Tm KNSB geeft geld terug Goede start tafeltennisteams 'Voetbalbond wil jeugd prikkelen 'Wij gooien niet met modder' Wielrennen eist slachtoffer Blochin naar Ujpest Dosza Britse voetbaltrips onder meer toezicht Roeiploeg naar Spanje Russen niet blij met 'Gorbatsjov' WOENSDAG 18 FEBRUARI 1987 SPORT PAGINA 17 AMERSFOORT (ANP) - Bij het or ganisatiecomité van de wereldtitel strijd schaatsen zijn, aldus een me- bij de besprekingen rond het toer nooi om het wereldkampioen schap in Heerenveen. „Pas i ZEIST (GPD) - 'Met vier tegen vier. beter voetbal en meer plezier'. Rinus Michels loste gisteren in Zeist het startschot van een plan. dat de jeugd weer warm moet ma ken voor de voetbalsport. De tech nisch directeur van de KNVB en zijn staf denken een manier te heb ben bedacht, die de teloorgang van het straatvoetbal redelijk kan com penseren. De ruim drieduizend voetbalver enigingen in Nederland krijgen vanuit Zeist een duwtje in de rug om hun welpen een prikkel toe te dienen. Buiten trainingen en wed strijden om wordt de clubs vrien delijk maar dringend verzocht vier-tegen-vier-toernooitjes te or ganiseren. „Een imitatie dedehng van de KNSB, tot nu toe zal er ruimte zijn voor andersoorti- 140 niet gebruikte toegangskaarten ge nummers bij de schaatswed- ingeleverd. Bij een reisbureau in strijden op de traditionele afstan- Hoorn werden in totaal veertig den. De technische commissie aanvragen ingediend voor terug- denkt daarbij aan ploegenachter- gaaf van het entreegeld voor het volgingen en tien-kilometerraces toernooi in Heerenveen, dat dit met alle rijders gelijk aan de start", weekeinde een te massale toeloop zei woordvoerder Gerd Zimmer- kende. Het bondsbureau moest mann dinsdag in Inzeil. D maandag een tiental telefoontjes In het Olympisch schaatsseizoen Het Thialf-stadion in Heerenveen kon het afgelopen weekeinde de enorme toeloop voor de WK schaatsen niet aloude straatvoetbal", zegt Mi verwerken met klachten over de 1987/1988 zal een behoorlijk aantal verwerken. Voor een flink aantal kaarthouders was er zaterdag en zondag geen plaats op de tribune. De KNSB chels. „En graag zonder scheids- drukte in de Thialf-ijshal, waar- wedstrijden op het programma heeft inmiddels 140 ongebruikte toegangskaarten teruggekregen. (fotoANP) rechter en zonder standenlijstje", - jeugdbondstrainer Bert van Lingen aan. De KNVB, wakker geschrokken door de alarmerende terugloop in de jongste categorie, biedt de ver enigingen voor 35 gulden een pak ket aan - inclusief een video-in structieband - waarin de actie wordt verduidelijkt. „Het vier te gen vier moet geen eigen leven gaan leiden", zegt Van Lingen. ,.In het pakket is een 'Voetbal Doe- boek' opgenomen, waarin we voortborduren op de NSF-actie 'Sport, zelfs ik doe het'. Daaruit kunnen jeugdtrainers nuttige in formatie pikken. Zo gaan wij er ook vanuit dat er pas vanaf het elf de jaar gespeeld moet worden met z'n elven. De leeftijdsgroep daar onder moet je laten spelen in de breedte van het veld, met zeven te gen zeven". door een groot aantal mensen on- staan. De deelnemers mogen, ten- verrichter zake naar huis ging. einde in hun voorbereiding ruimte Volgens woordvoerder Osinga te maken voor Olympische accen- van de bond zullen alle reclaman- ten, meer wedstrijden laten schie ten hun geld terug krijgen. De ten dan in het huidige, eerste offi- KNSB, die met de koninklijke ijs- ciële seizoen. Nederland krijgt staande, dat er niet meer dan „Wij willen geen tweedeling 16.111 kaarten per dag in omloop allrounders en sprinters meer zoals zijn gebracht. „Inclusief VIP-kaar- dit seizoen. Hoe de wedstrijden in ten. Wij willen niet met modder Nederland verdeeld worden, is een gooien, zoals de BV Thialf bij mon- zaak van de nationale bond." de van directeur Van der Zwan dat heeft gedaan door met zijn kritiek r buiten het organisatieteam te tre- stad Calgary. Op de overdekte den, maar wij hebben ons streng baan van die Canadese plaats wor- aan de voorgeschreven hoeveel- den 4, 5 en 6 december World-Cup- heid gehouden. Mogelijk dat de wedstrijden gehouden, waarbij ker in andere handen terecht. De titelverdedigster in de categorie allround, Ria Visser, is herstellen de van een slepende voetblessure en blijft weg uit Deventer. Petra Moolhuizen, de sprintkampioene van vorig jaar, rijdt mee in de grote vierkamp, waarvoor zich zestien vrouwen hebben geplaatst. Slechts zes rijdsters strijden om de sprint- titel. Bij de heren, waar Hein Ver geer en Geert Kuiper hun nationa le kampioenschappen verdedigen, staan negentien allrounders en tien sprinters op de lijst van deelne- Marieke Stam Moolhuizen (Weesp), Grietje Mulder (Ure terp), Mariska Hékkers (Schalkhaar), Erna Uitham (Groningen), Thea Limbach (Em- meloord), Hanneke de Vries (Diepenveen), Ina Steenbruggen (Utrecht), Ingrid Paul (Zevenhuizen), Hanny Frederiks (Oudkar spel), Janneke van Oort (Tienhoven), Jac- Hein Vergeer (Haastrecht), Bert Koopmans (Norg), Emiel Hopman ('t Zand), Robert-Jan Tel (Enschede), Erik Stecher (Haarlem), Wijnand Kooiman (Am- merstol), Henk Nijdam (Haren), Jan van der Ploeg (Noorden), Jan Berkhout (Schoorl), Jaap Woestenbrug (De Rijp), Marcel Hogervorst (Lisse), Jac Orie (Den Haag), Ben van der Burg (Den Hoorn). Huub Stiekema (Schalkhaar) en Raymond Reserve: Marga Preuter (Epse an der Meer (Smilde). controle tussen de parkeerterrei nen en het stadion, die in handen i Thialf was, hier ook een tien kilometer op het pro gramma staat. De daarbij verdien- w de punten tellen mee voor het we- heeft", zei Osinga, die met zijn reldbekerklassement op de vijf ki- voorzitter, David Meijer, gister avond het eerste en snelle evalua tiegesprek had met de leden van het organisatiecomité. Of er daarna een gesprek volgt dinavië. met directeur Van der Zwan van het ijsstadion Thialf, die zegt het conflict uit de wereld te willen heb ben, is nog niet duidelijk. Osinga, zeer verstoord over de communica tie: „Officieel hebben wij nog niets gehoord van Van der Zwan. Ook niet over die schade. Als een goed huisvader had Thialf zijn erf schoon moeten houden van op- raapbare projectielen. Laten we daarbij vaststellen, dat het publiek met die stenen slechts gestapeld heeft en niet gegooid". Experimenten In de komende, overvolle Olym pische schaatsseizoen is geen ruimte voor experimenten met de cyclus van wereldbekerwedstrij den. Tot die overtuiging is de tech nische commissie van de interna tionale schaatsunie (ISU) gekomen lometer. Ook bij de finale competitie in Inzeil wordt een tien kilometer gehouden. De sprinters krijgen extra wedstrijden in Scan- Deventer Deelnemersveld NK schaatsen: SPRINT: Dames: Ingrid Haringa (Velsen-Noord), Christine Aaftink (Baambrugge), Els Meij er (Driemond), Boukje Keulen (Irnsum), Anita Loorbach (Sappemeer) en AJic Kaats (Houten), Tjerk Terpstra (Engelum), Maarten Nooijens (Den Haag), Dirk-Jan van Hameren (Vleuten) en Marco de Groot (Ede). Reserve: Jan Nieuwenhuizen (NieuwkooD). ALICANTE (AFP/SID) - Het prille wielerseizoen heeft reeds een slachtoffer geëist. De Spaanse beroepsrenner Vicente Mata Ven tura is gisteren overleden zonder uit zijn coma te zijn ontwaakt. Dat deelden de artsen van het ziekenhuis te Alicante mee. De 23-jarige neo-prof, vorig jaar in Spanje tweede bij de nationale titelstrijd voor amateurs, kwam zondag ten val bij een aanrij ding met een auto, die plotseling het parkoers opreed tijdens de zevende editie van de Grote Prijs Puig. Mata werd onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij in coma raakte. De medi ci constateerden, dat hij een schedelbasisfractuur en bloedingen in de hersenen had, alsmede twee gebroken bovenbenen. De reden waarom Zeist hamert op het op gang brengen van het vier tegen vier-gebeuren is volgens Michels gestoeld op de beperking van tijd en ruimte, waaronder de jeugd van vandaag gebukt gaat. „Door het wegvallen van het straatvoetbal is een vacuum ont- BOEDAPEST (DPA) - Oleg Blo chin is hoofdrolspeler in een onge bruikelijke transfer. De roemruch te spitsspeler uit de Sowjet-Unie, in 1975 Europees voetballer van jaar, gaat spelen bij Ujpest Dosza in Hongarije. De betrokken natio nale voetbalbonden en Blochin zijn het hierover gisteren eens ge worden. In het verleden gingen verschil lende Westeuropese clubs de trans fermarkt op voor hem. Voor de spits van Dinamo Kiev giijg de grens naar het westen echter niet open. In de Hongaarse competitie spelen vrijwel geen buitenlandse spelers. Zijn vrouw Irina gaat in Boedapest werken als lerares li chamelijke opvoeding. AMSTELVEEN (GPD) - Brother/Martinus staat vrijdagavond in sporthal De Maaspoort in Den Bosch voor de derde maal in een EC-finale. De eerste keer in Innsbruck was weinig succesvol, maar vorig jaar in het Italiaanse Parma gaf de door Arie Selinger geleide Amstelveense volleybalformatie aan op weg te zijn naar de Europese top. Dit weekeinde in Den Bosch, waar Martinus de sterkste Europese clubteams op zijn weg vindt, zal meer duidelijk worden over de kracht van de landskampioen. „We zijn iets sterker geworden dan vorig jaar, toen we derde werden", weet routinier Bert Goedkoop. „Dat hebben we in Roemenië wel bewezen in de halve finale tegen Steau Boekarest". Opvallend gemakkelijk eigenlijk plaatste Martinus zich voor de EC- finale voor landskampioenen. De tegenstanders! die de volleybalfor matie uit Amstelveen op zijn weg naar die eindstrijd trof, waren en kele jaren geleden nog onneemba re hindernissen. Sinds in Amstel veen het volleybal echter profes sioneel wordt benaderd, lijken er maar een paar Europese teams in staat de Nederlandse kampioen tot staan te brengen. Tot dat rijtje be horen niet de Poolse kampioen Le- gia Warschau of de Roemeense ti telhouder Steau Boekarest, die vrij achteloos door de Amstelveners in de kwart- en halve finale opzij wer den gezet. Zwartkijkers zagen Martinus overigens al in Boekarest sneuve- LONDEN (GPD) - De Engelse regering heeft een serie meaatre- gelen afgekondigd om te probe ren paal en perk- te stellen aan het wangedrag van horden voet balsupporters op de veerdien sten met het continent. Al jare- lang geldt het optreden van meestal grote groepen beschon ken jongelui als een ware plaag op de schepen en vormde de in cidenten in augustus vorig jaar aan boord van de nieuwe Neder landse ferry 'Koningin Beatrix', op weg van Harwich naar Hoek van Holland, de bekende drup pel die de emmer deed overlo pen. Na maanden overleg met de scheepvaartautoriteiten en de di recties van tien veerdiensten op de Noordzee en het Engelse Ka naal is nu bepaald dat de direc ties van de veerdiensten bij de organisaties groepsreizen ders kunnen vragen. Ook de optie van die organisaties te- de bedoeling om tijdig informa tie te krijgen over voetbalwed strijden op het continent en vooral over het aantal supporters dat van plan is de oversteek te maken. De minister van sport in de Engelse regering, Richard Tracey, wijst erop dat ook deze afspraken behoren tot de inten sieve pogingen om de voetbal wedstrijden en toernooien op het Europees continent weer toegan kelijk te maken voor de Engelse clubs, die de boycot van de UE FA wel degelijk in hun porte monnee voelen. De incidenten aan boord van de 'Koningin Beatrix', toen ver schillende groepen Engelse sup porters met elkaar slaags raak ten, en meerdere gewonden vie len en grote schade werd aange richt, leidde ertoe dat de kapitein van het schip besloot naar de zogenaamde vertrekhaven Harwich terug te extra begelei- varen. De Engelse voetbalbond vreest dat de vriendschappelijke inter- i borgsom te vragen, die land-wedstrijd tussen Spanje en wordt terugbetaald als de over- Engeland vandaag in Madrid zal tocht zonder problemen is verlo- ontaarden in rellen tussen groe pen. Tot de maatregelen behoort pen supporters. Slechts 35 Britse ook het in bewaring nemen van aanhangers bezoeken de wed strijd in georganiseerd verband. de paspoorten tijdens de i verkoop van belastingvrije dran ken te staken. Afgesproken is ook dat er voortaan intensief overleg zal fans een korte vakantiereis ge boekt en ter plaatse toegangs kaarten gekocht. „Deze wed strijd is zeer belangrijk voor ons worden gepleegd tussen de voet- imago", zei Croker gisteren. De balbond, de directies van de veerdiensten en de Engelse transportpolitie, met onder meer Engelse bond probeert het i reizen van supporters af te rem- len na de wat krappe 3-1-overwin- ning in de eigen Bankrashal. Maar in het 'onvriendelijke' Roemenië bleek nog eens de toegenomen Amstelveense kracht. Niet alleen in technische zin, maar vooral in mentaal opzicht. De Roemenen hadden hun hele trucendoos open gegooid om Martinus voor de wed strijd mentaal te kraken. Men ging in Boekarest zelfs zo ver door de o wedstrijd 's morgens vroeg te laten trainer Arie Selinger. „Een verspelen. Bezorgden die caprio- - len het management van Martinus de nodige hoofdbrekens, de spe lers trokken er zich niets van aan. „We laten ons niet meer beïn vloeden door elementen van bui tenaf. Het is een kwestie van ver trouwen in eigen kunnen. In Roe menië zijn we geen moment in pa niek geweest. Voor en tijdens de wedstrijd niet. Ook niet toen we de eerste set, na op winst te hebben ten gestaan, verspeelden. Gewoon in de volgende sets toeslaan is dan het parool. En dat is nu de grootste winst van de afgelopen twee jaar", benadrukt routinier Bert Goed koop. In Innsbruck, waar Martinus in 1984 als bekerhouder voor de eer ste maal in een EC-finale stond en op teleurstellende wijze vierde werd, beseften de Amstelveense 'volleybalfanaten' dat het roer defi- strijden (halve finale tegen Gel- dere kant is er natuurlijk de con statering, dat we serieus worden genomen, dat we meetellen. En dat is toch wat we wilden. Maar we kunnen de finale, zoals vorig jaar nog wel in Italië, niet ontspannen afwerken. De druk zal groot zijn". Goedkoop heeft echter best ver trouwen in een goede afloop. Dat vertrouwen baseert hij voor een groot deel op de aanwezigheid van zijn sterkste punten is, dat hij een team op de juiste momenten kan laten pieken mede omdat hij altijd inter nationaal bezig is geweest. Vorige week hebben we enorm hard ge traind. In die vier uur trainen per dag is enorm veel arbeid verricht. Deze week wordt er gas teruggeno men om daarna te kunnen vlam men in Den Bosch. Als zes a zeven pelers van ons in topvorm zijn, zit- goed. Dan hebben we alles in eigen hand. Zijn er maar drie of vier spelers in topvorm, dan wordt het moeilijk. Dat is wel voldoende voor wedstrijden op een lager ni veau, maar niet tegen een Russi sche of Bulgaarse topploeg". Nederlands team nitief om moest wilden ze Euro pees echt mee gaan tellen. Het aan tal trainingsuren werd llink opge voerd en met het binnenhalen van topcoach Arie Selinger werd nog eens aangetoond, dat het Martinus serieus was. Vorig jaar tijdens de EC-finale voor landskampioenen in het Italiaanse Parma toonde Martinus met goed spel en een der de plaats al aan te kunnen wedijve ren met de Europese topclubs. De EC-finale komend weekeinde in Den Bosch moet hoogtepunt worden van de Am stelveners in hun race naar de we reldtop. drop) competitiewedstrijd, langzamerhand het vi- wordt gericht op het nationale team. Het hoofddoel is de olympi sche kwalificatie in januari 1988 in Nederland. Daarvoor, twee maan den na de finale in Den Bosch, moet kwalificatie voor de Europe se kampioenschappen in België worden verdiend in Hongarije, waar het Nederlands team onder meer met Bulgarije, Oost-Duits- land en uiteraard het gastland wordt geconfronteerd. Voor Bert Goedkoop, die na zijn bedankje voor het Nederlands team in de aanloop naar het vorige staan. De jeugd houdt zich tegen woordig veel minder bezig met voetbal dan vroeger. Met dertig trainingen van een uur en een wed strijd of vijfentwintig houdt het al gauw op, dat noem ik een ernstige noodsituatie. Het is kostbare tijd geworden en het is zaak om die op timaal te benutten." Volgens Michels zijn de vier te gen vier-spelletjes daarvoor een probaat middel. „Je bent niet af hankelijk van het weer of de toe stand van de velden, wantje kunt het overal en altijd spelen: voor, tij dens of na de trainingen, op par keerplaatsen of in zalen. Zo kweek je bovendien weer een voetbal sfeer, waaraan het de jeugd zo langzamerhand ontbreekt". Hoewel de technische leiders een nare smaak in de mond krijgen van het woord 'competitie', is er aan het vier tegen vier-idee wel de gelijk een bonus verbonden. Het is de bedoeling dat binnen de clubs de D- en E-pupillen (8 tot 12 jari gen) tot 1 mei een toernooi houden, waarna de twee winnende teams op afdelingsniveau verder gaan. De nummers één en twee van zo wel de E- als D-pupillen van de af delingen krijgen deze zomer een 'Voetbalvakantie' in Zeist aange boden. AMSTELVEEN (ANP) - Als voor bereiding op het nieuwe roeisei- zoen heeft de nationale bond, de KNRB, voor het eerst een trai ningskamp in Spanje georgani seerd. Morgen vertrekt van Schip hol het grootste deel van de 23 scullers, die in aanmerking komen voor de stage in Banolas. In die plaats aan de voet van de Pyre neeën wordt waarschijnlijk de Olympische roeibaan voor de Spe len van 1992 geprojecteerd. De roeiers, waaronder een flink aantal Leidenaars, betalen per dag twin tig gulden eigen bijdrage. De ploeg blijft tot zondag 1 maart in Spanje. De ploeg ziet er als volgt uit: Jos Compaan, Letty Wessel, Mar jan Pentenga, Marijke Zeekant, Harriët van Ettekoven, Greet Hel lemans, Anke van der Zee, Valeria Groningen, Machteld Ver- vloet, Rob Robbers, Jürgen Nelis, Ronald Florijn, Henk-Jan Zwolle, Herman van den Eerenbeemt, Jap Upmeyer, Nico Rienks, Jos Berk hout, Hans Kelderman, Bart Pe ters, Robbert Bakker, Steven van Groningen, Rutger Roëll en Steven Blaisse. Arie Selinger staat met de volleybalploeg van Martinus voor de derde maal in de finale van de Europa Cup voor landskampioenen. In eigen land rekenen de Amstelveners het komend weekeinde op succes. (archieffoto GPD» in Nederland gehouden EK eigen lijk niet meer had verwacht nog als international aan te treden, staat kwalificeren primair. Dat de com petitie volgend jaar aangepast moet worden om ruimte te creëren voor het Nederlands team staat ook voor Goedkoop vast. „Voor de club Martinus is de competitie na tuurlijk belangrijk. Maar eerst zal er toch een programma gemaakt moeten worden voor het Neder lands team. Daarna pas kijken of je nog tijd hebt om als clubteam te fungeren". OBERSTDORF (DPA) - De ski delegatie uit de Sowjet-Unie heeft in Oberstdorf bij de we reldtitelstrijd schansspringen en skilopen geprotesteerd tegen het feit dat het wodka-merk Gorbatsjov als een van de spon sors nadrukkelijk reclame maakt bij het toernooi. De beelden van de wedstrij den zijn uitgebreid op televisie te zien in de Sowjet-Unie. Vol gens de officials wordt hierdoor de anti-alcoholcampagne, waar toe partijleider Gorbatsjov het initiatief heeft genomen, ont kracht. De internationale ski-fe deratie (FIS) en het organisatie comité in Oberstdorf zijn niet ingegaan op het verzoek het sponsor-contract met Gorbats- jov-wodka te verbreken. NEW DELHI (ANP) - Met vijf komst. De ploeg was pas rond vier Krachttoer kwartier vertraging heeft de natio- voorlopig nale vrouwenploeg het landentoer- nooi van de wereldkampioen schappen tafeltennis geopend. Het duo Bettine Vriesekoop/Mirjam Kloppenburg had vanochtend in het Indira Ghandi stadion van New de nacht in New Delhi gear riveerd. Problemen rond het ver voer waren daar de oorzaak van. Bovendien raakte de ploeg op weg van hotel naar speelhal verstrikt in een opstopping. Volgens coach Oduntan Ma stapte hij met zijn Dat het een krachttoer wordt voor Martinus staat bij voorbaat vast, want CSKA Moskou en CSKA Sofia bestaan hoofdzakelijk uit Russische en Bulgaarse inter nationals. En wat dat betekent toonde het kort geleden in Frank rijk gehouden WK aan waar Rus land en Bulgarije respectievelijk als tweede en derde eindigden. Het deelnemersveld in Den Bosch wordt gecompleteerd met de Ita liaanse kampioen Panini Modena, een van de best betaalde teams van Europa. „Sterkere tegenstanders kun je je niet wensen. Aan de ene kant is het jammer, datje door de gelever de prestaties in het afgelopen jaar geen outsider meer bent. Het ver rassingselement is weg. Aan de an- Delhi geen kind aan Nigeria. Bin- speelsters tien minuten te laat de nen vijf kwartier hadden de Neder landse speelsters de wedstrijd be slist: 3-0. Bij een overwinning op het derde land in poule d van de voorronden, Italië, heeft Neder land de laatste zestien bereikt. De mannen wonnen met 5-1 van Ma leisië. Het had nogal wat voeten in de aarde voordat de wedstrijd kon be ginnen. De Afrikaanse ploeg arri veerde te laat in de speelhal en in eerste instantie weigerde coach Bakker te spelen. Hij eisteeen reglementaire zege van 3-0 op. Pas na tussenkomst van chef d'equipe Römgens en de Tsjechische voor zitter van de technische commissie Palecek ging Bakker onder protest overstag. De Nigerianen hadden een goed excuus voor hun late aan- hal binnen. Nog juist binnen de reglementair toegestane norm van 15 minuten. In de immense hal raakten de N ï- gerianen andermaal het spoor bij ster, waardoor ze pas na een half uur in de arena opdoken. Op dat moment had Bakker juist het wed strijdformulier getekend en de pa pieren overwinning opgeeist. Ma diende bij de wedstrijdleiding het verzoek in het duel toch te laten spelen. Bakker weigerde. Hij wilde het niet op een akkoordje gooien, omdat de ITTF (wereldfederatie) in het verleden Nederland vaak na deel berokkende. Zo voerde hij aan, dat de ITTF de nationale vrou wenploeg in 1981 zonder pardon uit de eerste categorie had gezet, hoewel daar geen geldige gronden voor aanwezig waren. Piet Róm- gens voelde de onredelijkheid van dit argument aan en nam de beslis sing dat Nederland toch achter de tafel verscheen. De mokkende Bakker'had in de eerste game van de partij tussen Miijam Kloppenburg en Kuburat Owolabi zoveel moeite met de op stelling van Römgens, dat Klop penburg de concentratie verloor (20-22). Het misstapje werd vervol gens in ijltempo rechtgebreid. Bet tine Vriesekoop speelde de Nige- riaanse spring in 't veld Bosse Kaf- fo in een lange zucht van tafel (21-8 21-7). Het derde punt viel in het dubbelspel. De overwinning van de mannen was voor coach Jan Vlieg een grote geruststelling. Zijn pupillen man keerden op de avond voor de wed strijd allemaal wel wat. Paul Hal dan had last van zijn schouder. De knie van Henk van Spanje bleef kwetsbaar, Ron van Spanje was verkouden en Rob Turk hep tij dens de training een verrekking in een wervelgewricht op. De kwetsu ren plus de angst voor diarrhee dreven de ploegleiding er toe de naam van de coach als vijfde speler op te geven. Het thuis laten van Frank Boute uit bezuiningings- overwegingen leek de ploeg nog voor de eerste wedstrijd op te bre ken. In het duel tegen Maleisië bleek de schade nogal mee te vallen. Al leen de blessure van Turk was van dien aard dat zijn inzetbaarheid in de komende dagen dubieus werd. Haldan, Ron van Spapje en Henk van Spanje heten van Maleisië geen spaan heel. Alleen Henk van Spanje dreef zijn experimentele opzet in de partij tegen Lim Chin Leong zo ver, dat hij een nederlaag ophep. Haldan en broer Ron Corri geerden de misstap. De mannen zijn in groep g inge deeld met Nepal en Tsjechoslowa- kije. Morgenochtend staat Nepal op het programma, in de middagu ren volgt het duel tegen Tsjecho- slowakije, dat doorslaggevend zal zijn voor het bereiken van de laat ste zestien.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17