'Ik heb mijn beste nog voor me' Ajax overstelpt met aanvragen voor cupfinale Els van Leeuwen in ploeg Riethoven Voorzitter Spakenburg ter verantwoording Real contracteert Joegoslaaf Jankovic Been niet tegen PSV VRIJDAG 10 APRIL 1987 SPORT PAGINA 17 AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet Ajax-trainer, die de komende week zich nog plaatsen voor de Europa- aanvulling van de Ajax-selectie Cupfinale in Athene, maar voor het verwacht. De blessure van Spel- Nederlandse publiek hebben de bos, in Zaragoza op krukken aan- Amsterdammers zich, zeker na de wezig, en de internationale schor- 3-2 m Zaragoza, al gekwalificeerd singen van Blind (voor één bin- voor de eindstrijd van het toernooi dend UEFA-duel) en Bosman der bekerwinnaars. De Ajax-admi- (voor drie a vier Europa-Cupwed- nistratie wordt volgens boekhou- strijden) zorgen voor behoorlijke der Gerard Holsheimer al weken gaten in de Ajax-selectie die eer- overstelpt met vragen over de wed- der dit seizoen al werd uitgedund strijd op 13 mei in Griekenland, door het uitvallen van Rob de Wit, „De mensen willen allemaal weten Edo Ophof en Alistair Dick. Routi- hoe duur het gaat worden. Over de nier Arnold Mühren na de triomf in hoeveelheid kaarten, die we toege wezen krijgen, heb ik nog geen in formatie. Ik verwacht, dat we wel over een kwart van de tachtigdui zend toegangsbewijzen voor het Olympisch stadion van Athene kunnen beschikken". Return Vaste Ajax-vervoerder Arend Roever uit Amstelveen gaat ook dolle weken tegemoet. Op voor hand heeft zijn reisagentschap al vijfhonderd bedden in de Griekse hoofdstad gereserveerd. Veel te weinig, weet hij nu al. „Ik ken wel drieduizend mensen, die zo'n drie- of vierdaags arrangement willen", aldus Roever, die voor de Ajax-se lectie al een hotelletje buiten Athe ne heeft geboekt. Voor het duel te gen Olympiakos Piraeus, in de achtste finales van het Europese bekertoernooi van dit seizoen, ver bleef het Amsterdamse gezelschap nog in het centrum van Athene. Nu wil Ajax, net als in Zaragoza, na drukkelijk de rustige omgeving van de stad opzoeken. Donderdag 23 april, één dag na de return in de halve finales van de Europa-Cupstrijd, komen de verte genwoordigers van de beide fina listen van het bekerwinnaarstoer- nooi naar Athene voor een bespre king met de Griekse voetbalbond. Algemeen directeur Arie van Eij- den zal als het zover is namens Ajax aanwezig zijn. Tonnie Bruins Slot, de rechter hand van technisch directeur Jo- han Cruijff, wilde na terugkeer op Schiphol nog niet verder kijken dan de return in het uitverkochte Olympisch Stadion op woensdag 22 april. „We moeten eerst die fina le nog halen. Ik denk niet, dat ik al bij Leipzig-Bordeaux ga spione ren. Dat kan later nog wel. Video banden zijn altijd opvraagbaar, al werkt dat in Oost-Duitsland na tuurlijk wat lastiger", aldus de de 'fontein' van Zaragoza: „Cruijff tovert wel weer een paar jonge jon gens uit de hoge hoed". RIJSWIJK - Hoewel pas 26 jaar, mag Els van Leeuwen zich de routinier noemen van de nieuwe wielerploeg van Joop Riethoven. Bij de presentatie van de formatie gistermorgen in Rijswijk onderging de Lissese renster de plichtplegingen die bij dergelijke voorstellin gen horen met verve. Els van Leeuwen: 'lk kan alleen nog Ze heeft er dan ook al de nodige meegemaakt. De geldschieters wisselen elkaar ook in het vrou- wenwielrennen immers in hoog tempo af. De afgelopen twee sei zoenen reed de wielrenster in dienst van de sponsors Van Duu- ren/Lundbeck, die gisteren werden afgelost door de Haagse snackfa brikant Piet de Wit en het Zoeter- woudse meubelbedrijf Casba. De nieuwe geldschieters zijn, het kan bijna met anders, ingelijfd door ploegleider Joop Riethoven, die gisteren werd aangekondigd als 'de Leidse Lévitan'. Onder de bezielende leiding van Riethoven en haar man, die meca nicien is van de formatie, heeft Els van Leeuwen zich de laatste jaren ontwikkeld als de wegkapitein van de beloftevolle vrouwenploeg, die HILVERSUM (GPD) - Rikkert Beukers, voorzitter van zaterdag- eersteklasser Spakenburg, moet zich voor de tuchtcommissie amateurvoetbal verantwoorden voor zijn gedrag tijdens de com petitiewedstrijd tussen Spaken burg en RVVH afgelopen zater dag in Ridderkerk. De Rijns- burgse arbiter Douwe de Haan en rapporteur Aad van der Spoel hebben bij de KNVB melding gemaakt van ongeoorloofd han delen van de Spakenburg-prae- Tijdens die wedstrijd ontstond er een explosieve sfeer. Twee spelers van Spakenburg, te we ten Melrik Beukers en Dick Har- tog, werden door arbiter De Haan vroegtijdig van het veld ge stuurd. Ettelijke malen ver scheen Beukers op het veld om zijn spelers tot kalmte te manen. Van der Vegte van KNVB-tucht- zaken: „De zaak is in behande ling, dus eigenlijk wil ik niets kwijt. De rapporten die ons heb ben bereikt, zijn belastend voor voorzitter Beukers. Een brief aan hem is onderweg. Voordat hij kans heeft gezien die in te zien, ga ik niet op de affaire in". Scheidsrechter De Haan maak te o.a. melding van het feit dat hij verbaal zou zijn bedreigd door Beukers. De fluittist uit Rijns burg heeft de schuld voor de wanordelijkheden tijdens het duel RVVH-Spakenburg volle dig bij Spakenburg gelegd. Voor al het dreigement dat Beukers er persoonlijk voor zou zorgen dat De Haan nooit meer een wed strijd in de eerste klasse zou lei den, is De Haan in het verkeerde keelgat geschoten. Beukers toonde zich gisteren verrast door de kritiek aan zijn adres. „Zo'n dreigement zou ik toch nooit hebben kunnen ui ten?", aldus de voorzitter. „Ik stel de scheidsrechters toch niet aan? Ik heb hem gezegd dat hij de wedstrijd beter kon afblazen, omdat de zaak volledig dreigde te ontsporen. Je kunt beter stop pen, anders loop je het risico dat je misschien nooit meer in de eerste klasse mag fluiten, heb ik hem voorgehouden Eigenlijk heb ik hem gered. Ik ben het veld ingelopen, omdat dat het enige was dat me restte. Er heer ste zo'n explosieve sfeer binnen de lijnen. Ik heb, net als enkele bestuursleden van RWH overi gens, De Haan in bescherming genomen. Ik ontken ten stellig ste dat ik hem zou hebben be dreigd. Verder wacht ik die brief nog maar even af'. Beukers heeft tot 17 april het recht om verweer te voeren. vorig jaar 31 overwinningen bij el kaar fietste. Als het aan haar ligt wordt dat aantal het komende sei zoen, dat morgen begint met de klassieker de 'Het van Mergelland', overtroffen. De zeges zullen op naam moeten komen van de Haag se zusjes Sandy en Cyntha Lutke Schipholt. Het voorbereidende werk moet worden verricht door Els van Leeuwen, met oud-wereld- kampioene Petra de Bruin de eni ge wielrenster uit de Leidse con treien in de ploeg van Riethoven. door Fred Segaar "Ik heb vorig jaar twee keer ge wonnen en ben een keer of tien tweede geworden", zegt de Lisse se, die lid is van wielervereniging De Bollenstreek. "Dat ik weinig win, komt omdat mijn sprint te wensen over laat. Dat moet ik over laten aan die twee meisjes Lutke Schipholt. Die zijn enorm snel, maar ze moeten nog veel leren. Ze krijgen dan ook wel eens kritiek van mij. Dan denken ze misschien: 'Daar heb je haar weer'. Maar later zullen ze me dankbaar zijn". "Vroeger vloog ik er tijdens de koersen altijd als een gek in. Toen ben ik dus een keer de dranghek ken in gereden. Op dat moment zei een oudere renster: 'Net goed, daar leer je van'. Ik kon haar wel wur gen, maar later besefte ik dat ze ge lijk had. Ik ben er in de loop der tijd ook achter gekomen wat het is om in een ploeg te rijden. Dat moe ten die twee meiden nog leren. Als ze een keer winnen, moeten ze be seffen dat ze dat ook aan anderen te danken hebben". Happel tekent hji-j JT! Tirol ALKMAAR - UVS'ging'in de uitwedstrijd tegen AFC'34 J voor de winst, maar moest in Alkmaar al snel constateren INNSBRUCK (SID) - De leiding oppositie van hoogwaardige kwaliteit was. De ploeg van de Oostenrijkse club FC Tirol van naar ^Z 67 vertrekkende Jan Fransz had met de heeft gisteren een einde gemaakt Leidenaars nog een rekening te vereffenen (in Leiden aan de genachten dat Ernst Happel werd het 2-0 voor UVS) en was daardoor gebrand op een r"Lpsv,ln dienst zou treden als overwinning. Die kwam er niet, ook niet voor UVS trou- techmsch manager. De roemruch- te trainer tekent volgende week wenb- donderdag een contract voor twee De hoofdklassers stuurden tij jaar bij de club uit Innsbruck. dens het inhaalduel aan op een Happel, de huidige trainer van doelpuntloze deling. Het gat met Hamburger SV, volgt bij Tirol Fe- koploper DWV slonk daardoor tot lix Latzke op. Onder diens leiding vier punten. Komende zondag heeft de equipe van Arie Lagendijk in een rechtstreeks duel met de hoofdstedelijke ploeg de gelegen heid om de spanning in de hoogste terug bereikten de Oostenrijkers de hal ve finales van het UEFA-be- kertoernooi, waarin woensdag in de eerste wedstrijd met 1-4 werd r verloren van IFK Göteborg. Latzke zondagamateurklasse vertrekt naar de Bundesliga-club te brengen. Waldhof Mannheim. Happels op volger bij de Noordduitse ploeg is Josip Skoblar. Na het gedwongen vertrek van Hans Kraay bij PSV, naar aanlei ding van de affaire-Gullit, werden "UVS is daartoe in staat", gelooft AFC-trainer Jan Fransz. "Het is een goede ploeg met de nodige routine. Daarom staan ze ook te recht op de derde plaats. Al moet ik erbij zeggen dat debutanten i diverse namen genoemd voor de de hoofdklasse in het voordeel zijn. opvolging van de technisch ger. Naast Happel zouden bonds coach Rinus Michels en Georg Kessler in de markt zijn voor deze functie bij de landskampioen. Ik kan mij het eerste seizoen AFC'34 nog scherp voor de geest halen. We werden zomaar tweede". Voor de ogen van de Alkmaarse oefenmeester, die zich komend sei- MADRID (GPD) - Real Madrid heeft gisteren de Joegoslaaf Jankovic als tweede buitenlander gecontracteerd. De 28-jarige Jankovic, die nog zeer recentelijk met zijn huidige club Rode Ster Belgrado tegen Real Madrid speelde in de kwartfinales van de EC I, werd voor de rest van het lopende en het volgende seizoen vastgelegd. Als de nieuwe aanwinst bevalt, zal het con tract nog met een tweede jaar verlengd kunnen worden. Real Madrid beeft voor zijn tweede buitenlander, die de plaats zal innemen van de Argentijn Jorge Valdano, 50 miljoen pesetas, (ongeveer 8 ton) aan Rode Ster moeten betalen. Jankovic, een aanvallende middenvelder, die zevenmaal uitkwam voor het nationale Joegoslavische elftal, zal al in de resterende play-offs kunnen worden ingezet. De wedstrijden voor de Europa Cup en voor de Spaanse beker zal Jankovic echter niet mee mogen spe len. In Madrid kijkt men na de verrassende transfer van Jankovic vol spanning uit naar de tweede grote buitenlandse aankoop. De Mexicaan Hugo Sanchez zal naar alle verwachting nog deze week bekend maken naar welke nieuwe club hij volgend seizoen zal vertrekken. Het Real Madrid-bestuur heeft zich onvermurw baar getoond om de Mexicaanse topscorer, die dit seizoen in de competitie al 27 doelpunten heeft gescoord, naar aartsrivaal Barcelona te laten vertrekken. In dat geval zou er zelfs sprake van zijn, dat Real Madrid niet alleen een astronomisch transfer- bedrag zou eisen, maar bovendien bij de UEFA en de FIFA zou proberen Sanchez wegens contractbreuk te laten uitsluiten van internationaal voetbal. Ten aanzien van een transfer naar het Italiaanse voetbal zou Real zich wat soepeler willen opstellen. Als vervanger van Hugo Sanchez doen verschillende namen de ronde. Met FC Köln zijn al vergevorderde onderhandelingen gevoerd over de overgang van Klaus Allofs. zoen met de jeugd van AZ'67 gaat bezighouden, produceerde UVS gisteravond niet z'n allerbeste wedstrijd van het seizoen. "We moesten het hebben van hard werken", constateerde aanvoerder Hans van Leeuwen na afloop. "We startten met de beste bedoelingen, maar de tegenstander speelde ui terst scherp. We kregen nauwelijks de gelegenheid om ons eigen spel letje te spelen". De counter werd daardoor een geliefkoosd wapen van de Leidse ploeg, die in de dezelfde samen stelling speelde als tegen NFC. UVS deed dat overigens niet slecht. De probeersels van met na me Mario Faber hadden in de eer ste helft een beter lor verdiend. AFC stelde daar een aantal knappe inzetten van ex-prof Fokke Zwart tegenover, maar Arno Schouten bewaakte zijn veste bekwaam. Gevaarlijk Dat deed de doelman ook in de tweede helft, al moest hij in de slot fase al zijn talenten aanspreken om UVS van een tegentreffer te weer houden. De Leidenaars waren na de rust via Gerry Jansen en Hans de Kruys nog gevaarlijk, maar AFC-goalie Boersma hoefde even als zijn collega geen gang naar het net te maken. Een Leidse overwin ning zou ook onverdiend zijn ge weest. "Als er één ploeg verdiende te winnen, dan waren wij dat", meen de AFC-oefenmeester Fransz. Hans van Leeuwen kon zich eigen lijk in die mening vinden. "AFC pompte stevig in de slotfase. Voor ons zat er niet meer in dat een ge lijkspel. Dus moeten we eigenlijk tevreden zijn". De kapitein van de blauwwitte brigade heeft vertrouwen voor de topper van aanstaande zondag, hoewel DWV de Leidenaars des tijds in de Kikkerpolder in alle op zichten aftroefde. "Zij schoten twee 35 meter ballen in de kruising en toen was het gebeurd. Toen hadden we inderdaad weinig in te brengen. Maar zondag wordt het een andere wedstrijd", is Van Leeuwen overtuigd. Voor de huidige inwoner van Noordwijkerhout is het huidige hoofdklasse-seizoen een aangena me verrassing. "Het is voor mij een verademing. Ik heb met UVS eer der drie jaar in de hoofdklasse ge speeld. Het hoogste aantal punten wat we destijds hebben gehaald is 24. We hebben er nu er 22 er er zijn nog 8 wedstrijden te gaan. Ik vind het schitterend, vooral nu we weer na een inzinking op de weg terug zijn". "Daarom", zegt Van Leeuwen zelfverzekerd, "heb ik goede hoop voor zondag. DWV is de laatste tijd wat uit vorm, hoewel ze afgelopen zondag natuurlijk weer knap won nen van RVC. Wij verloren van die ploeg. In deze competitie is alles mogelijk. We moeten winnen om weer aansluiting te krijgen. Daar om gaat UVS zondag naar Amster dam voor twee punten. En dan zien we wel waar het schip strandt". Vermoedelijk zal Arie Lagendijk zondag weer kunnen beschikken over Rob Vermeer, die aan het duel met RVC een gebroken neus over hield. De linkerverdediger werd gisteravond het laatste kwartier ten koste van Mario Faber ingezet. Omdat DWV doorgaans met drie spitsen speelt, is het waarschijnlijk dat Lagendijk weer een beroep op Vermeer zal doen. Wie op de bank terecht zal komen, is vooralsnog onduidelijk. Hans van Leeuwen hoopt dat de keus niet op hem valt. Hij ervaart het verblijf in de hoofd klasse immers als een groot voet bal feest. ADVERTENTIE ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON In tegenstelling tot de twee Haagse rensters, moet Els van Leeuwen het vooral hebben van "alleen wegrijden. Dan ben ik sterk. Ik hoop dit jaar dan ook in de Nederlandse 50 kilometer weg- ploeg te komen die deelneemt aan het wereldkampioenschap in Oos tenrijk. Dat zal moeilijk worden, want het is toch een beetje een kliekje. Mieke Havik is nog steeds in het buitenland, maar zit er wel in. Petra de Bruin daarentegen, die erg sterk rijdt, zit niet in de selec tie". Met ploeggenote Petra de Bruin is de naam gevallen van de Nieuw- koopse wielrenster die op 17-jarige leeftijd wereldkampioene werd. De in Valkenburg behaalde titel bleef haar daarna achtervolgen, zo als Els van Leeuwen nog steeds bukt onder de destijds gemaakte vergelijking met Keetie Hage. "De mensen maken snel de fout om jonge sporters met een grootheid te vergelijken. Dat gebeurt nu ook weer bij de mannen met Edwig van Hooydonck. Volgens de Belgen is dat de nieuwe Merckx. Heel ge vaarlijk, zo'n jongen moet het eerst waarmaken". Dat geldt dit seizoen ook voor de nieuwe formatie van Joop Rietho ven, die met drie nieuwe meisjes (Linda v.d. Berg, Cyntha Lutke Schipholt en Monique de Bruin) het gezicht van het peloton moet gaan bepalen. "Dat wordt steeds moeiklijker", weet Els van Leeu wen, "want er komen steeds meer wielrensters. Vroeger stond je aan de start met een groep van veertig. Tegenwoordig gebeurt het vaak genoeg dat er honderd meisjes aan een wedstrijd beginnen". Aandacht Dat is volgens haar ook de reden dat vrouwenwielrennen de aan dacht krijgt die het volgens haar verdient. "Er wordt niet op ons neer gekeken. We worden gewaar deerd. Ik merk alleen tijdens de training nog wel eens dat ze op ons neer kijken. Dan zie je ze kijken op een manier... Maar voor de rest is er van onderwaardering geen sprake. Dat blijkt ook wel uit het feit dat Piet de Wit ons nu sponsort. In het verleden heeft hij alleen iets met mannenploegen gedaan". De Haagse 'snackkoning' werd enigszins verrassend sponsor van de vrouwenploeg. Joop Riethoven probeerde aanvankelijk Supercon- fex te strikken. De textielgigant' haakte af, maar wees de Leidenaar wel de weg naar Decca, het Belgi sche bedrijf dat de vrouwenploeg in de kleding heeft gestoken. "We hopen het vertrouwen van onze sponsors niet te beschamen", al dus Riethoven. "We zullen probe ren nog meer overwinningen te be halen dan vorig jaar". Een belangrijke taak is wegge legd voor Els van Leeuwen, die van mening is dat ze alleen nog maar vooruit kan gaan. "Vrouwen bereiken hun top op latere leeftijd dan mannen. Kijk maar naar Maria Canins, die is al 38 maar wint nog alles, ik heb mijn beste tijd dus nog voor me". Vandalen gestraft DEN HAAG (ANP) - Elf jongeman nen die zich op 1 maart hebben misdragen bij de wedstrijd tussen FC Den Haag en Ajax mogen een jaar lang niet meer naar de wed strijden van hun favoriete club. De supporters, acht FC Den Haag-fans en drie Ajax-aanhangers van 18 tot 27 jaar, moeten zich telkens een half uur na de aanvang van de wed strijd melden op het hoofdkantoor van de politie in hun woonplaats. ZEIST (ANP) - Mario Been zal zon dag niet meespelen in de competi tiewedstrijd tegen PSV. De mid denvelder van Feyenoord werd voor één duel geschorst vanwege zijn derde gele kaart. Hy liep die op in de wedstrijd tegen Excelsior (1- 6). Met Molenaar en Wijnstekers protesteerde hy tegen de beslis sing van arbiter Van Ettekoven Ex celsior een strafschop toe te ken nen. De scheidsrechter gaf het Feyenoord-trio de gele kaart. Voor Molenaar en Wijnstekers beteken de het hun tweede boeking, zodat zij wel kunnen aantreden in de strijd tegen de landskampioen. Been heeft schriftelijk verweer ge voerd, maar de tuchtcommissie was onvermurwbaar. Met Been werden nog zes spelers voor één wedstrijd uitgesloten. Het zijn Valckx (VVV), Broeken (Wil lem II), Bos (Vitesse), Van Bree- men (Helmond Sport), Boessen (Fortuna S) en Veldwijk (PEC Zwolle). Meeuwsen van Helmond Sport werd voor drie wedstrijden geschorst. Hy deelde afgelopen za terdagavond in het duel tegen RKC een kopstoot uit. Bovendien werd de Helmonder bestraft met een boete van 150 gulden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17