Vier cellisten in concours-finale KIJK UIT VRIJDAG 3 APRIL 1987 KUNST PAGINA 25 De bekende politicus Th. H. JOEKES signeert zijn nieuwe boek Kersen In September op zaterdag 4 april van 15.00 -17.00 uur bij boekhandel Kooyker, Nieuwe Rijn 13 U bent van harte welkom 'Dokter Faust': opera in acht delen van F. Busoni. Muzikale leiding: Lu cas Vis. Regie: Franz Marijnen. Met Victor Braun, Lieuwe Visser, Mario Brell, Horst Hoffman, Mary Jane Johnson e.a. De Nederlandse opera, het Nederlands Operakoor en het Ne derlands Philharmonisch Orkest. Volgende voorstellingen op 7, 9 en 16 april; ook 's middags op 5 en 12 april. AMSTERDAM - Busoni, die zijn vierde opera 'Dokter Faust' als zijn belangrijkste werk be schouwde heeft dit levenswerk niet zelf kunnen voltooien. Twee scènes werden voltooid door zijn leerling Jarnach, zodat de opera in 1925, een jaar na de dood van de componist in première kon gaan. Gisteravond was in het Muziektheater deze opera in een nieuwere versie te horen en te zien. Antony Beaumont heeft on langs de twee scènes zelf op nieuw voltooid. Het verhaal, in het kort: Faust, die zich in de nesten heeft ge werkt krijgt via een toverboek de gelegenheid om geesten op te roepen. Hij ondertekent vervol gens een contract met Me- phistopheles die nu tot aan zijn dood zijn dienaar zal zijn. (daar na worden de rollen omgekeerd). Door de diensten van de duivel lukt het Faust grote indruk te maken op de bruiloft van de her tog van Parma. Zozeer zelfs dat de hertogin verliefd wordt op Faust. Veel later baart ze een dood kind (van Faust) en is tot bedela res gedegradeerd. Faust spreekt dan vlak voor zijn dood nog maals een bezwering uit waar door hij zijn leven aan zijn dode baby vermaakt. Als hij sterft ver rijst er een jongeling op de plaats van de baby. Faust is zelfs de duivel te slim af. Gezien het onderwerp van de ze opera is het niet verwonderlijk dat er een duistere sfeer uit 'Dok tor Faust' op het publiek af komt. Donkere kleuren over heersen doordat de componist bijna uitsluitend mannenstem men heeft gebruikt (de enige vrouwenstem is de hertogin). Het orkestaandeel is belangrijk en Busoni toont aan dat hij be halve pianist ook een kleurrijk instriimentator was. De bruine en grijze kleuren wisselen elkaar Finalisten van het cello-concours in Scheveningen: v.l.n.r. Richard Les ter (Engeland), Johanna Pieker (Oostenrijk), Gustav Rivinius (Duits land) en MichaélaFukacova(Tsjecho-Slowakije). (foto anpi DEN HAAG (GPD) - Het Cello concours in Scheveningen wordt door alle betrokkenen (jury, deel nemers, publiek) als een door slaand succes beschouwd. Reden voor de organiserende Adama-Zijl- strastichting om over twee jaar op nieuw een aan de cello gewijd con cours te houden. Vanavond (vrij dag 3 april) wordt bekend wie tot beste cellist(e) wordt uitgeroepen. De uitslag en de daarop volgende prijsuitreiking worden recht streeks vanuit het Circustheater door de televisie (AVRO) uitgezon den. Het niveau van de meeste deel nemers wordt algemeen als hoog gekwalificeerd. Helaas geldt dit niet voor de Nederlandse kandida ten die al in de eerste van de drie ronden uitvielen. Geconstateerd moet worden dat zij zich nog lang niet kunnen meten met het spel peil dat hun buitenlandse collega's ten gehore hebben gebracht. Of het Scheveningse Muziekcon cours - dat volgend jaar in het te ken van de dwarsfluit staat - ooit de allure van een Elizabeth-con- cours (piano en viool) krijgt, valt nu nog moeilijk vast te stellen. De enthousiaste reacties van de direct betrokkenen en vooral van de uit internationaal vermaarde cellisten bestaande jury, zijn in elk geval hoopgevend. Aangenomen mag worden dat, zoals gebruikelijk, de aandacht die de televisie aan het evenement besteedt het aanzien van het concours onder een groter publiek zal doen toenemen. Gustav Rivinius (21) uit de Bondsrepubliek wordt als de be langrijkste kanshebber voor de hoofdprijs van 30.000 gulden be schouwd. Hij ontving eerder, de tweede prijs op het Rostropo- vitsch-concours in Parijs. Maar de drie andere finalisten - de Tsjechi sche Michaele Fukacova (28), de Engelsman Richard Lester (28) en de Oostenrijkse Johanna Pieker (23) - zijn eveneens van zeer hoog niveau, zodat vooraf niets over de uitslag vaststaat. Een extra prijs wordt ter beschikking gesteld voor de beste uitvoering van een werk voor cello en orkest van de Neder landse componist Hans Kox. De publieke belangstelling voor het concours dat op 23 maart be gonnen is met de voorronden, is groot. De zaal met 1200 plaatsen is vanavond geheel uitverkocht. In totaal hebben 63 cellisten uit 18 landen aan de strijd meegedaan. Daaruit zijn 18 deelnemers voor de halve finale geselecteerd. Van hen drongen er 4 door tot de finale. De Amerikaan Steven Honigberg (25) haalde het net niet en werd be loond met een eervolle vermel ding. Buddy Rich overleden LOS ANGELES - Buddy Rich, de legendarische jazzdrummer en bandleider, is donderdag aan een beroerte overleden. Hij is 69 jaar geworden. Vorige maand onder ging hij een langdurige operatie, waarbij een hersentumor werd ver wijderd. Buddy Rich heeft gespeeld met groten als Count Basie, Dizzy Gil lespie en Benny Goodman. Twin tig jaar geleden richtte hij zijn ei gen band op.- T oonkunstorkest gaat naar Polen LEIDEN - Het Toonkunstkoor Leiden gaat een concertreis door Polen maken. De reis begint op tweede paasdag en zal een week duren. Gedurende de zes concer ten, die op het programma staan, worden uitsluitend werken van Nederlandse componisten uitge voerd. Zo vermeldt het programma de namen van Carel Anton Fodor, Albert de Klerk, Alexander Voor molen en Herman Strategier. Het Toonkunstorkest onder lei ding van René Vérhoef treedt tij dens de Poolse tournee in War schau, Poznan en Gniezno op. De reis naar Polen wordt gemaakt in het kader van een cultureel uitwis selingsprogramma, dat in novem ber vorig jaar het Poolse koor Me trum naar Nederland bracht, het Toonkusntorkest zal in Polen een aantal concerten verzorgen samen met dit koor. De bedoeling is dat burgemeester Goekoop een ge deelte van deze concertreis mee zal maken. Horst Koffen Mary Jane Johnson als bruidspaar in Busoni's 'Dokter Faust'. (foto Leo van veizeni steeds snel af en door de vele mo dulaties krijgt het geheel een wat onbestemd karakter. Een vondst in het instrumenta rium is het kerkorgel, bespeeld door Christiaan Ingelse. Het klonk levensecht, maar waar schijnlijk was hét een opname uit een kerk. De ouverture toont al meteen het onheilspellende karakter dat de gehele opera door wordt vol gehouden. Het doodsritme van de langzame sarabande komt herhaaldelijk terug evenals het melodische interval, de tritonus, ook wel de 'diabolus in musica' genoemd. Net als in Verklarte Nacht van Schönberg lopen de harmonieën in elkaar over en op den duur geeft dit een vermoeiend effect. Wie ervan houdt kan er drieën half uur lang van genieten. Wat mij betreft was vooral het tweede bedrijf te langdradig. Dit lag niet aan het Nederlands Philharmonisch Orkest dat de hele avond onder leiding van lei ding van Lucas Vis geconcen treerd en accuraat speelde, ook de solisten voelden de sfeer goed aan. De bas Victor Braun had een zware rol als Faust en over tuigde in zijn rol als vermoeide oude man die met zijn laatste duistere krachten het geluk naar zich toe wil halen. Donker waren ook de kleuren, van het decor (ontwerp; Paus Staples): veel zwart met meestal zeer spaar zaam licht. Het decor werd gedomineerd door twee enorme beweegbare trappen die als een soort harmo- nika konden stijgen en dalen en veranderen in een gewone vloer. Dit gaf aanleiding tot allerlei si nistere effecten als een 'deus ex machina' of liever 'diabolus 'ex machina'. Alle bewegingen zoals het op- en aflopen van de tappen door de zangers en koorleden gingen langzaam en gedragen. Wellicht heeft regisseur Franz Marijnen hiermee de duistere symboliek willen uitbeelden. Toch irriteerde soms het gebrek aan actie. Mephistopheles gezongen door Mario Brell was met zijn iets lichtere stem een goede te genpartij voor Faust. Lieuwe Visser maakte indruk eerst als assistent van Faust en even later in een heel andere, flitsende rol als ceremoniemeester op de her togelijke bruiloft. Vermelding verdient voorts dit bruidspaar (in schitterende kle ding) gezongen door Horst Hoff man en Mary Jane Johnson. Deze stralende sopraan vorm de een welkom contrast met de vele donkere sombere mannen stemmen die de opera beheer sen. Horst Hoffman gaf blijk van een heel eigen optreden en boei de met zijn enigszins rauwe stem. De Nederlandse Opera heeft in deze produktie de vele mogelijk heden van het prachtige Muziek theater weer ten volle uitgebuit. FRANK DEN HERDER. Exposities Roesink LEIDEN - De Leidse Schouwburg heeft zich al geruime tijd gevoegd in de trits van bibliotheken en banken, verpleeg- en koffiehuizen, hotels en andere horeca zaken, waarvan de doorgaans kale wanden worden ge- of ontsierd door werk van beeldende kunstenaars. In enkele gevallen gaat het om bekende kunstenaars, in de meeste andere om kunstenaars, die nog aan de bak moeten komen. Soms houden de tentoongestelde werk stukken Verband met wat in de niet als galerie bedoelde ruimte door gaans gebeurt - zo kan een reeks por tretten van beroemde schrijvers of een op een bepaalde romanfiguur geïnspireerde serie tekeningen in een bibliotheek evenals een collectie theaterfoto's of een aantal aan het theaterleven gewijde verzameling schilderijen in een schouwburg als functioneel worden beschouwd - soms is het niet meer dan goedkope wanddecoratie. Trouwens, een bol- lenveldje of een bukkend danseresje in een visrestaurant doet het meestal minder goed dan een zeegezicht of een prent van een oude bomschuit. Een kwestie van sfeer en van smaak kortom. Maar zolang aankomende of pas gear riveerde kunstenaars geen miljoenen künnen opstrijken met hun schilde rijen en om allerlei redenen niet hun entree kunnen maken in een erkende galerie moeten ze elk middel aangrij pen om hun werk onder de aandacht van het publiek te brengen. Daar is weinig op tegen zolang er geen knol len voor citroenen worden verkocht. Wie de plaatselijke expositie-agenda er op naslaat moet wel tot de conclu sie komen dat er veel op het gebied van de beeldende kunst wordt gepro duceerd. Of er ook relatief veel van deze kunst wordt verkocht, blijft de vraag. Voor de artiest geldt in elk ge val dat zijn werk wordt gezien. Zo heeft bijvoorbeeld Rachel Roe sink kans gezien om een expositie te krijgen in de Leidse Schouwburg, voorwaar geen slechte omgeving sinds de restauratie in de jaren zeven tig. Hoewel haar werk ook bestaat uit olieverf en lithografiën, heeft de Leid se kunstenares voor deze tentoonstel ling een keuze gemaakt uit haar vele aquarellen. Het gaat om drieentwin tig werkjes, landschappen zowel als zeegezichten. De kwaliteit van deze collectie is goed genoeg bevonden om de opening van Roesinks expositie te laten verrichten door burgemeester C.H. Goekoop. Wie er net als hem vol doende tijd voor uit kan trekken en de tentoonstelling, die tot medio mei duurt, wil bezoeken, vindt de schouwburgdeur behalve tijdens voorstellingen geopend op werkda gen van 10.00 tot 17.00 uur en op za terdag van 10.00 tot 12.00 uur. Bruijning Ook in het doorgaans drukbeklante Art Tea House aan de Stille Mare hangt weer wat nieuws-aan de de muur. Het betreft werk, uitgevoerd in (o.m.) acryl en olieverf, van de Leidse kunstenaar Hilbrand Bruijning, die welhaast geobsedeerd moet zijn door (bakstenen) muren, gezien de grote nauwkeurigheid waarmee ze op het linnen zijn gezet. Wie in het theehuis de brunch gebruikt wordt ook gecon fronteerd met de visuele 'grapjes' van Bruijning, die door middel van be schilderde panelen mannetjes met in de wind wapperende stropdasjes aan zijn brein doet ontspruiten. En een geschilderd bosje tulpen wordt bui ten de lijst aangevuld met een aantal aan de muur bevestigde namaak- bloemen. En in één van Bruijnings objecten is een gele tennisbal ver werkt, wellicht ter verhoging van het komische effect. Verre van komisch is het werk 'Ecco Homcf, dat de lucht vervuiling tot onderwerp heeft. Be halve deze Bruijnings hangen er ook prijskaartjes aan de muur, waarop be dragen staan vermeld tot ver boven de duizend gulden. Deze expositie duurt tot en met 7 mei. Rosier Airbrush-werk van Riet Rqsier-Sneij- ders, geboren in Leiden en woonach tig in Katwijk, is te bezichtigen in de Holiday Inn. Volgens een door dit ho tel- 'a better place to be' - uitgegeven persbericht kan het werk van Riet Rosier het best worden getypeerd als surrealistisch, 'soms zeer gepronon ceerd, dan weer vaag mystiek' en dat in de meest uiteenlopende beeldende technieken. De laatste techniek die zij zich eigen heeft gemaakt is de air- brush-techniek, waarbij een kleine verfspuit, aangedreven door een com pressor, de verf op papier en doek brengt. Dit airbrush-werk is naast een aantal van haar andere werkstukken de gehele maand april te zien, in de blauwe gang van dit hotel, waar men altijd terecht kan. LATV De Leidse Amateur Fotografen Ver eniging (LAFV) exposeert van 5 tot en met 18 april in de Leidse Waag. De tentoonstelling omvat 75 foto's in kleur en zwart/wit en 80 dia's. Voorts hangen er op deze expositie, die ge houden wordt onder de titel 'Fotodia- loog', 75 foto's van van fotoclub FK Luna uit Tsjecho-Slowakije, waarmee de LAFV een uitwisseling heeft. De opening van deze tentoonstelling is morgenmiddag (17.00 uur). Openings tijden: zondag t/m vrijdag van 12.30- 17.00 uur (donderdag ook van 19.00- 21.00 uur) en zaterdag van 11.00 -17.00 uur). Kienjet Leidenaar Bert Kienjet laat zich even min onbetuigd. Hij stelt zijn werk tot en met 24 april ten toon bij in galerie Stelling aan de Lange Mare. Zijn ex positie wordt morgenmiddag (17.00 uur) geopend. Men kan er vervolgens terecht van woensdag tot en met za terdag van 12.00-17.00 uur. P.R. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur, zo. van 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel, expositie 'Met de dood voor ogen', t/m 5/4; aan winsten moderen kunst, t/m 26/4; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4; ma. t/m vr. 10-17 uur, zo. 14-17 uur. Stadhuis - tentoonstelling over de Open School, tot eind april; ma. t/m vr. 8.30-16.30 uur. Sylvius laboratorium - Wassenaarse- weg 72, Lous Stuijfzand, samenge stelde landschappén, tot 1/5; tijdens werkdagen. Galerie-Atelier Treetje Lager - hoek Oude Rijn/Pelikaanstraat, tekeningen en grafiek van Saskia Splinter en Nienke Raven; t/m 25/4; woe. en vr. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur, do. 13.30-18 uur en 19-21 uur. Piggelmee - Janvossensteeg 59, Feng, tekeningen met als thema maskers, Griekse mythologie, drama en thea ter, t/m 30/4. Galerie AZL - tentoonstelling Gra fiek, uitgegeven door Zeger Reijers, t/m 5/4; dag. 10-17 uur. Hooglandse kerk - werk van kunste naars die tevens christen zijn, t/m 30/ 4; ma. 13-15.30 uur, di.-vr. 11-15.30 uur, za. 10-16.30 uur. Lakgalerie - Cleveringaplaats, L.P. Boone, schilderijen, collages, teke ningen, t/m 17/4; ma, t/m vr. 10-22 uur, za. en zo. 12-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3 - per manente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Zaailing - Hooigracht 41, Lidie Bos sen, olieverven, acryls en pastels, tot Pasen; di. t/m za. 9-21 uur. Openbare bibliotheek - Nieuwstraat, schilderijententoonstelling van Ruth Kübler, t/m 27/4. Caeciliastraat 18 - Tika Kauffman, zeefdrukken, Alice Kunfman, portret ten, Eve Pourquié, etsen en aquarel len, Marianne Zwollo, gouaches, teke ningen in kleur pastels en acryl op pa pier, tot 22/5; ma. en di. van 13-17 uur. Leiderdorp Leythenrode - Hoogmadeseweg, aquarellen Anne Idsinga-Feyen, t/m 18/4; dag. van 10-20 uur. Elisabeth ziekenhuis - Simon Smit- weg, gouaches van Huysman, t/m 26/ 4; dag. 8-17.45 uur, za. en zo. van 8-15 Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, 'werkkamer in het groen', april en mei; di. 19-21 uur, woe. 10-12 en 14-16 uur, do., za. en zo. 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Het ei is in, 4/4 t/m 23/4; woe., do. en zo. 14-16 uur, za. 10-16 uur. Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, Aquarel len van Sonja Dwinger, t/m 30/4; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. van 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg, Al fonso Ramón Torcal, schilderijen en grafiek; Pieter van Heerden, klein- plastiek in brons, 5/4 t/m 10/5; vr., za., zo. van 10-20 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnburg - Oude Vlietweg 6, 'Rijnsburgers laten Rijns- burg zien' en de vaste collectie 'De Andere Middeleeuwen', tot 5/9; vr. 19- 21 uur, za. 10-16 uur. Wassenaar Hotel Wassenaar - schilderijen van Leny van Horssen en Rineke Waas dorp, t/m 30/4. Noorden De Watergeus - Simon van Capelweg 10, etsen, aquarellen en olieverven van José Calsina, t/m 24/5; di. t/m zo. vanaf 12 uur. Lisse Galerie De Nachtegaal - Heereweg 10, schilderijen van W.H. Dirven, maand april; dag. 9-23 uur. H Voorschoten Openbare Bibliotheek - Wijngaarden laan, Curacaose schilder Rudi Marti na, t/m 18/4. Noordwijkerhout Leeuwenhorst congrescentrum - Lan- gelaan 3, werk van grafisch genoot schap drukkerstroost, tot 15/6; dag. 9- 21 uur. Concerten Klassiek Het Toonkunstorkest Leiden geeft zondagmiddag een concert in de Wit te Kerk in Noordwijkerhout. Het con cert wordt geleid door de dirigent Re né Verhoeff. Als solisten werken mee de organist/componist Folkert Grondsma en de hoboist Hans Ros kam. Er zullen werken van Neder landse componisten worden uitge voerd. Het programma vermeldt de Vierde Symfonie van Carel Anton Fo dor, het Concert voor orgel en strijk orkest van Albert de Klerk, de Pasto rale van Alexander Voormolen en de Partita in modi antichi van Herman Strategier. Aanvang 15.00 uur. Ödile van Eek (hobo) en Marijke van der Harst (piano) verzorgen zon dagmiddag een lunchconcert in de Wassenaarse Pauwhof. Ze zullen werken vertolken van o.a. Schuman, Andriessen, Poulenc en Yvon. Aan vang 12.00 uur. Alwin Bar geeft geeft maandag avond het laatste recital van de Cho- pin-cyclus bij K&O. Op het program ma van de pianist staan Mazurka's, Polonaises, het Andante spianato en Grande Polonaise opus 22 en de der de sonate opus 58. Aanvang 20.15 uur. De pianist Ronald Brautigam is woensdagavond voor de derde keer in dit seizoen bij K&O te beluisteren. Hij brengt de Etudes Symphoniques van Robert Schumann ten gehore als mede de suite 'Schilderijen van een tentoonstelling' van Modeste Mous- sorgski. Aanvang 20.15 uur. Het Heidelberger Kammerorches- ter geeft woensdagavond een concert in de Hartebrugkerk. Er zullen werken worden uitgevoerd van Bach, Vivaldi, Pachelbel, Purcell en Tele- mann. Aanvang 20.00 uur. Het Brabants Kamerorkest geeft woensdagavond een concert in de Dorpskerk van Katwijk aan den Rijn. In verband met de periode waarin dit concert valt is gekozen voor een pro gramma met een uitvoering van 'De zéven laatste woorden van Jezus Cris- tus aan het kruis' van Joseph Haydn. Een en ander bestaat uit zeven ada gio's, die passen by de kruiswoorden, gecompleteerd door een inleiding en een besluit (de aardbeving). Aanvang Pop In het zoldercafé van het Leids Vrijetijdscentrum treedt vanavond de Doetechimse groep Wax-Pon-Tiffs op. De muziek van deze driemansfor matie valt te omschrijven met de term garagerock. Morgenavond staat de Engelse groep The man they could n't hang in de grote zaal van het LVC. De in 1984 opgerichte band bestaat uit vier heren en een dame. Hun repetoi- re is grotendeels gebaseerd skiffle, country, folk en rockabilly, maar zij gaan daarin niet zover als The Po- gues, het Londense collectief dat een mengeling speelt van punk en tradi tionele Ierse folkmuziek. De laatste elpee heet 'How green is the valley'. Aanvang: 23.00 uur, Breestraat 66, Leiden. Het hardrockcentrum Scum heeft voor zondagavond de groep Jewel uitgenodigd. Deze Nederlandse - me lodieuze - hardrockformatie komt uit Haarlem. Aanvang: 19.30 uur, Helm bergweg, Katwijk. In het Haagse Paard treedt van avond de George Kooymans Band op. Aanvang 22.30 uur. Prinsegracht 12- 14, Den Haag. Een dag later heeft het Paard 'Het carnaval der Zielesmart' in huis. Met Anneke Grönloh, Trio Cor Witjes, De berini's en het Groot Niet Te Vermijden Show en Dansor- kest. Aanvang 21.30 uur. Jazz Zaterdag bezoekt de groep Smaak- staal het Waaggebouw voor een con cert. Het drietal combineert poëzie van Lucebert met muziek tussen avant-garde pop en nieuwe jazz. Naast erkende muziekinstrumenten als de stem, saxofoons, synthesizer, accordeon en gitaar deinst Smaak- staal er niet voor terug om op serieuze wijze gebruik te maken van voorwer pen als tuinslangen, blikjes, allerlei toeters en bellen, en ook radio. Aan vang: 21.30 uur, Aalmarkt 21, Leiden. In de Burcht is dinsdag 7 april een optreden te aanschouwen van Carl Beukman (slagwerk en contrabas) en Tim Zwemmer (marimba en slag werk). Aanvang: 21.00 uur, Burgsteeg 14, Leiden. Leiden Schouwburg vr 3, 20.15 uur, Berdien Stenberg met Berdien Stenberg Kwartet. za 4,20.15 uur, Brigitte Kaandorp in 'Laat mij maar even'. di 7, 20.15 uur, Shusaku Dormu Dance Theater: 'Cube-Nu'. woe 8, 20.15 uur, Folkloristisch Danstheater: 'Reidans van Heldenda den'. vr 10, 20.15 uur, Two Jazzy People: Ann Burton en Mark Murphy. LAK-theater vr 3, 20.30 uur, Toneelschuur: '1991 - een mythe'. za 4, 20.30 uur, Compagnie Preljo- caj: 'A nos heros'. zo 5, 15 uur, Ziezo: 'Spelen met vuur', voor kinderen vanaf 6 jaar. woe 8, do 9, 20.30 uur. Het Werktea- tér: 'Beloftes'. Den Haag Koninklijke Schouwburg za 4, 20.15 uur, zo 5, 14 uur, Haagse Comedie met 'Charing Cross Road 84'. zo 5, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Wilde Honing'. ma 6,20.15 uur, 'Een bijzonder prettig vergezicht' met Mary Dresselhuys, Petra Laseur en Leen Jongewaard. woe 8, do 9, 20.15 uur, Persona met 'De naam van Oidipous'. Appeltheater vr 3, za 4, 20.15 uur, Theatergroep De Appel met 'Amphitryon'. Circustheater vr 3, 20.15 uur, Internationaal Cello Concours Scheveningen 1987: finales. Nederlands Congresgebouw vr 10, 20.15 uur, uitvoering Residen tie-Orkest. Diligentia vr 3, za 4, 20.15 uur, Jules Deelder met theaterprogramma 'Ja Deelder'. za 4,13.30 en 15.30 uur, kindertheater voorstelling 'Op visite by meneer Kaktus'. di 7,12.45 uur, lunchvoorstelling Leo- nie Jansen met aan de piano Frans Ehlhart. woe 8, 20.15 uur, kamermuziek Resi dentie-Orkest. do 9, 20.15 uur, Vereniging voor Ka mermuziek: Cherubini Kwartet. Amsterdam Carré vr 3, za 4, zo 5, 20.15 uur, 'Madame Arthur', musical Jos Brink en ïYank Sanders. di 7, woe 8, do 9, 20.15 uur, 'Sweet Sa turday Night', Leon Jackson, Halifu Osumare, Break-dancers, Electric Boogie-dancers. Concertgebouw vr 3, 20.15 uur, zo 5. 14.15 uur. Con certgebouworkest o.l.v. Antal Dorati. za 4, 15 uur, Rotterdams Philharmo nisch Orkest o.l.v. James Conloh, m.m.v. Maria-Joao Pires, piano, ma 6, 20.15 uur, Nederlands Philhar monisch Orkest o.l.v. Arpad Joo, m.m.v. Emmy Verhey, viool, di 7, 20.15 uur, Nederlands Kamer koor, Amsterdamse Bachsolisten o.l.v. Michel Corboz. Het muziektheater di 7, do 9. 20 uur, zo 5, 13.30 uur, De Nederlands Opera 'Doktor Faust'. Nieuwe De La Mar Theater vr 3, za 4,20.15 uur, zo 5,14 uur, Caba ret Purper met 'De vijfde vart Purper', vanaf woe 8, 20.15 uur, beh. ma., zo alleen 14 uur, 'De Babysitrevue' met muziek van Henny Vrienten. Stadsschouwburg vr 3, za 4,20.15 uur, Theatergroep Per- spekt speelt 'Ragnarok'. ma 6 t/m woe 8, 20.15 uur, Haagse Co medie met 'Charing Cross Road 84'. do 9, 20.15 uur, Het Publiekstheater met 'Het wijde land'. Rotterdam De Doelen vr 3, di 7,19.45 uur, gr. zaal, Deo Can- temus o.l.v. Arie Pronk, za 4, gr. zaal, 20.15 uur, Johannes Pas sion van Bach door KOV Halleluja o.l.v. Rien Verbeek, zo 5, gr. zaal, 11 uur, meesterwerken van de opera en operette, ma 6, gr. zaal, 21 uur, concert door Udo Jurgens. woe 8, do 9, gr. zaal, 20.15 uur, Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon. Theater Zuidplein vr 3. za 4, gr. zaal, 20.15 uur, 'Kussen', programma van Ramses Shaffy en Liesbeth List. woe 8, do 9, gr. zaal, 20.15 uur, 'Agnes van God' met Linda van Dijck, Henny Orrie en Marie Louise Steins. Luxortheater vr 3, za 4, di 7, woe 8. do 9, 20 uur, Martine Bijl met 'Bijl'. Anne Wil Blankers en Carol Visser in 'Wilde Honing', zondagavond in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 25