Kans op Leiderdorps bos groot Oegstgeester bibliotheek leent compact discs uit MeUuiitgiftestation aan strengere regels gebonden Eventueel nog dit voorjaar begin met aanplant in gebied Bloemerd 2 Waterspeelplaats waarschijnlijk weg Dieren pension nog geweerd Hervormde gemeente Wassenaar krimpt in Gemeente Wassenaar vergoedt schade niet i 18 DONDERDAG 5 MAART 1987 -LEIPSCH -Mi DAGBLAD Wens vervuld: bibliotheek vaker open LEIDERDORP - Een door de plaatselijke politiek langge koesterde wens gaat in vervul ling: de Leiderdorpse biblio theek zal de deuren voortaan ook op zaterdag openhouden. Te beginnen aanstaande zater dag. Leiderdorpers kunnen er dan tussen tien en twaalf uur terecht. Jarenlang is er aangedrongen op een verruiming van de ope ningstijden van de bibliotheek, die gevestigd is in de Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel. Er was nooit geld voor, maar de gemeente Leiderdorp heeft nu extra subsidie beschikbaar gesteld waardoor het wel kan. Voorlopig gaat het om een proef. Na een jaar wordt beke ken of de bibliotheek definitief op zaterdag open blijft. Om overlast voor omwonenden in Oegstgeest terug te dringen OEGSTGEEST - Het melkuitgiftestation aan de Oegstgeester Oude Rijnzichtweg krijgt strengere regels opgelegd. B en W van Oegst- geet hopen op die manier de overlast die om wonenden van het bedrijf ondervinden, de kop in te drukken. Volgens de woordvoerder van B en W, ge meentesecretaris Willeme, hebben de strenge re regels vooral betrekking op de openingstij den van het station. Thans is het al zo dat voor zevenen 's ochtends en na zessen 's avonds er niet meer mag worden gewerkt. Verder zal Menken worden verplicht ge- luidswerende voorzieningen te treffen. Voor uitlopend op de inwerkingtreding van deze nieuwe, strengere regels, is het bedrijf daar al mee aan de gang gegaan. Weer een ander strenger regeltje bepaalt dat de activiteiten van de mensen die er werken zich alle 'bin nenshuis' zullen moeten afspelen. Volgens Willeme zijn voornoemde aanpas singen het resultaat van vruchtbaar overleg tussen alle betrokkenen: gemeente, Menken en omwonenden, "iedereen kan hiermee te vreden zijn", zegt de eerste ambtenaar met de nadruk op het woord 'kan'. Omwonenden klaagden al lange tijd over vooral geluidsoverlast, veroorzaakt door ram melende flessen en gesmijt met kratten. Ver der stond vooral bewoner van der Eem dage lijks doodsangsten uit als grote bevoorra- dings- en SRV-wagens met veel gemanoeu vreer in de straat bij de ingang van het uitgifte station trachtten te komen. Aan dit probleem kan met een verscherping der regels niet een voudig een einde worden gemaakt. Het gebouw is eigendom van Menken die het verhuurd aan de Oegstgeester melkhandel. De daarbij aangelsoten melkboeren gebruiken de ruimte behalve voor de ontvangst van melk ook voor die van allerhande kruidenierswaren. Sommige bewoners waren het slechte woonklimaat zo zat geworden dat zij gen te verhuizen. Gemeentesecretaris Willemse: 'le dereen kan met resultaat tevreden Zijn....' (foto Wim Dijkman) LEIDERDORP - De kans dat Leiderdorp binnenkort over een bos beschikt is niet denkbeeldig. Dat bos zou nog dit voorjaar kunnen verrijzen in het gebied De Bloemerd 2, het huidige weiland naast het recreatiegebied. Het gaat om een zogeheten produktiebos met snelgroeiende bomen als de wilg en populier. Tot ongeveer het jaar 2000 zou het er kunnen blijven staan, daarna kan het bos worden gekapt. Met de bomen wordt de houtproduktie aangevuld en de grond zou dan eventueel beschikbaar kunnen komen voor de woningbouw. OEGSTGEEST - Bij de Oegstgees ter bibliotheek kunnen met ingang van volgende week vrijdag com pact discs worden geleend. Wet houder mevrouw Blom (WD, wel- bibliotheek. De tarieven vallen mee. De cd's kosten 2,50 gulden per week per stuk. Per keer mogen maximaal twee cd's worden ge- ken in Spijkenissen en Rotterdam cd's gaan uitlenen. De omvang van de diverse collecties varieert van 300 tot 6000 titels. Landelijk zijn zijn) zal de eerste Oegstgeestenaar het kopen. De luisteraar dient met zijn die zo'n blinkend schijfje met het lege doosje van de cd van zijn leend. Het lenen gaat bijna net als al 200 boekenuitleencentra actief het cd-front. De belangstelling perfect geluid zal lenen. Het is niet bekend of de wethouder over i speler beschikt. keus naar de balie te lopen. Daar krijgt hij een doosje met de cd van zijn keus. Het grote verschil i LEIDERDORP - Bij de brand in de Leiderdorpse houtspuite- rij werden gisteravond delen van wanden zwaar bescha digd, zoals op deze foto (Hol vast) te zien is. Ook voorwerpen die buiten stonden, moesten het ontgelden. Hoewel het onderzoek nog moet starten, is één ding de brandweer al opgevallen. In het bedrijf, waar alleen hout gespo ten mag worden, werden ook auto's onder handen genomen en lagen uiterst brandbare magnesiumvelgen bij de brand- cabine. Waar de brand begon nen is, is niet bekend. Volgens een woordvoerder kan er spra ke zijn geweest van kortslui ting. Want, zoals bekend, het gebied Bloemerd 2 is aangewezen als re serve-woongebied. Mocht de nieuwbouwwijk Buitenhof vol zijn en de behoefte aan woningen in Leiderdorp nog immer groot, dan kan daar worden gebouwd. Maar waarschijnlijk zijn we dan al in het jaar 2000 beland. Het idee om Leiderdorp van een tijdelijk bos te voorzien is afkom stig van D66. Deze politieke partij lanceerde dat idee bij monde van raadslid Stam tijdens de begro tingsbehandeling in november 1985. Stam voerde aan dat de pro vincie Zuid-Holland speciale 'sub sidiepotjes' heeft waarmee snel groeiend, t neergezet, voor woningbouw nodig is, dan kan het bos worden geoogst. Notitie De toenmalige wethouder, Meer burg, beloofde dat "interessante idee" uit te werken en hij heeft woord gehouden. In het gemeente huis ligt nu een notitie op tafel waarin verschillende alternatieven voor het Bloemerd 2-gebied wor den opgesomd. Er zijn grofweg drie mogelijkheden. Mogelijkheid één: er wordt zo'n 20 hectare snel groeiend bos aangelegd en vervol gens door derden geëxploiteerd. Mogelijkheid twee: er komt onge veer 15 hectare bos alsmede vijf hectare hooiland, beheerd door de Inbraak in flat LEIDERDORP - Bij een inbraak in een flat aan de Bosdreef in Lei derdorp is gisteren een video recorder gestolen. Door een boven licht te forceren, kon de inbreker het keukenraam openen en zo de woning betreden. De bewoners waren op het moment van de in braak, tussen 8.00 uur 's morgens en 14.00 's middags, niet thuis. Een buurtonderzoek door de politie naar mogelijke getuigen heeft niets opgeleverd. Een woordvoerder meldt dat het de bibliotheek beide doosjes (een boekenuitleencentrum zal begin- met en een zonder cd) meegeeft. met een collectie stuks. Alle soorten muziek zijn ver tegen woorigd: klassiek, populair, jazz en rock. De Oegstgeester ba- Volgens Janssen is dat om de kans op beschadigingen zo klein moge lijk te houden. Verder scheelt het hoop werk. In winkels worden siscolleCtie is samengesteld aan de de schijfjes van een mapje of doos hand van cd-besprekingen die zijn je in het eigenlijke doosje gedaan. vervaardigd door de landelijke censiedienst Bibliotheek Op speciale Oegstgeester behoef ten, kan volgens het hoofd va bliotheek, Heieen Janssen, tweede instantie worden inge- Beide doosjes worden op de lezers- het Nederlands kaart geregistreerd. In één van de Lectuurcentrum, twee doosjes zit het tekstboekje. speeld. "Als Elke dag dat de cd te laat wordt teruggebracht, kost de lezer/luiste- twee kwartjes extra. Op de weinig zijn of als blijkt dat weinig jazz hebben, nou, daar ko men we snel genoeg achter". Zij die de op luxe bierviltjes ge lijkende schijfjes willen lenen, hoe ven aan maar één voorwaarde te voldoen: ze moeten lid zijn van de Zakennieuws Shapes De Oegstgeester kapsalon Sha pes heeft deze week een nieuwe behuizing in gebruik genomen. 'Shapes' is nu gevestigd aan de Terweeweg 54 in Oegstgeest. De ei genaren, Ad en Maija van der Pol, hebben dat afgelopen maandag ge vierd. LOI De Leidse Onderwijs Instellin gen (LOI) in Leiderdorp heeft er drie directeuren bij. Per 1 maart zijn tot de directie van de LOI toe getreden de heren H.W. Jansen van der Sligte, Chr. de Vries en J.A.P. van Winden. Alle drie waren zij al als adjunct-directeur aan de LOI verbonden. In het directieteam is de heer De Vries verantwoordelijk voor de divisie beroepsonderwijs, de heer Jansen van der Sligte voor het algemeen vormend onderwijs plus de. gezondheidszorg en de heer Van Winden voor algemene zaken en marketing 5 artiest te vraag Qf de grammofoonplaten- handelaren gelukkig zijn met dit bibliotheek-initiatief reageert de woordvoerder: "Gezien de doel stelling van een bibliotheek is het niet meer dan logisch dat we cd's gaan uitlenen (een cd kan net als een boek worden beschouwd als een "informatiedrager). Als je ook kijkt naar de prijzen van cd's, dan is het zeer terecht dat de biblio theek hieraan begint. Zo veel mo gelijk mensen moeten kunnen ge nieten van de dragers van perfect geluid". De plaatselijke grammofoonpla- tenhandelaar was vanochtend niet voor commentaar bereikbaar. De cd's kunnen los van of tege lijk met boeken worden geleend. De lener moet natuurlijk zelf zor gen voor een cd-speler. Bij de bi bliotheek in Oegstgeest heeft men signalen opgevangen die erop zou den wyzen dat al menige Oegst geestenaar zo'n speler rijk begincollectie De Robinsonhut bij de waterspeelplaats: uitbreiding behoeven, is de LEIDERDORP - De waterspeel plaats die tijdens zomerse dagen ooit honderden Leiderdorpers per dag trok, zal waarschijnlijk ver- 500 zal spoedig dwijnen. De speelplaats, gelegen toezichterhuisje, de 'Robinsonhut', met toiletten en telefoon. Rond 1975 was de waterspeel plaats uiterst populair in Leider dorp. Op zonnige dagen telde r wachting. De cd-leners zijn zelf kamp, is de laatste jaren een prooi verantwoordelijk voor beschadi- van vandalen geworden gingen of kwijtraken van de schijf- Pen zou een kostbare zaak zijn jes. De vergoeding staat gelijk aan Vandaar dat burgemeester en wet- de winkelwaarde. Die bedraagt houders voorstellen om er nu maar momenteel tussen de veertig en een vennetje van te maken. De le- vijftig gulden per stuk. den van de raadscommissies zullen De Oegstgeester bibüotheek is in zich volgende week over het voor deze regio een van de eerste die stel buigen, cd's uitleent. In Alphen zal ermee worden begonnen zodra de nieuw- De waterspeelplaats ligt verscho- bouw een feit is. Dat is volgend len in het park. Ooit, bij de aanleg het Leiderdorps park De Hout- twee- tot driehonderd bezoekers. van jongeren die volgens burge meester en wethouders als clan de nodige agressie uitstralen en het terrein als crossplaats gebruiken. Volgens de dienst gemeentewer- ken is de situatie uitzichtloos. Elk In de beginjaren tachtig kwam jaar wordt ruim 12.000 gulden uit- vandalen geworden. Opknap- echter de kentering. De bezoekers aantallen liepen sterk terug en het vandalisme nam evenredig toe. Of omgekeerd natuurlijk. Aan de Robinsonhut werd i gegeven om het ergste vandalisme te herstellen en een te grote vervui ling van de waterspeelplaats tegen te gaan. Er moet wat gebeuren, al dus de dienst. Of de speelplaats wordt opgeknapt (kosten duizenden guldens schade aange- 58.000 gulden), dan wel opgeheven, bracht. Het inwendige van de hut In het laatste geval wordt werd kort en klein geslagen. Rond de waterspeelplaats werd alles wat vernield kon worden, ver- plaats geïntegreerd in het park en zou er, na enige aanpassingen die nog geen 8000 gulden kosten, gemeente. Derde en laatste moge lijkheid: het aanwezige grasland wordt gëexploiteerd als hooiland. Volgens burgemeester en wet houders ligt mogelijkheid twee het de komst van een dierenpension meest voor de hand. Het gebied Zoeterwouode. In ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse mevrouw C. Berk doet sinds eind 1985 alle mogelijke moeite om van de gemeente toe stemming te krijgen om van de stal nabij het pand Weipoortseweg 69 een dierenpension te maken. De gemeente kan dit alleen toestaan als de stal wordt verbouwd. Tot nu toe heeft Bouw- en Woningtoezicht echter op grond van ingediende te keningen verschillende malen het oordeel uitgesproken dat er geen sprake is van verbouw, maar van nieuwbouw. In de commissievergadering ruimtelijke ordening bestreed me vrouw Berk dit oordeel gister avond fel. Ze voerde aan dat de ar gumenten die de gemeente han teert - een veranderde dakcon structie, een vergrote inhoud van het pand, een andere fundering - niet deugen. Want in de meest re cente tekeningen is zij aan al deze bezwaren tegemoet gekomen, al dus mevrouw Berk. Wethouder Van der Heijden raadde haar aan om de zaak nog eens met de ambtelijke staf op het gemeentehuis op te nemen. Hij herhaalde dat alleen bij verbouw de gemeente toestemming kan ge ven. Wordt het oordeel echter we derom dat het hier om nieuwbouw gaat, dan zal, mits de raad toe stemt, een bestemmingsplanwijzi ging bij Provinciale Staten moeten worden aangevraagd. En dat is een langdurige procedure. In het algemeen staan burge meester en wethouders, alsmede de raadsl:eden, positief tegenover volgende worden ingericht en eventueel vergadering wil men daarom graag met een bruggetje worden ontslo ten. In principe zou nog dit jaar met de eerste voorbereidingen de argumenten van Bouw- ningtoezicht horen. Mocht er overigens eventueel Wo- kunnen worden begonnen. De de naaste toekomst een gunstige beslissing over de verbouwing ko men, dan is mevrouw Berk er nog niet. Voordat er een vergunning wordt afgegeven, zullen alle om wonenden, in totaal vier, moeten verklaren geen bezwaar tegen de vestiging te hebben. Er is dus nog een lange weg te gaan. tweede fase zou dit najaar of ders in het vooijaar 1988 aan bod komen. De leden van de diverse raads commissies zullen zich er volgende week over buigen. Daarna zal de directeur gemeentewerken met een definitief voorstel komen. WASSENAAR - Om de dalende in komsten op te vangen wil de' Was- senaarse hervormde gemeente een deel van het pand Schoolstraat 4 verhuren aan een advocatenkan toor, dat daar dan samen met het kerkelijk bureau zit. De zondags school en enkele andere kerkelijke activiteiten moeten verhuizen naai de 'hervormde' panden School straat 6 en 8. Volgens het college van kerk voogden kan dit gemakkelijk om dat 'voortgaande secularisatie tot een kleiner aantal Nederlands Her vormden leidt'. En dit kleinere aantal kan toe met 'minder ruimte vergende activiteiten'. Ook voor de panden is de nieuwe ontwikkeling goed. Kan de hervormde gemeente geen geld vrijmaken voor groot scheepse opknapbeurten, bij de komst van het advocatenkantoor wordt achterstallig onderhoud weggewerkt en ondergaat het pand een modernisering. Probleem is wel dat nummer 4 volgens het huidige bestemmings plan alleen voor religieuze, edeca- tieve, cluturele, sociale en medi sche doeleinden mag worden ge bruikt. De kerkelijke activiteiten die nu in het pand worden ont plooid, mógen dus. Voor de vesti ging van een voltijd advocaat, een deeltijd advocaat en een secreta resse is een wijziging van het be stemmingsplan nodig. B en W willen wel meewerken aan een dergelijke wijziging. De Schoolstraat ligt volgens hen in een zogeheten overgangsgebied waar voorrang wordt gegeven aan wonen, maar ook wat winkels, ho- recavoorzieningen of bijzondere activiteiten zijn toegestaan. Boven dien komen kleine praktijkruim ten ook in zuivere woongebieden voor, vinden zij. Wel stellen de dagelijks bestuur ders de voorwaarde dat omwonen den geen (geluids)overlast onder vinden en de huurders met hun klanten aan de rand'"van het cen trum parkeren. De advocaat heeft zich daar schriftelijk toe bereid verklaard. De gemeenteraad spreekt zich déze maand uit over de wijziging van het bestemmings plan. Aan indirect betrokkenen brand het park, is het speciaal aange- nield. En momenteel is de speel- vennetje ontstaan. Burgemeester jaar het geval. Ook in Katwijk le- vert de bibliotheek cd's. In Zuid- legd voor "het spel met zand en plaats het domein Holland zijn verder de bibliothe- water". Ook verrees er een speciaal zitters óf, tijdens hondenbe- dagen, WASSENAAR - De gemeente Was senaar keert geen vergoeding uit aan drie mensen die indirect scha de hebben geleden bij de zomerse explosie in de Schoolstraat. An ders dan die personen stellen, heeft ze namelijk geen schuld aan de brand gehad. Dat opperen bur gemeester en wethouders althans, na overleg met de verzekerings maatschappij. Zij erkennen dat nummer 12 een oud pand was, maar van achterstal lig onderhoud zou geen sprake zijn. Bovendien kon de gemeente er niets aan doen dat de bewoner op 21 juni zijn ramen sloot en de gasleidingen open draaide, waar door de ramp zich kon voltrekken. Wanneer de gemeente tóch zou uit betalen, schept ze volgens een woordvoerder een gevaarlijk pre cedent. Ditmaal gaat het om een schade van tienduizend gulden, aange richt aan een geparkeerde auto, op geslagen goederen en een woning in de buurt. Bij een volgende ramp kan het bedrag hoger uitvallen, voert de gemeente aan. Tenzij de mensen zich beter verzekeren, na tuurlijk. De dame die haar auto toevallig in de Schoolstraat parkeerde op de dag van de ramp, was met een goe de all-riskverzekering schadeloos gesteld voor de vernietigende von kenregen. En de man die goederen had opgeslagen in een belendend pand, was met een uitgebreide in boedelverzekering een heel eind uit de brand geweest. Overigens" ontving de gemeente van andere indirect getoffenen, zoals de bistro aan de overkant, geen schade claims. De eigenaar van die gele genheid had waarschijnlijk een goede opstal- en bedrijfsrisico ver zekering. Over de herbouw van de wegge vaagde rampenpanden wordt ruim "een half jaar na de brand nog steeds overlegd met de verzeke ringsmaatschappij. De toenmalige bewoner van Schoolstraat num mer 12, bij wie alles begonnen is, zou inmiddels in een inrichting verblijven. Bij hem hoeft volgens een woordvoerder van de gemeen te dan ook niemand met schade claims aan te komen. Twee gewonden bij ongeval SASSENHEIM - Een 12-jarig meis je uit Sassenheim en een 34-jarige vrouw uit Warmond zijn gistermid dag gewond geraakt bij een ver keersongeval op de kruising Van Pallandtlaan/Parklaan in Sassen heim. Volgens de Sassenheimse politie stak het meisje met haar fiets de Parklaan over waarbij zij het rode verkeerslicht negeerde. De War- mondse kon met haar auto het kind niet meer ontwijken. Beiden zijn met een ambulance naar het academisch ziekenhuis in Leiden vervoerd.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18