Quick Boys houdt hoofd koel SfiLJ Noordwijk bij vlagen 'ouderwets Liverpool neemt wraak op Luton wmmmmmm. Overtuigende 3-0 overwinning op Oostkapelle Ook jeugd van QB op schot THB-Girls verlaten de laatste plaats Zesde partij afgebroken Van Weerlee gaat jeugd LFC trainen Beckenbauer steunt Schumacher Belangrijke winst van Fafié FC Napoli loopt uit Anderlecht wijst Brugge terug: 1-0 Monsterzege Borussia MG Barcelona van slag PAGINA 12 MAANDAG 9 MAART 1987 BARENDRECHT - Noordwijk leeft momenteel van week tot week. Nu de zaterdageersteklasser in de competitie weinig in de melk meer heeft te brokkelen, probeert de équipe van John Eelman te "winnen wat er te winnen valt". Die onbevangen houding bevalt Noordwijk best. Vorige week werd probleemloos gewonnen van RKA- VIC, zaterdag deden de roodwitten het in Barendrecht nog eens dun netjes over. Tegen de plaatselijke eersteklasser, die in de loop der ja ren toch een uitstekende reputatie heeft opgebouwd, noteerde Noord wijk een 2-4 overwinning. ben een belangrijk deel van de wedstrijd onder controle gehad. Bij vlagen zag ik weer een ouder wets Noordwijk aan het werk". Volgens Eelman is dat te danken aan de verbeterde trainingssituatie van de afgelopen weken. "In de winter heb ik niet optimaal kun nen werken met de groep. Dat was enerzijds te wijten aan de weers omstandigheden, anderzijds aan blessures. Dat is gelukkig veran derd en dat merk ik aan de presta ties. Die zijn weliswaar nog niet op timaal, maar ik bespeur vooruit gang". Noordwijk had het duel, dat op een uitstekend bespeelbare gras mat werd gespeeld, al in de ope ningsminuten kunnen beslissen. Timo Gerlof, Geert-Jan Bakker en Ivan Hermans weigerden hun me dewerking te verlenen aan de ver zorging van de openingstreffer. Dat ging de thuisploeg, die vol gend seizoen door ex-Quick Boys- trainer Rob Theuns wordt geleid, beter af. Uit een prima aanval ver zorgde Ed Noordijk 1-0 voor Ba rendrecht. "Op dat moment werd het even zwart voor m'n ogen", onthulde John Eelman. "Ik moest meteen denken aan die vier nederlagen die we achter elkaar om onze oren heb ben gekregen. We speelden toen niet echt slecht, maar we maakten de kansen niet af terwijl de tegen stander uit de eerste de beste aan val wèl scoorde". De Haarlemmer voelde zich twee minuten na de te genvaller weer een stuk beter, toen Mark Vink uit een scrimmage de gelijkmaker scoorde. Broer Klaas stond aan de basis van Noordwijks nummer twee, even na de pauze. De topscorer van de kustbewoners bediende Geert- Jan Bakker -op maat: 1-2. Pal daar op leek de strijd beslist, toen we derom Bakker, na een goede voor bereiding van Ivan Hermans, 1-3 binnentikte. Barendrecht zette daarna alles op één kaart. Oefen- meester Gerrit de Keizer dirigeer de libero Bas Hokke naar de spits. Daardoor kreeg Noordwijk een zee van ruimte. De beste kansen waren ook voor de bezoekers, maar de kansen werden knullig verspeeld. Dat leek Noordwijk duur komen te staan, want met nog een kwar tier speeltijd zorgde Hans Schuite maker voor de aansluiting. John Eelman voelde in de dug-out de bui al hangen, maar de lucht klaar de binnen twee minuten weer op toen Klaas Vink de marge weer vergrootte: 2-4. Daarmee steeg Noordwijk op de ranglijst, maar koploper NSW lijkt niet meer te achterhalen. "Dat kan zijn, maar wij gaan gewoon met de instelling het veld in om el ke wedstrijd te winnen. De ploeg heeft geleerd van de fouten en be reidt zich in principe nu al voor op het komende s KATWIJK - Quick Boys hield zatermiddag in alle opzichten het hoofd erbij. Na een uiterst matige eerste helft tegen Oostkapelle sloegen de Katwijkers na rust ondubbelzin- mg toe. Dat leverde een, dank zij drie puntgave koptreffers, regelmatige 3-0 overwinning op tegen de Zeeuwse hekkesluiter, die nog altijd op de eerste winst wacht. Niet zozeer de reputatie van de te genstander als wel nieuwsgierig heid had zo'n duizend toeschou wers naar sportpark Nieuwe Zuid gelokt. Want hoe zouden de eer steklassers hebben overwinterd9 Hoewel koploper NSW stevig in het zadel zit, lonkt Quick Boys nog steeds naar de toppositie. Tijdens de winterstop werden leuke resul- TILBURG - De landelijke jeugd van Quick Boys won zaterdagmid dag met overmacht van Willem II. De ploeg van Henk Krauwel toon de zich schotvaardig en won met 5-1. Daarmee behouden de Katwij kers nog een kleine kans op pro motie naar de hoogste klasse. De achterstand op koploper Excelsior bedraagt met nog 7 wedstrijden te spelen 4 punten. Martin Rog en Humprey Naren dorp zorgden snel voor een 0-2 voorsprong. Halverwege de eerste rondgang scoorden de Tilburgers tegen, maar nog voor de doelwisse- ling vergrootte Gert Aandewiel de marge weer. In de tweede helft be paalden Narendorp en Aandewiel de eindstand op 1-5. EREDIVISIE Feyenoord - Roda JC 3-2 (2-2). 21. Rij- nink 0-1, 25. Brandts 1-1 (eigen doel), 33. Tahamata 2-1 (strafschop). 39. Suvrijn 2- Hoekstra 3-2. Scheidsrechter: Fortuna S - PSV 0-1 (0-1). 13. Koem Toeschouwers: 5.00. Scheidsrechter schop) 2-1. Scheidsrechter: Egbertzen, toeschouwers: 4.000. AJax - Excelsior 3-0 (0-0). 49 Blind 1-0, 51. Van Basten 2-0, 82. Winter 3-0. Scheidsrechter Bakker, toeschouwers: 8100. Gele kaart: Latuheru en Steve Wa- siman (Excelsior), Wouters (Ajax). VW - Go Ahead Eagles 1-0 (1-0). 28. Van PEC Zwolle - FC Twente 0-1 (0-0). 85. SW - RBC 0-0. Scheidsrechter: Schuur- Ham (beiden RBC). NEC - De Graafschap 1-1 (1-0). 4. Grim 1-0, 60. Wilsterman 1-1. Scheidsrechter: Uilenberg, toeschouwers: 2100 Helmond Sport - Emmen 1-2 (0-2). 14. Fühler 0-1, 24. Metz 0-2, 50. Van Bremen 1-2. Scheidsrechter: Overkleed, toe schouwers: 1000. Gele kaarten: Philip- pen (Helmond Sport) en Waalderbos taten geboekt, maar in de competi tie gaat het om de punten. Die moesten tegen Oostkapelle wor den bemachtigd. Verlies zou de Katwijkers vrijwel kansloos ma ken voor het zo begeerde kam pioenschap. In de eerste helft leek Quick Boys zich niet bewust van de im portantie van het duel, dat op een redelijk bespeelbare grasmat werd gespeeld. Weliswaar verkreeg de thuisploeg, die het zonder de ge schorste Dennis-Jan Mieras moest doen, al snel een veldoverwicht, maar de gevaarlijkste situaties de den zich aan de andere kant van het veld voor. Als Oostkapelle niet zo slordig met de kansen was om gesprongen, dan zouden de Zeeu wen na tien minuten al op voor sprong zijn gekomen. Daarom bleef het schutteren van de Quick Boys-verdediging zonder gevol gen. In aanvallend opzicht kwamen de Katwijkers nauwelijks uit de voeten. Weliswaar ontpopte inval ler-spelverdeler Jaap van Duyn zich als een technisch begaafde, nuttige middenvelder naast zijn naamgenoten Arie en Floor, maar de aanvallers wisten zich geen raad met de aanvoer van de middenli nie. Hoewel Frank van der Kley en Leen'van der Plas actief waren, za- De bezoekers moesten het al na vijf minuten stellen zonder spits Bram Wattel, die een botsing met de bal met een bloeduitstorting in het rechteroog moest bekopen en naar het ziekenhuis werd vervoerd. Zijn plaats werd ingenomen door Rob de Nooyer. Oostkapelle ving die tegenslag bewonderenswaar dig op. De formatie moest de wed strijd in Katwijk toch al gehandi capt beginnen. Amateurinternatio nal Ron Nieuwenhuijse en Piet Baan kunnen als gevolg van een auto-ongeluk voorlopig niet bijdra gen in de pogingen om Oostkapelle in de eerste klasse te houden. Merkwaardig genoeg profiteer den de Boys bijna nog van de bles suretijd die scheidsrechter Van In- gen uit Amsterdam aan de eerste helft toevoegde. Uit een vrije schop op de rand van het straf schopgebied stelde Van der Kley doelman Pennings danig op de proef. Slechts met een pijnlijke duik tegen de paal kon de sluitpost de ruststand op 0-0 houden. in a de thee werd de ban gebro ken. Een voorzet vanaf rechts van de lange tijd onzichtbare Kees van Rooyen werd door Frenk van der Kley onhoudbaar ingekopt. Pal daarna toonde Oostkapelle een laatste stuiptrekking met een dwarrelbal die op de lat belandde. Daarna was het Quick Boys wat de klok sloeg. De na de rust ontke tende Van der Kley werd in eerste instantie teruggefloten door arbi ter Van Ingen, die de inzet van de Haagse Katwijker wegens buiten spel afkeurde. Bij die actie ver- Quick Boys-spits Frank van der Kley had zaterdag in de drie doelpun ten tegen Oostkapelle een groot aandeel: tweemaal scoorde hij, de andere bereidde hij vóór. (foto archief» LEIDEN - Het vrouwenteam 1 Sinds lange tijd speelde THB 2-0. zwikte goalie Pennings van Oost kapelle zijn enkel, waardoor inval ler-doelman Jaap Pijnenburg moest opdraven. Quick Boys liet zich er niet door van de wijs brengen. In de 65e mi nuut gleed Van der Kleij fraai langs zijn directe tegenstander en deponeerde het leder pal voor de voeten van de instormende Cees van Rooyen. De bal maakte een stuitje, maar de Katwijker reageer de alert door het projectiel kop pend achter Pijnenburg te werken: THB Girls deed in de eerste klasse Girls weer eens een goede wed- van de zaalvoetbalcompetitie goe- strijd. De ploeg toonde veel inzet, de zaken. Het klopte McDonalds 2 wa^ niet zonder resultaat bleef, met 5-2, waardoor het de laatste Vrouw van de wedstrijd was onge- plaats aan datzelfde McDonalds twijfeld invalster Linda Beuling, overdeed. Zij scoorde vier keer voor de for- matie uit Lisse. Het eerste team van McDonalds verspeelde kostba re punten aan Bax. Door de 5-3 ne derlaag van de Leidse equipe blij ven nu alleen Jipls Tweesprong en Eigenbrood als titelkandidaten over. Wendy Exel (2), Henriette Warmerdam, Ellen van Oosten en Rita van der Laan tekenden voor de Bax-treffers. Jipls Tweesprong zegevierde in de Groenoordhal met 0-3 over Zwarte Wolf, dat door het ontbre ken van Debbie de Jong duidelijk aanvalskracht tekort kwam. Anne ke van Leeuwen (2) en Bettina Vro lijk maakten de goals voor Jipi. In de tweede klasse won koploper Fo- reholte overtuigend van Stomp- wijkse Girls 2. Door goals van Mir jam Heemskerk (2), Arnta Roozen (2), Yvonne Sekreve en een eigen inzet van Stompwijkse Girls wérd Daarna nam de druk op het doel van Oostkapelle alleen nog maar toe. Paniek maakte zich meester van de moegestreden Zeeuwen, basis stond, voltooide Van der Kley de 'trilogie'. De voorzet kwam dit keer van Leen van der Plas en weer was de rossige spits bij de eerste paal ter plekke om met een kopbal de derde treffer van Quick Boys op zijn naam te brengen. De Katwijkers vonden het toen welletjes. De ruime overwinning en één helft attractief voetbal ge ven hoop voor de inhaalrace rich ting NSW. Trainer Van der Zee toonde zich weliswaar tevreden, maar niet gerustgesteld. "Wij moe ten niet alleen zulke, maar alle wedstrijden winnen. Wel is het zo dat tegenstanders als Oostkapelle ons veel moeite kosten. Zij komen begrijpelijk genoeg voor één punt naar Katwijk. Alleen een goed spe lend Quick Boys kan dan de pun- de andere Katwijker ten pakken. Na rust is gebleken dat LINARES (ANP) - De zesde partij in de schaaktweekamp tussen Kar- pov en Sokolov is tweemaal afge broken. Nadat Karpov zaterdag avond zijn 41ste zet onder couvert doorgaf braken de twee Russen gisteren na de 80ste zet opnieuw af. De winnaar van de tweekamp heeft het recht om wereldkam pioen Kasparov uit te dagen. Op dit moment is de stand 3-2 in het voordeel van Karpov. De afgebroken stelling: wit (Kar pov) Kh2, Tgl, Lc5, Pf4 en pionnen b4, f2. Zwart (Sokolov): Kf7, Tf3, Tc6, pionnen a6, h5 en h4. LEIDEN - Koos van Weerlee krijgt met ingang van het volgende sei zoen de jeugd van LFC onder zijn hoede. Momenteel is Van Weerlee, die een éénjarig contract tekende, werkzaam als jeugdtrainer bij Do- De hoofdmacht gistermiddag een oefenwedstrijd tegen hoofdklasser AFC. De Am langs zich heen zagen vliegen. Een afgang werd Oostkapelle bespaard, omdat Quick Boys slordig met de kansen omging. dertien volwaardige basis spelers kan beschikken. Misschien is dat een voordeel in de lange weg, die we nog te gaan hebben naar de toppositie", refereerde de Amster- Kort na het inbrengen van Mar- dammer aan de komende duels te- tin van der Plas voor de pas her- gen de 'mindere goden' ARC en stelde Floor van Duyn, die voor het RCL. eerst sinds drie weken weer in de TIM BROUWER DE KONING BONN (AFP/SID) - Franz Beek De Gaasbak'6-Ü. Kraan Sa- bauer heeft zich in Welt am So loon bracht het als tweede geklas- taë uitgesproken seerde Bax 2 een 4-1 nederlaag toe. Els van de Nouland was verant woordelijk voor alle Warmondse doelpunten. De stand aan kop in de eerste klasse ziet er thans als volgt uit: Ji pls Tweesprong 13-22, Eigenbrood 13-21, McDonalds 12-17, Zwarte Wolf 13-15, Bax 13-8. scheidswedstrijd voor Harald Schumacher. De Westduitse bondscoach wil het duel organise ren als gebaar voor de grote ver diensten van de doelman. Volgens Beckenbauer zijn de spelers van het nationale elftal bereid hun me dewerking te verlenen. Schumacher werd na de publica- ATHENE (AFP) - Ab Fafié boekte LFC speelde gisteren met zijn ploeg Yoannina opnieuw een zege in de Griekse „_ovoetbalcompetitie. De club ver- sterdammers wonnen met 3-Ö. Bles sloeg het eveneens in degradatie- PAOK een punt tegen Larissa (U-U). PAOK is tweede met vijf punten achterstand op Olympiakos. Sjeng competitie. Gerards blijft met OFI goed in het jaren achtervolgd door beschuldi- tie van zijn omstreden bestseller Anpfiff door zijn club FC Kóln en de Westduitse bond op koud water gezet. Zijn verbintenis met de Keulse bundesliga-club werd voor tijdig ontbonden, de bond schorste hem voor de nationale ploeg. In zijn boek sprak Schumacher open hartig over het gebruik van dope door Westduitse voetballers. In het interview zegt Becken bauer voorstander te zijn van do pingonderzoeken in de Westduitse 'Ons voetbal wordt al Zuma miste namens de Boshuizer- kadeploeg een strafschop. nood verkerende Diagoras met 1-Ü. Thijs Libregts verspeelde met spoor van PAOK. OFI, een punt minder dan PAOK, versloeg Apol- lor» met 1-0. gingen over dope-gebruik. Wij moeten daarop inspelen met se rieuze controles". LONDEN (Reuter/AP/ANP)) - Liverpool, dat de Engelse eerste divi sie dit seizoen nog maar één week in januari heeft mogen aanvoeren, kwam zaterdag weer op de eerste plaats terecht door een geslaagde wraakactie op Luton Town, de club die de „Reds" uitschakelde voor de FA-beker. Liverpool won op Anfield Road met 2-0 door treffers van Jan Mölby en Mal Donaghy, die in eigen doel schoot. De lands kampioen werd gisteren een handje geholpen door Watford, dat stad genoot Everton versloeg (2-1). Arsenal, dit seizoen jacht makend op liefst drie trofeeën, had te kampen met de terugslag van de vier uur durende halve finale in het bekertoernooi tegen Tottenham van vorige week. De Londense club, die derde is op de ranglijst, verloor met 0-1 van nabuur Chelsea, dat met bange vermoedens aan de wedstrijd begon. Bij Chelsea ontbra ken liefst acht selectiespelers door ziekte, blessures en schorsingen. Uit pure nood werd daarom de negentienjarige dreumes Colin West teruggeroepen uit Schotland. De 1,65 meter hoge aanvaller was om te groeien uitgeleend aan Partick Thistle. West had zich geen beter de buut in Londen kunnen wensen, want hij scoorde al na vijf minuten, handig profiterend van een zeldzame fout van David O'Leary. Doel man John Lukic had toen ook geen verweer meer. Arsenal, dat door deze ene tegentreffer de achterstand op Liverpool zag groeien tot vier punten, was nauwelijks in staat een dreigende aanval op te zetten, al had middenvelder David Rocastle vlak voor rust pech door tegen de paal te schieten. ROME - Napoli liep in de strijd om de Italiaanse landstitel op nieuw verder uit. De koploper boekte de zevende overwinning op vreemd terrein van dit sei zoen, een evenaring van het Ita liaanse record. De ploeg van Ma- radona versloeg Atalanta met 1- 0. Titelhouder Juventus moest in eigen stadion Ascoli een gelijk spel (2-2) toestaan en heeft nu vijf punten minder dan Napoli. AS Roma en AC Milan kwamen op gelijke hoogte met Juventus door magere overwinningen (beide ploegen wonnen met 1-0) op respectievelijk Torino en Em- poli. Sinds 1957 was Napoli er niet meer ingeslaagd Atalanta voor eigen publiek "te verslaan. Voor ruim 45.000 toeschouwers door brak Giordano de negatieve reeks van zijn club. Na twaalf mi nuten rondde de middenvelder een hoekschop van de Argentijn Maradona koppend af. Juventus speelde zonder de geschorste Manfredonia en de geblesseerde verdediger Cabrini, die komende week een zware knie-operatie moet ondergaan. Zijn vervanger Caricola had een ongelukkige dag. Hij bracht As coli met een eigen doelpunt vlak voor rust weer in race, nadat Sci- rea en de Deen Laudrup de landskampioen op 2-0 hadden gezet. In de tweede helft profi teerde Pusceddu van een fout in de Juventus-verdediging. Internazionale maakte een moelijke periode door. De ploeg, die wederom zonder de West duitser Rummenigge speelde, kreeg tegen Sampdoria de derde achtereenvolgende nederlaag (3- 1) te slikken. Hans-Peter Briegel eiste in het duel een hoofdrol op. De onverzettelijke Westduitser zette zijn ploeg voor 55.000 toe schouwers in de beginfase op voorsprong en had in de twee overige doelpunten van Samp doria eveneens een groot aan deel, BRUSSEL - De wanprestatie in Murichen heeft voor Anderlecht geen nadelige gevolgen in de competitie gehad. De landskampioen bleef zaterdagavond in het Astridpark in een pover duel met 1-0 de baas over Club Brugge. De titelstrijd in België ontpopt zich meer en meer als een tweegevecht tussen Anderlecht en KV Mechelen. KV won uit bij Waregem met 1-0, terwijl de concurrenten SK Beveren, Lokeren en Club Brugge punten lieten liggen. Club Brugge kon na de nederlaag in Brussel tegen Anderlecht de ambities verleggen naar de beker. In de competitie raakte de club van Henk Houwaart zes punten achterop. Het enige doelpunt in de ar moedige wedstrijd kwam op naam van Luc Nilis, afgelopen woens dag tegen Bayern München ook al Haans beste man. Opwinding instond er in het laatste kwartier. Franky van der Eist en Franky Vercautèren kregen het met elkaar aan de stok. Van de Walle trad op als verdediger van Van der Eist, wierp de bal in het gezicht van .Vercauteren, ging op de vuist met Lozano en kreeg rood van arbiter Crucke. Lozano zag geel, evenals Scifo. 'Met tien man perste Club Brugge er voor de 30.000 toeschouwers een stevig slotof- fensief uit. In de laatste minuut leek Alex Querter de gelijkmaker aan te tekenen, maar de paal redde de thuisclub. Het duel werd door de Belgische rijkswacht aangemerkt als een met verhoogd risico. Achthonderd agenten patrouilleerden zaterdag middag in het centrum van de Belgische hoofdstad en legden een cordon rond het stadion. Gevreesd werd voor een invasie van Engel se heethoofden, die in Brussel wilden protesteren tegen het besluit van de Engelse regering 26 Britse voetbalsupporters aan de Belgi sche autoriteiten over te dragen voor hun aandeel in de ramp in het Heizel-stadion. De rijkswacht had een rustige avond. Er deden zich geen incidenten voor. DUSSELDORP - Borussia Mön- chen-Gladbach voelt zich dit sei zoen beter in bekertoernooien dan in de Westduitse competitie. De kleine middenmoter uit de Bundesliga werd woensdag, na een overwinning van 3-0 op Vito- ria Guimaraes vrijwel zeker hal- ve-finalist in het toernooi om de UEFA-beker. Zaterdag bereikte de club op indrukwekkende wij ze de laatste vier van het West duitse bekertoernooi, 9-2 tegen Bayer Ürdingen. De verrassing uit de kwart-fi nales was de overwinning van Stuttgarter Kickers, uit de twee de divisie tegen Eintracht Frank furt. Eintracht verloor al in de zesde minuut de Pool Wlodzi- mierz Smolarek, die uit het veld gestuurd werd. De Kickers won nen met 3-1. In de halve finales worden de volgende wedstrijden gespeeld: Stuttgarter Kickers - Fortuna Düsseldorf en Hamburger SV - Borussia Mönchen-Gladbach. MADRID - Barcelona is volledig van slag. De Catalanen leden gis teren hun derde nederlaag in een week, waardoor Real Madrid voor de eerst keer in dit seizoen Barcelona van de koppositie ver dreef. Na het pak slaag, dat Sporting de Gijon Barcelona vorige week zondag in eigen huis toebracht, (0-4) en de nederlaag afgelopen woensdag in het UEFA Cupduel tegen Dundee United, (1-0), ging Barcelona gisteren opnieuw on deruit tegen Zaragoza, (2-0). Real Madrid liet zich het bui tenkansje van de falende concur rent niet ontgaan. In het bijna uitverkochte Bernabeu-stadion won de equipe van Beenhakker, zij het moeizaam, van Sevilla, (2- 1). De Mexicaan Hugo Sanchez zijn achtste penalty.Die verras sende ontwikkeling aan de top van de Spaanse liga brengt de spanning weer helemaal terug voor de play-offs, die volgende maand beginnen. Dat verleng stuk van de competitie belooft echter geen onderonsje te wor den tussen Real Madrid en Bar celona. De revelatie van dit sei zoen, Espanol uit Barcelona, staat met slechts 2 punten achter Barca en 3 punten achter Real Madrid op een derde plaats. Es panol won gisteien overtuigend van hekkesluiter Sabadell, (3-1) via doelpunten van Golobart, Marquez en Zuniga, terwijl Pine da nog een penalty miste.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12