HOE IS DAT AFGELOPEN? 'Geen half miljoen voor verkeersplan' Disco bezorgt steeds meer overlast Buren: vrachtwagens veroorzaken overlast Politiek globaal met bezuinigingen akkoord KUNNEN LEZEN IN DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND. Politiek Leiderdorp trekt aan noodrem Leegstand Santhorst 'muurvast' LEIPSCH tïh DAGBLAD: VRIJDAG 10 APRIL 1987 ngerenvereniging 'Utopia' elke Bestuur Zoeterwoudse Klaverhal zoekt naarstig naar oplossing jongerenvereniging vrijdagavond in haar onderkomen naast de Zoeterwoudse sporthal draait, bezorgt steeds meer over last. Volgens het bestuur van sporthal 'De Klaverhal' was er vo rig jaar sprake van een toenemend aantal klachten over geluidsover last tijdens de disco in de aangren zende 'Westender'. Ook de verniel- opgewassen tegen de toenemende zucht en "het onbehoorlijk gedrag excessen, die een disco-avond ken- i bezoekers" was voor het Kla- nelijk met zich meebrengen. Hier- verhal-bestuur aanleiding gaan praten over het oplossen var dit "steeds ernstiger wordend pro bleem". Dat schrijft het bestuur in hel jaarverslag over 1986. Overigens te bij zij nadrukkelijk opgemerkt, dat veelal niet de leden van 'Utopia' veroorzaken". pia' over een eigen toiletruimte be schikt. Volgens hem is de 'lijfelij- Die overlast is zo erg dat diegenen ke' overlast dan van de baan. en die Volgens het bestuur nen nielingen, bijvoorbeeld maakt het duidelijk dat anno april toiletten, almaar toe. Ook zijn er 1987 de problemen nog steeds de discobezoekers die zich provoce- wereld niet uit zijn. "Het bestuur rend gedragen in de sporthal. die de sporthal op vrijdagavond ge bruiken, niet meer in competitie- soverlast, verband kunnen spelen. Ook wor den zij geconfronteerd met leden verlies. Er is een lichtpuntje: op dit moment worden er van beide kan ten suggesties aangedragen om het probleem op te lossen. eel erger zijn dan de geluid- Sport-in In het jaarverslag wordt ook rzichtig aangekondigd dat niet- Utopia i beseft het Klaverhal-bestuur, "maar het blijkt dat het moeilijk is Een bijkomend probleem, zo wordt in het jaarverslag gesigna leerd, is dat 'De Klaverhal' niet ge- Desgevraagd zegt burgemeester plaatselijke sportverenigingen Houdijk te verwachten dat de c last aanzienlijk zal zijn terugge drongen op het moment dat 'Uto- gelijk halverwege dit jaar uit de Zoeterwoudse sporthal 'De Klaver hal' worden geweerd. Indien nodig moeten zij hun 'plaats' afstaan ten behoeve van urenuitbreiding van de Zoeterwoudse verenigingen. Of daaraan behoefte bestaat, is nog niet zeker. Verder is het jaarverslag opge wekt van toon. Zo juicht het be stuur dat de opkomst van de 'sport-in', die tot twee keer toe voor de Zoeterwoudse jeugd werd geor ganiseerd in de kerstvakantie, veel beter was dan in 1985. Hetgeen be tekent dat de jeugd ook dit jaar twee keer -gratis- in de gelegen heid zal worden gesteld om kennis te maken met allerlei takken van sport. Het bestuur is zeer tevreden met de bezettingsgraad die de nu vijf jaar oude sporthal kent. Zeker nu de hal overdag ook volop wordt ge bruikt door de leerlingen van de basisscholen, die moesten uitwij ken toen de gymzaal van het Aloy- siuscomplex dicht ging. Wel signaleert het ontevreden heid bij enige gebruikers die niet over voldoende uren op voor hen aantrekkelijke dagen kunnen be schikken. Overigens wordt in het jaarverslag ook al aangekondigd dat 'De Klaverhal' dit jaar het eer ste lustrum zal vieren. Dat doet men in samenwerking met de plaatselijke carnavalsvereniging, die elf jaar bestaat, alsmede met badmintonvereniging 'Shuttle- woude'. die net als de sporthal vijf jaar oud is. LEIDERDORP - De verkeersmaatregelen die Leiderdorp al genomen heeft of nog wil nemen, mogen niet duurder worden dan aanvankelijk was begroot. Een meerderheid van de raadscommissie financiën heeft gisteravond 'nee' gezegd tegen het voorstel om voor de maatregelen 530.000 gulden te reserveren in plaats van de 350.000 waarvan men vorig jaar was uitgegaan. De bal zal nu worden teruggespeeld naar de raadscommissie ver keerszaken. Die moet maar gaan uitzoeken hoe de gemeente Leiderdorp binnen die 3 »/a ton kan blijven. plan. Maatregelen die Dieven gooien etalageruit in VOORSCHOTEN - Twee mannen hebben afgelopen nacht een etala geruit in gegooid van een fotohan- del aan de Schoolstraat te Voor schoten. Het tweetal heeft twee camera's gestolen en is met een auto ge vlucht. Dankzij enkele getuigen verloopt het onderzoek vlot en zul len er spoedig arrestaties volgen, zo verwacht de Voorschotense po litie. Boumanweg te weren. De Enge- lendaal moet een van de belang rijkste doorgaande routes in Lei derdorp worden. Om die redenen zijn op de Van der Valk Boumanweg de nu al be ruchte wegversmalling en obsta kels aangebracht en moet de Enge- lendaal een groene golf krijgen plus een aantal aparte uilvoegstro- ken. De Laan van Ouderzorg wordt versmald - daar is de gemeente mo menteel mee bezit - en de kruising Laan van Ouderzorg/Van der Valk Boumanweg zal worden gerecon strueerd. Dat gaat allemaal niet voor niets. Zo kost het maken van een uit- voegstrook alleen al 75.000 gulden. Het aanpassen van de verkeers lichteninstallatie op de Engelen- ZOETERWOUDE - Omwonen- uit eigen zak moet betalen omdat den van het terrein van Onder- 'de baas' dat weigert. Ook kwam water aan de Miening dat - als fer sPrake dat dleuve.n ?neAhun,sltg exDeriment funeeert als nar kunnen gaan op het slecht verlich- experiment rungeen ais par- terrein Zo is er al een fiets gesto- keerplaats voor vrachtwagens len van één van de chauffeurs. Po. uit Zoeterwoude-dorp, hebben iitieman Rozenbooro gaf daarop bij de gemeente aan de bel ge- toe dat de verlichting minimaal is trokken. Volgens hen zorgen en hij pleitte voor een verbetering de vehicels by het aan- en afrij- van de situatie. Hetgeen burge den voor heel wat (geluid)over- meester Houdijk toezegde last. deal moet 45.000 gulden kosten. Het obstakel bij de Spanjaards- brug komt op 84.000 gulden. Om maar een paar voorbeelden te noe- Nadere berekeningen hebben de gemeente geleerd dat het allemaal nog 180.000 gulden duurder wordt dan men aanvankelijk had ge dacht. Waarop burgemeester en wethouders gisteravond het voor stel ter tafel brachten om dat extra geld maar te halen uit hel budget voor de bestratingen (80.000) en het grondbedrijf (100.000 gulden). Maar dat namen de meeste com missieleden niet. Men oordeelde gisteravond dat de fracties in de raadscommissie verkeer maar een poging moet worden ondernomen om tot een compromis te komen. Een compromis waardoor de kos ten worden gedrukt. Er kan bij voorbeeld i Leiderdorp. Voor onder verkort moet worden uitgevoerd. Hij vergeleek de Leiderdorpse ver keerssituatie met "Peyton Place- achtige toestanden". Hekelde de onduidelijke aanpak van het ge stukje groene golf heel en vond dat de raad, die vorig op de Engelendaal worden ge- jaar januari het verkeerscirculatie- schrapt of een obstakel minder plan heeft aanvaard, daarvan ook worden aangelegd op de Van der de financiële consequenties Valk Boumanweg. Alleen CDA-raadslis Roest bleef gisteravond bij het standpunt dat het hele verkeerscirculatieplan on- moet dragen. Roest voorzag een "chaos op verkeersgebied" als die 180.000 gulden niet beschikbaar wordt gesteld. PvdA-raadslid Keijzers had daar grote moeite mee. Volgens hem is de verkeerssituatie zo langzamer hand een doom in het oog van 'heel Leiderdorp' geworden. Het' gaat volgens hem te ver om nu nog eens 180.000 gulden extra uit te trekken, geld dat voor de zoveelste keer uit de pot 'grondbedrijf moet komen. WD-burgerlid Kerner hekelde, evenals Roest had gedaan, de be sluitvorming in de raad. De ge meenteraad heeft vorig jaar een be sluit genomen zonder daarvan de financiële consequenties te over zien, oordeelde Kerner. En PPR/ PSP-burgerlid Jacobi vroeg zich vervolgens af hoe het mogelijk is dat maatregelen die het stempel experimenteel droegen, zoals op de Van der Valk Boumanweg, in eens definitief konden worden. De leden van de commissie ver keer moeten het binnenkort uit vechten. LEIDERDORP - De zaak rond de leegstand in het Leiderdorps winkelcentrum Santhorst zit letterlijk en figuurlijk 'muur vast'. Dachten de winkeliers tot begin deze week nog dat er nu snel een soort 'volksverhuizing' op poten zou worden gezet, nu is echter duidelijk dat de aan wezigheid van een muur voor een dilemma zorgt. Wat is het geval: de winke liers ergeren zich al tijden aan het leegstaande pand waarin tot voor twee jaar geleden de Amro-bank was gevestigd. Om de één of andere reden slaagde beheerder Kok er maar niet in het pand aan de zijde van de Van Diepeningenlaan te verhu ren. Hetgeen tot opstand leidde - de middenstand dreigde vorig jaar de huurpenningen niet meer te betalen - en ook tot lu dieke acties als een 'kraakac- tie'. Uiteindelijk leek er een com promis gevonden. Het leeg staande Amro-pand zou in ,tvJéeën worden gesplitst. Eén deel zou in gebruik worden ge nomen door bakker Hendriks en in het overgebleven deel zou zich een schoenenzaak vestigen. Waarna op zijn beurt juwelier De Jonge van de kiosk in het huidige pand van bakker Hen driks zou 'kruipen'. De bakker had al een aanbieding voor een huurcontract in huis. Iedereen tevreden. Dachten de winke liers. Totdat een 'interieurbouwer', zo verklaart De Jonge, de afge lopen dagen roet in het eten ging gooien. Hij werd in het halve voormalige Amro-pand geconfronteerd met een dragen de muur van twee meter lang en dertig centimeter breed. Daar kan ik echt niets mee, moet de interieurbouwer vol gens de juwelier hebben gezegd. Waarna de bakker besloot dan maar niet te verhuizen en de he le operatie op losse schroeven is komen te staan. De Jonge: "Vanwege een stom muurtje..." Hamvraag die nu bij de Santhorst-middenstand leeft: zou er geen interieurbouwer zijn die wel raad weet met dat muurtje? Voorlopig is het wach ten nu op die reddende engel... Oegstgeest moet met name tekort van ruim vijf ton voor 1988 zien te dekken De burgemeester beloofde even eens de tarieven voor het parkeren nog eens in het college te zullen be spreken. Desgevraagd meldde hij gisteren dat daar nog niet aan ge sleuteld is. Wel zullen eerst de klachten van omwonenden worden bekeken, mede 'in opdracht' van de leden van de raadscommissie algemene zaken. Op dit moment kan burge meester Houdijk nog niet zeggen welke maatregelen er eventueel kunnen worden genomen om de overlast aan de Miening terug te dringen. "Wellicht dat de vracht wagens anders kunnen worden op gesteld, maar op dit moment zou ik het verder echt nog niet weten. We gaan erop studeren", aldus de bur gemeester, volgens wie de gemeen te "niet kan voorbijgaan aan derge lijke klachten". Zo zou hun nachtrust worden ver stoord door startende en warm- draaiende motoren. Ook de uitlaat gassen die daarbij vrijkomen zor gen voor overlast. De omwonen den zijn, kortom, allesbehalve ge lukkig met de proef waarmee de gemeente in januari dit jaar begon. Een proef die erop gericht was uit te vinden of de overlast van her en der in het dorp geparkeerd staande vrachtauto's aan banden kon wor den gelegd. Volgens de gemeente belemmeren de vehikels in de woonstraten het uitzicht. Na veel wikken en wegen werd het terrein van Onderwater aan de Miening aangewezen als plaats waar de vrachtauto's zouden kun nen gaan staan. Uiteindelijk kon de gemeente overeenstemming be reiken met Onderwater. Waarna de proef een feit was. Direct daarna bleek dat de vrachtwagenchauffeurs zelf alles behalve blij waren met de proef. Sommigen moeten (te) lang lopen voordat ze vanaf de Miening bij K.Ojjl€COUCCTt hun woonhuis zijn. Daarbij komt De Zoeterwoudse St. Jan's Fanfa- dat het terrein van Onderwater niet re organiseert aanstaande zondag afgesloten is en dat iedere chauf- alweer het laatste koffieconcert feur de gemeente per jaar 300 gul den moet betalen voor het ver plichte parkeerplaatsje. Verlichting Tijdens een speciale bijeen komst op het gemeentehuis voor de chauffeurs, eind vorige maand, kwamen de reacties op de proefpe riode op tafel. Algemeen gehoorde klacht was ook toen dat men de prijs te hoog vindt, temeer daar een aantal chauffeurs die 300 gulden OEGSTGEEST - In grote lijnen kunnen de Oegstgeester raadsfrac ties zich vinden in de zeventien be zuinigingsvoorstellen die B en W hebben gedaan om het financiële tij te keren. CDA-wethouder van Veen (financiën) legde de raads commissie financiën gisteravond uit dat in de voorjaarsnota vooral het geraamde tekort voor 1988 van 5,4 ton tekort van belang is. "Dat moeten we zien te dekken". Een te kort dat bij ongewijzigd beleid in 1989 4,85. in 1990 3,34 en in 1991 WD-raadslid mevrouw van Vlo ten: "Over nieuw raadhuis is eerste woord nog niet eens gesproken, laat staan het laatste(Archieffoto) programma bestaat uit werken van onder andere Mozart, Brahms en Benjamin. De uitvoerenden zijn Marjan Jaspers (dwarsfluit), He- leen Venekamp (harp), Koos Pieete (piano), Ton van Noord (klarinet), Gyorgy Czitra piano) en Jan van der Linden (piano). Dit concert wordt PoldeTCTOSS verzorgd door de St. Jan's Fanfare Jongerenvereniging 'Utopia' or- zelf en Drumband VIOS. Voor de ganiseert komende zondag de 17e pauze speelt de St. Jan's belangrij- poldercross in Zoeterwoude. De ke concourswerken, zoals 'The start is Om elf uur in de Westender. Land of Long White Cloud'en'Die het onderkomen van Utopia bij Brück am Toy'. Na de pauze neemt sporthal De Klaverhal VIOS het programma voor haar r kening. Aanvang zondag kwart Zeven auto's op elkaar KETTINGBOTSING - Zeven au to's zijn gistermiddag op elkaar ge botst op de Wassenaarse Rijks straatweg richting Leiden. Ter hoogte van de Paauwlaan vormde het verkeer tijdens de «pitcuren langzaam een file, dat door onvoldoende afstandhouden en onoplettendheid van enkele be stuurders niet werd gezien. Het ge volg was dat drie auto's bovenop vier stilstaande auto's reden, het geen voor behoorlijk veel materië le schade zorgden. Hondsdrafweg. Heren kunnen 8 of 12 kilometer lopen, dames kunnen twaalf in het Muziekcentrum kiezen uit de 4 of 8 kilometer enju- aan de Schenkelweg in Zoeterwou- niorenlmeisjes dienen 4 kilometer de; de toegang is gratis. Overigens te lopen. Inlichtingen zijn verkrijg- zal het nieuwe seizoen op 20 sep- baar bij Peter Berg, telefoon 01715- tember worden geopend door de 1609. Heineken Fanfare. Jeugdtheater Kindertheater NJT speelt mor gen in de Leiderdorpse Muzenhof de voorstelling 'De held en zijn bruid', bedoeld voor kinderen van af 4 jaar. Het verhaal draait rond prinses Desireé: ze wacht op de man die haar in zijn armen de berg op kan dragen. Aanvang half drie in het theater aan de Cor Gordijn singel 4 in Leiderdorp. Koffieconcert Docenten van muziekschool 'Rijnakkoord' verzorgen zondag, Moderne kunst In de expositieruimte op de zol ders van het Ambachts- en Baljuw huis in Voorschoten zal vanaf mor gen tot en met 3 mei een keuze te zien zijn uit het kunstbezit van de gemeente Voorschoten. De gemeen te bezit een collectie van zo'n 400 werken. Het publiek komt hier wei nig mee in aanraking omdat de meeste kunstwerken in kantoren, scholen en dergelijke hangen. Op de expositie hangt werk van Sterk Schroder, Paul Citroen, Anne Hul- leman, Hannie Bal, Willem Schro- fer, Eric Visser en vele anderen. De tentoonstelling is dagelijks ge- Leiderdorpse Muzenhof (Gordijn singel 4). Aanvang half één. Het de opend van twee tot vijf uur, ook i Vrouw springt op auto om tas te redden VOORSCHOTEN - Een in woonster van Voorschoten is gistermiddag op de Voorschot se Schoolstraat bovenop de au to gesprongen van twee man nen die haar tasje hadden ge stolen. De politie trof de dieven (28 en 29 jaar) en de vrouw op de auto aan in de Koningin Julia- nalaan. De twee Haagse rovers die bij de politie bekend staan om hun praktijken, zijn aange houden. Redder van pauw krijgt cadeautje WASSENAAR - De 13-jarige Derk Sloot uit Wassenaar is gis termiddag in het zonnetje gezet door burgemeester Schoute. Hij kreeg een geschenk als blijk van waardering voor zijn doortastend optreden. Derk Sloot is namelijk de jongen die de uit de kwekerij ontsnapte pauw langs de Was senaarse Rijksstraatweg vorige maand aantrof. Hij wist het dier te vangen, wikkelde het in zijn jas en bracht het naar het asiel aan de Zijdeweg. Per diere nambulance werd de pauw weer terugbezorgd op de kwe kerij, waar hij met open vleu gels door zijn vrouwelijke soortgenoot werd ontvangen. 2,26 ton zal bedragen. Behalve met dat tekort kampt Oegstgeest ook met een slinkende investerings ruimte. Een gevolg van de stagna ties in de woningbouw in Haaswijk waardoor de gemeente onroerend- goedbelastingen en uitkeringsgeld uit het gemeentefonds moet der- De WD liet bij monde van raadslid mevrouw van Vloten we ten de drie miljoen gulden die B en W op de "urgentielijst" hebben ge zet achter het begrip 'huisvesting ambtenaren', te willen schrappen. Er is trouwens niet een fractie te vinden die dat bedrag voor een nieuw gemeentehuis wil laten staan. Van Vloten: "Daar is het eer ste woord nog niet eens over ge zegd, laat staan het laatste". Ge meentesecretaris Willeme vertelde vanochtend dat B en W dit bedrag hebben opgenomen om te laten zien "dat er in elk geval iets moet gebeuren met de ambtelijke huis vesting. Wat? Dat is in onderzoek. Vast staat dat het veel geld zal gaan kosten. Maar die drie miljoen is ujt de lucht gegrepen, er had ook twee of vier kunnen staan". Over de restauratie van kasteel Oud-Poelgeest en het voorstel van B en W om daar geen gemeentelij ke gelden (acht ton, jaarlasten 80.000 gulden) in te steken* her haalde Van Vloten de WD-stand- punten. Het geld moet nu ergens anders vandaan komen, B en W denken aan de verkoop van enkele kavels landgoed maar de VVD sluit liever het buitenbad van Poel meer. CDA'er Verhagen noemde dit beruchte VVD-idee gisteravond "onbespreekbaar". Diezelfde Verhagen heeft moeite met de beperking van de subsidie aan de budgetvoorlichtster in Oegstgeest waardoor deze nog maar één dagdeel per week haar diensten zou kunnen bewijzen. De WD kan zich wel met dit voorstel verenigen, evenals de PvdA ("Er wordt toch nauwelijks gebruik ge maakt van het spreekuur", aldus mevrouw Bosman) maar de PPR is falikant tegen deze bezuiniging. Jeugdsport D66 heeft vooral moeite met de bezuinigingen op de jeugdsport- subsidies. "Van de twee eindjes worst, bezuinigt het college aan het verkeerde eindje", formuleerde Vissers zijn klachten. B en W vin den echter dat als de Oegstgeester sport moet inleveren dit zo alge meen en over de hele linie moet ge beuren. Met het stopzetten van de jeugdsportsubsidies worden alle betrokkenen getroffen en dat is het eerlijkst. De PvdA is één van de weinige fracties die de Lange Voort niet wil schrappen van de urgentielijst. Zo als bekend was er voor deze weg een plan van enkele tonnen ge maakt. bedoeld om de weg zelf en de verkeersveiligheid te verbete ren. Na hoogoplopende discussies werd besloten geld vrij te houden voor alleen het herasfalteren. B en W willen de Lange Voort nu. hele maal eraf halen, de PvdA wil de he-. Ie post weer terug. Andere bezuinigingen die B en W willen doorvoeren zijn: het pri vatiseren van het schoonmaken van de scholen en het verminderen van het onderhoud van de school tuinen, het niet vervullen van één formatieplaats, het doorberekenen van de kortingen düor het rijk op de welzijnssector op de eigen Oegstgeester sociaal-culturele voorzieningen, het verhogen van de leges met tien procent in 1987 en nog eens met zeven volgend jaar en het verschuiven in tijd van en kele voornemens zoals die zijn vastgelegd in het plan rationeel wegbeheer. Elk stukje Nederland heeft z'n eigen nieuws en z'n eigen krant. Zes dagen per week maken wij die krant. Iedere dag anders en steeds weer even compleet en actueel. Met internationaal, nationaal, regionaal èn plaatselijk nieuws. Zo blijf je als lezer op de hoogte van wat er zich afspeelt in de wereld. Van ver van je bed tot dicht bij huis. Redenen genoeg om een abonnement te nemen, - dachten we zo. Jj HUP

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14