meer van toepassing is. The Sands zal nu alsnog een be slissingswedstrijd tegen Alter Boys moeten spelen. Ook Menken/Landbouw kon plaatsnemen voor de TV. Per toe val kwam een Goudse official er achter dat Bakker Sport uit Bode graven niet van plan was om naar Noordwijk af te reizen. Bakker Sport had wel een speelschema ontvangen, maar een tweede brief, waarin sporthal en aanvangstijd genoemd werden, heeft secretaris Walraven nooit bereikt. Het was toen al te laat om nog een represen- tief team naar Noordwijk te sturen. Rob Clerc kansloos voor damtitel NIJVERDAL (ANP) - Aan de twee jarige hegemonie van Rob Clerc in de nationale damtitelstrijd lijkt in Nijverdal een einde te komen. Drie ronden voor het einde telde de Ha genaar nog steeds drie punten ach terstand op Jannes van der Wal In de achtste ronde bleef het on derlinge duel vooral door toedoen van de oud-wereldkampioen onbe slist. Uit het hem achtervolgende veld sloop jeugdkampioen Hen drik van der Zee naderbij. De 20- jarige Fries was in deze ronde de enige die winst liet aantekenen en nam met slechts één punt achter stand de tweede plaats in bezit. De publieke belangstelling voor het toptreffen tussen Clerc en Van der Wal bleef ver beneden de ver wachtingen. Hoewel Clerc nog wel de intentie had er iets van te ma ken, ontweek Van der Wal dit keer alle complicaties en was na 43 zet ten zeer tevreden met de bereikte remise. Van enige spanning was absoluut geen sprake geweest Het toptreffen stond in tegenstel ling tot de ontmoeting tussen Geert van Aalten en Hendrik van der Zee. Na een aanvankelijk rusti ge opening kwam in het midden spel een klassieke stand op het bord, waarin het voordeel van de jonge Fries zienderogen groeide. In de tijdnoodfase werden de posi tionele problemen voor Van Aalten zo groot, dat hij ten koste van twee schijven een doorbraak moest ne men. Van der Zee hield het hoofd koel, kwam uiteindelijk zelf ook op de promotielijn en wist in het eind spel op fraaie wijze de winst te rea liseren Toch geen kans op Tour SACRAMENTO (AFP) - Greg Le Mond zal over vijf tot zeven dagen het Universiteits-ziekenhuis van Sacramento mogen verlaten. De Tour de France-winnaar raakte paasmaandag ernstig gewond door een schot uit een jachtgeweer, per ongeluk afgevuurd door zijn zwa ger. „Le Mond heeft zijn ziekbed al even mogen verlaten", vertelde Johnese Spisso, een woordvoerder van het ziekenhuis, gisteren. „Hij is ook al weer begonnen normaal te eten. Na zijn ontslag uit het zieken huis moet hij thuis verder herstel len van het ongeluk. Wij adviseren hem niet eerder dan over zes tot acht weken het wielrennen te her vatten". Greg Le Monds vader Bob, zelf medicus, sloot uit dat zijn zoon dit jaar nog in de Ronde van Frankrijk zal starten. „Na zo'n lan ge onderbreking is het onmogelijk snel op zijn oude niveau terug te keren. Ik zie het zelfs somber in of hij deze zomer nog wel één wed strijd zal rijden". De Ronde van Spanje begint donderdag in Benidorm zonder Al- varo Pino. De winnaar van vorig jaar heeft sinds de Ronde van het Baskenland last van tendinitis in de linkerknie. De kwaal genas in de tussentijd onvoldoende om met enige kans op succes deel te ne- De wedstrijd is nu voor 27 mei op nieuw vastgesteld. Glasbergen-S.C. Hogenboom (Spijkenisse) 5-1 In Katwijk kon de eerste wed strijd om de beker van West 2 wel zonder problemen afgewerkt wor den. De ploeg van coach Nico Glas bergen speelde in zijn sterkste for matie tegen een knap spelend Ho genboom. het team met selectie- spelers van Spijkenisse en HOV heeft evenals Glasbergen zowel de beker als het kampioenschap bin nen gehaald. In de eerste helft schoot Peter Hogewoning de Rijnsburgers naar een moeizame 1- 0 voorsprong. Hogenboom kwam direct na de rust nog wel langszij, maar kort daarna brak Hennie Koet voor Glasbergen de ban (2-1). Wim Bouckaert, Jan en Peter Ho gewoning zorgden ervoor dat de zege nog ruimer uitviel (5-1). Zwarte Wolf-Bax 1-13 Met een versterkt tweede team van Zwarte Wolf had Bax gister avond in sporthal Ter Specke to taal geen moeite. Het verplichte nummer, de wedstrijd was door de Ceverbo-affaire eerder uit het pro gramma gehaald, was interregio naal niveau onwaardig. Voordat Jan van der Reyden voor de Wol ven scoorde, had Bax al een 12-0 voorsprong genomen. Hans van Leeuwen schoof door zijn zes doel punten op naar de derde plaats op de topscorerslijst. Mario Faber (3), Jeffrey Forrée (3) en Cees van der Lans zorgden voor de Bax-produk- tie. Jipi's Tweesprong derde bij Z-H Kampioenschap. De Leidse afdelingskampioen Ji pi's Tweesprong heeft in Gouda bij het districtskampioenschap voor vrouwenteams een derde plaats behaald achter HOV en Texas/ DHB. Van het Goudse Van der Pool werd met 3-0 gewonnen. Te gen HOV (1-21 en Texas/DHB (0-4) hadden de Veense i der succes. gunde coach Scott Cutten zijn B- achttal tegen Nederland wat meer speeltijd. Zijn voornaamste krach ten spaarde hij voor het duel met West-Duitsland. Ondanks het wei nig verheffende optreden van de Westduitsers in dit toernooi is Cut ten niet helemaal zeker van een overwinning. De tweede keus van Cutten, trai ner-speler van de eerste Ameri kaanse kampioen Oklahoma, start te fel tegen Nederland. Scheids rechter Von der Höh, waarschijn lijk de enige man in de hal die het duel echt serieus opnam, kon in de aanvangsfase blijven fluiten voor ovetredingen van de Amerikanen, die het in dit toernooi vooral van hun fysieke kracht moeten heb ben. Tegen Taiwan leverde dat uit eindelijk het gewenste resultaat op, tegen Nederland schoot het duidelijk te kort. Binnen vier minuten liep Neder land uit naar 5-0. Pas na zeventien minuten mocht Bell de eerste tref fer van zijn ploeg aantekenen. Na de rust verscheen Cutten zelf in het veld. De dikbuikige coach kon het niveau van zijn ploeg ook niet ver beteren. De Amerikanen kwamen niet verder dan enkele afzwaaiers in de richting van de korf. „Dat is ook het probleem van deze ploeg. De spelers proberen voornamelijk van afstand te scoren. Aan vloeien de combinaties onder de korf ko men we niet toe. We slagen er te weinig in iemand onder de mand vrij te spelen", aldus Cutten. Of zijn eerste keus daar tegen West- Duitsland wel voor kan zorgen, mag betwijfeld worden. Protest stuit Duitse opmars WENEN (SID) - Op de rustdag van het wereldkampioenschap ijshockey in Wenen heeft de in ternationale federatie de gevol gen van de opzienbarende op mars van het Westduitse team teniet gedaan. Het protest van Finland tegen het meespelen van Miroslav Sikora bij de Westduitsers werd toegekend. De 29-jarige speler bleek in derdaad bij het wereldkam pioenschap junioren van 1977 in Tsjechoslowakije voor Polen te zijn uitgekomen. Hij had dus niet door West-Duitsland mo gen worden opgesteld. Als ge volg daarvan werd de uitslag van de drie wedstrijden, waarin hij meespeelde, veranderd in een reglementaire 5-0 neder laag. Het betrof de historische zege met 5-3 op Canada, de winst met 3-1 op Finland en de nederlaag met 0-3 tegen Zwe den. West-Duitsland belandde hierdoor onderaan de rangiest met nul punten. Die straf was nog mild in vergelijking met hetgeen het vijftien leden tel lende hoofdbestuur van de in ternationale ijshockey federatie in eerste instantie voor ogen stond. Men dacht toen aan on middellijke degradatie naar de B-groep. SCOREBORD EUROPA CUP I Real Madrid Bayern München 1-0 (1-0). 28. Augenthaler (eigen doel) 1-0. Scheids rechter: Vautrot (Fra). Toeschouwers: 100.000. Rode kaart: Augenthaler Bayern). Gele kaart: Sanchez (Real). Eerste wed strijd: 1-4. Bayern over naar finale. Dinamo Kiev - FC Porto 1-2 (1-2). 4. Celso 0-1. 11. Gomez 0-2. 12. Mikhailisjenko 1-2. Scheidsrechter: Bridges (Wales). Toe schouwers: 100.000. Eerste wedstrijd 1-2. Porto over naar finale. EUROPA CUP II Ajax - Zaragoza 3-0 (1-0), Ajax naar finale 17. Van 't Schip 1-0. 72. Witschge 2-0. 89. Rijkaard 3-0. Scheidsrechter Wöhrer (Oos). Toeschouwers: 55.000 (uitverkocht). Gele kaart: Blesa (Zaragoza). Eerste wedstrijd 3-2. Ajax over naar finale. Lok Leipzig (Odl) - Girondms Bordeaux (Fra) 0-1 (0-1) na verlenging. Lok wint na strafschoppen 6-5. 3. Vqjovic 0-1. Straf schoppen: Lok: Lindner. Marschalk Zöt- sche, Kuhn, Atlmann, Muller. Bordeaux: Touré, Rohr, Girard. Roche. Tigana. Scheidsrechter: Courtney (GBr), toeschou wers: 73.000. Gele kaarten: Baum (Lok) en Girard (Bordeaux). Eerste wedstrijd 1-0 Lok over naar finale. UEFA CUP Borussia Mönchengladbach (WD1) - Dun dee United (Sch) 0-2 (0-1). 43. Ferguson 0-1, 90. Clark 0-2. Scheidsrechter: Rosa dos Santos (Por), toeschouwers: 34.500. Gele kaarten: Rahn (Borussia), Sturrock (Dun dee). Eerste wedstrijd: 0-0. Dundee United FC Tirol (Oos) - IFK Göteborg (Zwe) 0-1 (0-0). 72. Andersson 0-1. Scheidsrechter: Sanchcz-Arminio (Spa), toeschouwers: 20.000 Eerste wedstrijd 4-1 Göteborg over BUITENL. VOETBAL Engelse competitie Southampton - Sheffield Wednesday 1-1. Wimbledon - Tottenham Hotspur 1-2. LOTTO Midlotto De Westduitse midlotto Trekking A: Winnende getallen: 4 -19 - 23 - 24 - 31 - 43. Reservegetal: 27. Trekking B: Winnende getallen: 1 - 8 - 29 - 32 - 40 - 47. Reservegetal: 5. Spel 77: 1436966. DAMMEN Nederlands kampioenschap mannen in Nijverdal Achtste ronde: Hans Jansen - Auke Schol- ma 1-1, Hein Meijer - Wieger Wesselink 1-1, Gérard Jansen - Hans Vermin 1-1, Geert van Aalten - Hendrik van der Zee 0-2, Rob Clerc - Jannes van der Wal 1-1, Johan Kra- jenbrink - Jeroen Goudt 1-1. Stand: 1. Van der Wal 11,2. Van der Zee 10, 3. Gérard en Hans Jansen 9, 5. Clerc, Meijer en Vermin 8. 8. Van Aalten. Knyenbrink, Scholma. Wesselink 7,12. Goudt 5. Nederlands kampioenschap vrouwen in Groningen Zevende ronde: Barbara Graas - Leun Ot- ten 1-1, Karen van Lith - Jeanet Andries 1-1, Petra Polman - Iepie Poepjes 2-0, Jac queline Schouten - Anneke Lanters 2-0, Ni cole Schouten"- Esther Rijndertse 2-0. Stand: 1. Van Lith 11, 2. Otten en Polman 10, 4. Jacqueline Schouten 8, 5. Graas en Poepjes 7, 7. Andries 6, 8. Nicole Schouten 5, 9. Lanters 4, 10. Rijnderste 2. KOERSEN EERSTE KOERS, 2000 m: 1. Atos (A. van Klaveren) 2.42,1 -1.21,1,2. Bennie Confian- za, 3. Byblow Promise. Niet gestart: Anne- linde. Toto: winnend 8,70, plaats 2,10, 1,30, 1,50, koppel 18,00, trio 118,30. TWEEDE KOERS. 2000 m: 1. Anne Melo die (J. van Dooyeweerd) 2.43,3 - 1.21,7, 2. Banco Solo, 3. Ashley Siro. Toto: winnend 9,90, plaats 2,70, 2,10, koppel 14,60, trio 162,80. DERDE KOERS, 1609 m 1. Zhamara (H Langeweg) 2.06,6 - 1.18,7, 2. Anno Buiten zorg, 3. Zandor V. Niet gestart: Anjo Vre- denburgh. Toto: winnend 3,00, plaats 1.60 1,40, 4,70, koppel 4,10, trio 191,00. VIERDE KOERS, 2150 m: 1. Polonius (M Riley) 2.19,3, 2. Corrals, 3. Memphis. Niet gestart: Sylvester. Toto: winnend 4.90. plaats 1,10,1,70,2,50, koppel 5,10, trio 82,70 VIJFDE KOERS, 2600 m: 1. Afrodie W (A de Wrede) 3.26,7 - 19,6, 2. Zipper Spencer. 3. Wervelwind. Toto: winnend 1,50, plaats 1,00, 1,00, koppel 1,80, trio 6,00. ZESDE KOERS. 2000 m: 1. Yranda (R. van Toor) 2.42,8 -1.21,4,2. Zambesi Cede, 3. Za- rolien H. Toto: winnend 5,20, plaats 1,90, 1,50, koppel 5,20, trio 51,30. ZEVENDE KOERS. 1800 m: 1. Spansyke (J. Smith) 1.56,8, 2. Bright Hollow, 3. Squiggle. Niet gestart: Sammy Jo. Toto: winnend 8,30, plaats 2,20,2,30,4,50, koppel 17,00, trio 990,20. ACHTSTE KOERS. 2000 m: 1. ZveUana Hanover (A. MoUema) 2.37.7 - 1.18,9. 2. Udet Westlandia, 3. Wil van de Lente. Niet gestart: Uhlan D, Walko B. Toto: winnend 2,40. plaats 1,70,2,70, koppel 6,80, trio 17,40 NEGENDE KOERS. 2000 m: 1. Aty van de Lente (G. van Eykelenborg) 2.31.8 - 1 19.1. 2. Brahms Melodie, 3. Amerlyon. Niet ge start: Zermana. Toto: winnend 12,00, plaats 1.60, 1,60, koppel 7,80. trio 116.30. Omzet van de totalisator: f227.607.- KORFBAL WK, groep A: Dordrecht: Nederland - Ver enigde Staten 21-4 (10-2). Scheidsrechter. Van der Höh (WD1). Toeschouwers: 800. Doelpunten Nederland: Heemskerk 7, Kruse 4, Snel 3, Sok en Poley 2, De Jager. Van den Bos en Eilbracht 1. Doelpunten Verenigde Staten: Sjoberg, Bell, Ramsey en Schwab allen 1. Amsterdam: West-Duitsland - Indonesië 13-2 (6-2). Dordrecht: Taiwan - Frankrijk 10-4 (4-2) Groep B: Amsterdam: Groot-Brittannie Spanje 11-4 (7-1). Bennekom: België - Aruba 22-17 (11-5). Australië - Portugal 7-5 (3-1). Stand: Groep A: Nederland 4-8, Verenigde Staten 4-6, Taiwan 4-6, West-Duitsland 4-4, Indo nesië 4-0, Frankrijk 4-0. Groep B: België 4-8, Groot-Brittannlé 4-6, Australië 4-4, Aruba 4-4, Portugal 4-2, Spanje 4-0. SCHAKEN Toernooi Brussel afgebroken party negende ronde. Short (Eng) - Van der Wiel (Ned) Vlz-'/t». Tiende ronde: Larsen (Den) - Ljubojevic (Joe) 0-1. Karpov (Sov) - Kasparov (Sov) Vi-V4, Tal (sov) - Kortsjnoi (Zwi) Vi-Vi, Meulders (Bel) Timman (Ned) afgebroken. Van der Wiel (Ned) - Ton-e (Fil) ViM, Winants (Bel) - Short (Eng) V*>.i,a. De stand met nog één ronde te spelen is. 1 Ljubojevic 8 punten, 2. Kasparov 7'^, 3. Karpov 6 en 1 afg. partij, 4. Tal 6, 5. Kortsj- noj 5V4, 6. Timman 5 en 2 afg., 7. Torre en Larsen 4V*. 9. Van der Wiel 3Vi en 1 afg., 10. Winants 3 en 1 afg., 11. Short 3. 12. Meul ders VS en 1 afg. TENNIS Tennistoernooi in Monte Carlo Tweede ronde: Ulf Stenlund (Zwe) - Stefan Edberg (Zwe) 2-6. 6-4, 6-1; GuiUermo Vilas (Arg) - Eliot Teltscher (VSt) 7-5, 6-3; Tank Benhabiles (Fra) - Ronald Agenor(Hai) 6-2. 6-2; Jakob Hlasek (Zwi) - Jay Berger (VSt) 6-4,6-4; Andrei Tsjesnokov (Sov) - Jonas B Svensson (Zwe) 6-2, 6-0; Andres Gomez (Ecu) - Andreas Maurer (WD1) 6-1. 6-3; Ric ky Osterthun (WD1) - Emilio Sanchez (Spa) 8-3,7-6; Kent Carlsson (Zwe) - Horacio de L Pena (Arg) 6-1, 6-4. Horst Skoff (Oos) - Yaryuck Noah (Fra) 3-6, 7-5, 6-2; Tore Meinecke (WD1) Slobodan Zivojinovic (Joe) 6-3, 6-4.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19