PORT PSY schudt frustratie af 5DT Hidtliiik hoefde echt niets aan te dikken MAANDAG 30 MAART 1987 PAGINA 13 gaat naar FC Haarlem Supporters hand in hand Te nat en te koud AUeen een warming-up Gullit heeft laatste woord in topper tegen Ajax Enzo Scifo tekent bij Inter Milan Tegelaar Koeman boos op Van Basten BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN - Het gezamenlijke en vermoedelijk eenmalige optreden van leerling Joop Tegelaar en leer meester Bert Jansen in het eerste elftal heeft UVS gisteren een kost bare 1-0 overwinning op Wilhel mus opgeleverd. Terwijl jeugdtrai ner Jansen op voorbeeldige wijze leiding gaf aan de gehandicapte de fensie van de Leidse hoofdklasser, nam jeugdspeler Joop Tegelaar in, blessuretijd de winnende treffer voor zijn rekening. Minder plezier beleefde UVS aan de mededeling van Tegelaar dat hij zijn 'ja-woord' heeft gegeven aan eredivisionist Haarlem, waar de aanvaller volgend seizoen op ama teurbasis aan de slag gaat. Voor de 17-jarige scholier bestond ook be langstelling van Feyenoord, "maar ik heb voor Haarlem gekozen om dat ik denk dat ik daar 200 procent meer kans heb om in het betaalde voetbal door te breken". Dat de vorig jaar als speler van het eerste elftal afgezwaaide Jan sen binnen de lijnen de winnende treffer van zijn pupil kon bejube len, was het gevolg van een in prin cipe eenmalig beroep dat Arie La gendijk op de ex-prof had gedaan. De oefenmeester kon voor het duel tegen Wilhelmus namelijk niet be schikken over zijn vleugelverdedi gers Rob Vermeer (gebroken neus) en Arthur van Orssagen (ge schorst). Geerlings weg bij Foreholte VOORHOUT - Wim Geerlings ver dwijnt aan het einde van dit sei zoen bij handbalvereniging Fore holte. Tussen de oefenmeester en een aantal van zijn speelsters is een conflict ontstaan over het opstellen van keepster Olga Almekinders. Volgens het bestuur van de Voor- houtse nieuwkomer in de eredivi sie (die gisteren verloor van land- kampioen OSC) staat het afscheid van Geerlings los van het menings verschil. "We willen gewoon een friste wind door de club laten waaien", aldus voorzitter Van der Wissel. De scheidende trainer is een andere mening toegedaan. "De clublei ding heeft geen vertrouwen meer in mij. Er is nauwelijks een basis om dit jaar af te maken". DEN HAAG (GPD) - Supporters die elkaar luttele weken geleden nog naar het leven stonden willen rond het einde van de voetbalcom petitie wandelend de strijdbijl be graven. Op initiatief van de organi sator van de tweedaagse Randstad- mars is een plan naar buiten ge bracht waarin aanhangers van Feyenoord, FC Den Haag en Spar ta hand-in-hand meewandelen in deze tussen Rotterdam en Den Haag op 23 en 24 mei te verlopen route. Beide Rotterdamse supporters verenigingen hebben de idee intus sen toegejuichd, ook het in oprich ting zijnde bestuur van de Haagse supportersclub heeft positief gera- geerd. Het is de bedoeling de verbroe deringsmars te besluiten met een onderling voetbaltreffen. Op korte termijn zullen de respectieve be sturen bij elkaar komen om de plannen te effectueren. EINDHOVEN (GPD) - PSV-Ajax was evenzeer een onderling prestigeduel als een wed strijd, waarin het landskampioenschap op het spel stond. De verstandhouding tussen de twee grote jongens is immers ruw verstoord na de interland tegen de Grieken, waarin Oranje, net als in 1970 (kwestie Cruijff-Van Beveren/Van der Kuijlen) in twee kampen lijkt verdeeld. Michel Valke leidt de dans. Aron Winter. Frank Arnesen en Jan Wouters volgen de bewegingen op de voet De kritiek van wat Ajacieden op het functioneren van doelman Hans van Breukelen en Ronald Koeman is in Eindhoven niet in dank afgenomen. „Het wordt tijd dat de kleuterklas van Ajax een lesje krijgt", liet René van der Gijp aan de vooravond van de competi tie-topper in een interview merken pijnlijk op zijn tenen te zijn ge trapt. „Van Breukelen is dus niet de enige, die verkeerd uitloopt", haal- LAGE ZWALUWE (ANP) - De wedstrijd Zwaluwe 6 - SCO 2 voor de vierde klasse C van de afdeling Brabant in het zater dagvoetbal kreeg in Lage Zwa luwe een vreemd einde. Toen scheidsrechter Christianen het beginsignaal voor de tweede helft gaf stond alleen het elftal van Zwaluwe op het veld. Toen de arbiter ging kijken waar de tegenstander, die met 2-0 leidde, bleef, trof hij de ploeg uit Oosterhout onder de douche aan. De spelers van SCO 2 wilden niet meer verder spelen omdat zij het té koud en té nat vonden. Ook de wedstrijd Piershil - Hoogvliet in de derde klasse B (West II) van het zaterdagvoet bal duurde niet de volle negen tig minuten. Bij de stand 2-1 in het voordeel van de thuisclub werd arbiter Tangali uit Den Haag door de kou bevangen. Hij was niet in staat de ontmoe ting tot een einde te brengen. SASSENHEIM - De spelers van VTL zijn gisteren onvemchterza- ke teruggekeerd uit Sassenheim. Op het programma stond het duel tegen Teylingen, op het veld om half drie waren dan ook de elftallen van beide vierdeklassers. Wie evenwel ontbrak was de scheidsrechter. Maar dat hij niet zou komen had hij overigens ruim vantevoren laten weten. De KNVB echter had verzuimd om een vervanger aan te wijzen, een gegeven dat niet bekend was bij de clubs. Omdat zich onder de toeschouwers op dat moment geen gekwalificeerde arbiter be vond konden de teams zich na de warming-up alweer gaan dou chen. De wedstrijd zal nu op een nog nader te bepalen datum worden afgewerkt. de Ronald Koeman na de voor hem gelukkige afloop van de saaie top per, op zijn beurt genadeloos uit in de richting van Stanley Menzo. „Er stond vanmiddag inderdaad meer op het spel dan de hoogste klasse ring in de eredivisie. We hebben dan ook een morele overwinning geboekt. Ik heb me lopen opvreten toen ik de dag na Nederland-Grie kenland de kranten onder ogen kreeg. Met name de uitlatingen van Marco van Basten zitten me hele maal niet lekker". Koeman is vast van plan de zaak jes met zijn voormalige ploegge noot onder vier ogen te regelen. Maar als Van Basten via de krant communiceert kan ik het ook, zal de libero gedacht hebben toen hij gisteravond geen blad voor de mond nam. „Marco zegt het niet met zoveel woorden, maar ieder een kan op zijn klompen aanvoelen dat hij liever Menzo en Blind had zien spelen dan Van Breukelen en mijn persoontje. Ik vind dat best, maar waarom heeft hij dat niet van tevoren gezegd? Er is gelegenheid voldoende geweest om aanmerkin gen te maken op de opstelling of het concept. Ik vind het een beetje laag van Van Basten om achteraf EINDHOVEN (GPD) - Ruim tachtig minuten stond Ajax PSV niet toe af te rekenen met de frustratie, die zich de laatste weken meester had gemaakt van de Eindhovense miljoenenformatie. Frustratie over de gang van zaken rond ex-aanvoerder Ruud Gullit en diens geruchtmaken de interviews en transfer naar AC Milan, het ontslag van technisch manager Hans Kraay en de verdeeldheid die daardoor ontstond binnen de spelersgroep. Steeds nadrukkelijker werd de schaduw die Ajax op PSV liet val len en op het moment dat de Eind- hovenaren dreigden te worden op geslokt, bewees Ruud Gullit van Willy van de Kerkhof en Mi chel Valke, spelers die maanden lang geen basisplaats opeisten, maar gisteren het gevaar van de doorgaans snelle opbouw van Ajax dermaal zijn waarde. Koelbloedig indamden. Een speelwijze waarbij rekende hij af met alle kritiek die nauwelijks nog ruimte ontstond over zijn hoofd is uitgestort, zeker voor individuele acties. PSV en de matige vertoning afgelopen Ajax neutraliseerden elkaar, woensdag voor Oranje. Met zijn doelpunt, zeven minuten voor het einde van de topper, effende Gullit de grootste plooi op weg naar titel- prolongatie. PSV, dat al de gehele competitie lang de blik schuchter op Ajax richt, beriep zich in de directe con frontatie met de succesformatie van dit moment op kwaliteiten die reeds de gehele competitie sluime ren. „Mentale veerkracht", noem de trainer Guus Hiddink het. „Voor ons was het bittere nood zaak deze wedstrijd tot een goed einde te brengen, vandaar dat de strijdwijze moest worden aange past. Niet aan de tegenstander, maar meer aan de groep zelf'. Mentale veerkracht, die gevon den moest worden in de personen BRUSSEL (ANP) - Enzo Scifo een Belg met Italiaanse ouders, voetbalt volgend seizoen in Ita lië. De 21-jarige rechtermidden velder van Anderlecht en het Belgisch elftal tekent vandaag of morgen een contract bij Inter Milan, dat de Westduitser Karl- Helnz Rummenigge ziet terug gaan naar Beieren. Scifo moet volgens Ander- lecht-trainer Arie Haan een be drag van 150 miljoen Belgische franken (8,25 miljoen gulden) opbrengen. Haan zei gisteren te verwachten, dat het definitieve akkoord zeer dichtbij was. De Italo-belg Scifo is de tegen zet van Inter in het spel om de gunst van de Milanese kijker, nadat stadgenoot AC Milan vo rig weekeinde (voor 17 miljoen) Rummenigge de Argentijnse Ruud Gullit aantrok. Inter heeft verdediger Daniel Passarella op als tweede buitenlander naast de loonlijst staan. door de topper van zijn glans werd beroofd. Geen voetbaltechnische hoogstandjes en geen vloeiende combinaties. PSV en Ajax dwon gen elkaar in een keurslijf en het publiek werd de dupe, zeker voor de pauze. Desondanks vond Johan Cruijff dat hij naar een goede wedstrijd had gekeken. „PSV oogde dan wel wat sterker, maar wij hadden de zaak goed onder controle. Voetbal lend zijn wij onder ons niveau ge bleven waardoor er te weinig kan sen werden geschapen. Een gelijk spel was echter beter op zijn plaats geweest dan de uitslag die nu is be reikt. Ik heb de pest in over dat doelpunt, een rotgoal. Een dwar- relbal, die via de rug van Rijkaard voor de voeten van Gullit valt. Dan zie ik liever dat iemand langs vier tegenstanders gaat en de bal boven in de kruising schiet. Ik blijf erbij dat we een goed duel achter de rug hebben". Trammelant „De spelers hebben hun op drachten goed uitgevoerd", ver volgde de technisch-directeur. Ze zijn niet overdreven in halleluja stemming naar voren gehold en hebben daardoor het counterge vaar van PSV gemeden. Natuurlijk mist een speler als Dennis Berg kamp de routine om tegen de erva ren verdedigers van PSV uit te blinken. Maar wat verlang je van een zeventienjarige? En Aron Win ter? Ik wist dat hij geblesseerd was, maar ik dacht dat hij het laat ste half uur wel zou kunnen afma ken. Ik zag echter al snel aan zijn manier van lopen dat hij niet fit was, dus haalde ik hem er weer uit". Guus Hiddink kon het allemaal een zorg zijn. Zijn ploeg had de wedstrijd en mischien wel het kampioenschap gewonnen op een moment dat hijzelf al lang vrede had met een 0-0-gelijkspel en dus een puntendeling, waardoor de marge tussen de Nederlandse voet balgrootmachten niet zou verande ren. Een gelijkspel dat op zich al een verdienste zou zijn geweest, na i de tang tussen de PSVers Eric Gerets en Ronald Koeman. Er t alle trammelant van de voorbije periode, „Na een kwartier in de tweede helft zakte ons spel terug, vanaf dat moment dacht ik aan het vasthouden van de nul", gaf Hid dink ruiterlijk toe. De 'mentale veerkacht' had tot dat moment niets meer opgeleverd dan wat kansen, aanmerkelijk meer hoekschoppen dan Ajax (9-2), veel overtredingen en een gele kaart voor aanvoerder Eric Gerets. Een kaart, die niet zonder gevolgen bleef, want toen de Belgische inter national twee minuten voor tijd zijn opzettelijke handsbal bestraft zag met nog een kaart, moest hij het veld ruimen. De aanvoerder legde zich zonder morren neer bij de beslissing van scheidsrechter Blankenstein, in de wetenschap dat zijn ploeggenoten hem weldra zouden volgen met de belangrijk ste overwinning van dit seizoen op zak. Langste adem „Een belangrijke zege, maar niet beslissend voor het kampioen schap", spoedde Hiddink zich het overtollig PSV-enthousiasme de kop in te drukken. Hij weet als geen ander hoe broos de voor sprong van drie verliespunten kan zijn. De geringste tegenslag kan voor het net opgevijzelde zelfver trouwen funest zijn. „Ik denk wel dat we nu het evenwicht kunnen krijgen om de zaak tot een goed einde te brengen. We hebben Ajax snel en vroeg gestoord en onze middenlinie heeft daarbij bijzon der goed gefunctioneerd. Dat deel van het elftal zorgde ervoor dat de tegenstander ver bij ons doel van daan bleef, waardoor spelers als Van Basten, Bosman en Van 't Schip met hun individuele klasse zonder werking bleven. Op deze speelwijze moeten we voortbordu- Het feit dat het team van Johan Cruijff zich vrijwel geen kans schiep, werd door alle PSV'ers als de grootste verdienste van de thuisclub beschouwd. „We hebben allemaal dienend gespeeld", legde Ruud Gullit uit. „Er werd heel kort gedekt, waardoor deze wedstrijd geen uitblinker kende. Er moest gewerkt worden en voor mij bete kende dat veel pendelen tussen voor- en achterhoede. Een op het oog ondankbare taak, maar het re sultaat vergoedde veel. In dit soort wedstrijden wint de ploeg met de langste adem. Ik moest wachten op die ene mogelijkheid die vroeg of laat zou komen. Ik wist dat ik die kans niet voorbij mocht laten gaan". naar excuses te zoeken voor zijn ei gen zwakke spel. Hij heeft toch de klasse om dat persoonlijk op het veld recht te zetten?". Koeman geeft toe dat de kritiek uit de Ajax-hoek PSV in de voor bereiding op het competitieduel tussen de kemphanen in de kaart heeft gespeeld. „Het was voor ons aanleiding om nog feller, nog agressiever tekeer te gaan dan we al van plan waren. Hiddink heeft dat niet eens hoeven aan te dikken. Ik geloof trouwens wel dat we bin nen de grenzen zijn gebleven. Er is niet ordinair geschopt of nage trapt. Dat Eric Gerets uit het veld werd gestuurd heeft meer te ma ken met een samenloop van om standigheden". Rode kaart De Belgische knokker, die uitge rekend tegen Ajax voor het eerst de aanvoerdersband van Gullit had overgenomen, nam het scheids rechter Blankestein overigens niet kwalijk dat deze de eerste kaart (forse overtreding op Van Basten) na een opzettelijke handsbal liet volgen door een tweede, dus rode kaart. „De man was in elk geval consequent, voor ons misschien wel te consequent. Ik heb me bij die handsbal geen moment gereali seerd dat ik zou kunnen vertrek ken. Het gaat allemaal in een re flex. Als je erover zou nadenken kan je helemaal niet meer ingrij pen, is die Ajacied er vandoor en wordt het vermoedelijk een doel punt". Gerets was een aftocht bespaard gebleven als hij in de rust geen pijnstillende injectie had ontvan gen van clubarts Van de Brekel. „Ik tob al een dag of twee met m'n rug. Na een kwartier in de eerste helft ging ik er weer door heen, ik was van plan om na rust niet meer te spelen. Toen de dokter voorstel de om de spuit er maar in te zetten, heb ik het toch weer geprobeerd. Ik hoop alleen dat me dit niet de interland van komende woensdag tussen België en Schotland kost". Gullit revancheerde zich met zijn treffer voor eigen publiek voor zijn matige optreden tegen Grieken land. Gullit: „Ach, wat heet revan cheren. Een poos geleden werd ik uitgeroepen tot voetballer van het jaar. Afgelopen week was ik Jan Joker van het jaar. Ik maak me daar niet meer zo druk om". Druk maakte ook Johan Cruijff zich ogenschijnlijk niet over de ge slonken titelkansen. „We werken normaal ons progamma af. Ik ben tevreden zoals het nu gaat. Dit ver lies betekent voor Ajax geen extra druk met het oog op de Europa Cup of de bekerwedstrijden". Willy van de Kerkhof liet zich een kwartier voor tijd liever ver vangen dan dat hij de pijn moest verbijten. De verrassend van stal gehaalde veteraan, die voor het laatst in september tegen Fortuna Sittard een basisplaats mocht clai men, moest het gebrek aan spelrit- me bekopen met stijve kuiten. „In oktober heb ik nog wat wedstrijd jes meegepikt in het tweede, maar sindsdien heb ik me beperkt tot de training. Conditioneel kan ik het een minuut of vijftig, zestig aan, daarna is het onverantwoord om door te gaan. Ik zou ieder sprintje verliezen", besefte de bijna versle ten 'stofzuiger', wiens opdracht het was om John Bosman in de peiling te houden. Hoewel Van de Kerkhof toegaf dat „zijn eergevoel is gestreeld" door juist tegen Ajax zijn rentree te mogen vieren, zal hij het in juni vermoedelijk toch 'voor gezien houden. „Ik ben nu 35 jaar en heb maatschappelijk goede vooruit zichten in de commercie en de ho reca. Tenzij de leiding er niet in slaagt om het vertrek van Gullit ruimschoots te compenseren en mij uitdrukkelijk vraagt om er nog een jaartje aan vast te knopen, zal dit echt mijn laatste seizoen zijn". Frank Arnesen wil direct weg EINDHOVEN (GPD) - Voor Frank Arnesen is de maat vol bij PSV. Nadat de Deense international za terdag te horen kreeg dat hij tegen Ajax geen basisplaats zou hebben, gaf hij onmiddellijk blijk van zijn ongenoegen. De linker middenvel der, die het hele seizoen al pendelt tussen de reservebank en de basis van PSV, speelde de laatste wed strijden van meet af aan in dc hoofdmachi. Vandaag wil Arnesen in een persoonlijk gesprek met PSV-manager Kees Ploegsma voorstellen tot het eind van dit sei zoen op huurbasis voor een Deense club te mogen uitkomen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13