Fotodialoog in de Waag Zonnebloemen moeten eeuwfeest Japans bedrijf opluisteren Zes auteurs maken kans op AKO-prijs Delft wil toch Antiekbeurs KIJK UIT VRIJDAG 10 APRIL 1987 KUNST PAGINA 23 Expositie FK Luna en LAFV Expositie Fotodialoog - FK Luna en LAFV, t/m 18 april. Waaggebouw, Aalmarkt 21, Leiden. Openingstij den zo. Lm vr. van 12.30-17.00 uur. Za. van 11.00-17.00 uur. Do. avond van 19.00-21.00 uur. LEIDEN - Onder de titel 'Fo todialoog' wordt in de Waag tot en met 18 april een uitwisselings- expositie gehouden tussen de Leidse Amateur Fotografen Ver eniging en Fotoclub Luna uit Plzen (Tsjecho-Slowakije). De Leidse vereniging organiseert eens in de twee jaar een tentoon stelling met fotowerk van leden. Door het tegenbezoek van een aantal Tsjechische fotografen heeft deze tweejaarlijkse presen tatie het karakter gekregen van een internationale ontmoeting, die de deelnemers in staat stelt eikaars foto's te bekijken en ver gelijkingen te maken. Dit con tact in de vorm van een tentoon stelling kan op verschillende ma nieren een dialoog, ook in de zin van een uitwisseling van ideeën, op gang brengen: vandaar een 'fotodialoog'. Bezoekers van de Waag kun nen aan de hand van honderd vijftig foto's, in kleur en zwart wit, en een serie van tachtig dia's, verschillen en overeen komsten in uitgangspunten ont dekken en zien hoe sommige op vattingen het resultaat bepalen, bijvoorbeeld de keuze van het onderwerp, een beelduitsnede of doka-techniek. Enige Tsjechi sche fotografen gaven hun wérk een sepia-achtige tint, die door een speciaal toonbad verkregen wordt. Hierdoor krijgt een foto een bij het onderwerp passend effect, dat goed merkbaar is in de sfeer van de opnamen, die Vladi mir Prazak maakte van enigszins vervallen huizen. Deze benade ring verschilt sterk van de na druk op contrasten die bij veel Leidse zwart-wit fotografen op valt. Behalve het landschap is de weergave van het straatbeeld een onderwerp dat bij enkele leden van de FK Luna een rol speelt. Libuse Jacubcova observeert mensen in hun dagelijkse bezig heden. Een mooi voorbeeld is de foto van twee straatvegers, die zich niet bewust zijn van de ca mera. Deze foto's zijn te be schouwen als een document van een tijd, terwijl Mario Pospisil voorbeelden laat zien met een meer tijdloos karakter. Het fotowerk van Simone Ver- duyn getuigt ook van interesse voor mensen in hun omgeving. Zo probeert zij op reis, soms met een minimum aan elementen, kenmerken van een andere cul tuur uit te laten komen. In de portretten van Freek Buné en Cor Slegtenhorst staan personen op een heel andere i traal. Andere cultuur van Simone Verduyn details tot stilering en abstrahe ring van de vormen, zoals bij voorbeeld bij het werk van Josef Benedikt en Jan Versteeg. Zo zijn er op de tentoonstelling aparte categorieën aan te wijzen die een geleding aanbrengen in het grote aanbod van foto's. De dia-serie van leden van de LAFV volgt ook een duidelijke indeling in blokken, te weten spiegelin gen, landschappen, ramen en reisopnamen. Hoewel het zwaartepunt bij de zwart-witfotografie ligt, zijn er op de expositie verschillende goede voorbeelden van LAFV-le- den, die zich aan de kleurenfoto grafie gewaagd hebben. Uitkom sten hiervan variëren van de hel dere, geënsceneerde composities van Frans Eradus tot de opval lende experimenten met kunst licht van Leo de Wekker. Vele mogelijkheden van het werken met de camera worden in de Waag getoond. Niet alleen de puur esthetische kant heeft hier aandacht gekregen maar de ze uitwisselingstentoonstelling laat verschillende intenties uit komen en in dit opzicht is het een geslaagd foto-evenement te NANCY STOOP TOKIO (AP)- De Zonnebloemen van Vincent van Gogh zijn in han den gekomen van een Japans ver- zekeringgsbedrijl'. De oprichter van de brand- en scheepsverzekeraar Yasuda. Zenji- ro Yasuda, zou wellicht zowel ge schokt als gelukkig zijn geweest met de aankoop van Van Gogs schilderij, dat onlangs voor een be drag van meer dan zeventig mil joen gulden in Londen werd ge veild. In 1888 legde Yasuda de basis voor wat één van de grootste Finan ciële instellingen van Japan zou worden met het opzetten van een financieringsbedrijfje, Als persoon stond Yasuda bekend als zuinig man, maar hij bouwde een reputa tie op als filantroop door zijn bij dragen aan zaken van algemeen belang. Kunihiko Sasamoto, hoofddirec teur van het verzekeringsconcern, verklaarde deze week dat de aan- RECORDPRIJS - Een schilderij van Johan Christiaan Karei Klin kenberg heeft op veiling van Chris tie's in Amsterdam 174.000 gulden opgebracht. Dat is een recordprijs voor een werk van deze negentien- de-eeuwse meester. Het schilderij stelt de Kalkmarkt met de Montebaanstoren in Am sterdam voor. Voor het doek 'Ge zicht op Regentstreet in Londen' van Isaac Israëls werd eveneens 174.000 gulden geboden. Dit is de op één na hoogste prijs ooit op een veiling voor een schilderij van Is raëls betaald UTRECHT (ANP) - Een jury onder voorzitterschap van Tweede-Ka merlid Hans van Mierlo heeft don derdag in Utrecht de boeken van zes auteurs genomineerd voor de AKO-Literatuurprijs van 50.000 gulden. Er werd een keuze ge maakt uit ongeveer 150 inzendin gen van bijna evenveel schrijvers. De genomineerde werken zijn in alfabetische volgorde van de naam van de auteurs: H, C, ten Berge voor het boek 'Het geheim van een opgewekt humeur' (uitgeverij Meulenhoff); J. Bernlef voor 'Pu bliek Geheim' (Querido); I. van Dullemen voor 'Het gevorkte beest' (Querido); H. de Graaf voor 'Aanklacht tegen onbekend' (Meu lenhoff); F. Kellendonk voor 'Mys tiek lichaam' (Meulenhoff) en J. Ritzerfeld voor 'Zee van marmer' (Bezige Bij). De jury van de prijs bestaat naast voorzitter Van Mierlo uit de schrijfster Hella Haasse, hoogleraar in de moderne Neder landse letteren aan de Universiteit van Nijmegen, Kees Fens, Neerlan dicus en oud-criticus Pierre Du bois, en prof.dr. Paul de Wispelae- re, hoogleraar in de Nederlandse letteren aan de universiteit van Antwerpen. Op 17 mei zal de jury in Amsterdam bekend maken wie de AKO Literatuurprijs wint. Dat zal gebeuren in een rechtstreekse uitzending van het VPRO-TV-pro- gramma van Adriaan van Dis. De AKO Literatuurprijs is in geld uitgedrukt de hoogste literai re prijs in Nederland. De prijs wordt dit jaar 'voor het eerst uitge reikt. AKO BV, een onderneming van tijdschriftenkiosken, boek- en kantoorboekhandels, heeft het ini tiatief tot deze prijs genomen en is er de sponsor van. DELFT (ANP) - Het gemeentebestuur van Delft vindt dat de antiek beurs in Delft moet blijven. Als het stichtingsbestuur van de Oude Kunst en Antiekbeurs geen beurs kan organiseren wil de gemeente andere mo gelijkheden onderzoeken om een antiekbeurs in Delft te laten plaatsheb ben. Dat maakte een woordvoerder van de gemeente gisteravond be kend. Het bestuur van de-Oude Kunst- en Antiekbeurs heeft het gemeen tebestuur laten weten dit jaar geen antiekbeurs in Delft te kunnen organi seren. De antiekbeurs is 38 keer gehouden in het stedelijk museum Het Prinsenhof in Delft. Woensdag werd al bekend dat de beurs dit jaar zou worden gehouden in de RAI in Amsterdam op initiatief van een zestal grote antiquairs die uit de Vereniging van Handelaren in Oude Kunst zijn gestapt. koop van wat nu het duurste schil derij ter wereld is, een daad was in de geest van Yasuda. Hij ontkende dat het doek als investering is aan gekocht. Volgens hem werd de Van Gogh gekocht 'als uiting van dank aan onze cliënten en aan het Japanse publiek' ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het bedrijf in 1988. Toen het schilderij op 30 maart in Londen werd geveild, was de koper anoniem. Er gingen wel ge ruchten dat de koper een Japanner was, want die conclusie lag in kunstkringen nogal voor de hand. Dankzij de enorme waardestijging van.de Japanse yen zorgen Japan se verzamelaars en investeerders op het ogenblik voor zestig procent van de internationale kunstomzet. Veel kopers zijn bedrijven, die in stilte schilderijen aankopen om te kunnen genieten van flinke belas tingvoordelen. Daarmee wordt te vens verklaard dat de prijzen voor bekende schilderijen tot ongeken de hoogte stijgen. Yasuda verklaarde alleen ano niem te hebben willen blijven om eerst de plannen af te ronden voor het veilig stellen van het schilderij in het kleine, maar openbare be drijfsmuseum op de tweeenveer- tigste verdieping van het Yasuda- gebouw in Tokio. Het schilderij zal ook met een reizende tentoonstel ling door Japan worden gestuurd. Yasuda verwacht niet dat het schil derij voor september in Japan zal zijn, in verband met de uitgebreide administratieve afhandeling van de verkoop en de export. Aanvan kelijk wilde het bedrijf tot dat mo ment als koper anoniem blijven. De plannen om het schilderij te kopen ontstonden in februari, toen medewerkers van het bedrijf het doek zagen op kijkdagen van Christie's in Tokio. Japanse bedrij ven organiseren vaak tentoonstel lingen en speciale uitvoeringen ter gelegenheid van een bedrijfsjubi- leum. Yasuda besloot dat de aan koop van de Van Gogh het gebaar zou zijn voor het eeuwfeest. In het Yasuda-museum komt de Van Gogh te hangen tussen een collectie van meer dan vijfhonderd werken, waaronder twee Renoirs, die in december voor twee miljoen dollar werden gekocht. Exposities De tentoonstelling wordt op donder dagmiddag a.s. (17.00 uur) geopend door Maya van Hall. Openingstijden dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Ars-leden exposeren hun werk vanaf zaterdag 11 april in het gebouw van 'Ars Aemula Naturae' aan de Pieter- kerskerkgracht. De opening zal mor genmiddag (15.00 uur) worden ver richt door wethouder F.J. Kuijers. Openingstijden: dagelijks van 13.00 tot 16.00 uur (maandag 13 april geslo ten). Nieuwe schilderijen van Bert Kienjet zijn tot 26 april te zien in galerie Stel ling. Kienjet toont een aantal series schilderijen, die dit jaar tot stand zijn gekomen. Recent werk dus, waarbij de abstractie en de sobere kleuren kenmerkend zijn. Kienjet heeft bo vendien gebruik gemaakt van letters en aan letters verwante vormen. Gale rie Stelling is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 Bij Joop en Alexandra in Wassenaar (Molenweg 6) exposeren tot en met 20 april Marry Algra (keramische vogel plastieken), Gerda Boersma (etsen), Loeki Metz (kleinplastieken en me dailles), Adje Steijn (aquarellen en haiku) en Loes van de Voorde (pastels). Werk van de schilderes Willy Belifan- te, wier 65ste verjaardag het komende weekeinde in de Wassenaarse Pauw hof (Paauwlaan 2a) zal worden ge vierd, is daar zondag te bezichtigen. Men er van 10.00 tot 17.00 uur terecht. Beschilderde (paas)eieren van de Leidse Conny van Kooten zijn naast die van tal van andere exposanten op 10, 11 en 12 april te zien op een ver kooptentoonstelling van versierde eieren in motel Gilze-Rijen. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za van 10-17 uur. zo. van 13-17 uur De Lakenhal - Oude Singel; aanwin sten moderen kunst, t/m 26/4; di. Pm za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, 'Dieren, vroeger en nir', t/m 26/4; ma. t/m vr. 10-17 uur, zo. 14-17 uur. Stadhuis - tentoonstelling over de Open School, tot eind april; ma. Pm vr. 8.30-16.30 uur. Sylvius laboratorium - Wassenaarse- weg 72, Lous Stuijfzand, samenge stelde landschappen, tot 1/5; tijdens werkdagen. Galerie-Atelier Treetje Lager - hoek Oude Rijn/Pelikaanstraat, tekeningen en grafiek van Saskia Splinter en Nienke Raven; Pm 25/4; woe. en vr. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur. do. 13.30-18 uur en 19-21 uur. Manners, tot 15/5 Kunstuitleen Leiden - Lammermarkt, Ars Aemula Natuare - Pieterskerk gracht 9, werken van leden, 11/4 Pm 26/4; dag. 13-16 uur uur (ma. 13/4) ge- Piggelmee - Janvossensteeg 59, Feng, tekeningen met als thema maskers. Griekse mythologie, drama en thea- Lakgalerie - Cleveringaplaats, L.P. Boone, schilderijen, collages, teke ningen, Pm 17/4; ma. Pm vr. 10-22 uur, 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3 - per manente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Zaailing - Hooigracht 41, Lidie Bos sen, olieverven, acryls en pastels, tot Pasen; di. Pm za. 9-21 uur. Kübler, Pm 27/4. Caeciliastraat 18 - Tika Kauffman, zeefdrukken, Alice Kunfman, portret ten, Eve Pourquié, etsen en aquarel len, Marianne Zwollo, gouaches, teke ningen in kleur pastels en acryl op pa- Lisse Galérie De Nachtegaal - Heereweg 10, schilderijen van W.H. Dirven, maand april; dag: 9-23 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst congrescentrum - Lan- gelaan 3, werk van grafisch genoot schap drukkerstroost, tot 15/6; dag 9- 21 uur. Concerten Klassiek Ariëlle Vernède is een veelzijdig pia niste en geen onbekende bij K&O. De pianiste, die aan het Koninklijk Con- versatorium in Den Haag en daarna bij Claude Helffer in Parijs studeerde, beschikt over een uitgebreid repertoi re. In het programma, dat zij van avond in de Kapelzaal brengt, moet dit tot uitdrukking komen. Begonnen wordt met de Sonate KV 282 van Mo zart. Daarna volgen de variaties op een thema van Schumann van Johan- pier, tot 22/5; i n di. 113-17 u Leiderdorp Leythenrode - Hoogmadeseweg, aquarellen Anne Idsinga-Feyen, Pm 18/4; dag. van 10-20 uur. Elisabeth ziekenhuis - Simon Smit- weg, gouaches van Huysman, Pm 26/ 4. dag. 8-17.45 uur. za. en zo. van 8-15 Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, 'werkkamer in het groen', april en mei; di. 19-21 uur, woe. 10-12 en 14-16 uur, do., za. en zo. 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Het ei is in, t/m 23/4; woe do. en zo. 14-16 uur, za. 10-16 uur Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, Aquarel len van Sonja Dwinger, Pm 30/4; cli. Pm za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg. Al fonso Ramón Torcal, schilderijen en grafiek; Pieter van Heerden, klein- plastiek in brons, t/m 10/5; vr., za., zo. van 10-20 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnburg - Oude Vlietweg 6, 'Rijnsburgers laten Rijns- burg zien' en de vaste collectie 'De Andere Middeleeuwen', tot 5/9; vr. 19- 21 uur, za. 10-16 uur Wassenaar Hotel Wassenaar - schilderijen van Leny van Horssen en Rineke Waas dorp, Pm 30/4. Noorden De Watergeus - Simon van Capelweg 10, etsen, aquarellen en olieverven van José Calsina, t/m 24/5; di. Pm zo. vanaf 12 uur. klankt. Tenslotte zal de Sonate nr. 4 opus 29 van Prokovjev ten gehore worden gebracht. Ariëlle Vernède overbrugt met dit programma, dat met Mozart begint en met Prokovjev eindigt, bijna tweehonderd jaar pia noliteratuur. Aanvang 20.15 uur. Het Leids Kamerkoor geeft vanavond in de Lodewijkskerk een uitvoering van de Johannes Passion van J.S. Bach. Als vocale solisten werken mee Marijke Nieuwenweg (sopraan). Peter de Graaf (counter-tenor), Harry van Berne (tenor, Evangelist), Alexander Johnston (tenor, aria's), Renë Slot (bas, Christus), v Bas Ramselaar (bas, aria's). De instrumentale solisten zijn Ciska Mertens (luit), Martine Belders (cello). Anton Doornhein (orgel) en Freek Borstlap (viola da gamba). Het geheel staat onder leiding van Ton Beckers. Aanvang 20.30 uur De violiste Marieke Blankestijn en haar vaste begeleider de pianist Bernd Brackman treden zondag avond in de Groene Kerk in Oegst- geest op. Marieke Blankestijn, die twee jaar geleden de eerste prijs won op het internationale Mozart-con- cours in Salzburg, studeert daar bij Sandor Vegh aan het Mozarteum. Ze zal op het K&O-concert composities verklanken van Mozart (Sonate in G gr.t. KV 301), Prokovjev (Vijf melo dieën), Van Beethoven (Sonate nr. 10, opus 96) en Franck (Sonate). Het con cert wordt door de VPRO-radio opge nomen voor uitzending op 28 mei. Aanvang 20.15 uur. De christelijke oratoriumvereniging 'Ex Animo' geeft dinsdagavond de jaarlijkse uitvoering van de Bachs Matthaus Passion in de Stadsgehoor zaal. De medewerkenden zijn Lenie v.d. Heuvel (sopraan), Rita Dams (alt). Chris van Woerkom (tenor, Evange list), Alex Vermeulen (tenor), Cor Niessen (bas, Christus-partij) en Hans van Heiningen (bas). Voorts werken mee Jaap Sietsma (viola da gamba), Tijn van Eijk (orgel) en Gerard Bal (orgel). Ook treden aan het jongens koor 'Ex Animo' en 'Wassenaar' Het Randstedelijk Begeleidingsorkest is eveneens van de partij. Het geheel wordt geleid door Wim de Ru Aan vang 19.30 uur. Een concert van bijzondere samen stelling dinsdagavond heeft, even eens op dinsdagavond, plaats in de Leiderdorpse Scheppingskerk. Het betreft een concert rond Passie en Pa sen, waaraan meewerken de christe lijke- oratoriumvereniging 'Excelsior' onder leiding van Jos Schohaus en het Petra Gospelkoor onder leiding van André van der Tuijn. 'Excelsior' zal een selectie uit de Johannes Pas sion ten gehore brengen, het Petra Gospelkoor brengt 'Hosanna' met ge bruikmaking van verbindende tek sten, lichtbeelden en een speciale be lichting. Met een ruime musical-erva ring in het verleden heeft de groep de tragiek en de overwinning over lijden en dood in een nieuw muziekspel sa mengebracht. Het gospeloor koos voor een brede, muzikale aanpak. De muziekstijl bevat zowel klassieke als pop-en rockelementen, die evenals de arrengementen zijn ontleend aan componisten van J.S. Bach tot John Lee en Jimmy Owens. Een tekstboek je zal bij de ingang van de kerk wor den uitgereikt. Aanvang 20.00 uur. Het Bachkoor Holland geeft twee uit voeringen van de Bachs Matthaus Passion. Het eerste concert heeft plaats op donderdagavond (aanvang 19.00 uur) in de Pieterskerk, de twee de uitvoering is op vrijdagochtend (aanvang 11.30 uur). Tot de solisten behoren Barbara Schlick (sopraan), Hilke Helling (alt), Kurt Equiluz (te nor, Evangelist), Peter Bartels (tenor), Hermann Christian Polster (bas, Christus-partij) en Berthold Posse- meyer (bas, aria's). Voorts werken mee Ben de Ligt (gamba) en Hans Broekman (orgel). Het Residentie-Or kest is ook van de partij, evenals het jongenskoor 'De Zeesterren' uit Hoek van Holland. Het geheel staat onder leiding van Charles de Wolff. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het bureau Bach koor Holland, bij K&O en bij de VVV De jonge pianiste Joke van Haerin- gen verzorgt op donderdag 16 april het wekelijkse lunchconcert in de Ka pelzaal aan de Oude Vest 45 in Lei den. Op het programma staan de So nate opus 53 van Ludwig van Beetho ven, de Etude opus 10 nr. 4 van Frédé- ric Chopin en de Etude transcendente nr. 10 van Franz Liszt. Dit lunchcon cert begint om 12.45 uur. Pop Vanavond speelt in het zoldercafé van het LVC de Haagse band The Missing Link op. De band bestaat al enige jaren, maar heeft een aantal wisselingen ondergaan en daardoor een tijdje niet kunnen optreden. De muziek kan geplaatst worden onder de noemer wave. Aanvang: 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Zaterdag heeft er in de grote zaal van het LVC een hip hop-party plaats. Naast het draaien van hip hop en rap muziek zal.de Rotterdamse formatie The Moonrunners optreden. Vijf rap pers en een human beat box zorgen voor het vocale gedeelte. De vijf man sterke begeleidingsband tekent voor het instrumentale werk. Aanvang 22.00 uur, Breestraat 66, Leiden In een hardrock centrum Skum is morgenavond een Belgische avond met optredens van Killer, Shoah en Xes. Aanvang 20.00 uur, Helmberg weg, Katwijk. nodigd. Muzikaal geworteld in de post-industriële stroming rond Throbbing Gristle, maakt Lai bach echter geen 'muziek uit de doodsfa- in Texas geboren Doug Sham i het Paard. Sham heeft alle populaire Amerikaanse stijlvormen onder de knie. Tex-mex, rock&roll, Texas- blues, memphis-soul en country. Aanvang 22.30 uur, Prinsegracht 12- 14, Den Haag. Jazz Dinsdag 14 april is This That and the Other, groep rond cellist Tristan Hon- singer te zien in de Burcht. Aanvang 21.00 uur, Burgsteeg 14, Leiden. Ensemble Zampano speel zaterdag 11 april in de sociëteit van de Burcht muziek uit de speelfilm Terug naar Oegstgeest. Aanvang 22.00 uur. Burg- steeg 14, Leiden. Leiden vr 10, 20.15 uur, Two Jazzy People: Ann Burton en Mark Murphy, za 11, 20.15 uur, try-out Henk Elsink 'Blij zijn'. di 14,14.30 uur, Toneelgroep Klef met 'Ik ben even weg'. di 14, 20.15 uur, Herman Finkers met 'EHBO is mijn lust en mijn leven', woe 15, 20.15 uur, Toneelgroep De Appel: 'Amphitryon', do 16, vr 17, za 18, 20.15 uur, Herman van Veen met 'de terugkeer van een vedette'. Laktheater vr 10, 20.30 uur, Compagnie Stepha nie Aubin: 'Dedouble'. za 11, 20.30 uur, Griftheater: 'Caout chouc'. zo 12, 15 uur, Ella Snoep: 'Een staart voor oma', voor kinderen vanaf 5 jaar. woe 15, 20,30 uur, Reflex: Vier cho reografieën. do 16, 20.30 uur, Theaterschool: 'Qua- Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 10, zo 12, 20.15 uur, Haagse Come- die met 'Charing Cross Road 84'. za 11, 20.15 uur, zo 12, 14 uur, Haagse Comedie speelt 'Wilde Honing', ma 13, di 14, 20.15 uur, Toneelgroep Baal: 'Moeder Courage en haar kinde- woe 15, 20.15 uur, Toneelgroep Globe. Henny Orri en Marie-Louise Stheins in 'Agnes van God'. Appeltheater vr 10, za 11. 20.15 uur. De Appel met 'Het verjaardagsfeest'. Circustheater do 16, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater: 'The Unsung' en 'L'Histoire du Soldat'. Nederlands Congresgebouw vr 10, 20.15 uur, uitvoering Residen tie-Orkest. Diligentia vr 10, 20.15 uur, Laurens van Rooyen 'La grande parade' za 11, 20.15 uur, Ramses Shaffy en Liesbetb List met 'Kussen'. woe 15, 20.15 uur, Residentie Orkest, kamermuziek. do 16, 20.15 uur, Gerard Cox en Rients Gratama met 'Beperkte dijk bewaking'. Amsterdam rt/m zo 19, beh. ma, 20.15 uur, Leon Jackson, Halifu Osumare, Break- dancers, Electric Boogie-dancers met 'Sweet Saterday Night'. ma 13, 20.15 uur, concert Alison Moyet. Concertgebouw vr 10,19 uur, zo 12,12 uur, Concertge bouworkest o.l.v. Nikolaus Harnon- za 11, 19.30 uur, Toonkunstkoor Am sterdam, Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Eelkema. ma 13, di 14, 19.15 uur, KCOV Excel sior, Nederlands Philharmonisch Or kest o.l.v. Meindert van Boekei. woe 15, do 16, vr 17, 20.15 uur, Neder lands Philharmonisch kamerorkest o.l.v. Hartmut Haenchen, m.m.v Lon don Bach Choir. Het Muziektheater zo 12, 13.30 uur, do 16, 20 uur, De Ne derlandse Opera: 'Doktor Faust'. woe 15, 20.15 uur, première van 'Asse poester' door Het Nationale Ballet Nieuwe De La Mar Theater t/m zo 19, 20.15 uur, beh. ma, zo alleen 14 uur, 'De Babysitrevue' met muziek van Henny Vrienten. Stadsschouwburg vr 10, za 11, 20.15 uur, Het Publiek- stheater met 'Het wijde land', zo 12, 15 uur. Folkloristisch Dans theater 25 jaar. ma 13 t/m za 18. 20.15 uur. Orkater speelt 'Onder het melkwoud' Rotterdam De Doelen vr 10, gr. zaal. 20.15 uur, zo 12, 14.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. James Conlon. za 11, gr. zaal, 20.15 uur, Radio Symfo nie Orkest o.l.v. Jan Stulen. zo 12, gr. zaal, 20.15 uur, Doelen Jazz club: The Chris Barber Jazz and Blues Band. do 16, gr. zaal, 19.30 uur, Matthaeus Passion uitgevoerd door het Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon, Philharmonisch Koor Toonkunst, Kleinkoor Toonkunst, Rotterdams Jongenskoor en diverse solisten. Luxortheater vr 10. za 11, 20.15 Martine Bijl. ma 13, di 14, 20.15 uur, 'Bauhausdan- sen' van Oskar Schlemmer, dans Ger hard Bohner. Theater Zuidplein vr 10, gr. zaal, 20.15 uur, Theater Per sona: 'De naam Oidipous' woe 15, gr. zaal, 20.15 uur, Publiek- stheater speelt 'Helder als glas' van Phil Young. theatershow

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23