Drie titels Veldhoven Van Kempen oppermachtig Omura stelt kandidatuur Gemotiveerd Gemini neemt revanche Goede klassering Vergeer Twee nederlagen Karin Kania Karpov pakt snel remise Geen topplaats Douwes Amsterdam oververhit Kampioenschap gaat voorbij aan dammers PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 2 MAART 1987 HELSINKI (ANP) - Wereldkam pioene Karin Kania heeft tijdens de wereldbekerwedstrijden twee opmerkelijke nederlagen gele den. Bij wijze van uitzondering liet de Oostduitse zaterdag de winst op de 1500 meter aan de Yvonne van Gennip. Bijna een jaar geleden dook Kania als eer ste vrouw op dit onderdeel in Medeo onder de twee-minuten- grens. Minder verrassend was het verlies dat Kania op de 500 meter leed tegen de Amerikaan se Bonnie Blair. Op de tweede dag van de we reldbekerwedstrijd liet Kania het werk op de drie kilometer over aan haar ploeggenote And rea Ehrig. Zelf stelde ze zich te vreden met een overwinning op de 1000 meter. Bondscoach Eg- bert van t Oever wist te melden dat Kania en Ehrig aanvankelijk uitsluitend op de 1000 meter zou den starten. Nederlands kampioene Van Gennip zorgde voor een goede voorzetting van het seizoen op de open baan, waar het tijdens de wedstrijden vijftien graden vroor en een stevige wind stond. De matige condities drukten de tij den. Blair noteerde 41,31 secon den, Kania kwam op de dubbele afstand tot 1.24,21. Van Gennip, die op de 1500 meter een winnende 2.09,74 in het harde ijs grifde en op de drie kilometer als enige in het spoor van Ehrig (4.31,03) bleef, heeft een prima kans fiks aan het cir cuit te verdienen. In het klasse ment voor de 3000 meter leidt de Haarlemse momenteel, voor Ma rieke Stam en de Amerikaanse Leslie Bader. HAMAR (ANP) - Hein Vergeer en Leo Visser zijn de best ge plaatste Nederlanders in de klas sementen voor de wereldbekers schaatsen. Met nog de wedstrijd in Östersund (volgende week) en de finale in Inzeil voor de boeg, bezet Vergeer de derde plaats in de rangschikking op de 1500 me ter. Visser is derde op de vijf ki lometer. Geir Karlstad bevestigde in Hamar, waar Vergeer vorig twee jaar geleden zijn eerste wereldti tel veroverde, zijn reputatie als stayer. De 23-jarige Noor zege vierde op de langste wereldbeke rafstand met ruim verschil. Ach ter Karlstad, die voor de 5000 me ter 7.12,19 nodig had, waren de Op de 1500 meter gaat de strijd verschillen gering. Vergeer (7.16,82) moest de Oostenrijker Christian Eminger laten voor gaan, maar was juist iets rapper dan Visser. De voorsprong van Karlstad op zijn naaste belager, de Oostenrijker Michael Had schieff, bedraagt twintig punten. In Östersund zijn maximaal 25 punten te behalen. Zeker ook ge zien de voorkeur van Hadschieff voor de 1500 meter, kan Karlstad de eindzege nauwelijks meer ontgaan. om de beker namelijk tussen Hadschieff Hn de Zweed Hans Magnusson. Door een overwin ning in de race van zaterdag ver kleinde de Oostenrijker, twee weken geleden derde bij de strijd om de allroundtitel, de achter stand tot vier punten. Hadschieff noteerde 1.58,66. Vergeer en Magnusson volgden op korte af stand. De beste prestatie op het ijs van Hamar kwam op naam van Olympisch kampioen Sergej Fo- kitsjev. De Sovjet-schaatser, die vorige maand zijn scherpte be wees door bij de mondiale sprintstrijd twee keer de 500 me ter te winnen, klokte 37,48 secon den. De kilometer was voor de Amerikaan Nick Thometz, die in Canada maar net naast de we- reldltitel greep. In beide gevallen was Jan Ykema beste sprinter uit de ploeg van Henk Gemser. Ykema kwam zaterdag uit op 38,10 (zesde), gisteren noteerde de Fries 1.18,50 (negende), het geen hem nog een verbetering van zijn positie in de klassemen ten bezorgde. 'Bond regelt nooit wat' LEEUWARDEN (GPD) Het Nederlands kampioen schap Indoor shorttrack eindigde gistermiddag in geruzie tussen het bestuur van de LTC-shorttrack en de rijders en rijdsters, die het niet eens zijn met de procedure voor de samenstelling van het team en het begeleidingsteam voor het wereldkampioenschap (begin april in Montreal) en de Europa-Cup, het komend weekeinde in het Schotse Avie- more. Verzorgster Mieke Marei uit Noot dorp en de shorttrackers zelf heb ben bij eerdere problemen altijd hun mond gehouden, om het short track geen negatieve publiciteit te bezorgen. „We hebben nooit wat naar buiten gebracht, maar de bui tenwereld mag best eens weten wat er zich werkelijk afspeelt in de shorttrackwereld", aldus een emo tionele Mieke Marei gistermiddag. Officieel weet zij nog van niets, maar zij moest van anderen horen dat zij de komende weken thuis moet blijven. Zoals zovele bonden kampt ook de KNSB met financiële proble men en uit geldgebrek kan ver zorgster Mieke Marei niet mee naar de WK en de EC. De Nootdorpse verzorgt al vijf jaar lang de kern- ploegleden met een alternatieve geneeswijze. Met haar sportachter- grond weet zij wat er zich in de top sport afspeelt, bovendien hebben de rijders en rijdsters een grenze loos vertrouwen in haar. In haar plaats zal waarschijnlijk de arts Tjip Rijpstra meereizen. Rijpstra bemoeit zich sinds een jaar met het shorttrack, maar geniet niet het vertrouwen van alle kernploegle den. Maar de sportmensen om wie het allemaal draait, zijn tot nu toe LINARES (AFP/RTR) - Anatoli Karpov heeft zaterdag in Linares met zwart op eenvoudige wijze re mise gespeeld in de derde partij voor zijn tweekamp met Andrej Sokolov. Deling van het punt was al na twintig zetten een feit. Daar mee consolideerde Karpov zijn vrijdag verkregen voorsprong van een punt: 2-1. Net als in de eerste party koos Karpov voor de Caro-Kann. In dat openingsduel was hij in de proble men gekomen, maar bij het overleg met zijn secondanten waren enkele verbeteringen in het speelplan aan gebracht. Na de elfde zet van Kar pov, 11. Pe4, dacht Sokolov drie kwartier na alvorens Dc2 te spelen. Op de dertiende zet was het de beurt aan de oud-wereldkampioen om 35 minuten bedenktijd te in vesteren. Het evenwicht werd evenwel niet doorbroken en na en kele ruilingen was remise, op voor stel van Karpov, een feit. Ondanks een nederlaag in de achtste ronde tegen de IJslander Johann Hjartarson en een remise in de daaropvolgende ronde tegen de Rus Lev Poloegajevski kan de Brit Nigel Short de eindzege in het schaaktoernooi van Reykjavik nauwelijks meer ontgaan. Met nog slechts twee ronden te spelen heeft hij een punt voorsprong op Jan Timman en Mikail Tal. De beste vier rijders en rijdsters van het kampioenschap in Leeu warden mogen deelnemen aan de Europa-Cup. Voor het WK wil de LTC opnieuw een selectiewed strijd organiseren. De definitieve ploeg wil men dan pas na de open NK in Den Haag (14 en 15 maart) bekend maken. Willen de kern ploegleden in Montreal goed voor de dag komen, dan is een optimale voorbereiding al niet meer moge lijk. En een goede klassering in Montreal is noodzakelijk om plaat- sing.voor de Olympische Spelen in 1988 te Calgary, waar shorttrack een demonstratiesport is, af te dwingen. Charles Veldhoven uit Oegs- geest, die voor de vierde keer in successie Nederlands kampioen werd dank zij drie ritoverwinnin- gen, onderkent dat het shorttrack nog steeds in het slop zit. „De KNSB zou deze sport moeten pro moten, dan komt er ook meer pu blieke belangstelling. Bovendien doet de televisie nauwelijks iets aan shorttrack en je ziet nu met het marathonschaatsen, dat juist de te levisie geweldig aan de populari teit van een sport kan bijdragen. Het wezenlijke probleem ligt na- tuurlijK bij de bond, die alles be looft maar eigenlijk nooit iets re gelt. En de NSF doet ook al niets". Charles Veldhoven heeft zijn stu die biologie nu eigenhandig voor een half jaar onderbroken, omdat topsport en een universitaire oplei ding vooral in de wedstrijdperiode moeilijk te combineren vallen. „Ik besteed ongeveer 35 tot 40 uur per week aan mijn sport. De eerste drie jaren van mijn biologiestudie wa ren dan ook zeer zwaar. Ik wil dit jaar goed presteren bij het WK in Canada. Al is het nog niet eens ze ker dat ik er heen ga. Ik heb nu ook gehoord, dat wij pas twee dagen voor het WK afreizen. Dat is ge woon belachelijk, want om goed te acclimatiseren hebben we toch op z'n minst acht dagen nodig". De kersverse Nederlandse kam pioen schaatste zeer verdedigend en tactisch. Dat zelfde kan gezegd worden van de 16-jarige Manuela Ossendrijver. Bij de vrouwen was het namelijk een strijd tussen de gezusters Ossendrijver uit Rijs wijk. Oud-kampioene Esmaralda moest het duidelijk afleggen tegen de twee jaar jongere Manuela, die ook na drie ritzeges zeker was van haar eindoverwinning. Ook dit ta lent geeft de voorkeur aan een sportieve loopbaan en zet haar stu die op het tweede plan. Het Jong Oranje-lid had net als Veldhoven nogal wat problemen met het har de ijs in Leeuwarden. Doordat het ijs kogelhard was, kwamen er vooral de eerste dag veel scheuren in de bochten en moest er vaker een dweilpauze worden ingelast. i pijn vetrokken gezicht gaat Richard van Kempen in de laatste schaatsmarathon i over de finish. Links Andries Kasper, die derde werd in het eindklassement. STRÖMSUND (ANP) - Japanse schaatsenrijders staan op het punt de macht over te nemen. Tijdens de wereldtitelstrijd voor junioren in Strömsund stelde Masahiko Omura zijn kandidatuur voor een plaats bij de mondiale top. De acht tienjarige Japanner, die twee we ken geleden in Heerenveen al in druk maakte met twee jeugdwe- reldrecords, zegevierde op drie af standen. Alleen de winst op de 500 meter moest Omura laten aan de Amrikaan David Crankshank. Naast OmuTa heeft Japan in de nummer twee van van het afgelo pen weekeinde, Nacki Korake, nog een schaatsbelofte. Thomas Bos slaagde niet in zijn opzet een ere prijs in het bitterkoude (achttien graden vorst) Strömsund op te ei sen. Bos eindigde als vierde; ook op de drie en vijf kilometer kwam hij niet op het podium. Cees Fran- kruyter, die op de 5000 meter ten val kwam, werd dertiende. Cor-Jan Smulders haalde het eindklassse- ment niet. Bij de meisjes bleven de verhou dingen ongeschokt. Oostduitser rijdsters zullen de komende jaren blijven heersen. Monique Gar- brecht, die pas na de Olympische Spelen van 1988 werkelijk aan bod zal komen, prolongeerde haar titel. Anja Ulbricht (evenals vorig jaar in Sainte Foy tweede) en Sylke Lü- ding (derde) zorgden voor een opti maal resultaat voor de DDR-af- vaardiging. Herma Meijer, zesde, In stijl naar winst in sluitstuk marathon GRONINGEN (ANP) - Richard van Kempen heeft het nationale marathonschaats-seizoen in stijl af gesloten. Hoewel de rietdekker uit De Hoef al weken zeker was van prolongatie van zijn bekersucces, bewerkstelligde Van Kempen op het kunstijs in Groningen zijn elf de overwinning in de 23 wedstrij den omvattende cyclus. Daarnaast won de slokop van het peloton een etappe en het eindklassement van de zesdaagse, een wedstrijd in Oslo en drie races op natuurijs. Op het door een hoge vochtig heidsgraad aangeslagen ijs was al leen de ontknoping voor de 3800 toeschouwers reden enthousiast te raken. Vluchtpogingen waren er wel eerder, maar tot een echte de- marage bleek geen enkele rijder in staat. De vermoeienissen van de lange reeds wedstrijden op kunst en natuurijs waren in het peloton duidelijk zichtbaar. De energie bron van velen was opgedroogd. Pas in de slotfase kwam het spel op gang. Nadat het peloton, met Van Kempen als controleur, een vluchtpoging van Jos Pronk, Al- bert Bakker en Yep Kramer had verijdeld, trok Pronk er nogmaals tussenuit. Vijf ronden voor het slot voegde Kramer zich bij de koplo per. Het duo bouwde een voor sprong op van maximaal honderd meter en menigeen hield al reke^ ning met de eerste seizoenzege van CALGARY (ANP) - De Nederlanders Geurts en Van der Krogt zijn giste ren op de Olympische baan van Calgary 26e geworden in een wedstrijd voor de wereldbeker tweepersoons bobslee. Kwakkelstein en Leidenaar Erwin Douwes kwamen drie plaatsen lager uit. De bob van Oost-Duits- land I zegevierde in 4.01,01. Geurts en Van der Krogt hadden een achter stand van ruim acht seconden. In de eindstand om de wereldbeker werd de Westduitser Fischer eerste, voor de Amerikaan Roy. Broek kwam uit op de 32e plaats, Geurts werd 37e. Uitslag: 1. Oost-Duitsland I 4.01,01, 2. Zwitserland III 4.01,02, 3. Zwitserland II 4.01,14, 4. Geurds/Van der Krogt (Ned) 4.09,22, 29. Kwakkelstein/Douwes (Ned) 4.10.61, 40. Broek/Wulder (Ned) 4.16,67. Eindstand wereldbeker: 1. Fischer (Wdl), 2. Roy (Vst), 3. Hoppe (Odl), 32. Broek, 37. Geurts, 39. Mignon (Ned). de in de sprint sterkere Kramer. Van Kempen voelde er evenwel niets voor en schakelde ineens over in een hogere versnelling. Met Andries Kasper in zijn spoor duur de de jacht op het duo nog geen twee rondjes. Exact bij het ingaan van de laatste ronde moesten Pronk en Kramer capituleren. Ver volgens leefde Van Kempen zich volledig uit in zijn specialiteit. In een lange sprint bleef hij, zoals zo vaak, zijn collega's de baas. In het vorige seizoen behaalde Van Kempen tijdens zijn bekersuc ces slechts drie overwinningen en bedroeg de voorsprong op de als tweede eindigende Hilbert van der, Duim slechts 18 punten. Nu moet Kasper liefst 90 punten op Van Kempen toegeven en Kramer zelfs 184. De suprematie van Van Kem pen is vooral tot stand gekomen door de vele massale aankomsten, waarin hij zich een grootmeester heeft getoond. Over de toekomst van het mara thonschaatsen gaat de landelijke technische commissie zich volgen de week buigen. Hoewel de publie ke belangstelling opnieuw geste gen is, zijn de officials en ook ploegleiders van mening dat te veel wedstrijden te vlak zijn verlo5- pen. Mogelijk komt in het volgen de seizoen een nieuwe opzet tot stand. De gedachte gaat uit om een Binnen de landelijke technische commissie komt ook de promotie/ degradatieregeling aan de orde. Het vertrek van twee rijders uit de A-categorie staat al vast. Jan Veldt stapt over naar de B-klasse en Eg- bert Vossebelt treedt toe tot de ve teranen. De 53-jarige Vossebelt, de oudste A-rijder, gaat het op eigen verzoek iets rustiger aandoen. Een bloemenhulde van de landelijke technische commissie voor zijn loopbaan van liefst zestien seizoe nen viel Vossebelt in Groningen ten deel. was de beste van het door bonds coach Leen Pfrommer geleide Ne derlandse trio. In vergelijking met 1986 verspeelde Meijer een plaats je. Babs Bijlsma klasseerde zich als elfde, Janet Udema schaarde zich niet bij de beste zestien. Grote verliezer van het toernooi op natuurijs was de Sowjet-Unie. Vier jaar achtereen zegevierden jongens uit de Sowjet-Unie bij we reldkampioenschappen; de heer schappij vaTi de Oostduitse meisjes duurt nog twee jaar langer, de Sowjet-Unie bleek niet in staat een opvolger voor Andrej Bobrov, Va lerie Goek en Ildar Garajev te leve ren. De vijfde plaats voor Nikolaj Radsjenko was in het Midden- zweedse plaatsje was de beste Sov jet-verrichting. Bondscoach Boris Vasilkovski mag van geluk spre ken dat hun voornaamste troef bij de senioren, wereld- en Europees kampioen Nikolaj Goefjajev nog veel toekomst heeft. De student uit Moskou werd op Nieuwjaarsdag 21. Viktor Sjoepira eindigde in Strömsund als achttiende, Oleg Bi- linkin werd negentiende. DEN HAAG (ANP) - De finale van het Nederlands kampioenschap ijshockey gaat tussen Rotterdam en Geleen. De Rotterdamse Pan da's wonnen zaterdagavond met 5- 3 in en van Groningen. De zege kreeg pas in de derde periode ge stalte. Zover kwam Geleen, dat voor eigen publiek aantrad tegen Amsterdam, niet eens. Na 5 minu ten en 55 seconden in de derde pe riode zag scheidsrechter Toemen zich genoodzaakt het duel te sta ken. Hij stuurde de Amsterdamse doelman De Kok van het ijs we gens het maken van obscene geba ren naar het publiek. Een dergelijk gebaar had de Amsterdamse doel man vorige week ook al gemaakt, hetgeen toen leidde tot een enkele vechtpartijen. In Geleen haalde een afkoelingsperiode van tien mi nuten niets uit. Bij terugkeer bleek De Kok-nog steeds niet bedaard. Omdat Amsterdam niet kon be schikken over een reservë-keeper werd de partij gestaakt. Overleg met de bond leverde op, dat Ge leen zich de reglementaire winnaar mag r LEIDEN - De volleyballers werkten het afgelopen weekein de slechts een bescheiden in haalprogramma af. Bij de vrou wen kwamen alleen de beide Ge- mini teams in het veld. Gemini 1 had duidelijk wat goed te maken en kwam uiterst gemotiveerd uit de startblokken en versloeg te genstander Molenwiek met 3-1. Gemini 2 ontmoette het drie plaatsen hoger bivakkerende Jan van Vliet/Jupiter en wist on danks het ontbreken van twee basisspeelsters een punt over te houden aan deze ontmoeting (2- 3). Gemini had vorige week on verwacht dik verloren van het er net bovenstaande Martinus en wilde revanche nemen tegen Mo lenwiek. Het hele duel kenmerk te zich door veel serveerwerk en dit was met name het geval in de eerste set. Gemini wist deze set op zijn naam te brengen, maar Molenwiek was in de volgende de betere. In de derde set leek het voor Gemini de verkeerde kant op te gaan; het kwam met 5-11 achter. Enige wissels door coach Casper Brussee aange bracht, sorteerden het gewenste effect en Gemini trok alsnog de winst naar zich toe (15-12). De vierde set kende een praktisch indentiek verloop. Nu kwam Ge- mini met 6-12 achter voor het weer begon te draaien. Nu was het vooral suksesvol serveren dat de winst (15-13 en 3-1) bracht. Gemini 2 moest in de derde di visie aantreden zonder spelver- deelster Hanneke van de Hazel en middenaanvalster Marleen van' Duin. Toch was de start te gen Jupiter overdonderend: 15- 4. Daarna volgden twee zeer spannende sets die beiden met twee punten verschil beslist wer den. De eerste met 14-16 door Jupiter, de volgende met 17-15 voor Gemini 2. De eerste drie sets hadden teveel energie geëist. Jupiter sloeg alsnog zijn slag en wist via 5-15 en 6-15 twee punten mee te nemen (2-3). In de promotieklas heeft LUSV ge daan wat verwacht mocht wor den tegen hekkesluiter Berg- diensten. Binnen een uur stond er na een eenzijdige wedstrijd 15-5, 15-5 en 15-6 op het score bord. Bij de mannen werd NOVO 2- Inter Amicos bij de stand 2-1 voor NOVO 2 (13-15,15-7 en 15- 3) hervat. In de vierde set nam NOVO 2 een 6-2 voorsprong. In- ter Amicos trok bij tot 6-6 toen Noordwijker Nico Turnhout door zijn enkel ging. Daar zijn ploeg met slechts zes man was opgekomen zou zijn uitvallen verlies betekenen voor NOVO 2. Turnhout echter kon na de regle mentair beschikbare blesseure- tijd (5 min.) weer aan het spel deelnemen. Inter Amicos profi teerde en liep uit naar 6-9 en 9- 13. NOVO herstelde goed 15-13 en 3-1. Voor de nationale beker ont moetten NOVO 1 promotieklas- ser Valkei 2. NOVO won de eer ste twee sets simpel met 8-15 en 7-15 maar moest door het vele wisselen en uitproberen van di verse opstellingen de derde set toch aan Valkei laten (17-15). In de vierde set won NOVO simpel: 7-15. Ondanks een smalle basis wist Donar toch tot de volgende ron de in de distriktsbeker te bren gen, al was het in een wedstrijd om snel te vergeten (15-9, 7-15, 15-8, 9-15 en 11-15: 2-3 voor Do- nar). Bij de vrouwen ontmoette Ley- thon voor de nationale beker Ri- va/VSC 2. Na in de kompetitie tweemaal met 3-0 gewonnen te hebben begon Leython aan deze bekerstrijd in de overtuiging dat ook nu wel weer winst behaald zou worden. Dat lukte net 3-1. In de distriktsbeker plaatste LUSV zich voor de kwartfinale ten koste van eerste klasser VCO. In een rommelige wed strijd is LUSV nooit echt in de problemen gekomen met de cij fers 15-9, 15-12 en 15-11 (3-0). WW had aan DVC een tegen stander die dit keer niet zo sterk voor de dag kwam. Terwyl DVC in de kompetitie goed draait, kwam er dit maal weinig gevaar uit. WW daarentegen behaalde zijn nor male niveau wel en speelde lek ker vrijuit. Vandaar dat het een eenvoudige 3-0 zege kon be werkstelligen via 15-8, 15-7 en 15-10 (3-0). GER RENES. UTRECHT - Johan Krajenbrink heeft zich als twaalfde man ge plaatst voor de finale van het Ne derlands kampioenschap dam men, dat 14 april in Nijverdal be- §int. De 20-jarige Krajenbrink ield in de tweede partij van de herkamp tegen Paul Oudshoorn de stand in evenwicht. Die remise was voldoende voor een plaats bij de beste twaalf. Ondanks een overwinning van het Leidsch Damgenootschap in de laatste ronde van de damcom- petitie moest men het kampioen schap in de hoofdklasse van de Dambond Midden-Holland aan Zoetermeer overlaten, dat regel matig won van het Hazerswoudse Samen Sterk. Na het Leidse verlies tegen Zoe termeer in de voorlaatste ronde be stond er nauwelijks hoop en een misstap van Zoetermeer. Met een tweetal invallers werd het Zegveld- se Kijk Uit op een 10-6 nederlaag getrakteerd. Evert Bronstring opende als gebruikelijk de score, doch een misstap van André van der Kwartel bracht Kijk Uit weer langszij. Theo Uytenbogaard en in valler Jansens wonnen beiden, welke voorsprong niet meer in ge vaar kwam. Het Rijnsburgse RDC draaide uitstekend tegen het Alphense HDC. Een 12-4 overwinning rolde uit de bus, die echter nog groter had kunnen zijn, wanneer Ton Noort in gewonnen positie niet een fatale blunder had begaan. Het Katwykse KDC besloot de compe titie eveneens met een overwin ning. De Goudse reserves van Damlust werden met 9-7 versla gen. Arend van Beelen, Theo Zwet sloot en Jan Passchier brachten KDC op grote voorsprong, die door nederlagen van Marco Dulfer en Gijs van der Wiel bijna teniet werd gedaan. Het Wassenaarse WDG greep de kans om degradatie te voorkomen met beide handen aan en verslqeg mede-degradatiekandidaat Krim pen met Sy>. Indien Zoetermeer naar de landelijke klasse promo veert handhaaft WDG zich in de hoofdklasse, anders moet tegen hetzelfde Krimpen een beslissings wedstrijd worden gespeeld. FRANS DE JONGE. Derde plaats Rijnsburgers HEERENVEEN - De Rynsburgse christelijke Tuinbouwschool is vrijdag als derde geëindigd bij de nationale schoolkampioenschap- pen ploegachtervolging op de schaats. In het Heerenveense Thialf-stadion kwam het Rijns burgse kwartet, bestaande uit Pas cal Vergeer, Gertjan Zwetsloot, Ruud Borst en Jan Schuilenberg, uiteindelijk twee meter (tweetien- de seconde) tekort voor het zilver. Dat viel nu in handen van titelver dediger RSG Heerenveen, dat op de 1500m 2,1 seconde moest toege ven op eindwinnaar CMTS Drach ten. De Rijnsburgers reden in hun fi nalewedstrijd (over vier ronden) te genstander Bronsschool uit Appin- gedam aan flarden (2.08,9 tegen 2,17,6).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16