Reagan nog niet uit gevarenzone Moskou positief over voorstel VS Leden van Action Directe beschuldigd van moord Ontwapeningsbespreldngen Vluchten uit de DDR gaat zo maar niet Reagan wil geld voor Contra's overmaken VRIJDAG 6 MAART 1987 BUITENLAND PAGINA 5 BONN - Wie 'doodeenvoudig' in Oost-Berlijn een vrachtwagen pikt, door de Muur breekt en plankgas in het 'vrije' Westen arriveert, loopt een beste kans om in contact met de Westberlijnse justitie te komen. door Hans Hoogendijk keer. Hun vlucht kan hen duur komen ieder geval de 33-jarige te staan, want ze hadden inderdaad een vrachtwagen vol stenen gepikt in Oost-Berlijn. Op diefstal staat een vrijheidsstraf van drie tot vijf jaar. Ze hadden ook niet volgens Dat Hans Joachim Pofahl en zijn din Martina Ley overkomen. Zij kwamen op 29 augustus van vorig jaar op deze manier van Oost naar West, waarbij ze tamelijk hardhan- de wegenverkeerswet de afstand dig Checkpoint Charlie passeer- Oost- naar West-Berlijn afgelegd, den. Begin deze week kwam de Ook hierop staat maximaal vijf n- jaar. En ze hebben een flink stuk MOSKOU (ANP) - De Sowjet-Unie reageerde gisteren zeer positief op het Amerikaanse Westberlijnse justitie in actie, ontwerpverdrag over de verwijdering van alle raketten voor de middellange afstand der dat daar overigens door de Muur vernield. Maar justitie is er Euf°pahIn Verenigde Staten verklaarde president Ronald Reagan dat een Toffhi INF-akkoord nu binnen handbereik is. „Het is een groot moment van hoop voor de hele dreigt voor drie zaken te worden heden lopen uiteen van eenvoudi- mensheid", aldus de president. De Verenigde Staten legden Amerikaanse ontwerptekst komt vervolgd: diefstal, het in gevaar brengen a lieling het monument (driejaar) tot vernieling van een bouwwerk dat eigendom van derden is (maximaal vijf jaara cel). En of het allemaal nog niet ge noeg is, kan Pofahl ook nog wor den vervolgd omdat hij na het ver nielen van een slagboom, een sta len poort en twee hekken bij het bereiken van Westberlijns grond gebied door rood reed, op de ver keerde weghelft terechtkwam, waardoor een andere automobilist moest uitwijken. Sinds begin deze week houdt dit ongelooflijke staaltje bureaucratie de gemoederen in West-Berlijn be hoorlijk bezig. Maar de officieren van justitie beroepen zich typisch Duits op de wet. Daarin staat dat strafdaden die in het buitenland zijn begaan volgens het Duitse strafrecht moeten worden behan deld. Daarnaast heeft de Westduit- se justitie de plicht in zulke geval len tot strafvervolging over te gaan. Maar door het publieke protest begint justitie wat terug te krabbe len. Overwogen wordt nu of er in het geval Hans Joachim en Martina geen sprake is geweest van een bo venwettelijke noodtoestand. Dat geldt als iemand zijn grondrecht op vrijheid wil doorzetten, noodge dwongen kan daarbij enige schade worden toegebracht. De Bondsrepubliek wacht ge spannen af of de Westberlijnse jus titie nog meer van dit soort inval len heeft of dat justitie geen andere niet al te pijnlijke terugtocht weet uit te denken. woensdag in de onderhandelingen over ontwapening in Genève een ontwerpverdrag op tafel nadat de partijen stellen voor alle INF-r Sowjet-leider Michail Gorbatsjov ketten (de Russische SS-20 en de zaterdag had gezegd de onderhan- Amerikaanse Pershing-2- en kruis- delingen over de middellange-af- raketten) uit Europa weg te halen, standsraketten los te willen koppe- Zij mogen ieder 100 kernkoppen i de besprekingen over de behouden: Moskou in Sowjet-Azië strategische en ruimtewapens. De 7 arrestaties in Frankrijk PARIJS (AP) - Agenten van Franse contraspionage vonden het kader van een onderzoek ni terreurdreiging vanuit het Midden- tten Oosten in het centrum van Parijs een hoeveelheid wapens en explo sieven. In verband hiermee ver richtte zij zeven arrestaties. De 16 kilo explosieven, twee ma chinegeweren en één pistool wer den woensdag in een kelder gevon den in het 16de arrondissement van de Franse hpofdstad. Met wel- ve^agA ke groepering of welk land Midden-Oosten de vondst de VS op eigen grondgebied. Volgens president Reagan was Gorbatsjovs besluit om een INF- akkoord niet langer te laten afhan gen van een beperking van het Amerikaanse ruimtewapenonder- zoek SDI een 'grote doorbraak'. Gerasimov, de woordvoerder van het Sowjet-ministerie van bui de tenlandse zaken, zei dat de zaak in beweging is gekomen. Moskou wil vaart achter de onderhandelingen zo beklemtoonde hij, nog een lange weg te gaan. Tal van technische punten, zoals de controle op de naleving van een verdrag, moeten worden geregeld en het hangt er van af of die op een 'zakelijke wijze' kunnen worden mopgelost of dat die gebruikt gullen het "Ï6de "arrondissement worden om de besprekingen te srtragei De Amerikaanse onderhande laars, onder leiding van delegatie band moest worden gebracht werd ^jje:r^Max ^Kampelman, ^stelden niet gezegd. In december werden Midden-Oosten afkomstige vermoedelijke leden gisteren op het NAVO-hoofdkwar- uit het tier i*1 Brussel de bondgenoten op ïen- °*e hoogte van de jongste ontwik- vcm de kelingen in Genève. De discussie extremistische Moslim Broeder- concentreerde zich op het pro- De van oorlogsmisdaden beschuldigde Demjanjuk bekijkt het document dat inderdaad 'Iwan de Verschrikkelijke' uit het kamp van Treblinka is. moeten bewijzen dat hij schap, gearresteerd nadat Parijse voorstad explosieven, ma chinepistolen en handgranaten wa ren gevonden. Andere wapenvond sten werden gedaan Parijs. Zweden benoemt onderzoeker in Iranaffaire bleem van de controle en de kwes tie van de korte-afstandsraketten (SRINF). Ook werd gesproken over de technische problemen die bossen rond z*ch kunnen voordoen als de reeds in West-Europa opgestelde kruis raketten en Pershings-II moeten worden teruggetrokken. De meeste Europese bondgeno ten, met uitzondering van Frank rijk, hebben de vooruitgang in de richting van een INF-overeen- komst toegejuicht. Op hun aan dringen bevat het Amerikaanse ontwerpverdrag een verplichting om te gaan onderhandelen over een beperking van de SRINF zodra INF-akkoord is ondertekend. de SRINF heeft JERUZALEM (ANP) - De van oor logsmisdaden verdachte John Demjanjuk draagt een tatoeage van de SS, Hitiers elitetroepen tij dens de Tweede Wereldoorlog. Dit zei de Israëlische politiecommissa ris Alexander Isj-Sjalom gisteren op de 13de zitting van het proces tegen Demjanjuk in Jeruzalem. Hij vertelde verder dat de Sowjet-Unie Israel een document leverde waar uit blijkt dat Demjanjuk de kamp beul „Ivan de Verschrikkelijke" is uit het vernietigingskamp Treblin- het leger van generaal Vlasov. Dit ka. Het gaat om een identiteits kaart van een kamp in Trawniki voor gevangen genomen Oekraien- 'Demjanjuk heeft een SS-tatoeage' een tatoeage met zijn bloedgroep onder zijn oksel had aangebracht, nadat hij dienst had genomen leger bestond uit Russische en Oe kraïense ex-krijgsgevangenen die de zijde van de Duitsers tegen STOCKHOLM (Rtr) - De Zweedse regering stelde gisteren de benoe- Op het gebied nuiwvaneen speciale onderzoeker Moskou volgens het Westen onder- voorsprong. soldaten, die werden opgeleid de Sowjet-Unie vochten. l het vooruitzicht die zoek moet instellen n koop van wapens aan Iran. Het be sluit volgt op beschuldigingen dat Iraanse troepen in de Golfoorlog gebruik maken van Zweedse luchtdoelraketten. Eerder had de Zweedse opposi tie een onafhankelijk onderzoek geëist naar de vraag of de regeren- voor SS-diensten. Volgens Isj-Sjalom heeft Dem janjuk tijdens zijn verhoor Volgens juridische experts zal dit bewijsmateriaal waarschijnlijk uiterst belangrijke rol gaan klaard dat een Duitse militaire arts spelen in het proces, dat melijk draait om de vraag of Dem janjuk inderdaad de kampbewaker is die in Treblinka wegens zijn wreedheid de bijnaam „Ivan de Verschrikkelijke" kreeg. Demjan juk heeft steeds gezegd dat hij het slachtoffer is van persoonsverwis seling. Juridische deskundigen verwachten dat het document meer bewijskracht zal hebben dan de getuigeverklaringen van overle venden uit Treblinka. Demjanjuks advocaten hebben nooit bestreden dat de foto op het document die van Demjanjuk is, maar betogen dat het document een vervalsing is en deel uitmaakt van een samenzwering van de KGB om de Oekraiense emigran tengemeenschap in de Verenigde Staten in een kwaad daglicht te stellen. WASHINGTON (ANP) - De me ningsverschillen tussen president Reagan en het Congres over ver dere financiële hulp aan de Nicara guaanse rebellen zijn gisteren weer opgelaaid. De Amerikaanse presi dent lichtte het parlement in dat hij de nog voor dit jaar openstaan de 40 miljoen dollar aan de Con tra's wil overmaken. Het is de eerste krachtmeting over Reagans beleid jegens Mid- den-Amerika in het nieuwe Con gres, dat sinds de verkiezingen van november wordt beheerst door de oppositionele Democraten. Bij het geld gaat om het laatste deel van de in november door Senaat en Huis goedgekeurde 100 miljoen dollar hulp aan de contra's. Een leidende Democratische afgevaardigde ver klaarde dat alles in het werk wordt gesteld het door Reagan gevraagde geld te blokkeren. Dat zou volgens hem kunnen met een motie dat het geld alleen kan worden uitbetaald als bekend is waar het in de Iran- contrazaak verdwenen geld (10 a 30 miljoen dollar) is gebleven. Vorige maand sprak de commis sie voor buitenlandse zaken van de Senaat zich al uit tegen verdere bij stand voor de rebellen. De 40 mil joen dollar zijn in principe al door het Congres toegekend maar moe ten volgens het budgetrecht nog definitief door het parlement wor den verleend. Inmiddels heeft een leider van de contra's, Adolfo Calero, erkend dat de rebellen in tegenstelling tot eerdere verklaringen waarschijn lijk toch geld hebben ontvangen Uit de Amerikaanse wapenverko pen aan Iran. Calero, leider van de Nicaraguaanse Democratische krachten (FDN), verklaarde in Washington dat in oktober 1985 op een bankrekening van de rebellen een bijdrage van 200.000 dollar van de firma Lake Resources is gestort. Lake Resources is een mantelfir ma, die de vroegere medewerker Oliver North van de nationale vei ligheidsraad volgens de huidige verdenkingen gebruikte om de winsten uit de Iran-levering door te sluizen naar de rebellen. Volgens Calero ontdekte hij de herkomst van het geld pas het vori ge weekeinde. De FDN-leider ver klaarde verder niet te weten waar van 32 miljoen dollar kwamen die zijn organisatie tussen juli 1984 en maart 1985 ontving. Van oktober 1984 tot oktober 1985 was rege ringsbijstand aan de Contra's door het Congres verboden. Hoofd Zweedse politie neemt ontslag STOCKHOLM (ANP) - Hans Hol- mer, de man die een jaar lang de vruchteloze jacht op de moorde naar van de Zweedse premier Olof Palme heeft geleid, trad gisteren af als hoofd van de Stockholmse poli tie. Hij diende zijn ontslag in enke le uren voor hij door een commis sie van het parlement gehoord zou worden over de vraag waarom het onderzoek naar de moord op Pal- me is vastgelopen. Holmer werd begin vorige maand afgezet als hoofd van het onderzoeksteam in de zaak-Palme, nadat binnen het team was een hef tige ruzie was ontstaan over zijn werkwijze. Volgens zijn critici ging Holmer er vanuit dat de moord het werk was van extremistische Koer dische ballingen en besteedde hij nauwelijks aandacht aan sporen die in andere richtingen wezen. PARIJS (GPD) - De twee Nathalie Menignon en Joelle Au- bron de terroristenorganisatie 'Ac tion Directe', die op 21 februari werden gearresteerd op een boer derij in de Loire-vallei, zijn nu offi- wapenexporten naar Iran in strijd met de Zweedse wet had goedge keurd. Volgens de. Liberale partij zou dat onderzoek in nauwe sa menhang moeten worden verricht met het onderzoek dat het parle ment heeft ingesteld naar de nog altijd onopgeloste moord, vorig jaar februari, op premier Olof Pal- me. De afgelopen tijd is in ver scheidene Zweedse kranten gesug gereerd dat de illegale wapenle veranties verband houden met de moord op Palme. De vermoorde premier zou volgens die berichten geprobeerd hebben een einde te maken aan de wapenverkopen. Minister van buitenlandse zaken Sten Andersson verklaarde er ze ker van te zijn dat geen van de ka binetsleden dergelijke wapenex porten oogluikend heeft toege staan. Op het ogenblik lopen er al vier onderzoeken - van de regering, de politie, het parlement en de strijdkrachten - naar de Iraanse wapensmokkelaffaire. Buitenland kort Solidair Schoolleiders in Suriname heb ben zich gisteren in een vergade ring met de minister van onderwijs solidair verklaard met de politieke eis van scholieren dat legerleider Desi Bouterse moet opstappen. De minister had de schoolleiders bij eengeroepen om van gedachten te wisselen over de nieuw ontstane si tuatie nu de leerlingen opnieuw weigeren onderwijs te volgen. De regering besloot gisteren om 80 scholen in en rond Paramaribo met ingang van vandaag weer voor on bepaalde tijd te sluiten. Kardinaal De Filippijnse kardinaal Jaime Sin wil in zijn land geen politieke rol meer spelen. Volgens hem kan de 'tijdelijke orde' op de Filippij nen inmiddels voldoende door le ken worden hersteld. Sin ontkende dat zijn beslissing onder druk van het Vaticaan is genomen. Kardi naal Sin speelde een belangrijke rol in de volksopstand die presi dent Ferdinand Marcos in 1986 van de Filippijnen verdreef. Na het ver dwijnen van Marcos heeft Jaime" Sin de nieuwe president Corazon Aquino openlijk gesteund. Vorige maand riep hij de bevolking op voor de nieuwe grondwet te stem men. De zeer gelovige Aquino is persoonlijk bevriend met de kardi naal. president-directeur van Renault, George Besse. De twee gearres teerde mannen, Jean-Marc Rouil- lon en Georges Cipriani, zijn aan geklaagd wegens medeplichtig heid ges Ibrahim Abdallah. Hij werd tot ke identiteit levenslang veroordeeld voor zijn het terrein ik verdedig hen op het recht". Rippert de moord op een Ameri- zal bij zijn verdediging rekening i een Israëlische diplo- dienen te houden met het recente maat. Anders dan zijn vakbroeder proces tegen de 'politieke strijder' Het viertal zal worden verdedigd aandeel door advocaat Bernard Rippert, kaanse die al eerder leden van 'Action Di recte' onder zijn hoede nam. Hij verdedigde onder andere in '82 een zekere Mohammed Hamani voor diens aandeel in een fusillade in de Parijse Avenue Trudaine. Hij deed dit tesamen met Verges, die vorige week weer eens in het nieuws kwam toen hij optrad voor Geor- strijders. Ik respecteer hun politie- oordeeïd Verges schuwt Bernard Rippert echter iedere publiciteit. Georges Ibrahim Abdallah die, on danks het opzienbarende pleidooi van de openbare aanklager om de verdachte niet meer dan tien jaar Action Directe' op zich genomen op te leggen, door een jury van had: „Het zijn alle vier politieke rechters tot levenslang werd ver- Bij het uitpluizen van de docu menten, die bij de overval in de boerderij op 21 februari werden ge vonden, blijkt steeds duidelijker hoe nauw de samenwerking tussen het Franse 'Action Directe' en de Westduitse 'Rote Armee Fraktion' is geweest. Het bewijsmateriaal, dat Franse en Westduitse politieau toriteiten in de boerderij hebben aangetroffen, omvat wapenen, ex plosieven en vervalste documen ten. Dubbelrol Franse advocaat PARIJS (AFP) - Een jonge Parijse advocaat, Jean-Paul Mazurier, heeft gedurende twee jaar de dubbelrol gespeeld van verdediger van de Libanese terrorist Georges Ibrahim Abdallah en agent van de Franse geheime dienst, DGSE. 'Simon', de schuilnaam van de 'mol' die werd geïntroduceerd in de beweging van de Fractions Armees Revolutionnaires Libanaises (FARL) - waarvan Abdallah de leider voor West-Europa heet te zijn -, nam een journalist van het dagblad Liberation, Laurent Gaily, in vertrouwen. Deze heeft de belijdenissen gepubliceerd in een boek, "L'Ange noir, une taupe dans l'affaire Abdallah", dat binnenkoit ver schijnt bij Laffont. Er staat in dat DGSE vanaf oktober 1984, dag waarop Abdallah in Lyon werd gearresteerd en waar hij Mazurier tot raadsman koos, tot juli 1985, datum van zijn proces in Lyon, dagelijks van alles op de hoogte werd gehouden. Mazurier speelde geen enkele rol op het recente proces in Parijs tegen Abdallah. WASHINGTON - De reacties van woensdagavond en gisteren over ziend, mag president Reagan enige reden tot tevredenheid over zijn tv- Vprl pH pn rede hebben. Want het is duidelijk v ACUCAA dat er nu weer wat licht aan het eind van de tunnel van de Iran-af- faire gloort. door Henk Dam De Washington Post bijvoor beeld, een krant die Reagan be paald niet welgezind is, begon gis teren haar hoofdredactionele com mentaar onomwonden met: „Pre sident Reagan gaf de juiste speech gisteravond". Mario Cuomo, de Democratische gouverneur van de staat New York, en ook bepaald geen liefheb ber van het gedachtengoed van Reagan: „Het Amerikaanse volk, wij allemaal, wil eigenlijk het liefst van Reagan houden. Dat heeft hij weer een beetje gemakkelijker ge maakt". En de Republikeinse gouverneur van Indiana, Robert Orr: „Er wa ren twijfels of Reagan, op zijn leef tijd, het allemaal nog wel aankon. Daarvan bleek bij zijn speech niets. Hij zag er juist sterk uit. Zijn stem was krachtig, en zijn ogen stonden helder". Enzovoorts, enzovoorts. De over eenstemming in opiniebepalend Amerika is: Reagan heeft zichzelf met zijn tv-rede van woensdag avond een dienst bewezen. Zijn speech, waarin het 'mea culpa' (mijn schuld) bedekt maar veelvul- Het verleden toont aan, dat het voor een president loont om schuld toe te geven, of zoals Rea gan dat op zijn indirecte manier zei: „Wat moet gebeuren als je een fout maakt, is dit: je neemt de klap pen in ontvangst, je leertje lessen, en daarna ga je door". Iets dergelijks deed ook presi dent Kennedy in 1961 na het deba cle van de Varkensbaai-invasie. Toen ging het erom, dat hij per soonlijk had aangedrongen op een poging van in Amerika levende Cubaanse bannelingen om hun va derland van Fidel Castro te bevrij den. Dat eindigde in een totale, verne derende catastrofe. Kennedy nam in een tv-rede de verantwoordelijk heid op zich, noemde de flop in Cu ba een „les" voor de Verenigde Staten, en sprak de gedenkwaardi ge woorden: „de overwinning heeft honderd vaders, maar het verlies is een weeskind". En dat was dan dat. Het Ameri kaanse volk vergaf hem snel, en niet veel later bewees Kennedy met zijn blokkade van Cuba wel degelijk ook effectief tegen de (in Amerikaanse ogen) 'adder aan on ze borst' te kunnen optreden. Opmerkelijk iRea- Het meest opmerkelijke gans speech was, dat hij voor het eerst toegaf dat de wapenleveran ties aan Iran bedoeld waren als een manier om Amerikaanse gijzelaars in Beiroet vrij te krijgen. „Het To- wer-rapport heeft me daarvan overtuigd", zo zei hij. Dat was een belangrijk stukje tekst, want tot dusver had hij de absoluut ongeloofwaardige theorie verkondigd dat de wapenleveran ties alleen bedoeld waren om „een opening naar een strategisch be langrijk land te maken". In zijn vorige tv-rede bijvoor beeld, op 13 november van het vo rig jaar, zei hij: „De beschuldiging is gemaakt dat de VS wapens naar Iran hebben gestuurd als losgeld voor Amerikaanse gijzelaars. Die beschuldigingen zijn absoluut vals". Dat was aan het Amerikaanse volk niet te verkopen. Het houdt, om met Mario Cuomo te spreken inderdaad graag veel van zijn pre sident maar is te slim om zich een oor te laten aannaaien. Uit zijn jongste speech blijkt, dat Reagan dat inziet. Hij ging zelfs verder. Reagan nam de schuld voor de wapens- voor- gijzelaars politiek op zich, toen hij zei dat zijn bezorgdheid over de gijzelaars hem ertoe had gebracht „te weinig vragen over de uitvoering van het Iran-plan te stel len". De president maakte meer knie vallen. Hij gaf toe dat zijn stijl van regeren, gekenmerkt door veel uit handen geven en weinig zelf doen, „in het geval van de Nationale Vei ligheidsraad niet heeft gewerkt". Positief Het boetekleed ontsiert de mens niet, en het is vooral daarom dat de reacties op Reagans speech over wegend positief van aard waren. Reagan was daarnaast zo handig om met een stroom veranderingen en voorstellen ter verbetering van de situatie op het Witte Huis te ko- De boodschap die daarvan uit ging was: „Wie zegt dat ik te oud en te seniel ben om de teugels in han den te houden? Kijk eens wat ik niet allemaal op touw zet. Dat be wijst wel dat ik nog zo vitaal en energiek ben als een jonge bok in de lentezon". In dat verband moet worden op gemerkt, dat Reagan in het bijzon der op het personele vlak een paar hele goede grepen heeft gedaan. De vervanging van de arrogante egomaniak Donald Regan als chef staf van het Witte Huis door de in tegere, algemeen gewaardeerde ex- senator Howard Baker is een vondst. De koele, formele manager Frank Carlucci is een veel betere nationaal veiligheidsadviseur dan zijn stiekeme voorganger John Poindexter. Die in de kern van de zaak lak had aan parlementaires controles. Het was ook ongetwijfeld een juiste beslissing, om CIA-directeur William Casey niet te laten opvol gen door diens tweede man, Ro bert Gates, maar door de niets met de Iran-affaire te maken hebbende en alweer als uiterst integer be kend staande FBI- directeur Wil liam Webster. Reagan heeft zich in korte tijd omgeven door een nieuw team me dewerkers die niet in de eerste plaats zijn filosofie delen en die fi losofie desnoods illegaal gestalte willen geven. De nieuwe mannen zijn goede managers en bovendien President Reagan politici met e in Congres e; Vertrouwen En dus: wordt het voor Reagan een comeback? Gaat de combina tie van schuld bekennen en over nieuw beginnen de laatste twee jaar van zijn presidentschap red den? Eén ding is zeker: zo mooi als het vroeger tussen president en volk was wordt het nooit meer. Het vertrouwen is weg - de pei lingen bewijzen het - en komt ook niet meer terug. Eén succesvolle speech voor de tv verandert in die situatie zo goed als niets. Reagan zal de komende maan den met argusogen bekeken wor den. Elk klein foutje zal door zijn tegenstanders worden aangegre pen om te zeggen: „Zie je wel? De Iran-affaire was niet een apart inci dent. Hij is toch echt lui, onbe kwaam, te oud, enzovoorts. Daarnaast zal Reagan de komen de maanden ook niet van de Iran- affaire afkomen. Immers, het on derzoek van de openbare aankla ger, Lawrence Walsh, naar crimi nele aspecten aan de affaire loopt nog. En de onderzoeken van de speciale Congres-commissies moe ten zelfs nog beginnen. Er zullen dus meer voor Reagan vernederende of zelfs vernietigen de onthullingen loskomen. Een vraag als: „wat is er nu eigenlijk precies met de Iraanse betalingen gebeurd?" is nog lang niet beant woord. De president is dus nog niet uit de gevarenzone. Hij zal echt moe ten stunten om weer wat van het oude gezag hersteld te krijgen. Ge lukkig voor hem lijkt het erop, dat er zo'n stunt voorhanden is. Het gaat om de jongste ontwape ningsvoorstellen van de Russische partijleider Gorbatsjov, die onder meer verwijdering van alle middel lange afstandsraketten uit Europa wil. Er zitten tal van haken en ogen aan dat voorstel dat uiteindelijk - Kissinger wees daar woensdag avond in Macao op - voor de Sow- jets in alle gevallen strategisch gunstiger uitpakt dan voor Ameri ka. Maar Reagan heeft zijn eigen redenen om dolgraag een akkoord te tekenen...

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5