Stop geweld tegen gevangen kinderen' Amerikaanse jongens wilden snel rijk worden Opdracht Ziridafrikaanse rechter: Paus mogelijk volgend jaar naar Zuid-Afrika Teleurstellend einde M-Amerika-conferentie Markies ruziet met archeologen A/Ie? Tielso zekerheid WOENSDAG 11 FEBRUARI 1987 BUITENLAND PAGINA 5 JOHANNESBURG (GPD/AP) - Een rechter van het hooggerechtshof van Johannesburg, Johan Kriegler, heeft gisteren een order uitgevaardigd, waarin gevangenispersoneel wordt verboden om nog langer kinderen, die vastzitten op grond van de noodtoestand, te martelen of op een andere manier met geweld tegen hen op te treden. Hoewel de Zuid- afrikaanse gevangenisautoriteiten hebben ontkend, dat kinderen in de gevangenis wor den gemarteld of aangerand, hebben ze wel de garantie gegeven, dat dit niet meer zal gebeuren. JOHANNESBURG (GPD) - De pauselijke nuntius in zuidelijk Afrika, Joseph Mees, heeft gisteren in Maseru, de hoofdstad van Leso tho, bekend gemaakt dat paus Jo hannes Paulus II een uitnodiging heeft geaccepteerd om volgend jaar een bezoek aan een vijftal lan den in de regio te brengen. Aarts bisschop Mees deed deze medede ling aan het begin van de jaarlijkse conferentie van katholieke bis schoppen in dit kleine, volledig door Zuid-Afrika ingesloten berg- koninkrijk. door Ruud de Wit Katholieke kringen in een ander buurland van Zuid-Afrika, Mozam bique, hebben eveneens bevestigd, dat paus Johannes Paulus II vol gend jaar een bezoek aan hun land zal brengen. Andere landen, die de paus zal aandoen, zijn Botswana, Zambia, Zimbabwe en Swaziland. Het zal de eerste keer zijn dat de paus dit deel van Afrika bezoekt. De bekendmaking van aartsbis schop Mees heeft overigens de ge ruchten doen toenemen, dat de paus ook Zuid-Afrika zal bezoe ken. Twee jaar geleden nog ver zocht de toenmalige voorzitter van de katholieke bisschoppenconfe rentie van zuidelijk Afrika, aarts bisschop Dennis Hurley van Dur ban, de paus te bemiddelen in het snel uitbreidende conflict in Zuid- Afrika. Nadien zijn deze geruchten blij ven aanhouden. De woordvoerder van de bisschoppenconferentie in Pretoria kon evenwel desgevraagd niet bevestigeiv, of de uitnodiging aan het adres van de paus nog steeds van kracht is. Het is bekend, dat in radicale katholieke kringen in Zuid- Afrika zelf grote teleur stelling bestaat over de houding van het Vaticaan ten opzichte van de vervolging van de katholieke kerk in Zuid- Afrika. Een anonieme zegsman zei 'een bezoek ongewenst te vinden, om dat de paus zich in Zuid-Afrika zal moeten laten beschermen door de zelfde personen die verantwoorde lijke zijn voor de arrestatie van geestelijke leiders'. De secretaris generaal van de katholieke bis schoppenconferentie (SACBC), pa ter Smangaliso Mhakatshwa, zit reeds vanaf het uitroepen van de noodtoestand gevangen en is zwaar gemarteld. Ook 13 andere katholieke geestelijken worden op dit moment gevangen gehouden. Verder heeft president Botha de katholieke bisschoppen van Zuid- Afrika er herhaaldelijk van be schuldigd 'zich met politieke za ken bezig te houden, in plaats van met religieuze activiteiten'. Botha ergert zich met name over het weekblad The New Nation, dat door de SACBC is opgericht cn wordt gefinancierd. Ook de hoofd redacteur van dit weekblad. Zwe- lakhe Sisulu. een zoon van de sa men met Nelson Mandela tot le venslang veroordeelde ANC-voor- man, Walter Sisulu, wordt sinds december vorig jaar vastgehouden. Een woordvoerder van de nun tius in Pretoria, bisschop Mario Cassari, heeft de plannen van de paus bevestigd: 'Maar niets is nog definitief, we wachten op een offi ciële uitnoding van de desbetref fende regeringen of van de bis schoppenconferentie zelf. Rechter Kriegler kwam tot zijn op zienbarende inmenging in gevan- geniszaken naar aanleiding van een kort geding dat namens vijf kinderen in de leeftijd van 16 tot 20 jaar was aangespannen. De vijf zwarte jongeren zeiden in beëdig de verklaringen, dat zij op zondag 25 januari van dit jaar zonder aan wijsbare rede in de Diepkloof-ge- vangenis van Johannesburg waren geslagen en geschopt, terwijl er ook traangas was gegooid in een van de cellen en in de eetzaal. Een van de vijf jongeren brak ten gevol ge deze praktijken een arm, terwijl een andere reeds eerder een be schadiging aan zijn geslachtsor gaan had opgelopen. In een van de verklaringen zei een moeder, Rebecca Mokone, dat de linkerarm van haar zoon, de twintigjarige Abey Mokone, was gebroken, toen hij zijn gezicht trachtte te beschermen tegen stok slagen. Vier andere kinderen wa ren eveneens in het gevangeniszie kenhuis behandeld vanwege de verwondingen die ze hadden opge lopen. Volgens de kinderen waren ze van cel tot cel achtervolgd door ongeveer 50 gevangenisbewaar ders, gewapend met stokken. De jeugdige gevangenen waren ook gedwongen om met hun blote han den hete pap te eten. De rechter noemde de bewerin gen van de jeugdige gevangenen te ernstig om ze te negeren en schoof aldus in feite de ontkenning van de gevangenisautoriteiten opzij. In to- Buitenland kort Wapenleveringen De Spaanse regering heeft de af gelopen jaren goedkeuring ver leend voor wapenleveringen aan Iran ter waarde van in totaal bijna 600 miljoen gulden. Dit heeft het dagblad El Pais gisteren gemeld onder aanhaling van bronnen bij ,ondernemingen die erbij waren be trokken. De regering had maandag nog gezegd dat er geen wapenex port naar Iran heeft plaatsgevon den. Dat gebeurde als reactie op vragen van een parlementslid. Het bewijsmateriaal dat El Pais publi ceerde laat-echter weinig ruimte tot twijfel of ontkenning over. Jongeren opgepakt De politie van New York heeft 12 blanke jongeren in hechtenis geno men in verband met gewelddadig heden waarbij een zwarte man om het leven is gekomen. Drie van de jongeren zullen- worden beschul digd van doodslag. De geweldda digheden deden zich voor op 20 de cember in de blanke wijk Howard Beach in Queens. Drie zwarte man nen die met een auto waren ge strand werden door een groep blanke jongeren met onder meer een honkbalknuppel uit een res taurant^ verjaagd. Eén van de man nen vluchtte de autoweg op en werd doodgereden. taal zitten er in de Diepkloof- ge vangenis zo'n 100 kinderen, die al len zijn gearresteerd in de periode van 12 juni tot 19 november van het afgelopen jaar. Een van hen, de 20-jarige Gilmour Anderson, zei in zijn verklaring, dat hij in de nacht van 18 op 19 juni in de woonwijk Alexandra was opgepakt. Een poli tieman had hem hierbij tussen zijn benen geschopt en pas op 20 au gustus was hij in staat geweest zijn gezwollen geslachtsorgaan aan een dokter te tonen. Op 8 januari dit jaar werd hij uiteindelijk voor deze verwonding operationeel gehol pen. Volgens Max Coleman, de voor zitter van het ondersteuningscom- mitte voor ouders van politiek ge vangenen, zitten er op dit moment nog 4000 kinderen in de leeftijd van 9 tot 18 jaar in Zuidafrikaanse gevangenissen. Ze worden onder voed en met grote aantallen tege lijk in een cel gestopt. Volgens Co leman is het ook geen uitzondering dat kinderen op de een of andere wijze met geweld worden bedreigd of aangerand, vooral op zondagen. VN-rapport In een gisteren gepubliceerd rap port van de Verenigde Naties staat dat de schending van mensenrech ten in Zuid-Afrika zoals marteling en politiegeweld tot een schrikba rend hoog niveau is toegenomen. Volgens het rapport, dat zal wor den besproken tijdens de bijeen komst van de VN-commissie voor mensenrechten, zitten zeker 10.000 mensen zonder vorm van proces vast. Er doen zich ook veel vaker dan voorheen gevallen van marte ling voor en het aantal mensen dat in een gevangeniscel overlijdt is toegenomen. Daarnaast zijn „dui zenden mensen gedood na geweld daden van veiligheidstroepen die vrijwel totale onaantastbaarheid genieten onder de bepalingen van de noodtoestand". Het rapport is op verzoek van de mensenrechtencommissie opge steld door drie juristen. In het rap port wordt ook melding gemaakt van het op grote schaal voorkomen van standrechtelijke executies door het leger. Berucht in dit op zicht noemen de auteurs een com mando-eenheid van het leger in Namibië die zich regelmatig schul dig maakt aan onthoofdingen van zwarte rebellen en een uitgebreid scala van martelingen. Onder grote belangstelling werden gisteren in Beiroet de 12 doden begraven die maandag bij ee het leven kwamen. Bij de aanslag in het door Sji'iten gecontroleerde deel van de stad raakten nog e BEIROET (AP) - Sji'itische mos lims en Palestijnse strijders heb ben gisteren zware gevechten gelp- verd rond de vluchtelingenkam pen in Beiroet. Een Palestijnse woordvoerder verklaarde dat hon gerige kinderen in de barakken kampen zich voedden met ratten. Intussen heeft PLO-leider Yas ser Arafat een dringend beroep ge daan op de Russische leider Mi- chail Gorbatsjov om een eind te maken aan de kampenoorlog. Dat heeft het Palestijnse persbureau WAFA gisteren gemeld. In Palestijnse kringen is voorts vernomen dat de strijders van plan zijn om uit de belegerde kampen te breken om met geweld voedsel te bemachtigen. Volgens de politie zijn gisteren bij de langdurige beschietingen van de kampen Chatilla en Bourj el-Barajneh 5 doden en 21 gewon den gevallen. Palestijnen iii kampen eten ratten „In Bourj el-Barajneh hebben kinderen vandaag ratten gevangen en opgegeten. Wees niet verbaasd. Ze dedgn het. Moeders koken de ratten en kinderen eten ze op," ver klaarde een Palestijnse woordvoer der. Het kamp telt 35.000 bewoners en het wordt al 12 weken belegerd door sji'itische moslims. In die pe riode is van buitenaf geen voedsel aangevoerd. Vertegenwoordigers van de PLO hebben intussen aan de religieuze leiders van de soenni-moslims ge vraagd om een fatwa', een religieu ze maatregel, af te kondigen, waar door de belegerde bevolking toe stemming zou krijgen om mensen vlees te eten. Leiders van de sunni-moslims hebben laten weten dat de vraag nog niet is beantwoord. De hoogste sji'itische religieuze leider. Mo hammed Hoessein Fadlallah, zei dat de situatie in het kamp nog niet ernstig genoeg v/as voor een derge lijke maatregel. „Maar wettelijk is een fatwa om mensen toestemming te geven voor het eten van mensenvlees al leen aanvaardbaar als alle voedsel bronnen zijn uitgeput. Alleen in dat geval wordt het eten van de do den toelaatbaar," aldus Fadlallah. Yasser Arafat heeft in een com muniqué gewezen op het gevaar van epidemieën in Bourj el-Baraj neh als gevolg van de belegering. GUATEMALA-STAD (Rtr/AFP/ GPD) - De tweedaagse conferentie van de EG en Midden-Amerika is gisteren geëindigd in een sfeer van onenigheid en teleurstelling. Ter wijl Nicaragua en zijn pro-Ameri kaanse buurlanden elkaar verwij ten naar het hoofd bleven slinge ren, begonnen EG-afgevaardigden zich steeds meer af te vragen wat zij hier eigenlijk deden. Na vertra ging kon uiteindelijk een gezamen lijke verklaring worden opgesteld. Hierin wordt wederom steun be tuigd aan het vredesplan van de Contadora-groep en hernieuwde economische hulp van de EG aan het gebied toegezegd. Al met al weinig resultaat, zo luidde het oor deel van Europese afgevaardigden. De twaalf landen van de Europe se Gemeenschap toonden zich in toenemende mate ongeduldig over de kibbelende Middenamerikaan- se landen. „Ik denk dat een aantal van hen zich afvroeg wat voor zin het heeft om hulp te bieden", aldus een Europese afgevaardigde. De Europeanen leken meer te willen aansturen op concrete stappen naar vrede, zoals wellicht een tijd schema voor directe onderhande lingen. Naar verluidt zou vooral Nederland zich hebben ingezet voor een pragmatische aanpak. Deserteur Bewakers van de Israëlische ha ven Eilat waren verbijsterd, toen zij een man uit de Rode Zee zagen opduiken die zich be kendmaakte als een Iraanse deser teur. De 24-jarige Iraniër Youssef vertelde dat hij samen met een maat zes maanden geleden was ge deserteerd van het Iraanse front. Vervolgens hadden zij zich aan de Irakezen overgegeven, maar waren na enige tijd uit een krijgsgevan genkamp ontsnapt. Uiteindelijk hadden de Iraniers de aan Eilat grenzende Jordaanse havenstad Akaba aan de Rode Zee bereikt. Vanaf een stille plaats waagden zij zaterdag de 2,5 mijl lange over steek naar de Israëlische bad plaats. Door uitputting zonk de vriend van Youssef na ruim een mijl in de diepte weg. Börner weg De sociaal-democratische pre mier Börner van de Westduitse deelstaat Hessen heeft verklaard dat hij niet beschikbaar is voor ëen eventuele volgende ambtsperiode. Hij deed dat een dag na het uiteen vallen van de rood-groene coalitie van sociaal-democraten en Groe nen. Börner heeft de minister van financiën, Krollman, aangewezen als zijn opvolger. De deelstaat-re gering heeft inmiddels voorgesteld op 5 april nieuwe verkiezingen te houden. Zwangerschap Dagelijks sterven er over de hele wereld 1400 vrouwen tijdens hun zwangerschap of tijdens de beval ling. Maar liefst 99 procent van de sterfgevallen doet zich voor in de Derde Wereld. Dit is naar voren ge komen tijdens een internationale conferentie in de Keniase hoofd stad Nairobi over 'Veilig Moeder schap'. In de armste landen ster ven op de 100.000 geboorten onge veer 900 (aanstaande) moeders. Oorzaken daarvan zijn de geringe medische verzorging bij de beval ling en het feit dat vrouwen in ont wikkelingslanden op te jonge leef tijd en in te korte tijd veel kinderen krijgen. Sri Lanka In Sri Lanka zijn de afgelopen dagen ongeveer 3000 mensen opge pakt. Met deze maatregel willen de autoriteiten rellen voorkomen na de moord op 29 dorpelingen in het plaatsje Arantalawa door naar af scheiding strevende Tamils. Over twee of drie weken mogen de men sen weer naar huis. De van kracht zijnde wet ter voorkoming van ter rorisme biedt de politie de moge lijkheid personen gedurende ten hoogste anderhalfjaar vast te hou den zonder hen voor de rechter te brengen. Om deze auto's van hun ijslaag te ontdoen heb je een flinke krabber nodig. De auto's staan op een parkeerplaats bij het Meer van Michigan in de Verenigde Staten waar ze door de harde wind het nodige water over zich heen kregen. De vorst deed de rest. (foto ap> LONDEN (GPD) - 'Hoge bomen vangen veel wind'. Zo ongeveer reageerde de markies van Hert ford, toen hij door de rechter in Warwick werd veroordeeld tot het betalen van meer dan 30.000 gulden boete en nog eens 15.000 gulden als de kosten van de straf zaak tegen hem aangespannen, op de gebundelde boze krachten van Engelands archeologen en historici, die zich mateloos geër gerd hebben aan de achteloos heid, waarmee de markies hele stukken grond vol oudheidkun dige overblijfselen op zijn dure landgoed heeft laten omploegen. Deze overblijfselen hebben be trekking op de oude Romeinse nederzetting Alcester uit de eer ste eeuw, die 200 jaar later uit groeide tot een bedrijvige markt stad met een bevolking van meer dan 10.000 zielen. Van grondige en complete opgravingen is hier nog geen sprake geweest. Lord Montagu, hoofdbewaker in de organisatie voor de be scherming van het nationale erf goed English Heritage, besloot tot de aanval over te gaan en een rechtszaak aan te spannen. Het land stond al sinds 1964 op de monumentenlijst en volgens de strikte bepaling van het de partement van milieu en ruimte lijke ordening, was ploegen ter plekke volstrekt verboden. De markies dacht echter dat wat simpel, ouderwets ploegwerk om daarna tarwe te kunnen zaai en, best was toegestaan. Een mis verstand, zo verdedigde hij zich zelf voor de rechter, want hij had geen advocaat genomen om kos ten uit te sparen. Maar het vonnis viel hem zwaar tegen. De oude markies van Hertford knipperde even met de ogen, maar beloofde de rechter zo snel mogelijk een che que te sturen. Later verklaarde hij toch te overwegen om in be roep te gaan, omdat hij de boete wel wat erg hoog vond. De Europeanen hebben er her haaldelijk op gewezen dat het vre desinitiatief van de Contadora- groep (Colombia, Mexico, Panama en Venezuela) de enige manier is om uit het conflict te komen. Maar zij beklemtonen aan de andere kant dat diplomatie via derden geen enkele kans van slagen heeft als de vijf Middenamerikaanse lan den het zelf niet eens kunnen wor den. Op de conferentie was evenwel van toenadering tussen die landen geen sprake. De bijeenkomst was nog niet goed en wel begonnen of El Salvador trok fel van leer tegen Nicaragua. Minister Ricardo Ace- vedo van buitenlandse zaken be schuldigde Managua ervan de linkse rebellen in El Salvador te steunen. De Sandinisten zijn vol gens hem vastbesloten hun revolu tie buiten de landsgrens te brengen en geheel Midden-Amerika te on dermijnen met de hulp van Cuba. De Nicaraguaanse minister van buitenlandse zaken, Miguel d'Es- coto, nam onmiddellijk de hand schoen op en zei dat El Salvador niet meer is dan een marionet van Washington. Hij laakte bovendien de bijeenkomst komend weekein de in San José van El Salvador, Guatemala, Honduras en Costa Ri- ca waar een vredesplan van Costa Rica ter tafel komt. Volgens dit plan moeten de Sandinisten met de Contra's gaan onderhandelen over het herstel van de democratie. D'Escoto noemde dit „onaanvaard bare inmenging" in Nicaragua's aangelegenheden en zei verder dat zijn land „de meest democratische staat is in Midden-Amerika omdat het de enige souvereine staat is die zich geen beslissingen laat opleg gen van buitenaf'. ADVERTENTIE Een kwaliteitsprodukt én het vakmanschap van de Tielsa-dealer. de Tegel handel Bloemistenlaan 51 2 Lammanschansweg). BB Leiden, tel. 071-144642 WASHINGTON - TV-series als 'Miami Vice', 'Hill Street Blues' en 'In het holst van de nacht' zijn flau we kost vergeleken bij wat het ech te leven aan spannends oplevert. Die waarheid blijkt deze dagen in een rechtszaal in Santa Monica (Californië). door Henk Dam Daar is het proces begonnen te gen de leden van de Billionaire Boys Club (BBC), de jongensclub voor miljardairs dus, een vereni ging van steenrijke jongemannen die maar één doel voor ogen had den: nog veel rijker worden. Dat bleek langs de gewone weg niet mee te vallen, en daarom zoch ten de jongens, in vele gevallen af komstig uit de meest gefortuneer de families van Californië, hun toe vlucht tot de misdaad. En hoe. Voorbestemd Het brein achter de Billionaire Boys Club is de nu 27-jarige Joe Hunt uit Los Angeles, zelf niet uit een rijk nest, maar de zoon van een niet erg succesvolle zakenman. Joe achtte zichzelf al op zeer jeugdige leeftijd voorbestemd voor de we reld van het grote geld. Voor de jeugdige Hunt was een studie 'za ken' aan de universiteit van Zuid- Californië dan ook de logische eer ste stap op weg naar rijkdom. Maar na anderhalf jaar had hij daar genoeg van, en ging de onge duldige Joe aan zijn eerste miljoe nen werken door in Chicago als handelaar in grondstoffen op te treden. Ook dat was geen succes, want hij werd al spoedig door de toezicht houdende beurscommis- sie geschorst wegens 'onjuiste han delspraktijken'. In 1981 keerde Hunt, toen 21 jaar, terug naar Los Angeles met niet meer op zak dan een bij elkaar ge logen verhaal. Hij vertelde zijn ou de schoolvrienden dat hij in twee jaar zijn studie aan de universiteit had afgerond, en dat hij, dankzij een niet te kloppen systeem, goud geld als grondstoffenhandelaar verdiende. De charismatische Hunt kreeg al gauw een hele kring bewonderaars om zich heen met wie hij de Billio naire Boys Club oprichtte. Een 25 jongeren werden lid. Daarbij zat de tweeling Tom en Dave May, de i de i i die i de grootste warenhuizen in Californië bezit. Daarbij zat ook Dean Karny, zoon van een projectontwikkelaar in die speeltuin voor de superrij ken Beverly Hills. De ouders van Dena Karny ga ven Hunt 300.000 gulden om in de grondstoffenmarkt te beleggen; Hunt verloor alles. Maar hij kreeg nog eens 50.000 gulden om het op nieuw te proberen. Ook andere ou ders gaven geld. Glamour En er kwamen particuliere inves teerders af op de glamour van BBC en de zusterbedrijven die werden opgericht met namen als Microge- nesis. Westcars en Financial Futu res and International Marketing. Glamour, want Hunt huurde kan toorruimtes in de sjiekste wijken, en zorgde voor dure pakken en flit sende BMW's en Porsches. Maar al die uiterlijke schijn bete kende nog niet, dat Hunt nu echt verstand van zakendoen had. Inte gendeel, zijn BBC kwam steeds verder in de schuld te zitten, niet in de laatste plaats ook door de bui- tennissige levenswijze die Hunt zichzelf en de leden van zijn BBC toestond. Skivakanties naar de duurste oorden, avondjes stappen die goed waren voor rekeningen van 10.000 gulden, het betekende niets voor Hunt en zijn boys. Schulden aan de ene investeerder werden gewoon afbetaald met de investeringen van de volgende. Maar het moest natuurlijk vastlo pen en juist toen dat moment was aangebroken, begin 1984 toen meer dan 150 investeerders steeds luider begonnen aan te kloppen, werd Hunt zelf het slachtoffer van een fraudeur. Het ging om Ronald Levin, een soort manusje-van-alles die Hunt zei, dat hij over een bedrag van 8 miljoen dollar beschikte waarmee hij kon doen wat hij wilde. Uitein delijk - Hunt had het bedrag op pa pier al verdrievoudigd - bleek het geld er helemaal niet te zijn; Hunt zwoer wraak. Flat Op 6 juni 1984, aldus de aan klacht, gingen Hunt en zijn lijf wacht Jim Pittman naar Levin's peperdure flat. Daar dwongen ze hem een cheque voor 3 miljoen gulden te tekenen (die later onin baar bleek), waarna hij werd dood geschoten. De twee jongemannen reden ver volgens met het lijk naar een van de peilloos diepe ravijnen in de buurt van Los Angeles, en gooiden het- daarin. Nooit zijn de resten van Levin gevonden, maar de politie van Los Angeles weet zeker dat hij werd vermoord. Daar is allereerst de getuigenis van Hunt's vriend Dean Karny, die, in ruil voor onschendbaarheid, heeft opgebiecht hoe Hunt de dag na de moord naar hem toekwam en hem vertelde wat hij met Levin had gedaan. En er is het briefje dat in Levin's flat werd aangetroffen, waarin in Hunt's handschrift netjes in 14 punten vermeld staat wat er met Levin zou moeten worden gedaan. Er staan punten in als 'luiken dicht doen', 'handboeien omdoen' en (punt 10): 'hond doden'. Een maand later deed Hunt op nieuw een poging iets aan zijn schulden problemen te doen. Hij ontvoerde toen een schatrijke Iraanse zakenman, Hedayat Esla- minia, die goed was voor zeker 60 miljoen dollar. Hunt's plan was Eslaminia te dwingen een verklaring te tekenen waarin hij alles aan zijn zoon af stond, en hem vervolgens te do den. Dat die zoon, Reza, lid was van Hunt's jongensclub was meer dan een toevallige bijkomstig heid.... Maar het plan werkte niet. He dayat Eslaminia, die was mishan deld, met chloroform buiten be wustzijn was gemaakt en in de kof ferbak van een auto was gestopt. overleed nog voor hij de verklaring kon tekenen. Niet veel later stond de politie op de stoep. Hunt, Reza Eslaminia, Pittman en nog een vierde lid van de BBC werden beschuldigd van de moord op Hedayat Eslaminia, Hunt en Pittman ook van de moord op Levin. Zwak De officier van justitie staat bij de laatste moord vrij zwak, omdat Levin's lijk nooit gevonden is. Hunt's advocaat heeft al gezegd dat het briefje geen enkele beteke nis heeft, en dat er ook geen andere bewijzen tegen zijn cliënt zijn. Die advocaat heet Arthur Ba- rens, en is een van de beste (en dus duurste) pleiters van de streek. Dat Hunt over hem de beschikking heeft, heeft hij te danken aan de va der van zijn vriendin, een (uiter aard) zeer gefortuneerde impresa rio uit Hollywood. De vader legde ook de borgsom van 4 miljoen gulden op tafel die van Hunt, tot zijn veroordeling, een vrij man maakt. Die vrijheid geeft hem de gelegenheid te onder handelen met producers uit Holly wood die van zijn levensverhaal een film willen maken. Volgens de laatste geruchten wil Hunt daar voor 3 miljoen gulden hebben...

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5