Noordwijk: over en sluiten Katwijk geeft een zekere' zege weg Leiden aan kop in vierde klasse FC Lisse voetbalt slechts één helft Zon breekt door voor LFC Ter Leede zet eindsprint in Roodenburg verrast Wilhelmus Kansloos voor titel na verlies tegen Excelsior M MAANDAG 16 FEBRUARI 1987 SPORT PAGINA 15 LISSE - FC Lisse heeft uit de con frontatie met de nummer twee in de tweede klasse B (zaterdag), Sportlust'46, niet het maximale rendement kunnen halen. Met na me in de eerste helft lieten de Lis- senaren tal van mogelijkheden lig gen om de wedstrijd winnend te kunnen afsluiten. Het initiatief werd na de sterke eerste periode aan de gastheer gelaten, waardoor de eindstand haast logischerwijze op 1-1 werd bepaald. In een weinig inspirerende en tourage (hooguit een dikke vijftig toeschouwers) maakten beide ploegen er het beste van. Het duel was dan ook, zeker de eerste vijfen veertig minuten, alleszins het aan zien waard. De ploeg van trainer Wim Eilander trok toen fel van leer en Sportlust moest alle zeilen bij zetten om niet onder de voet te worden gelopen. De rechtervleugel van de gastheren liet zich van de beste kant zien met een opvallende Charl Schipper aan het hoofd. De verdediger drong herhaaldelijk in de combinatie het vijandelijk ge bied binnen en het vanaf de achter lijn enkele gevaarlijke voorzetten los. In de 6de minuut was Schipper op eigen houtje al bijna succesvol, maar stuitte op het laatste ogenblik op de Woerdense doelman René De Sleutels en Kickers '69 in evenwicht LEIDEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal verloor Al phen zaterdag op eigen terrein van KMD: 1-2. In de hoofdklasse van de zondagafdeüng hielden Sleutels en Kickers'69 elkaar in evenwicht (1-1). In de eerste klasse versloeg Teylingen UDO met 1-0. In dezelf de klasse boekte SJC de overwin ning op LFC: 3-2. Alphen en KMD waren goed te gen elkaar opgewassen, maar de gastvrouwen verzilverden hun kansen niet voldoende. De ope ningsscore werd gemaakt door de Alphense Heieen van Wijk. Keep- ster Jeanne du Moulin van KMD poogde de bal nog te stoppen, maar het leder glipte door haar handen heen. De gelijkmaker werd voor de gasten in het doel geschopt door Paula van Reeuwijk. In de tweede helft kreeg de thuisploeg een penalty toegekend, nadat de Wateringse verdedigster El Bos de bal met haar hand van de doellijn had gehaald. Inge van den Elshout kreeg de kans haar ploeg op voor sprong te brengen, maar verzilver de de strafschop niet. Mirjam Sleij- ster maakte voor de gasten wel ge bruik van haar kans en bepaalde de eindstand op 1-2. De krachten waren gelijk ver deeld in de wedstrijd van De Sleu tels tegen Kickers'69 (1-1). De gast vrouwen kwamen op voorsprong door een treffer van Simone van der Heeden. Nog voor de rust trok Carla van der Hoorn de stand ge lijk door een penalty te benutten, die werd toegekend na een hands bal van de Leidse Karin van der Meulen. Teylingen en UDO waren goed tegen elkaar opgewassen (1-0). In de eerste helft schoot Arianne Hei- deman raak voor de gastvrouwen na een fout van d.e Oegstgeestse keepster Paula van Reeuwijk, die de bal wegsloeg in plaats van deze te pakken. Het leder belandde pre cies in de voeten van Heideman, die de kans koelbloedig benutte. Er lag nog een tweede doelpunt voor Teylingen in het verschiet toen Esther Verbiezen na een mooie solo op het doel schoot. Het leder stuiterde echter vió de bin nenkant van de paal weer het veld in. De scheidsrechter sloeg geen acht op de uitroep van de Sassen- heimse vrouwen dat de bal de doel lijn had gepasseerd en liet gewoon doorspelen. Na de pauze oefenden de gasten nog druk uit op het Sas- senheimse doel, maar de thuisspe- lende ploeg hield de gelederen goed gesloten. LFC was zeker niet de mindere ploeg tegen SJC. De Leidse vrou wen openden de score door een doelpunt van Bianca Rehman. He- leen van der Weijden bracht door haar treffer de stand weer in even wicht. Hierna kwamen de Kanaries opnieuw op voorsprong, ditmaal doordat Natasja Kruts raak schoot. Na de pauze was het wederom Van der Weijden die de gelijkmaker scoorde. Het winnende doelpunt voor de Noordwijkse vrouwen werd gemaakt door de Leidse Jo- landa Hoogduin, die de bal in eigen doel kopte. LEIDEN - Voor de trouwe sup porters van LFC, die de kou en de verleiding van de schaats wedstrijden op de televisie trot seerden, brak het zonnetje gis teren figuurlijk gezien toch nog door. De Kanaries bevochten een 1-1 gelijkspel tegen Delfia, dat zich na winst bij de drie koplopers in de derde klasse had kunnen voegen. Trainer Wim Visser moest het doen met twee debutanten, die de oefenmeester nog wel eens goed van pas zouden kun nen komen om weg.te raken van de onderste plaats op de ranglijst. De uit de junioren af- Spanjersberg. De pas achttien jaar geworden poortwachter van Sport lust speelde overigens een goede wedstrijd, maar had alle geluk van de wereld bij schoten van René van Hènsbergen en Leo van Kam pen. De meest in het oog springen de kans voor de bezoekers werd door Eric Dorrogee op een meter afstand van het doel om zeep ge holpen. Lisse kwam in de 32ste minuut toch verdiend op voorsprong toen Schipper weer eens op avontuur ging en een wegdraaiende voorzet produceerde. De bal belandde op het hoofd van Paul de Haas wiens kopstoot in de linkerbovenhoek doel trof (1-0). De bepaald niet tal rijke Lisse-aanhang slaakte een zucht van verlichting en de hoop op nóg meer werd vergroot toen Van Kampen soleerde. De inzet van de spelverdeler werd echter door Spanjersberg onschadelijk gemaakt. Daarmee was voor Lisse de koek zo goed als op en Sportlust mocht opeens graaien in de de grabbelton vol mogelijkheden. Vlak voor de pauze ontsnapte de thuisploeg maar net aan de gelijk maker toen Arjan Heykoop kei hard de lat de trof en de voor aan voerder Kees Bonds ingevallen Reinier van Eijk doelman Bart de Bruin op zijn weg vond. NOORDWIJK - Noordwijk deva lueerde de derby tegen Quick Boys bij voorbaat tot een verplicht num mer. Door de verrassende en op sensationele wijze tot stand geko men nederlaag in de inhaalwed strijd tegen Excelsior Maassluis (1- 2) heeft de ooit zo trotse zaterda geersteklasser de kampioensaspi raties op een bijna gedoofd pitje moeten zetten. Toen Geert Jan Bakker tien minuten voor het ein de van de ontmoeting 1-0 scoorde leek alles in kannen en kruiken, maar in de slotfase sloegen de gas ten verrassend en keihard terug. De voor aanstaande zaterdag ge plande streekontmoeting tegen de Katwijkse rivaal is daardoor voor het eerst sinds lange tijd geen duel met een toppositie als inzet. Althans, voor de ploeg van John Eelman, die door het verlies genoe gen moet nemen met een naar Noordwijkse begrippen minder waardige plek in de middenmoot: dertien gespeeld, vijftien punten. Het zijn de harde cijfers halverwe ge het seizoen, dat redelijk hoopvol begon. Een unieke reeks van vier nederlagen (het bekerverlies tegen Geldrop niet meegerekend) tegen komstige doelman Marcel van Leeuwen verving de gebles seerde Dick Akerboom uitste kend en rageerde alert wanneer dat nodig was. Het debuut van Michael Mejr als rechtshalf was ook hoopgevend. Hij onder streepte zijn attente instelling door de van de lat terugsprin gend bal (na een schitterend schot van Danny Verplancke) onder controle te krijgen en met een koel boogballetje in het Delfia doel te werken. Zo bracht hij LFC vlak voor rust op 1-0. De Delftenaren, met drie gebroeders Gronsveld in de gelederen, hadden de welis- Na de rust trok Lisser ploeg zich op eigen initiatief massaal terug op eigen helft waardoor het spelbeeld radicaal veranderde. Eilander, die daartoe geen opdracht had gege ven, vermoedde dat de zeer behou dende instelling in dat tweede part te maken had met de lage positie op de ranglijst. "Met de 1-0 spron gen ze voorzichtig om omdat we in de gevarenhoek zitten", excuseer de hij de veranderde spelopvat ting. "De uitbouw naar 2-0 bleef uit, waardoor het vertrouwen min- der wordt. Ze willen wel maar zien ook dat elke situatie niet het ge wenste rerjdement oplevert" Slechts Van Hensbergen en Ri chard Mulder werden tegen de middellijn 'aangeplakt' en de ove rige spelers beperkten zich tot het opvangen van de vele Woerdense aanvallen. Het geluk voor de gast heer lag in het feit dat Sportlust met weinig overleg tewerk ging, waardoor de snelle Lisser spitsen in één tegen één situaties de defen sie handenvol werk bezorgden. Bij zo'n snelle uitbraak kon Bert Ge luk de rappe Van Hensbergen al leen maar onreglementair afstop pen, wat de Woerdenaar op een boeking kwam te staan. Ondanks de massale belegering kwam het team van oefenmeester Eldert Nieuwpoort niet verder dan 1-1 schitterende vrije trap van Theo Hoogendijk) en daarmee mocht Lisse de handjes zelfs dichtknij pen. De hoop blijft voor de toe komst echter gevestigd op de Lis ser spelwijze van de eerste drie kwartier, want "toen speelde Lisse zoals het behoort te spelen", aldus Eilander. RUUD PATTIAPON Spijkenisse, Rijnsburgse Boys, Heerjansdam en zaterdag dus Ex celsior maakte de voetbaljaargang 1986/'87 halverwege al tot een ver loren seizoen. Het verschil met koploper NSW, dat één duel meer speelde, liep door de nederlaag op tot negen punten. Een kloof die nauwelijks meer te overbruggen lijkt. Noordwijk kan eventueel nog een periodetitel pak ken, maar voor een hoofdprijs komt de ploeg niet meer in aan merking. Het is over en sluiten. Die constatering kwam zaterdag hard aan in Noordwijk, waar de plaatse lijke trots in het verleden louter met succes is verwend. Laatste moment Zaterdag bleek zelfs het beschei den Excelsior Maassluis teveel. De laatste jaren zagen de zeekanters de titel weliswaar aan hun neus voorbij gaan, maar dat gebeurde toch meestal op het laatste mo ment. Noordwijk hoefde nog niet eens zo lang geleden niet in groot ste vorm te steken om ploegen als Spijkenisse en Excelsior Maassluis in een thuiswedstrijd toch te ver slaan. Eén of twee goede acties van waar de gehele wedstrijd een veldoverwicht, maar benutten de verkregen kansen slecht, met name de dode spelmomen ten brachten geen enkel ge vaar. Één keer maar, tien minu ten na de pauze, scoorde Ge rald Gronsveld uit een mooi uitgespeelde aanval: 1-1. Ver der probeerde Delfia het over teveel schijven. Telkens zat er een LFC-been tussen en was dat een keer niet het geval, dan redde de met bravour keepen de junior Marcel van Leeuwen. Het andere derde klasse duel tussen ONA en SJC werd afge last. SASSENHEIM - Evenals voor gaande jaren is Ter Leede de tweede competitiehelft begon nen met een eindsprint. De der deklasser (zaterdag), die de winterstop inging met een ach terstand van vijf punten op de veilige zone, won zaterdag met 2-1 van HVO. Ter Leede verkleinde de ach terstand op concurrent Maas dijk daarmee tot drie punten. Zevenhoven, HVO en Die Hag- he hebben tot dusver vier pun ten meer binnengehaald dan de ploeg van Dick Blijleven. De ontmoeting tegen het Vlaar- dingse HVO leverde een te rechte overwinning op voor Ter Leede. Vooral in de eerste vijf enveertig minuten domineerde de Sassenheimse ploeg. Het initiatief leverde voor rust dan ook twee doelpunten op. Eric Grosman kopte een hoekschop van Theo Pelgrim binnen en Jan van Harskamp was met een afstandschot succesvol: 2-0. Nasjim Nasri zorgde alsnog voor onrust bij de Sassenhei- mers toen hij na 60 minuten de aansluittreffer produceerde: 2- 1. Vooral dank zij doelman Bert Blankenspoor haalde Ter Leede de overwinning hierna binnen. Klaas Vink waren voldoende om op voorsprong te komen. Een soli de verdediging zorgde er vervol gens voor dat de voordelige marge op z'n minst gehandhaafd bleef, maar meestal werd de voorsprong uitgebreid. Het zag er zaterdag in de overi gens te harde confrontatie naar uit dat het surplus aan kwaliteit net als vroeger de doorslag zou geven, ook al overwinterde de ploeg als vanouds belabberd. Het hoofdveld bleek niet op de winter berekend, waardoor nauwelijks kon worden geoefend. Daarnaast had een aan tal spelers verplichtingen elders gehad (werk, studie). Desondanks leek Noordijk 'gewoon' van Exel- Vooral in de eerste helft ging het bij de thuisclub (zonder Jos Smits en John Marijt) bij vlagen voortva rend. De belegeringen waren meestal van lange duur, maar één maal voor het doel van keeper Mar co van Eijk hield alles op. Dat had alles te maken met voornoemde doelman, die Noordwijk via onna volgbare reddingen (kansen Toon Houtekamer, Geert Jan Bakkér, Andries Wendt en Klaas Vink) in de eerste helft van een treffer af hield. De opponenten (vooral Put en Kramer) beten zich naarmate de wedstrijd vorderde steeds hard nekkiger vast in hun tegenstan ders, van wie vooral Ivan Hermans het moest ontgelden. De lankmoe dige arbiter Van Kooten liet ook toe dat Mark Vink diezelfde Kra mer torpedeerde. De tweede helft werd er dan ook niet fraaier op. In tegenstelling tot voor de rust leed de thuisploeg veelvuldig balver lies, wat de gasten de gelegenheid bood op te ruimen, ja zelfs een paar keer gevaarlijk uit te breken. Kansen De meeste kansen waren even wel voor Noordwijk, dat Klaas Vink en Geert Jan Bakker zag stui ten op keeper van Eijk, die in de 70ste minuut aan de basis stond van de beste Excelsior-kans. Een KATWIJK - Kampioenen onder scheiden zich van andere ploegen door het koelbloedig benutten van kansen. Ook slim en uitgekookt spelen is vaak kenmerkend voor zo'n elftal. Wat dat betreft kunnen de kampioensaspiraties van der deklasser Katwijk voorlopig weer even de wachtkamer in Op een uiterst knullige manier verspeelde de thuisploeg in de laat ste vijf minuten van de wedstrijd tegen SVPIT een 3-1 voorsprong. De Haagse opponent wist te profi teren van de wanorde in de Kat wijkse ploeg en kwam alsnog langszij: 3-3 Vijfentachtig minuten lang leek er geen vuiltje aan de lucht voor de ploeg van oefenmeester Peter Cie- re, die na zestien minuten Arnold Vooys uit een vrije trap van Ame- nk van Duyvenvoorde de score zag openen: 1-0. Voetbaltechnisch was Katwijk duidelijk de meerdere van de nummer vier op de ranglijst, die zich slechts met veel overtredin gen staande wist te houden. Deze speelwijze resulteerde één minuut na de openingstreffer in een boe king voor de Haagse voorstopper Peter Dirksen, die de doorgebro ken Amerik van Duyvenvoorde bij zijn shirt greep. Een blunder in de Katwijkse achterhoede gaf de wedstrijd even daarna een heel andere wending. Linkerspits Hans Lamens leverde namens PTT een volledig mislukte dieptepass af, die geen enkel ge vaar verborg. Doelverdediger Jaap Haasnoot snelde zich tesamen met Wim Guyt naar de bal toe. De erva ren middenvelder passeerde niets vermoedend zijn eigen sluitpost verre uittrap bereikte Cor van Hoe ven, die helemaal allen voor Dick Dortmundt naast tikte. Vijf minu ten later verscheen Rob Glimmer veen in kansrijke positie. Dit keer verijdelde Dortmundt het gevaar. Noordwijk (met Hans Boom in middels voor Sjaak Sluys) kon toen al lang niet meer op een groot overwicht bogen. De treffer van Geert Jan Bakker, die Van Eijk tien minuten voor het einde met een effectvol schot verraste, kwam zelfs als een verrassing. Op het mo ment dat de Noordwijkse verdedi gers nog stonden na te genieten van die treffer, mocht Van den Berg op aangeven van Van Hoeven ongehinderd met het hoofd de ge lijkmaker scoren. Of dat allemaal niet erg genoeg was voor Noord wijk glipte Van Hoeven drie miun- tcn voor het einde langs Mark Vink, om vervolgens de ongedekte Glimmerveen te bereiken: 1-2. FRED SEGAAR met een zachte terugspeelbal, waarna Johnny Vroomens dank baar de gelijkmaker binnentikte: 1-1. Katwijk was duidelijk van slag af en kon tot aan de rust toe geen vuist meer maken tegen de ruw spelende Hagenaars. Het meeste gevaar kwam in deze fase van de veelvuldig opkomende vleugelver dediger Cees van Duyvenvoorde. Maar ook zijn aanvallende impul sen leverden geen treffers voor Katwijk op. Cor Haasnoot zette zijn ploeg weer op het goede spoor. De blon de Katwijkse aanvaller, die gedu rende de eerste helft vrijwel on zichtbaar was geweest, kreeg het in het tweede part enkele malen op zijn heupen. Jaap Guyt bekroonde diens eerste de beste solo: 2-1. SVPTT ontsnapte een fractie later aan een nog grotere achterstand doordat Wim Guyt een droomkans alleen voor keeper Jan Vink onbe nut liet. Op dat moment had scheidsrech ter Letterman uit Oud-Beyerland zijn handen al ruimschoots vol aan de meer pratende dan voetballen de Haagse ploeg. Nadat eerst laat ste man Herman Kooyinga wegens praten in het boekje was verdwe LEIDEN - In de vierde klasse B (zaterdag) is Leiden aan de kop van de ranglijst naast het niet spelende Floreant gekropen. De Leidenaars versloegen Koudekerk met 2-4 en zijn mede daardoor serieuze kandi daten voor de titel geworden. Oegstgeest kwam in een uiterst magere vertoning tegen Hazers- woudse Boys niet verder dan 1-1 en Valken'68 leverde een keurige prestatie door De Sleutels op 2-2 te houden. Bij Sizo- Zandvoort'75 (West I) regende het doelpunten. Het duel eindigde eveneens in een gelijkspel (4-4). Jodan Boys-Voor schoten werd afgelast. Koudekerk - Leiden 2-4 Leiden-trainer Hennie Beeren- fenger was ondanks de ruime over winning maar matig tevreden over zijn ploeg. "Weer een overwinning, maar het was bar en boos. Tegen een andere tegenstander hadden we het veel zwaarder gehad", sprak de oefenmeester. Leiden nam in de eerste rondgang afstand door Paul Kerkhof en (heel fraai) Ruud Boot. Na rust kreeg Koude kerk de gelegenheid iets terug te doen en Koen Wieffering profiteer de daarvan door de aansluittreffer te scoren. Een vrije trap van Boot brach* de marge echter weer op twee -elpunten, maar een kopbal van Frank Gordijn hield de span ning erin (2-3). Het was tenslotte Rob Bink die op geheel eigen wijze (bal aannemen op de borst en sco ren) aan alle onzekerheid een einde maakte (2-4). Oegstgeest - Hazerswoudse Boys 1-1 Het was een uitermate pover op treden van de thuisclub, die deson danks een punt overhield aan de wedstrijd tegen het hard werkende Hazerswoudse Boys. Oegstgeest schiep zich nauwelijks kansen, ter wijl de Boys Jaap Kroon en Jan Platteel zagen missen. Een mooi voorbeeld hoe de Hazerswoudena- ren met de kansen omsprongen kwam in de 43ste minuut. Voor een volkomen leeg doel kreeg Martin Gordijn de kans om de bal op de meest eenvoudige wijze binnen te schuiven. Medespeler Kroon zag echter kans om in de baan van het schot te lopen, waarna tegenstan der Jos Pool de bal kon wegwer ken. Oegstgeest kwam zelfs in de 80ste minuut op voorsprong door Rein Grooters, maar dankzij een domme overtreding van Gé Per- fors op Sjaak van Dorp kon Léon Laros (strafschop) gerechtigheid doen geschieden (1-1). Valken'68 - De Sleutels 2-2 Na vijftien minuten raakte de Valkenburgse doelman Jan Varke- visser zwaar geblesseerd en werd nen, kon grensrechter Tiemens van de bezoekers in de dertiende minuut het veld ruimen na beledi gende opmerkingen. Letterman handelde echter consequent en hield de touwtjes strak in handen Daarvan werden ook de Katwij- kers Jaap Guyt en Peter Boon de 'dupe'. Laatstgenoemde nam geen genoegen met zijn boeking en kon na een scheldpartij zelfs voortijdig de kleedkamers opzoeken. Het was voor de leidsman tevens het sein om de wedstrijd voor een minuut of vijf stil te leggen om zodoende de verhitte gemoederen te laten be rusten. Na de afkoelingsperiode kwam Katwijk, spelend met tien man, op rozen te zitten. Jaap Guyt schoot zijn ploeg behendig naar een ruime 3-1 voorsprong. In plaats van de zaak achterin op 'slot' te gooien bleven de Katwijkers echter naar voren stevenen. Dit kwam de gast- ploeg wel heel duur te staan. Op een onbegrijpelijke manier wist de in de Haagse ploeg gekomen Wim Lamens, tot twee maal toe in een identieke situatie, de bal van de Katwijkse verdediging te bemach tigen en een gelijkspel binnen te halen: 3-3. RENÉ VAN DER HARST vervangen door zijn oom Klaas Varkevisser, die normaliter zijn partijtje in het vijfde meeblaast. Nog geen vijf minuten later pas seerde Leidenaar Marcel Groenen dijk met een kopbal de familie- stand-in voor de eerste keer. Val ken nam daarop meer risico wat werd afgestraft door Groenendijk die een pass van Danny Minnema doeltreffend verlengde (0-2). Na rust kwam de bezoeker terug via Mark Duindam die invaller-doel man René Zee (voor de geblesseer de Rob Groenendijk) met een schot in de kruising versloeg. Doordat Piet Varkevisser in het strafschopgebied door twee Leide naars werd opgevangen kende ar biter Steenwijk een strafschop aan de gastheer toe. Dat zette kwaad bloed bij de Leidse spelers, die de arbitrale sanctie probeerden aan te vechten. Maar zoals zo vaak hielp dat niets en Hans Vijgeboom schoot gedecideerd Valken naast De Sleutels (2-2) Sizo - Zandvoort'75 4-4 Het cruciale moment ontstond bij een 1-3 achterstand in de twee de helft. Sizo-speler Eltjo Vijn werd door de tegenstander onheus bejegend en dat schoot broer Klaas Jan Vijn in het verkeerde keelgat. Oefenmeester Treur dirigeerde het heethoofd naar het front en dat pakte wonderwel goed uit. Twee doelpunten schreef de laatstge noemde Vijn op zijn naam. De an dere treffers werden gescoord door Scot van Beid en Peter Boll. Lugdunum verder in KNVB-beker LEIDEN - Lugdunum plaatste zich via een ruime 6-1 overwinning op Duindorp SV voor de vierde ronde van het KNVB-bekertoer- nooi. In de eerste helft bood de vierdeklasser goed tegenstand. Verder dan een 2-1 voorsprong (treffers Albert Siera en Gijs Colléï kwamen de Leidenaars dan ook niet. Na de pauze kregen de gasten het aan de stok met arbiter Lug- thart, die volgens alles wat Duin dorp was ten onrechte een ingooi toekende aan Lugdunum. De spe lers protesteerden fel, waarop Lug- thart een vrije schop toekende we gens spelbederf. Toen Albert Siera die in 3-1 om zette, liepen de gasten helemaal rood aan. Lugthart slingerde vier Duindorp-spelers op de bon en stuurde er één uit het veld. Lugdu num profiteerde van de verwarring bij de opponenent en liep uit naar 6-1. Gijs Collé, Daan Kooimans en invaller Johan Teske scoorden LEIDEN - Quick Boys bereidde zich tegen zondag hoofdklasser DWV voor op de derby tegen Noord wijk. Het publiek op Nieuw Zuid kreeg een aan trekkelijke oefenwedstrijd voorgeschoteld: 2-2. Kees van Rooyen scoorde na vijf minuten de ope ningstreffer. Vlak voor rust kwam de Amsterdam se koploper op gelijke hoogte via een van richting veranderd schot. Tien minuten na de pauze kwa men de gasten via John Holshuysen op voor sprong. Leen van der Plas tekende daarna de ge lijkmaker aan. KCL speelde tegen de landelijke jeugd van Ajax "een verschikkelijke eerste helft", aldus trainer Laurens Mouter. Binnen twintig minuten keken de Leiderdorpers al tegen een 0-4 achterstand aan In de tweede helft liet RCL zich van zijn goede kant zien. Tegenover nog één Amsterdamse treffer stel de de ploeg doelpunten van Peter Siera en Leo van de Weteringh. ARC verloor zaterdag met 4-5 van collega-eer steklasser RWH uit Ridderkerk. Halverwege keek de Alphense ploeg door twee doelpunten van Ge rard Plezier tegen een 0-2 achterstand aan. Het werd door Henk van der Ent zelfs 0-4 aleer de Ra cing iets terug kon doen. Martin Krommert, Nico Oosterlee en Sjaak Keij haalden op tot 3-4. Na de derde treffer van Plezier zorgde Keij voor de 4-5 eindstand. UVS en Papendrecht bleven op 0-0 steken. Hoe wel de Leidse hoofdklasser enkele kansen kreeg, vielen er geen treffers. "Een nuttig oefenpotje", al dus UVS-trainer Arie Lagendijk. Roodenburg leverde een goede prestatie tegen Wilhelmus. De ploeg behaalde een verrassende 3-1 overwinning in de oefenwedstrijd. Ex-Roodenbur- ger Ronald Jansen en diens bewaker Erwin Koree bleven na overleg tussen de beide trainers en de arbiter in de rust in de kleedkamer achter. Beide spelers hadden het nadrukkelijk met elkaar aan de stok gehad. Na de pauze straften Robert Goodway. Henny de Romeyn en Marcel van der der Burg slor dig uitverdedigen van Wilhelmus af. John van der Zwan scoorde vlak voor het einde tegen. Debutanten geven Kanaries hoop

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15