Tegelaar vonnist Wilhelmus 5 D T Been opnieuw trefzeker Matige generale rugbyteam Uitstekende dag voor FC Napoli Bayern slaat slag Blamage Portugal UVS iii blessuretijd naar 1-0 zege Scores in profvoetbal Everton kansrijk Herstel van Anderlecht PAGINA 1 4 MAANDAG 30 MAART 1987 Fortuna droogt Den Haag af De door Mart van Duren ingeschoten bal glipt door de vingers van DS-doelman Ron van Bergen. Het doelpunt van Den Bosch werd afge keurd. Wegens hinderen door Steinmanvan de keeper ZEIST (ANP) - Feyenoord kwam in de eredivisie dit weekeinde weer op de derde plaats door voor de tweede achtereenvolgende maal met forse cijfers te winnen. Na de winst tegen Den Haag (4-0) volgde nu in De Kuip voor slechts 7700 toeschouwers een zege van 5-0 op het zwakke FC Twente. Mario Been zorgde al in de eerste minuut voor 1-0. Later scoorde hij nogmaals waardoor zijn produktie in een week tijd op vijf treffers kwam. Tahamata (2) en de voor Hoekstra ingevallen Roos zorgden voor de eindstand. Er werd overigens toch fors ge scoord. Fortuna droogde het steeds zwakker wordende FC Den Haag met 4-0 af (doelpunten van Lens (2), Evers en Van Oosten, ei gen doel) en PEC, dat aan het einde van het seizoen uit Zwolle wil ver trekken omdat de gemeente geen bijdrage wil leveren aan de her bouw van een tribune, won in De venter met 3-0 van Go Ahead. Dil ling bracht PEC met een eigen doelpunt aan de leiding, waarna Foeke Booy en Van Ankeren de overige goals maakten. WV toonde zich op eigen ter rein opnieuw sterk door Sparta op 1-1 te houden. Reynierse opende de score voor de Limburgers. Spar ta kwam op gelijke hoogte door Bockling. FC Utrecht behield zijn goede kansen in de derde periode stand dankzij winst op Groningen. Het duel in Utrecht werd beslist door een doelpunt van John van Loen in de 28e minuut. Onderaan de ranglijst boekte Ex celsior belangrijke winst door Veendam in de Lange Leegte met 3-2 te verslaan. De Rotterdammers, die met een sterk gewijzigde ploeg aantraden, werkten tweemaal een achterstand weg. Voorafgaande aan het duel had Veendam-trainer Nienhuis tegenstander Excelsior als veruit het zwakste team in de eredivisie betiteld. In de kwartfinales van de strijd om de KNVB-beker hield DS 79 voor 6000 toeschouwers FC den Bosch op 0-0. De Dordtenaren, die voor de vierde maal een eredivisie club ontmoetten, hadden de beste kansen maar misten geluk. Op 15 april wordt de wedstrijd in Den Bosch opnieuw gespeeld. Eerste divisie Met Jan Peters als leidsman en Henk Grim als schutter bracht NEC gisteren voor 11.000 toe schouwers in de Goffert SC Cam- buur een forse nederlaag toe. Het werd 4-1 na evenwicht bij rust. NEC drukte door in de tweede helft. Aangever Jan Peters scoorde zelf ook eenmaal. Het was het eer ste doelpunt van de oud-internatio- nal sinds zijn terugkeer bij NEC. In het niet volledige wedstrijd programma van de eerste divisie kwamen de koplopers Volendam en Willem 2 niet in actie. Vitesse verzuimde aan te sluiten door thuis te verliezen van Eindhoven: 0-1. Maas was de doelpuntenmaker. Jan Keizer leidde de beladen streekderby RKC - NAC in goede banen. De thuisclub won met 2-0 dank zij treffers van Carbo en Joore. De toparbiter gaf een gele kaart aan Schrijvers van NAC. Door dit verlies daalden de kansen van NAC op de derde periodetitel aanzienlijk. Een andere oud-international. Kees Kist, doelpuntte eenmaal voor Heerenveen, dat de uitwed strijd tegen Wageningen 3-1 won. LEIDEN - Uiteindelijk was het de leerling die zijn leer meester het juiste voorbeeld gaf. Lang nadat veteraan Bert Jansen de bal al een keer huizenhoog over het doel van Wilhelmus had gekogeld, liet jeugdspeler Joop Tegelaar zien hoe je met een stormachtige tegenwind het speeltuig laag over de grond in de uiterste hoek moet mikken. Om dat de plaatsvervanger van Hans de Kruys voor die de monstratie de blessuretijd had uitgekozen, leverde zijn fraaie treffer UVS een onverwachte 1-0 zege op. Het vroege afscheidscadeautje dat Tegelaar die bal rustig mocht aan- het volgend seizoen voor Haarlem nemen, was nog tot daar aan toe", uitkomende talent zijn vereniging sprak de oud-voetballer van UVS aanbood, werd door Arie Lagen- na afloop, "maar ik neem het mijn dijk beschouwd als een geschenk achterhoede kwalijk dat die jongen uit de hemel. De oefenmeester had de bal in alle rust voor zijn rechter- zich al verzoend met een doelpunt loze deling toen de 17-jarige Tege laar bij gebrek aan een afspeelmo- gelijkheid brutaalweg op de solo toer ging. De ruimte die de Wilhelmus-de- fensie de Leidse scholier daarbij verschafte, wekte de woede van Ruud de Groot. De trainer van Wil helmus sprong bijna uit zijn vel toen de doelpoging van Tegelaar derlaag volledig aan zichzelf had te op een voltreffer uitdraaide. "Dat wijten. Vooral ook omdat Wilhel mus eerder in de wedstrijd had ge weigerd UVS op achterstand te zetten. been kon leggen het idee kwam om hem te blok ken". Met andere woorden, de hevig te leurgestelde De Groot was van me ning dat zijn ploeg, waarin de Lei- denaars Ronald Jansen en Henri Pouw als gevolg van een kniebles sure ontbraken, de minimale Loen 1-0 Scheidsrecht» Niet. Toeschouwers: 4500 Fortuna Sittard - FC Den Haag 4-0(1-0). 16. Evers 1-0, 47 Lens 2-0, 59 Lens 3-0. 90. Van Oosten (eigen doel) 4-0. Scheids rechter: Van Ettekoven. Toeschouwers 4.300. Gele kaart Lankhaar, Otto en Groenendijk (FC Den Haag). Bockling 1-1. Scheidsr mas, toeschouwers 6500. Veendam - Excelsior 2-3 (2-1). 14 Huis tra 1-0, 34. Van Bremen 1-1, 38. Van der Feyenoord - FC Twente 5-0 (2-0). 1Beer 1-0, 32. Tahamata 2-0, 70. Been 3-0, 81 Roos 4-0, 85. Tahamata 5-0. Scheidsrech ter: Bannel, toeschouwers: 7722. Gele kaart: Bosch (FC Twente). Go Ahead Eagles - PEC Zwolle 0-3 46. Dilling 0-1 (eigen doel), 47. Foeke Booy 0-2, 68 Van Ankeren 0-3 Scheids rechter: Van Swieten, toeschouwers: 3200. Sonneville 1-1. Scheidsrechter: Slikker- Toeschouwers- 1000. Gele kaart: Mulder (SVV) Vitesse - Eindhoven 0-1 (0-1). 35. Maas )-l. Scheidsrechter Van Mierlo Toe schouwers: 1500 RKC - NAC 2-0 (0-0). 63 Carbo 10. 75 Joore (strafschop) 2-0. Scheidsrechter: •r. Toeschouwers. 4500. Gele kaart: Schrijvers (NAC) De Graafschap - Heracles 0-0. Scheids- 1. 44 Kist 0-2, 75. Tollenaar 1-2, 78. Schuurman 1-3, Scheidsrechter Bulthuis. Toeschouwers. 1000. Gele kaart: Oosterhuis (Wageningen). Small :n Schulting (beiden Heerenveen). 3-1, 72. Grim 4-1. Scheidsrechter: Van Vliet Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Klop en De Groot (beiden NEC), De Leeuw (Cambuur) KNVB-BEKER DS '79 - FC Den Bosch 0-0. Scheidsrech ter: Geurds. Toeschouwers 6000 Gele en: Boogers (DS), Van Nielen en Van Duren (FC Den Bosch). Lucht Dat gebeurde vlak na rust toen Jan Hevel het Leidse spitsenduo Frans Sjardijn/Ted van Berkel was komen assisteren en UVS een kwartier lang naar lucht moest happen. In die fase van het alleen in de tweede helf levendige duel deed Hevel de bal. via het lichaam van Aad Neuteboom. op de lat bo ven de kansloze Arno Schouten be landden en verschafte Sjardijn zichzelf een vrije doortocht naar de sterk spelende sluitpost, die nog net met zijn vuisten redding wist te brengen. Daarna waren de beste mogelijk heden voor UVS dat Theo van Seg- gelen in een scrimmage voor het doel van Marijn Mokveld zag falen Wilhelmus-doelman Marijn Mokveld moet het onderspit delven tegen Harskamp worden ontzet. Fred Filippo (rechts). Walter van der Weyden Joop Tegelaar worden teruggefloten waarna de Wilhelmus-doelman nog een keer fraai redde bij een da verend schot van de opgerukte .Neuteboom. Afgezien van een op stootje in de Voorburgse doel- mond, waarbij Van Seggelen Wim Schaap op de hakken trapte en ver volgens een draai om zijn oren van de lijvige libero kreeg, leek de 'bu renruzie' in de hoofdklasse A van meer opwindende momenten ver stoken te blijven. Maar nadat arbiter Harskamp, die in de eerste helft John van der Zwan na een overtreding op Van Seggelen had geboekt, de naam van Schaap "wegens het wegdu wen van de tegenstander" had ge noteerd, zorgde Tegelaar nog voor een alleraardigste uitsmijter. Al thans, voor UVS dat danzkij de aanvaller van het landelijke jeugd- elftal de eerste competitiezege sinds zestien weken boekte. Na de 2-1 thuisoverwinning van 7 december op NFC was de Leidse debutant nog maar tweê keer voor de competitie in actie gekomen en na de 1-0) nederlagen tegen EDO en RVC bleek dat de voormalige koploper tegen Wilhelmus nog da nig uit zijn ritme te zijn. Bovendien moest Lagendijk het gisteren zon der zijn vleugelverdedigers Rob Vermeer (gebroken neus) en Ar thur van Orssagen (voor één duel geschorst) stellen. Vandaar dat de oefenmeester een beroep had gedaan op jeugd trainer Bert Jansen die vorig jaar na het behalen van de titel in de eerste klasse zijn plaats als libero ter beschikking had gesteld. De voormalige semi-prof van Sparta, dit seizoen actief in het veteren team (het elfde) van UVS, nam te- HONGKONG (ANP) - Het Neder lands 'rugbi'team heeft in het zeer sterk bezette internationale se- vens-toernooi in Hong Kong, waar aan 24 landen deelnamen, één overwinning geboekt en twee ne derlagen geleden. Oranje triom feerde over Thailand (18-8). maar moest buigen voor Australië en Spanje. Nieuw-Zeeland won de Hong Kong-Cup door in de Finale met 12-6 van Fidji te winnen. Nederland begon de voorrondes zeer voorspoedig tegen Thailand. Na acht minuten stond er reeds een voordelige marge van 8-0 op het scorebord door tries van Mar cel Eman en Joost Takken. Ook in de tweede helft behield Oranje de greep op de wedstrijd en won met Zwaar ongeval Hoogendooni AMSTERDAM (ANP) - Neder landse beste squash-speelster Ba- bette Hoogendoorn is zaterdag avond bij een auto-ongeluk ernstig gewond geraakt. De speelster uil Goirle was na het zesde satelliet- toernooi in Amsterdam op'weg naar haar hotel. Bij het ongeluk brak zij zowel een schouder als haar neus, verwondde een oog en liep letsel aan de nieren en maag op. Het minst belangrijke gevolg voor de Brabantse was dat zij ook de titel squashster van het jaar mis liep. Dat werd nu Marjolein Houts- ma die in de finale van het zesde satelliet-toernooi Hugolien van Hoorn versloeg en daardoor Hoo gendoorn in het eind-klassement voor bleef. Bij de heren werd Raymond Scheffers uitgeroepen tot beste speler van het jaar. Oud-Neder lands kampioen Rik Zandvliet werd tweede. Het toernooi in Am sterdam werd gewonnen door de Australiër Calvin Smith die in de eindstrijd zijn landgenoot Tristan Nancarrow versloeg. 18-8 In de tweede wedstrijd ontmoet te Nederland wereldkampioen Au stralië, dat reeds met 34-0 Thailand van het veld had geveegd De Au straliërs kwamen met hun sterkste formatie in het veld en toonden geen mededogen met Nederland. Bij de rust was de stand 16-0, een score die in de tweede helft werd opgevoerd tot 40-0. In de kwartfinales voor de Hong Kong Plate, de troostprijs voor ver liezers in de voorronde, leed Ne derland een smadelijke nederlaag tegen de Spanjaarden: 0-14. Vooral Rubiero was voor de Nederlandse verdedigers ongrijpbaar. Hij druk te drie tries over de lijnen en zal ook de grote man worden in de Spaanse ploeg, die op 10 mei in Frankrijk tegen Nederland zal uit komen voor promotie naar de hoogste categorie in de Fira-com- petitie. In de promotieklasse rugby leed LSRG tegen RRC de grootste nederlaag uit haar geschiedenis. De Leidse club verloor met 60-0 van de Rotterdammers. s. maar zal door arbiter i de latere 'matchwinner' (fotoLoek Zuyderduin) gen Wilhelmus de plaats in die leek te zijn toebedacht aan Jeroen Dés- ar. Maar sinds de jeugdige libero, die voor de winterstop al geregeld zijn opwachting in de Leidse hoofdmacht had gemaakt, zijn mi litaire aienstplcht vervult, heeft Lagendijk hem nauwelijks meer op de trainingen mogen begroeten. "Daarom", zo verklaarde de 'baas' van Jansen, "heb ik Bert in het belang van de vereniging ge vraagd of hij het eerstë elftal uit de problemen wilde helpen". Aan dat verzoek wilde de inmiddels 36-jari- ge verdediger best gehoor gege ven. Een week eerder had hij de re serves al uit de dreigende spelers- nood geholpen tijdens het compe- titietreffen met het tweede van... Wilhelmus waarin Jansen als orga nisator van de defensie zijn bijdra ge leverde aan een 1-0 overwin ning. Leider Dat deed hij gisteren andermaal, zij het op een hoger niveau. Maar ook in de hoofklasse bleek de afge zwaaide Jansen als verdedigings leider geen slecht figuur te slaan. Achter de mandekkers Neute boom en Leon Meijs, die waren be last met de bewaking van respec tievelijk Van Berkel en Sjardijn, kwam Jansen nauwelijks in de problemen. Zeker niet in de eerste helft waarin Wilhelmus alleen dicht bij een treffer kwam toen Schouten zijn enige (beoordelings fout maakte en Ed Greuter van dichtbij kon aanleggen, maar de bal voorlangs het Leidse doel schoot. Datzelfde deed de voor de rust veel te weinig in het spel betrok ken Walter van der Weyden nadat hij door Mario Faber in kansrijke positie wps gemanoeuvreerd. Daarmee verspeelde de rechter middenvelder de enige uitgespeel de mogelijkheid die de thuisploeg zichzelf in de eerste helft verschaf te. Dat was er trouwens nog altijd eentje meer dan na de doelwisse- ling, want het kansje dat op de val reep door Tegelaar werd benut, had de invaller vooral aan de lank moedigheid van de tegenstander te danken. JAAP VISSER NAPELS (ANP/AFP/Reuter) - De 2-1 overwinning van koplo per Napoli op Juventus werd uit bundig gevierd in het stadion San Paolo. De 82.199 toeschou wers hadden voor een record re cette van 1,6 miljard lire (3 mil joen gulden) gezorgd. Vijf uur voor de wedstrijd waren alle toe gangswegen naar het stadion al geblokkeerd. Van heinde en ver re waren de toeschouwers geko men. Uit Calabrië en Sicilië, om het prestigieuze duel tussen het arme zuiden en rijke noorden van Italië bij te wonen. Bij de openingstreffer van Na pels-speler Renica ging Juven- tus-doelman Tacconi niet vrijuit. Hij liet de harde schuiver door zijn vingers glippen (1-0). Het doelpunt nam bij de thuisclub al le spanning weg. Napels zette Ju ventus onder druk, schiep kan sen maar slaagde er niet in het veldoverwicht in de score tot uit drukking te brengen. De werkelijke strijd ontbrand de pas na de rust. Juventus, dat in Platini de beste speler had, speelde agressiever en drukte Napoli in de verdediging. Na zes minuten kwam Napoli gelijk. Platini stelde Serena met een loepzuivere pass in staat doel man Garella te passeren (1-1). Die stand bleef zeven minuten op het scorebord. Middenvelder Romano bracht de thuisclub we derom op winst uit een voorzet van Giordano (2-1). In de slotfase van het duel speelden zich bloed stollende taferelen af in het straf schopgebied van Napoli, maar Garella hield zijn doel schoon. De zege van Napoli werd nog waardevoller door de nederlaag van AS Roma bij hekkesluiter Udinese en het gelijke spel van Inter bij Torino. Nela gaf Roma nog wel de leiding (0-1), maar ex- Roma-speler Graziani en Stor- gats bogen de achterstand om in de overwinning. HAMBURG - Bayern Munchen zette zaterdag een zeven-mijls- stap naar een nieuw kampioen-, schap Het toptreffen in Ham burg legen HSV werd met 2-1 ge wonnen Hierdoor groeide de voorsprong op de 'herfstkam- pioen' tot drie punten. Michael Rummenigge werd voor dik 60.000 toeschouwers drie minu ten voor tijd de matchwinner. Wie Bayern dit seizoen van de tiende titel willen afhouden, zal dat in München moeten doen. De titelverdediger en bekerhouder bezit inmiddels een imposante serie resultaten in uitwedstrijden voor de Bundesliga. De ploeg van de vertrekkende Udo Lattek bleef twintig achtereenvolgende uitwedstrijden ongeslagen. Op 30 november 1985 werd bij Bo- russia- Mönchengladbach voor het laatst op vreemde bodem verloren. Het 22ste duel van deze com petitie was een testcase voor de eounlerploeg. Bayern kwam al acht jaar niet meer tot winst in het Volksparkstadion. De laatste overwinning dateerde van 9 juni 1979 en had eveneens 2-1 als cij fers. Met zijn eerste Bundesliga- doelpunt zette de Deen Lunde Bayern voor rust op voorsprong. Na de rust ontketende HSV enigszins moeizaam een tegenof fensief. Kastl maakte zowaar ge lijk, maar Bayern bleef uitzicht op beter houden. De volle winst werd drie minuten voor tijd door Rummenigge binnengehaald. HSV moest zich troosten met een recette van 1,2 miljoen Mark, ruim 1.3 miljoen gulden. Morgen, voor het bekerduel tegen Borus- sia Mönchengladbach. wordt op nieuw op volle tribunes gere kend. LONDEN - De Engelse voetbal- titel zal opnieuw in Liverpool te rechtkomen. Maar sinds zater dag zijn de kansen op het kam pioenschap, dat in de vorige elf seizoenen negen keer naar de Mersey-side ging van Everton beter dan van Liverpool. Everton versloeg zaterdag Arsenal op Highbury met 1-0, Liverpool ver loor op eigen veld met 1-2 van de jongste Londense club, Wimble don. Everton ligt nog drie pun ten op de stadgenoot achter, maar heeft nog twee wedstrijden tegoed. Wimbledon, pas tien jaar gele den toegelaten tot de league, speelt Engelser dan Engels. Het kick-and-rush dat onder de con tinentale invloeden enigszins verlaten is in de hoogste klasse, is het belangrijkste wapen van Wimbledon. Over het algemeen heeft men niet zo'n hoge „cap" op van het trap-en-ren voetbal van Wimbledon, maar aan de an dere kant is er toch enig respect voor de commando-achtige ac ties, die de nieuweling stevig in de middengroep van de eerste di visie hebben gebracht. Liverpool in ieder geval had er in eigen huis geen wapens tegen. Zeven minuten voor rust maakte Nigel Winterbottom met een af standsschot de werkwijze van Wimbledon duidelijk. Speler- manager Kenny Dalglish zorgde kort na rust voor de gelijkmaker met een .schitterende boogbal van dertig meter, toen hij zag dat doelman Dave Beasant erg ver voor zijn doel stond. Maar de dreiging van overrompelings- aanvallen bleef over Liverpool hangen en elf minuten voor tijd kopte invaller Alan Cork het winnende doelpunt langs Bruce Grobbelaar. Arsenal, dat lang de league aanvoerde, is het ritme volledig kwijt. Everton was in alle opzich ten beter. Alleen Charlie Nicho las was dicht bij een treffer. Uit een lobje kwam de bal van de lat terug. In dezelfde minuut scoor de Wayne Clarke voor Everton het enige doelpunt. Spurs, de t\yeede Londense ploeg die tot dit weekeinde aan de titel kon denken, werd door Luton Town teruggewezen. Mick Harford, Mike Newell en Darron McDonough maakten de treffers die leidden tot een overwinning van 3-1. BRUSSEL - In België kende An- derlecht een gemakkelijke mid dag bij Racing Jet, vooral, door toedoen van de Australische Joe goslaaf Krncevic. In de Brussel se derby scoorde de deze zomer uit Brugge overgekomen Krnce vic drie keer. Na twintig minuten was het al 0-2. Anderlecht, dat de laatste weken tik na tik kreeg met als laatste dieptepunt de be kernederlaag (0-1) tegen Club Luik, was de betere ploeg. Na rust verliep het duel evenwichti ger. Goyvaerts zorgde al snel voor de aansluiting (2-1), maar Racing kon niet dichterbij ko men. Drie minuten voor tijd be sliste Krncevic de wedstrijd. KV Mechelen had aan Cerkel Brugge een pittige tegenstander. De Nederlandse voetballers in de ploeg van coach Aad de Mos de- den hun werk echter weer voor beeldig. Piet den Boer zorgde voor de voorzet naar Ronme Martens, waardoor het al snel 1-0 voor de thuisploeg was. Wittebo- le maakte nog voor rust gelijk. Na de pauze was het Graeme Rutjes, die een hoekschop van de toch opgestelde Erwin Koe man tot 2-0 verlengde. Koeman was woensdag in de beker uitge vallen met een ontwrichte schou der, maar bleek toch inzetbaar. Een kwartier voor tijd maakte Den Boer een eind aan de illusies van Cerkel door raak te koppen: 3-1 FUNCHAL (DPA) - Het Portu gees elftal heeft zich gisteren voor eigen publiek, al waren er in Funchal op Madeira slechts 7000 mensen getuige van, geblameerd in het EK-kwalificatieduel tegen Malta. De Portugezen hielden aan de confrontatie met de voet baldreumes uit de Middellandse Zee slechts een gelijkspel (2-2) over. En ze mochten daar nog ge lukkig mee zijn, want de Ierse scheidsrechter Kinsella wees pas dertien minuten voor tijd voor de gelijkmaker van Portugal naar de middenstip. Het late tweede doelpunt kwam op naam van Jorge Placi- do, die Portugal volgens plan al in de beginfase ook aan een voor sprong had geholpen. In plaats van snel door te drukken beslo ten de Portugezen af te wachten. Die instelling brak de Portuge zen op en maakte zelfs snel plaats voor zenuwachtigheid en wanhoop. Dennis Mizzi maakte in de 23e minuut vanaf de straf schopstip het eerste doelpunt van Malta in de kwalificatie- groep 2. Na rust, toen de Portu gezen als bezetenen ten aanval trokken, verdubbelde Carmel Buzzitil bij een Maltezer uitval die productie zowaar. Het nietige ploegje behaalde daardoor het eerste EK-punt. Portugal kan zich door deze tegenvaller voor de eindronde in West-Duitsland wel als uitgeschakeld beschou-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14