PORT Ajax verdedigend kwetsbaar 5an Zuiderpark blijft leeg Breuk Rraay en PSY definitief MAANDAG 16 MAART 1987 Utrecht kijkt TV Thoresen tekent jaar bij Toch goed vooruitzicht op halve finale Een elftal agenten nog niet afdoende Feest voor VanBelkuni BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD UTRECHT (GPD) - Tweehonderd supporters van FC Utrecht lieten zich gistermiddag door de politie, bestuurs leden en reservespelers van hun club overreden om niet naar Den Haag te reizen. De aanhang besloot morrend maar zonder incidenten de wedstrijd in het stadion Gal genwaard te volgen, waar de NOS een TV-verbinding met het Haagse Zuiderpark tot stand had gebracht. Als de Utrecht-supporters toch in de trein naar Den Haag waren ge stapt, zou deze niet zijn vertrok ken. Zo had de Utrechtse politie met de Spoorwegen afgesproken. Deze afspraak maakte deel uit van een pakket van maatregelen dat was getroffen door de politie, de supportersvereniging, de Neder- 22 jaar oud, werden aangehouden. De een had drie kogels op zak, de tweede een stiletto. Tegen beide supporters werd proces-verbaal opgemaakt. De maatregelen die het bestuur van FC Den Haag in overleg met de gemeente en de politie heeft geno- zijn de vereniging op een kos- Spelers achter Gullit DEVENTER (GPD) - De spoedbijeenkomst die het be stuur van PSV voor vanavond heeft belegd met Hans Kraay is verspilde tijd. „Het lijkt me erg moeilijk", vertolk te Frank Arnesen zaterdagavond na de winst (0-2) op Go Ahead Eagles de gevoelens in de spelersgroep, „dat Kraay terugkeert in zijn functie". Eenzelfde mening is ook het bestuur van de landskampioen toegedaan, die eindelijk de stok heeft gevonden om de hond te slaan. landse Spoorwegen, het Openbaar tenderving van naar "schatting Ministerie, de gemeente en het be- 50.000 gulden komen te staan. De stuur van FC Utrecht. Volgens commissaris mr. P. Vo gelzang moest daarmee worden voorkomen dat de door intense be geleiding in de afgelopen drie jaar opgebouwde goede reputatie wedstFijd was begroot op tussen de tien- en twaalfduizend toeschou wers, maar door het weren van de Utrecht-supporters en het niet ver kopen van toegangskaarten op de het duel zelf, passeerden TV-kijken in een stadion waar niet wordt gespeeld. Dat gebeurde gisteren in Galgenwaard waar Utrecht supporters naar beelden uit Den Haag keken. Het kan blijkbaar niet anders anno 1987 (foto anpi de Utrecht-supporters in één klap nu slechts 4507 mensen de toe- teniet zou worden gedaan. Vogel- gangspoorten. Onder hen 1800 be- zang zei het wel te betreuren dat talende bezoekers (zij moesten zich FC Utrecht als eerste werd getrof- legitimeren bij aankoop van een fen door het verbod van de ge- kaartje), de overigen meente Den Haag om supporters van bezoekende voetbalclubs bij FC Den Haag toe te laten. Brief Omdat de gemeentepolitie in Den Haag had laten weten dat de supporters bij aankomst in de Re- sidentie niet zou worden toege staan de trein te verlaten, werd be sloten al in Utrecht preventief op te treden. In de stationshal kregen supporters een brief uitgereikt, waarin het zinloze van een reis naar Den Haag werd benadrukt. Ook praatten onder meer voorzit ter Aalbers ("Dit was een eenmalig experiment") en elftalbegeleider Wim van Hanegem op de aanhang in om de wedstrijd via de TV in Galgenwaard te volgen. Deze tactiek had resultaat. Vrij wel geen Utrechter sloeg dit advies in de wind. In het stadion verza melden zich gistermiddag rond twaalfhonderd supporters, die hun club met 3-2 zagen verliezen. De 100 politiemannen, waaronder 30 ME'ers, en de 40 leden van de Spoorwegpolitie hoefden nauwe lijks in actie te komen. Eén jongen werd aangehouden. Ook de Haagse politie, die met 240 man personeel was uitgerukt om de orde in en rond het herme tisch afgesloten Zuiderpark-sta dion te handhaven, beleefde een rustige middag. Elke toeschouwer werd voordat het stadion mocht worden betreden onderworpen aan een strenge fouillering. Bij die controle werden enkele dartspijl tjes en bivakmutsen met gaten voor de ogen in beslag genomen. Twee fans van FC Den Haag, 25 en zoenkaarthouders en genodigden. .De wedstrijd zelf werd na een wat vlakke aanloop een boeiend duel waarin de thuisclub gelukki ger was dan FC Utrecht. Tussen de twee treffers van de jeugdige Wil- laarts - dit jaar overgekomen van amateurclub Woudenberg - lagen er drie van FC Den Haag. De eerste van dat trio kwam op naam van Al- fons Groenendijk uit een straf schop. Na een stuiterende vrije trap van de Leidenaar speelde Ton de Kruijk de bal per ongeluk met de hand. Arbiter Mulder kende geen pardon en legde de bal op de stip. Bij de twee andere doelpunten van Karei Bouwens speelde La Ling een belangrijke rol. De voor malige spits van Ajax, Feyenoord en Olympique Marseille begint na een lange periode van stilstand weer achter in zijn oude doen te ge raken. Hoewel hij zijn scherpte nog niet geheel terug heeft liet hij giste ren tegen Utrecht een paar aardige dingen zien. Uit twee van zijn ac ties scoorde Bouwens, de eerste maal via het been van Verrips, de tweede maal met een fraaie volley. Nadat De Kruijk nog eenmaal de lat had geraakt bracht de onbevan gen spelende Willaarts een paar minuten voor tijd de eindstand op 3-2. Daar aan vooraf ging een slim doorkopballetje van John van Loen die in eerste instantie buiten de basis was gelaten. Net als Ton Pattinama solliciteerde hij volgens trainer De Ruiter dit seizoen teveel naar gele kaarten. Een opmerkelij ke stellingname van de technisch verantwoordelijke man, zeker in het licht gezien van al die maatre gelen rond Den Haag-Utrecht. Siemeiïnk succesvol MANILLA - De Rijnsburgse tennisser Jan Siemerink heeft in het Filippijnse Manilla een internationaal jeugdtoemooi gewonnen. De 16-jarige speler van Unicum klopte in de eind strijd de Filippijn Navarossi met 6-3, 7-5. Jacco Eltingh moest in de halve finale zijn partij tegen de zelfde Navarossi opgeven. Bij de stand 6-3,2-2 in zijn voordeel ging de speler uit Heerde door zijn enkel. Wegens die blessure moesten Siemerink en Eltingh ook de finale van het dubbel spel opgeven. EINDHOVEN (ANP) - Hallvar Thoresen heeft zijn contract bij PSV met een jaar verlengd. De 30-jarige Noor had aanvankelijk de wens geuit te rug te willen keren naar zijn geboorteland. Hem was een aantrekkelijke maatschappelijke carrière in het vooruitzicht gesteld. In die plannen is verandering gekomen, waardoor er voor Thoresen geen belemmering meer is om zijn verbintenis met de Eindhovense club te continueren. De Noor begint in de volgende jaargang aari zijn achtste seizoen bil PSV. FC Twente heeft de achttienjarige Marco Roelofsen, die dit s nog uitkomt voor de Harderwijkse zaterdag eersteklasser WOG, gecon tracteerd. De talentvolle middenvelder heeft een verbintenis getekend bij de Enschedese club voor twee jaar. Volgens Twente-directeur Kasper waren ook Ajax, Feyenoord en Go Ahead Eagles geïnteresseerd in Roe lofsen. Sporten in de nacht. LEIDERDORP - De volleybal- sters van AV'40 en Leython-2 hebben overuren gemaakt. Het eindsignaal voor de vrijdag avond gestarte wedstrijd klonk pas ver na het middernachte lijk uur op zaterdagochtend. Het slaperige Leython verloor met 1-3. AV'40 had van de NeVoBo toestemming gekregen om dit seizoen een aantal wedstrijden om tien uur 's-avonds te laten beginnen. Vrijdag liep het pro gramma uit en konden beide teams pas even na half elf aan de slag. Fatsoenshalve krijgt Kraay van avond het laatste woord in het con- flict-Gullit, waarna PSV zich van zijn technisch manager zal ont doen. Kraay kennende zal hij zijn principes namelijk niet verlooche- Het vertrek van Kraay, die eer der voortijdig afhaakte bij Ajax, Feyenoord, AZ, Sparta en FC Den Haag, betekent het einde van een al maandenlang smeulend conflict tussen hem en een groot deel van de spelersgroep. Met zijn onthul lingen in een weekblad stak Gullit de zaak in lichtelaaie en dwong hij PSV partij te kiezen. „Er was een patstelling ontstaan tussen de spe lers en Kraay", refereerde Hans van Breukelen in Deventer aan de talloze gesprekken die in de afgelo pen maanden binnenskamers wer den gevoerd. „We hebben gepro beerd als volwassen mensen tot el kaar te komen, dat is niet gelukt. Het overgrote deel van de spelers groep staat volledig achter Ruud". Een van de weinigen die zich daartoe niet rekent is René van der Gijp, zaterdagavond de maker van beide Eindhovense doelpunten. De gabber van Gullit verwijt zijn medespelers gebrek aan professio- voortdurend met spelers heeft ge schoven, zonder een vast concept, zodat op het laatste niemand meer wist waar hij aan toe was. „Als bankzitter", verontschuldigt Arne sen zich, „heb ik geen recht van spreken. Maar wat Gullit zegt is waar. Als er een geblesseerd is hoef je het elftal toch niet op zeven plaatsen te wijzigen?" „Ik begrijp jongens als Valke en Arnesen wel", doorziet Van der Gijp de wel erg voor de hand lig gende kritiek. „PSV heeft de luxe om er 15, 16 bruikbare spelers op na te houden. Bij ons zitten inter nationals op de bank. Zelfs Ajax heeft niet zo'n sterk potentieel als PSV. Een international op de bank voelt echter zijn marktwaarde da len. Hij wordt minder interessant voor andere clubs, hij gaat morren en wil meteen weg". Trainer Guus Hiddink voelde er weinig voor op de zaken vooruit te lopen en wacht liever eerst het ge sprek van vanavond af. Als geen ander kent hij echter de grieven van de spelersgroep, "die het con stante geschuif binnen het elftal meer dan beu is. „Ik wil naar een vast team toe", gaf de Achterhoe ker zich uiteindelijk toch bloot. „Welk team dat is... Met de ploeg nele hardheid. „Ik bemoei me niet die er vanavond stond wil ik in gro- met het technisch beleid, dat doen te lijnen doorgaan". r al genoeg". Volgens de aanvaller is Kraay het slachtoffer geworden van de roddel en achterklap. „Je kunt toch moeilijk beweren dat hij bij PSV slecht heeft gepresteerd. Hij maakte de club vorig seizoen landskampioen en heeft een spe lersgroep bij elkaar gekocht, waar mee PSV overal in Europa voor de dag kan komen. Er lopen bij ons een paar spelers rond, die Kraay niet meer recht in de ogen durven kijken. Ik denk dat die het bewust op een breuk hebben aange stuurd". Met Van Breukelen voorop ver wijt de spelersgroep Kraay dat hij Berust de wervelstorm in Eind hoven louter op toeval of heeft het Amsterdams machtscentrum daar bij een handje geholpen? Die vraag zal wel nooit beantwoord worden. De heisa rond Ruud Gullit en PSV, die misschien wat harder aan kwam dan de bedoeling was, leidt in elk geval keurig de aandacht af van Marco van Basten, die, wan neer de informatie niet bedriegt, nog deze week zijn handtekening zet onder een contract bij AC Mi lan. Het debuut van de Ajacied in het zwart-rood gestreepte shirt van de Milanse club is geprogram meerd op 22 juni. Samen met Ruud Gullit. DEN HAAG (ANP)-De aanwe zigheid van een elftal politie agenten bij een amateurwed strijd is zaterdagmiddag in Den Haag geen garantie geble ken voor bet normaal afwik kelen van een wedstrijd. Arbi ter Ladan staakte het duel tus sen HPSV (Haagse Politie Sport Vereniging) en SV35 in de vierde klasse A West II, om dat hij zich bedreigd voelde door de spelers. De gemoederen raakten op het vlak bij het stadion van FC Den Haag gelegen veld ver hit nadat HPSV aan de leiding was gekomen. De doelman van SV35 wachtte te lang met het uittrappen van de bal, waarna de tegenpartij een vrije trap kreeg en daaruit scoorde. Enkele minuten later ge beurde betzelfde aan de ande re kant van het veld, maar nu bestrafte de scheidsrechter het dralen van de doelman van HPSV niet. SV'35-trainer Aad Mansveld protesteerde luidkeels tegen het optreden van de arbiter. Die stuurde de voormalige prof van Den Haag en Feyenoord zonder pardon terug naar de kant. Ladan werd hierna diverse malen bedreigddoor spelers en publiekIn de rust besloot de arbiter het verder voor ge zien te houden. MALMO (GPD) - Johan Cruijff was zaterdagmiddag ra zend benieuwd hoe het Mats Magnusson zou zijn vergaan tussen Velibor Vasovic en Wim Suurbier. Tegen het be ruchte verdedigingsduo van het Gouden Ajax uit de eind zestiger en begin zeventigerjaren was de spits van Malmö FF vermoedelijk al vroeg in de wedstrijd de sigaar ge weest, zo vermoedde Cruijff. „Dat is geen verwijt aan mijn huidige achterspelers, alleen een constatering". kunnen doodslaan: „Ik heb die Magnusson echt niet geraakt. Ik zou daar gek wezen, in ons straf schopgebied, terwijl Menzo nog in de korte hoek stond. In een poging om met het puntje van mijn schoen bij de bal te komen maakte ik nog een sliding. Het enige wat ik heb geraakt is een graspol". De simpele manier waarop Mag nusson, in de situatie voorafgaan de aan de beslissende gebeurtenis in Malmö, kon worden aange speeld was trouwens kenmerkend voor het defensieve onvermogen Ajax in de eerste helft. Ronald de Met Sonny Silooy en Ronald Spel- bos wist de 24-jarige rauwdouw tij dens de eerste kwalificatiewed strijd in het EC 2-toernooi dan ook wel raad. Magnusson gaf door zijn agressiviteit en snelheid van han delen kleur aan de verder vrij saaie wedstrijd, bepaalde door zijn ta lent voor theater de uitslag en liep zelfs al een beetje vooruit op de re turn in Amsterdam. De Schot George Smith gaf Magnusson de tweede gele kaart in het bekertoer nooi, hetgeen de gevaarlijkste Zweed automatisch op een schor sing van één duel komt te staan. Magnusson, die Larsson de tweemans-aanval met Lars Spelbos beaamt dat: „Het i bedoeling dat Rijkaard en Silooy Malmö FF vormt, zal overmorgen de twee spitsen in de gaten zouden bekend staat als een mannetjesput- gen liepen spaak. Tegen onze ver ter, lijdt het voor coach Roy Hod- wachtingen in bleef Magnusson gon geen twijfel dat zijn elftal met vrij consequent aan de rechter een handicap van jewelste aan de kant, zodat Silooy met hem werd terugwedstrijd begint. „We zullen opgescheept. In de lucht schoot ons in Amsterdam niet verschui- Sonny tegen hem te kort, vandaar len. Mijn filosofie is dat je zowel dat ik me na rust heb bemoeid met thuis als uit met hetzelfde systeem Magnusson. Het tweede foutje was moet spelen. Maar de vervanger het vele inschuiven van Rijkaard. Magnusson is, op papier geval, niet zijn gelijke. Het is dood- zonde, want tegen Apollon Limas- Larsson sol op Cyprus kreeg Mats zijn ste kaart ook al voor praten". Maling Magnusson mocht zich dpor de scheidsrechter in de maling geno men voelen, op slag van rust nam de aanvaller op zijn beurt Smith in het ootje. De strafschop, die Mal mö FF kreeg en via Persson benut te, bleek na het horen van getui genverklaringen en het zien van te levisiebeelden, ten onrechte gege ven. Arnold Mühren, de brave Vo- lendammer, die nog geen mug zou In balbezit marcheerde dat natuur lijk prima, maar omdat ik dan die ï'n rekening moest nemen, was er vaak geen rugdek king. Bloedlink, tegen twee van die snelle jongens". Stanley Menzo valt uit r meenemen, achterwege liet. Aan de rechterkant had Danny Blind zijn handen vol aan de sterke Jo nas Thern, zodat alleen de inschui vende Rijkaard en de voor rust ver dienstelijk spelende Aron Winter in opbouwende zin iets in hun mars hadden. mee uit zullen richten. In verdedi gend opzicht heb ik zwakke plek ken gezien, we hebben alleen ver zuimd daarvan gebruik te maken". Scheutig Ajax werd nogal eens geconfron teerd met het één-tegen-één-ge- vecht in de defensie, omdat het middenveld scheutig was met het inleveren van ballen. Met name Jan Wouters was een meester in het geven van ziekenhuisballen, terwijl ook Arnold Muhren zijn be faamde passjes, die een medespe ler doorgaans in z'n broekzak kan "Malmö FF schiep zich geen kansen, de ploeg kreeg ze van ons", vond Johan Cruijff een kwa lijk gevolg van het vele balverlies rond de middencirkel. „Het veld was vrij zwaar, de bal rolde niet. Normaal gesproken voelt Ajax zich op zijn sterkst als de bal snel 'loopt', van het hoge tempo moeten we het hebben. Dat was op deze mat onmogelijk. Zoals ik verwacht had is Malmö een taaie ploeg, maar wel erg simpel. Eenmaal in balbe zit geven ze een kaai naar voren, in de hoop dat die spitsen daar wat de verkeerde hoek. Malmö leidt door de benutte strafschop van Persson met 1-0 (foto ANP) gonale schot maar net voorlangs suisde. Een andere reuze kans op succes was voor John Bosman na een mi nuut of twintig weggelegd. In de rug gehinderd door een Zweed produceerde de nummer twee van de Nederlandse topschutterslij st oog in oog met doelman Jan Möller een rollertje, dat niettemin op de paal afketste. „Gezien de mogelijk heden, die wij na rust nog via Thern en Magnusson kregen, vind ik de 1-0 wel een juiste afspiegeling van de verhoudingen", toonde Roy Hodgon zich tevreden. „De toe schouwers hebben een boeiende en vooral sportieve wedstrijd ge zien. Voor een kwartfinalewed strijd in een Europa Cup-toernooi was het karakter van het duel bui tengewoon vriendschappelijk". Té vriendschappelijk voor als Vasovic en Suurbier. Mogelijkheden Met Marco van Basten op de rechtervleugel ("voor het laatst heb ik rechtsbuiten in de junioren gespeeld") lagen er voor Ajax in derdaad mogelijkheden. Vooral als het spel zich afspeelde aan de lin kerflank zou een verre crosspass uitkomst hebben geboden, omdat Torbjörn Persson het niet zo nauw nam met de dekking op de bezitter van de Gouden Schoen. „Ik stond herhaaldelijk zo vrij als een vogel", dacht Van Basten terug. Slecht een keer werd hij door John van 't Schip gelanceerd, waarna het dia- EDE - AZC/Intervam heeft met een onderbreking van een jaar weer de troon in waterpo- loland bestegen. De Alphensc poloërs veroverden zaterdag avond dankzij een eclatante 8- 17 zege op Polar Bears voor de achtste keer in elf jaar tijd de nationale titel. Aan het zwembad De Peppel bewaart AZC nu trouwens (vooral) goede en slechte her- innneringen. Behalve het kampioenschap pakte de ploeg van trainer/coach Fred Kranstauber daar (ten koste van Zijl/LGB) onlangs ook de beker. Maar AZC verloor bij Polar Bears ook een van z'n twee competitiewedstrijden. Om dat 7-4 verlies van destijds te wreken haalde de talentvol le ploeg z'n gram. Onder aan voering van Stan van Belkum voerde AZC een prachtig shownummertje op, dat alom bewondering afdwong. De Lei denaar in Alphense dienst ge noot zichtbaar van de fraaie staaltjes, die hem de eerste ti tel in zijn loopbaan bezorgden. "Het doel is bereikt. Hoewel ik over mijn eigen spel niet echt tevreden ben, overheerst toch het gevoel van tevredenheid. Kampioen worden is best leuk. Maar ja, de meeste van de andere jongens hebben dat al vaker meegemaakt. Dan is het onzin om hier als enige een beetje leip te gaan doen", schikte hij zich in de gepaste vreugde na afloop. AZC verschafte zich door het kampioenschap ander maal deelname aan de Europa Cup 1. Zijl/LGB zal Nederland in de Europese beker voor be kerwinnaars vertegenwoordi gen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13