'Ik ben een buitenbeentj e Sterfgeval smet op alternatieve tocht Titel Ceulemans zonder waarde. Overal waar wordt gevoetbald, is Bert de Vries Kooiman wint, Hagen valt uit Steffi Graf de nieuwe heerseres MAANDAG 9 MAART 1987 SPORT PAGINA 17 beetje laveren. Misschien ben ik wel wat vooruitstrevender dan de meeste mensen hier. Dat valt niet altijd goed. Maar misschien dat ik juist daarom met de jeugd overweg kan". Hoewel geboren en getogen in de vissersplaats, "voel ik me geen ras-Katwijker. Ik heb misschien wat andere opvattingen dan de gemiddelde Katwijker. Over het zondagvoetbal bij voorbeeld. Toen UVS nog betaald speelde, ging ik 's zondags met de tram naar Leiden. Ben ik dus een keer betrapt. Ze hadden me gezien... Ik werd dus op rapport geroepen bij het toenmalige bestuur. Ze vonden dat ik het voorbeeld moest geven. Het heeft een tijdje geduurd, maar inmiddels hebben ze het van me geaccepteerd". Dat werd dus tijd ook na 33 jaar, waarin De Vries een onge kende reeks functies heeft ver vuld. Zelf heeft hij nooit gevoet bald. "Toen ik de leeftijd had, za ten we net in de oorlog. Dat is er dus nooit van gekomen. Het orga niseren lag mij meer. Ik hield me vanaf het begin met de jeugd be zig. Als secretaris en later nog in allerlei andere functies. Ik zette iets op en als dat eenmaal liep, dan ging ik weer wat anders doen". Geen aversie In al die jaren heeft hij Quick Boys en Rijnsburgse Boys, die zich soms nog als water en vuur tot elkaar verhouden, uit elkaar zien groeien. Dat was ten tijde van de overgang van Huug Aan- dewiel naar de concurrent uit het bollendorp. "Ik vind het heel jam mer dat-ie is weggegaan, maar Huug blijft voor mij dezelfde. Ik heb ook nooit aversie gehad tegen Rijnsburgse Boys. Ik heb me nooit verdiept in het hoe en waarom van zijn vertrek. Dat ze er hier nog steeds moeilijk over doet, kan ik niet begrijpen. Ik blik over zulke zaken heen". "Hetzelfde geldt nu voor Marco van der. Plas. Moet ik dan boos zijn op die jongen omdat-ie naar Rijnsburg gaat? Nee hoor, ik wens hem juist heel veel succes en hoop voor hem dat-ie doorbreekt. Ik stap bij Rijnsburgse Boys zon der problemen binnen. Elke club heeft een eigen beleid en een ei- door Fred Segaar gen identiteit. Dat die niet altijd strookt met mijn opvatting, is niet belangrijk". Dat hij de werkwijze van ande ren nooit bekritiseert, vergemak kelijkt zijn entree bij niet alleen verenigingen in de regio, maar ook bij betaalde clubs. Met de profclubs onderhoudt hij contac ten in het kader van het jeugd- plan Nederland. "Ik ben een echte Quick Boys man, laten daar alstjeblieft geen misverstanden over bestaan. Maar je moet ook de goeie dingen van andere clubs willen zien, ook al doen ze het anders dan wij. In' principe doen we hetzelfde: we zijn allemaal met voetbal bezig. De entree bij andere verenigin gen is voor mij gemakkelijk om dat ik ook in andere clubs ben geïnteresseerd". Gemeenschapsmens "Juist dat contact met-al die mensen spreekt me aan. Als ik twee keer niet bij UVS ben ge weest, vraagt voorzitter Bart van Leeuwen waar ik de vorige keer was. Met mijn werk voor de Afde- 'ling gaat het precies zo. Ik heb daar vooral een organisatorische taak. Ik heb geen zeggenschap over wie er in een vertegenwoor digend elftal komt. Dat wil ik ook niet. Ik zou misschien de neiging hebben jongens van Quick Boys erin te praten". "Mensen van andere clubs zeg gen ook wel eens: je zit nu bij Quick Boys, maar je had net zo goed hier actief kunnen zijn. En zo is het ook. Ik ben een gemeen schapsmens. In de ruimste zin van het woord". Vandaar ook zijn stellingname toen hij kandidaat was voor zijn huidige positie bij de KNVB. "Ik zat in de belangencommissie Duin- en Bollenstreek toen er een vacature kwam. Of dat soms wat voor mij was, vroegen ze. Ik heb ja gezegd op voorwaarde dat er een doorbraak zou komen in het zogenaamde drie maal drie-sys teem. Dat hield in dat er net zo veel katholieken, christélijken als niet-gebonden plaats moesten ne men. Daar was ik op tegen. Ik vond dat de meest geschikte er voor in aanmerking moest ko men. Samen met Jan Persoon heb ik dat toen door kunnen druk ken". De Vries wil er maar mee aangeven dat hij geen 'ja-knik ker' is. "Als het erop aankomt, dan laat ik m'n stem horen. Tij dens vergaderingen van district West II ben ik soms nadrukkelijk aanwezig". Zijn sterkste punt is evenwel de 'gave' om te kunnen luisteren. Daarvan wordt vooral gebruik gemaakt door jeugdspelers, die bij De Vries een gewillig oor vin den. "Ik heb er geen verklaring voor waarom de jeugd naar me toetrekt. Vermoedelijk omdat ik geen afstanden creëer. In de meeste gevallen is het meteen 'Bert' in plaats van 'meneer de Vries'. Dat komt omdat ik me tusssen die gasten begeef. Als we met een jeugdteam van de Afde ling Leiden weg zijn dan wil ik in de kleedkamer de lucht van te leurstelling of vreugde opsnui ven". Ruimere opvattingen "Die jonge gasten kunnen bij mij altijd terecht. Ze weten dat ik niets door vertel. Vaders zeggen wel eens tegen me: 'Jij weet meer van m'n zoon dan ikzelf. Ik weet bij voorbeeld dat veel Katwijkse jongens op zondag in De Terp in Valkenburg voetballen. Dat moe ten ze voor thuis verzwijgen. Ik doe daar niet moeilijk over, ik heb misschien wat ruimere op vattingen. De Katwijkse jeugd is niet anders dan de jeugd, uit de stad. Ook hier wordt een stickie gerookt. Neem dat maar van mij Op de school waar de inmiddels vervroegd uitgetreden De Vries werkte, oefende hij eveneens een grote aantrekkingskracht uit op de leerlingen. "Ik deed daar het bar-gebeuren. In plaats van bij de leraren, kwamen de jongens bij mij als ze problemen hadden. Ze zeiden wel eens dat ik de twee de dekaan was. Met die jongens van hardrockclub Scum uit Kat wijk was dat precies zo. Ze heb ben hier bij Quick Boys een tijdje voor probelemen gezorgd. Ik sprak dan met ze. Dat klikte met- "Met voetballers is het precies zo. Richard van Polanen, die nu bij Sparta zit, had wat moeilijk heden. Hij kon niet aarden. Die gaf me meteen z'n adres om eens te komen praten. Ik hoop dat zo'n jongen het redt". Hij heeft nooit berekend hoe veel uur hij per week in het voet bal steekt. "Want als je dat doet, ben je verkeerd bezig. Ik heb er voldoening van. Mensen zeggen wel eens: 'Wat doe jij toch veel voor de club'. Dat is onzin. Ik doe het natuurlijk voor Quick Boys, maar ook voor mezelf. Omdat ik er heel veel plezier aan beleef'. Inkopen "Trouwens, buiten het voetbal kan ik me best vermaken. Ik luis ter graag naar licht-klassieke muziek en ik zie graag een goeie film", aldus De Vries, wiens werkzaamheden in de kantine van Quick Boys bestaan uit het doen van inkopen. Daar zit heel veel tijd in, want er worden enor me hoeveelheden verslonden op Nieuw Zuid. De uren die hij daarnaast als bestuurlid van de club en als verantwoordelijke man voor de diverse selecties van de Afdeling Leiden draait, ma ken dat hij feitelijk volledig in dienst van het voetbal staat. "Of het een compensatie is voor iets dat ifc mts? Ik ben nooit ge trouwd geweest. Was dat wel het geval geweest, dan had ik dit al lemaal niet kunnen doen. Dat had dus een nadeel kunnen zijn. En ik denk wel eens bij mezelf: Wat stellen sommige huwelijken nu helemaal voor. Zelf heb ik geen kinderen. Het is niet zo gelo pen. Maar ze zeggen wel eens dat ik eigenlijk een heel groot gezin heb. En zo is het ook". Regiorijders succesvol op EK short track AVIEMORE (ANP) - De gezusters Ossendrijver mogen de Europese short-trackbeker delen. Charles Veldhoven uit Oegstgeest comple teerde het Nederlandse succes in het Schotse skidorpje Aviemore door de beker bij de mannen op te eisen. Door een val op de afsluiten de drie kilometer verspeelde Ma- nuela Ossendrijver haar leidende positie. Esmeralda, die het onderdeel won, kwam daardoor ook op der tien punten. Zaterdag noteerde zij al een wereldrecord op de 1500 me ter: 2.40,74. Met drie afstandszeges was Charles Veldhoven, evenals een week geleden tijdens de natio nale titelstrijd, oppermachtig. Het vierde onderdeel ging naar ook naar een Nederlander, Peter van de Velden (Zoeterwoude). Aan het toernooi deden 21 vrouwen en 26 mannen uit acht landen mee. Voor het eerst waren West-Duitsland en Zwitserland vertegenwoordigd. Russen winnen WK ijsspeedway HEERENVEEN (ANP) - De ys- speedwayploeg van de Sowjet- Unie heeft in het weekeinde in Heerenveen de wereldtitel voor landenteams veroverd. In de over dekte Thialf-hal waren drie Sow- jet-ryders duidelijk te sterk voor de Zweedse afvaardiging, die zon der hun beste rijder Stenlund was gekomen. Nederland eindigde ach ter West-Duitsland en Finland op de vijfde plaats. De'twee wedstrijd dagen trokken 13.000 toeschou wers, voor de organisatoren iets te weinig om uit de kosten te komen. KATWIJK - Overal waar een bal rolt, daar is Bert de Vries. Maar als hij de beelden van de rellen in het Haagse Zuiderpark in herin nering roept, vraagt de voetbal liefhebber van het zuiverste wa ter zich af waar hij het allemaal voor doet. "Wat daar is gebeurd, is intriest. Dat heeft me pijn ge daan. Toen ik dat op televisie zag, vroeg ik me af waar ik in hemelsnaam mee bezig ben". Met het opleiden en begeleiden van jonge voetballers dus; als voorzitter van de technische com missie van de KNVB Afdeling Leiden en als bestuurslid van Quick Boys, voor welke vereni ging hij tevens een 'amabassa- deursfunctie' vervult. Plaats van handeling van het gesprek is dan ook, het kan bijna niet anders, de kantine op Nieuw Zuid, sinds jaar en dag zijn tweede thuis. De 62-jarige Katwijker ver schijnt daar waar gevoetbald wordt en iedereen brengt zijn aanwezigheid direct in verband met de eersteklasser uit de kust plaats. Hij is een wandelende re clamezuil voor de voetballerij in het algemeen en voor Quick Boys in het bijzonder. Iedereen die ooit wel eens een wedstrijd in de Leid- se contreien heeft bijgewoond, kent hem. En wie hem nooit per soonlijk heeft ontmoet, zal zeker z'n gezicht herkennen. Of het nu een potje van de B7 van zijn eigen club betreft, een zaalvoetbalduel in de Drie Octo- berhal, een pupillentoernooi in het Katwijkse Cleijn Duin of een wedstrijd van één van de Leidse jeugdselecties: Bert de Vries is er. Nooit opdringerig of nadrukke lijk aanwezig, maar altijd be scheiden. De Katwijkse vrijgezel opereert het liefst op de achter grond en bij voorkeur aan de ba sis van het voetbal; bij de jeugd dus. Hij is iemand uit het grote vrijwilligerslegioen waar het amateurvoetbal op steunt. Positieveling Een positieveling ook. Tegen over de taferelen in Den Haag, stelt De Vries "dat er ook nog zo veel móóie dingen gebeuren. Niet alleen hier, maar door het hele land. Op dit moment zijn er in de Cleijn Duinhal tachtig jongetjes van Quick Boys bezig met een zaaltoernooi. Er zijn daar ook 19 begeleiders in de weer. Ik ben vanmorgen natuurlijk even we zen kijken. Dan geniet ik". "Ik vind het schitterend om al die gassies bezig te zien. Maar dergelijke dingen gebeuren niet alleen bij mijn club. LFC deed onlangs in de Groenoordhal het zelfde. Daar moet je wel oog voor hebben. We mogen het voetbal niet helemaal aan de excessen in het betaalde voetbal ophangen. Laat dat vooral in het verhaal tot uiting komen". Wat hij liever niet op het pa pier ziet afgedrukt, is kritiek op anderen. "Ik houd er niet van om iemand tegen de schenen te schoppen. Ik vind het heel leuk dat ik. m'n opvattingen over het voetbal een keer kan uiten, maar ik moet een beetje uitkijken met wat ik zeg". Het heeft alles te maken met de positie die hij binnen het bestuur van Quick Boys inneemt. "Ik ben een buitenbeentje. Ik moet een WAALWIJK (ANP) - Voor Ray mond Ceulemans had zijn 22ste Europese titel driebanden maar één waarde: 10.000 gulden. De Belg deed daar na afloop van het toer nooi in Waalwijk ook absoluut niet moeilijk over. „Ach, wat maakt hèt winnen van nog een kampioen schap nu helemaal uit? Ja, weer een titel bijgeschreven. Dat zegt toch helemaal niets, zeker mij niet". Voor de verliezend finalist bete kende een prijs bij een toernooi om een Europese of wereldtitel nog wel wat. De tweevoudige titelhou der Torbjörn Blomdahl stond in Waalwijk ook op een heel ander punt in zijn loopbaan dan de Belg. De 24-jarige Zweed is eigenlijk pas begonnen, Ceulemans heeft het zo langzamerhand wel gezien. De eni ge inspiratie voor de 49-jarige bij het biljarten is het verdienen van zo veel mogelijk geld in de periode die hem nog rest als topspeler. De zienswijze van de Mechelaar is begrijpelijk. Meer dan 25 jaar heeft hij gespeeld voor de eer en voor de speldjes. Twee jaar gele den kwam aan die situatie een ein de toen de Westduitser Werner Bayer zijn intrede in de biljartwe reld deed. Hy zag wel iets in het spel met de drie ballen. Volgens de zakenman moest de sport op een betere, dus professionelere manier kunnen worden aangepakt. Voor Ceulemans was de komst van Bayer een geschenk uit de hemel. Eindelijk kreeg hij de gelegenheid pm ook bij toernooien geld te gaan verdienen. Niet dat de Belg het slecht had. Met zijn café annex bil jart- en snookerzaal, en het spelen van heel veel demonstratie-party en, kwam hij toch wel redelijk aan zijn trekken. Dat waren indirecte inkomsten, Bayer ging direct prij zengelden uitbetalen. De invloed van Ceulemans en Bayer, die eendrachtig samenwer ken om van het biljarten een top sport te maken, is groot. Zo zelfs, dat de macht van de landelyke bonden en van de Europese- plus de wereldfederatie tanende is. Dat werd ook weer duidelijk bij de voorbereiding van het toernooi in Waalwijk. Het kampioenschap stond lange tijd op losse schroeven door onduidelijkheid over het deelnemersveld. Dat werd opge lost door de welwillendheid van Ceulemans en zijn makkers bij de BWA, de organisatie van Bayer. „Wij hadden al in een redelijk vroeg stadium besloten dat wij in Waalwijk zouden spelen. Er was slechts één maar aan een optreden van ons: dat er zou worden be taald". Dat werd er in Waalwijk. Daarom verschenen, buiten de Westduitser Müller die nog met Ceulemans c.s. een ruzie met de Westduitse bond heeft uit te vechten, de betere bil jarters van Europa in het Brabant se land. De samenvoeging van de verschillende nationale kampioe nen en de beroeps-actieven van Bayer, deed heel wat stof opwaai en. Nog nooit was er een kam pioenschap gehouden waarin profs en amateurs elkaar bestreden. De vraag rees dan ook of een dergelijk toernooi nogmaals gehouden moest worden. Achter Ceulemans zorgde Ne derlander Jos Arnouts voor een goede prestatie. Zijn grootste hel dendaad verrichtte de kastelein uit Etten-Leur in de groep toen hij Blomdahl versloeg. In de strijd om een plaats bij de laatste vier won hij vervolgens verrassend van Rini van Bracht, Nederlands enige be roepsspeler, die teveel kansen liet liggen, maar tegen zowel Ceule mans, die in 26 beurten won, en Dielis, die in 48 beurten won, kreeg hij geen voet aan de grond. In de schaduw van Arnouts en Van Bracht speelde ook nationaal kam pioen Christ van der Smissen een goed toernooi. Hij werd tweede in zijn groep en sneuvelde in de kwartfinales tegen Blomdahl. KEY BISCAYNE (Rtr) - Op niet mis te verstane wijze heeft de ze ventienjarige Steffi Graf op het toernooi in Key Biscayne laten zien, dat zij wenst te worden be schouwd als de nieuwe heerseres in het vrouwentennis. De wijze waarop zij in de finale CJiris Evert- Lloyd met 6-1, 6-2 van haar voet stuk stootte, was even overtuigend als de zege twee dagen eerder in de halve finales op Martina Navratilo- va en nam precies even weinig tijd in beslag: 57 minuten. De Westduitse speelster verdiende met dat optreden 150.000 dollar (300.000 gulden). Evert kreeg niet het halfstok hysen van de vlaggen meldde men vervolgens het aan- vangstydstip van de prijsuitrei king en ging het schaatsfeest 'nor maal' verder. 'The show must go on\ Ook na het eerste sterfgeval in veertien jaar alternatieve Elfste dentocht. Voor Jan Kooiman, de 33-jarige De verbazingwekkende overwin ning in drie sets vormde een revan che voor de nederlaag, die Mecir een half jaar in de finale van het toernooi om de Amerikaanse titel leed. Lendl stond de 22-jarige Me cir destijds niet meer dan zes ga mes toe. Mecir bleek snel te heb ben geleerd. In de eindstrijd zon dag speelde de 1,91 meter lange man uit Bojnice vrijwelvlekke loos. Voor ruim 11.000 tóeschou wers zette Mecir zijn landgenoot voortdurend onder druk en verloor nimmer zijn koelbloedigheid; in de twee uur en veertig minuten du rende partij sloeg hij slechts een dubbele fout. inwoner van Ammerstol, werd het in Kuopio de dag van zyn leven. De routinier met de enorme staat van dienst was dit seizoen mede door een veranderd levenspatroon niet die crack die hy al jaren is. Hy speelde zelfs met de gedachte met schaatsen te stoppen. Maar na zyn fraaie overwinning van zaterdag op het Kallavesi-meer bij Kupio is voor hem alle misère voorbij. „Ik mag me nu de meest comple te marathonschaatser van Neder land noemen", meldde de ex-we relduurrecordhouder zo trots als een pauw en zo bly als een kind. „Het is een heerlijk gevoel om te winnen, dat zeg ik heel eerlijk. Al les wat er maar te winnen is, heb ik nu gewonnen want een alternatie ve Elfstedentocht over tweehon derd kilometer was het enige wat nog op mijn erelijst ontbrak". De sterke Kooiman reed de zwa re maar niet extreem lastige rit an ders dan men van hem gewend is. Hij reserveerde in de beginfase krachten, dit in tegenstelling tot voorgaande wedstrijden waarin hij meestal vanaf de start als een jonge hond tekeer ging. „Men vindt, dat ik dom rijd", grijnsde Kooiman, „maar dat is het niet. Ik ben gek van schaatsen en als ik goed rijd, ben ik wel eens wat té enthousiast. Dat breekt me clan later op." Kooiman kwam na iets meer dan zes uur als eerste van de in totaal 170 deelnemers over de eindstreep. In de slotfase had hy zich losge maakt van zyn medekoplopers Sjaak Bakker, Herman Veneman, Albert Bakker en Piet Kleine. Dat vijftal, van wie Berkhouter Sjaak Bakker de beste indruk maakte en algemeen als sterkste man van de wedstryd werd betiteld, was over gebleven na een snel begonnen wedstryd waarin vooral de talloze scheuren in het ijs de ernstige ob stakels waren. Voor het overige was de vrijdagavond door de te verwachten kou nog als levensge vaarlijk betitelde onderneming een goed te volbrengen tocht. Toch voltrok zich het ernstigste ongeval van veertien alternatieve Elfstedentochten juist nu door het overlijden van de deelnemer Piet Dijkstra uit het Friese Langelille. Deze 48-jarige toerrijder werd na 33 kilometer getroffen door een hartinfarct. Reanimatie ter plaatse en in het ziekenhuis van Kuopio mocht niet baten. De overige onge lukken bleven beperkt tot wat lich te verwondingen: een gebroken duim en een scheur in de kin bij Egbert Vossebelt. Later op de avond constateerde de dienstdoen de arts Wiemer bij de laatst aanko menden nog enkele lichte bevrie zingsverschijnselen. „Maar het was allemaal best te doen, zeker in ver gelijking met wat we aanvankelijk verwachtten." Naast de grote groep Nederlan ders kwam er ook een enorm con tingent Finnen aan de start in aller lei bijwedstrijden. Op kunst- en hockeyschaatsen reed men wed strijden over allerlei afstanden tot de 200 kilometer aan toe. De beste Fin, Pertti Sotikov uit Tampere, eindigde in het grote geweld als 35e. De aanwezigheid van al die Finnen - en ook een behoorlijk aan tal Belgen - was uiteraard leuk voor het totale evenement maar op de toch vrij smalle wedstrijdbaan reden velen hinderlijk in de weg. De hoofdrolspelers moesten vaak met enig duwwerk een vrije door tocht veroveren. Mede door de jonge B-rijder Ed ward Hagen uit Lisse, die twee ron den op zijn geliefde koppositie aan het peloton sleurde, werd het on danks de relatief goede omstandig heden een zware wedstrijd. Een valpartij betekende voor velen een definitief afhaken. Slechts een en keling, zoals de bewonderenswaar dige Jeen van den Berg, kon een paar keer in de groep terugkeren. Van dik vijftig man dunde de hoofdmacht met de regelmaat van een klok uit. Ook Edward Hagen, de tempo- beul, haalde het einde niet. De jon ge smaakmaker van veel Neder landse wedstrijden viel na vier ron den wegens honger uit. „Ik kon niet voldoende te drinken meene men en moest daarom onderweg eten. Maar dat nu juist lukte me niet, ik kreeg niets naar binnen en ben er na vier ronden mee gestopt. Ach, ik ben nog jong, er komen nog meer wedstrijden." Bepaald minder schaatstoe- komst hebben Yep Kramer en Rein Jonker en daarom waren bei de kanshebbers heel wat meer te leurgesteld. De twee Friezen ver dwenen met darmklachten naar de kant. Vooral Jonker was daar erg teleurgesteld over want juist hij - als nummer twee van de laatste echte Elfstedentocht - wilde in Kuopio een topprestatie neerzet ten. Een andere pechvogel was Ruud Christoffers, donderdag nog winnaar van de voorwedstrijd over vijftig kilometer, maar nu kansloos toen hij al na twee kilometer viel en zyn schaats beschadigde. Na één ronde was het voor de Zuidhol lander toekijken geblazen. In to taal vielen zo'n vijftig van de 170 gestarte wedstrijdrijders uit Had Jan Kooiman iets meer dan zes en zyn vrouw Ineke ruim twee uur meer nodig als winnares bij de vrouwen, de laatst aankomende rij der - Boogaard uit Wassenaar - hield de jury precies veertien uur en een kwartier bezig. meer dan 60.000 dollar (120.000 gul den). „Ik had niet verwacht, dat zij zo hard zou slaan", was alles wat Evert te berde kon brengen. De 32- jarige Amerikaanse maakte veel fouten op de forehand en had wei nig succes met haar pogingen de gewoonlijk wat zwakkere back hand van Graf onder druk te zet ten. In totaal behield zy slechts één keer haar opslag. De wijze waarop Graf de eerste set binnenhaalde, was illustratief: een doorbraak op love. Halverwege de tweede set deed Evert een poging terug te ko men, maar Graf werkte met zieden de forehands de breekpunten weg en liep uit tot 4-1. Op matchpoint deed ze een stapje naar voren. Het beslissende punt kwam met een fo rehandvolley tot stand. Miloslav Mecir heeft verrassend het interna tionale tennistoernooi in Key Bis cayne gewonnen. De als negende geplaatste Mecir Tsjechoslowaak zegevierde in drie sets over de nummer een van de wereld, zijn landgenoot Ivan Lendl. De setstan den waren: 7-5, 6-2 7-5. Met Jana Novotana won Mecir ook het ge mengd dubbelspel. De Zuidafri- kaanse combinatie Christo van Rensburg en Monica Reinach werd verslagen: 6-3, 3-6, 6-3. Jan Kooiman (links) leidt de dans in de alternatieve elfstedentocht. Later zou de marathoncrack als winnaar over de eindstreep gaan. (foto ANP) KUOPIO (GPD) - 'The show must go on'. Direct na de huldiging van de winnaar Jan Kooiman en zijn companen op het ereschavot - Sjaak Bakker (tweede) en Herman Veneman (derde) - maakte de spea ker bekend dat eerder op de dag een Nederlandse deelnemer was overleden. Na een minuut stilte en

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17