Het weren van Kloppenburg was een Verkeerde zet' 'Het ijzer is heet, smeden dus' UEFA kiest Athene Voetbalrel in Israël Wassenaar over zijn paradepaardjes Kulker en Druppers VRIJDAG 6 FEBRUARI 1987 PAGINA 15 Rechter moet oordelen over voetbalgeschil UTRECHT (GPD) - De KNVB krijgt op 4 maart te horen of de dit seizoen ingevoerde nieuwe compe titie-opzet in het betaalde voetbal procedureel op juiste wijze tot stand is gekomen. De Utrechtse rechtbank-president mr. H. J. Schepen deed gistermiddag al een voorzichtige poging om de inhou delijke bezwaren van de CSR (Cen trale Spelers Raad) en de spelers- vakbond WCS tegen de wijzigin gen boven water te krijgen. De CSR vindt dat er geen be hoorlijke vorm van medezeggen schap is geweest bij de besluitvor ming rond de nieuwe competitie- opzet. Mr. W.G. Poiesz legde er na mens de spelers de nadruk op dat van een effectieve bijdrage in de disscussie vooraf geen sprake was geweest. Hij verweet de KNVB ei genhandig met de procedures om gesprongen te zijn om de besluit vorming soepeler te laten verlo pen. Poiesz: „Blijf je als KNVB binnen de context van het mede- zeggenschapsmodel of heb je het recht daarbuiten te opereren? Er zijn nadrukkelijke afspraken die nagekomen moeten worden". De CSR-pleiter verweet de KNVB dat van een effectief rende ment van een adviesaanvrage geen sprake is geweest, omdat de voet balbond hierbij uitsluitend - wat de WCS en CSR betreft - is afge gaan op informele contacten. Zo kwam spelersafgevaardigde Theo van Duivenbode tijdens de zitting nog eens bevestigen dat hij uitslui tend op persoonlijke titel en niet namens de spelersvakbond deel uitmaakte van de speciale werk groep 'Competitiezaken', die de in voering van periodekampioen- schappen in de eredivisie en de in krimping van deze klasse voorbe reidde. Mr. H.P. Utermark bestreed mens de KNVB dat de competitie-opzet op ondemocrati sche wijze tot stand gekomen zou zijn. Hij benadrukte dat op 26 mei van het vorig jaar de conclusies door de algemene vergadering vrij wel unaniem onderschreven wa ren, terwijl op 4 augustus het uit eindelijke compromis-voorstel (geen 18, maar 17 clubs blijven over in de eredivisie) ,,op prudente en democratische wijze" was aan genomen. Utermark wimpelde het door de tegenpartij aangevoerde argument dat vier miljoen gederfd zou worden als gevolg van een klei ner aantal wedstrijden (66 minder) af. Mr. J. Janssen Van Raay ver woordde de frustratie bij de spë- lersvakbond het meest treffend met de opmèrking dat naar zijn mening het toch al minimale in- stemmings- en adviesrecht dan toch wel maximaal zou mogen worden benut. Of rechtbank-presi dent mr. Schepen ook tot die con clusie zal komen, wordt over een maand duidelijk. In ieder geval tastte hij gisteren al even de be reidheid af bij de spelers-vertegen woordiging om de huidige compe titie-opzet te f TEL AVIV (DPA) - Voor Stefan Engels is aan de trip van zijn voetbalclub FC Köln in Israël een abrupt einde gekomen. De vroegere international werd gisteren door de leiding van de VVestduitse voetbalvereniging op het vliegtuig naar Keulen ge zet wegens, zoals voorzitter Pe ter Weiand het diplomatiek noemde, 'het in gevaar brengen van de Westduits-Israëlische betrekkingen'. In het duel tegen Maccabi Haifa, woensdag, zou Engels zijn opponent Daniel Brailovski 'Heil Hitier' hebben toegeroe pen. De Westduitser ontkende gisteren de beschuldiging. „Ik begrijp het allemaal niet. Ik heb dat nooit gezegd. Hij was de he le wedstrijd tegen mij aan het praten. Ik heb toen op een gege ven moment gezegd 'houd je mond', dat is alles. Hoe zou ik zoiets kunnen zeggen, ik ben blij niet in die verschrikkelijke tijd te hebben geleefd". Aanvankelijk werd over het voorval het stilzwijgen be waard. Maar gisteren berichtte het dagblad 'Chadsshot' (nieuws) in een volle pagina over de affaire rond Engels. In een kop naast een grote kleuren foto van de Westduitser stond vet gedrukt: 'er uit met hem, en wel zo snel mogelijk'. Ook Brai lovski komt in het verhaal ruim aan het woord: „Ik heb het nooit voor mogelijk gehouden dat ie mand mij, en dan ook nog in Is raël, dat zou toeroepen. Hij had dan nog beter mijn moeder kun nen beledigen, dat had mij min der pijn gedaan. Ik was hem bij na aangevlogen", verwoordde de in Argentinië geboren voet baller zijn woede. Job van Hardeveld, sponsor van Avanti en de tafeltennisbond: Het v mij te doen om Mirjam Kloppenburg voor Avanti te t DEN HAAG (ANP) - De finale van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars zal op 13 mei niet in Nederland gehouden worden. De Europese Voetbal Unie had aanvankelijk het Olym pisch Stadion in Amsterdam aangewezen. De KNVB ging ak koord met die aanwijzing, maar moest een alternatief aandra gen indien Ajax de eindstrijd haalt. De keus van de KNVB viel logischerwijs op het Feyenoord-stadion in Rotterdam. Maanden daarvoor had burgemeester Peper evenwel een verbod uit gevaardigd voor het houden van Europese bekerfinales binnen zijn stadsgrenzen. Met het oog op de voorbereidingstijd nam de UEFA gisteren een definitieve beslissing. De finale is verplaatst naar het Olym pisch Stadion in Athene, dat 80.000 toeschouwers plaats biedt. Redenen voor die uitwijkmaatregel waren dat Ajax de kwartfi nales bereikte en dus nog kandidaat voor de finale bleef en de KNVB geen alternatief kon bieden voor Amsterdam. NIEUW VENNEP - De ruzies bin nen de tafeltennisbond brengen Job van Hardeveld meer dan eens tot wanhoop. Als sponsor van de NTTB en Avanti heeft de 37-jarige marketing-manager van Dextro zich wel eens afgevraagd of hij er goed aan doet geld te pompen in een gezelschap, dat elkaar geregeld met rotte tomaten bekogeld. "Het is wat dat aangaat huilen met de pet op in deze sport", verzucht Van Hardeveld. "Blijft de tafeltennis bond zich in de toekomst op nega tieve wijze verkopen, dan kan dat voor ons een argument zijn om de kraan dicht te draaien". Vorige week verscheen Van Har develd hoogstpersoonlijk op het strijdtoneel. Vanwege het gekisse bis rondom de schorsing van Mir jam Kloppenburg zag hij het Euro pa Cup-avontuur van Avanti (mor gen wordt in Boedapest de halve eindstrijd afgewerkt tegen Statisz- tika) in het gedrang komen. Mèt de Lichtenvoordse in de gelederen is de club van Bettine Vriesekoop immers kansrijk voor een finale plaats in het toernooi voor lands kampioenen. Een uit reclametech- nisch oogpunt aantrekkelijk voor uitzicht. Vandaar de tussenkomst van Job van Hardeveld. Binnen 48 uur waren er "drie hobbels platgewalst", verwoordt de Veenendaler. "Jan Kloppen burg, Gerard Bakker en de bond moesten tot een akkoord komen. Op zéér korte termijn. Die tijdfac- tor was in mijn voordeel. Er was namelijk geen tijd meer voor ellen lange discussies. Er moesten snelle beslissingen worden genomen. Ik ben in het zakenleven niet anders gewend, maar in deze sportbond gelden andere maatstaven". Met 6000 gulden reisgeld voor Mirjam Kloppenburg als lokkertje in handen doorboorde Van Harde veld een muur, die voor een andere vredesstichter, Henk van Dilst, niet bleek te slechten. Het mes sneed daarbij voor Van Hardeveld aan twee kanten. Enerzijds kreeg zijn 'winkel' Avanti weer de be schikking over Mirjam Kloppen burg. anderzijds werd de sponsor bedolven onder een golf van posi tieve publiciteit, die de waarde van het 'douceurtje Kloppenburg' on getwijfeld ver te boven gaat. Een slimmigheidje van Van Hardeveld, want de zakenman rekruteerde in een ommezien de landelijke en re gionale pers om de oplossing in 'de zaak Kloppenburg' uit de doeken te doen. Publiciteit "Natuurlijk heb ik aan de publi citeit gedacht", geeft Van Harde veld toe, "maar het was mij toch voornamelijk te doen om Mirjam Kloppenburg voor Avanti te win nen. Dat was nummer één, wat het me oplevert kan me niets schelen. Toen dat lukte, ben ik vervolgens met de NTTB in de slag gegaan. Ik wilde haar naar India krijgen. Het was voor mij toch een moeilijk te verkopen verhaal geweest, wan neer zij wel voor Avanti had ge speeld, maar niet naar de wereld kampioenschappen was gegaan". door Rob Onderwater Dat Mirjam Kloppenburg uit de nationale ploeg werd gehouden, kwalificeert Van Hardeveld als een "verkeerde zet". "Maar", voegt hij er aan toe, "ik heb met het huidige bestuur verder goede ervaringen. Een verademing in vergelijking met de mannen waarmee in het verleden heb moeten samenwer ken. Maar de bond had de kwestie Kloppenburg ook op een andere manier kunnen oplossen. Om haar uit de nationale ploeg te weren, ging mij te ver". Het gevolg was een stroom van verontwaardige reacties, die de NTTB voor de zoveelste keer in een kwaad daglicht stelden. "Het is dweilen met de kraan open", schetst Van Hardeveld de situatie. "De bond heeft een nieuwe PR- man. Louis Burgers, aangesteld. Voor hem ligt er een schone taak om het imago van de NTTB te ver anderen. Maar je moet niet aan mij vragen, hoe-ie dat moet aanpak ken". Tevreden Sinds 1984 heeft Job van Harde veld bemoeienis met de sponso ring van Avanti. "Mijn voorganger heeft destijds voor het tafeltennis gekozen. Afgezien van die negatie ve aspecten die kennelijk onlosma kelijk met de NTTB zijn verbon den, hebben we er nog steeds geen spijt van. We zijn een relatief klein bedrijf, dat niet met grote bedra gen over de brug kan komen. Een gemiddelde voetbalclub uit de ere divisie haalt zijn neus op voor het geld dat wij in het tafeltennis ste ken". Avanti kan vanaf '83 jaarlijks re kenen op een bedrag tussen de an derhalf en drie ton. Een optelsom metje leert dat inmiddels ongeveer een miljoen gulden aan de Hazers- woudse club is geoffreerd. "Dat is veel voor die sport", vindt Van Hardeveld. "Maar dat bedrag is het ons volledig waard. We hebben met Bettine Vriesekoop een uitste kende troef in handen. Een speel ster van wereldklasse met een gou den instelling". De sponsor eist geen prestaties voor zijn geld. "We vinden het leuk als de club het goed doet in de competitie. Toen we met sponsoring begonnen, speelde Avanti nauwelijks een rol. Maar gaandeweg is het beter ge gaan. Vorig seizoen werden de vrouwen kampioen van Neder land". Dat was dan voor een deel te danken aan de inspanningen van Mariano Lukov, de Bulgaar die vo rig seizoen op kosten van de geld schieter naar Hazerswoude werd gehaald. "We hebben dat voorna melijk gedaan om Bettine een ster ke trainingspartner te bieden. Maar ook anderen hebben van VOORSCHOTEN (GPD) - Bram Wassenaar is een door draver. Letterlijk en figuurlijk. De 42-jarige voedingsadvi seur rent van wedstrijd naar wedstrijd. Niet alleen om als bondscoach de verrichtingen van de middenlange en lan ge afstandlopers te volgen, maar ook om zelf als eerste veteraan door de finish te gaan. Wassenaar weet van geen ophouden en dat kunnen ze bij de Koninklijke Nederland se Atletiekunie beamen. tian Coe heeft op de 800 meter in door ooit een snellere tijd gelopen dan de 1.46,29 die Druppers zater dagavond in de Hans Martin Schleyerhalle liet klokken. Coach Theo Bakker verlaat Scylla LEIDEN (ANP) - Theo Bakker stopt aan het einde van het huidige seizoen zijn activiteiten als trainer van het Leidse Scylla. Bakker, die Hoewel na overleg met de bonds- trainers het beleidsplan voor 1987 al lang en breed is vastgesteld, blijft Wassenaar dwarsliggen. De coach van onder anderen Han Kul ker en Rob Druppers wil meer geld en meer faciliteiten en noemt het „volkomen absurd" dat de KNAU uitgaat van het principe: gelijke monniken, gelijke kappen. Wassenaar heeft zijn grieven net als de verontruste weg-atleten op papier gezet en wacht al twee maanden op antwoord van de bond. Wassenaar: „Ik heb mijn brief gestuurd aan de commissie topsport en die schijnt een maand geleden al een antwoord te hebben geformuleerd. Dat ligt waarschijn lijk ergens onderin een la van het bureau van Arie Kauffman, want ik heb nog niets gehoord". In de Haagse Houtrusthallen, waar vanavond de nationale in doorkampioenschappen beginnen, zal de geirriteerde Wassenaar tech nisch coördinator Kauffman onge twijfeld tegen het lijf lopen. „En dan zal ik hem aan zijn jasje trek ken ook", kondigt de bondscoach aan, „want ik wil nu wel eens ant woord hebben". Behalve naar Arie Kauffman zal de aandacht van Wassenaar in het komend weekeinde ook uitgaan naar zijn paradepaardjes Han Kul ker en Rob Druppers. Een Zuideu- ropese trainingsstage in de tweede helft van januari (met het talent Jaap van Treijen en trainer Jon Wellerdieck) heeft het tweetal vlak voor de grote indoorwedstrijden in vorm gebracht. Recordpoging In Stuttgart plaatsten de trai ningsmaatjes zich vorige week niet alleen voor de eerste wereldkam pioenschappen indoor, die volgen de week in Indianapolis worden gehouden, maar braken zij ook de nationale records op de 800 en 1500 meter. Vooral de prestatie van Druppers, geleverd op een steen worp afstand van de plek waar Kulker nog geen half jaar geleden zo verrassend naar het Europese brons op de 1500 meter snelde, was er één van formaat. Alleen Sebas- negen jaar werkzaam was bij de Leidse tafeltennisvereniging, raak te gefrustreerd doordat de clublei ding er niet in slaagt de juiste faci liteiten voor topsport te bieden. Bakker heeft wel zijn verbintenis als vrouwencoach bij de Noorse bond met een jaar verlengd. De Oegstgeestenaar verblijft op dit moment in Noorwegen. door Jaap Visser In de Houtrusthallen zal Drup- pers zondagmiddag wederom het gevecht aangaan met de onzichtba re Coe. De Utrechter heeft het we reldrecord op de 1000 meter, dat met 2.18,58 op naam van de Engels man staat, in het vizier. De record- poging van Druppers betekent niet alleen een test voor de gloednieu we baan die in de voormalige ijs- hockeyhal is neergelegd, maar ook voor hemzelf. Wassenaar: „Het idee is helemaal van Rob zelf afkomstig, dat bete kent dus dat hij zelfvertrouwen heeft en zich sterk voelt. Ik sta daarom helemaal achter die re cordpoging. Je moet het ijzer sme den als het heet is. Bovendien kan Rob wel wat extra publiciteit ge bruiken". Koerswijziging Zeker na zijn teleurstellende er varingen van de afgelopen jaren waarin de blessuregevoelige Drup pers slechts hoogst zelden tot aan sprekende prestaties kwam. Op het EK in Stuttgart moest hij ge noegen nemen met een vierde plaats. Een lichte teleurstelling voor de vice-wereldkampioen die prompt na de finalerace op de 800 meter uitriep dat hij zijn koers wil de wijzigen. Druppers vond dat hij pure snelheid tekort kwam en kon digde aan een sprinttrainer te zul len aantrekken. Daar is uiteindelijk niets van ge komen. Wassenaar: „Dat Rob niet snel genoeg zou zijn, is onzin. Hij is minstens net zo snel als Han Kul ker, nee sneller. In tegenstelling tot Han loopt Rob de 100 meter bin nen elf seconden. In het afgelopen baanseizoen moest hij tijdens de grote wedstrijden steeds afhaken op de laatste 100 meter. Maar dat had niet zozeer met snelheid te ma ken, maar met kracht. Dat is hij zelf ook gaan inzien en daarom ver richt hij nu meer duurwerk". Die omschakeling heeft Drup pers de nodige moeite gekost. Was senaar: „Tijdens de trainingen kwam hij soms volledig stuk te zit ten. Dat kwam omdat hij het niet gewend was. Zijn lichaam ging protesteren. Hij is dan ook een paar keer ziek geweest en begon last van zijn benen en het bekken te krijgen. Alles zat op een gegeven moment muurvast". Bram Wassenaar ontfermt zich over één van zijn pupillen, de 'leeggelopen' Marti ten Kate, die zojuist i Leidse Hout het nationaal kampioenschap op de tien kilometer heeft veroverd. (archieffoto Loek Zuyderdui De Amsterdamse fysiothera peut Richard Smith moest er aan te pas komen om het 'onderstel' van Druppers weer soepel te krij gen. Dat hem dat is gelukt, heeft de 'lopende patiënt' vorige week na drukkelijk bewezen. Wassenaar is .er van overtuigd dat Druppers na de koerswijziging de weg terug naar het succes heeft ingeslagen. „Voordat hij begon te sukkelen, is het natuurlijk heel lang goed ge gaan met Rob", beseft de bonds coach. „In die periode moest hij weinig van mij hebben. Hij ging volledig zijn eigen gang en trok zich alleen wat van zijn eigen trai ner Jon Wellerdieck aan. Dat is nu gelukkig veranderd". Druppers wordt ook steeds va ker gesignaleerd in het gezelschap van Han Kulker, die Wassenaar be halve als bondscoach ook als club- trainer van de Leidse Bataven on der zijn hoede heeft. „Een gewel dig talent", noemt Wassenaar de al 27-jarige Kulker die ruim vijf jaar geleden zijn trainingsgroep kwam binnenrollen. De informaticus was juist afgezwaaid als amateur-muzi kant en wilde zichzelf wel eens tes ten op de atletiekbaan. Niet ver moedend dat hij zich in een paar jaar tijd zou ontwikkelen tot een succesvolle atleet die zijn sport op semi-professionele basis beoefent. Wassenaar noemt het „een enorm voordeel" dat Kulker wat het aantal trainingsjaren betreft nog maar een beginneling is. „Dat houdt hem gretig. Bovendien zit hij boordevol talent en is van natu re soepel. Dat betekent dat hij niet zo waanzinnig veel hoeft te trainen, dus het ook langer vol kan hou den". Minder enthousiast is de trainer over de prestaties die zijn bescher meling buiten de baan levert. Kul ker geniet namelijk ook de nodige faan als stapper. Wassenaar daar over: „Rond de jaarwisseling is Han met een aantal vrienden een paar dagen naar Leuven geweest. Ik denk dat-het maar goed is dat ik niet weet wat hij daar allemaal heeft uitgespookt. Vorig jaar was hij met Rob op trainingskamp in Portugal. Ik kwam wat later en kreeg toen van Rob te horen: „Het is maar goed datje er bent want die Kulker, da's echt een beest". Toch til ik daar niet te zwaar aan, want ik had dat vroeger zelf ook, dat ik me af en toe eens flink af moest reage ren. Bovendien, je merkt aan Han bijna nooit wat. Hij stort tijdens de training nooit in elkaar. Kun je na gaan hoe gemakkelijk het hem al lemaal afgaat. Daarom weet ik ook zeker dat hij nog lang niet aan zijn plafond zit". Faciliteiten Als bondscoach streeft Wasse naar er naar zijn paradepaardjes Druppers en Kulker zoveel moge lijk de ruimte geven, maar voelt zich in dat streven gedwarsboomd door de Atletiekunie. Van de 140.000 gulden die dit jaar door subsidies van de Stichting Natio nale Sporttotalisator en het NOC voor trainingsfaciliteiten en stages beschikbaar is gesteld, mogen de middenlange en lange afstandlo pers maximaal 10.000 gulden be steden. Bovendien heeft de bond voor el ke discipline evenveel trainingsda- gen gereserveerd. „Kolder natuur lijk", vindt Wassenaar, die het als een grote onrechtvaardigheid be schouwt dat hij evenveel trainings faciliteiten krijgt als zijn collega bij de vrouwen, Feico Jansma. „De enige in zijn selectie die in interna tionaal opzicht nog wel eens wat presteert, is Elly van Hulst. Maar die gaat volledig haar eigen gang, dus daar heeft Feico nauwelijks omkijken naar. Hij heeft dan ook volop speelruimte en daar ben ik stinkend jaloers op". Wassenaar noemt het „pure noodzaak" dat hij als bondstrainer wat ruimer in de slappe was komt te zitten. Hij wacht dan ook met spanning het resultaat af van de besprekingen die een afvaardiging van wegatleten dit weekeinde met een bondsdelegatie voert. Als Ge rard Nijboer en consorten ruim baan krijgen voor het aantrekken van extra sponsors zal Wassenaar onmiddellijk naar één of meer kan didaat-geldschieters sprinten. „Wantje moet het ijzer smeden als het heet is en op dit moment is dat het geval". Lukov geprofiteerd. Hij was in full time dienst. Iedereen kon met hem oefenen". Hongaren De gemakzuchtige Lukov ver trok. met achterlating van een ver- schikkelijke puinhoop in zijn Ha- zerswoudse huurwoning, naar het Westduitse Saarbrücken. Zijn plaats werd ingenomen door twee Hongaren: Tibor Kreisz en Andras Podpinka. De laatste nam vorig jaar de benen naar een tante in Bel gië, na afloop van een superliga-in terland in Hazerswoude. Om daar in de afgelopen zomer weer op te duiken. Van Hardeveld: "Hij had het niet naar zijn zin in België. Nou, Podpinka liep zo in de armen van Gerard Bakker. Die was met zijn lot begaan. Voordat hij door Avanti werd gecontracteerd, is hij bij de Bakkers een tijdje in huis ge weest. Typisch Gerard Bakker. Die man is echt menselijk, dat kunnen anderen soms moeilijk geloven". De reis van Tibor Kreisz naar Ha zerswoude verliep minder gemak kelijk. "Het was eerst de bedoeling om de Pool Kucharski naar Neder land te krijgen. Maar de contacten verliepen uiterst moeizaam. Het zou trouwens een dure kwestie zijn geworden, want alleen de Poolse bond wilde al 30.000 mark transfer- geld hebben. Voor Kreisz hebben we slechts 5000 mark betaald. Maar ik heb lang getwijfeld of we Kreisz voor de competitie in Hazerswou de zouden krijgen. We kregen hem 'aangeboden' van een Nederlandse kennis, Louis van de Waarsenburg. Die zou 'm wel even uit Hongarije wegplukken. Dat ging falikant fout. Op de Nederlandse ambassa de in Boedapest waren ze des dui vels over de houding van die man, die daar tegen veel schenen heeft geschopt. Met veel geslijm lood sten we Kreisz binnen een week naar Hazerswoude". Minimumloon De buitenlanders staan op de loonlijst van Dextro. Van Harde veld: "Ze hebben beiden een con tract voor een jaar en krijgen in.be- ginsel het minumumloon. Daar bo ven op ontvangen ze premies voor overwinningen in de competitie. Ze kunnen een aardig balletje slaan, maar ze zijn hier voorname lijk om het peil van de Hazers- woudse jeugd omhoog te krikken. Als we straks stoppen, willen we een gezonde vereniging achterla ten. We willen niet dat Avanti in het diepe valt". Het contract met de Hazers- woudse vereniging loopt door tot en met 1988, het moment dat Betti ne Vriesekoop afscheid neemt. "Dat is bewust gedaan", zegt Van Hardeveld, "daarna bekijken we of we doorgaan. Het is niet zo dat wij tegelijk met Vriesekoop opstap pen. We zien mogelijkheden om de samenwerking te verlengen. We staan nog steeds positief tegenover sportsponsoring. Het was destijds de bedoeling om ons produkt te ontdoen van het stoffige imago. Daarin zijn we redelijk geslaagd". Alleen al de büksemactie met Miijam Kloppenburg deed een hoop stof doen opwaaien. Van Spanje mogelijk toch bij WK DEN HAAG (ANP) - Het ziet er naar uit dat Henk van Spanje toch zal deelnemen aan de strijd om de wereldkampioenschappen tafel tennis, die half februari in New Delhi beginnen. Een arthroscopic van de geblesseerde knie wees niet op een beschadigde meniscus, zo als werd gevreesd. Wel is er sprake van irritatie en overbelasting van het gewricht. In overleg met de medische staf op Papendal zal de training van Henk van Spanje wor den aangepast. Van Spanje miste woensdag de interlandwedstrijd tegen Bulgarije, doordat er na de geringste inspanning vocht in de knie opdook. Bondscoach Jan Vlieg houdt een slag om de arm omtrent de afvaardiging van Henk van Spanje. „We moeten de zeker heid hebben dat hij voor honderd procent fit is en ingezet kan wor den in India." ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd ZIJL LGB A.Z. en P.C. Zaterdag 7 februari. Aanvang 20.00 uur. Zwembad De Zijl Aangeboden door Mercasol

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15