JEBT Hulshof! blij met terugkeer Dopingonderzoek Keulen WOONVORM Als trainer bij Ajax Rossi wint op Groningen gastheer basketgala 2 medewerkers m/v begeleiding/verzorging tekenaar/ konstrukteurs konstrukteurs accountantskantoor j. ven wezel b.v PAGINA 14 SPORT ZATERDAG 28 FEBRUARI 1987 VOLENDAM (GPD) - „Ik heb nooit van een kruiwagentje gebruik gemaakt, maar deze keer heb ik voor het eerst rechtstreeks gesolliciteerd bij een jeugdvriend van me". Barry Hulshoff zat in november van het vorig jaar op de tribune bij Ajax-FC Utrecht en papte na afloop aan met commercieel directeur Arie van Eijden. „Ik vroeg hem of er bij de club geen vacature voor mij was. Ook met Johan Cruijff kwam ik aan de praat. Langzaam maar zeker is het balletje toen gaan rollen". Met ingang van het nieuwe seizoen behoort Hulshoff (40) tot de uitge breide technische staf van de Am sterdamse club. die hij tien jaar ge leden als stoere voorstopper de rug toekeerde. „Ik ga iets doen met de jeugd, wat precies weet ik niet. De puntjes moeten nog op de i worden gezet, maar daarover maak ik me niet zo druk. Het lijkt me wel lo gisch dat ik vooral met verdedigers aan de gang ga. Bij Ajax staat het ene talent na het andere op, maar het betreft vrijwel altijd aanvallers. Alleen Silooy en Rijkaard zijn zelf opgeleid. Defensief ingestelde voetballers als Wouters. Blind. Spelbos. Ophof, Boeve zijn allen gehaald". De terugkeer op het oude nest komt Hulshoff als geroepen, want bij de Belgische derdeklasser Welling blijft bij Zijl/LGB LEIDEN - Frits Welling blijft ook het volgend seizoen bij De Zijl/ LGB. De coach volgde begin dit jaar Jan Evert Veer op als de ver antwoordelijke man voor de water- polo-sectie van de Leidse hoofd klasser. Hoewel Welling er niet in slaagde om met zijn team de laatste vier te bereiken heeft het bestuur van De Zijl/LGB alle vertrouwen in hem. Met Welling aan het roer haalde De Zijl/LGB overigens wel de eindstrijd om de nationale be ker. PALERMO (RTR) - De Italiaan se wielrenner Maurizio Rossi heeft de Ronde van Siciclië op zijn naam gebracht. In de vijfde en laatste rit kwam de zege van Rossi niet meer in gevaar. Zijn landgenoot Giuseppe Calcater- ra won de etappe over 158,5 ki lometer van Castellamare del Golfo tot Palermo in 4 uur, 26 minuten en 4 seconden. De Noor Pedersen werd tweede en de Deen Worre kwam als derde binnen. Wuustwezel zit hij na drie seizoe nen op een dood spoor. „De eerste twee seizoenen waren we goed be zig. precies een jaar terug stonden we zelfs bovenaan. Maar het expe ditiebedrijf van de voorzitter ging vorig jaar zomer failliet en aange zien hij veel centen in de club stak was dat rampzalig voor Wuustwe zel. Er was geen geld meer voor versterkingen, terwijl de jeugd nog niet rijp genoeg is om het eerste elftal te dragen. We bungelen nu met tien punten onderaan, veel perspectief is er niet". Gehucht Op Wuustwezel, waar Hulshoff niet alleen het eerste onder zijn hoede heeft, maar ook verantwoor delijk is voor de jeugdopleiding, was het gezin trouwens ook uitge keken. „Het is een gehucht", zegt Barry's vrouw. „We zijn blij dat we weer onder de mensen zijn". Onaf hankelijk van het aanbod van Ajax verhuisde de familie onlangs na melijk naar Volendam, op loopaf stand van huisvriend Gerrie Mü- „Het is jammer, dat ook hij niet naar Ajax komt. Er is G.errit wel een aanbod gedaan, maar even daarvoor had hij toegezegd bij Vo lendam als jeugdtrainer aan de slag te gaan. Die belofte wil hij niet bre ken" De verhuiswagen stond bij Huls hoff de afgelopen tien jaar herhaal delijk op de stoep. Toen de kopspe- cialist na het winnen van drie Eu ropa-Cups en het spelen van veer tien interlands Ajax in 1977 verliet, gingen de spulletjes van Limburg via Oostenrijk naar België. Bij MW bouwde Hulshoff zijn voet balloopbaan af en bij Fortuna Sit- tard was hij even werkzaam als ma nager. „Maar dat draaide voornamelijk uit op een administratieve job, niets voor mij. Bovendien klikte het niet met Joop Castenmiller, die toen trainer was. Ik heb van die pe riode wel een hoop opgestoken, over public-relations, over budget bewaking, kortom: met alle ins en outs rond een voetbalclub maakte ik kennis. Vervolgens ben ik twee jaar werkloos geweest, totdat ik een soort van technisch directeur werd bij Grazer AK. Ik heb er het eerste half jaar ook nog gespeeld, zelfs twee Europa-Cupwedstrijden tegen Roemenen meegedaan. Ik was toen al 36, had drie jaar stilge- Barry Hulshoff terug bij Ajax: „Ik wil alleen werkza i de voetballe rij, al is het als grasmaaier". Kritisch Het verblijf in Graz, waar Huls hoff nota bene een vijfjarig con tract had getekend, was van korte duur. „De club raakte in Financiële problemen en door privé-omstan- digheden wilden we weer terug naar Nederland. Ik zat opnieuw zonder werk, maar na een half jaar tje kon ik aan de slag bij Langs de Lijn, als voetbalcommentator. Een leuke ervaring, maar ik bleek er niet voor in de wieg gelegd. Watje in twintig minuten had gezien moest je in anderhalve minuut kort en bondig samenvatten. Dat valt niet mee. Bovendien had ik de nei ging om als oud-speler minder kri tisch te zijn. Tijdens een interview tje verzuimde ik bepaalde vragen te stellen, omdat ik het antwoord wel kon raden". Intussen behaalde Barry Huls hoff het eerste Belgische trainers- diploma, „want", zegt hij, „de cur sus in Nederland duurt me veel te lang. Je moet hier tien jaar geduld hebben om de hoogste licentie te halen. Ik heb me nu wel opgegeven voor de 'Profcursus'. Helaas wist ik niet dat er in het najaar al eentje is gestart, anders was ik al van de partij geweest. De termijn voor ex- betaald voetballers is terugge bracht tot drie jaar, dat vind ik re delijk". Eindstation In de wetenschap dat de moge lijkheden in eigen land zonder pa piertjes nihil zijn, richtte Barry Hulshoff tot voor kort zijn pijlen op onze zuiderburen. „Mijn nadeel in België is alleen dat ik er nooit heb gespeeld. Een man als Arie Haan heeft er als voetballer naam gemaakt, dan wordt het wat mak kelijker om in de top aan de slag te komen. Nu ben ik ook geen man netje dat zijn toekomst zorgvuldig uitstippelt, ik voel me meer een avonturier. Het fenomeen 'eindsta tion' is me vreemd, daar werk ik in elk geval zeker niet doelbewust naar toe. In de periode dat ik werk loos was ben ik ook geen moment in paniek geweest. Alleen m'n om geving zei wel eens: steek je licht eens buiten dat voetbalwereldje op. Maar ik heb dat idee al van jongs af aan: ik wil alleen maar werkzaam zijn in de voetballerij. Al is het als grasmaaier". Bij Ajax („de binding blijft, al ging ik er maar één of twee keer per seizoen kijken") zal Barry Hulshoff niet het gras hoeven te maaien. „Ik heb het grote voordeel dat ik in een vertrouwde omgeving terecht kom. Ajax is voor iedereen een moeilijke vereniging, men is er altijd bezig met topprestaties. Ie der uur. nee elke minuut, moet je op je qui-vive zijn; verslap je. dan ga je voor de bijl. Je moet bij Ajax tegen stress kunnen. Dat spreekt mij wel aan; zonder druk, zonder spanning heb ik de neiging om ge makzuchtig te worden. Misschien zit die karaktereigenschap in ie dere verdediger: als voetballer was ik ook alleen maar gedwongen om te handelen als mijn tegenstander het initiatief nam". KEULEN (SID) - Als reactie op het boek „Anpfiffvan Toni Schuma cher, waarin gesteld wordt dat spe lers in de Bundesliga verboden sti mulerende middelen gebruiken, zullen de spelers van FC Köln zich vandaag vrijwillig aan een doping onderzoek onderwerpen. De Westduitse deskundige prof. Manfred Donike heeft gistermid dag toegezegd het onderzoek te zullen verrichten bij de wedstrijd Eintracht Frankfurt - FC Köln. Hij zal een steekproef nemen bij vier spelers. De uitslag van het onder- Roodenburg niet LEIDEN - In de sportagenda van gisteren is abusievelijk vermeld dat voetbal tweede klasser Roo denburg morgenmiddag een be kerwedstrijd moest spelen tegen Rijswijk. Tegenstander van Rijs wijk is echter niet Roodenburg, maar Rozenburg. zoek kan volgens Donike met voor woensdag 4 maart worden ver wacht. Het initiatief van de Keulse ver eniging sluit aan bij een beslissing van de Westduitse voetbalbond van 1978. Acht jaar geleden werd besloten in het volgende seizoen te controleren op het gebruik van sti mulerende middelen. Het onder zoek is echter nog steeds niet be gonnen. maar Hans Kindermann, de voorzitter van de strafcommis- sie, acht het waarschijnlijk dat het oorspronkelijke plan eens zal wor den uitgevoerd. De DFB zal zich niet bemoeien met het onderzoek bij de Keulse spelers. De FIFA kent al sinds het toer nooi van Engeland (1966) doping onderzoek bij wereldkampioen schappen. Tot' nu toe zijn drie spe lers betrapt: Ernst Jean-Joseph (Haiti. 1974), Willie Johnstone (Schotland, 1978) en Ramon Calde- re (Spanje, 1986). De eerste twee spelers werden geschorst, in het geval van Caldere kreeg de Spaan se bond een boete van 35.000 gul den opgelegd. Voorts kreeg de ploegarts een ernstige waarschu wing. De Europese Voetbal Unie is bij het toernooi om het Europese kam pioenschap van 1980 in Italië be gonnen met dopingcontroles, die ook worden uitgevoerd bij de fina les van de strijd om de bekertoer nooien voor clubploegen van de UEFA. Heerma naar Meerburg (zo) LEIDEN - Casper Heerma van Voss is de nieuwe trainer van Meerburg (zondag). De oefenmees- ter, die nu werkzaam is bij de zon- dagtak van Floreant, volgt aan het begin van het volgend seizoen de vertrokken Mattie Kantebeen op. Diagnose van Boris Becker klopt niet KEY BISCAYNE (Rtr) - Vieren twintig uur na zijn opname in een ziekenhuis in Miami is Wimble- donkampioen Boris Becker weer ontslagen. De zelf-diagnose klopte niet. De 19-jarige Westduitser bleek niet het slachtoffer te zijn ge worden van het eten van een be dorven vismaaltijd, zoals hijzelf veronderstelde, maar van een vi rus-infectie. Tot maandag is Bec ker ambulant patient, waardoor ook zijn optreden in het dubbel spel van het met 1,8 miljoen dollar (3.6 miljoen gulden) moest worden afgelast. Toch bereikte iemand met de Duitse nationaliteit de vierde ron de. Het was Silke, die in 100 minu ten met 1-6, 6-2, 6-3 won van de Amerikaanse Marianne Werdel. LEIDEN - Het basketbalgala is in ere hersteld. Bij de Amerikaanse profs markeert de zogenaamde 'All Star' wedstrijd de helft van compe titie, in Nederland heeft het gala ja renlang een zwervend bestaan ge leid. %Soms startte het seizoen er mee, in andere jaren werd het we ken na de competitie gepland. De topspelers uit de mannen en vrou wen eredivisie komen nu op zon dag 8 maart bijeen in de Groningse Evenementenhal, waar naast wed strijden tussen teams uit 'Oost' en 'West' (vrouwen), 'Noord' en 'Zuid' bij de mannen, ook een dunk-en een driepunterwedstrijd op het programma staan. Tevens wordt in Groningen de uitslag bekend ge maakt van de 'All Star' verkiezing. Negen van de tien ploegen uit dc eredivisie mannen zijn vertegen woordigd bij het gala. Mario B ei nes van BC Markt heeft wegens een blessure moeten afzeggen voor de „Zuidelijke" ploeg, waardoor er geen Utrechtse speler zal mee doen. In zijn plaats speelt Vic Ak xander van Weert. Leiden heelt drie ex-spelers in de door Ruud Harrewijn gecoachte 'Zuid' ploeg- Hagens, Van Helfteren en Emy- nuels. De selecties zijn: Vrouwen (West): Ellen Ramler (Voorburgi Lia van Reemst en Gerda de Ridder (Am stelveen), Ria de Wit, Marja \an Heivoor! i Annette Keur (Hoofddorp), Simone Kla- men en Ivana Tresnak (Den Bosch Wouters (Midland), Lenie Lips (USn Ie Smits (Cheetah), Annemiek I-Io. Anneke Mourits, Herma van de La;.'. en Esther Wender (Canadians) L.Vhi. Chans Sideris. Mannen (Noord): René Ridderhof en C wayne Johns (Orea's), Rod Drake (Zat pers en Mike Reddick (Den Bosch). J Emanuels (Haaksbergen). Tim Cole; Toon van Helfteren (DAS), Donald Pet Renso Zwiers en Vic Alexander (Wc Coach: Ruud Harrewijn. voor lichamelijk gehandicapten Voor de Woonvorm voor lichamelijk gehandicapten te Leiderdorp zoeken wij voor 40 uur per week. De Woonvorm biedt woonruimte met begeleiding en verzorging aan 20 lichamelijk gehandicapten. De nadruk ligt op de zelfstandigheid van de bewoners Elk van de bewoners heeft de beschikking over een eigen woon- eenheid Tevens zijn er 2 algemene ruimtes, waar men de maaltijden kan gebruiken en elkaar eventueel kan ontmoeten De bewoners hebben overdag aktiviteiten buiten de Woonvoorziening Van de te benoemen medewerkers vragen wij dat zij: - ouder zijn dan 20 jaar - in staat zijn om in teamverband te werken. - bij voorkeur ervaring hebben met het verzorgen en begeleiden van lichamelijk gehandicapten in een woonsituatie, - bereid zijn volgens een rooster van onregelmatige diensten te werken Gelet op de samenstelling van hel team gaat de voorkeur uit naar mannelijke kandidaten. De arbeidsvoorwaarden zijn c f deC A O.-Dagverblijven en Tehuizen voor Gehandicapten Inlichtingen over de funktie worden gaarne verstrekt door Wout van de Kamp, hoold. telefoon 071 - 41 39 87 Schriftelijke sollicitaties binnen 10 dagen te richten aan de heer T L J van Emmerik, direkteur van de Stichting. Rijnsburgerweg 140. 2333 AH Leiden Woonvorm is een voorziening van de Stichting Voorzieningen Gehandicapten Nooidelijk Zuid-Holland Hollandse Constructie Groep bv (HCG) is in het binnen- en buitenland aktief op het gebied van staalconstructies, offshore-constructies, industriële ketels, apparatenbouw, nieuwbouw en onderhoud van procesinstallaties, dak- en wand- beplating en warmte- en luchttechniek. Bij Ketels en Apparatenbouw te Leiden bestaan vakatures op het Ontwerpbureau voor en die na een gedegen inwerkperiode ingezet zullen worden bij het ontwerpen van ketels en apparaten. De kandidaten voor de funktie van tekenaar/ konstrukteur zullen in het bezit moeten zijn van een MTS-wtb diploma en voor de funktie konstrukteur geldt het HTS-wtb diploma Bij voorkeur moet kennis aanwezig zijn van konstruktie- en bewerkingsmethoden. Enige tekenervaring is een vereiste. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan Hollandse Constructie Groep bv, afdeling Sociale Zaken, Postbus 162,2300 AD Leiden. werkmaatschappij van Hoilandsche Beton Groep nv (HBG) Op ons kantoor worden door ruim 30 medewerkers alle voorkomende administratieve- en belastingadvieswerkzaamheden verricht voor ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf. Door de voortdurende toename van ons clièntenbestand hebben wij op korte termijn plaats voor assistent-accountants (m/v) Voor deze funktie zoeken wij ambitieuze krachten met goede kontaktuele eigenschappen in het bezit van het diploma M.B.A. (Ass.), studerend voor S.P.D. Ervaring in accountancy strekt tot aanbeveling. Van de kandidaten wordt verwacht dat men zich door voortgaande studie verder zal ontplooien. De werkzaamheden bestaan'uit het in teamverband bijhouden van financiële administraties voor een gevarieerde reeks van bedrijven, alsmede het, na een gedegen inwerkperiode, samenstellen van jaarstukken en het begeleiden van cliënten op aministratief terrein. Leeftijd: 21-25 jaar. Voor hen die wel wat zien in een interessante job op een accountantskantoor, bieden wij een prettige werkkring met goede doorgroeimogelijkheden; een goed salaris en aantrekkelijke secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder vergoeding voor studiekosten. Oegstgeesterweg 199 2231 AT Rijnsburg. Telefoon 01718-22100.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14