'Live' wedden buiten koersbaan nu officieel Ploeg Post domineert Vredesconferentie Midden-Oosten weer op de tocht Staking voor atv ziekenfonds Hermans etappewinnaar in Valencia ARC en AFC in evenwicht Proces tegen Masson (ABP) vrijwel afgerond Meer vrouwen bij Philips Sowjet-top in ons land PAGINA 18 SPORT WOENSDAG 18 FEBRUARI 1987 SCHEVENINGEN (GPD) - Dooi de eerste officiële 'live-wedden schap' buiten de baan af te sluiten, heeft Gerrit Braks, minister van landbouw en visserij, gistermiddag in Scheveningen voor een tweede mijlpaal gezorgd binnen de vader landse draf- en rensport. Nadat hij in april van het vorig jaar de Engel se firma Ladbroke toestemming had gegeven als enige in Neder land het wedden op paardekoersen te organiseren, betekende de sym bolische daad van de bewindsman in het hagelnieuwe Scheveningse wedkantoor wederom een belang rijke ontwikkeling voor de toe komst. Immers, bij acht van de tien na tionale wedkantoren is het nu mo gelijk dat gokkers net als het koerspubliek tot twee minuten voor het begin van een wedstrijd geld mogen inzetten, verslag rechtstreeks via luidspre kers kunnen volgen en onmiddel lijk na het bekend worden van de cotes (de wedkoers) hun eventuele winst krijgen uitbetaald. Braks, die via een directe telefoonlijn kort werd geïnterviewd door de op de baan van Hilversum aanwezige Hans Eysvogel en ook de overige wedkantoren toesprak, benadruk te dat "het hoog tijd werd voor een op moderne leest geschoeid wed- systeem". Te meer omdat recent onderzoek volgens de minister heeft aange toond dat "de Nederlander over het algemeen teleurstellend weinig belangstelling heeft voor dergelij ke spelvormen. Ik hoop dat Lad broke toch een basis kan leggen voor een welvarende draf- en ren sport". Het Britse concern is daar stellig van overtuigd. Dat blijkt al leen al uit een opmerking van mar- keting-directeur Fred Erdtsieck, gevraagd naar de kans dat Ladbro ke voortijdig afhaakt. Er is in prin cipe een contract getekend voor twintig jaar, maar in '89 geldt een (eenmalige) opzegtermijn. "Het is uitgesloten dat Ladbroke daarvan gebruik maakt. We zijn zeer tevreden en gaan zeker door", aldus Erdtsieck. De (commerciële) onderneming heeft inmiddels dan ook al miljoenen guldens geinves- teerd. met name in het automatise ringsproces dat nog in een soort tussenfase verkeert. Het is de be doeling dat het aantal wedkanto ren met 'live-spel' nog dit jaar op 45 wordt gebracht. Over vijfjaar staan er ongeveer 250 van dergelijke eta blissementen gepland. Het is overi gens de bedoeling dat ook grote buitenlandse koersen (Grand Na tional) bij de wedmogelijkheden worden betrokken. "Wedden op paarden moet een vorm van vrije-tijdsbesteding wor den", meende Fred de Boer, com mercieel directeur van Ladbroke. "Net als naar een bar of een bio scoop gaan. We bieden spel en spanning in een gezellige ambian ce en het publiek hpeft nergens op te wachten, men maakt alles direct mee. Ik ben er dan ook van over tuigd dat het W5-spel aan het eind van dit jaar een omzet zal hebben van meer dan twee ton". BEZIERS (AFP) - Eric Vanderaer- den hielp gisteren de ploeg van Pe ter Post aan de vierde achtereen volgende etappezege in de Ronde van de Middellandse Zee. Net als zondag en maandag, met Eddy Planckaert als triomfator, eindigde de 105 kilometer lange etappe van Montpellier naar Beziers in een massasprint. Vanderaerdeh zette de sprint van ver in en hield zijn landgenoten Frank Verleyen en Etienne de Wil de nog net van zich af. De plaatsen een tot en met zes plaatsen waren voor Belgen, Jos Lammertink was op de zevende plaats de eerste Ne derlander. De Belg Eric van Lanc- ker, eveneens van Post, bleef leider in de algemene rangschikking. Het zag er overigens niet naar uit dat de vierde etappe in een massa sprint zou eindigen. Direct na de start demarreerde de Belg Bruno Geuens. Hij kreeg na enige tijd ver sterking van de Spanjaard Alberto Leanizbarrutia. Het tweetal liep vijf minuten uit. De vlucht leek succes te hebben. Op de brede boulevards langs de zee bij Beziers had de wind vrij spel en kwam het peloton toch snel naderbij. In Be ziers werden de Belg en de Bask ingelopen, waarna Vanderaerden op zijn tweede zege dit seizoen af ging. De Ronde van de Middellandse Zee wordt vandaag besloten met een rit in lijn over 77 kilometer van Beziers naar Port Bacares en een een individuele tijdrit over 31 kilo meter van Port Bacares naar Arge- les-sur-Mer. Algemeen klassement: 1. Eric van Lancker (Bel) 15 30.38. 2. Robert Millar (Sch) op 8 sec.. 3. Tony Rominger (Zwi) op 12 sec 4 Teun van Vliet (Ned) op 38 sec., 5. Mare ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC heeft gisteravond in een oefen wedstrijd met 2-2 gelijkgespeeld tegen AFC. De Alphense eersteklas ser keek bij rust tegen een 1-0 achterstand aan. Na de hervatting scoorde Nico Oosterlee twee keer voor de Racing. Diens broer Riny Oosterlee maakte na een langdurige afwezigheid vanwege een knie blessure zijn rentree. Het eredivisieduel Roda JC - FC Utrecht, dat voor vandaag stond vastgesteld, is afgelast. Het terrein van voetbalstadion Kaalheide in Kerkrade werd gisteren al onbespeelbaar verklaard, aldus een mede deling van de KNVB. Een nieuwe datum voor het duel is nog niet gevonden. Johnny Oude Wesselink heeft besloten te stoppen met betaald voetbal. Hij was dit seizoen voorstopper van Heracles. Oude Wesse link raakte aan de sukkel met een knieblessure. Hij verwierf bekend heid als jarenlange vaste centrale verdediger van Go Ahead Eagles. Het is de bedoeling dat hij naar deze club terugkeert en een taak krijgt in de technische begeleiding. Sergeant (Bel) op 43 sec 6. Pascal Lance (Fra) op 45 sec.. 7. Gerrit Solleveld (Ned) op 52 sec.. 8. Daniel Wvder (Zwi) op 1.07. 9. Francesco Moser (Ita) op 1.12, 10. Frans Maassen (Ned) op 1.50. Ronde van Valencia Matthieu Hermans won gisteren de eerste etappe van de Ronde van Valencia. De Brabander was de snelste sprinter van een vallend pe loton. De Belg Jean-Luc Vanden- broucke, maandag winnaar van de proloog-tijdrit, bleef in het bezit van de leiderstrui. De eerste etappe, over 180 kilo meter van Benidorm naar Elche, werd onder erbarmelijke weersom standigheden verreden. De zon werd verdreven door regen, wind. hagel en mist. De toeristische we gen in het achterland van de Costa Blanca waren spiegelglad. Op de dag dat de neo-prof Vicente Mata in het ziekenhuis aan zijn zondag opgelopen verwondingen be zweek, deed zich de ene na de an dere valpartij voor. Gerard Veld- scholten lag kort na de start al op het asfalt. Hij kreeg nooit meer aansluiting met het peloton. De Colombiaan Alirio Chizabas zette na 67 kilometer, toen kort achter elkaar drie bergen beklom men moesten worden, een solo in, die over alle toppen maar niet tot de eindstreep reikte. Zijn maxima le voorsprong bedroeg tweeëneen- halve minuut. De etappe draaide, na twee demarrages van Hermans, uit op een massa-aankomst. De sprint had meer weg van een stee plechase. Een kilometer voor het einde vielen twaalf renners over el- TWEEDE KOERS. 2000 m: 1. Beaty Pitt (P Zandt) 2.44.7 - 1.22.4, 2. Afrodite, 3. Zenim Neyenrode. Toto; winnend: f. 3.10, plaats: f. 1.30, f. 2.00, f. 2.50, koppel: f. 8.50, trio; f 186.40. DERDE KOERS. 2000 m. 1. Anktatranss R. (T. Smeding) 2.43.6 - 1.21.8, 2. Ali< VIERDE KOERS. 2000 m: 1. Zeewind (G. van Eykelenborg) 2.41.8 - 1.20.9, 2. Walter Rodney. 3. Zanta Catarina. Toto: winnend: f. 3.20, plaats: f. 1.60, f 1.80, f. 1.10, koppel: f. 31.70, trio: f. 201.70. Niet gestart: Yanita i Ys Windspiel. koppel: f. 12.40. trio" t'. 166.30. ZESDE KOERS, 2440 m: 1. Zita W. (R. Pools) 3.19.1 - 1 21.6. 2. Zefar Berkum. 3. Wodjek Toto: winnend: f. 7.50, plaats: f. Suorsa) 634,1 punten, 2. Noorwegen (Eid- hammer, Stjernen. Fidjestoel en Opaas) 598,0.3. Oostenrijk (Vettori, Schallert, Neu- WK noordse nummers 1. Zweden (Oestlund. Svan, Wassberg en Mogren) 1.38.04,6. 2. Sovjetunie (Batjoek. Smirnov, Devaiatiarov en Sakhov) 1.38.30,9, 3. Noorwegen (Aunli, Ulvang, Mikkelsplass en Langli) 1.38.48,2. 4. Tsje- a-Slowakije 1.39.55,3 2.10, 2.00, f. 4 30, koppel: f. 21.40, 1 559.10. ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Yorky (C. Goes) 2.39.1 - 1.19.6, 2. Waltz Melodie, 3. Yno Wiclinga. Toto: winnend' f 3.30, plaats: f. 2.10, f. 2.10, f. 1.60. koppel: f. 8.50. trio: f. 53.90. Niet gestart: Veritas S. ACHTSTE KOERS, 2000 m: 1. Zonne straaltje (C. Kamminga) 2.37.8 - 1.18.9. 2. Wojo M„ 3. Wevento. Toto: winnend: f. 4.80. plaats: f. 1.20. f. 1.70. f. 1.40, koppel: f. 6.60. trio: f. 50.80. Niet gestart: Valar du Bois. NEGENDE KOERS, 2440 m: 1. Vip D. (G. van Eykelenborg) 3.19.5 - 1.21.8, 2. Vanka Pride, 3. Zorro Hollyrood. Toto: winnend: f. 2.90, plaats: f. 1.00, f. 1.20, f. 1.10, koppel: f. 8.20, trio: f. 34.20. TIENDE KOERS. 2440 m: 1. Zeb van de Lente (G. van Eykelenborg) 3.17.0 - 1.20.7, 2. Yiane Spencer, 3. Zelfbewust. Toto: win- Eric Vanderaerden zorgt voor de inerde zege t Ronde van de Middellandse Zee. de ploeg Post in de kaar. Hierbij waren de Nederlan ders Rooks, Theunisse en Beuker. Hermans was op dat moment al vooruit gesprint op weg naar de dagprijs. Hij versloeg zijn landge noot Ruiz-Cabestany en de Belg Verschuere. Voor Hermans betekende dit een toevalszege. Hij zou aanvankelijk niet starten in de Ronde van Valen cia. Omdat de organisatoren op het laatste moment besloten ploegen van tien renners, in plaats van ne gen, toe te laten, haalde hij toch zijn rugnummer af. Algemeen klassement: 1. Jean-Luc vai Luc Suykerbuyk (Ned) op 21 sec 7 Maria no Alonso (Spa) op 23 sec.. 8. Peter Ste :-n (Ned) op 24 sec.. 9. Leo Wellens (Ned) op 1.02,41. Jörg Muller (Zwi) op 1.03, 48. Pedro Delgado (Spa) op 1.12, 76. Kené Beuker (Ned) op 1.18, 88. Gert-Jan Theu nisse (Ned) op 2.47, 89. Johan Lammerts (Ned) op 3.53, 96. Wim Arras (Bel) op 7.31. 107. Gerard Veldscholten (Ned) op 36.35. het land: f les (GBr) - Gert Ligterink (Ned) 1-0. Stand: 1. Ree 2 - l'/2. 2. Van der Wiel 1-1,3. Miles en Smejkal 2 - 1, 5. Lobron 1 - V2, 6. Ligte rink 2 - 0. Penningmeester honkbal stapt op HAARLEM (GPD) - Het financieel debacle van het wereldkampioen schap honkbal heeft zijn eerste 'vrijwillige' slachtoffer geëist. Pen ningmeester Dries de Zwaan heeft zijn mede-bestuurders laten weten dat hij onder geen enkele voor waarde terugkeert in het hoogste college van de honk- en softbal- bond. De Zwaan zal de lopende za ken (het bezoeken van rayonverga deringen en het opstellen van het financieel jaarverslag) afwikkelen. Op de bondsraadvergadering van 14 maart in Utrecht zwaait hij offi cieel af. Jeugd Engeland eerste geplaatst bij EK-squash WARMOND - Bij Dekker War mond begint morgen de strijd om de Europese Jeugdkampioen schappen Squash. Zeventien lan den nemen deel aan de kampioen schappen: Engeland, de regerend kampioen, Zweden, Schotland, Nederland, West-Duitsland, Zwit serland, Finland, Israël, Ierland, Wales, Denemarken, Noorwegen, Frankrijk, België, Oostenrijk, Cy prus en Italië. De plaatsing is als volgt: Engeland, Zweden, Schot land en Nederland. Nederland komt als no 4 in de groep met Frankrijk, West-Duits land en Noorwegen. Verwacht 1 wordt dat de Nederlandse ploeg zal winnen van Frankrijk en Noorwe gen maar dat West-Duitsland een zware noot te kraken zal geven. De Nederlandse ploeg, die al enkele malen in Warmond heeft getraind 'o.l.v. bondscoach Barry Whitlook uit Nieuw-Zeeland, bestaat uit Hu- gueline van Hoorn, die op de natio nale kampioenschappen de vierde plaats haalde in het hoofdtoernooi, Stefan van Bolderik en André van Alten met als reserve Rolf Willem- sen. De leeftijdsgrens voor deelna me aan de kampioenschappen is gesteld op 19 jaar. De Europese kampioen Engê- land zal naar de algemene ver wachting niet worden onttroond. Het team bestaat uit full-professio nals, nl. Del Harris, Paul Gregory en Susan Wright. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit: Do., 20 u., Groep A: Cyprus, En geland, Israël, Italië en Ierland. Vrijdag, 11.00 u., Groep D, B en C en de resterende wedstrijden van groep A. Zaterdag, 10 u., Groep D, B en C, resterende wedstrijden. Za terdag, 14 u, Play-Offs, winnaar groep D-winnaar groep A (Enge- land-Nederland?), winnaar groep C-winnaar groep B (Zweden- Schotland?). West-Duitsland, die mogelijk Nederland uit de halve fi nale houdt eindigde bij het laatste kampioenschap in Oslo op de vijf de plaats. WASHINGTON (AP) - De Israëli- sche premier Sjamir en zijn minis ter van buitenlandse zaken Peres zijn het oneens over de organisatie van een internationale vredescon ferentie voor het Midden-Oosten. Na een onderhoud met de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken Shultz in Washington wees Sjamir de eis van verschillende Arabische landen dat de Sowjet- Unie aan zo'n conferentie meedoet, categorisch van de hand. Peres daarentegen stelde dat zijn land de kans op zo'n conferentie niet zo snel moeten vergooien. Sjamir, die tijdens zijn opmer kingen werd geflankeerd door Shultz, zei dat een dergelijke con ferentie 'de vrede niet zal dienen' Het idee voor een conferentie is af komstig van Shultz. De Ameri kaanse regering is veel gelegen aan hervatting van de vredesbespre- Bondsraad FNV dreigt met een looneis UTRECHT (ANP) - De Bondsraad van de Bouw- en Houtbond FNV heeft de werkgevers gisteren met een looneis gedreigd. Als de werk gevers niet volledig tegemoet ko men aan het verkorten van de ge middelde arbeidsduur tot in ieder geval 37 uur per week, kunnen ze rekenen op de eis om de garantie lonen extra te verhogen. De bouw bond heeft al een verhoging van het garantieloon met twee procent gevraagd. De werkgevers zijn volgens de laatste officiële berichten nog steeds niet bereid verder te gaan dat de huidige vijf procent atv. De bondsraad heeft gisteren zijn af keuring uitgesproken over de op stelling van de bouwwerkgevers. De cao-onderhandelingen raakten eind januari in een impasse. kingen in het Midden-Oosten. De Arabische landen staan echter op deelname van de Russen, en dat is voor Shamir onaanvaardbaar. Eerst moet de Sowjet-Unie de di plomatieke betrekkingen met zijn land maar herstellen, zei hij. Hij verdedigde ook het beleid van zijn regering om gematigde elementen in Iran te steunen. Hij noemde Iran 'één van de gevaar lijkste landen ter wereld', maar voegde daaraan toe dat 'al het mo gelijke' gedaan moet worden om de situatie daar te veranderen'. Volgens Shultz zijn bij het onder houd de Amerikaanse wapenle veranties aan Iran en de Israëlische betrokkenheid daarbij 'zeer, zeer kort' ter sprake geweest. Eerder op de dag had een voor aanstaande Amerikaanse rege ringsfunctionaris die onbekend wenste te blijven gezegd dat presi dent Reagan en zijn medewerkers de Iraanse kwestie zoveel mogelijk buiten de aandacht willen houden. Het bezoek van Sjamir, dat drie da gen zal duren, is volgens hem be doeld onl te spreken over de vre- deskansen voor het Midden-Oos ten, en de 'Russische dreiging' in het gebied. In Jeruzalem zei minister van buitenlandse zaken Peres gisteren dat Israël en de Verenigde Staten de kans op vredesbesprekingen in het Midden-Oosten wellicht ver knallen door hun categorische af wijzing van deelname van de Rus sen. "Het is geen goede zaak de kip te slachten die misschien in de toe komst een ei zal leggen," zei Peres. Hij wil wel de eis voor deelname aan de conferentie overeind hou den dat de Sowjet-Unie de diplo matieke banden met Israël herstelt en de beperkingen aan de joodse emigratie opheft. Overigens heeft Israël 'geen wezenlijke aanwijzin gen' dat dat laatste gebeurt. "Wij zien enkele gebaren, maar hebben hier geen duidelijk beleid voor ons", aldus de bewindsman. Rook stijgt op in het centrum van Khan Yoenis in de door Israël be zette Gazastrook, gisteren voor de negende achteenvolgende gedemonstreerd werd tegen deze bezetting. Israëli sche veiligheids troepen traden opnieuw hard op tegen de demon strerende Pale stijnse jongeren. Hierbij werd een zestienjarig meis je door de politie in het been ge schoten. (foto AP) VNZ weigert opnieuw invoering 36-urige werkweek AMSTERDAM (ANP) - Het perso neel van het Ziekenfonds Amster dam en Omgeving (ZAO) heeft gis teren een werkonderbreking van twee uur gehouden om de eis voor een 36-urige werkweek (thans 37,5 uur) kracht bij te zetten. Die ar beidstijdverkorting is eerder over eengekomen, maar de Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen (VNZ) wil die afspraken niet nako men. Het personeel is daarover verbolgen omdat voor die 36-urige werkweek per 1 april al 3,5 procent loon is ingeleverd. Ook in de bud gettering van het ZAO is al reke ning gehouden met deze atv. Volgens de VNZ moeten de zie kenfondsen in het kader van de be zuinigingen 40 miljoen gulden moeten inleveren en is er daardoor geen geld meer voor herbezetting. De rechter heeft na een conflict tussen VNZ en de bonden bepaald dat de partijen eerst maar weer om de tafel moeten gaan zitten. Gister middag werd in Zeist gepraat, maar zonder resultaat. De Dienstenbond FNV gaat nu zijn leden bij verschillende zieken fondsen tot staking oproepen om de directies tot invoering van de 36-urige werkweek te dwingen. Na de hernieuwde weigering van de VNZ is voor de bond het moment aangebroken om de stakingskas open te stellen, aldus gisteren be stuurder Steyaert. De eerste actie is vandaag voor zien bij het Ziekenfonds Amster dam en Omstreken (ZAO), al was nog niet zeker of deze ook zou doorgaan. De overige bonden doen niet aan acties mee. De Unie BLHP (middenkader) sluit overleg met af zonderlijke fondsen niet uit maar wil eerst inzicht hebben in de fi nanciële noodzaak om op de atv- afspraak terug te komen. Uit de be heerskosten over 1984 en 1985 blijkt volgens bestuurder Van der Loos dat de meeste ziekenfondsen een overschot hadden. De bond is bereid de invoering van de 36-urige werkweek tot juni uit te stellen omdat de cijfers over 1986 pas in mei beschikbaar zijn. Desnoods wil de Unie de cijfers via de rechter afdwingen. NIJMEGEN (ANP) - Philips in Nij megen, een snel groeiend high- techbedrijf waar inmiddels bijna 3.000 mensen werken, wil meer vrouwen in dienst nemen. Via een aantal maatregelen, zoals gerichte werving, omscholing, informatie verschaffing in het onderwijs, kin deropvang en aanpassing van de organisatie wil de directie het werken voor vrouwen aantrekke lijker maken en een evenwichtiger personeelsbestand opbouwen. Bij het bedrijf werken, nu slechts 147 vrouwen. Tot voor kort konden nauwelijks bij Philips-Nijmegen terecht wegens een wettelijk ver bod op nachtarbeid voor vrouwen. Dat verbod is inmiddels opgehe ven, waardoor de mogelijkheden om vrouwen in dienst te nemen aanzienlijk worden vergroot. MAASTRICHT (ANP) - Het sle pende proces tegen mr. Masson, de geschorste directeur beleggingen van het ABP en hoofdverdachte in de ABP-affaire, is bijna afgelopen. Na dertig zittingsdagen verdeeld over drie maanden sloot de Maas trichtse rechtbank gisteren het 50.000 bladzijden tellende dossier af. Hieruit moet volgens de officier het bewijs komen dat Masson schuldig is aan het aannemen van steekpenningen en het plegen van valsheid in geschrifte. Masson die zich steeds met hand en tand heeft verzet tégen de ver volging en de beschuldigingen bleek duidelijk opgelucht dat aan de behandeling van het dossier een einde is gekomen. Op 10 maart zal rechtbankpresident Wortmann een overzichtje geven van de behandel de feiten. Diezelfde dag nog krijgt officier van justitie Laumen de ge legenheid zijn verdenkingen tegen Masson hard te maken. Volgens de officier van justitie zou Masson in strijd met zijn ambtsplicht tonnen steekpennin gen hebben aangenomen bij onroe- rend-goedtransacties tussen bouw bedrijven en het ABP. De Centrale Beleggingsraad van het ABP zou daarbij door Masson op zijn minst onvolledig zijn voorgelicht. Masson en zijn zakenvriend ir. J. van Zon zijn de hoofdverdachten in wat wel wordt genoemd de' „ABP affaire 1". Dit in tegenstel ling tot de tweede affaire rond on regelmatigheden met verstrekte woningsubsidies, waarbij het ABP gezelschap kreeg van andere be leggers. De rechtbank in Maastricht be handelde gisteren alleen nog wat kleine punten uit het dossier. Daar bij speelde een deel van de twee duizend afgeluisterde telefoonge sprekken in huize Masson in het kader van een gerechtelijk vooron derzoek de hoofdrol. Vijf van die gesprekken werden zelfs „live" in de rechtszaal ten gehore gebracht om onduidelijkheden in de later uitgewerkte tekst uit de weg te rui men. Masson zei gisteren dat hij in 1984 heel goed wist dat zijn tele foon door justitie en politie werd afgeluisterd. Reden waarom hij vanuit een telefooncel dichtbij zijn huis ging bellen naar de beheerder van zijn brievenbusmaatschappij Wilford op Jersey. Maar ook die op de gok door politie en justitie geko zen telefooncel werd afgetapt. Nieuwe gegevens leverde het be luisteren van de gesprekken overi gens niet op. Ook de behandeling van de per soonsgegevens van Masson bracht niets schokkends naar voren. Er was nooit een reclasseringsrapport gemaakt, wat gebruikelijk is bij een ontkennende verdachte. Ook bleek de voormalige ABP-functio-» naris geen strafblad te hebben. Verwacht wordt dat na de uit spraak in zijn zaak de rechtbank verder zal gaan met de zaak tegen Van Zon. Daarna zullen nog diver se andere verdachten en bedrijven zich voor de Maastrichtse recht bank moeten verantwoorden op verdenking van het aannemen van steekpenningen en het plegen van valsheid in geschrifte. Stemming over verdrag 'uitgesteld DEN HAAG (ANP) - De stemming in de Tweede Kamer over de goed keuring van het met de Bondsre publiek gesloten Eems-Dollardver- drag is met een week uitgesteld. Hiertoe werd besloten om de Ka mer de gelegenheid te geven voor overleg binnen de fracties. Aanleiding tot het uitstel vormde het verzoek van de GPV-er Schut te. Hij had vorige week aangedron gen op nieuw overleg met de West- duitse instanties. Nederlandse be langhebbenden zouden volgens Schutte toegang moeten krijgen tot het Westduitse rechtsstelsel. DEN HAAG (GPD) - Sowjet-pre- mier Ryzkov en minister van bui tenlandse zaken Sjevardnadze zul len een bezoek aan Nederland brengen. Over de precieze data is nog diplomatiek overleg gaande, maar de Nederlandse regering geeft de voorkeur aan een bezoek dit nqjaar. Het is voor het eerst dat een der gelijk hoge Sowj et-delegatie naar Nederland afreist. Begin jaren zes tig bezocht de toenmalige minister van buitenlandse zaken Gromiko (thans president) Nederland. In no vember 1985 nodigden de Sowjets premier Lubbers en minister Van den Broek (buitenlandse zaken) uit, onder voorwaarde dat een be sluit tot plaatsing van kruisraket ten zou worden uitgesteld.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18