Grimmige strijd Novo en Gemini Leiden verprutst kansen LZ blijft in kampioensrace Roomburg profiteert met minimale winst Groninger Studenten hebben het naar hun zin Landstitel junioren van Northa Vreugde bij Scylla Records voor Leidenaars Leidenaars Foreholte grijpt mis PAGINA 18 SPORT MAANDAG 9 MAART 1987 LEIDEN - In de volleybalcom petitie de nodige verrassingen. Bij de mannen heeft Leython de weg omhoog gevonden. Voor burg, de vierde op de ranglijst, kon met een 3-0 nederlaag de thuisreis aanvaarden. De streek - derby NOVO - Gemini bleek in cidentrijk en leverde voor Gemi ni een teleurstellend verlies op. (1-3). Bij de vrouwen stelde Ge- mini/K zich in veiligheid door het bezoekende RVC/Libanon met 3-1 te verslaan. NOVO had een slechte dag en dolf het on derspit bij Zaan (3-0), terwijl Ge- mini 2 verrassend uithaalde ten koste van Leython (3-0). Het kenmerkende van de ont moeting van Leython tegen Voorburg was, dat Leython in el ke set eerst op een flinke achter stand kwam te staan, om vervol gens terug te slaan. In de eerste set nam Voorburg, met good-old Frank Constandse in de gelede ren, een 5-9 voorsprong, via een goede serve en een sterk blok nam Leython over en Paul de Winter blokte in zijn eentje de middenaanvallen van Voorburg af (17-15). In de volgende set kwam Voorburg op 3-8, voordat Leython, nu door toedoen van de absolute uitblinker Walde Breeksma (achterveld en net) naar 15-12 liep. In de derde set moest zelfs een 3-9 achterstand weg gewerkt worden. Ook nu lukte dit weer, met een groot aandeel voor de langzaam zijn oude vorm terugkrijgende Rob van de Bosch (15-12). Ontsierd Het duel tussen Novo en Gemi ni werd ontsierd door veel inci denten, die eigenlijk volledig toe te schrijven waren de zeer zwak ke arbitrage. De eerste scheids rechter voelde de wedstrijd to taal niet aan en deelde aan Novo één gele en aan Gemini liefst 5 gele èn één rode kaart uit. Daar door werd de stemming in het veld steeds grimmiger, mede omdat er voor Gemini veel (vrij waring voor degradatie) en Novo niets meer op het spel stond. No vo verloor de eerste set zoals ge bruikelijk (13-15), maar had na de winst in de volgende sets (15-11 en 15-13) geen kind meer aan Ge- mini (15-3 en 3-1). In de promotieklasse lijkt Ley thon 2 na de winterstop niet meer te kunnen verliezen. Het volgende slachtoffer heette Dac 2, een ploeg die normaliter ook niet veel verliest. Leython kwam met 0-5 achter, voor het door aan vallende akties van Art Koot DAC 2 oprolde (15-9). De tweede set ging gelijk op, echter in de verdediging bleek Leython 2 net iets beter. Dit gaf de doorslag, terwijl Rob van Daalen de set uit- serveerde naar 15-12. Een con- centratieterugval was de oorzaak van verlies hierna (11-15), voor dat een optimaal gemotiveerd Leython 2 in de vierde set er geen twijfel over liet bestaan wie de sterkste was (15-3 en 3-1). Gemini 2 miste twee spelers en trad daarom met een invaller uit het derde in de uitwedstrijd Ra dius 3 tegemoet. Het nam met 11- 15 een 0-1 voorsprong, maar moest hierna tijdelijk een stapje terugdoen (2-1 via 15-12 en 15-8). Gelukkig voor de Voorschotena ren werd daarna het gevaarlijk ste wapen, de serve weer goed toegepast en o.l.v. Rob Gom- mans - de veelscorende spelver deler kreeg Radius 3 geen poot meer aan de grond 11 -15. 6-15 en 2-3). Zonder Wout van het Veer en halverwege de wedstrijd ook nog zonder Kees de Bock was Donar nog te sterk voor LUSV. Na een kwakkelperiode speelde Donar eindelijk weer eens ouderwets en het kreeg daartoe van de jon ge doch onervaren studenten volop gelegenheid. Behoudens de derde set (10-15 verlies), bleef Donar ruim aan de positieve kant van de score met 15-6, 15-8 en 15-8. Novo 2 trad voor een aardig ge vulde tribune onbevangen aan tegen het Delftse Punch. Via op- pertuun aanvalsspel en een rede lijk gesloten verdediging, hield men de bezoekers onder con stante druk. Novo verslapte niet en finishte vrij gemakkelijk (15- 13. 15-10, 15-12), waarmee de ploeg zich veilig stelde. Moeizaam Bij de vrouwen moest Gemini aantreden tegen het ook de pun ten hard nodig hebbende RVC/ Libanon. De Rotterdammers konden Gemini eventueel nog inhalen. Gemini knokte van meet af aan voor elk punt en on danks dat het niet in zijn beste vorm stak, was dit voldoende voor een positief eindresultaat van 3-1. Hoe moeizaam het soms ging bewijzen de setstanden van 1345,15-11, 16-14 en 15-7. Pas in de vierde set was het leed gele den en was het zelfvertrouwen optimaal. Zaan en Novo wikkel den een slecht duel af, met een negatief resultaat voor NOVO. In nog geen uur tijd was de thuis ploeg met de dikke cijfers 15-6, 15-9 en 15-11 ruimschoots de be tere. Tegen het lager geklasseerde en in degradienood verkerende Gemini 2 startte Leython goed. Echter Gemini 2 bleef steeds op enige afstand volgen en pakte op de valreep nog net de set (15-13). Het vervolg was eveneens voor Gemini, dat met een sterk collec tief en goed spelverdelen het steeds onzekerder Leython uit haar spel haalde. Eenling Tine de Bloois kon het ook alleen af en tot ieders verrassing bleek Gemi ni 2 met 15-5 en 15-7 ineens drie punten rijker. Leython moet nu nog enorm gaan oppassen wil het zelf niet in degradatienood komen. In de promotieklas heeft LUSV de thuiswedstrijd tegen WW op een simpele wijze verloren. Na een 8-8 stond in de eerste set ver loren de studentes in een ruk met 8-15. Ook een 14-4 voor sprong kon niet verzilverd wor den 15-17 verlies en toen was er iets kapot bij LUSV. WW profi teerde en maakte met 9-15 aan al le illusies een einde. LUSV moet nu alle zeilen bijzetten, wil het niet degraderen. AV'40 2 en Leython 2 speelden een meer spannende dan fraaie wedstrijd, met als inzet de vierde positie van onderen. De laatste set was voor Leython 2 teveel. AV'40 2 was hier de wakkerste. (15-3, 15-13, 13-15, 15-4 voor AV'40. RW tenslotte bleek thuis niet opgewassen tegen DVC (0- GER RENES LMHC-spits Casper Klijn (links) probeert met een reikslaa de Groninger-Studentenkeeper te verslaan. Ónno te Rijdt (rechts) ziet toe hoe de goalie de scoringskans teniet doet. (fotoLoekZuyderduiip LEIDEN - De Zijl/LGB had voor de derde keer binnen korte tijd geen moeite met het Amersfoortse AZPC. De ploeg van coach Frits Welling won met 13-7. LZ'86 houdt de race naar de hoofdklasse nog steeds vol. Na een spannende wed strijd wonnen de Leidenaars voor de vierde achtereenvolgende keer in de play-offs. Merwede werd met 11-10 verslagen. Katwijk zette een goede stap op weg naar lijfsbe houd. WVZ werd met 10-5 versla gen. Ook de vrouwen van De Zijl/ LGB zitten nog volop in de kam- pioensstrijd. ZPB 2 werd met 4-6 ter zijde geschoven. Voor De Zijl/LGB was de over winning die AZC in Ede op Polar Bears behaalde en zo tot Neder lands kampioen werd gekroond veel belangrijker dan de eigen zege op AZPC. Dat de ploeg van Frits Welling een maatje te groot is voor de Amersfoorters was al bekend, maar dat De Zijl/LGB als verlie zend bekerfinalist door het kam pioenschap van AZC volgend sei zoen in de Europa cup voor beker winnaars mag uitkomen is interes santer. De wedstrijd tegen AZPC had een gezapig verloop. De Zijl LGB was veel te sterk en na de 0-1 van Aad van Mil was het alleen De Zijl/LGB wat de klok sloeg. Tot 5-1 liep men weg alvorens AZPC weer iets kon terug doen. Frits Welling zag tot zijn genoegen dat van de wederom veelvuldig in gezette wis selspelers Alex Verhoog met drie treffers een goed aandeel had in de Leidse score. Bij 7-5 leek het nog even spannend te worden maar op tijd was De Zijl/LGB weer bij de les en liep via 10-5 simpel weg naar de 13-7 eindstand. Periodestanden: 4-1, 7-3, 9-5 en 13-7. Doelpunten: Mark v. Belkum 6, Alex Verhoog 3, Hans Nieuwenburg 1, Alex v. Bel kum 2, Edwin Redegeld 1. Voorsprong LZ'86 heeft de twee punten voor- sprong op ZPB in stand gehouden. Zaterdagavond won ZPB met 11- 14 van het Y. Het was dus zaak voor de Leidenaars om gisteren in het eigen Vijf Meibad Merwede er onder te houden. In een uitermate spannende slotfase slaagde LZ'86 in deze opdracht. Merwede kwam ruim dertig seconden voor tijd op gelijke hoogte (10-10). De uitste kend spelende Michel van der Zeeuw hield het hoofd koel en bracht met nog 16 seconden te spe len de 11-10 zege op het scorebord. Dat het zo spannend was had he lemaal niet nodig geweest. Ruim drie parten dirigeerde LZ'86 de wedstrijd en kwam Merwede er niet aan te pas. Na 1-1 bij de eerste rust liep men onder meer door twee doelpunten van Wilco van der Zeeuw naar een 5-1 voorsprong. Merwede, dat in de eerste play-off wedstrijd met 8-10 was verslagen, kwam wel tot 6-5 terug maar LZ demareerde opnieuw naar een rui me voorsprong. Bij 9-6 in de laatste periode leek alles in kannen en kruiken. Niets bleek echter minder waar. De hard spelende Dordtena- ren kwamen nog één maal terug, maar net niet ver genoeg om LZ'86 de verdiende 11-10 winst te ontfut selen. Periodestanden: 1-1, 6-3, 8-6 en 11-10. Doelpunten: Wilco v.d. Zeeuw 4, Michel v.d. Zeeuw 2, Frans v.d. Brink 2, Bobby Brebde 1, Mark Mommers 1 en Jan de Graaf 1. In de tweede klasse lijkt Kat wijk net op tijd de vorm te hebben gevonden. Ditmaal werd WVZ met 10-5 terug gewezen. Tot 4-4 ging de strijd gelijk op maar halverwege de derde periode trok de ploeg van Aad de Keizer het initiatief naar zich toe, met voor WVZ alle bittere gevolgen van dien. De laatste pe riode ging in met een 6-4 voor sprong en de zege kwam in het vierde part niet meer in gevaar (10- 5). Goals: Martin Jonker 3, Paul v.d. Putten 2, Arco Guyt 2, Eddie Hoek 2 en Ronald Heemrood 1. Voor Vivax en De Ham stond er niets meer op het spel. Beide ploe gen konden vrij uit spelen. Na een aardige spannende wedstrijd trok ken de Oegstgeestenaren knap aan het langste eind. Na een 3-1 achter stand kon een 5-7 overwinning worden genoteerd. Goals: Jack Frauenfelder 4, Marcel Rompes 2 en Dick v.d. Bosch 1. In de derde klasse stond de streekderby Sassenheim tegen DKD op het programma. Ook hier kon vrijuit gespeeld worden. In een volkomen gelijk opgaande strijd leek Sassenheim in een chao tische slotfase de winst te grijpen. Met een 6-5 voorsprong en nog slechts enkele seconden te spelen had de ploeg van gelegenheids- coach Wim Siera balbezit. In plaats van de tijd rustig uit te spelen waagde men nog een schot, waar door DKD in balbezit kwam en er restte nog net genoeg tijd om in het eindsignaal de overigens verdien de gelijkmaker te scoren. Doelpun ten DKD: Frank Dreef 2, Kees v.d. Plas 2, Rolf Diebeis, Harry van Ho ve. Doelpunten Sassenheim: Rob Burgmeyer 3, Harald Geurds 2 en Paul Geurds 1. WZK verloor de laatste theoreti sche kans op het kampioenschap door van concurrent RZ V te verlie zen. De Rijswijkers toonden zich een echte kampioen door in het hol van de leeuw met 6-10 te zegevie ren. De vrouwen van De Zijl/LGB blijven aan de winnende hand. In Barendrecht werd concurrent ZPB 2 gevloerd. In een wedstrijd waarin De Zijl/LGB steeds het beste van het spel hadden werd een snel ver kregen 0-2 voorsprong (twee doel punten van D. Beukering) zorgvul dig gekoesterd. Het einde kwam bij 4-6. Doelpunten De Zijl/LGB: D. Beukering 2x, Sopja Alink 2x en Marion Rijsbergen 2x. DIRK KLOOS OEGSTGEEST - De meegereisde supporters van de Groninger Stu-' denten Hockeyclub hadden het gistermiddag van begin af aan naar hun zin bij LMHC. Al na zes minu ten legden de noordelingen de ba sis voor de 1-2 overwinning op Lei den. Gooische nam door de mis stap van de ploeg van Cees Koppe laar de leiding over in de over gangsklasse A door zelf met 2-4 van MOP te winnen. De Groninger Studs doen, met hun derde plaats, weer helemaal mee in de race voor promotie naar de hoofdklasse. In de vroege wedstrijd redde linksachter Hans-Willem Croll fraai zijn doelman Tom van der Meer die door Lucas Muller al was verslagen. Echter met boven de schouder geheven stick. De geijkte straf werd door Hans Bakker vol trokken vanaf de strafstip: 0-1. LMHC had toen al twee strafcor- ners verprutst met slechte slagen van Harmen Jansen Schoonhoven en Laas Galema en via een af schuif. De onnauwkeurigheid was kenmerkend voor de LMHC'ers die ten opzichte van de opponent ook niet agressief genoeg waren. Aan de opdracht van Koppelaar om zoveel mogelijk op de helft van de tegenstander te verblijven, werd in het eerste deel voldaan. De aanvallen liepen door gebrek aan ruimte en samenwerking evenwel op niets uit. Wat ook een verdien ste was van de Groningse keeper die knap overzicht had op het soms drukke gebeuren in zijn cirkel. De voortdurend juichende Gro ningse fans kregen nog voor de pauze een extra oppepper toen hun ploeg de eerste strafcorner naar 0- 2 pushte. Dat gebeurde simpel over de liggende en daardoor geen verweer meer hebbende Van der Meer. Het antwoord van LMHC be stond uit in totaal zeven strafcorT ners, maar leidde niet tot een ver andering in de score. Maurits Ei kenhout kwam zes minuten na de hervatting in het veld voor de niet fitte Croll en Sander Nieuwland probeerde later als wissel voor de geblesseerd geraakte Jeroen Dub- beld het tb nog te keren. Het Oegst- geester publiek werd stiller en stil ler bij het aanzien van de verwoede pogingen alsnog langszij te komen. Enkele minuten voor tijd kwam Herman Hartevelt een keer knap langs zijn man en bediende Jansen die 1-2 van zijn stick springen. Te laat voor Leiden dat het initiatief maar niet kon grijpen en te laat voor de toeschouwers om een spannende wedstrijd mee te ma ken. De Groningse supporters evenwel zagen hun missie volledig geslaagd. NIEKFAAS NOORDWIJKERHOUT - De meisjes junioren van Northa zijn Nederlands juniorkam pioen geworden. In het finale- toernooi van de regiokampioe nen werd eerst Swift Arnhem met 9-7 bedwongen. Oss volgde met 9-8. In de beslissende wed strijd bleef Haka E en O, dat door een beter doelsaldo aan een gelijkspel voldoende had lange tijd bij. Anita van der Lans werd in de laatste tien se conden matchwinner door 9-8 te scoren. De ploeg van Fred Geurds werd na het behalen van het kampioenschap op het gemeentehuis van Noord wij- kerhout door de burgemeester ontvangen. LEIDEN - Bij het Leidse Scylla vierde zaterdag het "hoesa- tsjoea" (veelgebruikte tafeltenni- soverwinningskreten) hoogtij. De mannen deden wat noodza kelijk was en wonnen netjes van het teanj van Mirjam Kloppen burg.» Vorige week was de com petitie al vrolijk van start gegaan middels de overwinning op zwakke broeder nummer 1, Shot uit Wageningen. Zaterdag was zwakke broeder nummer twee aan de beurt: Pelgrim Gaande ren. De start van het Scylla- kwartet kon eigenlijk niet veel beroerder: binnen twintig minu ten prijkte er een 0-2 achterstand op de borden, als gevolg van het verloren gaan van de beide dub bels, die tegenwoordig aan het begin van de wedstrijd worden verspeeld. Toch bleek de veer kracht van de Groot, de Vrind, Bakker en Meijer soepel genoeg om deze tegenslag op te vangen. Vooral de jeugdige Heister ech ter maakte dit zeker niet eenvou dig. Hij hoefde slechts eenmaal met een droevig gezicht naar de kant te lopen. Aanleiding hier voor was het sterke spel van Scylla-speler Robert de Groot, die verder alleen verloor van Mir jam Kloppenburg. Ook Pietje Bakker verloor slechts eenmaal, maar hij had Heister uitgekozen om een wedstrijd aan cadeau te doen. Peter Paul de Vrind imi teerde deze keurige prestatie van Bakker, waarna de tweemaal winst van Sjoerd Meijer op Har- tholt en van der Voirle voor de straks zo belangrijke elf punten zorgde. Scylla neemt nu een sterk vertekende derde positie in, maar mag toch dik tevreden zijn met deze hoopgevende com petitiestart. Ook de vrouwen van Scylla plakten weer winstpunten aan hun puntentotaal. Avanti 2 werd met een krappe 4-6 nederlaag aan de kant gezet. Vooral het op treden van de 31-jarige Corine De Jong lijkt de laatste weken opvallend: ook nu won zij twee partijen. Haar hard trainende teamgenoten Heidi de Haas en Judith Lepelaargingen even eens slechts eenmaal 'plat'. Langzaam aan beginnen de Scyl- la-vrouwen zich thuis te voelen in de hoogste- regionen van de eerste divisie. Het tweede Scylla- team zorgde voor een klein wolk je aan de verder onbewolkte he me:: tegen Nieuw Vennep 2 werd met 5-5 gelijkgespeeld. Tweemaal dit weekeinde kwa men de Docos-ladies aan de bak. Bemoedigend nieuws is ook dit maal ver te zoeken. Zaterdag kaapte Amsterdam '78 de winst weg voor de neus van het Docos- ■team. Overwinningen van Tessa Bröcker op Póstuma en Westra, en van Merijn Olden op Westra verklaren de Docos-punten in het 7-3 verlies. Gisteren werd Hotak '68 met een bezoek vereerd. Opnieuw waren er geen winstkansen. Bröcker en Van Olden pakten nog ieder één punt, maar konden daarmee niet het 2-8 verlies af wenden. Ook de Docos-mannen worden met de week treuriger. Voor de tweede maal deze competitie helft torende Torenstad hoog uit boven Docos, blijkens het 8-2 verlies wat het Leidse team leed tegen de Zutphenaren. Kish Prashad was goed voor eenmaal winst, en Walter Englebert het eveneens een één noteren. Het vuurwerk waar het eerste mannenteam van Oegstgeest voor zorgde moet wel in de wijde omtrek te horen zijn geweest. Te genstander SKF werd puntloos platgewalst. De 18-0 eindstand is voor de Oegstgeeste mannen goud waard. In hun race naar een eerste of tweede plaats in de eer ste divisie. Vermeldenswaard is het vier maal scoren van invaller Van der Oord (Rademakers gaf zaterdag geen acte de présence). Weliswaar trok SKF ook niet op volle oorlogssterkte ten strijde (de ploeg uit Veenendaal ver scheen met twee invallers), toch presteerde de stand-in het ook tegen de twee vaste krachten van SKF te winnen. De in de tweede divisie spelende reserves van Oegstgeest tastten tegen NOAD volledig in het duister. Het 6-4 verlies impliceert dat de onze kerheid over al of niet prolonga tie van het tweede-divisieschap nog even voortduurt. WOUTER LANGEVELD DEN HAAG (ANP) - Bij de nationale kampioenschappen gewichtheffen, die dit weekeinde in Den Haag zijn gehouden, heeft de Leidenaar Dido Degenaars drie Nederlandse records verbeterd. In de klasse tot 90 kg bracht hij bij het trekken 145 kg omhoog en bij het stoten 182,5 kg. Zijn totaal van 327,5 kg betekende uiteraard ook een nieuw nationaal record. In de klasse tot 67,5 kg verbeterde zijn stadgenoot Jim Pasay twee re cords: stoten 140 kg en een totaal van 247 kg. Jaap van Looy werd in de klasse tot 75 tóderde (100 kg, 122 V2 kg). Degenaars en Pasay maken deel uit van de Nederlandse ploeg, die over drie weken uitkomt bij de wed strijden van de Europese Gemeenschap in Athene. De andere geselec teerden zijn Maurice Goosen (Etten-Leur) en Yves Vivaldi (Den Haag). LEIDEN - De hockeyploeg van Roomburg profiteerde van de 1-0 winst op Aeolus en het gelijke spel (1-1) dat Alecto behaalde in Voor schoten tegen het tweede geplaat ste Forescate. De vrouwenploeg van Leiden stelde teleur door het doelpuntloze gelijke spel tegen Leonidas op eigen veld. Roomburg - Aeolus 1-0 De twee Rotterdamse spitsen werden uitgeschakeld door een strakke Leidse mandekking, waar door keeper Ronald Cijs nauwe lijks op de proef werd gesteld. Roomburg was veel sterker getui ge de twintig tegen twee strafcor- ners die het verdiende, maar dat onderdeel liep verre van gesmeerd. Het enige doelpunt kwam op naam van Bas Koning die uit de derde rebound raak. schoot. Lukas van Schaik kwam in het veld voor Jo- han Biekart die zijn knie verdraai de. Forescate - Alecto 1-1 De Leiderdorpse ploeg van Wout van der Meulen verraste Forescate door de leiding te nemen in de eer ste helft. Dat gebeurde met een rechtstreeks schot uit een korte corner van Ludo Mennes. Foresca te kwam ondanks een flink over- kampioenschappen gewichtheffen, jehouden, heeft de Leidenaar Dido verbeterd. In de klasse tot 90 kg loog en bij het stoten 182,5 kg. Zijn rd ook een nieuw nationaal record. :ijn stadgenoot Jim Pasay twee re- 1 247 kg. Jaap van Looy werd in de g). Degenaars en Pasay maken deel er drie weken uitkomt bij de wed- hap in Athene. De andere geselec- ^eur) en Yves Vivaldi (Den Haag). wicht in de tweede helft moeilijk tot scoren. Tien minuten voor het einde passeerde Derk-Jaap Enge len de sterke Alecto-doelman Bou- dewijn van Duiken uit een opeen hoping van spelers: 1-1. Noordwijk - Rood Wit 1-1 De voorsprong kwam na dertien minuten op naam van Rood Wit. Het gelijkopgaande karakter van deze in de tweede klasse B staande middenmoters kreeg gestalte door een flitsende goal van Willem-Jan Veen die voor Noordwijk de stand recht trok. De vele Noordwijkse strafcorners stuitten op verdedi gende sticks. Vrouwen Leiden - Leonidas 9-0. Het antwoord van Leiden op het verdedigende concept van het uit de degradatiezone klimmende Leonidas bleef uit. De aanvalsgol ven van de koploper werden op de 23-meterlijn gestopt. Pas laat in de wedstrijd kwam de thuisploeg aan wat strafcorners die ook al geen uitkomst brachten. Alecto - Hudito 2-1 Na de 0-1 achterstand in de tweede helft ontpopte Annet Vas- binder zich als een sterke pion op het middenveld voor de gebles seerd uitgevallen Madeleine Ni- vard. Om uit de zorgelijke zone van de eerste klasse te komen, speelde Alecto alles of niets. Vasbinder scoorde 1-1 uit een korte hoekslag en Correlien van Buren haalde vlak voor tijd de volle winst voor de thuisploeg uit zo'n zelfde situa tie. Kieviten - Noordwijk 1-1 Na een sterk eerste kwartier van Noordwijk waarin Marianne Gnir- rep scoorde (strafcorner), greep Kieviten het initiatief en gaf dat niet meer uit handen. Het was goed dat Liesbeth Niezen in het Noord wijkse doel zo goed op dreef was, anders was het meer geworden dan de ene strafbal die voor de gelijk maker zorgde. Roomburg - Bennebroek 2-1. De Leidse ploeg boekte als staartploeg een heel verdienstelij ke overwinning op het derde geno teerde Bennebroek. Met een verdé digende tactiek en een sterke keep- ster Danielle van Leuven boog Roomburg de 0-1 achterstand om in 2-1. ,De gelijkmaker kwam van Pauline Huijgens. Inge Oudkerk Pool sloeg rechtstreeks een straf corner in tot de^winnende goal. Forescate - Castricum 2-2. Good-old Eveline Kimman (moe der van twee kinderen) doet het nog altijd goed. Eerst werkte zij de achterstand weg naar 1-1, vervol gens bracht zij Forescate in de tweede, helft op 2-1 voorsprong. Castricum kwam niet voor niets naar Voorschoten en pakte een punt mee op het laatste moment. Vierde klasse De zegeningen van een kunst grasveld ondervindt ook Catwijck in deze dagen van afgelastingen. De mannen wonnen met 3-1 van Berkel Rodenrijs. Henrik Hou- waard opende uit een strafcorner de score. Broer Hanne tekende voor de andere twee treffers. De Katwijkse vrouwen profiteerden matig van het onvolledig aantre dende HLC. Cherry Nienkemper en Toos Graaff verzorgden de 2-0 score. De vrouwen van Hisalis speelden een 0-1 winstpartij tegen Heerhugo waard, waardoor zij tweede blijven achter Abcoude. Sascha Pool sloeg raak uit een voorzet van haar zusje Nathalie. VOORHOUT - De handbalsters van Datateam Foreholte hebben geen overwinning op mededebu tant Sittardia kunnen behalen. Sit- tardia toonde in Voorhout meer va riaties in het spel te hebben dan het teveel op de tweede lijn ver trouwende Foreholte. Ondanks een inhaalrace in zowel de eerste als de tweede helft verloor Fore holte met 15-17. Sittardia had in eerdere partijen laten zien snel uit de startblokken te kunnen komen. Ook nu gebeur de dat, maar het kreeg daarbij wel alle medewerking van de veel te open opererende 4-2 dekking van Foreholte. Francien van de Lan- genberg was daarbij met gehaaide passes het beginpunt van het Lim burgse gevaar. Foreholte werd op 1-3 achterstand gezet. De volgende vijf doelpunten kwamen uit straf- worpen die de beide scheidsrech ters wel erg soepel toekenden (to taal acht voor Foreholte, vijf voor Sittardia). De Voorhoutsen waren, ondanks twee fraaie doelpunten van Ellen Warmerdam, wel veel van die strafworpen afhankelijk. Een goede combinatie zag men zel den. Foreholte kwam terug tot 8-9 bij rust, maar een nieuwe demarra ge van Sittardia bracht de Lim burgsen naar 9-13. Daarbij lieten zij nog veel kansen aan de cirkel on benut. Die cirkel kon Foreholte aan de andere kant tegen de strak ke 6-0 verdediging maar niet vrij krijgen. Met uitzondering van de onderhandse kogels van topscoor- ster Ellie Spreeuw (acht doelpun ten) misten de schoten van Voor- houtse opbouw kracht en richting. In het slordige eindspel kwam Fo reholte dichtbij maar niet langszij: 15-17.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18