Ijshockeyers op C-niveau Atleten helpen Ghana Pauselijk bezoek polariseert Chili Met de watertaxi geen last van files Vairo kiest Fassa Leidse schaaktitel lonkt voor Fritschy Voorburg luidt noodklok Zes jaar en tbr geëist tegen man voor doodsteken agent hoofdstad ZATERDAG 4 APRIL 19R7 SPORT PAGINA 17 CANAZEI (ANP) - Alle gebreken, die het Nederlands ijs- hockeyteam de afgelopen week kenmerkten, hebben zich gisteren tegen Noorwegen in hevigere mate gemanifes teerd. Ook in zijn zesde wedstrijd voor de wereldtitelstrijd in de B-groep bleef het reeds gedegradeerde Oranje zonder overwinning. Noorwegen, vorig seizoen nog C-land, won met 7-4 (4-0, 2-1, 1-3). Nederland, dat één punt heeft, sluit het toernooi in Canazei (Italië) morgen af tegen China. De geblesseerde aanvaller Tony Collard maakte het verloren duel niet eens als toeschouwer mee. Omdat hij toch niet meer kon spe len, was hij al vertrokken. Neder- land, dat eind vorig jaar uit twee oefenduels tegen Noorwegen één punt behaalde, had gedacht te kun nen stunten. De spelers stonden immers niet meer onder degrada tie-druk. Maar zoals vaker in het toernooi startte Nederland bijzon der ongelukkig. Binnen vijf minu ten had Noorwegen twee keer ge scoord. Vooral de laatste treffer was een fout van doelman Hoogendoorn. Coach Vairo haalde hem onmid dellijk van het ijs. Daarmee kreeg Becker vrij van dienst BONN (DPA) - Boris Becker hoeft voorlopig niet in militaire dienst. Dit heeft de Westduitse staatsse cretaris Würznach in het parlement geantwoord op een vraag van de defensie-specialist Soell uit Hei delberg. De tennisser is niet dienst plichtig, omdat hij voor zijn zes tiende jaar naar Monaco verhuisde. De tweevoudige winnaar van de Wimbledon-titel zou bovendien op een andere regel onder de dienst plicht uit kunnen komen. Hij is fi nancieel niet meer afhankelijk van zijn ouders en verdient zijn geld voor het merendeel in het buiten land. Becker schakelde in Milaan in twee sets de Zwitser Jakob Hlasek uit. In de halve finale komt de tweevoudige Wimbledonkam- pioen uit tegen de Joegoslaaf Zivo- jinovic (Joe) en Paolo Cane (Ita). De Zweed Mats Wilander speelt in de andere halve eindstrijd tegen Miloslav Mecir uit Tsjechoslowa- kije. de bizarre dans rond de doellieden een vervolg. Bruijsten verving Hoogendoorn, die eerder in de week zyn koffers al had gepakt uit onvrede met Vairo's beleid. Nog geen minuut later werd het 0-3, no ta bene terwijl Nederland met een man meer speelde nadat een Noor was bestraft. Met een achterstand van 0-4 ging Nederland de kleedka- De tweede periode stond in het teken van licht herstel. In zijn 170s- te interlandwedstrijd maakte Leo Koopmans 1-4, eindelijk eens uit een man-meersituatie. Daarna ver loor Nederland twee keer achter een een bestrafte speler. De Noren profiteerden beide keren: 5-1. Het leek een grote nederlaag te wor den. De derde periode was nimmer Nederlands sterkste. Tegen Noor wegen juist wel. Cuomo, die een slecht toernooi achter de rug heeft, Louwers en Van Gerwen zetten Nederland op 4-6. Eindelijk lever den de man-meersituaties succes op. Maar Ellingsen bracht Noorwe gen op 7-4. Doelman Cor Hoogendoorn houdt zich niet staande tegen de Noorse overmacht. MAASSLUIS (ANP) - Als de atle ten van World Runners volgende week zaterdag in de prijzen lopen, gaat de Westland Marathon een aantal gemeenten flink geld kos ten. De bij de marathon betrokken gemeenten Maassluis, Maasland, De Lier, Naaldwijk, 's Gravenzan- de en Monster verdubbelen het prijzengeld van vier atleten. Dat to tale bedrag komt ten gunste aan de Stichting Orion, die daarmee een van haar projecten op het gebied van de gezondsheidszorg in Ghana mede kan financieren. Het team van de Stichting World CANAZEI (ANP) - Uit de vele aanbiedingen die hij kreeg, heeft ijshockeycoach Lou Vairo gekozen voor die van de Italiaanse eer- ste-divisieclub Fassa. Dat vertelde de trainer van het Nederlands team. Fassa heeft zijn thuisbasis in de ijshal te Canazei, waar de wereldtitelstrijd voor B-landen momenteel plaats heeft. Vairo heeft in zijn eenjarige contract laten opnemen, dat hij be schikbaar blijft voor de Nederlandse selectie. Dit punt was voor hem zo belangrijk, dat hij een lucratievere aanbieding van Chur heeft afgeslagen. Een bestuurslid van de Zwitserse club heeft hem tijdens het WK een contract voorgehouden, waarin niets stond vermeld over het Nederlands team. Vairo: „Ik moest meteen teke nen. Ik werd zo kwaad, dat ik het contract wilde verscheuren". De Amerikaan, die 1 juni bij Fassa begint, vertrekt vlak na de wereld titelstrijd voor zes weken naar Colorado Springs. „Ik ga louter weg, omdat ik daar in alle rust op dieet wil gaan. Ik wil 25 kilo kwijt raken". Runners bestaat tijdens de acht tiende editie van de Westland Ma rathon uit Adri Hartveld, Harry Clague, John Davies en Annie van Stiphout. De in Engeland wonende Hartveld, die in Maassluis de Ne derlandse marathontitel verover de, schonk vorig jaar zijn premie ter grootte van negenduizend gul den aan Unicef. Als eerste Nederlandse mara thon wordt er in Maassluis volgens de IAAF-reglementen gecontro leerd op doping. Met ingang van dit jaar staat de kleinste van de gro te drie Nederlandse marathons (Rotterdam en Amsterdam hebben doorgaans een kwalitatief sterker deelnemersveld) op de internatio nale kalender. De belangrijkste kandidaat voor de overwinning op het altijd win derige parkoers is de Belg Willy van Huylenbroeck. Vorig jaar werd hij eerste in Amsterdam. Ooit werd hij in de hoofdstad de verkeerde kant op gestuurd. Afwezig is de winnaar van vorig jaar, Van Huy- lenbroecks landgenoot Alex Ha- gelsteens. Naast Hartveld is Martin ten Kate de voornaamste Neder landse troef in het deelnemersveld. Dit seizoen bracht ten Kate al de twintig kilometer van Alphen aan den Rijn en de City-Pier-City-loop in Den Haag op zijn naam. Triathlon De Estec-triathlon heeft de in schrijving heropend. Aanvankelijk was er voor het Noordwijkse eve nement slechts plaats voor 160 at leten, maar deze week is de beslis sing genomen nog eens 60 aanmel dingen te accepteren. De (kwart) triathlon staat voor zondag 17 mei op het programma. Voor de wel ge sloten Haaswyk-triathlon in augus tus is er een uitwijkmogelijkheid in de vorm van de Katwijkse triath lon, die een week eerder op zater dag wordt gehouden. LEIDEN - Na vier van de zes te verspelen ronden zit Frits Fritschy vorstelijk in het leiderszadel in de strijd om het Leids schaakkam pioenschap. De Voorschotenaar won tot nu toe al zijn vier partijen en heeft nog slechts één achtervol ger te duchten, de op 3Vz punt staande Ruud Mieremet. De beide rivalen treffen elkaar in de over twee weken te spelen vijfde en te vens voorlaatste ronde. Veel verrassender dan de lei derspositie van Fritschy was in het clubhuis van de Alphense schaak vereniging de teloorgang van titel verdediger Folkert Geertsma. De Katwijk-kopman deed tijdens de derde ronde in zijn treffen tegen Aad van Moorsel pardoes een kwa liteit en de stelling cadeau, waarna de LSG-er de winst simpel kon binnenhalen. In de vierde ronde maakte de aangeslagen Geertsma het nog bonter, door zich tegen de debuterende Rob Hak volledig van het bord te laten schuiven. Mieremet, die eerder een halfje aan Geertsma had gelaten, wist zich in de achtervolging op Frit schy wel staande te houden. Dit via CAIRO (ANP) - Jan Arnouts heeft gisteren zijn optreden tijdens het wereldkampioenschap driebanden in Cairo in negatieve balans ge bracht. Tegen de Mexicaan Bone leed hij zijn derde nederlaag in vijf partijen. Arnouts bezet nu de vijf de plaats. Na een allerbelabberdste start reikte de eindsprint van de horeca-exploitant uit Etten-Leur net niet ver genoeg: 47-50. De Zweed Blomdahl bleef onge slagen door in 35 beurten te win nen van Saad, een van de drie Egyptenaren: 50-28. Blomdahl wordt in het klassment gevolgd door de Amerikaan Torres, die ook nog ongeslagen is. VOORBURG - De Haagse regio dreigt een tweede gerenommeer de basketbalclub kwijt te raken. Voorburg, dat dezelfde opvang- functie vervult voor Leidse bas ketballers, als stadgenoot Wilhel mus dat doet voor voetballers, heeft een gat op de begroting van maar liefst 19.000 gulden. Directe oorzaak van de financiële proble men van de club is de door de gemeente een aantal malen ver hoogde zaalhuur. Voorburg, dat zowel bij de mannen (promotie divisie, rayon eerste klasse) als bij de vrouwen (eredivisie, rayon eerste klasse) op het hoogste plan meestrijdt, heeft een nood kreet doen uitgaan naar de bas- ketbalbond, de gemeente en het Haagse bedrijfsleven. Eerder dit seizoen werd al bekend dat het uit de eerste divisie gedegradeer de Argus aan het einde van de rit vanwege ver opgelopen schul den ontbonden zal worden. moeizame maar wel terechte over winningen op Hak en Noordwij- kerhouter De Boer. Koploper Frit schy had het zelf ook niet gemak kelijk. Zowel Teun van de Vorm als Aad van Moorsel wist het hem in de derde respectievelijk vierde ronde nummer drie en vier knap lastig te maken. De grotere routine van de Leidse Voorschotenaar gaf echter telkens weer de doorslag. Leon Konings herstelde zich na zijn verlies tegen Fritschy met winstpartijen op Termeulen en Van de Vorm. De vooraf grootste kanshebber deelt nu met een score van 3 uit 4 samen met clubgenoot Aad van Moorsel de derde plaats. Extra duels op kalender LEIDEN - In het voetbalprogram ma van dit weekeinde zijn door de KNVB nog enkele wijzigingen of toevoegingen aangebracht. Zo is in de vierde klasse van het zaterdag voetbal het duel tussen Hazers- woudse Boys en Sleutels ingelast. Ook op zondag en in de reserve- klassen zijn er wedstrijden toege voegd. In de vierde klasse B speelt Tey- lingen morgen thuis tegen Alphen dat bij winst koploper LDWS tot op een punt nadert. In de onderste regionen neemt Randstad Sport het op tegen Unitas Leiden. Dat duel begint om 14.00 uur. Basketbal Op het basketbalprogramma staan voor vanavond de returns in de eerste ronde van de play-offs om het landskampioenschap, dat dit jaar voor het eerst gespeeld wordt om drie gewonnen wedstrij den ('best of five'). Orca's ontvangt op Urk het favoriete Den Helder, landskampioen Den Bosch reist naar Groningen voor het treffen met Donar. In de Evenementenhal is inmiddels een nieuw scorebord aangebracht, zodat het met de tijd niet meer fout kan gaan. In de eer ste divisie speelt Luba Leiden bij Rotterdam-Zuid. In de promotiedivisie bij de vrou wen wordt morgenavond de streekderby Lisse:MSV (19.30 uur) afgewerkt. Grasshoppers ontmoet vandaag Sea Devils. In het rayon probeert Blitz in zijn voorlaatste wedstrijd de eerste competitie winst te pakken tegen MSV (Northgohal, 18.15 uur) en probeert Leiderdorp het geschonden imago op te poetsen tegen Midland (Op Dreef, 19.45 uur). Grasshoppers ontvangt Gunco 2 (17.15 uur). BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE MEXICO STAD „Als ik Pino chet was dan zou ik haast denken dat de Paus het op een akkoordje heeft gegooid met de communis- k ten", zo liet een westerse diplo- i maat zich ontvallen toen hij de ac tiviteiten van Johannes Paulus de Tweede tijdens de eerste dagen van zijn bezoek aan Chili nog eens op een rijtje zette. door Rob Sprenkels Oproepen tot respekt voor de mensenrechten, sociale rechtvaar digheid en een spoedig herstel van de democratie. Praten met opposi- i tie-leiders, inclusief die van de linkse partijen die volgens gene raal Pinochet nooit meer aan de Chileense politiek zouden mogen meedoen. Het aanhoren en omhel- sen van vertegenwoordigers uit sloppenwijken die fel tegen de dik- tatuur protesteren. Herinneren aan de duizenden slachtoffers van het schrikbewind. Er zijn al verschillende ten geweest dat de visite van Jo hannes Paulus de Tweede aan Chi lli meer heeft gehad van een anti- diktatoriaal protest dan van een evangelische missie. Zo kwam het al meteen na de aankomst van de Paus tot de eerste straatgevechten. Demonstranten bekogelden de uit- gebreide escorte achter de speciaal vervaardigde „Papamobil" met stenen en de „carabineros". de ge- militarizeerde politie-agenten, grè- -pen hard in. „Wojtyla, Wojtyla, neem mee de gorilla", zo riepen ondanks al het traangas, de zwiepende wapen stokken en de groen, rood, zwart, blauw spuitende waterkannonen duizenden Chilenen luidkeels. Wat de Chilenen willen is dat Jo hannes Paulus het „werkelijke Chili" ziet: het Chili waar wordt ge moord en gemarteld, het Chili waar men geen geld heeft voor gas, licht of water, het Chili waar dage lijks honger wordt geleden. Pinochet probeerde de paus er op het vliegveld nog van te overtui gen dat het „internationale com munisme" de grote schuldige is voor alle choas. Maar tevergeefs, zo lijkt op het eerste gezicht. Al voor zijn aankomst in Santia go had Johannes Paulus laten we ten dat hij ervan op de hoogte was dat hij een land met een diktato- riaal bewind zou gaan bezoeken, ook al zou het dan slechts om een „transitoor"-bewind gaan, een soort van overgangs-diktatuur dus, en niet om een „definitieve dikta- tuur" zoals in Polen. De door Pinochet gecontroleer de media wisten een heel aparte versie van die pauselijke uitspra ken te geven: zo zou Johannes Paulus alleen hebben gezegd dat het er in Chili een „overgangsbe wind" aan de macht is. De officiële woordvoerder van Pinochet, Francisco Cuadra, liet desgevraagd weten dat hij alleen deze versie had gehoord en gele zen. „Voortreffelijk", zo voegde hij er nogal cynisch aan toe. Op de Chileense televisie is dage lijks het Chili te zien dat Pinochet zo graag aan de paus had willen op dringen: grote, moderne houtzage rijen, op volle toeren draaiende mijnbouwmachines, nieuwe auto wegen, keurig in het pak zittende kantoorklerken, een leger met snelle straaljagers, imponerende oorlogsbodems en heldhaftige sol daten. Niets geen straatgevechten of sinds langer dan een maand in hongerstaking zijnde politieke ge vangenen; niks geen armoe of mi sère. De paus heeft geprobeerd om neutraal te blijven. Iedereen heeft zijn zegje mogen doen en is geze gend, inclusief generaal Augusto Pinochet. Maar wel heeft Johannes Paulus zich bijna onvoorwaarde lijk opgesteld achter de Chileense kerk. En daarmee heeft hij zich dan toch vrij direkt tegen Pinochet gekeerd, want de Chileense kerk is sinds de staatsgreep van 1973 van begin af aan op de bres gesprongen voor de mensenrechten. Het pauselijke bezoek heeft de situatie eigenlijk alleen maar ver der gepolariseerd. De huidige straatgevechten spreken voor zich. Maar dat niet alleen. Zo zullen de spanningen tussen kerk en staat waarschijnlijk nog explosiever worden dan ze al waren. En de gemiddelde Chileen zal uit de woorden van Johannes Paulus de Tweede ongetwijfeld de nodige moed hebben geput om zich nog aktiever tegen de onderdrukking te verzetten. AMSTERDAM (ANP) - "Een ie der moet het duidelijk zijn dat je met de handen van de politie moet afblijven". Om dat tot uiting te brengen in de strafmaat heeft de Amsterdamse officier van justitie mr. Goes gisteren zes jaar gevange nisstraf en onvoorwaardelijke tbr geëist tegen een 32-jarige man uit Amsterdam. De Amsterdammer bracht op 5 augustus van het vorig jaar op de Amsterdamse Zeedijk de 29-jarige hoofdagent van politie Peter Lug- ten met een groot slagersmes zoda nige verwondingen toe dat de agent door bloedverlies ter plaatse overleed. De verdachte was niet op de zit ting aanwezig. Hij weigert sinds de steekpartij nagenoeg ieder contact en wilde niet verschijnen. Uit de getuigenverklaringen waaruit rechtbankpresident Van der Schroeff citeerde kwam een beeld naar voren van wat zich op 5 augustus op de Zeedijk moet heb ben afgespeeld. Twee agenten, te voet surveillerend in deze om de heroïnehandel beruchte straat, werden geconfronteerd met een Surinaamse man die in zijn land staal tegen hen begon te schreeu- De man werd meegetroond, door een metgezel en even leek het of het incident gesloten was. Toen kwam hij echter terug, roepend dat de agenten hem naliepen. De agen ten ontkenden dat, maar de man liet zich niet kalmeren. Toen hij een groot mes tevoorschijn haalde, vroegen de agenten, van wie in middels één een vuurwapen had getrokken, om assistentie. Op her haalde maningen om het mes te la ten vallen reageerde de man niet, ook niet toen de versterkingen wa ren gearriveerd. Hij riep dat hij God was, zwaaide wild met het mes om zich heen, en maakte er stekende bewegingen mee. De agenten probeerden hem met behulp van de wapenstok uit te schakelen. Toen hoofdagent Lugten hem van achteren probeer de te overmeesteren, draaide hij zich om en stak krachtig op de hoofdagent in, daarbij een slagader doorborend. Eén van Lugtens col lega's loste daarop een waarschu wingsschot, een tweede schoot ge richt en raakte de man in de heup. Tenslotte kon hij worden over meesterd en afgevoerd. De verdachte heeft vrijwel iedere medewerking aan het onderzoek geweigerd. De summiere verkla ringen die hij wel heeft afgelegd zijn tegenstrijdig. Aanvankelijk be kende hij opzettelijk te hebben ge stoken, later verklaarde hij dat hij het mes juist aan de politie had wil len afgeven. Aan het onderzoek in de observatiekliniek wilde hij evenmin meewerken. De man is verslaafd. Sinds 1977 is hij regelmatig in aanraking met justitie geweest, onder andere we gens poging tot doodslag en over tredingen van de Opiumwet. Na de dood van zijn zoontje, het stuklo pen van zijn relatie en het verlies van zijn baan ging het verder berg afwaarts met de man, die uiteinde lijk "heen en weer slingerde tussen detentie en verslaving", zoals de officier het uitdrukte. De ouders van Peter Lugten, die op de publieke tribune zaten, kon den na afloop van de zitting hun emoties niet meer baas. Zij staken hun verontwaardiging over de eis, die zij als veel te laag ervoeren, niet onder stoelen of banken. Collega's en vrienden van Peter Lugten, die in groten getale aanwezig waren moesten de ouders kalmeren. Uitspraak 16 april. Een nieuwe verschijning in de Amsterdamse grachten AMSTERDAM - Een wethouder die de burgemeester probeert vliegen af te vangen en rondvaar- trederijen die slapende toezien hoe er onder de naam watertaxi's con currentie op het Amsterdamse wa ter komt. Ben Bosboom lijkt al succes te hebben nog voor zijn eer ste watertaxi in de vaart is. Het wel en wee van een aardig Amster dams initiatief. door Huub Klompenhouwer Voor Ben Bosboom was de vin ding van een watertaxi eigenlijk een vanzelfsprekendheid. De Am sterdammer woonde als fotograaf aan het water van de Lijnbaans gracht in het midden van de stad. Achter zijn huis had hij een punter- tje met buitenboordmotor. Daar mee ontdekte hij dat hij veel stip ter op tijd op afspraken kwam als hij de boot nam, dan wanneer hij zich door het drukke verkeer moest begeven. Toen al werd dat idee van de watertaxi geboren. Maar de fotografie boeide hem meer dan zijn vervoersplannen. Die tijd zou nog wel komen. En die tijd kwam ook, toen hij de brui aan de fotografie gaf. Vier jaar geleden begon hij se rieus zijn plan op poten te zetten. Belde met de accountant van de ta xicentrale in de hoofdstad om eens te horen hoe het met de tarieven en vergelijkbare salarissen zat. Zelf was hij ook nog eens een paar maanden taxichauffeur geweest. Ben Bosboom: 'eigenlijk vanzelfsprekend'. Die accountant bleek niet alleen accountant, maar meteen ook be stuurslid in dat taxiwereldje. Daar vonden ze het wel een leuk idee, zo'n watertaxi. Moeilijker lag het by de rond- vaartrederijen, die het taxi-idee wel aardig vonden, maar toch wat bezwaar hadden tegen de drukte op het water. "Er was er maar een die ook dacht aan het feit dat ik met die watertaxi ook wel eens concurrent kon zyn van hun rond vaarten. Wantje hebt natuurlyk ge lijk. Het uurtarief van de watertaxi is 75 gulden. Als je dat met zeven man doet is het net een tientje de man en heb je je eigen rondvaart boot. Je kunt zelf zeggen waar je heen wilt". Bosboom wist de man echter te overtuigen dat het voor die rederij en om een heel klein percentage gaat van de vaarten en dat het aan de andere kant het beeld van Am sterdam weer positief beinvloedt. En dus meer toeristen naar de hoofdstad trekt. Er spreekt nog steeds verbazing door in zijn relaas. Verbazing over de gretigheid en gulheid waarmee de gemeente hem tegemoet kwam. Tel maar op: Een vergunning voor tien watertaxi's, een ligplaats naast het Noord-Zuidhollands Koffie huis met de kans een fraai kantoor te bouwen zelfs. "Alleen al deze plek is een fortuin waard", lacht Bosboom. "Er is een rederij op me afgekomen die me twee ton bood als-ie mijn plannen over kon ne men. Ik heb er eeriyk gezegd wel even over gedacht. Maar nee, toch niet". Hoe ziet dat watertaxiplan er nu precies uit? Bosboom wil het wel kwyt. Begin mei start hy met vier watertaxi's. Scheepjes van ruim 7 meter lang en 2,5 meter breed. Ont worpen naar zyn eigen idee, maar uitgewerkt door scheepstekenaar Martin Bekebrede uit Workum. Een vry lichte Volvo-Pentax-mo- tor voert het scheepje aan. Ruime plek binnen voor zeven personen, terwyl er by drukkere vaarten ook nog wel wat passagiers op het dek kunnen staan. Een koelkastje aan boord om a raison van een riks per drankje ook nog wat te schenken. Vanaf het moment van instap pen gaat de meter lopen: 75 gulden per uur. "Een tochtje naar byvoor- beeld het Marriot-hotel duurt zeker korter dan per taxi in het spitsuur. We hebben uitgerekend dat het rond de 17,50 zal gaan kosten. Want het vaart er naar toe binnen het kwartier". Die vier bootjes moeten van acht uur 's morgens tot twaalf uur 's nachts door de grachten varen. Ben Bosboom heeft al uitgerekend dat het niet alleen veel comfortabe ler is dan een taxi, maar ook snel ler. Zeker rond de spitsuren. Op stoppingen zyn er op het water niet. En Amsterdam is niet voor niets het Venetië van het Noorden. By een bedryf liep hy stage om management onder de knie te kry- gen. Omgang met personeel. Want zyn project vraagt zestien vaste schippers plus een aantal oproep krachten. Hy heeft een voorkeur voor vrouwen als het om taxischip pers gaat. Waarom? "Ik wil kost wat kost voorkomen dat de water taxi het imago krygt van de taxi in Amsterdam. Als je de Amerikaan se pers er op na leest is het een van de slechtste bedrijfstakken in de wereld. Zonder belazeren, grote monden en intimidatie kun je vol gens die Amerikanen niet meer een taxi nemen". "Dat is natuurlyk overdreven, maar de taxiwereld is wel verziekt door allerhande provisiesystemen. Ze verdienen göed by aan ritjes naar diamantslyperyen en seks clubs. Daar willen we beslist niet aan mee doen. Aan de andere kant zie je dat ook vrouwen op de taxi een stuk beleefder en aardiger zyn dan veel mannen, de goeden niet te na gekomen." Bosboom verwacht dat begin ju ni de watertaxi echt ingevoerd zal zyn in de hoofdstad. Volgens zyn bedrijfsplan zal het nieuwe feno meen dan voor 60 procent voor be drijven varen, voor 30 procent toe risten vervoeren en 10 procent Am sterdammers rondvaren. Voor het publiek op de wal heeft hy ook grappen in petto. Een lichtkrant, waar hy boodschappen kan laten lezen als "met de watertaxi hebt u geen last van parkeerklemmen" en "files zyn er niet op het water".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17