5 D T Leython door stunt bijna veilig Champagne voor Lisse LMHC doet weer mee in titelrace 'Bestuur bereidt degradatie voor' Excelsior goed uit de schaduw Oase op kop MSV en Leiderdorp laten het afweten Donar verrast PAGINA 18 D0/9JT MAANDAG 30 MAART 1987 LEIDEN - In de volleybalcom petitie was het bij de mannen voor Leython een prima week einde want in een snel gespeelde wedstrijd wist het Allides met een dikke 3-0 nederlaag te con fronteren, waarmee het zich praktisch veilig stelde. Gemini hield aan de ontmoeting met To- negido toch nog een punt over (3-2) en NOVO besliste na vijf boeiende sets de strijd in zijn voordeel tegen SVC (3-2). Leython lijkt in de tweede competitiehelft thuis praktisch onverslaanbaar. Nu kwam Alli des op bezoek, dat moest winnen om de tweede plaats, die recht geeft op het spelen van promo tiewedstrijden, te handhaven. Leython toonde van het begin af aan een uitstekende vorm, met als uitblinkers Wim Schouten en Rob van de Bosch. Allides werd goed onder druk gehouden, waardoor deze ploeg niet aan een goede pass toekwam. Leython kon hierdoor steeds sterk aanval len en makkelijk finishen op 15- 6. In de tweede set liet Leython uit naar 13-8, voor Allides ook maar iets terug kon doen. Even leek het daar wel op (13-11), maar twee goede blokkeringen van Leython brachten de winst (15—12). In de derde en laatste set liep Leython heel regelmatig uit naar 7-3. Op die stand kwam John Groen in de ploeg en hij loodste Leython definitief in vei lige haven (15-5 en 3-0). Dat Gemini niet meer dan een punt over hield aan de ontmoe ting met Tonegido had alles te maken met het gebrek aan wis sels. Aanvankelijk moest Gemini wel even wennen aan de zaal van Tonegido en dat kwam hen op verlies van de eerste set te staan 15—6). In de volgende twee sets viel die handicap weg. werd de pass beter verzorgd en kon Ge- mini het initiatief overnemen (8- 15 en 9-15). In de vierde set moest Gemini voor deze krachts inspanning de tol betalen (15-8), voor het in de beslissende vijfde set weer toe leek te slaan. Het nam een 5-11 voorsprong, maar zes foute passes op rij beteken den in een klap 11-11. Hierna ging het weer even goed, maar de vermoeidheid en het eerder ge noemde gebrek aan wissels de den Gemini de das om (18-16 en 3-2 verlies). NOVO kende traditioneel een langzame start en verloor prompt de eerste set van SVC met 8—15. Het kwam sterk terug en overklaste SVC even totaal via 15-5. Deze trent zette zich niet voort in de derde periode, want al snel stond het met 0-8 achter. Een inhaalrace bracht de Noordwijkers terug, maar weer liep SVC uit (11-14). Toch was de zege voor NOVO dat via 17-15 aan l langste eind trok. In de vierde set waren de rollen pre cies omgedraaid, nu stond NO VO steeds voor maar behaalde SVC de winst met 15-17. In de vijfde set was het verzet van de Hagenaars definitief gebroken (15-7 en 3-2 voor NOVO). In de promotieklasse had Do- nar af te rekenen met hekkeslui- ter Ariston. Zonder Rolf Groen en Ube Brouwer bleek de basis zes toch een zo hecht geheel, dat het Ariston constant onder druk kon houden. Afgezien van de tweede set toen Donar wat freewheelde (13-15), kwam de ze ge geen moment in gevaar (6-15, 11-15 en 0-3). Leython 2 leverde weer een prima prestatie door het bezoe kende Zovoc, de no. twee van de ranglijst, een puntje af te snoe pen en als spelverdeler Wim Spierdijk het na de derde set niet voor gezien had gehouden (het coachen van het eerste mannen- team genoot zijn voorkeur), dan had er wellicht zelfs een totale verrassing in gezeten. Onder aan voering van Rob van Dalen en Renee Leeflang was het nu de eerste drie sets in uitstekende doen (10-15, 15-10, 15-12). Daar na viel de aanval terug en kon Zovoc alsnog de winst opstrijken (10-15, 5-15). Gemini was binnen 45 minu ten klaar met Kalinko 2. Met als basis een goed blok en een ster kere aanval kwam het in de eer ste set nog achter met 14-9. Nu echter in tegenstelling tot vorige week, kon men wel doorgaan en winnen (14-16). Het vervolg was geheel voor Gemini, dat Kalinko 2 weinig terug zag doen (4-15) en nogmaals 4-15, 0-3). NOVO 2 speelde twee sets pri ma tegen de reserves van DAC en beide sets werden met nipt verschil gedeeld (16-14 en 14- 16). In de middelste twee sets won DAC 2 zeer ruim van NOVO 2 zodat de 1-3 zege van de Alphe- naren meer dan verdiend was. Bij de vrouwen leed Gemini een 0-3 nederlaag thuis tegen Compaen. Alleen in de tweede set was er kans op setwinst (13- 15), voor het overige was de pass te onzuiver om enige pressie uit te kunnen oefenen. Ook het ver schil in opslag - van Gemini te zwak - deed de balans naar Com paen doorslaan (6-15, 6-15). NOVO had haar dag niet en speelde een slechte wedstrijd uit bij Krovo. Het deed een 3-0 ne derlaag en zag degradatiekandi daat Unitas tot op één punt nade ren. Leython verkocht in Dor drecht haar huid zo duur moge lijk tegen koploper Expalvo. Hoewel de eerste set met 15-7 schijnbaar makkelijk door Ek- spalvo gewonnen werd, kwamen de boomlange aanvalsters in de tweede niet meer door het Ley- thon-blok. Vooral Gerdi Ver- woert was onpasseerbaar (9-15). In de derde en vierde set bleef Leython lang bij. maar het eind- schot was toch voor Expalvo (9- 15, 10-15). Gemini 2 speelde aanzienlijk beter dan vorige week, maar kreeg te maken met een tegen stander (AV '40) die op alle fron ten wat beter was. Zowel in de eerste als derde set kwam Gemi ni 2 fors achter, maar in beide ge vallen werd de achterstand volle dig teniet gedaan, om vervolgens toch tenonder te gaan (13-15, 14- 16). In de tweede set was het ver schil groter met 8-15. In de pro motieklasse moest LUSV met twee invalsters aantreden tegen SVC. De goede serve van LUSV- zijde voorkwam dat de aanval van SVC op volle toeren kon draaien, maar doordat de pass en dus de aanval van LUSV zelf te wensen overliet, werd het toch een ongelijke strijd: 9-15, 11-15 en 8-15. Leython 2 speelde een aantrek kelijke partij tegen Dosko en won zelfs de eerste set (8-15). He laas vielen de Leiderdorpers daarna wat terug, al waren de laatste twee sets nog erg span nend (15-5, 15-12 en 15-13). RW beleeft een mindere pe riode. Tegen VOY, dat lager ge klasseerd staat op de ranglijst, moest zonder Ria Verhart aantre den (rugblessure) en dat bleek een te grote verzwakking (3-1 voor VOY). RW hield een punt over aan de ontmoeting met To negido 2 (2-3). GER RENES Door wegsturen Geerlings: VOORHOUT - Wim Geerlings gaat aan het einde van dit seizoen weg bij eredivisionist Foreholte. De trainer kreeg gistermorgen vóór de wedstrijd tegen OSC (34-14 neder laag) van voorzitter Van der Wissel te horen dat de Vocrhoutse hand balvereniging "een frisse wind wil laten waaien door de vereniging". Volgens Van der Wissel staat het afscheid van Geerlings, die bezig is aan zijn negende jaar in dienst van Foreholte, los van het conflict waarin de oefenmeester en keep- ster Olga Almekinders een hoofd rol spelen. "Dat heeft er niets mee te maken. We hebben gewoon jaar lijks contractbesprekingen. De clubleiding wil vooruit denken en Wim Geerlings de kans geven om eventueel elders aan de slag te kunnen komen. Het heeft niets te maken met de gebeurtenissen van de afgelopen tijd". De trainer van de nieuwkomer in de hoogste klasse van de nationale handbalcompetitie gaf twee weken geleden in de uitwedstrijd tegen Sittardia de voorkeur aan Annelies Nieuwpoort, de van Hercules over gekomen doelvrouwe. Die beslis sing wekte bevreemding bij vasie keepster Almekinders, die met di recte ingang opstapte bij de num mer voorlaatst in de eredivisie. Het trio Elly Spreeuw, Marian Mens en Monique van Deelen koos partij voor de Sassenheimse, die stevige kritiek uitte aan het adres van Geerlings. Het drietal handbalsters over woog vorige week voorafgaande aan de ontmoeting tegen Quintus niet te spelen, maar na een bijeen komst met speelsters, trainer en bestuur, werd alsnog besloten om de krachten te bundelen. Volgens Geerlings is het team nu weer uiteen gevallen. "Door mij weg te sturen, heeft de clubleiding de degradatie voorbereidt", is de trainer van mening. "Na de bijeen komst van vorige week zat ieder een weer op één lijn. We hadden afgesproken het seizoen in goede harmonie af te maken. Ik dacht dat de problemen de wereld uit waren, HOOGMADE - Oase gaat in de veldcompetitie op kop in de twee de klasse na de winst van de Hoog- madese handbalsters op het Was senaars Olympia'72: 10-6. Oase moest het stellen zonder coach Sonja van Seggelen, die vlak voor de wedstrijd in de kleedkamer le lijk ten val kwam en naar het zie kenhuis gebracht moest worden. Oase hield echter het hoofd bij de les en vooral de verdediging, met keepster Monique van der Meer als sluitstuk, vormde een voor Olym- pia niet te slechten bolwerk. Via 4- 3 bij rust liep Oase door de geolie de breakout uit naar de zege (10-6). In de eerste klasse deed Satur- nus ondanks de 14-16 nederlaag aan klantenbinding tegen het met betere afstandsschutters opereren de DES. De open defensies van beide ploegen stonden borg voor een spectaculair duel. De vrouwen van HW'70 troffen Hollandiaan in een onproduktieve bui. Via 4-3 bij rust zegevierden de Voorschotensen met 9-7. De man nen van HW hadden eveneens weinig problemen met Hollan diaan, getuige de 21-13 (10-3) zege. De vrouwen van MMO behaal den hun eerste puntje in de lande lijke klasse door een remise tegen VELO: 10-10 (5-4). maar van de week heeft het be stuur de speelsters weer bij elkaar geroepen. Ik was daar niet bij, om dat ik ziek was. Het bestuur had de zaak moeten laten rusten. Ik moet per slot van rekening verder met die groep. Nu is er opnieuw rotzooi ontstaan". "Drie speelsters hebben partij getrokken voor Olga", doelt Geer lings op het genoemde trio. "Die meisjes hebben me gevraagd waar om ik haar pas vlak voor de wed strijd tegen Sittardia heb gepas seerd. Dat heb ik gedam omdat ik weet hoe Olga is. Had i hel eerder verteld, dan had ze ir.etevi haar kop in de wind gegooid en had ik eveneens maar één keepster ge had. Die drie speelsters zijn door Olga opgestookt. De rest van de ploeg staat achter me. Dat kan ik van het bestuur overigens niet zeg gen". "De clubleiding heeft me nooit gesteund. Als ik tijdens een wed strijd fel aanwijzingen geef, vraagt één van de bestuursleden of ik me niet wat rustiger wil zijn. En als ik niets zeg, vragen ze waarom ik zo stil ben. Daaruit blijkt dat ze het niet in mij zien. Dat komt omdat ze nooit baas over me hebben kunnen spelen. Ik heb altijd zelf verant woordelijk willen zijn voor de ploeg. Ik ben zéér teleurgesteld in de houding van een aantal be stuursleden". De trainer ziet zijn afscheid niet los van de strubbelingen binnen het team, dat in t,wee kampen is verdeeld. "In principe zou ik nu meteen willen stoppen, want er is feitelijk geen basis meer om verder te gaan", aldus Geerlings. "Vind je het gek dat je onder zulke omstan digheden dik verliest van OSC? Aan de andere kant is het natuur lijk wel m'n broodwinning. Het zou wat anders zijn als ze me met onmiddelijke ingang zouden ont slaan. In dat geval moeten ze me doorbetalen. Maar ik heb ook te maken met de meisjes die wél ach ter me staan en die laat ik niet val len". Die gedachte hield Geerlings op de been en daarom reisde hij af naar Amsterdam, waar landskam pioen OSC Foreholte vanaf de eer ste minuut in de kraag pakte en vervolgens dizzy beukte (rust 15-6, einde 34-14). "Het is natuurlijk niet zo gek dat we verloren. Een aantal meisjes zat gewoon te huilen op de bank", aldus Geerlings, die zich af vraagt "uit welke hoek de frisse wind volgend jaar gaat waaien" Voorzitter Van der Wissel heeft vooralsnog nog geen profielschets van de nieuwe oefenmeester. "We hebben nog geen contacten", aldus de praeses. "We hopen inderdaad nog steeds op de komst van Jan Kecskemethy, maar we weten niet of hij bij een clubje als Foreholte wil komen werken. En het is na tuurlijk de vraag of wij hem kun nen betalen. We hebben nu in elk geval de tijd om over een nieuwe man na te denken". "Buitenstaanders denken mis schien dat het te maken heeft met wat er de laatste tijd bij ons is ge beurd, maar dat is niet het geval. Het gaat verder lekker bij Forehol te. Maar volgend seizoen moet het nog beter gaan. We willen de zaak gezond houden. We moeten de le dengroei in de gaten houden en daarin past ook het aanstellen van een nieuwe trainer". Van der Wissel ontkent ten stel ligste dat de drie dissiderte speel sters tijdens de vorige week gehou den bijeenkomst hebben aange drongen op het afscheid van Geer lings. "Tijdens dat gesprek is al leen afgesproken om er ondanks de strubbelingen met z'n allen voor vierhonderd procent voor te knok ken". "De beslissing om afscheid te ne men van Wim is niet beïnvloed door drie speelsters. De beslissing om met een andere trainer in zee te gaan was enkele weken geleden al genomen, maar we hebben niet de gelegenheid gehad het eerder aan Wim mee te delen. Wat hij nu zegt, heeft gewoon met emoties te ma ken. In werkelijkheid is Foreholte één team". FRED SEGAAR Een overzicht van de uitverkochte Stadsgehoorzaal, ci'.erdag een spectaculiare uitvoering gaf. de jubilerende gymnastiekveren LEIDEN - Ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van de ^gymnas tiekvereniging'Excelsior gaf de ju bilerende club een uitvoering in de Stadsgehoorzaal. Deze uitvoering was de eerste sinds 1975 en werd georganiseerd in samenwerking met de Leidse Balletschool onder leiding van Carol Schreinemac- kers, de turnvereniging Pro Patria uit Zoetermeer en de dansschool Ten Voeten Uit uit Amsterdam. Sa men met deze verenigingen slaag de Excelsior erin een gevarieerde avond samen te stellen. De opening van de uitvoering, die in totaal zeventien nummers omvatte, was meteen een klapstuk: KATWIJK/LISSE - Adel verplicht, maar kennelijk niet voor de basketballers van Leiderdorp. In Katwijk profi teerde Grasshoppers zaterdagmiddag van de demotivatie van de falende kampioen: 73-72. De wedstrijd krijgt nog een vervolg bij de protestcommissie. Lisse voldeed wèl aan de verwachtingen. Voor eigen publiek werd Wils kracht met 71-55 verslagen, waarmee na de vorige week behaalde promotie naar dé eerste divisie ook het kam pioenschap een feit werd. Leiderdorp maakte tegen Gras shoppers een 71-66 achterstand in de slotminuut ongedaan. Een fout tegen Wil Moerer gaf Leiderdorp met een 71-72 voorsprong en nog tien seconden te spelen balbezit aan de zijlijn. Paulides vroeg zijn tweede time-out aan, nadat hij en kele seconden eerder zijn ploeg voor het eerst bij zich had geroe pen. Arbiter Offers dacht dat Lei derdorp de toegestane spreektijd al had verbruikt en liet de bal inne men, zonder met de jury te overleg gen. Katwijker Rudolf Oudshoorn veroverde de bal en bracht Gras shoppers de verdiende winst: 73- 72. Paulides tekende na afloop pro test aan tegen de arbitrale dwaling: „Wij hadden een time-out moeten krijgen. Offers gaf zijn fout ook toe. Het slot van de wedstrijd moet overgespeeld worden, met nog tien seconden op de klok en balbezit voor ons. Ik beschouw de wed strijd dan nog niet als verloren, al hebben we het natuurlijk opnieuw laten afweten. Mijn spelers vinden dat het seizoen over is. Misschien moet het bestuur op zoek gaan naar een andere coach, want ik kan de groep kennelijk niet meer moti veren. Het is nu wel zeker dat ik met de groep in deze samenstelling volgend seizoen niet verder ga". Het incomplete Grasshoppers maakte goed gebruik van de ar moede bij Leiderdorp, dat van een sportieve plicht niets wil weten. Anton Nijgh (23 pnt) en Ben de Jong (21) kregen onder de basket ruimbaan van Boris Monkhorst (6) en de Katwijkse coach René Mul der kon zich verbazen over de vrij heid die ook zijn spelmakers kre gen. De gemotiveerde thuisploeg kwam vlak voor rust op voor sprong (30-31, 36-31) en had ook na de hei-vatting lange tijd het betere van het spel. In de slotfase kwam Grasshoppers toch nog in de pro blemen, maar Oudshoorn bracht de omstreden redding. Ook MSV liet het afweten. De Noordwijkers dachten aan één speelhelft genoeg te hebben om het laaggeklasseerde Midland te verslaan. Die misplaatste arrogan tie kwam MSV duur te staan. Mid land kreeg voor de pauze alle ruim te om een riante voorsprong op te bouwen (48-35) en die marge bleek uiteindelijk net voldoende voor de winst (76-75). Het slecht schietende MSV (42%), dat ook vanaf de vrije worplijn faalde (12 uit 25), had hal verwege de tweede helft door goed verdedigen toch de aansluiting te pakken (61-59), maar verzuimde het karwei af te maken. In de slot seconden kregen de bezoekers nog twee kansen om de strijd in hun voordeel te beslissen, nadat drie punters van Drijver en van Van So- linge een 74-68 achterstand hadden gereduceerd tot 76-75. Lange man Bart Driessen (25 pnt, 40%, 13 reb) werd echter over het hoofd gezien. Loet de Ruijter (18 pnt, 16 reb) was de enige Noord wij ker die een klei ne voldoende verdiende. Blitz kan zaterdag in Noordwijk tegen MSV wellicht de eerste winstpunten pakken. De Voor schotenaren, het afgelopen week einde kansloos bij Lokomotief (127-67 na 56-25), weten tenminste wat ze te doen staat. Champagne Lisse heeft pas na de rust (33-33) ruim afstand kunnen nemen van het taaie Wilskracht. De thuis ploeg, aangemoedigd door een flin ke schare supporters, weekte zich langszaam los van de Amsterdam mers, die bij 43-37 en 58-47 defini tief afhaakten. Toen kon de cham pagne uit de koelers en mocht competitieleider Dries de Zwaan de kampioensbeker uit de tas ha len. Lisse bouwde de voorsprong verder uit om bij 71-55 feestend over de finish te gaan. Erik van Zelm (30 pnt) bleek opnjeuw de beste afmaker, gevolgd door Spor- ke, Ruigrok en Goudswaard met ieder 10. "Het zou natuurlijk het mooiste zijn als we volgend seizoen samen met Leiden en Leiderdorp in de zelfde divisie worden ingedeeld. Ik bemoei me daar verder niet mee. Het bestuur moet maar beslissen of we een dergelijke aanvraag bij de Topsportliga doen, ik denk dat we qua sterkte meer te zoeken heb ben in de eerste divisie A", aldus coaeh Hans Gefken na afloop. Luba Leiden, zonder de vrijdag vader (van een dochter) geworden Bert Kragtwijk, had veel proble men met het bezoekende Ceres. De tegen degradatie vechtende ploeg uit Emmeloord leidde halverwege met 32-34 en liep zelfs uit naar 36- 44 door vlotte scores van Henk ter Wee (27) en Wim Sederel, alvorens Leiden orde op zaken stelde. Ro nald van der Geest (18) en Erik- Paul van Weeren (19) zorgden voor een beslissende doorbraak (51-51, 60-51), terwijl Thijs Minderhout zich onder de borden deed gelden (17 rebounds). Ceres maakte het nog spannend, maar Leiden hield de zege vast: 74-71. In de promotiedivisie volgden de uitslagen een voorspelbaar pa troon. Het vrouwenteam van Gras- shoppers maakte in eigen huis kor te metten met degradatiekandidaat Green Eagles: 68-33. MSV liep via 27-8 en 41-24 bij rust uit naar een riante 87-61 overwinning op Sea Devils. Annelies Schaap (21) was topscoorster. Lisse kwam er tegen een op revanche belust Jolly Jum pers niet aan te pas. In Tubbergcn verloor de ploeg van Martin Feits- ma met 72-57. HANS JACOBS op het doek boven het podium ver scheen in blauw-violet licht het- embleem van Excelsior, waaron der enkele turners in witte kledij sprongseries maakten. Door de weerkaatsing van het licht gaf dit een spectaculair effect en de uit verkochte zaal reageerde dan ook bijzonder enthousiast. De jongsten van de club kwamen daarna aan de beurt. Uitgedost als clowntjes demonstreerden zij evenwichtskunsten. Het was aan doenlijk om te zien hoe deze kinde ren hun best deden. Een hoogte punt van de avond was het groeps- trampolinespringen, waarbij zes trampolines tegen elkaar in ston den opgesteld. Een nummer vol vaart door het enorme tempo waar in gesprongen werd. Het niveau van de sprongen was behoorlijk hoog, er werden salto's en halve schroeven gesprongen. Na de pauze lieten de mannen van de selectie het turnen in al zijn facetten zien: er werd geturnd op de brug, het paard, de lange mat, rekstok en ringen. De senioren brachten een persiflage op de jazz- dans, zij dansten in een zwart pak met bolhoed en beenwarmers een drietal dames met colberts na. De dansschool Ten Voeten Uit bracht vervolgens een swingend jazznummer: De ritmiek was heel goed en dit sprak het publiek bij zonder aan. Het huzarenstukje was tot het laatst bewaard. De mannen van Excelsior lieten op de mini- trampoline zien wat ze waard wa ren en maakten in hoog tempo sprongen van een heel behoorlijk niveau: salto's, barani's, schroeven en streksalto's. Het klapstuk was hierbij een dubbele salto, die door enkele turners werd uitgevoerd. Al met al was het een zeer ge slaagde avond voor Excelsior, dat met deze uitvoering zijn doel - weer eens uit de anonimiteit naar voren te treden - zeker niet voorbij schoot. LIESBETH LAGERWEIJ LEIDEN - Dankzij.een knappe ze ge op het bezoekende Den Helder (89-88) heeft eredivisiedebutant Donar zaterdagavond in een uit verkochte Groningse Evenemen tenhal de play-offs om het Neder lands basketbalkampioenschap bereikt. Door de nederlaag van koploper Den Helder is Den Bosch, dat zelf in Delft won van DAS, als eerste geplaatst. Den Bosch start woensdag in de eerste ronde, die dit jaar'voor het eerst wordt gespeeld om drie gewonnen wedstrijden ('best of five') met een thuiswedstrijd tegen Donar. Den Helder ontvangt Orca's. Het is voor het eerst sinds de invoering van het play-off systeem in 1978 dat Leiden, dat nu uitkomt in de eerste divisie, ontbreekt. LEIDEN - LMHC is weer volledig terug in de kop van de over gangsklasse A. De hockeyers van Cees Koppelaar versloegen gister middag lijstaanvoerder Gooische (2-1) en verkleinden de achter stand tot één punt. Roomburg be nutte de inhaalwedstrijd tegen Evergreen (2-0) optimaal en staat nu drie punten voor op Forescate waar volgende week tegen wordt Leiden - Gooische 2-1. Met een wat veranderd team, waarin Herman Hartevelt plaats moest maken voor de de weer her stelde Jeroen Dubbeld en Harmen Jansen Schoonhoven als vrije ver dediger opereerde, heerste Leiden in het eerste deel. Na 5 minuten sloeg Jansen 1-0 op aangeven van Laas Galema. Enkele minuten la ter werd het al 2-0 door Maurits Ei kenhout die de van de legguards afspringende bal alsnog in het net werkte. De kansen om de score uit te breiden bleven onbenut, terwijl Gooische de laatste 10 minuten nog spannend maakte door uit een strafcorner 2-1 te pushen. Bernard Holsboer kwam voor Job Kummer in het veld en junior Friso van Deursen debuteerde op de plaats van Dubbeld. Roomburg - Evergreen 2-0. De Leidenaars kwamen in sco rend opzicht mager voor de dag te gen de ploeg uit Maassluis. De eer ste helft van de door het slechte veld van Evergreen omgezette wedstrijd werd afgesloten met 1-0 voor de ploeg van Jaap Suyk. De Leidenaars waren veel sterker, maar schoten veevuldig naast. Na 20 minuten passeerde Cees Wendt na een snel genomen vrije slag een verdediger en bracht de thuisploeg op de dik verdiende voorsprong. Evergreen kon ook na de hervat ting, ondanks een lager tempo, de Roomburg-doelman nauwelijks aan het werk zetten. De 2-0 kwam van de stick van Hans van Ekdom die een strafbal nam nadat Bas Ko ning in de cirkel onderuit werd ge haald. Kraaien - Noordwijk 1-1. De middenmoters in de tweede klasse B zorgden voor een aantrek kelijke wedstrijd, waarin de pun ten werden gedeeld. Vlak na de doelwisseling bezorgde Willem- Jan van Veen met een frommel- goal Noordwijk het openingsdoel punt. Nadat Kraaien de gelijkma ker scoorde, werd het laatste kwar tier nog interessant welk team de volle winst binnenhaalde. Noord- wijk-keeper Jan-Frank Rubingh redde het punt ondermeer door het stoppen van een strafbal. Vrouwen Castricum - Roomburg 1-0. Het onderaan de tweede-klasse- lijst staande Roomburg zakte na eerste goede 10 minuten weg en kwam niet meer in zijn spel. De thuisploeg haalde de volle winst binnen door een strafcornergoal en kon in het rommelige duel ook ab soluut niet imponeren. Met Scheij- beeck, dat ook verloor, zijn de Leidse hockeysters in een zorgelij ke stadium gekomen. Scheijbeeck - Forescate 1-6. Het Voorschotense vrouwen team speelde een goede wedstrijd met het twee-spitsensysteem dat werd gehanteerd. Els de Buvry be nutte een strafcorner (0-1), waarna Eveline Kimman met twee treffers uitbreidde naar 0-3. Na een tegen- goal kwam in het tweede part Bar bara Terhal, Karin Wassink en Sa bine Linn met de mooiste treffer aan slag om Scheijbeeck de forse nederlaag toe te brengen. Vierde klasse De jonge hockeyclub Leidse Studs is in het inhaalweekeinde met zowel zijn mannen- als vrou- wenploeg met wisselend succes opgetreden. Beide teams verloren zaterdag in en van Bodegraven. De mannen incasseerden een 2-0 ne derlaag, de vrouwelijke clubgeno ten trokken met 3-0 aan het kortste eind. Gistermiddag op eigen veld kwamen de Leidse vrouwen met 5-0 winst uit de bus tegen HLC. De mannen wonnen door treffers van Tomas Steenmetser en Jan Droste met 2-1 van Berkel Rodenrijs. Via een 1-2 ruststand eindigde Catwijck overtuigend met een 2-5 winst op het thuis spelende Alke made. De Katwijkse linkerspits Dirk-Jan van Leeuwen droeg met drie goals flink bij aan de score waarin Lennart Jansen en Henrik Houwaard ook deelden. De vrou wen van Catwijck hebben het wat moeilijk de laatste weken. Ook de uitwedstrijd tegen Berkel Roden rijs ging verloren 2-0. Hisalis won zaterdag (1-5) van Spire. Frank Huismans scoorde, en Harry Robertus en Flip Janssen ie der tweemaal. Gistermiddag doel puntte Duncan Meeler, voor de Lissese ploeg, maar verloor met 1- 3 van het tweede geplaatste Kik kers. De vrouwen van Hisalis" ver sloegen Saxenburg (2-0). Annet Huisman en Nathalie Pool, na aan geven van Sylvia Geers, scoorden. NIEK FAAS

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18