College is bereid huizen aan de Morsweg te slopen Links Leiden verdeeld over gedwongen ontslag 'Vuilverbranding in Leiden moet binnen 5 jaar dicht' actiel in vtile tijd 1 Enquête in verband met spoorverdubbeling Gemeente verwacht tegenvaller van 1 miljoen Ruim 44 mille voor kankerpatiëntjes Expositie schrijver Karl Rraus Bingo Ter gelegenheid van het 4-jarig bestaan organiseert muziek- en showgroep Con Bravura zater dag een bingo-avond. De bingo wordt gehouden in het clubge bouw aan de Beukenschans en begint om 20.00 uur. Harmonie Ter gelegenheid van het 85-ja- rig bestaan geeft harmoniekapel Werkmans Wilskracht in samen werking met het koor van de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen maandag een concert in de Vredeskerk. Op het program ma staan werken van onder an deren Bach, Mendelsohn, Main- zer en Joseph. Het concert begint om 20.00 uur. Ruilbeurs De Leidse Postzegelvereniging en het comité Tuinstadwijkl Staalwijk organiseren maandag een ruilbeurs die speciaal is be doeld voor de jeugd. De beurs heeft plaats in gebouw De Linde aan de Herenstraat 64 en begint om 19.00 uur. Tafelreservering bij C. Vinkestein, tel. 123692. Handwerken Buurtcentrum Dijk 33 organi seert elke maandagmorgen van 10.00 tot 11.30 uur een-cursus creatief handwerken voor 55- plussers. Deelnemers kunnen er onder meer leren haken, breien en brooddeegfiguren maken maar mogen ook hun eigen hand werk meenemen. Belangstellen den dienen zich in verband met het beperkte aantal plaatsen tele fonisch op te geven via telefoon nummer 125736 (tussen 13.00 en 17.00 uur). Open huis Het koor Exultate Deo houdt dinsdag open huis in verband met het in oktober te geven jubi leumconcert wegens het feit dat in het najaar dirigent Sander van Marion 25 jaar aan het koor is verbonden. Tijdens het concert wordt een overzicht gegeven van 25 jaar zang bij Exultate Deo. Wie interesse heeft in dit nieuwe programma, kan dinsdag vanaf 20.00 uur terecht in de Werf in Voorschoten. In verband met een evenwichtige samenstelling van het koor zijn vooral mannen wel kom. Nadere inlichtingen ver krijgbaar bij D. Aniba, tel. 893453 ofO.D.A. van Barneveld, tel. 766089. Jaarvergadering Tennisvereniging Zuidwest be legt woensdag een jaarvergade ring. Deze wordt gehouden in het clubgebouw van wijkvereniging Aktief aan de Berlagestraat 2 en begint om 20.00 uur. Rommelmarkt Het Sint Elisabeth Gasthuishof organiseert zaterdag 21 februari een kleding- en rommelmarkt ten behoeve van de rolstoelbus. De markt is van 11.00 tot 15.00 uur te bezoeken op het ziekenhuister rein aan de Ceciliastraat 16. Koffiesoos In het clubgebouw van wijk vereniging Aktief is zondag 22 fe bruari wederom een koffiesoos. Om 12.15 uur gaat het clubge bouw aan de Berlagestraat 2 open. Moderne kunst In het stedelijk museum De la kenhal wordt op zondag 22 fe bruari om 15.00 uur een gratis rondleiding gegeven over de ten toonstelling 'Aanwinsten moder ne kunst. Deze tentoonstelling be staat uit een selectie van de meer dan 50 werken die de Lakenhal in de periode 1982-1986 heeft ver- Slapeloosheid Het clubhuis Matilo organi seert vanaf maandag 2 maart een cursus onder leiding van een yogadocente. De bedoeling van de cursus is mensen door middel van ontspanning van hun slaap problemen en eventueel gebruik van slaapmiddelen af te helpen. Maandag 23 februari om 14.00 uur is er een vrijblijvende ken nismakingsles. De cursus, die uit tien lessen bestaat, wordt elke maandag van 14.00 tot 15.30 uur gegeven. Voor telefonische infor matie C. de Roos: 01717-5995. ZATERDAG 21 FEBRUARI 1987 FinSrH m DAGBLAD LEIDEN - Het college van B en W is bereid tot aan koop en sloop van 44 wo ningen aan de Morsweg wanneer een meerderheid van de bewoners dat wil. Gisterochtend heeft het col lege besloten een enquête onder de bewoners te hou den. Voorwaarde voor het houden van zo'n peiling on der bewoners was dat de uitkomst ervan ook daad werkelijk kan worden ver wezenlijkt door het ge meentebestuur. De bewo ners van de voor sloop in aanmerking komende hui zen zijn inmiddels van het collegebesluit op de hoogte gesteld. De 44 woningen tussen Dr. Lely- laan en het terrein van Wernink worden geteisterd door geluid soverlast van het verkeer dat ge bruik maakt van de Dr. Lelylaan die alweer een paar jaar in gebruik is. Er staan plannen op stapel om de spoorlijn te verdubbelen. Als gevolg daarvan wordt een verdere toename van geluidsoverlast ge vreesd. Met de aankoop en sloop van de huizen is naar ruwe schatting een LEIDEN - Het college houdt er re kening mee volgend jaar met een extra bezuiniging van 1 miljoen gulden geconfronteerd te worden. Deze zou het gevolg zijn van de be zuinigingen op het sociaal-cultu reel werk van minister Brinkman. Het college heeft nog niet bekeken op welke wijze deze bezuiniging in Leiden opgevangen kan worden. Dit deelde wethouder De la Mar gisteravond mee op een ledenver gadering van Links Leiden. Zoals bekend heeft het college onlangs voorstellen op tafel gelegd om de komende jaren 12 miljoen gulden te bezuinigen op de Leidse begro ting. bedrag gemoeid van 7 miljoen gul den. Hoe het gemeentebestuur denkt dat bedrag bij elkaar te krij gen, is nog onduidelijk. De ge meente wil in elk geval 2 miljoen gulden terug verdienen door uitgif te van de grond aan bedrijven. Sloop van de woningen is niet de enige mogelijkheid die de afgelo pen weken in het college aan de or de is geweest. Wannneer de bewo ners dat willen, is het college ook bereid geld uit te trekken voor ge- luidwerende maatregelen in de wo ningen zoals bijvoorbeeld dubbel glas. Een ander alternatief is dat de woningen worden overgenomen door de Woningbouwvereniging Leiden waarna de bewoners vrij zijn om te verhuizen. Als nadeel van die laatste mogelijkheid wordt gezien dat de huizen aan nieuwe bewoners zullen worden toegewe zen, terwijl de overlast van treinen en auto's blijft bestaan. De enquête wordt gehouden door een onafhan kelijk onderzoeksbureau. Ten be hoeve van de bewoners wordt bin nenkort een informatieavond geor ganiseerd. Momenteel is nog onduidelijk of de collegêfracties zullen instem men met de sloop van de wonin gen. Zowel de WD- als de PvdA- fractie waren onlangs nog verdeeld over een mogelijke sloop. De hoge kosten die aan de sloop verbonden zijn, was de oorzaak van de ver deeldheid. Het college rekent er echter op dat te zijner tijd een meerderheid van de gemeenteraad zal instemmen met de wensen van de bewoners. LEIDEN - De ledenvergadering van Links Leiden is verdeeld over mogelijke gedwongen ontslagen van ambtenaren als gevolg van de bezuinigingen in Leiden. Een mo tie waarin de fractie werd gevraagd afstand te nemen van gedwongen ontslagen werd gisteravond door de leden verworpen. Volgens fractievoorzitter Van Lint heeft de fractie nog niet inge stemd met de bezuinigingsplannen van het college en dus ook niet met gedwongen ontslagen die daarvan het gevolg kunnen zijn Van Lint waarschuwde er echter voor niet te veel illusies te hebben dat de be zuinigingen 'zonder pijn' kunnen worden geregeld. Hij verklaarde echter grote moeite met gedwon gen ontslagen te hebben. gen te kunnen vormen. Daarna zal de ledenvergadering opnieuw om een uitspraak over gedwongen ont slagen worden gevraagd. De la Mar onthulde gisteravond dat er in het college irritatie is ont staan over het gedrag van wethou der Kuijers (cultuur). Deze heeft als wethouder ingestemd met de bezuinigingen op de muziek school, maar als voorzitter van het bestuur van de muziekschool be zwaar aangetekend tegen deze be zuiniging. Volgens De la Mar von den de wethouders van PvdA en Links Leiden dat Kuijers "dit niet kan maken". Dronken bestuurder Wethouder De la Mar: 'Irritatie over Kuijers in het college'. na achtervolging in Den Haag gepakt LEIDEN/DEN HAAG - Een 19-ja- Vooral van de zijde van de CPN werd aangedrongen op een duide lijke uitspraak over gedwongen ontslagen die 'onaanvaardbaar' werden genoemd. Woordvoerders van de CPN pleitten er gisteravond rigejongeman'uit H^rswoude laten staan en (gedwongen) beidstijdverkorting het perso neelsbestand van de gemeente op het huidige niveau te handhaven. Het college gaa het niet vervullen de komende jaren 2 miljoen te kun- knaap gaf vol gas. nen bezuinigen. Volgens Links Leiden-wethouder De la Mar kan op deze wijze "dor hout in de amb telijke organisatie gekapt worden' heeft vannacht de politie flink be ziggehouden. Op het Stationsplein in Leiden viel hij op omdat hij met nogal onzekere hand het stuur van vanuit door zijn auto bespeelde. Politiemensen 30 vacatures wilden hem aanhouden, maar de In grote vaart ging het richting Den Haag. Door het hevig slinge ren van de auto kon de politiewa- Hji^e ui gaiiihaue gei^api wurueii t lan£?(-zi; kornen on Ae Binnen Links Leiden bevonden l rijksweg vonden de politiemannen het te gevaarlijk om de heen en weer zwaaiende auto in te halen. zich ook uitgesproken voorstan ders van gedwongen ontslagen. "Ik ben er van overtuigd dat er best wel ambtenaren kunnen ver dwijnen zonder dat daardoor de hem opgezet. De knaap, die twee dienstverlening aan het publiek vrienden in zijn auto had, wilde LEIDEN - Er was gisterochtend veel hak-, hijs- en breekwerk nodig om de stutten bij gebouwen aan de Groenhazengracht en omgeving weg te halen. Al eerder zijn stutten weggehaald in die buurt. Het plaatsen van stutten was noodzakelijk .in verband met werkzaamheden aan grachten en kaden in die omgeving. Wie er voor de schade aan gebouwen opdraait is niet in alle gevallen duidelijk. (foto Wim Dijkman» vermindert. De mogelijkheid ont- nog wel slagen te worden kan een prikkel zijn om harder te gaan werken", al- vijftien dus een van de leden. partijtje knokken, i plan de ko- de politiemacht van circa deed hem toch i afzien. De Hazerswoudenaar is mende weken contact op te nemen Leidse politiecel te slapen gelegd met organisaties die subsidie moe- en zal als hij wakker wordt, nog ten inleveren om een juist oordeel wel het een en ander moeten ver over de voorgestelde bezuinigin- klaren. LEIDEN - De provincie wil dat de Leidse vuilverbranding binnen vijf jaar dichtgaat. Een motie van deze strekking is met algemene stem men tijdens een vergadering van provinciale staten aangenomen. De motie, ingediend door J. Steegh (PSP/CPN/PPR), werd ook ge- steund door gedeputeerde J.W. Hekkelman (CDA). Dit is opvallend, want het was juist Hekkelman, verantwordelijk gedeputeerde voor milieu, die in dertijd een vergunning verleende waarin was opgenomen dat de Leidse vuilverbranding tot 1997 mag openblijven. Dat tegen de wens van het bestuur van de Leid se vuilverbranding in die de instal latie al in 1995 wil sluiten. Met het aannemen van die motie komt het voorontwerp afvalstof- fenplan van de provincie op losse schroeven te staan. Daarin is onder meer voorgesteld de Haagse instal latie eerder te sluiten (in 1990) dan de Leidse, die dus volgens de ver gunning pas in 1997 dicht zou moe ten. Als dat inderdaad vijf jaar wordt teruggebracht, moeten er op korte termijn besluiten worden ge nomen over een vervangende ver werkingsinstallatie. Steegh vroeg zich af hoe het mo gelijk is dat in dc vergunnings voorwaarden van de Leidse vuil verbranding niet is voorzien in de eis van rookgasreiniging, terwijl het voorontwerp afvalstoffenplan zo'n eis wel stelt. Steegh sprak in dit kader van een bestuurlijke blunder. Aanvankelijk stelde hij zelfs in zijn motie dat de gemeente Leiden de vergunning ten onrech te had gekregen. roep aangetekend bij de Kroon omdat de voorwaarden in de ver gunning ten aanzien van de uit stoot van de vuilverbranding te soepel zijn gesteld. "Het kan nog wel twee jaar du ren voordat de Kroon uitspraak doet", zegt Van Lint: "Ondertus sen gaat de uitstoot van gevaarlijke stoffen gewoon door. Ik heb het college destijds geadviseerd de Raad van State om een voorlopige voorziening te vragen. Dat zou tot gevolg kunnen hebben dat de voorwaarden op redelijk korte ter mijn worden verscherpt. Ik vind dat het gemeentebestuur dat aan zijn burgers verplicht is". Inmid dels is de termijn waarin beroep op de Raad van State mogelijk is, ver streken. "Het college moet maar eens uitleggen waarom deze moge lijkheid niet is benut", aldus Van Lint. B en W hebben bij de Kroon ook geprotesteerd tegen het feit dat de afgegeven vergunning het moge lijk maakt dat de vuilverbranding in Leiden nog tien jaar in werking blijft. Het college had hiervoor lie ver een termijn van vijf jaar opge nomen gezien. Voor dat onderdeel is het minder belangrijk dat de uit spraak op het bezwaarschrift nog twee jaar op zich laat wachten. LEIDEN - Bij de faculteit der Let teren van de Leidse universiteit is vanaf 24 februari een tentoonstel ling te zien over de Oostenrijkse schrijver Karl Kraus (1874-1936). De tentoonstelling is samengesteld door de 'Dokumentatiosstelle für neuere österreichische Literatur' en ter beschikking gesteld door de Oostenrijkse ambassade in Den Haag. De opening wordt op 24 februari om 17.00 uur verricht door dr. M. Stigelbauer, Ministere-Conseiller van de Oostenrijkse ambassade. De tentoonstelling is ingericht op de eerste verdieping van gebouw 1164 (Duitse Ual- en letterkunde). LEIDEN - Leerlingen van rooms-katholieke basisscholen en scholen voor voortgezet onderwijs in Leiden hebben ruim 44.000 gulden bijeengebracht voor een zeilkamp voor jeugdige kankerpatientjes. Voorzitter R. Kaarls van de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden overhandigde het bedrag gisteren tijdens een bijeenkomst in scholen gemeenschap De Leidse aan K. Donkervoort (foto rechtsuan de Stichting Kinderoncologische Zomerkampen die het zeilkamp organiseert. Het 140-jarig bestaan van de Stichting Katholiek Onderwijs was de aanleiding tol de inzamelingsactie van de scholen. De leerlingen kregen het geld bijeen met acties als sponsorlopen, klusjes opknappen en fancy-fairs. Samen met de 2000 gulden die via andere kanalen bij de Stichting Katholiek Onderwijs binnenkwam, kunnen met het eindbedrag twee zeilkampen voor kankerpatientjes worden bekostigd. Aan de overhandiging gingen twee inleidingen vooraf Vice-voorzitter van het bestuur drs. J.K.M Gevers sprak over 'Onderwijs in eigen beheer', mgr. J.G.M. Zuidgeest, Vicaris Generaal van het bisdom Rotterdam, behandelde het onderwerp 'Onder wijs en katholiciteit'. (foto Jan Holvast) Maar volgens Hekkelman is de vergunning verleend op basis van het nu nog geldende afvalstoffen- plan. maar dat de vergunning in het kader van het nieuwe nieuwe afvalstoffenplan kan worden aan gepast. Hekkelman stemde in met de motie Steegh, maar stelde voor om in plaats van een 'onterechte ver gunning' te spreken van een ver gunning die 'helaas' was afgegeven in navolging van de woorden van WD'er Waterman. Met algemene stemmen werd de motie daarop aangenomen. Vragen Links Leiden-fractievoorzitter Van Lint heeft het college ophelde ring gevraagd over het feit dat deze achterwege heeft gelaten bij de Raad van State bezwaar te maken tegen de door de provincie afgege ven vergunning voor de vuilver branding. Het college heeft wel be-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9