'Boys': titel lonkt 'Machtsgreep' van schakers Philidor mislukt Dubbel verlies van Leiderdorp Vrouwen Lugdunum in de hoek gezet Benauwde zege Quick Boys Valken '68 verrast Rohda: 0-1 Ondanks gelijkspel tegen MMO PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 16 MAART 1987 LEIDEN - Quick Boys heeft in de competitie van de Landelijke Jeugd een benauwde overwinning op het Dordtse DS'79 kunnen boeken. In een aantrekkelijke wedstrijd wisten de Katwijkers de bezoeker op 1-0 te hou den. FC Lisse kon tegen Telstar met hangen en wurgen een 1-1 gelijkspel uit het vuur slepen. De overige clubs uit de Leidse regio hoefden dankzij de slechte gesteldheid van de velden niet in actie te komen. Quick Boys - DS'79 1-0. Beide ploegen legden een leuke partij voetbal op de glibberige grasmat. Er werd niet geschroomd om de aanval te kie zen en DS kreeg in die eerste fase iets meer mogelijkheden dan de gast heer. De Katwijkse doelman Tom van der Niet toonde zich daarbij echter van zijn beste kant en hield zijn doel met verve schoon. Een vrije trap van Leonard Pluymgraaff was de inleiding van, zoals later bleek, het enige doelpunt van de wedstrijd. Gert Aandewiel reageerde alert op de hem toegeschoven bal en versloeg kort daarop de Dordtse doelman (1-0). Mar tin Rog, Aandewiel en Humphrey Narendorp konden de aangeboden kansen niet verzilveren en DS'79 bezorgde de Katwijkers in de laatste fase nqg een benauwd kwartiertje. FC Lisse - Telstar 1-1. De thuisclub mag zich met deze uitslag gelukkig prijzen. Hoewel de eerste helft een gelijkopgaande strijd te zien gaf, nam Telstar na de thee de touwtjes in handen. Desondanks was het Lisse dat aan de leiding kwam toen invaller Mark Ens een sterke solo bekroond zag (1-0). Telstar kreeg kansen te over maar vond eerder paal en lat dan het net. Marco Adema wist tenslotte tien minuten voor tijd de Lisser doel man Frits van Duin wel te passeren. LEIDEN - Van de wedstrijden die in de vierde klasse B (zaterdag) doorgang vonden mocht Valken '68 de grootste verrassing claimen. In de uitbeurt tegen Rohda '76 bleef de Valkenburgse ploeg aan de goede kant van de score (0-1). Het andere duel tussen Oegstgeest en Jodan Boys eindigde voor de thuisploeg op de valreep in een te leurstellende 1-1. Rohda '76-Valken '68 0-1. Het jeugdige Valken wist zowaar een 'fysiek' overwicht te bewerkstelli gen. Rohda leverde dan ook een wanprestatie van de eerste orde en was er in het geheel niet met het koppie bij. De bezoeker, die na drukkelijk in de gevarenzone ver keert, strijdt dan ook voor de laat ste kansen. Voor Rohda lijken de kampioensaspiraties nu wel zo goed als over. In de 55ste minuut velde Hans Vijgeboom het vonnis over de Bodegravense ploeg dat in tweede doelman Ronald Kalkman toch een uitstekende sluitpost ken de. Helaas voor Valken leverde de zege niet meer op dan twee punten aangezien 'concurrent' Koudekerk DSO met 0-2 versloeg. Albert Noort van Valken en Rohda-speler Jan van Noort werden door de ar biter verbaliseerd. Oegstgeest-Jodan Boys 1-1. Een diepe teleurstelling voor de Oegst- geestenaren die in scheidsrechter Star de gebeten hond zagen. Ver in de blessuretijd kende de man in het zwart de bezoeker bij een 1-0 voorsprong (André Zonneveld) een strafschop toe. Jan Zandbergen had namelijk in het strafschopge bied de bal tegen de arm gekregen en dat vond Star voldoende reden om de bal op de stip te leggen. Al wat Oegstgeest was vond de beslis sing meer dan aanvechtbaar, maar dat verhinderde René van den Berg niet Jodan Boys op gelijke hoogte te brengen. Sizo-DSC'74 2-5 (West I) De Haarlemse bezoeker had totaal geen medelijden met Sizo. Liefst vijfmaal moest de Hillegomse doel man de gang naar het net maken. Voor Sizo scoorde Peter Boll twee maal uit een vrije trap. KRV en LSW in evenwicht LEIDEN - Ook in de Leidse zaterdagafdeling hielden de weergoden het afgelopen weekeinde aardig huis. In de eersteklasse werden SVLV- MVKV en Kagia-Woubrugge afgelast en in de tweede klasse vond alleen het duel Kickers'69-HVZ (2-3) doorgang. KRV - LSW 1-1. De thuisploeg had de eerste helft duidelijk de over hand en kwam haast logischerwijze in de 20ste minuut op voorsprong. Een voorzet van René Houwer belandde in het Leidse strafschopgebied waar Ralph Mulder terplekke was om in een wirwar van spelers de 1-0 voor KRV over de doellijn te drukken. LSW kwam in de 70ste minuut langszij doordat Bert Pleij direct uit een hoekschop het Katwijkse doel trof. TAVV - Meerburg 2-1. Een gehandicapt TA W behaalde een benauwde overwinning op Meerburg. Eerst kwamen de bezoekers aan de leiding toen Kees Hagenaars een fout van de Ter Aarse defensie knap afstrafte. Doordat de Meerburgse doelman Berk een hoekschop van Harald Gerard in eigen doel sloeg en Kees Reijngoud dynamiet in zijn schoenen bleek te hebben trok TAW toch de zege naar zich toe. Alphia - GWS 3-3. Ondanks een snel opgebouwde voorsprong van 2-0 (Kees van Raamsdonk en Ben van Klaveren) bleek de Alphense ploeg niet evenwichtig genoeg. Wim van der Meij en Percy Looman trokken de zaken voor GWS recht en Ruud Lens gaf de Sassenheimers via een penal ty zelfs de leiding. Alfred de Beer tenslotte schonk Alphia echter op de valreep loon naar werken (3-3). In de tweede klasse leidden Leen Ditmars, Jan Vavier en Rinus Blijle- ven HVZ naar een 2-3 zege op Kickers'69 dat in Wilbert van Vliet en Taeke Greidanus zijn doelpuntenmakers kende. LEIDEN - Ofschoon Roelofa- rendsveen in de Leidse schaak competitie na een 3-5 verlies tegen Lisse inmiddels een zekere degra datiekandidaat is, zijn vier andere teams in de promotieklasse nog niet zeker van hun zaak. Reden daarvoor is de nog immer mogelij ke terugkeer (met name Voorscho ten 2 is wat dat betreft nog niet vei lig) van een Leids team uit de der de klasse van de landelijke KNSB- competitie. Leiderdorp had wat dat betreft tijdens de zesde ronde dubbele te genslag. Enerzijds ging voor de ploeg het belangrijke duel tegen Katwijk 1 nipt met 31/2-41/2 verlo ren. Anderzijds zagen de Leider dorpers echter ook nog eens hun protest tegen de beslissing van competitieleider Verbiest, om de wegens ziekte van Leiderdorper De Jey niet uitgespeelde afgebro ken partij tegen Leithen 1 verloren te verklaren, door de commissie van beroep afgewezen. Leithen kwam daardoor bij een voorlopig 31/2-31/2 gelijkspel en een vermoe delijke 4-4 uitslag alsnog tot een belangrijke 31/2-41/2 winst. Teamleider Sjoerd van Ketel kon maar moeilijk vrede hebben met de uitspraak van de commissie: "Ik ben in de hele toelichting op de beslissing maar één argument te gengekomen, namelijk dat de com- Martinus met Bram Vermeulen naar de titel AMSTELVEEN (GPD) - Muzikant en cabaretier Bram Vermeulen stond gistermiddag na achttien jaar weer eens binnen de lijnen van een volleybalveld. En dat nog wel in de kampioenswedstrijd van Bro- ther/Martinus tegen ACCO/DOS (3-1). Het idee achter zijn heroptreden kwam van speler Marco Brouwers, die samen met zijn vriend en to neelspeler Maarten Wansink nogal eens optredens bezoekt van de ko miek. Beiden beschouwden het als een goede grap om Vermeulen, die in het verre verleden als speler van het Amsterdamse AMVJ zelfs en kele keren voor het Nederlands team werd geselecteerd, in het eer ste team van Martinus te laten op draven. Vermeulen kwam bij een veilige 11-3 stand in de eerste set in het veld. Hij bleef het eerste part staan, maar omdat Martinus de nodige moeite had met de opponent, moest Vermeulen zijn trainings pak weer aantrekken. Zonder de cabaretier werd een 3-1 zege en de titel binnengehaald. petitieleider in dergelijke gevallen altijd zo beslist. Dat mag dan mis schien wel consequent zijn, maar dat is dan ook wel consequent fout. Ziekte is toch een ernstige force meqeure. Beide spelers hadden geen moeite met een eventueel uit stel van de partij, dat had dus best anders kunnen worden opgelost. Binnen de club moeten wij ons er maar eens over beraden wat voor sancties wij van onze kant tegen de LSB kunnen nemen, ik denk daar bij bijvoorbeeld aan het niet meer leveren van bestuursleden". De wedstrijd tussen Leiderdorp en Katwijk begon met drie remises in de partijen Gijs Haasnoot-Ser- dijn, Michiel van der Pias-Timmer man en Kruyff-Mooijaard. Vrij overtuigende winstpunten van Pe ter van der Plas en Maarten Kuyt op Raoel van Ketel en De Vos brachten Katwijk daarna comfor tabel met 11/2-31/2 aan de leiding. Het werd echter alsnog spannend, toen op het kopbord Leids kam pioen Folkert Geertsma na een ui terst grillige partij het onderspit dolf tegen Henk Goeman: 21/2-31/ 2. Wijnand Kuyt en De Jeu braken aanvankelijk af, maar inmiddels was het voordeel van de Leiderdor per dermate vervlogen, dat remise onvermijdelijk was. Omdat Wim Haasnoot in tweede zitting geen fouten meer maakte tegen De Goe de en daarmee binnen de remise marge bleef, trok Katwijk uiteinde lijk met 31/2-41/2 aan het langste eind. Philidor 3 en Oegstgeest vochten een duel achter titelkandidaat Al phen en Lisse om het kampioen schap van de middenmoot uit. Het treffen eindigde in een 4-4 onbe slist, waardoor beide teams nog niet helemaal zeker van hun degra datiezaak zijn. Aan Philidor-zijde waren er vlotte winstpartijen van I^arkema en Koreman tegen res pectievelijk Bakker en Noordijk, waar een zege in tweede zitteng van Koese op Van de Wijngaard te genover stond. De papieren leken lange tijd gunstig voor Philidor, to- dat Westgeest erin slaagde om, on danks een vroeg opgelopen achter stand van een stuk, alsnog Kramer op verlies te zetten. Omdat kop man Vergeer, na vrij vlotte remises in de partijen Rommets-Evers en Tan-Aalbers, het behaalde voor deel tegen Van Andel evenmin in winst kon omzetten eindigde het duel in een voorlopige 31/2-31/2. Oegstgeest-speler Van de Spek probeerde daarna nog tegen Tan in tweede instantie tot winst te ko men, maar dat bleek tevergeefse moeite: remise en daarmee 4-4. Met nog één ronde te spelen ziet de stand er in de promotieklasse nu als volgt uit: 1. Alphen 1 11 matchpunten, 33 bordpunten; 2. Lisse 1 10-291/2; 3/4. Oegstgeest 1 en Katwijk 1 6-231/2; 5. Philidor 3 6-22; 6. Leiderdorp 1 4-22; 7. Lei then 1 4-211/2; 8. Roelofarends- veen 1 1-17. Het programma voor de laatste ronde: Katwijk 1-A1- phen 1; Leithen l-Philidor3; Lisse 1-Leiderdorp 1; Oegstgeest 1-Roe- lofarendsveen 1. Stompwijker Wim v.d. Bosch grond). LEIDEN - In de zondagklasse van de Afdeling Leiden ging alleen de topper Stompwijkse Boys tegen MMO door. De overige wedstrijden vonden geen genade in de ogen van de consuls. Vooral de clubs aan de Boshuizerkade voelden zich genomen. "Als er op de Vliet de ge hele dag gespeeld kan worden, dan vind ik het vreemd dat de velden aan de Boshuizerkade worden af gelast", aldus de teleurgestelde elf talbegeleider Ouwenhand van Oranje Groen. Andere clubs zoals Bernardus en Kickers'69 hadden nog het geluk op het laatste mo ment een vriendschappelijke te kunnen organiseren. Het veld van Stompwijkse Boys was wel redelijk bespeelbaar in de ogen van arbiter Evenwel, zodat de koploper kon aantreden tegen con current MMO. In een aantrekkelij ke wedstrijd wist koploper Stomp wijkse Boys zijn ongeslagen record te handhaven: 1-1. Sterker, nog de Boys, die veertig jaar onafgebro ken in de Afdeling Leiden acteren, hebben nog geen wedstrijd verlo ren. Met nog zes wedstrijden te spelen komt een promotie naar de KNVB steeds dichter bij. In de eerste helft nam Stomp wijkse Boys het heft in handen, wat resulteerde in een doelpunt van linksback Jan Oliehoek. Een solo van af zyn eigen helft kreeg zijn bekroning (1-0). In de tweede helft commandeerde trainer Ton Heynem zijn mannen richting vij andelijk doel. Na 25 minuten had dit succes. Cees van Rijn trok zich niets aan van het appel voor bui tenspel en liet de Stompwijkse doelman kansloos: 1-1. Het doel van het met invallers getergde MMO was bereikt en ook de thuis club kon tevreden zijn. LEIDEN -In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal verloor Lugdunum zaterdag met 4-1 van Stedoco. In de hoofdklasse van de zondagafdeling hielden de Sleutels en Randstad Sport elkaar doelpuntloos in evenwicht (6-0). SJZ behaalde'de overwinning op KFC'71 2 (2-1) en Altior en GD A deelden de punten: 3-3. Lugdunum opende de score te gen het thuisspelende Stedoco via de voet van Diana de Vries. Nog voor de pauze trok de Hoornaarse Janny de Vos de stand gelijk. Na de rust namen de gastvrouwen het heft in handen en scoorde Rina de Vos. Lisette van der Stelt en nog maals Janny de Vos brachten de eindstand op 4-1. In de eerste klasse speelden Al phen en Oegstgeest een gelijkop gaande wedstrijd: 1-1. Voor Oegst geest trof Tilleke Kiewiet het doel. De gelijkmaker kwam van de voet van de Alphense Trudy Langejans. Valken'68 dolf het onderspit te gen KMD: 1-4. Paula van Reewijk opende de score voor de Wate- ringse ploeg. El Bos verzilverde hierna voor KMD een penalty die werd toegekend na een handsbal van de Valkenburgse Marja van der Meij. Nog voor de pauze scoor de Carolien Roem het enige doel punt van Valken'68. Na de rust breidden Paula van Reewijk en Franceline Birnie de voorsprong van KMD uit. De eerste treffer in de wedstrijd tussen SJZ en KFC'71 2 werd ge maakt door de Delftse verdedig ster Meja Koenen, die een hoek schop van de Zoeterwoudse Mieke Heemskerk in eigen doel kopte. Linda Mooijman breidde door haar treffer, een prachtige lob, de voor sprong van SJZ uit. Nog voor de pauze trof Tineke Vermeij het doel voor KFC'71 2 en bepaalde hier mee de eindstand op 2-1. In de eerste helft had Randstad Sport het betere van het spel tegen de Sleutels. De Voorschótense ploeg maakte echter geen gebruik van de kansen. Na de pauze had den de Leidse vrouwen de wed strijd in handen, maar ook zij be nutten hun mogelijkheden niet. Altior en GDA hielden elkaar in evenwicht. Maijon vari Tol scoorde de eerste treffer voor Altior. De Loosduinse Monique van der Berg trok de stand gelijk uit een penalty, die werd toegekend na een overtre ding van Karin Ouwerkerk. GDA kwam op voorsprong door doel punten van Jacqueline Bronkhorst en Irene van der Meer. Hierna zette Altior alles op alles, wat resulteer de in de treffers van José Bader (strafschop) en Jolanda van der Jagt. In de eerste klasse dolf Docos het onderspit tegen Alkmania 2 (0- 1), hoewel de krachten gelijk ver deeld waren. De score voor de Ou de Weteringse vrouwen kwam van de voet van Sabine Kuipers. In dezelfde klasse had FC Lisse het betere van het spel tegen UVS (3-1), dat op voorsprong kwam doordat «Henriëtte Warmerdam de bal in eigen doel schoot. Ploegge note Sandra van Dijk maakte haar fout echter al snel weer goed. De Lisser vrouwen kwamen op voor sprong door een doelpunt van Sas- kia Heusmann, die het leder over de Leidse keepster heen lobde. In het begin van.de tweede helft oe fende UVS zonder effect grote druk uit op de verdediging van de gastvrouwen. Hierna nam de thuis ploeg het heft weer in handen, wat resulteerde in de treffer van Anita van Reewijk. DIOK ten onder in bekerstrijd HILVERSUM - DIOK is uit de be ker gekegeld. Na een meer span nende dan goede wedstrijd verlo ren de Leidenaars in de laatste mi nuut met 11-9 van regerend lands kampioen RCH. In de promo tieklasse verpletterde The Bassets het onderaan staande Minerva met 49-0. LSRG speelde gelijk tegen de reserves van Castricum (9-9). RCH-DIOK 11-9 Een onnodig verlies voor de Lei denaars, die voor-al in de eerste helft teveel kansen misten. Ont moedigd door deze verkwanselde mogelijkheden begon DIOK lang- zamerhand slechter te spelen en het was aan het goede kicken van Dik Berghout te danken dat de Leidenaars op een 0-6 voorsprong kwamen. Hierna werd RCH bedui dend sterkey en de Leidse defensie moest alle zeilen bijzetten om niet gepasseerd te worden. De Hilver summers kwamen op slag van rust uit een penalty terug tot 3-6. De tweede helft gaf, mede door het 'strakke beleid' van arbiter. Knoop', rommelig spel te zien. Hal verwege het tweede part kwam RCH via John van Altena op voor sprong'. Via Dik Berghout kwamen de Leidenaars weer terug (7-9). In de slotfase echter moest.de Leidse bekerhouder alsnog het onderspit delven: 11-9. The Bassets-Minerva 49-0 Omdat het veld. jn Sassenheim was afgekeurd speelde The Bas sets zijn thuiswedstrijd op het DIOK-terrein. Niet geplaagd door deze vreemde omgeving werd Mi nerva op een flink pak slaag ge trakteerd. Rüud Vos, Frank Beers, Ton Meeuwissen en Tinus Hars kamp voor de punten zorgden. Castricum 2-LSRG 9-9 De Leidse studenten kunnen hun kansen op een eventuele pro motie na het tweede achtereenvol gende gelijkspel wel vergeflen. In de eerste helft speelde LSRG nog acceptabel rugby en wist het team via Pieter Fischer en Tonie Boers- ma een voordelige 3-9 ruststand te bereiken. In de tweede helft kon den de studenten deze voorsprong echter niet vasthouden en zagen zij Castricum uiteindelijk nog langszij komen. LEIDEN - In tegenstelling tot de ver wachtingen heeft Philidor tijdens de ze vende ronde in de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie niet de ge plande 'coupe' richting de derde plaats en amateurtitel kunnen plaatsen. Het bij een voorlopige AV2AV2 stand vrijwel ze ker in een 5-5 gelijkspel eindigende duel tegen BSG was voor de Leidenaars ech ter wel voldoende om zich van elk theo retisch degradatiegevaar te ontdoen. Volmac/Rotterdam maakte ondertussen met 71/2-2,/2 korte metten met zijn oude rivaal Eindhoven en verzekerde zich daarmee reeds nu al van de landstitel. Het gemak waarmee Volmac over Eindhoven heenstapte was opvallend. Met een team van vrijwel identieke sa menstelling aan het huidige, slaagden de Eindhovenaren er twee jaar geleden nog in de titel van de Rotterdammers af te snoepen. Dit KNSB-seizoen kwam Eindhoven er echter geheel niet aan te pas. Opmerkelijk, omdat de relatief jeugdige Eindhoven-spelers inmiddels een stuk meer gelouterd zijn dan toen tertijd het geval was. Het ditmaal wel erg oppermachtige optreden van Volmac duidt er anderzijds op dat de Rotterdam mers op hun beurt vooral qua motivatie veel progressie hebben gemaakt. Het spelersbestand is immers al jaren van hoog niveau, al hebben de jonge krach ten als Rinie Kuijf, Jeroen Piket en Jan de Wit inmiddels ook qua speelniveau nog een flinke stap voorwaarts gemaakt. De Leidse inbreng van Volmac scoor de er tegen Eindhoven als vanouds op los. John van der Wiel, Marcel Piket en Rinie Kuijf kwamen geen moment in de problemen tegen respectievelijk Van Mil, Van der Spek en Enklaar, waarbij Marcel Piket zelfs al in 23 zetten won. Jeroen Piket diende, met een kersvers grootmeesterresultaat uit het toernooi in Lugano op zak, na een matig gespeelde opening ditmaal genoegen te nemen met een remise tegen Welling. Philidor speeldejn eigen huis tegen het laaggeklasseerde BSG één van zijn mindere wedstrijden. Toch zag het er aanvankelijk nog niet zo somber uit, het geen voor Joop Piket reden was om in iets betere positie genoegen te nemen met een remise tegen Slisser. Daarmee kon Piket-senior zich volledig aan zijn teamleiderschap wijden, hetgeen hoog nodig bleek. Er was nog geen vuiltje aan de lucht, toen Hans Kuijf het in de Benoni-verde- diging behaalde voordeel op Peek be kwaam naar winst voerde. Bij het duel Bakker-Van der Lijn mocht captain Pi ket zich echter flink gaan zitten verbij ten. Terwijl opponent Van der Lijn se nior in hevige tijdnood verkeerde, zwom Bakker in de bedenktijd en had hij bui tendien ook nog een vol stuk voor het oprapen. De winst lag voor de Philido- riaan dan ook voor het oprapen. Een op timistische bui zette Bakker er echter toe mee te gaan vluggeren in de tijdnood van zijn opponent. Dat ontaardde in een geslaagde poging tot zelfmoord. Terwijl bij zijn teamleider niet meer wist wat te doen, verzuimde Bakker allereerst zich daadwerkelijk over het te veroveren stuk te ontfermen, om vervolgens dank zij enkele blunders alsnog op een stevige nul te worden getrakteerd: IV2-IV2 en te gelijk lag het duel weer volledig open. Coen Stehouwer trok daarna aan het kortste eind in tijdnood tegen Riemers- ma, een verliespunt dat ongedaan werd gemaakt door een regelmatige winst van Wim de Kok op Van der Lijn junior: 2V2- 2V2. Een nieuwe tegenvaller voor de thuisclub was het optreden van Peter Gelpke, die tegen Timmer een potentië le winst tot remise liet glippen. Toen ook nog eens RAG de Graaff het allang ver wachte verlies tegen Van der Poel dien de te incasseren, was Leiden in last: 3-4. Juist op tijd incasseerde Philidor vervol gens toch nog een meevallertje: Heieen de Greef was na een aanvankelijk gun stige positie in de verdrukking geraakt tegen De Ruiter, maar ontsnapte met een remise. Daarop kon Leo Hofland, die opponent Van der Heijden op theo retisch vlak had afgetroefd maar nog veel tijd nodig had voor de winst, gelijk maken: AV2AV2. Henk van Maaren zag zijn tegenstan der tegen wil en dank afbreken, maar in deze stelling lijkt remise onafwendbaar en 5-5 daarmee een meer dan waarschijn lijke uitslag. Een verdienstelijk resultaat voor BSG, dat echter op de ranglijst wei nig vorderingen maakte. Hekkesluiter DD kwam immers tot een verrassende 6-4 winst op SMB. BSG moet daardoor alsnog de laatste plaats met Amstelveen delen. LSG 1 maakte in de tweede klasse B een prima dagje door. Niet alleen dank zij de 5-3 winst op mede-koploper Wee- nink, maar bovendien kwam de tweede overgebleven rivaal van de Leidenaars, Nieuwendam, voorlopig niet verder dan 3-3 bij Amstelveen 2. Wel maken de Am sterdammers daarbij nog een redelijke kans om tot een overwinning te komen. Nadat LSG-er Theunis de Haas in een vooruitgespeelde partij van het treffen tegen Weenink met een remise kansen op meer had laten liggen, nam LSG in 't Parlement via twee overtuigende zeges van Henk van Putten en Adriaan Cle mens stevig de leiding: 2V2-V2. Tegenval lers waren vervolgens de nederlagen van Dirk Sikkel en Theo van de Vorm. Sik kel gaf een stuk weg, na al geruime tijd in de problemen te hebben gezeten. Van der Vorm zag een aanval op niets uitlo pen en bleek toen een stelling als een ruïne te hebben overgehouden: Vh-Vh. Op dat moment was er voor LSG echter weinig meer aan de hand, daar de drie overige partijen duidelijk in de plus stonden. Leon Konings en Jan Tolenaar (wiens tegenstander zodanig stuk zat, dat deze de strijd veel eerder staakte dan eigenlijk nodig was) kwamen daadwer kelijk tot winst, Wim Heemskerk liet zijn tegenstander met remise ontsnap pen: 5-3. RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16