'ik vrees dat Real kapot is' Geen verbod op duel Feyenoord Van Vliet: 'Ik voel me tegen super aanzitten' AZ: niet op dinsdagavond Koreanen protesteren bij FIFA Hulshof bij de laan uit Topper in de zaal voorlopig uitgesteld Ruzie in Calgary Lemond maand uitgeschakeld Beenhakker dekt zich in na het verraad van Sanchez Harmsen heft sanctie tegen journalisten op Wuustwezel WOENSDAG 18 MAART 1987 SPORT PAGINA 17 MONTEPRANDONE (GPD) - Teun van Vliet moet van daag met de billen bloot. Dat staat te gebeuren op de met palmen versierde boulevard van het welluidende San Be nedetto del Tronto, waar de 22ste aflevering van de Tirre- no Adriatico zijn traditionele beslag krijgt. De grote vraag is of de jeune premier van de Panasonic-brigade nog over onvermoede wielerkwaliteiten beschikt. Met andere woor den: Wat is Van Vliet nu eigenlijk waard in het eenzame gevecht tegen de chronometer? Teun van Vliet (links) mocht gisteren nog een keer het eredpodium van de Tirreno-Adriatico beklimmen. Behalve van twee rondemissen kreeg de leider in het algemeen klassement op het 'schavot' gezelschap van de Italiaanse etappewinnaar Sergio Finazzi. (foto anp) Voor het eerst in zijn professionele loopbaan zal hij in het tijdritwerk alles uit de kast halen. Dat zal no dig zijn om deze Italiaanse etappe- wedstrijd, waarin de Westlander al vijf dagen het hele veld als klasse mentsleider voorgaat, triomferend te kunnen afsluiten. Tot op heden heeft de Nederlander evenwel geen potten kunnen breken in tijd ritten. Reden voor de directe con currentie te veronderstellen dat zij bij het sluiten van de markt nog even een aardige slag kan slaan. Al het gespeculeer over het span nende secondenspel om de aan trekkelijke hoofdprijs, deed de op zich fraaie ritoverwinning van de neo-prof Sergio Finazzi een beetje verbleken. De Italiaan uit de ploeg van kopman Mario Beccia bezorg de zichzelf gisteren een verlaat ver jaardagscadeau in Monteprando- ne, want een dag eerder was hij 23 geworden. Finazzi bleek nog over onverwachte reserves te beschik ken nadat hij bijna de hele dag met vier'anderen een monstervlucht op stapel had gezet. Samen met zijn landgenoten Bergamo en Rossig- noli en de Belgen Frison en De Keulenaer (de laatste als beharti ger van de belangen van Van Vliet) reed Finazzi een maximale voor sprong van achttiend) minuten bij- Tevreden Die ontsnapping speelde in de kaart van Van Vliet. De troef van Post voelde zich in elk geval op zijn gemak in het geruime tijd voortsukkelende peloton. Van Vliet: ,,Ik wist wel dat die kop groep mijn positie niet in gevaar zou brengen. Daarvoor hadden er te veel ploegen belang bij om terug te komen. Ik denk alleen al aan die van Moser en Rominger en die van Chioccioli". Daar kwam nog eens bij dat de ploeg van Post aanmerkelijk beter bij de les was dan de dag ervoor, toen Van Vliet nog slechts bijstand kreeg van Phil Anderson. De aan wezigheid van de trouwe knecht De Keulenaer was in dat opzicht een goede graadmeter. Van Vliet: „Maar ook de anderen hebben heel goed voor mij gewerkt. En zelf reed ik ook veel beter dan maan dag. In deze vorm zie ik Milaan- San Remo zaterdag wel zitten. Ik voel me tegen super aanzitten. An deren zeggen daarentegen dat de ballon bij mij direct na de Tirreno knapt. Zelf geloof ik daar helemaal niet in. Ik denk dat dat zondag pas gebeurt, na Milaan-San Remo. Dat komt mooi uit, want dan ben ik ook jarig. Ik hoop wat extra's te kunnen vieren". Voorlopig zal Van Vliet dik te vreden als hij de Tirreno Adriatico wint. „Dan kan mijn seizoen toch al niet meer kapot, hè," aldus de nooit om een praatje verlegen zit tende renner. In zijn optiek zijn er nog minimaal vier kandidaten die in staat zijn hem te onttronen. In volgorde van 'gevaarlijkheid' zijn dat: de Zwitserse coming man To ny Rominger (achterstand 21 se conden), de illustere specialist Francesco Moser (op 38 sec.), Fran co Chioccioli (op 15), Giuseppe Calcaterra (op 22) en Giuseppe Pe- titi, die dank zij een extra inspan ning naar de top van Monteprando- ne nog even 45 seconden op Van Vliet goedmaakte en nu 37 tikken van de leiderstrui is verwijderd. UurU Van Vliet weet in elk geval wat hem te doen staat: er keihard in knallen. Normaal gesproken weet hij echter ook dat zijn kansen mi niem zijn. Maar er is een onge schreven wielerwet die zegt dat de leider in het algemeen klassement MONTEPRANDONE (GPD) - Greg Lemond hoopt over een maand zijn rentree te maken in het wielerpeloton. De Ameri kaanse Tourwinnaar brak zater dag zijn pols op twee plaatsen bij een massale valpartij in de twee de etappe van de Tirreno-Adria tico. Inmiddels is Lemond terug gegaan naar zijn Amerikaanse woonplaats Reno. Beenhakker, vertwijfeld door de haren strijkend: „Hugo Sanchez had geen slechter moment uit kun nen kiezen om zijn besluit om op te stappen bekend te maken. Als hij per se weg wil bij Real had hij dat voornemen in alle stilte bij het be stuur moeten aankaarten en moe ten wachten tot het eind van het seizoen om dat openbaar te maken. Maar op dit moment zitten we nog in de race voor alle drie titels: de Liga, de Spaanse beker en de Euro pa-Cup. Het bericht dat hij zijn contract wil verbreken is op de se- lectiegroep overgekomen als een onaangename koude douche". Het psychologische effect van het aangekondigde vertrek van de topscorer van Real Madrid is des te funester, omdat Real Madrid van avond in Madrid een 2-4-achter- stand moet overbruggen, die het twee weken geleden in Belgrado opliep tegen Rode Ster. „Onder normale omstandigheden had het geen probleem moeten zijn om thuis met twee doelpunten ver schil van de Joegoslaven te winnen en naar de halve finales over te gaan. In die eerste wedstrijd zijn we wel verrast door de snelheid van de Joegoslavische counters, maar we hadden de omstandighe den tegen. Spanjaarden zijn nu eenmaal niet gewend om te spelen bij temperaturen van 15 graden on der nul en op een bevroren veld". FC Iglo „De eerste helft leek Real Madrid dan ook meer op de FC Iglo, nie mand was in staat om normaal te voetballen. De tweede helft zijn we echter goed teruggekomen, maar toen stonden we al met 3-0 achter. Maar alles lijkt voor die return te gen te zitten. Eerst liep Butrague- no tegen Cadiz een zware enkel blessure op, vorige week bleek Valdano geelzucht te hebben en als klap op de vuurpijl kondigt Hugo Sanchez aan dat hij weg wil. Dat lijkt me allemaal te veel voor de spelers na alle moeilijkheden die we dit seizoen al ondervonden heb ben. Ik ben bang, dat die klap net de befaamde druppel is die de em mer zal doen overlopen. Hoewel ik weiger eraan toe te geven, vrees ik dat Real Madrid na de affaire-Hugo Sanchez kapot is". De grote vraag is hoe het publiek vanavond zal reageren. Die reactie laat zich eigenlijk wel raden. De Mexicaanse international zal zon* der twijfel kunnen rekenen op striemende fluitconcerten van de tribunes als boete voor zijn „ver raad". Beenhakker: „Het valt in derdaad te verwachten dat San chez op een fluitconcert getrak teerd wordt, iedere keer als hij een bal aanraakt. Maar al is dat gefluit vleugels heeft als het er op aan komt. Van Vliet: „Zo is het en ik hoop dat dat ook voor mij op zal gaan". Alvorens het uur U is aangebro ken, gaat Van Vliet eerst nog even met de ploeg twee uurtjes trainen. Immers, zaterdag wacht de be faamde Primavera (Milaan-San Re mo) en die koers spookt voortdu rend door de hoofden van de deel nemers aan de Tirreno Adriatico. Alom wordt deze wedstrijd tussen de twee mediterrane zeeën als de ideale mogelijkheid gezien om aan Op de gladde asfaltwegen daar kan hij zo goed en zo kwaad als het gaat nog een beetje bijtrai- nen, wat op de veelal ruwe ste nen rond zijn gastverblijf in het Belgische Kortrijk haast ondoen lijk is. Lemond is van plan drie weken in de Verenigde Staten te blijven. Hij gaat er vanuit op 15 april te kunnen starten in de Waalse Pijl, de eerste Ardennen- klassieker van het seizoen. dan ook bedoeld voor Hugo, de rest van de ploeg zal daar ook zeker onder te lijden hebben. Want voor een speler is het verre van ideaal om in een stadion te spelen met 100.000 joelende mensen op de tri bunes. Het gevolg is namelijk, dat ook de rest met knikkende knieën speelt". Slopend Juist omdat Real Madrid zijn hu zarenstukjes in het recente Euro- pa-Cupverleden uithaalde dank zij de opzwepende aanmoedigingen van het eigen publiek, overweegt Leo Beenhakker een laatste stunt voor de return tegen Rode Ster. „Ik denk eraan om voor de wedstrijd een appèl op de aanhang te doen in de pers om voor één keer persoon lijke rancunes te vergeten en de ploeg onvoorwaardelijk te steu nen. Want het is toch onzinnig, dat wij na een heel seizoen hard werken de rekening moeten beta len van mijnheer Sanchez. Dat zijn we ook niet van plan". Het enige waar Beenhakker aan het slot van het slopende seizoen naar streeft, is zijn spelers vertwij feld nog te voorzien van een laatste morele injectie. „Het is alles bij el kaar toch eigenlijk te dol. Als je al leen al kijkt naar het aantal wed strijden. Zondag tegen Athletic de Bilbao speelden we onze 52e wed strijd van dit seizoen. Bij de spelers is sprake van oververmoeidheid. JDat merk je ook als je in trainings kamp gaat. We komen om 6 uur in het hotel bijeen. En om kwart over 6 ligt iedereen al te snurken. Om 9 uur eten we wat en om half elf ligt iedereen al weer onder de wol, zon der dat ik er iets van hoef te zeg gen. Er wordt zelfs geen kaartje ge legd. De dag van de wedstrijd zie je hetzelfde beeld. Tot 10 uur liggen ze in bed, na het ontbijt een wande lingetje en dan maar weer knorren. Om 6 uur moet ik ze eruit rammen, want anders staan ze op het veld nog te slapen". Oververmoeid Ook in de wedstrijd valt de over vermoeidheid te constateren. „De ploeg speelt ver onder haar norma de vorm voor de Italiaanse su- perklassieker te schaven. Ieder doet dat op zijn eigen ma nier. De een (Van Vliet) rijdt ge woon om te winnen, anderen (zoals Hennie Kuiper) peddelen ontspan nen mee om kilometers të maken. De grote Saronni vond het gisteren welletjes. Na zondag de rit in Porto Recanati te hebben gewonnen, stapte de vedette gisteren tevreden af. Zijn grote rivaal Moser was in de nacht van maandag op dinsdag even per privejet op en neer naar ZURICH (Reuter) - De FIFA buigt zich deze week over de eerder genomen beslissing het nationale voetbalelftal van Noord-Korea te diskwalifice ren voor de Olympische Zo merspelen van 1988 in Seoel. Het team kwam maandag niet opdagen bij de kwalificatie wedstrijd tegen Thailand en verloor daardoor het recht op deelneming aan de Spelen. Volgens het Noordkoreaans Olympisch Comité dient het land echter rechtstreeks te wor den toegelaten, nu Noord-Ko- le niveau. Aan echt trainen hoef ik niet meer te denken. Het is spelen op zondag-woensdag-zondag en voor de rest maar rusten. In het he le seizoen heb ik zegge en schrijve 4 weken normaal met de selectie kunnen oefenen. Als trainer ben je dan ook gedwongen veel prakti scher te voetballen. Meer de na druk op zekerheid, minder loop werk om maar energie te sparen. Minder aandacht voor spektakel. En daar komt tot overmaat van ramp die zaak met Hugo Sanchez nog bij. Het enige wat ik nu nog kan doen, is proberen de ploeg 24 uur lang per dag bij elkaar te hou den. Maar nogmaals, over het ver dere verloop ben ik pessimistisch. De jongens zitten kapot. Alles wat we tot het eind van het seizoen winnen, is een wonder". Maar voor een trainer van Real Madrid gelden die tegenslagen niet als excuus. Voor een club met het prestige van Real Madrid telt al leen het resultaat. „Dat weetje als trainer nu eenmaal. Ik kan voor 100 procent rekenen op de steun van voorzitter Mendoza, van de rest van het bestuur en de relatie met alle spelers is uitstekend. Maar ja, wat doe je eraan als 100.000 man in het stadion schreeuwt dat de trai ner weg moet en de pers, die er ook lak aan heeft datje zonder Valdano en met een gedemotiveerde Hugo Sanchez speelt, dat ook nog eens bevestigt? Hoe lang kan het be stuur daar weerstand tegen bie den?". Levensgevaarlijk Maar als het aan Beenhakker zelf ligt, zal hij zijn tweejarige contract normaal uitdienen. „Wat er op dit moment in het Spaanse voetbal ge beurt is levensgevaarlijk ,voor de sport. Want wat heeft na de affaire- Hugo Sandhez een contract nog voor betekenis? Dat contracten niet meer gerespecteerd worden kan de doodklap voor het Spaanse voetbal betekenen. Want in de hui dige situatie kan een club de con current kapot maken door een of meer getalenteerde spelers van de tegenpartij een aanlokkelijk bod te doen en ze hun contract te laten opzeggen. Stel je eens voor wat er gebeurt als Real Madrid zou probe ren om Lineker of Carrasco van Barcelona weg te lokken. Op die manier zou je zelfs met geld titels kunnen kopen". „Als Hugo Sanchez inderdaad naar Barcelona gaat (we zijn op dit moment aan het uitzoeken of hij een voorlopig contract heeft gete kend zoals een Spaanse krant be weert), betekent dat oorlog. Er moet hoog nodig iets gebeuren om Milaan gegaan om een festival der kampioenen op te luisteren. Bij terugkeer in het peloton ver nam Moser dat de route was gewij zigd. Opnieuw speelde de sneeuw de organisatie parten. Moest de rit van zondag met tachtig kilometer worden ingekort, gisteren bleek de Monte La Torre (852 meter) wegens een Overdosis witte vlokken een onneembare barrière. In plaats daarvan kregen de renners vier plaatselijke omlopen in finish- plaats Monteprandone voor hun kiezen. rea mede-organisator is van de Zomerspelen. FIFA-woord- voerder Guido Tognoni ver- dat te voorkomen. Contracten zijn er om gerespecteerd te worden. Al leen als de club haar verplichtin gen niet nakomt, zoals mij over kwam toen ik bij Volendam trainer ROTTERDAM (GPD) - Burge meester Peper van Rotterdam heeft gisteren besloten de wed strijd Feyenoord-FC Den Haag. die voor komende zondag op het pro gramma staat, niet te verbieden. Het Rotterdamse college van B en W stelt zich op het standpunt dat een stad met drie verenigingen op eredivisieniveau niet kan toestaan dat een beperkte groep raddraaiers de talloze voetballiefhebbers ver hindert naar wedstrijden te komen kijken. Over het doorgaan van het risico dragende duel was onzekerheid ontstaan na de rellen van twee we ken geleden in het Haagse Zuiderpark en het al eerder staken van de wedstrijd Excelsior-FC Den Haag. Wel zal Peper zijn Haagse collega Havermans om een garantie vra gen dat de supporters van FC Den Haag zich sportief en rustig zullen gedragen. Datzelfde wordt van de Feyenoord-supporters verlangd. Om de kans op rellen te verklei nen bestaan er plannen een specia le loopbrug aan te leggen tussen het Feyenoord-stadion en het er voor gelegen NS-station. Dit plan was anderhalf jaar geleden ook al eens geopperd door de Rotterdam se politie, maar werd toen, vanwe ge de daaraan verbonden kosten, verworpen. klaarde, dat de zaak alsnog door de FIFA zal worden beke ken. „De beslissing is genomen op grond van het huidige IOC- reglement. Normaal betekent niet verschijnen bij een kwalifi catie-duel uitsluiting. Om Noord-Korea één van de zes tien beschikbare plaatsen te ge ven, moet het reglement wor den gewijzigd." Momenteel worden er vijf tien kwalificatie-toernooien ge speeld. De zestiende deelnemer is gastland Zuid-Korea, dat rechtstreeks is geplaatst. was, is het gerechtvaardigd om het contract te verbreken. Maar Real komt al zijn verplichtingen keurig na, dus in principe blijf ik. Ik heet geen Sanchez". Commissaris J. Blaauw van de Rotterdamse politie heeft becijferd dat zijn korps dit voetbalseizoen in totaal 40.000 manjaren kwijt is aan het begeleiden van voetbalwed strijden. Omgerekend in geld komt dit neer op f 1,8 miljoen. „Onze in spanning voor het betaalde voetbal in Rotterdam met Feyenoord, Sparta en Excelsior is daarmee vier keer zo groot als de inzet voor de bestrijding van verdovende middelen", aldus Blaauw. „Wat mij betreft mogen voetbalwedstrijden voortaan alleen nog maar in de bossen van Noord-Friesland ge speeld worden. En dan nog het liefst op maandagochtend tien Roozemond Burgemeester Roozemond van Alkmaar heeft twee doordeweekse thuiswedstrijden van AZ, op 7 april tegen PSV en op 12 mei tegen FC Utrecht, wegens 'verhoogd rici- co' verboden. Roozemond nam zijn beslissing na overleg met de Alk- maarse politie. Beide wedstrijden waren voor dinsdagavond gepland, maar Roo zemond vreest overlast in Alkmaar als de supporters van de bezoeken de clubs al in de loop van de mid dag naar zijn stad komen. Hij gaat van het standpunt uit dat risicodra gende wedstrijdeh alleen op de zondagmiddag gespeeld kunnen worden. Het bestuur van AZ werd giste ren op de hoogte gebracht van het verbod. Beide wedstrijden komen voor op het inmiddels aangepaste competitie-programma betaald voetbal, dat competitieleider Jan Huijbregts aan alle clubs heeft toe gezonden. Een probleem by het opnieuw vaststellen van deze wedstrijden is dat AZ na 29 maart geen speelda- tum meer vrij heeft tot en met het weekend van 6/7 juni. ROOSENDAAL (GPD) - Barry Hulshoff is op staande voet ontsla gen als trainer van Wuustwezel. Het schoot bij het bestuur van de Belgische derde klasser in het ver keerde keelgat dat Hulshoff zich onlangs in een interview zeer kwetsend uitliet over het wonen in Wuustwezel. Hulshoff, die volgend seizoen jeugdtrainer wordt van Ajax, ver klaarde in het artikel blij te zijn met zijn overgang naar Amster dam. „Daar zijn we tenminste weer onder de mensen. Want Wuustwe zel is maar een gehucht. Mijn vrouw en ik voelen ons er niet zo happy", aldus Hulshoff. Die uitspraak zorgde voor de no dige beroering in België. „Dit von den wij een belediging van de klei ne gemeenschap", aldus Wuustwe- zel-voorzitter Frans Vissers. „Daar komt nog bij dat Hulshoff zich in het verleden vaker minder vrien delijk over Wuustwezel heeft uitge laten. Toen hebben we hem steeds het voordeel van de twijfel gege ven. Hulshoff vertelde achteraf tel kens dat hij het zo niet had be doeld, maar daar trappen we nu niet in". Volgens Vissers heeft het ontslag van Hulshoff niets te maken met de prestaties van de club. Wuust wezel staat op dit moment onder aan in de derde klasse. „Maar dat is niet de schuld van Hulshoff. Over zijn manier van trainen waren we juist erg tevreden. Hij heeft hier drieënhalf jaar uitstekend werk verricht. Daarom is het ook zo jam mer dat we op deze manier uit el kaar moeten gaan". LEIDEN - De interregionale zaal- voetbalwedstrijd Zwarte Wolf-Ce- verbo, die vanavond overgespeeld zou worden, is door de Rotterdam se competitieleider Stoppelenburg weer geschrapt. Aanleiding vormt het verzoek van de afdeling Dor drecht van de KNVB aan de Dordt- se vereniging Ceverbo om van avond niet naar Leiden af te reizen. Dordrecht is het namelijk niet eens met de afwikkeling van de tuchtzaak waar het op 17 septem ber van het vorig jaar gespeelde zaalvoetbalduel op uitdraaide. Destijds versloeg lijstaanvoerder Zwarte Wolf de titelpretendent met 5-2, maar zou in de persoon van Robert de Roo een niet gerech tigde speler hebben opgesteld. Om de kwestie niet nog ingewikkelder te maken, is de nieuwe ontmoeting van beide kemphanen voorlopig uitgesteld. Morgenavond zullen de gezame- lijke besturen van de vijf KNVB- afdelingen zich over de zaak bera den. "Het is niet ondenkbaar dat het programma van volgende week verschoven wordt, om de wed strijd tussen Zwarte Wolf en Cever bo weer te kunnen in te lassen", loopt competitieleider Stoppelen burg alvast op een uitspraak voor uit. CALGARY (DPA) - Zonder een reden aan te geven heeft maan dag Reto Barrington, lid van het organisatie-comité van de Olympische Winterspelen in Calgary (OCO), zijn functie neergelegd. De Canadees was belast met het organiseren van de wedstrijden van de ski-num mers voor de mannen en was de verantwoordelijke man bij de afgelopen weekeinde gehou den wedstrijden voor de we reldbekers. Het aftreden van Barrington is er een in een lange lijst van vrijwillige en opgelegde ontsla gen binnen de organisatie. Als meest waarschijnlijke aanlei ding voor het terugtreden van Barrington wordt zijn inscha keling van betaalde krachten bij het prepareren van de ski pistes genoemd. Het organisa tie-comité wil de hele Winter spelen organiseren met de hulp van vrijwilligers. Betaalde krachten zijn voor het OCO uit den boze. Het dagelijks bestuur vreest dat Barrington met'het betalen, 60 gulden per dag, van hulptroepen, een precedent heeft geschapen dat zeker na volging zal krijgen. De tiendui zend vrijwilligers die voor de Spelen zullen worden inge schakeld, zouden dat in princi pe doen voor een kleine maal tijd- en reisvergoeding. Een tweede punt van kritiek van het OCO op Barrrington, is zijn geuite kritiek op de veilig heid van het publiek bij de Winterspelen. Na de wedstrij den om de wereldbekers, ver klaarde Barrington voor de Ca nadese televisie te vrezen voor de veiligheid van de toeschou wers op de steile hellingen van de Mount Allan. MADRID (GPD) - De bezorgdheid valt van het gezicht van Leo Beenhakker af te lezen. Maar misschien meer nog dan bezorgdheid is er sprake van irritatie. Het ontbreekt er alleen nog maar aan, dat er rookpluimpjes uit zijn oren komen als teken van opgekropte woede. Aanleiding voor die gemoedsgesteldheid van Beenhakker is de tijdbom, die de Mexicaan Hugo Sanchez deze week binnen Real Madrid liet ontploffen door aan te kon digen dat hij zijn contract met Real Madrid aan het eind van dit seizoen zal verbreken. Traditiegetrouw oefende Ajax aan de vooravond van een Europa Cup duel op eigen veld op het strand van Wassenaar. Danny Blind liet daarbij ploegmakker Frank Rijkaard zand happen (in het midden Aron Winter). De Ajacieden verkeerden gisteravond nog in onzekerheid over het door gaan van de wedstrijd tegen Malmö FF omdat het veld in de Watergraafs meer voor een flink deel blank stond. (foto anpj AMSTERDAM (GPD) - Het conflict tussen Ton Harmsen en de journalisten Jaap Klokkemeijer (ANP) en Frans Ensink (de Volks krant) is uit de wereld. De voorzitter van Ajax, die het tweetal de toegang had ontzegd voor de wedstrijd tegen Malmö FF, zat gister middag met de twee verslaggevers om de tafel. Harmsen verweet Ensink en Klokkemeijer dat zij mededelingen van hem hadden gebruikt die niet voor publicatie waren bestemd. De media-vertegenwoordigers waren van mening dat Harmsen wel moet hebben geweten dat zijn uitlatingen betreffende de rel len rond FC Den Haag-Ajax zouden worden gepubliceerd. Namens de Nederlandse Sport Pers, de vakvereniging voor sportjournalisten, heeft secretaris Joop Niezen een bemiddelende rol gespeeld in de affaire, terwijl ook Ajax' commercieel directeur Arie van Eijden op een verzoening uit was. Beide partijen kwamen overeen dat er 'van een misverstand sprake moet zijn geweest', waarna Harmsen de sanctie ophief. „Het was een welles-nietes- spel", zegt Ensink, „niet erg bevredigend, maar een andere oplos sing voor het conflict was er niet".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17