LZ heeft ereklasse zicht 5 D T Krappe winst mannen Scylla Leython simpel langs Delta: 3-0 Leiden wakker na winterslaap Verdediging geeft Foreholte lucht De Zijl laat punt liggen bij DZV: 11-11 Extreme temperatuur plaagt viermansbob PAGINA 14 DO 5T MAANDAG 9 MAART 1987 Leython krijgt zwaar klop LEIDEN - De enige volleybalwed strijd die in de eerste klasse van het rayon Leiden gespeeld werd, was die tussen de vrouwenploegen van Gemini/Kangeroes 3 en Ley thon 3. Gemini won die confronta tie met 3-0 en voert nu samen met Novo 3 de ranglijst aan. De twee ploegen slaagden er niet in het publiek te vermaken. Vooral de eerste set (15-8) was niet om aan te zien. In de tweede (17-15) maak te de spanning nog iets goed en in derde (15-5) gaf de formatie uit Voorschoten, die de aanvalsters El- lie en Mirjam van Leeuwen miste, duidelijk de toon aan. Leython had grote problemen met de pass. De strijdlust die de ploeg anders ken merkt was ver te zoeken en in te genstelling tot voorgaande aange legenheden was het team bepaald geen eenheid. De bekerwedstrijd tussen de mannenploegen van Liusna en Zovoc werd uitgesteld. De ontmoeting vindt nu op 18 maart plaats. LEIDEN - Bij de volleyballers waren het afgelopen weekeinde slechts enige nationale beker wedstrijden vermeldenswaardig. Bij de mannen had Leython het niet al te moeilijk met promo- tieklasser Delta in Dordrecht en bereikte de volgende ronde door een 0-3 zege. Gemini/K zorgde voor een klein stuntje door twee de divisionist Voorburg (zelf komt Gemini in de derde divisie uit) eruit te kegelen met 3-1. Bij de vrouwen bereikte Gemini/K ook de volgende ronde door een 0-3 overwinning bij het een divi sie lager spelende Be Fair. Leython werd verrast met een wel heel bijzondere entourage in Dordrecht. Daar de normale sporthal bezet was, moest voor de bekerontmoeting uitgeweken worden naar een omgebouwde boerderij, waar de verlichting maar zeer matig was. Tegenstan der Delta bleek voor Leython een ploeg die met het stijgende werk op mid niet bekend was. Vandaar dat Leython in het ver loop van dit duel van de 40 keer zo'n 38 maal scoorde via deze aanval. In de eerste set begon Leython met Philip van Vianen en Paul de Winter op de spelver delerposities. Deze set was snel binnengehaald met 4-15. In de volgende sets bleek het moeilijk om de concentratie vast te hou den. Delta dat het uitsluitend van twee aardige buitenaanval lers moest hebben, kon tot res pectievelijk 11-11 en 12-12 bij blijven. Daarna was een kleine tem poverhoging en iets meer werk lust aan Leythonzijde voldoende om de winst veilig te stellen met 12-15 en 14-16 en Delta kon on danks de inzet niet eenmaal aan de positieve kant van de score komen. Gemini/K behaalde thuis een opvallend gemakkelij ke zege op het een klasse hoger acterende Voorburg. Het startte in een 1-5 opstelling rond Mattie de Tombe en het dient gezegd, dit liep voortreffelijk. Gemini werkte enorm hard en had in Kees de Ridder een voor treffelijke afronder, want zijn snoeiharde smashes werden slechts zelden geretourneerd. Daarmee was direct het zwakke punt blootgelegd bij Voorburg: de verdediging. Hierdoor was ook de Voorburg-pass meestal onzuiver en de aanval van gevaar ontbloot. Alleen door het mid den scoorde men nog wel eens. Gemini kwam behoudens in de derde set (13-15 verlies) niet in de problemen vooral door het sterke driemansblok en verza melde zijn puntjes regelmatig, waarbij de doortik baletjes van Mattie de Tombe meestal succes hadden (15-8, 15-7 en 15-9). Bij de vrouwen kende Gemini/ K alleen in de eerste set enige problemen. Normaal gesproken moest het immers een overwin ning worden voor de Voorscho- tense ploeg. De pass liet het ech ter nogal eens afweten in die fase en daardoor kon Be Fair in die set bijblijven tot 11-11 alvorens Gemini kon uitmaken naar 11- 15. In de tweede set verhoogde Gemini het tempo en dit sorteer de direct effect. Be Fair kreeg weinig kansen meer en moest lijdzaam toezien hoe Gemini nu met fr-15 de stand naar 0-2 tilde. In de derde periode functioneer de Gemini's blok wat minder, waardoor de pass ook wat onzui verder kwam te liggen. Daardoor kon Be Fair nog wat puntjes pak ken, maar verder dan 16-15 (0-3) liet Gemini het niet komen. GER RENNES. LEIDEN - Met piepende banden is de mannenformatie van Scylla de tweede competitiehelft gestart. Te gen Shot werd direct een 10-8 winst genoteerd. Ook de tafelten- nisters van Scylla zorgden voor goed nieuws door Megacles aan de kant te zetten met 7-3. De vrouwen van Docos deden het minder: zij werden door Torenstad met 9-1 op hun plaats gezet. Na een lange winterstop, als ge volg van de WK-perikelen in New Delhi, mochten de eredivisie-man nen weer hun kunsten voor het pu bliek tonen. Het Leidse Scylla was door de competitieleider als warm- lopertje direct een sleutelduel toe gedacht. Het net uit de eerste divi sie omhooggeschoten Shot uit Wa- Hockeyers houden leiding LEIDEN - De hervatting van de veldhockeycompetitie is door de vele afgelastingen wat haperend van start gegaan. Op de kunstgras velden werd in elk geval wel ge speeld en daar maakte LMHC gis termiddag met zowel de mannen als de vrouwen goed gebruik van. De ploeg van Cees Koppelaar blijft aan de leiding in de overgangsklas se A na 2-3 winst op Geel Zwart in Veghel. Vrouwen-coach Henk Vis ser won thuis van Dordrecht en kwam in de eerste-klassekop los van Tilburg dat verloor in en tegen Noordwijk (2-1). Geel Zwart - LMHC 2-3. Ondanks het feit dat Leiden tel kens de voorsprong pakte, was het een moeilijk duel voor de bezoe kers vanwege de zeer vele strafcor- ners die Geel Zwart kreeg toebe deeld. De eerste treffer viel na 20 minuten uit een korte corner voor LMHC die door Peter van der Meer, Casper Klijn en schutter Harmen Jansen Schoonhoven wer den verzorgd. Vijf minuten later werd het 1-1 eveneens uit een strafcomer, waarna LMHC gerui me tijd tot verdedigen werd ge dwongen. Enkele minuten voor rust bracht Laas Galema met een uitval de Veghelse keeper echter in problemen, waar Herman Harte- velt van profiteerde: 1-2. Vier minuten na de hervatting werd een onterechte strafcomer (de uitblinkende Hans-Willem Croll beging een overtreding bui ten het 23-metergebied) door shoot van Jansen een strafbal voor de thuisploeg. Die werd echter naast gepusht. Na een kwartier kwam Geel Zwart toch langszij: 2-2. De butant in de Oegstgeester hoofd macht Bernhard Holsboer smaakte het genoegen 2-3 te laten aanteke nen na aangeven van Onno te Rijdt. Klijn knalde nog een mooie kans om via een strafbal de marge te vergroten op de lat. Aeolus - Alecto 2-1. Na een kwartier kwam Alecto op achterstand nadat een Rotterdam mer iets te veel ruimte kreeg bij een vrije slag. Eric Kruis bracht Alecto, dat het spel maakte, in de 27ste minuut uit een lange corner verdiend op 1-1. Ook na rust bleek Alecto veel aanvallender ingesteld, maar kon niet afronden. Pech ook voor de Leiderdorpers die twee strafcornergoals zagen afgekeurd. Halverwege het tweede deel gaf de arbiter ondanks fluiten nog voor deel en keurde de tweede Rotter damse treffer toch goed. Cartouche - Forescate 0-1. Forescate had wat tijd nodig om uit zijn winterslaap te komen. De thuisploeg kwam op het harde veld met hard spel en lange klappen voor de dag. Daar hadden de Voor schotenaren wat moeite mee, maar trokken 5 minuten voor het eind signaal aan het langste door een strafbal van Derk-Jaap Engelen: 0- 1. Vrouwen LMHC - Dordrecht 4-2. De bezoeksters hadden de eerste 20 minuten het overwicht en scoor den in die periode tweemaal uit strafcorners. Daarna overheerste LMHC. Barbara Rijks scoorde nog voor rust voor Leiden: 1-2. Evelien Wilten bracht de thuisploeg door twee treffers uit korte comers aan de 3-2 leiding. Rijks ondernam aan het eind van het duel een succes volle rush, die door Aleid Viets val lend tot 4-2 werd verheven. Leonidas - Alecto 2-0. Het eerste-klasseduel speelde zich hoofdzakelijk af op het mid denveld, waar de Rotterdamse hockeysters wat meer bikkelden. In de 7e en 9e minuut sloeg Leoni das toe met aanvallen door het cen trum. Het hevige aanvallen van Alecto had geen succes. Noordwijk - Tilburg 2-1. Nicky Brouwers versloeg na een kwartier uit een rebound de liggen de Tilburgse doelvrouw. Voor de doelwisseling werd het 1-1 nadat de goed op dreef zijnde keepster Liesbeth Niezen twee keer redde, maar toch moest buigen. Match winner werd Nicole Brouwer die de afgeschoven strafcomer tot 2-1 verhief. Jan de Graaf legt aan voor een treffer in de waterpolowedstrijd i DELFT/LEIDEN - De Zijl/LGB er al ver in de vierde periode liet zaterdagavond tegen DZV in 8-10 voorsprong Hans Parrel hield zaterdag de der- alvorens het Y weer aan aanvallen Delft, de enige echte tegenstander op het scorebord. Twee maal leek in de degradatie play off wedstrij- men naar den, de zege liggen. In de slotfase counteren kon DZV de gelijkmaker (11-11) op passwerk Zijl/LGB de tegenstander in de play off kon denken. In de derde periode leverde het scorebord krijgen. LZ'86 blijft Delfts balbezit op en DZV volop in de race voor een plaats strijd er onder. In de eerste thuis- werd het goede spel de definitieve winst te wedstrijd werd het Amsterdamse onzorgvuldig het Y, dat slechts twee punten evenzoveel stond, met 11-7 ruim verslagen. De hoeken het einde de vorige periode doorgezet, hoofdstedelingen zagen alle ten van het bad en de 10-5 tus- Amsterdammers, die zwaar leunen senstand bij de laatste rust was het de ereklasse. Ook de derde play off nog slechts elf seconden te spelen tegenstander werd aan de zegekar kwamen de Delftenaren langszij w w gebonden. Het Y werd in het Vijf (11-11). De resterende tijd was voor met de Leidenaars, bij Meibad met 11-7 ruim verslagen. De Zijl/LGB had in Delft eigen lijk geen kind aan DZV. De gehele wedstrijd stond de ploeg van coach Frits Welling, die ook zijn wissel spelers volop speeltijd gunde, ruim de leiding. Enkele slordighe- deze slotfase minder slordig. Met op de inbreng van Ronald Herm- logische gevolg. In de laatste perio- Robert Bizot, konden in de de zakte LZ'86 weer terug naar een ngsfase gelijke tred houden bedenkelijk niveau. Omdat ook Mare Het Y geen weerwerk van beteke- gaf had de vierde periode het trainingspak bleef. De alleen nog statistische waarde. ZPB lijkt de grote concurrent voor LZ'86 te worden. Middels een 8-12 de juiste strijdwijze. De Y-de- overwinning op Merwede nestel- Marcel den de Barendrechters zich op de LZ'86 tweede plaats op twee punten af- kon zo stand. Over drie weken ontmoeten ploegen elkaar in het Vijf Mei- Mommers vanwege een neusbles- sure in het trainingspak bleef. De kampioenspoule lopen de zaken eerste anderhalve periode had nog steeds naar wens. AZC stevent LZ'86 het moeilijk met het vinden recht op het kampioenschap af en van de juiste strijdwi; loodst zo De Zijl/LGB de Europa fensie onder leiding cup II in. Periodestanden: 1-2, 4-5, Gal had 11-11. Doelpunten: Mark goed het oog i dat wel meer in balbezit wi moeilijk loskomen langszij te komen. Door dit gelijke kum 1 en Edwin Redegeld 1 spel is De Zijl/LGB wel zo goed als zeker winnaar van de degradatie- LZ'86 behoudt poule in de hoofdklasse. Na tus- zicht op promotie r senstanden als 1-4, 4-7 en 6-9 stond se. De Leidse formatie i genstander. Langzaam aan echter bad. Doelpunten: Wilco v.d. Zeeuw kreeg de thuisformatie meer greep 5, Frans v.d. Brink 1, Rene v.d. demarrage Zeeuw 2, Ruud Muusse 1, Michel v.d. Zeeuw 1, Bobby Breide lt Voor het Oegstgeestse Vivax Leidse doelpunten op rij (6-3), staat er niets meer op het spel. De kampioens play offs werden ge haald, maar strijden om de boven ste plaats is niet meer mogelijk. Gisteren werd gestart tegen de Dolfijn. Het werd een regelmatige nederlaag. De Amsterdammers bleven via 2-1, 5-3, 8-5 en 12-8 GRONINGEN - Foreholte kan weer ademhalen. In Groningen wonnen de Voorhoutse handbalsters van V. en K., 16-15 dankzij een succesvolle breakout van Ellen Warmerdam twee minuten voor tijd. Een treffer die goud waard is want Foreholte heeft nu twee ploegen onder zich, Swift-Roermond en V. en K. Zowel de Roermondse vrouwen als de Groningse mededegradatie-kandida ten moeten nog aantreden in Voorhout. Foreholte opende tegen V. en K. met een 4-2 defensie en dat bleek een goede greep van trai ner-coach Wim Geerlings. De tweede lijn van de Groningse ploeg werd ver van het doel afgehouden en de dreiging van de gevaarlijke breakout van Ellen Warmerdam dwong tot omzichtig rondspelen van de bal. Omdat V. en K. geen pasklaar antwoord bij de hand bleek te hebben om de defensie van Foreholte tot capitulatie te brengen, was het Fore holte dat de teugels in handen nam en met 1-5 een hartversterken de voorsprong veroverde. Maar de 4-2 defensie vereist keihard werken en om te voorkomen dat zijn speelsters teveel adem zou den verspelen schakelde Wim Geerlings terug naar een 5-1 defen sie. Meteen werd toen duidelijk hoe goed de Voorhoutse opening in deze wedstrijd was want V. en K. had opeens heel wat minder problemen. De rust gaf danook een Groningse voorsprong te zien, 9-8. Foreholte ging de Groningse aanval weer opjagen en dat had onmiddellijk resultaat, zij het dat V. en K. nu wel een beter ant woord had op de 4-2 van de Voorhoutse eredivisioniste. De score ging om en om, maar V. en K. leidde met nog twee minuten te gaan met 15-14. Elly Spreeuw benutte toen feilloos een strafworp, 15-15 en onder hoogspanning hield Ellen Warmerdam het hoofd koel op de break, 15-16. HVS degradeerde uit de tweede divisie door een winst van de mededegradatiekandidaten EBHV (15-10 tegen GSC) en Verburch (14-10 tegen Groene Ster). Weliswaar wonnen de Stompwijkse vTouwen zei van Gilze, 21-17, maar dat haalde niets meer uit. In de derde divisie bezegelde OASE het lot van Saturnus met een ondubbelzinnige overwinning, 17-8. De vrouwen uit Oud-^ide hadden met de Leidse rivalen kennelijk nog een appeltje te schil len want zij pakten de zaken van meetaf stevig aan. Tot 3-3 kon Saturnus gelijke tred houden met de door Sorya van Seggelen gecoachte ploeg. Roos van Leiden en Gerrie Hoogenboom maak ten toen duidelijk dat OASE niet van zins was om zich voor de tweede maal in deze competitie een punt afhandig te laten maken. Via 6-3 en 9-4 met de rust werd het 17-8 voor OASE. Geen waardig afscheid derhalve voor Saturnus uit de derde divisie. De mannen sloten de zaalcompetitie beter af. Met een 21-19 winst op kampioen DES '72 in Papendrecht. Voor beide ploegen stond uiteraard niets meer op het spel. Dat bood de kansen op een lekkere pot en dat werd het ook. Zowel de Leidenaars als de kam pioenen uit Papendrecht schotelden het dankbare publiek de ene na de andere fraaie aanvalsactie voor. Na 20-17 voor Saturnus zette DES '72 toch nog even alle registers open en zodoende werd het slot nog een stukje vuurwerk. Bij 20-19 mocht echter André van Es een strafworp nemen en hij falde niet, 21-19. In de afdelings eerste klasse pakten de mannen van Menno Bom uit Alphen het langverwachte kampioenschap door een klinkende 21-8 zege tegen HEC in Alphen. HW '70 had geen probleem met de reserves van Hermes, 20-12. Bij de vrouwen liet kampioen Olympia '72 een steekje vallen tegen Wings 2, 15-15. Northa won van HW '70. 12-10. FRANK BONTE toch nog in Katwijk. Goals: Martin Jonker 3x, Eddie Hoek 3x, Arres Parlevliet 2x en Arco Guyt lx. DKD stelde het derde klassers- schap in de eerste wedstrijd van de play offs definitief veilig. Het punt loze AVZV uit Voorburg werd na een in eerste instantie redelijke wedstrijd, met een chaotische en té harde slotfase met 10-8 verslagen. Doelpunten: Kees v.d. Plas 4x, Frank Dreef 3x, Rolf Diebeis 1, Sjouke Kuiper 1, Harry v. Hove 1. De vrouwen van De Zijl/LGB'zit- ten nog steeds goed in de race om het kampioenschap. De eerste play off wedstrijd zette de lijstaanvoer- ster in de tweede klasse D om in een 4-2 zege op AZPC. Coach Theo Uittenhout sprak van een van bei de kanten uitstekend gespeelde wedstrijd. Het enige wat nog ont brak was het afronden van de goed ingestudeerde aanvalspatronen. Goals: M. Rijsbergen 2, P. Tegelaar en S. Alink. De vrouwen van LZ'86 gaan rustig door met verliezen. De schade bleef deze keer beperkt tot een 7-5 nederlaag tegen Pluvius. Goals: Jeanet Dejong 3, Angenita Haitsma en Jeanet Ginjaar. DIRK KLOOS LZ'86 tegen Het Y. De Leidenaar wordt afgeschermd door Marcel Jansen. (foto Loek Zuyderduin) geningen moest zaterdag getoond worden dat Scylla allergisch is voor de gevarenzone. Het kwartet De Groot, De Vrind, Bakker en Meijer voelde zich na afloop van de wedstrijd redelijk tevreden. Met 10-8 bleef Scylla het Wageningse team nog net de baas. De angel van de tegenstander werd gevormd door de jeugdige Trinko Keen. Driemaal trok hij aan het langste eind. Slechts Pietje Bakker kende het juiste tegengif en liet zijn leef tijdgenoot met lege handen achter. Op zijn beurt kwam Bakker weer driemaal tot winst, maar vond in Geert Verhaegh weer een onneem baar obstakel. Peter Paul de Vrind, Robert de Groot en Sjoerd Meijer lieten de kassa ieder tweemaal rin kelen, waarna één dubbel voor het tiende punt zorgde. Ook deze week kan er gescoord worden, want dan komt Gaanderen op bezoek. De vrouwen van Docos leven in duistere tijden. Aan het toch al schamele puntentotaal werd zater dag slechts één punt toegevoegd. Tegen Torenstad werd met 9-1 ver loren. Alleen Tessa Bröcker bleek in staat een totale blamage te voor komen. Onvermijdelijke conclusie 'is nu dat Docos wel bovenaardse machten in de strijd mag gaan gooien wil het nog enige kans ma ken op handhaving in de eredivi sie. De vrouwen van Scylla, spe lend in de eerste divisie, hadden zaterdag beter nieuws: tegen het uit de eredivisie gedegradeerde Megacles werd middels een 7-3 overwinning de complete - en niet geheel verwachte buit - gretig bin nengehaald. Heidi de Haas, Judith Lepelaar en Corine de Jong waren alle drie tweemaal de sterkste. Nog steeds gloort er heel vaag in de ver te iets wat op een promotiegloed lijkt. Maar het is de vraag of het ooit meer dan een gloed zal wor den. In de tweede divisie een regio ontmoeting: in het Leidse Docos- kwartier kwam het Oegstgeestse BT Lifters 2 op bezoek. Bij Docos moest de voorzitter zelf - Wim Ja ger - aantreden om de zieke Walter Englebert te vervangen. Dat dit geen punten opleverde was vol gens verwachting. Het 4-6 verlies bleek des te teleurstellender. Mis schien had er voor de Docos-man- nen met een volledig team wel winst ingezeten. Kish Prashad won slechts eenmaal. Ron van Veen pakte twee potten, en het dubbel was voor Docos. Het Oegstgeestse trio Jansen, Schipaanboord en De Jong konden derhalve handenwrij vend naar huis terug gaan. In de vierde divisie maakte Scyl la 2 korte metten met de nog enig overgebleven concurrent: met maar liefst 9-1 werd medekoploper Bartok met de rug tegen de muur gezet. Het kampioenschap komt nu toch wel heel scherp in zicht. Stigter pakt Van der Veer WADDINXVEEN - Opnieuw heeft Theo van der Veer zich laten gel den. Tijdens" de zaterdag in Wad- dinxveen georganiseerde Langs de Gouwe-loop eindigde de atleet van AV Holland als tweede achter streekfavoriet Aart Stigter van AAV'36. Beiden liepen deze wed strijd als voorbereiding op de 20 ki lometer van Alphen, waaraan zij aanstaande zaterdag deelnemen. Vanaf de start van de tien kilo meter langewegwedstrijd voerden de twee regionale toppers het veld aan, waarbij zij wind en kou trot seerden. Pas in de laatste kilome ter moest Van der Veer de sterke Stigter laten gaan, hoewel het ver schil in tijd aan de meet gering was: 30 minuut 32 om 30.35. Ruim achter de steeds ontspannen voort snellende koplopers legden de Ba taven Hans van Voorden en Harry Versteegen beslag op de negende en tiende plaats (32.08 respectieve lijk 32.13). Heidy Eijgenraam (Holl) eindigde in 41.03 als derde bij de vrouwen. de goede kant van de score. Doel punten: J. Piasmeier 2, D. v.d. Bosch 2, J. Frauenfelder 2, M. Rompes en Jacco v. Winkel. Katwijk zette een eerste stap op weg naar behoud van het tweede klassersschap. Met Paul v.d. Putte weer in de ploeg werd het Haagse DSZ knap naar een 7-9 nederlaag gespeeld. De Katwijkers hadden de gehele wedstrijd de leiding maar leken in het zicht van de ha ven toch nog te stranden. Vlak voor tijd maakte DSZ 7-7. Twee laatste goed uitgevoerde Katwijk aanvallen (één met een man min der!) brachten de verdiende zege CALGARY (ANP) - Op de Olympi sche baan van Calgary heeft de Sowjetunie I de viermansbob-wed strijd om de wereldbeker gewon nen. De equipe van stuurman Poi- Smith winnaar WARMOND - Het Squash Satelliet toernooi in Warmond is bij de man nen gewonnen door Kelwin Smith. Hij klopte gisteren de verrassende finalist Raymond Scheffer: 15-5, 9- 15, 9-15 en 12-15. Bij de vrouwen won Babette Hoogendoorn. kans noteerde over de vier starts de totaaltijd van 3 minuten en 54,18 seconden. Hans Hiltebrand stuur de de Zwitserland I naar de tweede plaats in 3.54,76. West-Duitsland I onder aanvoering van Fischer werd derde in 3.54,99. De Neder landse bob met als stuurman Mar tin Kwakkelstein van de Leidse studentenvereniging werd 28e. De temperaturen in Calgary stelden de deelnemers voor een raadsel. Vrijdag startten de meeste bobbers bij een temperatuur van twintig graden in hun zwembroek. Een dag later was het kwik dertig gra den gedaald, tot min tien.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14