mm nu Tafelteruiissters: last van buikloop en dieven Gullit wil af van contract CSKA Moskou drukt Martinus keihard met neus op feiten Voetbalvereniging R.K.S.V. Docos SPORTMASSEUR ZATERDAG 21 FEBRUARI 1987 SPORT PAGINA 15 redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Doelman Henk van Voorbergen in betere tijden. Hier houdt de inmiddels vertrokken keeper, in samei werking met ploeggenoot Arie van Dijk. RCL-speler Bennie Heemskerk rechts) van de bal. (archieffot UDO in goif Cees van der Star, de voorzitter UDO, lanceerde enige tijd gele den in deze krant het plan om het complex van de vierdeklasser voor meer doeleinden beschik baar te maken. In navolging van enkele andere voetbalclubs leg de Van der Star de link met golf, een combinatie die een paar jaar geleden nog voor onmogelijk werd gehouden. Op het ogenblik is UDO echter niet de enige club die de finan ciële nood probeert te lenigen door meerdere sporten op één terrein mogelijk te maken. Van der Star: "Het is bepaald met nieuw. In Wassenaar en Amsterdam ge beurt het ook al. Het zondagvoet bal zit nu eenmaal een beetje in de problemen. Ook wij hebben te maken met een terugloop van de leden. We zijn van elf naar zeven seniorenelftallen gegaan. Dan praat je al snel over een bedrag van 8000 gulden per seizoen dat je misloopt. Daarbij is niet gere kend het bedrag dal die voetbal lers in de kantine omzetten". "Dus moetje niet net doen of je gek bent. De kosten van het com plex gaan immers gewoon door. Daarom is in het dagelijks be stuur het plan geopperd naast voetbal een andere sport te beoe fenen. Daarbij werd gedacht aan golf. Dat is een sport in opkomst die door een brede groep kan worden beoefend". Bij inspectie van het nieuwe terrein aan de Van Houdringen- laan bleken de velden bij uitstek geschikt voor golf. "Het lijkt wel of het er voor ge maakt is". aldus Van der Star "Door het bestuur is daarom in beginsel ja gezegd. Nu moeten we op één lijn zien te komen met de gemeente. Ook moet er een bui tengewone ledenvergadering worden uitgeschreven. Het is de bedoeling dat ons veld een open bare gelegenheid wordt, zodat al le Oegstgeestenaren er terecht kunnen". Golf by een voetbalclub, het is even wennen. Voor ons ook. Je krijgt plotse ling te maken met allerlei Engel se termen. Toch beginnen we lie ven vandaag dan morgen". Om niet uit de toon te vallen, hieronder voor de UDO'ers enke le door de bond gestelde ge dragsregels, ofwel etiquetten. Bij geen enkele sport draagt u kapotte of versleten kleren. Zo ook niet bij golf. U hoeft niet vol gens de laatste mode gekleed te zijn, maar schonegoed zittende broeken, hemden en truien beho ren bij de uitrusting van een golf- speler". "Praten wanneer een speler gaal slaan, is uit den boze. Dan brengt u hem uit zijn concentra tie. U moet ook stil staan wan neer een ander op het punt staat te gaan slaan". "Laat een bunker netjes achter. U moet uw voetstappen aanhar ken. Eén van de belangrijkste on derwerpen is verder het terugleg gen van uitgeslagen plaggen op de fairway of in de rough. Het liefst met de worteltjes naar be neden". Wanneer u zich hebt inge schreven op de inschrijflijst, is het ongepast om uw naam weer te verwijderen. Tenzij bijzondere omstandigheden daartoe aanlei ding geven. Het is ook de gewoon te om uw mede-competitor te bel len om te zeggen, dat uw naam erbij staat". Wij willen Henk Dat een deel van de Rijnsburgse supporters liever een andere kee per dan Ruud Spierings m het doel van de Boys ziet staan, is ge noegzaam bekend. De met trai ner Kurver meegekomen Schie dammer kan inderdaad niet te rugkijken op een succesvolle start van de competitie. Op de tribunes van sportpark Middel- mors, waar 'buitenlanders' toch al op weinig krediet hoeven te re kenen, werden diverse lokroe pen om een vervanger gehoord. Zeven 'supporters' maakten de redactie van deze rubriek er op merkzaam op dat trainer Kurver voorbijgaat aan Henk van Voor bergen, de doelman die vorig jaar vaste keus in het eerste elftal was, maar wegens drukke werk zaamheden met meer beschik baar was. Althans, zo lagen de kaarten aan het begin van dit sei zoen. Een samenvatting van de brief van de persoonlijke 'sup portersclub' van Henk van Voor bergen: "Het is een lang verhaal. Ik vind het enorm vervelend dat het zo gelopen is. maar er zijn ge woon veel dingen misgegaan. Welke? Ik heb weinig zin om de vuile was buiten te hangen. Dat wil ik de club niet aandoen, want ik heb er lang genoeg met plezier gespeeld. Wel ben ik erg teleurge steld in Rijnsburgse Boys". De feiten. Henk van Voorber gen deelde de zaterdageer steklasser aan het eind van het vorige seizoen mee, dat hij door drukke werkzaamheden geen tijd meer kon vrijmaken voor trainen. Kurver bepaalde zijn keus voor de A-selectie derhalve op Ruud Spierings en Jan Blan- kenspoor. Drie maanden later stond Henk van Voorbergen ech ter weer op de stoep. Zijn in- werkperiode bij zijn nieuwe baas was voorbij en de Rijnsburgser had weer tijd voor zijn hobby. De Boys haalden de 'verloren zoon' met open armen binnen, want vooral in de lagere elftallen kampte de club met problemen. Maar voor optredens op beschei den niveau kwam Van Voorber gen niet, werd spoedig duidelijk. De doelman lonkte weer naar het eerste. "Ik vocht terug, maar van een terugkeer in het eerste kwam niets terecht", oordeelt van Voorbergen, die nog niet weet naar welke club hij verhuist. "Het wordt een vereniging uit de regio. Ik ben me nog aan hel oriënteren". Wij willen Henk (2) Het opstappen van Henk van Voorbergen heeft Bert Clavan. begeleider van het eerste elftal van Rijnsburgse Boys. op zijn beurt teleurgesteld. Hij en de doelman hadden tot voor kort een uitstekende relatie. "Wanneer Clavan niet bij Rijnsburgse Boys was geweest, dan had Van Voorbergen geen enkele wedstrijd in het eerste elf tal gespeeld beweert de Haagse Rijnsbur ger, al dertien jaar als bestuurlid verbonden aan de zaterdageer steklasser. "Ik i beu daarnaast elf seizoe nen in de begelexdingssfeer be trokken bij Rijnsburg. Nog nooit heeft er iemand met mij proble men gehad. Henk van Voorber gen is dus de eerste, maar ik durf te stellen dat we er alles aan ge daan hebben om die jongen hier te houden. Het doet me zeer, want ik zie Rijnsburgers met lede ogen vertrekken. Ik zou er minder moeite mee hebben gehad, wan neer het een 'buitenlander' be trof. Van Voorbergen heeft vaker in de put gezeten, maar ik heb 'm er altijd uitgehaald" Clavan, dit seizoen overigens voor het laatst "begelijder" (zo kwalificeert hij zijn bijbaantje) van één, oordeelt dat Van Voor bergen de problemen aan zich zelf heeft te wijten. "Hij stelde dat hij zich niet meer hoefde te bewijzen. Na één week trainen en drie maanden afwezigheid vroeg-ie al aan mij wanneer hij in het eerste kwam. Ik heb toen tegen hem gezegd dat zodra hij regelmatig kwam trai nen, ik mij voor hem sterk zou maken. Maar hij geloofde mij niet. Toen heb ik 'm gezegd dal het beter was dat we afscheid na- Van Voorbergen kwam niet meer opdagen tijdens de trainin gen, maar was wél aandachtig toeschouwer bij de wedstrijden van het eerste elftal. Clavan: "Henk stelde zichzelf voortdu rend in de picture. Na de 3-3 te gen Marken, de voor Spierings zo desastreus verlopen wedstrijd, belde hij ineens Ed Bos. de trai ner van het tweede elftal. Of hij kon komen trainen. Na de 4-1 ne derlaag tegen RCL deed-ie het zelfde. Toen kwam-ie ook daad werkelijk op de training. Daar na hebben we met hem gesproken en hem gevraagd wat-ie nou van plan was. Ik was. vanwege de verwikkelingen in het verleden, niet bij die bespreking. Ik ben er van overtuigd dat Van Voorber gen positief is benaderd, maar die goser bleef bij z'n standpunt dat-ie zich niet meer hoefde te be wijzen. Toen was het over en uit. na een gesprek van zeker twee Over de ontevreden suppor ters, die schriftelijk gewag ma ken van hun ongenoegen, kan Clavan zich nauwelijks meer druk maken. "Het zijn geen zeven suppor ters, het is er één. Ik weet wie het is. Hij heeft in de loop der jaren heel wat brieven gestuurd. Hij denkt dat-ie een echte supporter is, maar hij schaadt de club al leen maar met dat geschrijf' De scribent heeft in elk geval in één opzicht z'n zin gekregen. Jan Blankenspoor heeft Ruud Spierings uit het doel verdreven. Henk van Voorbergen zal hij el ders moeten bewonderen. Sikkeneurig Ze hadden er zo graag een gezel lig voetbalfeestje van willen ma ken, de keuzeheren van de tech nische commissie zaalvoetbal. Nog één overwinning had het Leids zaalteam nodig om zich Zuidhollands kampioen te noe men. Waarmee dan tevens kwali ficatie voor de strijd om de Ne derlandse titel zou worden afge dwongen. Het was de technische commissie er dus alles aan gele gen om de beste zaalvoetballers voor de confrontatie tegen Rot terdam op te trommelen. Pal voor het duel, afgelopen woensdagavond in de 3 Oktober- hal, werd de technische commis sie overspoeld door een bui af zeggingen. Vijf van de acht gese lecteerden waren niet in staat om te spelen. Uit alle hoeken en ga ten van de Leidse regio werden in allerijl spelers opgeroepen. De vervangers waren weliswaar van goede wil, maar een nederlaag (3-4) kon niet worden voorko men. Het was niet moeilijk te ra den wat er op dat moment door de gedachten van de keuzeheren schoot. Aan de lange gezichten viel op te maken dat het verlies een beetje zwaar op de maag lag. Dat de voetballers tamelijk laat met hun afschrijving waren geko men, kon er bij de technische commissie moeilijk in. Zaalvoet balinternational Hans van Leeu wen, vorige week met Oranje in Spanje, had bij zaalcoach Jan Schoen ruimschoots van te vo ren afgezegd. En met hem colle ga-internationals Mario Faber en Jeffrey Forree. "Dus ik begrijp die drukte niet zo erg", is Van Leeuwen verontwaar digd over de boosheid van de technische commissie. De UV- S'er: "Jan Schoen was vorige week bij het internationale zaalvoet baltoernooi in Spanje. Met hem spraken de spelers van Bax af. dat we de wedstrijd voor het Leids team zouden laten schieten. Normaal voel ik daar weinig voor. Wat mag blijken uit het aantal afschrijvingen, want niet één keer ben ik weggebleven. Maar Schoen zag dat we behoor lijk afgepeigerd waren. We zijn daar twaalf dagen in de weer ge weest. Ik had weinig puf meer. de andere jongens voelden zich ook niet topfit meer. In onderling overleg besloten we om een rust periode in te lassen. Dat Schoen dat laat bij de technische com missie heeft gemeld, is mijn zaak niet". KNVB-keuzeheer Oudshoorn is daags na de wedstrijd nog maar nauwelijks bekomen van de Leidse nederlaag. Hij zegt het niet met zoveel woorden, maar over de al dan niet terechte af schrijvingen van de zaalselectie is Oudshoorn een tikkeltje ver drietig: "Maar we moeten verder, dus slikken en vergeten maar die wedstrijd. Achteraf zeg ik: 'we hadden het anders moeten doen'. We hadden vooruit moeten den ken. De wedstrijd tegen Rotter dam had nooit op die datum ge speeld moeten worden in ver band met de trip van de interna tionals van Bax naar Spanje. Aan de andere kant had ik zoveel afschrijvingen niet verwacht. Vijf van de acht, onder wie niet de minsten". Vandaar het 'onweer' woens dagavond in de 3 Oktoberhal De kans is groot dat de gemoedstoe stand van de heren by de eerst volgende wedstrijd van het Leids team niet veel beter zal zijn, nu de competitieleider twee dagen na het duel tegen Dor drecht (16 maart) het inhaalduel Zwarte Wolf-Bax heeft ingelast. Oudshoorn: "Met dat soort geintjes hebben we dan te maken. Aangezien Fa ber en Van Leeuwen ook op het veld actief zijn, is het begrijpelijk dat er afschrijvingen zullzn vol gen. Zo blijven we natuurlijk be zig. Al ben ik van mening dat we in de Leidse afdeling voldoende kwaliteit hebben om een geheel ander team op te stellen. Voor waarde is dan we ruimschoots de tijd moeten hebben. Van de week hadden we dat dus niet, vanwege die late afschrijvingen" Vandaar die lange gezichten. "Als supporters van Rijnsburg se Boys vragen wij ons af wat er aan de hand is met onze eigen keeper Henk van Voorbergen. Hij zou vanwege zijn werk stoppen, maar later is hij teruggekomen en speelde wedstrijden in het tweede en derde elftal. Hij werd in de B-selectie ingedeeld. Waar om? Hij speelde de laatste tijd •heel erg goed, maar hij kreeg geen kans om terug te komen. Kurver heeft vertrouwen in de huidige keeper Spierings, ook al laat die er nog veel meer ballen door. Waar is de trainer dan mee bezig? Dat klopt niet. Wij vinden het heel erg jammer dat Van Voorbergen er niet meer is. Aan wie ligt dat? Eigen kweek mag worden opgesteld. Wij hopen dat Van Voorbergen terugkomt. Mis schien komt het er nog van". Het zevental kan worden ge rustgesteld. De kans dat Henk van Voorbergen terugkomt is groot, maar dan niet bij Rijns burgse Boys. De 25-doelman heeft besloten om de club, waar hij als junior begon, met onmid- delijke ingang te verlaten. Een beslissing die om uitleg van de betrokkende zelf schreeuwt: NEW DELHI (ANP) - Buikloop en gauwdieven hebben toegeslagen bij de Nederlandse damesploeg in New Delhi. Alle speelsters, en een enkele speler, klaagden op de der de dag van de wereldkampioen schappen tafeltennis over maag krampen, en het verlies van dollars of t-shirts. Ondanks de irritaties werd het eerste duel uit de tweede ronde van het landentoernooi in winst omgezet. West-Duitsland. zonder de zieke Olga Nemes, werd gistermiddag in hoog tempo vak bekwaam opgerold: 3-0. Na zes dagen zijn de Nederland se speelsters het toernooileven in de Indiase hoofdstad meer dan zat. De voedselproblemen en diefstal len ergeren de ploeg mateloos. „We hebben al een week geen vlees meer gegeten", mopperde Vriese- koop. De speelsters volgen de adviezen van Peter van Schie. De fysiothera peut is bij gebrek aan een arts de aangewezen man om de ploeg te vrijwaren voor buikloop-infectie Alle voedsel op tafel wordt eerst door hem besnuffeld voordat er ook maar naar mag worden geke ken. Rauw vlees is taboe, vis en kip EINDHOVEN (GPD) - Ruud Gullit heeft gisteren vergeefs geprobeerd zijn contract met PSV aan het einde van dit sei zoen ongedaan te maken. Als re den gaf hij op dat hij nadien voor AC Milan wil gaan spelen. De landskampioen weigert aan het verzoek te voldoen en houdt zijn aanvoerder formeel aan de overeenkomst die vier maanden geleden werd ver lengd tot medio 1990. Gullit gaat zich nu beraden welke stappen hij kan onderne men om het contract met PSV alsnog ontbonden te krijgen. ook vrijwel, wegens het gevaar voor besmetting. Het dagelijkse eetpatroon ziet er daardoor eento nig uit: rijst, rijst en nog eens rijst. „Best lekker", geeft Mirjam Klop penburg toe, „Maar na een week wil je wel eens een stuk vlees". De eenzijdigheid wordt enigszins ge compenseerd door de lekkernijen, die uit Nederland zijn meegeno men: kaas, crackers en chocola. Maar die voorraden slinken snel. „We zijn pas een paar dagen bezig en we moeten nog tien dagen", keek Kloppenburg zorgelijk voor uit. „Dat redden we nooit. Dat wordt volgende week vasten". De voedselproblemen worden niet alleen door de Nederlandse ploeg ervaren. Alle Europese deel nemers hebben een of meer zieken door buikloop. Bij de Engelsen bleef top 12 winnaar Douglas de eerste dagen in bed en de Francai- se Brigitte Thiriet heeft nog geen wedstrijd kunnen spelen. Ondanks de strakke discipline werden de meeste oranje-leden het slachtoffer van buikloop. Paul Hal- dan begon er mee, Gerdie Keen sloot voorlopig de rij. Mirjam Klop penburg en Bettine Vriesekoop waren er het ergst aan toe. Zij moe ten zich onderwepen aan een streng dieet. Ook José Bakker en Emily Noor zagen grauw van ellende, al had dat bij de laatste ook te maken met de verdwijning van 50 dollar. Op de kamer van Vriesekoop zijn eveneens gauwdieven aan het werk geweest. De kampioene mis te een stapeltje Indiase bankbiljet ten en een paar t-shirts. De prestaties leden niet onder de verslapping en diefstal. Tegen West-Duitsland bleven Vriesekoop en Kloppenburg prima op de been Vooral Kloppenburg boezemde respect in met haar fraaie overwin ning op Katja Nolten," de 17-jarige hoop van de Bondsrepubliek: 21- 18 (na 13-17) en 21-6. De Rus'Sapega (7) slaat toe. Avi- tal Selinger en Ron Boudrie van Martinus zijn kansloos met hun blok. (foto ANP) DEN BOSCH (GPD) - Martinus werd door Europa Cup-houder CSKA Moskou wel erg hard met de neus op de feiten gedrukt. Coach Arie Selinger had, voordat er nog een bal was geslagen, al sceptisch gereageerd op het heersende opti misme dat Martinus tijdens Euro pa-Cupfinales tot verrassingen in staat zou zijn. Maar dat de Amstel veense volleyballers de Russen in Den Bosch zo weinig tegenstand (3-0 in iets meer dan een uur via 15-3, 15-7 en 15-9) zouden bieden, had ook hij niet verwacht. De wed strijd van gisteravond maakte in elk geval duidelijk, dat de weg naar de wereldtop voor Martinus nog erg lang is. „Opnieuw is bevestigd dat we veel meer van dit soort wedstrijden moeten spelen, willen we ooit aan sluiting krijgen bij de echte top. Met wedstrijden tegen zwakke teams schiet je echt niets op", al dus Selinger, die zijn ploeg vooral in de eerste twee sets de gekste fouten zag maken. „Het team was er niet. Ik weet niet waar dan wel. maar niet op de speelvloer", karak teriseerde hij het nerveuze optre den van zijn spelers. Want nerveus waren de spelers van Martinus. „De druk bij.zo'n eerste wedstrijd is altijd groot, maar ik weet met waar dit nerveu ze gedoe aan lag. Ik heb geen extra druk op mijn spelers uitgeoefend. Maar je kunt CSKA niet vergelij ken met vorig jaar, toen we in Par ma nog wel goed tegenstand bo den. „Toen speelden we tegen CSKA en nu tegen het Russisch nationale team. Vorig jaar was bijvoorbeeld een Antonov er niet bij. Dat scheelt wel even. Ik heb trouwens bewust gekozen voor een openingswed strijd tegen de Russen. Je kunt in een toernooi groeien. Daar gok ik op". In de beginfase van de wedstrijd werd al snel duidelijk dat CSKA Moskou de wedstrijd niet als een verplicht nummer beschouwde Trainer-coach Yuri Loktev. die niet echt tevreden was over het op treden van zijn team, had op veel meer tegenstand gerekend „Vorig jaar in Italië was het voor ons veel moeilijker. Ik had Martinus een jaar niet zien spelen, maar het viel me nu tegen. Ik had niet verwacht, dat het zo snel zou gaan". De eerste twee sets waren een formaliteit, die binnen 25 minuten was afgedaan. Vooral dor de veel scorende linkshandige Yaroslav Antonov. het Russische talent, dat de opvolger moet worden van re cordinternational Alexander Sa Pas in de derde set liet Martinus af en toe zijn ware gezicht zien: Bij 6-2 was de Russische coach Loktev genoodzaakt zijn eerste en enige ti me out van de wedstrijd aan te vra gen. Tot 7-3 was er hoop op s^t- winst. Vijf minuten later bij 8-11, na een Russische demarrage, was die hoop alweer vervlogen. Voor Martinus eindigde de wedstrijd zo als die begon: zwak. „Op dit niveau is het vijftig pro cent fysiek, vijftig procent men taal. Mentaal zat het vanavond niet goed. Dat komt pas echt voor el kaar als je twintig keer tegen dit team kan spelen, of twaalf keer te gen China of twaalf keer tegen Amerika. Dan haal je misschien over twee of drie jaar dit niveau Een andere weg is er echt niet", be nadrukte Selinger die vanavond met zijn spelers een nieuwe kracht toer wacht. Want ook CSKA Sofia maakte, ondanks de met 2-3 verlo ren wedstrijd tegen net verrassend sterke Panini Modena een goede indruk. zoekt met diploma N.S.F. en geldige licentie. Seizoen 87/88. Op zondag bij wedstrijden eerste en tweede elftal. Op dinsdag- en donderdagavond aanwezig tijdens de training A en B selectie senioren Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aan P. G.J Wijnen, secretaris Bernard Zweersstr. 5 2324 VE Leiden. Vriesekoop had daarna weinig moeite tegen de 24-jarige, op dit ni veau debuterende, Margit Frei berg, de stand naar 2-0 te tillen. De Westduitse ploeg was gehandicapt door het ontbreken van Olga Ne mes. De tot Westduitse genaturali seerde Roemeense bleef in Saar- brücken achter met een aandoe ning aan de schildklier. Haar vervangster Nicole Dekein is een Belgische, die nog nooit voet heeft gezet op Vlaamse of Waalse bodem. Haar vader is een Belg, haar moedere een Duitse. Haar spel hing er tussen in. Nemes kon zij in de dubbel niet doen vergeten. Na het duel werden de discussies geopend over de strategie voor de kwartfinales. Indien de ploeg van morgen van het lastige Hongkong wint, staat men morgenmiddag in de kwart-eindstrijd. De vraag is echter wie dan de tegenstander zal worden Bij winst van de poule wacht in de kwartfinales Zuid-Ko- rea of Hongarije en daarna eventu eel China in de halve eindstrijd. De tweede plaats koppelt de ploeg in de kwartfinmales aan Noord-Ko- rea, twee jaar geleden in Gothen burg verliezend finalist Geen gemakkelijke tegenstander natuurlijk, maar het voordeel blijft dat China daarna vermeden wordt. Kloppenburg was aanvankelijk heel gedecideerd en zei: „Het beste is tweede te worden". Even later deinsde ze voor haar woorden te rug. „Eerst van Hong kong win nen. Dan rekenen, rekenen en na rekenen en dan zien we wel tegen de Sowjetunie. Misschien willen die ook wel tweede worden". Uitslagen tweede ronde vrouwen: Poule A: China-Polen 3-0, Japan-Frank rijk 3-2. Poule B: Tsjecho-Slowakije-Fngeland 3- 0, Joegoslaviê-Noord-Korea 3-2. Poule C: Hongarije-Zweden 3-0, Zuid-Ko- rea-Taiwan 3-2. Poule D: Nederland-\Vest-L>uitsland 3-0, Sowjetunie-Hong Kong 3-2. Rob Turk pept mannenteam op NEW DEHLI (ANP) - De Neder landse mannenploeg heeft op het WK tafeltennis de bittere neder laag tegen Tsjecho-Slowakye enigszins weggespoeld door Wales met 5-1 te verslaan. Het was de eer ste wedstrijd in groep E van de troostronde, waarin wordt gestre den om de bezetting van de 17e tot en met 32e plaats. Coach Jan Vlieg had Paul Hal- dan buiten de ploeg gelaten. Hij werd vervangen door Rob Turk. De speler van Avanti Hazerswoude maakte zich waar met twee over winningen. Ook Henk van Spanje bleef ongeslagen. Het enige min punt kwam op naam van Ron van Spanje, die verrassend verloor van Mark Thomas. Vandaag speelt Oranje tegen Denemarken, mor gen tegen de Schotten.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15