mededelingen gemeentebestuur 13 t/m 17 apr. '87 HUskttUo tr DE HEETSTE VLAM M HEET FLAM Zaterdag U aPrH speciale aktiedag MET DOORLOPENDE demonstratie Be Dieselservice flflffl dullaart glas leiden bv Vergadering Monumentencommissie Lelden Woensdag 15 april a.s. om 19.30 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Vaststelling beoordeling van de tijdens de wandeling bekeken panden aan de Hoge Rijndijk. Vaststelling van het nader advies tot plaat sing op de gemeentelijke monumentenlijst van het pand Steenschuur 4-6. Vaststelling van de adviezen tot plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst van de panden Groenesteeg 56. 58 en 60. Ui terstegracht 1C en Hooigracht 26. Vaststelling van de adviezen tot plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst van de panden Nieuwe Rijn 87-87A, Rijnsbur- gerweg 35 en Zonneveldstraat 10. Voor informatie "Overige vergadering" zie telefoonnummer contactpersoon onderaan agenda's. Diversen Cursussen windsurfen en kanovaren voor scholieren De Gemeentelijke Schoolsportcommissie Leiden organiseert in de maanden mei en juni schoolsportcursussen windsurfen en ka novaren voor scholieren. Beginners kunnen kennismaken met deze takken van sport. Bestemd voor: jongens en meisjes geboren in de jaren 1968 t/m 1974. Plaats: windsurfen: Noord-Aa-plas achter Zoeterwoude (windsurfschool Randstad Aquasport Zoetermeer); kanovaren: Water De Does te Leiderdorp (kano-vereniging Rijnland te Leiderdorp). Cursusdag: windsurfen: 2 doordeweekse avonden of 1 dag op zaterdag; kanovaren: 6 lessen op doordeweekse mid dagen/avonden of op zaterdag. Periode: medio mei tot eind juni 1987. Cursusgeld: 40,- p.p. (per cursus). Inschrijven: vóór 1 mei 1987 via een in schrijfformulier dat te verkrijgen is bij de heer Ch. van Lawick, Directie Onderwijs, Stad huis te Leiden, tel. 071-254324 en bij de in formatiebalies van het Stadhuis en Stads- bouwhuis te Leiden. De volgende scholieren kunnen meedoen (met inachtneming van de leeftijdsgrenzen): - leerlingen van de scholen voor voortgezet onderwijs te Leiden, Leiderdorp, Oegst- geest en Voorschoten; - leerlingen die in Leiden wonen, maar er gens anders een school bezoeken; - deelnemers moeten kunnen Vrijstelling winkelsuiting zon en feestdagen Burgemeester en Wethouders hebben be sloten, voor 1987 de volgende dagen aan te wijzen, waarop van 09.00 tot 18.00 uur de winkels voor het publiek geopend mogen zijn en de straathandel mag worden uitge voerd: a. maandag 20 april (2e Paasdag) b. maandag 6 juni (2e Pinksterdag) c. zondag 12 juli d. zondag 11 oktober. Kandidaten huurwoningen gezocht De Directie Woonruimteverdeling zoekt kandidaten voor een aantal particuliere huurwoningen. Het betreft 2-kamer be schutte bejaardenwoningen op de be gane grond in het Herengracht/Zijlsin- gelgebied, eigendom van de Stichting Nieuw Groenhoven, een aantal 2-ka mer flats in de Merenwijk (b.v. Pluim gras, Dagvlinder. Hommelveld) met een kale huur van 550,- tot 600,- per maand en een aantal 4-kamer flats in het Morskwartier (b.v. Opaalstraat) met een kale huur van 600,- per maand. Wie komen in aanmerking? Belangstellenden in het bezit van een geldig registratiebewijs met minimaal 120 urgentiepunten die tevens voldoen aan de overige voorwaarden zoals ver meld in de Woonruimteverordening 1983 worden verzocht binnen een week schriftelijk te reageren bij de Di rectie Woonruimteverdeling, Lange- gracht 74, 2300 PC Leiden, onder ver melding van deze advertentie, corres pondentienummer en huishoudgrootte en voor welk type woning men in aan merking wenst te komen. Over de uiteindelijke toewijzing die op grond van het hoogste puntengetal zal plaatsvinden, kan geen schriftelijke of telefonische informatie verkregen wor den. Bij acceptatie van de woning komt het registratiebewijs te vervallen. Herbestrating van de Binnenvestgracht e.o. M.i.v. maandag 13 april a.s. zal er begonnen worden met herbestratingswerkzaamheden aan de 3e Binnenvestgracht en een deel van de Zamenhofstraat. Het werk zal in drie fa sen aangepakt worden, te beginnen met de Zamenhofstraat, wordt daarna de westelijke helft van de 3e Binnenvestgracht tot aan de Korte Mare herbestraat. Tenslotte komt het oostelijk deel tot aan de Reineveststeeg aan de beurt. In totaal zal het werk ongeveer 8 weken in beslag nemen. De omwonenden zijn inmiddels via een bewonersbrief nader geïnformeerd over de werkzaamheden. Meld uw restauratieplannen Burgemeester en Wethouders zijn voorne mens de Gemeenteraad in mei of juni van dit jaar een voorstel te doen over het aanvullen van het meerjarenprogramma voor de res tauratie van rijksmonumenten. Dit program ma is op 16 juni 1986 voor het eerst door de Gemeenteraad vastgesteld, leder die plan nen of Ideeën heeft om tot restauratie van zijn/haar rijksmonument over te gaan wordt verzocht hiervan schriftelijk vóór 24 april a.s. opgave te doen. Het gaat hier bij om nieuwe aanmeldingen; degenen die hun plannen reeds eerder bij de gemeente hebben aangemeld hoeven dit niet te herha len. Voor alle duidelijkheid: het gaat hier al leen om door het Rijk beschermde monu menten. Uitgewerkte plannen zijn in dit sta dium niet nodig. De gemeente wil slechts inventariseren welke restauraties in de ko mende jaren zouden kunnen plaatsvinden. Uw schriftelijke opgave kunt u doen aan het Buro Monumentenzorg van de Ge meente Leiden, Postbus 9100,2300 PC Lei den. Alle gewenste inlichtingen worden ver strekt op kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, tel. 254488. Bureau Vreemdelingendienst 13 t/m 17 april voor publiek gesloten Bureau Vreemdelingendienst van de Ge- meente-politie, Langegracht no. 11, zal de gehele week van maandag 13 april tot en met vrijdag 17 april voor het publiek gesloten zijn. Dit, met uitzondering van de personen die een meldingsplicht hebben, of waarmee een afspraak is gemaakt. De sluiting is noodzakelijk, om de administratieve achter stand die door een grote toeloop van vreem delingen is ontstaan, weg te werken. Wijziging ophalen huis- en grofvuil l.v.m. Goede Vrijdag en Pasen Op Goede Vrijdag en 2e Paasdag wordt geen huis- en grofvuil opgehaald. U wordt dringend verzocht uw huisvuil op deze feestdagen niet buiten te zetten, maar op de eerstvolgende ophaaldag aan de reini gingsdienst aan te bieden. Ophalen grofvuil volgens schema: Goede Vrijdag 17 april wordt verschoven naar dinsdag 14 april (wijk 20 en 26). De mini-containerwijk van maandag 20 april (2e Paasdag) wordt opgehaald op donderdag 23 april. Het ophalen van grofvuil volgens het be kende schema en grofvuil op afroep voor de gebruikers van mini- en wijkcontainers komt in de week na Pasen te vervallen. Leiden op z'n Paasbest; met uw hulp lukt het tü Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 13 april Wijk 20 en 26 dinsdag 14 april Wijk 18,22 en 25 woensdag 15 april Wijk 21 en 23 donderdag 16 april (Goede Vrijdag 17 april wordt 14 april op gehaald) Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: Haagweg 11vernieuwing berging Witte Singel 1bouw administratie/kanti negebouw Pieterskerkgracht/hoek Lokhorststraat, bouw 6 maisonnette woningen Middelstegracht/Oude Rijn/Ir. Driessen- plein, bouw 37 woningen in gestapelde bouw Middelstegracht/hoek 1e Groenesteeg/le Groenesteeg 16, bouw en verbouw tot 8/9 woningen Haarlemmerstraat 138/Jan Vossenseeg 65, 67, 69, 71/Van der Werfstraat 7a, nieuwbouw grootwinkelbedrijf met 2 wo ningen langs de Jan Vossensteeg en res taurant langs de Haarlemmerstraat Stationsplein 212-218," verbouw begane grond t.b.v. showroom en 7 kantoren De Goejestraat 47, bouwen dakopbouw Beppie Nooystraat 12, plaatsen schutting in zijerfafscheiding Breestraat 24, verbouwing gebouw ge meentelijke kredietbank Stevenshof vlek 16, 67 terras-plus-wonin- Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Haarlemmerweg 6b, verbouwen be drijfsruimte tot woonruimte Herenstraat 71, verbouw eengezinshuis Hogewoerd 19/Barbarasteeg, wijziging zij gevel Koddesteeg 20, verbouw woonhuis Turfmarkt 7, verbouw pand Timorstraat 15, verbouw en uitbreiding schoolgebouw Fruinlaan 15, vervanging peuterspeelzaal aan Burggravenlaan. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 13 april 1987 gedurende veertien da gen ter inzage in kamer 241 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in- de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Ruimtelijke ordening Verlenging voorbereidingsbesluit voor een vijftal lokaties in de Pieterswijk Hierbij wordt bekend gemaakt, dat de ge meenteraad op 6 april 1987 het voorberei dingsbesluit voor een vijftal lokaties in de Pieterswijk d.d. 15 april 1985 heeft besloten te verlengen m.t.v. het artikel 21lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening met maxi maal 1 jaar. Het betreft de lokaties, welke zijn aangegeven op de tekening nr. 11 ST 9169 binnen de balletjeslijn, aangeduid als: A Breestraat 6/8; B Kloksteeg 13; C Tuintjes langs de Pieterskerk; D Tuin achter Breestraat 127/129; E Gebied Mandenmakerssteeg/Aalmarkt. De geldingsduur van het voorbereidingsbe sluit is verlengd tot 9 april 1988. Het besluit tot verlenging van het voorbereidingsbesluit en het voorbereidingsbesluit van 15 april 1985 met de bijbehorende tekening nr. 11 ST 9169 liggen voor een ieder ter inzage met ingang van maandag 13 april 1987 in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 te Leiden. Voorbereidingsbesluit voor een gebied in Vreewijk Hierbij wordt bekend gemaakt dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 6 april 1987 heeft verklaard dat voor het volgende bestemmingsplan een herziening wordt voorbereid: Vreewijk, voor een gebied ge legen tussen de Witte Singel, Maliebaan en Noordelndeplein. Het betreffende ge bied is op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte situatieteke ning no. 11 ST 9454 met een balletjeslijn aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking op 13 april 1987 en ligt met ingang van die datum voor een ieder ter in zage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 241 Diverse voorbereidingsbesluiten Hierbij wordt bekend gemaakt dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 6 april 1987 heeft .verklaard, dat voor de volgende bestemmingsplannen een herziening wordt voorbereid: 1 Pancras-Oost (KB 29 november 1984, nr. 24) voor wat betreft de lokatle hoek Middelstegracht/1ste Groenesteeg zo als aangegeven op de tekening nr. 12 ST 2 Maredorp (KB 15 juli 1985, nr. 78) voor wat betreft de lokatie Haarlemmerstraat 138, Janvossensteeg 65, 67, 69 en 71 en Van der Werfstraat 7a, zoals aange geven op de tekening nr. 12 ST 9460. 3 Pieterswijk (gedeeltelijk goedgekeurd op 22 juni 1982 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland; wacht nog op eindoor deel door de Kroon) voor wat betreft de lokatie hoek Pieterskerkgracht/Lok horststraat, zoals aangegeven op de lo katie 11 St 9457. 4 Stevenshof (gedeeltelijk goedgekeurd op 14 april 1982 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland; wacht nog op eindoor deel door de Kroon) voor wat betreft het gebied Vlek 9, gelegen aan de noordzij de van de Stevenshofdreef en de west zijde van de Dobbewaterlng, zoals aan gegeven op de tekening nr. St 9455. De onder 12 en 3 vermelde voorbereidings besluiten voor binnenstadslokaties hebben behoudens de goedkeuring van het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een geldingsduur gekregen met toepassing van het bepaalde in artikel 21, lid 7, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot uiterlijk 5 april 1989. De voorbereidingsbesluiten treden in wer king met ingang van 13 april 1987 en liggen vanaf die datum voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 241. Milieu Hinderwet Nieuwe verzoeken Een verzoek om vergunning is ingediend n 8, herstelinrichting v 'Gebr. de Jong Leid 22, Afhaal/Quickservice Indonesische producten (J.H.M. van Halderen). De openbare zitting waar mondeling be zwaren kunnen worden ingebracht wordt ge houden op 28 april 1987 in de kantine van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, om: 14.00 uur (voor zaak 1) en om 15.00 uur (voor zaak 2). Gemotiveerde bezwaren kunnen schrifte lijk bij Burgemeester en Wethouders wor den ingediend tot 10 mei 1987. De stukken liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 10 mei 1987 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het Stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis. ka mer 012, tel. 254437. INDERDAAD, MET DE RASECHTE NATUUR-TURBO VAN FLAM KIES JE BEWUST VOOR HET BESTE Fantastische energiebesparing.... Dank zij de spaarklep, het turborooster, het warme-luchtsysteem en de aqua-flam (aansluiting op bestaande c.v.) Schriftelijke waarborg van 80 90% netto warmterendement... Meer warmte met meer gezelligheid.... Dank zij de ruime en zuiverblijvende glasdeuren een geweldig zicht op de sensationele turbo-verbranding (totale scheiding van primaire en secundaire lucht op natuurlijke wijze met toepassing van de natuurwetten). Gemakkelijker gebruik.... Weinig as, gemakkelijk en snel aan te maken, continu en regelbaar vuur en een zuivere schoorsteen dank zij ue milieuvriendelijke totale turbo-verbranding... Goedkoper brandstofverbruik.... Alle vaste brandstoffen, zelfs de meest goedkope, zoals antraciet 6/12, en dit dank zij de turbo-verbranding Veel meer keuzemogelijkheden.... 367 combinaties in kachel, inbouwapparaten en inschuifcassettes. Ook voor uw schouw heeft FLAM een gepast turbo-systeem Meer veiligheid en zekerheid.... Stevige gietijzeren apparaten met een langere levensduur en een waarborg voor rendement en wisselstukken Het adres voor. Tegelwerk-Keukens Open haarden - Sanitair Komplete verbouwingen Dorus RijkerswegJ 5 2315 WC Leiden, 071 r®7 Al meer dan 60 Jaar een begrip in glas. Alle glassoorten Isolatieglas Verzilverde spiegels DOK VOORZETRAMEN ELKE GEWENSTE MAAT KORTE MARE 2 LEIDEN 071-122368/144381 afste k Teve H^^mob Voor het leveren, reviseren en preventief onderhoud (evt. op contractbasis) van: Brandstofpompen Verstuivers Blowers Startmotoren (lucht en electrisch) Dynamo's Pompen Dieselmotoren Aggregaten of uw complete technische installatie In onze werkplaats hebben we geavanceerde bewerkings-, afstel- en testapparatuur. Tevens beschikken we over een mobiele werkplaats. Bel en uw probleem is ons probleem. R S Diesel Service B.V. Amsterdamsevaart 20 2032 EB Haarlem tel. 023-333344 b.g.g. 023-355323

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 26