'Verbouwingen vallen telkens duurder uit in Voorschoten' Leiderdorp gaat discriminatie via Meldpunt te lijf Flatbewoners naar rechter om kosten groen te drukken sassasssrar Politiek: gemeente rekent begrotingen te weinig door Clubhuis 'Achthoven' komt er niet Gemeente Voorschoten geeft uitleg over omstreden renovatie-project PAGINA 14 LEIPSCH m DAGBLAD LEIDERDORP - Leiderdorpers die zich op één of andere wijze gediscrimineerd voelen, kunnen dat in de nabije toekomst offi cieel melden. De gemeente stelt, in samenwerking met de Stuur groep Begeleiding Etnische Minderheden, binnenkort een Meld punt Discriminatie in. Men kan bij het meldpunt terecht met klachten die betrekking hebben op ras, sexualiteit en dergelijke. Gestreefd wordt naa mogelijk meldpunt. Knipmolen loopt grote schade op bescheiden beginnen. Daarom zul len aanvankelijk alleen mensen die tot de zogeheten etnisch-culturele minderheid behoren, buitenlan ders dus, er terecht kunnen. Het is de bedoeling dat de klachten niet alleen worden geregistreerd, maar dat eventuele discriminatie ook daadwerkelijk wordt bestreden, zo meldt de gemeente in een concept notitie over het Meldpunt. Zo zal er actief worden gesignaleerd welke groepen of personen zich discrimi nerend gedragen. In eerste instantie gaat het om een experiment. De praktijk moet uitwijzen of er in Leiderdorp be hoefte aan is. Eén man of vrouw zal optreden als coördinator van het Meldpunt Discriminatie. Hij of zij wordt bij- begeleidings- VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense Knipmolen heeft bij de afge lopen vorstperiode zo'n 35.000 gul den schade opgelopen. De eiken houten koninginne-as, met een dia meter van 20 centimeter, is over de volle lengte gespleten nadat hij was vastgelopen op ijs en stenen. Dit bleek gisteravond in de raadscommissie voor openbare werken. De molenaar van het mo- nument aan de Vliet, treft in deze gespan door geen blaam omdat de ellende zich groep, die bestaat uit vrijwilligers heeft afgespeeld in dat deel van de en wordt voorgezeten door een on- as dat onder water ligt Dat het afhankelijk voorzitter. In die groep kwaad geschied was, werd pas dui- mQeten deskundigen op juridisch delyk toen dat deel dat doorloopt gebied, op het gebied van de socia- naar het draaiwerk in de molen, ie wetgeving en dat van de psycho- een spleet vertoonde. logie een plaatsje krijgen. De raadsleden hadden geen De coördinator zal op gezette tij moeite met het vergoeden van de den spreekuur houden in het schade. Ze moesten zelfs onbe- Dorpshuis aan de Kerklaan. Klach- daard lachen toen de wethouder ten die daar binnenkomen worden vertelde dat het onderste deel van voorgelegd aan de begeleidings- de as geplaatst gaat worden door groep. Gezamenlijk wordt een een metselaar met kleine voetjes, standpunt bepaald. Vervolgens De verbinding met het draaiwerkt overlegt het Meldpunt met de poli- fi tie of justitiële actie zinvol is. Zo nodig wordt de afdeling Juridische Zaken van de gemeente ingescha keld, de vakbond, sociaal-culturele instellingen en dergelijke. Experiment Het is de bedoeling om op 1 sep tember met het Meldpunt te begin- Omdat het om een experi- de- wordt verzorgd door de molenaar, die van beroep molenmaker i Talentenjacht In het 'Wapen van vuuiöwwjikii zijn drie voorrondes, op 4.11 april. Op zaterdag 25 april finale, wederom, in 'Het Wapen de Voorschotense Voorstraat .o Op basis daarvan wordt bekeken j of het wordt omgezet in een blij vende instantie. Intussen zullen Leiderdorpers De kans is volgens de organisatie o root do t de minnaar in oo n mer. d?" gemaakt met het fenomeen Meldpunt. In totaal heeft de ge meente een startkapitaal nodig van 5000 gulden, afkomstig van een spéciaal 'potje' van het rijk. De groot dat de win king komt voor een plaatopname want platenmaatschappij CNR is sponsor van de talentenjacht. Tijdens de laatste voorronde op pW va" 18 april zal Harry Touw een aan- raadscommissie welzijn zal het tal moppen komen tappen en bo vendien zal Voorschotens enige vis boer, Buis de Jong, zijn eerste stap pen in het artiestenvak gaan zet ten. De presentatie is in handen van George Julien. Aanmeldingen voor de talentenjacht zijn welkom via telefoonnummer 071-765382. Verzamelbeurs Op maandag 6 april houdt 'De Verzamelaar' een verzamelbeurs op het adres Schoolstraat 4 in Voor schoten. De beurs begint om zeven uur 's avonds, de zaal is om zes uur open. Te zien zijn postzegelsmun ten, oude prentbriefkaarten en der gelijke. Voor informatie: telefoon 01719-17088. St. Mathias Harmonie, drumband en majo rettes van het Warmondse St. Ma thias verzorgen morgen een concert in sportzaal 'Klim Op'. Het concert begint om acht uur 's avonds. Do nateurs hebben vrij toegang, ande re geïnteresseerden betalen vijf gulden. Kleding inzameling In Leiderdorp wordt morgen een grote kleding inzameling gehouden. Ook dekens, gordijnen, schoenen en dergelijke zijn welkom. De UW en andere vrijwilligers halen deze goederen morgenochtend tussen tien en twaalf huis-aan-huis op voor de 'Stichting Mensen in Nood'. Men kan de kleding ook zelf bren gen: tot één uur staat er een vracht wagen voor bij de Scheppingskerk aan de Van Poélgeestlaan in Lei derdorp. Lunchconcert Komende zondag zal er in de Wassenaarse Pauwhof aan de Paauwlaan 2a weer een lunchcon cert worden gegeven. Odile van Eek (hobo) en Marijke van der Harst (piano) zullen werken uit voeren van Bach, Stockhausen Brahms en Poulenc. Het concert be gint om 12 uur. Reserveren is aan te bevelen via telefoonn 01751-14283. Brug over Oegstgeester kanaal in aantocht OEGSTGEEST - Het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten is begonnen met de aanleg van de brug voor fietsers en voet gangers over het Oegstgeester kanaal naar de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk. De brug wordt aan de kant van de President Kennedylaan aange legd ter hoogte van de Pedago gische Academie voor het Basis onderwijs (Pabo). De brug moet klaar zijn voor het begin van het nieuwe schoolseizoen opdat Haaswij- ker scholieren niet langer over de verkeersintensieve Van Ey- singabrug hoeven voor hun da gelijkse portie onderwijs. (foto Wim Dijkman) Oegstgeester vrouwen willen vroeger kopen op de markt OEGSTGEEST - De week markt bij de Oegstgeester Lan ge Voort mag van burgemees ter en wethouders van Oegst- geest een uur eerder beginnen. Het dagelijks bestuur van de gemeente is dit overeengeko men met de marktcommissie na een groeiend aantal klach ten van een deel van het markt- publiek over het aanvangstijd- stip, 11.00 uur. De klagers, vooral voerden nogal eens twistge sprekken met de marktkoop lui. Waarom konden ze niet om 10.00 uur al kopen? De markt kooplui, dan meestal nog bezig met het uitstallen van de koop waar, zijn er dein toch zelf ook al? Gemeentesecretaris Willeme: "B en W hebben een eind aan die twistgesprekken willen ma ken en in al hun wijsheid beslo ten het aanvangstijdstip te ver vroegen". Voorlopig wordt een half jaar proefgedraaid met het nieuwe tijdstip. Samen met de marktcommissie bekijken B en W dan of het zinvol is. Crite rium is de omzet van de markt kooplui. Neemt die niet toe, dan heeft het geen zin. Wille me: "De marktkooplui moeten wel een uur harder werken. Daar moet wat tegenover staan" VOORSCHOTEN - De Voor schotense politieke partijen vinden dat de gemeente ver bouwingen die zij betaalt te weinig doorrekent. De aanpas singen aan de bibliotheek ble ken begin dit jaar meer dan de helft duurder dan geraamd en de verbouwing van de ds. Fort- gensschool valt 41.400 duurder uit dan de architect heeft bere kend. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten komt volgende week WHKKA met een rapport over het fel om- proep viert het 50-jaUg bestaZn ?mden g,root j^rhoud-p^ct Derjagroep De Oegstgeester Derja-scouting- morgen met een receptie in de club huizen aan de Voscuyl in Oegst- geest. Tussen twee en drie uur zijn belangstellenden er welkom. Concert Voorschotenaar M. Mazgani. lid i de Bahaigemeenschap. Plaats mer 01717-2569. voor openbare werken. Volgens wethouder J. Visser (PvdA/PPR) had de architect er geen rekening mee gehouden dat de school aan de Prins Bernhardlaan zo lang na de berekening zou worden ver bouwd. Ook ontdekte de man pas later dat er een toiletgroep moest worden gerenoveerd en er enkele extra aanpassingen nodig zyn zo als een geluidsscherm tussen de gemeenschapsruimte en het aan grenzende lokaal. De fracties van CDA en PvdA/ LEIDERDORP - Burgemeester en wethouders van Leiderdorp zijn niet bereid om geld beschikbaar te stellen waarmee buurt- en speel tuinvereniging 'Achthoven' een clubhuis wil kopen. Wel willen ze een nieuw verzoek in heroverwe ging nemen. Mits dat voor 1 mei wordt ingediend zal dan worden bekeken of er volgend jaar geld voor de buurtvereniging kan wor den vrijgemaakt. Maar voorlppig moet de buurt en speeltuinvereniging het dus nog zonder accommodatie doen. Jaren lang maakte de vereniging gebruik van de kantine van een fabriek, maar die ging failliet en nu heeft men niets meer. Dat terwijl de le den van de vereniging, bewoners van de veraf gelegen Achthovener- weg, niets anders hebben. Of, zoals het verenigingsbestuur de ge meente schrijft: "Hier in Achtho-, ven zijn we van alles ontzegd. Ook sociale contacten, en dat willen we nu met ons eigen gebouwtje probe ren te realiseren". Het is de bedoeling van 'Achtho ven' om kaart- en sjoelavonden te Mevrouw Kriek van de bewonerscommissie van 116 Vlietwijkse gemeenteflats geeft woensdagavond opening organiseren, alsmede bingo-bijeen komsten en een Sint-Nicolaasmid- dag voor de jeugd. Aldus de vereni ging in een "noodkreet" aan de ge meente. De aktiviteiten liggen na genoeg stil sinds men de Durisol- kantine kwijt is. Bedoeling van de buurt- en speeltuinvereniging was om een gebouwtje neer te zetten op het ter rein bij Visscher aan de Achthove- nerweg, dicht bij de huidige kin derspeelplaats. Het bestuur weet zo'n gebouwtje te koop, maar dat kost 16.000 gulden. Een bedrag dat de zestig leden tellende vereniging niet kan opbrengen. Temeer daar voor de benodigde nutsvoorzienin gen nog eens een bedrag van 12.000 gulden nodig is. De gemeente stelt echter dat het al een paar jaar niet meer gebruike lijk is om financiële bijdragen in eens te verlenen voor het stichten van clubaccommodaties. De mees te Leiderdorpse verenigingen of instellingen die zo'n wens hebben, moeten daarvoor een lening aan gaan. De gemeente staat daar dan garant voor. Een dergelijk voorstel is ook aan het bestuur van 'Achtho ven' gedaan, maar dat wenst zich niet zo diep in de schulden te ste ken voor een eigen clubhuis. Men zou per jaar duizenden guldens kwijt zijn, en dat geld is er niet. PPR hebben er grote moeite mee dat de dienst openbare werken bij het doorlopen van de begroting niet op het verouderde en 67.168 gulden te lage prijspeil was gestuit. Ze vroegen zich zelfs af wat de dienst nu eigenlijk doet wanneer ze niet eens op het prijspeil let. "Dat prijspeil staat er altijd bij", al dus G. Both (PvdA/PPR). En Mie- zenbeek (CDA) voerde aan dat het "misschien zinloos is überhaupt naar begrotingen te kijken wan neer je het prijspeil niet in de gaten houdt". Volgens W.G. Bëdet heeft zijn dienst openbare werken verschil lende aanpassingen voorgesteld en erop gewezen dat bepaalde zaken te luxe waren uitgevoerd. De archi tect heeft niet. echt geluisterd en dan "houdt het op: Eén stap verder en je voert het project zelf uit", al dus de topambtenaar, die nog aan voerde dat je architecten wel moet vertrouwen. Zijn wethouder wees nadrukkelijk op de beperkte capa citeit van het ambtelijk apparaat. Zwarte piet D66 liet hierop weten dat het er niet om gaat de zwarte piet toe te spelen aan ambtenaren. Burge meester en wethouders zijn met het voorstel gekomen om een be paald bedrag opzij te leggen voor een verbouwing. Wanneer dat be drag onvoldoende blijkt te zijn, zijn B en W daarvoor in de eerste plaats verantwoordelijk. "Zij had den het niet voldoende op een rijtje en dan moeten ze intern maar uit zoeken aan wie dat ligt. Dat gaat ons niet aan". De wethouder gaf toe dat hij en zijn collega's bepaalde verantwoor delijkheden hebben, maar stuurde de discussie snel een achtere rich ting op. Wanneer bijzondere scho len iets willen, moet het gemeente bestuur dat betalen: "Zo ligt dat nu eenmaal in het onderwijs". En hij wees erop dat toen jaren geleden de Rudolf Steinerschool met "ta melijk luxe" plannen kwam, zij de wet aan haar kant had. De overhe den kunnen alleen toetsen of de plannen doelmatig genoeg zijn. Ook het feit dat de ds. Fortgens- school zelf 44.024 gulden heeft be- zuinigingd om de kostenover- schrijding in te perken, was niet meer dan een geste. De school hoefde dat helemaal niet te doen en had het gat op 85.000 gulden kunnen laten staan. "Zo vaar je toch in den blinde", riep WD'er Aeijelts Averink uit. "Het wil er bij mij niet in dat je voor bijzondere scholen alles moet betalen en openbare scholen het zo goedkoop mogelijk moeten doen". De discus sie smoorde door de toezegging van de wethouder dat er een ge meentelijke nota komt over de be voegdheden en activiteiten op dit terrein. Het college doet aan zelf onderzoek en kijkt hoe de dienst openbare werkeri'werkt BRUIDSBEURS - In het Kat- wijkse zalencentrum Tripodia "wordt vandaag en morgen weer een bruidsbeurs gehouden. De beurs is georganiseerd door de Stichting Bruidsbeurs Katwijk en wordt vóór de vijfde keer ge houden. De beurs is vanavond ge opend van 19.00^uur tot 22.00 uur en morgen van 12.00 uur tot 17.00 i zaken over het groot onderhoud aan de woningen. De gemeente komt bij die gelegenheid met een rapport. noot De Vries wisten hem om te ben", aldus het raadslid. Of het uit praten. De bewoners, die eind de- de wereld helpen van klachten ex- cember de pers zochten met klach- tra geld kost, wilde de wethouder ten over slordig werk, slecht ge- niet zeggen. Over het vervangen drag van werklui, een gebrek aan van de te luidruchtige hemelafvoer overleg en het schrappen van be- in 16 slaapkamers aan de professor loofde posten - "moeten de eer bin- Lorentzlaan repte hij met geen nenhalen van wat ze bereikt heb- woord. 1116 gemeenteflats in Vlietwijk. Ze beschrijft daarin wat de klach ten waren, hoe het overleg is verlo pen en op welke manier de klach ten verholpen konden worden. Dit heeft wethouder J. Visser In het Voorschotens Cultureel gisteravond in z«n commissie voor Centrum (Marijkelaan 41 wordt ko- openbare werken meegedeeld. In dSttDéSS esïm£nie9OrZ?t Seringhelft ^SstedV ™rteld VOORSCHOTEN - De eerste steen Solist is SasiaHunneóö diriTmt wat er in dit unieke raPPort 231 gemeentehuis wordt op 16 april geplaatst. Twee weken voor d: ïSLIrïï? staan, de rest van de goegemeente gebeurtenis is de staalconstructie grotendeels gemonteerd moet tot woensdag wachten. Dan as en Bizet. Aanvang half drie 's §eeft de bewonersyereniging iddags. De organisatie berust b,j de flats rond de Professor Eykm Eerste steen nieuw raadhuis het hernieuwde Voorschotense die heuglijke de lift- achterstand, maar met het mooie lenteweer hoopt de aannemer die snel in te lopen. Volgende maand moet het gemeentehuis dan grotendeels glasdicht zijn. Aanvankelijk wilde D66 gister- Het nieuwe deel van het gemeentehuis wordt in dezelfde stijl opgetrok- ïfoonnum avond al informatie hebben,maar ken als de bestaande bouw en krijgt gedeeltelijk drie en gedeeltelijk twee reserveren kan via telejoonnum wethouder Visser en 4in partüge. bouwlagen. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten hoopt dat de kantonrech ter nu eindelijk een einde gaat maken aan de jarenlange discussie over het doorberekenen van het openbare groen bij flats. Terwijl de huurcom- missie aangeeft dat Voorschoten niet meer dan vijf gulden mag vragen voor het groenonderhoud rond de Curieflat, houden B en W heel bewust vast aan de 18,15 gulden per maand. Ze willen niet alleen een rechterlijke uitspraak uitlokken, maar zien ook geen redenen en mogelijkheden om af te stappen van het huidige beleid. Dit bleek gisteravond in de raadscommissie voor openbare werken. De meeste partijen steunden B en W in deze kwestie. De fractie van D66 stelde zich echter radicaal op. Ze oppositiepartij neigt ernaar al het groen rond flats als openbaar groen te beschouwen en flatbewoners niet mee te laten betalen aan het onderhoud. Een uitzondering wil ze maken voor het voor groen waar niet-flatbewo- ners moeilijk bij kunnen komen. Dat is privégroen en moet ten laste komen van de gebruikers. Volgens PvdA/PPR-wethouder J. Visser is het groen rond flats nooit echt openbaar. Bewoners zouden er vreemden kunnen wegsturen. Het niet langer doorberekenen van de onderhouds kosten zou bovendien voor scheve verhoudingen zorgen met huisbewo ners, die nog wél blijven betalen aan het groen rond de woning. Volgens de dagelijks bestuurder is het nu al zo dat wanneer stukken groen door hele buurten worden gebruikt, flatbewoners daar minder voor moeten betalen. Dat gebeurt ook bij de Gerbrandyflat in Noord- Hofland. D66-raadslid J. Aikens betwijfelt of de gemeente daarmee con sequent genoeg .is en wil al het gemeentelijke groen indelen in schalen. De andere partijen hadden daaraan geen behoefte en wachten tot de immer strijdbare bewoners van de Curieflat naar de kantonrechter stap pen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14