Alles mag bij Fides Herboren NOVO langs Blokkeer Vbn Solm pakt Kragtwijk in Leiderdorp mag de bloemen bestellen TOP moet nog wachten Oegstgeest ondervindt tegenwind Lisse houdt plaats in derde Idasse MAANDAG 23 FEBRUARI 1987 LEIDEN - Pernix werd twee weken voor het einde van de zaalkorfbalcompetitie de eerste afvaller in de titelstrijd. KVS bleef de ploeg van coach Jasper Engel ruim de baas (16-10) en legde beslag op het eerste kampioenschap. TOP moet nog tenminste een weekje wachten op de medaille, al is de strijd na het 16-16 gelijkspel tegen Die Haghe wel gestreden. Fides Pacta bleef in de race door 14-10 winst op HKV, terwijl Fluks als tweede tweedeklasser degradeerde. Het had een prima afsluiting kun nen zijn van het seizoen. Uit het onderling duel tussen TOP en Die Haghe, de twee toppers uit de over gangsklasse B, komt de kampioen naar voren. Maar de titanenstrijd bleef onbeslecht en dus konden de kampioensbloemen nog een week je terug in de koelcel. Niettemin had het in grote geta- len opgekomen Sassenheimse pu bliek geen reden tot klagen. Het kreeg immers een prima pot voor geschoteld, want ondanks de be langen lieten de ploegen elkaar spelen. "Die Haghe is gewoon goed", merkte Hans Oele na afloop op, "die jongens schieten ook alles raak. Maar voor hen moet de uit slag toch tegenvallen, want ze had den bij Die Haghe gedacht met zo'n acht goals verschil te winnen." Niet de Hagenaars deelden .de tikken uit, maar TOP. Na vijf se conden al knalde Jacquelien Win ter raak en op de inspirerende to nen van het huisorkest dartelde TOP in de afgeladen Wasbeek met goals van Anne van der Zaag en Frank Nijenhuis snel naar 3-0. De marge zou tot de rust (7-6) in stand blijven, maar werd na de her vatting door twee Haagse vrou wengoals teniet gedaan. Een schouwspel vol zinderende span ning volgde, waarbij beide ploegen om en om een voorsprong namen, die alleen bij 10-8 (tweemaal Gerco Langelaan) groter werd dan een punt. Zes minuten voor tijd kwam Die Haghe door een strafworp op 14-15 en schroefde direkt het tempo te rug. Anne van der Zaag, met zes goals topscorer bij de Sassenheim se ploeg doorbrak echter de ban en prompt daarop scoorde Ron van der Willik 16-15. Een gemiste kans bij het spelbevriezen leverde bal bezit op voor Die Haghe en in de allerlaatste minuut kwamen de Ha genaars weer terug: 16-16. Maar het ene punt zal Die Haghe nauwelijks baten, want uit de resterende twee duels heeft TOP slechts een punt nodig. "Het zat erin", concludeer de Oele. "Maar we hebben prima gespeeld en als het de volgende week ook zo gaat, redden we het dan zeker wel..." "Het was alsof Pernix vandaag LEIDEN - In het uitgedunde programma van de tafeltennis- competitie bleek het afgelopen weekeinde één uitslag opmer kelijk: het Oegstgeestse BT Lif ters verloor de sleutelpartij te gen concurrent JCV met 6-12. De derby Oegstgeest 2 versus Avanti 2 werd in het voordeel van het Hazerswoudse team be slist: 3-7. Het tweede team van Scylla incasseerde met de cij fers 7-3 de eerste nederlaag. Zaterdag verscheen een be langrijke tegenstander in de hal van Ce Oegstgeestse vereni ging. Het ook in de eerste com petitie helft lastige JCV moest bestreden worden. Bij voorbaat achtten de mannen van Oegst geest zich zeker niet kansloos. Er leek van alles mogelijk, maar in de praktijk draaide al les op een teleurstelling uit. Be langrijke factor in het geheel was Herman van der Broek. Al weken traint hij minimaal, maar tot op heden leek hij daar door alleen maar beter te gaan presteren. Zaterdag kreeg van der Broek op zijn broek vanwe ge deze lauwe houding: een nul viel hem ten deel. Fjodor Rade maker deelde een beetje in de kampioen moest worden, zo ver krampt werd er gespeeld", aldus kenschetste coach Jasper Engel het spel van zijn pupillen in het duel tegen KVS. De laatste kans om het kampioensfeest van de Scheveningers tenminste uit te stellen, werd niet gegrepen. Integendeel. Het jeugdige KVS speelde dermate fris en gretig, dat Pernix de grootste nederlaag van het seizoen te slikken kreeg: 16-10. Tot de slotfase van de eerste helft slaagden de Leidenaars erin bij te blijven, zij het op een achterstand van twee punten. In de slotminuut haalde KVS van afstand tweemaal uit, een tegentreffer van Peter Kui pers viel net na het rustsignaal: 10- 6. De strijd was na de hervatting vlot bekeken. Kees Brokaar scoor de nog 10-7, maar toen hij in de twaalfde minuut opnieuw doel puntte, was KVS al weggelopen naar 13-7. Brokaar was met vijf goals de meest produktievé Leide- naar. Kees Hortensius en Peter Kuipers scoorden elk tweemaal terwijl Sandra Bakker, de vervang ster van Lian Tieleman, het tiental volmaakte. Alle mooie verhalen, die coach Frank Berendes aan het begin van het Seizoen vertelde over sportivi teit zijn vergeten bij Fides Pacta. Nu de titel nog kan worden ver overd lijkt heel veel geoorloofd. Zeker als de tegenstander HKV heet, de club waartegen al menig robbertje is gevochten. De man in het zwart was daar voor kennelijk het meest bevreesd, want hoewel alles binnen de gren zen van het aanvaardbare bleef, zijn consequent affluiten bij de minste of geringste overtreding maakte uitgespeelde acties onmo gelijk. "Geen leuke pot", daarover waren de beide coaches het hart grondig eens. "Natuurlijk zijn het overtredingen", mopperde Beren- des, "maar er zijn er zoveel die niet van invloed zijn op het spel. Dan moet je als scheidsrechter selecte ren, want anders brengt dat nog meer irritaties". Fides hield in de hitte van de strijd het hoofd koel. Kort voor rust werd een voorsprong geno men van twee punten, die na rust (8-6) verder werd uitgebouwd. malaise door slechts één maal de beste te zijn. Frits Kante been en Friso Reitsma maakten nog iets goed door ieder twee maal te winnen, maar dat kon niet voorkomen dat er met dik ke cijfers (6-12) werd verloren. Toch biedt ook deze tegenval lende uitslag nog voldoende ruimte om met concurrenten JCV en Middelburg-Zuid se rieus te blijven knokken voor promotie naar de eredivisie. In de tweede divisie stonden de tweede keuzes van Oegst geest en Avanti tegenover el kaar. Het Hazerswoudse trio Van Rijn, de Groot en invaller Bolker zorgden voor een keuri ge 7-3 overwinning op de Oegstgeeste mannen Jansen, Schipaanboord en Polak. De laatste twee pakten ieder één partij, en ook het dubbel bleef aan Oegstgeeste zijde. In dezelfde divisie ontmoette Docos het Amsterdamse Tem po Team 2. Met toch al weinig zelfvertrouwen, moest Docos - ook nog de tegenslag verwer- ken van een zieke Ron van Veen. De 16-jarige Jasper Wal- laard fungeerde als stand-in. Uiteindelijk werd het 2-8 voor de tegenstander uit de hoofd stad. Prashad en Englebert zorgden voor de punten. Het tweede herenteam van Scylla is onderuit gegaan in haar race naar promotie. In de uitwedstrijd werd met 7-3 ver loren. Hoewel niet fataal moe ten de mannen Riethoven, Meijer en Van Gurp ervoor wa ken deze prestatie niet te her halen. De vrouwen van Scylla heb ben weer de formule gevonden om te winnen. In de eerste divi sie versloeg de vrouwen top drie van de Leidse vereniging Huizen met 4-6. Judith Lepe laar exelleerde. door driemaal te winnen. WOUTER LANGEVELD LEIDEN - De volleyballers van Leython misten tegen Tornado de boot: 3-0. NOVO won de eer ste set van PVC/Blokkeer 2, ver loor daarna twee sets op rij. maar hervond zich op tijd en pakte zo doende toch nog twee punten (2- 3). Gemini 1 kwam ook deze week niet tot winst. Molenwiek bleek nog een maatje te sterk (3- 1). Bij de vrouwen redde Gemini het ook niet. Tegen het net erbo ven staande Martinus-2 werd met 3-0 verloren. Leython greep een kostbaar puntje ten koste van Be Fair en NOVO stelde he vig teleur door van Unitas te ver liezen met 1-3. Wat vorige week allemaal wel lukte, mislukte deze keer bij Ley thon totaal. Het begin oogde nog aardig (0-3 voorsprong), maar het vervolg leek nergens op. De ploeg stortte volledig in elkaar. De aanval liep voor geen meter en de verdediging maakte con stant fouten. Alleen in de derde set bleef men tegenstander Tor nado goed bij. Toch moest ook nu in de slotfase de zege uit han den gegeven worden (15-5, 15-8 en 15-13). Door dit resultaat blijft Leython in de staart van de rang lijst hangen. Dat Gemini het moeilijk zou krijgen tegen de twee Molenwiek '74 stond bij voorbaat vast. De eerste set werd dan ook dik ver loren (15-5), echter in de tweede periode leek Gemini zich goed te herstellen en met 10-15 de stand gelijk te trekken. De laatste twee sets toonden een oppermachtig Molenwiek dat in deze vorm dui delijk enige maatjes te groot was voor Gemini (3-1) en een afgete kende overwinning behaalde. Door dit resultaat zakt Gemini een plaatsje op de standenlijst. NOVO kende een uitstekende start tegen PVC/Blokkeer 2 en won zelfs de eerste set, iets dal niet zo vaak voorkomt bij de Noordwijkers (12-15). Daarna lukte er niet zo gek veel meer. Blokkeer nam het initiatief over en wist met dezelfde cijfers de volgende twee sets binnen te ha len (tweemaal 15-12). Dit was NOVO's eer te na, en een herbo ren ploeg trad aan voor de vierde en vijfde set. Met een niet af te stoppen Frank de Vetten in een hoofdrol greep NOVO alsnog winst via 11-15 en 6-15 (2-3). In de promotieklas waren de ogen gericht op het topduel van Donar tegen Van Vliet/Jupiter. Wilde Donar nog enige kans op de titel maken, dan diende er ge wonnen te worden. Donar, dat Adriaan Timmer miste startte sterk en liep uit naar 10-7, een stand die niet voldoende bleek voor setwinst (15-10). Jupiter kwam nog feller terug en over klaste Donar in de volgende set met 15-3. In deze fase was het spel van Donarzijde te doorzich tig en de pass te zwak. In de der de set drukte Donar door naar winst: 12-15. Daarna verviel de ploeg weer in hetzelfde spel van de eerste twee sets en dat bete kende dus weer winst voor Jupi ter (15-8), dat nu nog alleen reke ning heeft te houden met Skania (1-3). Leython 2 blijft na de winter stop verbazen met alleen maar positieve uitslagen. Nu werd het relatief veel beter staande Inter Amicos aan de zegekar gebon den en in eigen huis met 0-3 ver slagen. Ook NOVO 2 wist weer een puntje te pakken, hetgeen t en koste ging van Skanda 2 met 3-2. Gemini 2 won van hekke- sluitei Ariston met 3-1. Toch was het begin slecht (onderschat ting?), want het kwam met 1-6 achter voor het ritme er was. Toen het eenmaal liep was er geen houden meer aan en mede door het goede coachen van Ber nard van de Pols, die rust in het team brengt, werd het een regel matige overwinning (3-1). Alleen in de tweede set liet Gemini 2 de teugels vieren, hetgeen ook prompt verlies opleverde. LUSV haalde een puntje uit het duel tegen Kalinko 2. Beide teams waren bepaald niet in hun beste vorm en wikkelden een traag en oninteressant duel af dat pas na 5 sets beslist werd in het voordeel van Kalinko 2 (15-11, 12-15, 15-6, 9-15 en 13-15). Bij de vrouwen kende Ley thon een zeer goede start tegen subtopper Be Fair. Een goede or ganisatie en rustig opbouwend en verdedigend spelend Leython speelde twee knappe sets die verdiend gewonnen werden (15- 9. 15-9). In de derde set zette Be Fair enkele routiniers in die het spel beter coördineerden. In de nu volgende drie sets bleef geluk voor Leython uit en ook de nodi ge kracht ontbrak om nog een vuist te maken. Deze sets won Be Fair met 5-15, 7-15 en 6-15 (2-3). NOVO was niet erg op dreef te gen Unitas. De pass was zwak de opslag te eenvoudig en qua aan val lukte er weinig. Unitas - dat onder NOVO bivakkeerde - wist met veel vechtlust NOVO onder druk te houden en moeiteloos in de eerste set en 9-2 achterstand om te zetten in 12-15 winst. De 2e set ging nog redelijk voor NOVO (18-16). maar daarna knapte er iets en ging NOVO de mist in (1- 3). In de promotieklas moest WW het met zes speelsters doen tegen Orion. Het werd een op goed peil staande en spannende wedstrijd die na veel strijd met 3-1 in WW's voordeel eindigde. Aanvallend was bij WW Jeanel- te Rietkerk de grote smaakma ker. Doordat WW verdedigend zowat elke bal van de grond haal de, werd de wat mindere opslag voldoende gecompenseerd (15-8. 17-15, 13-15, 15-10). Leython 2 had niet erg veel in te brengen tegen kampioenskandidaat Zo- voc. Alleen de tweede set kende nog enige spanning (15-12). in de overige sets was Zovoc bedui dend sterker (15-4, 15-8). Vooral de aanval van Zovoc was deze middag niet af te stoppen. Torna do ten slotte was te sterk voor RVV dat met een 3-0 nederlaag de thuisreis kon aanvangen. LUSV verloor bij Blokkeer met 3-1. GER RENES scheidsrechters, doch bleef ver scholen achter het scherm van Van Solm. In de eerste vier minuten kwam de Kudelstaarter nog vijf keer, in de volgende fasen slechts twee en vier keer aan de bal. „Kragtwijk werd niet overgeslagen, hij was ge woon onbereikbaar. Een verdien ste van de verdediging van AMVJ, maar door de zware bewaking van Kragtwijk kwamen bij mij twee man vrij. Van Weeren en Van Nie- kerk hadden daarvan moeten pro fiteren. Dat is niet gebeurd", aldus een nuchtere Broekhof. Van Solm kreeg de bal 21 keer in handen, Kragtwijk 11 keer en AMVJ, dat nu opeens ook onder de borden heerste, sloeg het beslis sende gat (60-44). De scoutingscij- fers onderstrepen eveneens de overheersende rol van Kragtwijk: 21 punten (tegen 75%), 17 re bounds, 3 assists en 3 keer balver lies. Van Solm's werk zorgde er voor dat Kragtwijk de strijd niet kon beslissen. Zelf kwam de Delf tenaar tot 7 punten, 8 rebounds, 5 assists, 3 steals en 4 keer balverlies in 27 minuten speeltijd. Van Solm had de bal in die tijd 40 keer in han den, Kragtwijk kwam tot 62 (in 40 minuten). Lucht Dat Leiden toch nog terug kon komen weet AMVJ-coach Kintor Ouwens aan het feit dat zijn ploeg, waarin Peter Kemp door ziekte ontbrak, op de spelverdelersplaats een rustige speler ontbeert. AMVJ werd verrast door de felle Leidse press, waarin Van Niekerk en Van Weeren opeens wel goed werk ver richtten, en met Van Solm aan de kant kreeg Kragtwijk ook weer lucht. Van Niekerk leidde de 'ka naries' naar 69-68 met nog ander halve minuut te spelen. De strijd was daardoor weer ge heel open, maar Leiden verzuimde om tijdig gas terug te nemen („Mijn fout, ik had de press moeten laten schieten", aldus Broekhof) en AMVJ profiteerde via Van Goor (23 pnt) en Van Eeuwen (22) van de gaten in de te ver uitgestrekte Leidse defensie (75-68). De tijd was daarna te kort om hét gat opnieuw te dichten (75-73). De nederlaag van Leiden betekende dat de com petitie nu in feite beslist is. AMVJ, dat met een wedstrijd minder gespeeld al vier punten voorstaat, kan zich gaan voorberei den op de promotiedivisie en Lei- dèn moet het schip drijvende zien te houden met het oog op volgend seizoen. Dan zal de concurrentie uit de regio (Lisse; Leiderdorp) zwaarder zijn en zal Bert Kragtwijk vrijwel zeker niet meer van de par tij zijn. HANS JACOBS LEIDEN - De badmintonners van Lisse 2 hebben zich gehandhaafd in de derde landelijke klasse. De Lissenaars bleven in het afgelopen weekeinde Lotus met 5-3 de baas. De 12-jarige invalster Brenda Co- nijn had met een zege in het enkel spel een aandeel in de belangrijke winst. Tijdens het badmintontoernooi van Sio in Leidschendam behaalde het duo Bram Segijn/Stephan van Giessen de titel in het mannendub- bel B. De Leden van BC Leiden versloegen Werner/Peterman met 15-5, 3-15 en 15-10 in de eindstrijd. In het vrouwenenkel B konden Jo ke de Beest en Sandra Kroon van Vlietwijk het niet bolwerken tegen het koppel Rol/Van Wijk. Bij de ve teranen incasseerde het duo Hol- trop/Van Balgooi een overwinning in de finale tegen Van der Sluis/ Van Nuissenberg. In het mixed- dubbel verging het Van Balgooi met Paula de Nijs minder. De fina le ging tegen Jennie de Graaff en Rob Barzilay verloren. ROTTERDAM - De uitslag van de topontmoeting uit de eerste divisie B tussen Gunco/AMVJ en Luba Leiden (75-73) doet vermoeden dat er sprake was van een spannende en gelijkopgaande strijd. Span nend was het in de slotfase van de basketbalkraker inderdaad, maar van gelijke krachten was nauwe lijks sprake. Leiden-coach Frans Broekhof gaf het na afloop toe: „Als we hier met twintig punten hadden verloren, had ik niks te kla gen gehad". De Rotterdammers onderstreep ten met name in de eerste fase van de tweede helft wat eigenlijk het hele seizoen al duidelijk was. „Ze zijn een klasse beter. AMVJ is in gespeeld en uitgebalanceerd, wij staan nog aan het begin", vatte Broekhof samen. Desondanks heeft Leiden de huid duur ver kocht. Uit geslagen positie kwam de ploeg knap terug en waren er zelfs nog winstkansen. Vooraf had Frans Broekhof met vuur betoogd dat zijn team meer steunpilaren had dan alleen Bert Kragtwijk. Na afloop van de wed strijd moest de Leidse coach te leurgesteld bekennen dat er op de beslissende momenten niemand klaar stond om de rol van Kragt-, wijk over te nemen. Paul van Solm wist Kragtwijk in de tweede helft uit te schakelen, waardoor AMVJ van 34-33 bij rust in feite zonder te genstand naar een 54-37 voor sprong kon uitlopen. Op dat mo ment rekende Broekhof op de in breng van Wim van Niekerk en Erik-Paul van Weeren, het hard werkende tweetal gaf evenwel niet thuis. Fysiek werken. Een 16-12 nederlaag was het eindresultaat, ondanks vief goals van Theo Vreeken. Ook voor De Danaïden heeft de zaalcompetitie niets meer te bie den. Het duel tegen Sperwers werd afgewerkt als ware het een demo. Veel goals en het kleinst mogelijk verschil in de score. De Danaïden trok met 17-16 aan het korste eind, doch had in Heiko Locher(6) en Erik Peters(5) zuivere schutters. Het duel tegen Olympiaan is vol gende week beslissend voor het lot van Zuiderkwartier. Weer met de gebruikelijke mutaties speelde de ploeg van Hen Zierikzee een ui terst zwakke generale repetitie te gen Ons Eibernest. Na 3-2 liepen de Hagenaars weg naar 7-2 en al leen na rust kwam ZKW nog tot scoren: 12-6. Dirk Jan de Kreek nam de helft van de goals voor zijn rekening. Fluks werd na verlies bij Alba tros de tweede degraderende twee deklasser. Fel verdedigden Henk Roedoe c.s. hun "kansen tegen de aanstaand kampioen, maar het mocht niet baten. Na 8-6 had de thuisclub het laatste woord en wa ren goals van Kees Imthorn(3), Ada van der Meulen en Anne Passchier vergeefs: 10-6. Het reeds lang gedegradeerde Ons Eiland kreeg een forse 22-5 ne derlaag te slikken. Goals van Jan Boon (2), Julia Arnoldus, Mando Frans en Wim Nijenhuis waren slechts een schrale troost. Velocitas kwam in de slotfase van het duel tegen Tjoba vanuit kansloze positie (12-6) sterk terug Na twee goals van Iebele Otten en een gemiste strafworp bleef de goal van invaller Paul Robert van Nugteren te lang uit: 12-9. Voor De Algemene breken moei lijke tijden aan na de 10-6 neder laag bij De Bermen. Op het kritie ke moment lieten de routiniers het afweten en bleef bij 7-6 de gelijk maker uit. Martin Filippo en Je roen de Boer scoorden tweemaal. Ook Crescendo heeft reden tot bezorgdheid. In het duel tegen Ten Donck speelde de ploeg van coach Ruud Niesing te gehaast om in de slotfase nog een punt mee te pik ken. Na een strafworp van Wijnand In de verdediging van TOP moet Frank Nijei ook Ria Nijenhuis moet constateren. De titaner eindigde onbeslist: 16-16 Eerst door Wilma Neuteboom (10- 6) en na 11-9 door Robin Somme- ling. De Leidse aanvoerder, die weer een hele wedstrijd speelde, scoorde evenals Ronald van der Velden vijfmaal en drukte zo op nieuw een zwaar stempel op de strijd. Hij zorgde ook voor 13-9, de beslissende klap in het duel. René van der Vooren maakte tijdens het op balbezit spelen de klus op fraaie wijze af: 14-10. Nu Fiks zich uitgeschakeld weet voor de titel en zeker is van lijfsbe houd, wordt de competitie als een verplicht nummer afgewerkt. Tot 4-4 voldeed de ploeg aan de ver wachtingen van coach Henny Pi ket, daarna kreeg Vriendenschaar ruim baan. De getergde Piket kreeg de gele kaart, maar dat ver mocht evenmin inspirerend te SOUBURG - De bloemen kunnen besteld worden. Het aftellen voor het rayonkampioenschap van Leiderdorp is begonnen. Zaterdag al kunnen de basketballers van Peter Paulides de titel veilig stellen door achtervol ger Lokomotief te verslaan, om vervolgens twee weken later in eigen huis definitief de kroon op het werk te zetten tegen Blitz. Lokomotief ging zaterdagavond keihard onderuit tegen een op revan che belust Voorburg-2 (87-76, 44-43), waardoor de achterstand op Leider dorp is opgelopen tot acht punten. Leiderdorp zelf deed goede zaken. Degradatie-kandidaat Argus, dat aan het einde van de rit vrijwel zeker door opheffing van de vereniging van het toneel verdwijnt, mocht één helft meehollen (49-53) om daarna van het veld te worden gespeeld: 83- 121. Sommeling scoorde 27 punten. Gisteravond plaatste Leiderdorp zich probleemloos voor de halve fina les van de basketbalbeker door in Vlissingen met 72-101 (34-41) te winnen van Souburg. De rayon tweedeklasser startte met een 10-0 voorsprong, maar kon Leiderdorp niet afstoppen. Leon Zaal had een bijzonder goede avond en noteerde 26 punten, 11 rebounds en 14 intercepties. Grasshoppers was bij voorbaat al kansloos tegen Zoebas. Zonder Bert van der Plas en Rudolf Oudshoorn was de basis van de Katwijkers ver stoord en mocht de uiteindelijke 84-77 nederlaag nog als acceptabel wor den gebrandmerkt. In de promotiedivisie vrouwen kwam de Tubbergse hoogmoed ander maal voor de val. Drie seconden voor het einde van de wedstrijd tegen Groningen, bij de stand 81-80 in het voordeel van Jolly Jumpers, wees de scoreklok aan dat er slechts twee seconden te spelen waren. Na heftige discussies tussen Groningen-coach Pijl en de Tubbergse jury riep Jolly Jumpers-coach Braakhuis hautain 'geef ze die seconde maar'. Die ene tel bleek voor Groningen genoeg om middels een driepunter de winst te grijpen: 81-83. De spanning is daardoor toch weer terug. MSV bleef Groningen goed volgen door af te rekenen met hekkesluiter Zeemacht (50-83, 21-49). Tine ke Vos (20) en Annelies Schaap (19) waren de produktiefste speelsters. Grasshoppers zette haar opmars voort ten koste van streekgenoot Lis- se, dat de laatste weken juist indruk had gemaakt met winst op Jolly Jumpers en MSV. Lisse hield de strijd met Grasshoppers dankzij Mary van Nobelen en Jolanda van der Meer tot halverwege de tweede helft goed vol (34-38, 38-50, 50-56), maar overleefde de traditionele scoreloze drie minuten niet. Jacqueline van Beelen (21), Petra van der Oever (27) en Anja Aandewiel (19) sloegen voor de Katwijkse debutant een gat (50-66), dat de thuisploeg niet meer kon overbruggen: 76-91. ihuis Die Haghe aanvaller Paul van der Berg laten gaan, zoals istrijd tussen de nummers een en twee in de overgangsklasse B (foto Lock Zuyderduin) Alberts stokte het definitief: 8-9. KNS deelde de punten met hek kesluiter Dubbel Zes, nadat het na rust (5-4) met 6-4 achterop was ge raakt. Peter Zitman scoorde twee maal en Gabriëlle Kok maakte kort daarop 6-7, maar in de slotfase kwamen de Hagenaars nog tot 7-7. BRAM VAN GENT Tegen het fel én fysiek verdedi gende AMVJ was veel overleg ge boden, maar dat is niet geen op dracht waarin Van Weeren en Van Niekerk zich thuisvoelen. De Lei denaars kwamen er nietdan ook uit, mede omdat rustpunt Bert Kragtwijk onbereikbaar was. In de eerste helft kwam Kragtwijk in to taal 38 keer aan de bal. Tegenstre ver Paul van Solm speelde voor rust elf minuten en kon nog geen stempel op de wedstrijd drukken (13 keer balcontact), al wist Leiden met Van Solm aan de kant een 23- 14 achterstand weg te Werken (29-_ 29). Na de hervatting ging Van" Solm zich nadrukkelijker en stevi ger met de bewaking van Kragt wijk bemoeien. Kragtwijk oogde passief, keek af en toe boos naar de

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14