'MediCenter gaat toch gewoon door' Eerste krachtproef voor Wim Kok op PvdA-congres Bonden: NS willen 3000 man ontslaan Nissan Vanette Dreesmann en Boerema optimistisch Advocaat mogelijk ontvoerd IVF -vereniging daagt staat voor de rechter free-lance vertegenwoordigers VOORLICHTINGS AVOND 7 APRIL 20.00 UUR PAGINA 4 BINNENLAND ZATERDAG 28 MAART 1987 DEN HAAG (GPD/ANP) - "De ziekenfondsen zullen door de hoepel moeten springen", zei Vendex-top- man Anton Dreesmann gis teren triomfantelijk bij de aankondiging dat de Boere- ma-Vendexklinieken 'ge woon doorgaan'. We heb ben geen vergunning nodig, menen Dreesman en Boere ma, die in die opvatting worden gesteund door de Gronings hoogleraar be stuursrecht en oud-staatsse cretaris van justitie Schelte- ma. De commerciële klinie ken vallen volgens de jurist niet onder de wet zieken huisvoorzieningen, wat zou betekenen dat iedereen vrij is om zulke centra op te richten. Volgens Boerema en Dreesmann kan niets de verdere groei van het netwerk van Medicenters nu nog in de weg staan. De Boerema-kli- nieken gaan nu ook patiënten be handelen, wat zij tot nu toe uit voorzichtigheid hadden nagelaten. Volgens het ministerie van WVC mogen Boerema en de zijnen al leen sportkeuringen en preventief lichamelijk onderzoek doen. Deze zomer begint het Medicenter in Den Haag echter met behandelin gen in een eigen niersteenvergrui zer. Volgens Boerema hebben zich daar al dertig mensen voor aange meld. Bij de Boeremakliniek in Nijme gen liggen nog enkele tientallen onbetaalde rekeningen van zieken fondspatiënten. Maar Dreesmann vertrouwt erop dat het wel in orde komt. "De meeste particuliere ver zekeraars vergoeden onze diensten nu al", zegt hij. Het duo wil ook een landelijk net opzetten van thuis zorg. Dat zal bijvoorbeeld 24-uurs- verpleeghulp omvatten en consult aan huis door specialisten in sa menwerking met huisartsen, van uit de klinieken. "Dat gebeurde en kele tientallen jaren geleden ook zo, maar al die zorg is nadr de zie kenhuizen verschoven", aldus Boerema. Hij denkt dat op die manier beter en goedkoper kan worden gezorgd voor chronische patiënten. Dat is een voorbeeld van zorg die uit de ziekenhuizen kan worden gehaald. Omdat daar de bedden zo duur zijn, is het voor de hand liggend dat Boerema-Vendex het voor minder kan. Binnenkort zal de on derneming de verzekeraars de ta rieven aanbieden. Die zullen lager zijn dan de toegestane Zelfverzekerd gaven Dreesmann en Boerema gisteren een persconferen tie over de plannen om met MediCenter door te gaan. Het medisch net werk wordt zelfs nog uitgebreid, zo maakte de Vendex-topman bekend. DEVENTER (ANP) - De politie van Deventer maakt zich ernstige zorgen over het lot van de 33-jarige Turkse advocaat Bilgili. Deze asielzoeker is sinds 5 februari spoorloos verdwenen. De politie houdt er rekening mee dat de man is ontvoerd of op andere wijze het slachtoffer is geworden van een misdrijf. In de Koerdische gemeenschap wordt de verdwijning van de advocaat in verband wordt gebracht met activiteiten van de Turkse geheime dienst. Uit het onderzoek van de politie is hiervan nog niets gebleken. Volgens de politie van Deventer zag het er naar uit dat de Turkse advo caat een redelijke kans zou maken op asiel in Nederland omdat hij in Turkijke leden van de verboden Koerdische Arbeiderspartij (PKK) ver dedigde. Om die reden verbleef Bilgili in zijn geboorteland enige tijd in de gevangenis. Begin 1986 vroeg hij asiel in Nederland. UTRECHT (ANP) - De directie van de Nederlandse Spoorwegen heeft gisteren in een gesprek met de bonden niet weerlegd of weer sproken dat er door een bezuini ging van 300 miljoen gulden 3000 arbeidsplaatsen verloren gaan. Be stuurder Waleson van de Vervoers- bond FNV heeft dat na afloop van dit gesprek meegedeeld. De directie wil volgens hem tot 1990 een bedrag van 150 miljoen bezuinigen om kostenstijgingen op te vangen die NS zelf niet in de hand hebben (onder meer door de nieuwe Schiphollijn en de Flevo- lijn) en nog eens 150 miljoen om daarmee 'leuke dingen' te kunnen doen die meer reizigers de trein in lokken. Waleson zei, dat hij het absoluut niet met de directie eens is dat het opvangen van de kostenstijging een intern bedrijfsprobleem is. De politiek kiest voor een bepaald voorzieningenniveau en de poli tiek zal dan ook moeten uitmaken of er voor het openbaar vervoer meer geld beschikbaar moet ko men of dat het niveau omlaag moet, meent hij. "Dat mag je niet op het bordje van de werknemers leggen". Dat er ook nog eens 150 miljoen zou kunnen worden bezuinigd om leuke nieuwe dingen te kunnen doen noemde Waleson een vol strekte illusie. Bovendien is er vol gens hem geen enkele garantie dat de overheid dat geld niet ogenblik kelijk inpikt. Concrete plannen zijn er overi gens nog niet: alle diensten hebben de opdracht gekregen na te gaan hoe de kosten omlaag Kunnen. Duidelijk is volgens Waleson wel, dat de grootste klappen zullen val len bij de staf, de ondersteunende diensten en de schoonmaak- en on derhoudsdiensten. De bonden gaan nu eerst met de werknemers praten. Waleson zei een geweldige arbeidsonrust te vrezen. Volgende maand praten de bonden weer met de directie. ADVERTENTIE uw steun BROODNODIG in hun strijd tegen armoede en honger de vastenaktie steunt jaarlijks 450 projekten in de Derde Wereld giro 5850 te zeist banknr. 70.70.70.147 t.g.v. vastenaktie-nederland UTRECHT (ANP) - De Nederland se vereniging voor reageerbuisbe vruchting (NVRB) gaat de staat voor de rechter dagen om te berei ken dat bevruchting buiten het li chaam (in vitro fertilisatie ofwel IVF) voortaan door het zieken fonds vergoed wordt. Naast de vereniging is een 39-ja- rige vrouw eiseres in het kort ge ding. Zij moet met zo'n 350Q_ande- re ziekenfondsverzekérden op de wachtlijst staan voor heLbeperkte aantal IVF-behandelingen dat' de Ziekenfondsraad als experiment subsidieert. Daardoor loopt zij het risico de leeftijdsgrens voor behan deling - 40 jaar - te bereiken zonder dat zij een behandeling heeft ge had. Volgens de NVRB berust het be sluit van staatssecretaris Dees' voorganger Van der Reijden (volksgezondheid) om IVF voor ziekenfondspatiënten voorlopig al leen toe te laten in het kader van een onderzoek bij vijf ziekenhui zen, op drijfzand. De staatssecretaris motiveerde destijds zijn besluit door te stellen dat hij afwilde van de gewoonte nieuwe behandelingen automa tisch in het ziekenfondspakket op te nemen. De Ziekenfondswet be paalt echter dat ziekenfondsverze kerden recht hebben op behande lingen die in de kring van artsen gebruikelijk zijn. IVF is zo'n be handeling, zo heeft de Centrale Raad van Beroep, het hoogste rechterlijk college op het gebied van sociale verzekeringen, vastge steld. DEN HAAG - PvdA-leider Wim Kok wacht volgende week zijn eerste krachtproef in de partijge lederen. Het jaarlijkse congres dat zich volgende week drie da gen over de actuele politiek buigt, zal waarschijnlijk van de gelegenheid gebruik maken om Kok eens flink aan de tand te voelen over de verkiezingsuit slag van vorige week. door Henri Kruithof Niet dat de socialisten het zo slecht deden. Met een paar dui zend stemmen verschil werd de PvdA op het nippertje weer de grootste partij van ons land. Daar hoeven Kok en de zijnen niet on tevreden over te zijn. Maar wat vooral de PvdA-achterban niet zint, is dat een deel van de vorig jaar behaalde winst op 'klein links' weer verloren is gegaan. PvdA-congressen staan erom bekend zich linkser op te stellen dan de partijtop, en vooral de Tweede-Kamerfractie, wil. Op het vorige congres hebben de partij-aanvoerders dat tot hun schande moeten ervaren, toen het congres het defensie-budget van ons land met vijf procent wilde verlagen. Alle tegenargu menten ten spijt werd deze pas sage in het verkiezingsprogram ma opgenomen. Kok is echter niet de man van de felle oppositie. In zalen met partijgenoten kan hij nog wei eens fors uithalen naar het rege ringskamp, maar als hij in de Tweede Kamer het woord voert, laat hij zich meestal van zijn re delijke kant zien. Een bewuste keuze van de socialistische lei der. In een interview met deze krant zei hij dat hij niet van plan was dat gedrag te wijzigen, on danks het feit dat hij met al zijn redelijkheid bij het kabinet geen poot aan de grond krijgt. Op het komende congres krij gen de afgevaardigden uit het land voor het eerst de gelegen heid om een oordeel te vellen over dat optreden van Kok. Vooral omdat hij zijn eerste maanden niet helemaal zonder kleerscheuren is doorgekomen, zal hij zich moeten voorbereiden op een interessante discussie. Maar dat is dan waarschijnlijk politiek gesproken wel meteen het meest interessante onder-1 werp van de drie lange dagen du rende bijeenkomst in de Amster damse RAI. De overige onder werpen op de agenda zijn om rooie wangen van te krijgen, Waar overigens nog wel een langdurige discussie over kan ontstaan, is het voorstel van het partijbestuur om de partij-afde lingen iets minder invloed te ge ven op de samenstelling van kan didatenlijsten voor de Tweede Kamer. Het is nooit leuk om iets van je macht te moeten afstaan. Maar waar de PvdA er prat op gaat de meest gedemocratiseer de partij van ons land te zijn, zal het bestuur er nog een harde dobber aan hebben bij de partij afdelingen met mensen die tegen elke prijs op de lijst moeten ko men. Het zeer ervaren kamerlid Hein Roethof heeft bij de verkie zingen in 1982 het veld moeten ruimen, omdat het partijgewest dat hem had moeten kandideren, de voorkeur gaf aan een vrouw. Bij de laatste kamerverkiezin gen heeft het bestuur de grootst mogelijke moeite gehad om ex- minister Jan Pronk, die terug keerde van een hoge post bij de Unctad, op een verkiesbare plaats te krijgen. Pronk moest uiteindelijk zijn domicilie in Limburg kiezen, om zeker te zijn van een plekje in de .groene bankjes. Het congres zal moeten kiezen tussen de eigen macht van de af delingen en de mogelijkheid van het bestuur om een evenwichtige lijst voor verkiezingen samen te stellen. Een moeilijke afweging, die tot heftige discussies aanlei ding zal geven en waarvan de uit komst allerminst vaststaat. Tot slót moet het PvdA-con gres nog een duscussie voor de vorm voeren. Op de agenda staat 'het referendum'. Mogen de kie zers over bepaalde onderwerpen rechtstreeks meebeslissen of niet. Een volstrekt theoretische discussie, want de WD heeft zich in de laatste ledenvergade ring fel tegen de invoering van welk soort referendum dan ook uitgesproken. Het CDA heeft er nog niet over gesproken, maar ook daar is bijna niemand te vin den die het parlementaire stelsel wil uithollen. Voor de invoering van een soort referendum is éen wijzi ging van de Grondwet nodig. Een langdurige procedure, waar voor op een gegeven moment bo vendien een tweederde meerder heid in de Kamer nodig is. Wat de PvdA ook beslist', het zal in de praktijk allemaal niets opleve ren. De afgevaardigden zullen dan ook niet overlopen van en thousiasme voor deze zinloze discussie. werkvoorzieningsschap amstelland en de meerlanden Hoofdweg 583, 2131 MT Hoofddorp, telefoon 02503-14141* Postbus 53, 2130 AB Hoofddorp Het werkvoorzieningsschap "Amstelland en de Meerlanden" is een samenwerkingsverband van de gemeenten Aalsmeer, Amstelveen, Haarlemmermeer, Ouder-Amstel en Uithoorn en biedt in het kader van de Wet Sociale Werkvoorziening aangepaste arbeid aan 360 mede werkers. Om aan de doelstelling van de wet uitvoering te geven heeft het werkvoorzieningsschap de beschikking over drie werkverbanden, namelijk het Industrieel Centrum "De Schutse", het Cultuurtechnisch Centrum en het Administratief Centrum "Amstelland". De ambtelijke organisatie bestaat uit 40 medewerkers. Omdat de huidige administrateur per 1 februari 1988 gebruik maakt van de VUT-regeling, ontstaat een vakature in de funktie van: HOOFD ADMINISTRATIE (M/V) Hij heeft zitting in het dagelijks bestuur, en het direktieteam. Van hem wordt een belangrijke inbreng in de beleidsvorming verwacht. Gezien de gevraagde ervaring en opleiding wordt gedacht aan iemand van tenminste 30 jaar. Het is de bedoeling in de vakature zo snel mogelijk te voorzien, zodat betrokkene als systeembeheerder kan optreden bij het op te starten automatiseringsproces en goed kan worden ingewerkt. De te benoe men funktionaris wordt belast met de boekhouding en het financiële beheer van het werkvoorzieningsschap en is daan/oor rechtstreeks verantwoordelijk aan het dagelijks bestuur. Hij geeft daartoe leiding aan de afdelingen financiële administratie en bedrijfsadministratie, die bestaan uit 6 ambtelijke medewerkers en 2 medewerkers in W.S.W.- verband. Funktie-elsen: - Een opleiding op HBO-niveau, SPD I en II - Ervaring opgedaan in een soortgelijke funktie - Kennis van en ervaring met automatisering - Goede kontaktuele en kommunikatieve vaardigheden - Kennis van de wetgeving op W.S.W.-gebied strekt tot aanbeveling. Informatie over deze funktie kan worden ingewonnen bij de huidige funktionaris, de heer Chr. Bergijk (tel. te bereiken: 02503-14141). Arbeidsvoorwaarden: - Het salaris, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring bedraagt maximaal 6.024,- - De bij de gemeente Haarlemmermeer gebruikelijke rechtspositie regelingen zijn van toepassing. In de procedure zal onder meer een selektie commissie worden be trokken, waarin medewerkers uit het werkvoorzieningsschap zitting hebben. Belangstellenden worden uitgenodigd hun schriftelijke sollici tatie, binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie, te richten aan de algemeen direkteur van het werkvoorzieningsschap "Amstelland en de Meerlanden", Postbus 53, 2130 AB Hoofddorp. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selektie- procedure. Varianten - gesloten bestelwagen - 5-persoons dubbele cabine -5-persoons combi - 8-persoons minibus - 8-persoons taxi Specificaties - 2.0 diesel- of 1.5 liter benzinemotor - laadvermogen Diesel 790 kg (benzine 870 kg) - laadvolume 3.8 m3 -laadlengte max. 2.25 m - vijfversnellingsbak met overdrive op Diesel - 2 schuivende zijlaaddeuren (benzine- uitvoenng laag dakl) - verhoogd dak leverbaar Prijzen Diesel: v.o. 18.075,-excl. BTW Benzine: v.o. 15.245,- exd. BTW Prijzen af importeur. BIJ UW NISSAN DEALER: AUTO HEEMSKERK ROELOFARENDSVEEN Alkemadelaan 1 01713-2866-2073 Flore Chemie Nederland Importeur uan chemisehe-technlsche speclaalprodukten uit West-Dultsland zoekt voor beschermde rayons In het gehele land enthousiaste die door flinke inzet meer dan middelmatig willen verdienen* Verkoop aan industrie, horeca, Instellingen etc. Eventueel vast dlenstvernband niet uitgesloten. Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Redame. §JRE DEELTIJDOPLEIDINGEN TEKENEN, TEXTIELE WERKVORMEN EN HANDVAARDIGHEID hogeschool holland Aan de Hogeschool Hol land (voorheen de Vrije leergangen en de Gijs- breght Academie) starten in augustus 4-jarige deel tijdopleidingen tekenen, textiele werkvormen en handvaardigheid. Werkveld Afgestudeerden kunnen werk vinden in het onder wijs, club- en buurthuizen, creativiteitscentra, of kun nen een klein bedrijf opzet ten. De Hogeschool Holland is gemakkelijk te bereiken met de metro (Gaasper- plaslijn) halte Verrijn- Stuartweg, en is gelegen aan de Wildenborch 6 in Diemen-Zuid. Toelatingseisen Meer weten Een diploma op HAVO-ni- veau geeft toegang tot de opleidingen. Voor wie niet de vereiste vooropleiding heeft en ouder is dan 21 jaar, geldt een speciale toegangsregeling, leder die zich aanmeldt, wordt te vens gevraagd deel te ne men aan een toelatingson derzoek op basis van eigen werk. Bel infonummer 020- 5601234 (ook 's avonds of in het weekend), kom naar de VOORLICHTINGS AVOND, of stuur de bon op naar: Hogeschool Holland, Bureau Voorlichting en Pu bliciteit, Postbus 261,1110 AG Diemen. Stuur mij schriftelijke informatie en een aanmeldingsformulier voor de deeltijdopleidingen te kenen, textiele werkvormen en handvaardigheid. Naam: Straat: Postcode: Woonplaats:

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 4