Trekkers voor hart Voorschoten Golfsport zet opmars in Warmondse polder van twee kanten voort Wedstrijden en winnaars op het ijs in regio Leiden Blokker en filiaal landelijke drogisterij-keten naar Schoolstraat MAANDAG 2 FEBRUARI 1987 LEIDSCH dsè DAGBLAD Dekker vandaag met gemeente om de tafel De Holle Mare. Helemaal links bovenin de foto is nog net Dekkers tennisbal te zien. Aan de westzijde van de Holle Mare moet Dekkers driving range komen. Aan de oostzijde ervan is A.D. Maiers stichting in de weer met golfplannen. In de zomer van 1989 zullen de golfballen rondvliegen in dit grensgebied tussen Warmond en Leiden. (archieffoto) WARMOND - Vandaag zul len Dekker, een notaris en het dagelijks bestuur van de gemeente Warmond om een tafel gaan zitten. Gepoogd zal worden te komen tot een concept-koopcontract dat betrekking heeft op een strook grond van ongeveer vier hectare aan de west kant van de Holle Mare, in de Veerpolder, naast Dek kers tenniscomplex. In juli 1986 heette het nog dat Dek ker zou afzien van de driving ran ge, een soort oefenbaan voor golf ers, die hij op bedoelde grond wil LEIDERDORP/VOORSCHOTEN/ ZOETERWOUDE - De Voorschotense en Leiderdorp- se ijssportverenigingen hebben de komende dagen weer heel wat wedstrijden in petto. De traditione le stedenontmoeting op de schaats tussen Koudekerk en Leiderdorp speelt zich morgen af op de ijsbaan achter de Mauritssingel. Morgen avond om zeven uur is het zo ver. Woensdag worden er kortebaan- wedstrijden gehouden voor senio ren boven de 40 jaar. Aanvang eveneehs zeven uur 's avonds. Het kampioenschap district Sassen- heim-KNSB kortebaan voor jon gens en meisjes van 13-16 jaar speelt zich komende zaterdag af vanaf half elf 's ochtends. Nog dagelijks kan men zich mel den voor een toertocht over 10 of 20 kilometer. Starten kan tussen negen en drie uur vanaf de kantine aan de Mauritssingel. De route voert via de Does naar de Braas- sem. En de schaatsruilbeurs ten slotte wordt op datzelfde adres da gelijks tussen half tien 's ochtends en tien uur 's avonds gehouden. Voorschoten IJsclub Voorschoten organiseert morgen een afval wedstrijd voor heren boven de 16 jaar om de 'Om roep Rijnland/Forescate bokaal'. Voor de dames is er een afvalrace om de Intercup bokaal. Beide wed strijden beginnen morgenavond om half negen. Inschrijven vanaf kwart over acht aan de kassa van de ijsclub. Om zeven uur, diezelfde avond, zijn er priksleewedstrijden voor de LEIDERDORP - De 'Leiderdorpse langlauf dag' is volgens organisa tor Van Houdt een doorslaand suc ces geworden. Meer dan 600 Leider dorpers verzamelden zich gister ochtend in alle vroegte - half zeven'. - op het parkeerterrein in De Bloe- merd. Men vertrok zelfs zó stipt dat de fotograaf alleen nog maar de wegrijdende bussen kon fotografe- Van daaruit ging het met dertien bussen richting de Belgische Ar dennen. Op de plaats van bestem ming bleken de benodigde ski's en beginnen. De gemeente en de ten- niskoning van de Veerpolder kon den geen overeenstemming berei ken over de grondprijs. Het tij moet danig zijn gekeerd. "Het ziet er wel naar uit dat het tot een definitief koopcontract zal komen", meldt gemeentesecretaris C. Zoetemelk. Over juli 1986: "Dekker had toen een voor ons niet aanvaardbare prijs geboden. Wij hebben toen medegedeeld dat de prijs die hij had geboden voor ons op geen enkele manier uit gangspunt voor verdere onderhan delingen kon zijn". Donderdag j.l. ging de gemeente raad na het openbare gedeelte van zijn vergadering in beslotenheid verder. Naar alle waarschijnlijk heid is toen over de onderhavige transactie gesproken. Hoewel de jeugd tot en met 16 jaar, alsmede voor dames en heren boven de 16 jaar. Inschrijving is gratis en kan tot aan de wedstrijden aan de kas- Woensdag is er, ijs en weder die nende, ringsteken voor meisjes en jongens tot 12 jaar. Deze wedstrijd begint om drie uur. Eveneens woensdag om negen uur 's avonds is er een marathon-prestatietocht over 50 ronden. Vrijdag worden er ringsteekwedstrijden gehouden. Inschrijven kan vanaf heden. Zoeterwoude Op de Zoeterwoudse Noord Aa was het gisteren zo druk dat de ijs- club zelfs van een record aantal schaatsers sprak. De dobbelrit voor kinderen leverde als winnaars achtereenvolgens Eddie van de Berge, Edwin van de Berge en Je roen van de Krogt op. Bij de mara thon voor meisjes eindigden als één, twee en drie Jolanda Straat hof, Antoinette Koeken en Karin Onderwater. Bij de jongens junio ren finishten Edwin van Goozen, Edwin Veldhuizen en Patrick den Elzen als eerste drie, bij de dames waren dat Ellen van der Geest, Astrid van Leeuwen en Carola Vink. 'Hoogtepunt' was de wedstrijd waarbij de Zoeterwoudse heren drie kwartier lang rondjes draai den op de 600 meter-baan. Meer dan 50 deelnemers trok het evene ment waarbij Lard Koeken als de grote winnaar uit de bus rolde. Hij werd gevolgd door Walter Koeken (2) en Piet van der Geest f3). schoenen klaar te staan en binnen een half uur konden de Leiderdor pers hun eerste langlauf passen ma ken. Althans, voor de meesten van hen was het de eerste keer. Valpartijen bleven dus uiter aard niet uit, maar de 'schade' bleef daarbij beperkt tot één gebro ken pols. De onfortuinlijke Leider dorper werd met een taxi naar huis gebracht. Verder was het volgens Van Houdt de hele dag "dikke pret. En het weer was werkelijk fantas- gemeenteraad officieel nog zijn goedkeuring aan de grondtransac- tie moet hechten, gelooft Zoete melk niet dat er raadsleden zijn die spaken in wielen zouden willen steken. "Zouden wij anders den ken, dan waren wij nu niet zo druk met Dekker aan het onderhande len", zegt de eerste ambtenaar. De eerste ambtenaar laat zich ui teraard niet over de prijzen die nu over de tafel zijn gegaan. Voor het akkoord in spe hoeft wat hem be treft geen champagnefles te wor den opengerukt. "We zitten nog al tijd onder de boekwaarde. Aan de andere kant is het zo dat we nu een einde hebben gemaakt aan het gro ter worden van de renteverliezen die wij hebben geleden op deze grond. De gemeente kocht de grond ergens in de jaren zeventig in verband met geplande haven ontwikkelingen die echter geen doorgang vonden. We zijn dus best blij dat er nu toch een gegadigde is, want we moesten het kwijt". Zoetemelk ontkent dat aanvan kelijk geen overeenstemming kon worden bereikt omdat de gemeen te Dekker geen heer en meester van de Veerpolder met hout, tennis en nu ook nog eens een keer met golfen wilde laten worden. "Ik be grijp dergelijke geruchten wel. Het is wel eens voorgekomen dat Dek ker eerder klaar was met de uitvoe ring van dingen dan ons lief was. Maar dat neemt niet weg dat de ge meente juist alle ontwikkelingen in dit gebied toejuicht. Golfen, ten nissen, de ijsbaan die er ligt, de uit breiding van de jachthaven van Juffermans, ach, Warmond wil per sot van rekening recreatiegemeen te zijn. En dit gaat natuurlijk zo heel erg de goede kant op". Als het aan Blokker ligt, wordt de nieuwe vestiging volgend jaar voorjaar geopend en krijgt ze een vloeroppervlak van 300 vierkante meter. Het gaat dus om een mid delgrote vestiging met het volledi ge standaardassortiment. De trek ker heeft interesse in Voorschoten omdat het "een gezonde plaats is kwa inkomensniveau, een vol- tisch". Een herhaling van het eve nement zit er volgens hem dan ook zeker in. In principe heeft de Lei derdorpse sportschoolhouder afge sproken om de eerste zondag in de maand februari '88 weer te gaan. Onder de ruim 600 Leiderdorpers bevond zich gisteren ook burge meester Bruggeman, die zo enthou siast was over het initiatief dat hij Van Houdt een gemeentelijk schild je overhandigde. Een schildje dat bedoeld is voor inwoners van Lei derdorp die iets speciaals voor de gemeente doen. Ook aan de andere kant van de Holle Mare, in de Broek- en Simon- tjespolder zet de golfsport haar op mars voort. De grote man achter de plannen hier, de in de Merenwijk woonachtige free lance consulent civiele technieken A.D. Maier, meldt dat voor de vereniging die moet worden opgericht als de golf baan met negen holes een feit is, zich al 400 mensen hebben gemeld als potentieel lid. Volgens Maier gaat het om Oegstgeestenaren, Warmonders en Leidenaren maar er zitten ook mensen uit Alkemade tussen. Op het nieuws dat Dekker, met wie Maier in het verre verleden heel nadrukkelijk samenwerkte voor de golfplannen, toch aan de gang gaat met een driving range, reageert Maier zeer verheugd. "Nu ben ik niet langer meer een roepen de in de woestijn. Echt, het gaat hier om complementaire zaken, we zitten elkaar niet dwars". De afgelopen weken heeft Maier veel successen geboekt "bij de overheden, de gemeente Leiden en de gemeente Warmond". Volgens Maier kan hij rekenen op alle me dewerking van deze kant. Blijven nog over de vier grondeigenaren met wie zaken moet worden ge- doende bevolkingspotentieel heeft en de gemeente behoefte heeft aan een zaak met een opzet als Blok ker". Dit bleek ook uit de veel bespro ken enquête van het Centraal Insti tuut voor Midden en Kleinbedrijf (CIMK). Daarin stond dat "het branchepatroon in de duurzame en overige goederensector oneven wichtig is opgebouwd", te veel woonhuizen de winkelrij onder breken en er behoefte is aan trek kers. Blokker, Hema en C&A zijn zulke trekkers, liet de toenmalige wethouder J. van Leeuwen weten bij de presentatie van het CIMK- rapport. Volgens de woordvoerder van Blokker komt Voorschoten echter niet in aanmerking voor een C&A- vestiging: de gemeente is te klein en de winkelcentra Leidschenhage en Leiden liggen te dichtbij. Het is geen belemmering. Blokker mag dan graag in de buurt van Albert Heijn en C&A vertoeven (de ABC- formule), de winkel kan ook zon der de A en de C. Echte winkeliers Wil de betrokken makelaar de veranderingen bevestigen noch ontkennen, een winkelier als B. Waardenburg doet wel zijn mond open. Volgens deze tapijthandelaar "is het gros van de échte winke liers alleen maar blij met de veran- daan. Een stichting moet die gron den gaan kopen met geld uit een lening en uit de opebrengst van de verkoop van een soort van aande len. Maier houdt het rëeell: "Rijzen de prijzen de pan uit dan gaat het feest niet door. Want echt, wij zijn niet die snelle jongens met grote BMW's en geruite broeken. Voor ons is elke duizend gulden ook een groot bedrag". De man die de meeste grond in handen heeft is de Wassenaarder Boreel. Maier meldt dat uit eerste onderhandelingen is gebleken dat deze "niet onwelwillend tegenover verkoop staat". Prijzen zijn nog niet genoemd. Maier: "Met grond prijzen moetje nooit haast maken. Maar hoe het ook zij, het helpt als al die landeigenaren zelf golfers zijn". Over het tijdstip waarop hij denkt dat de eerste bal een mep kan krijgen - Maier had het vorig jaar nog over zomer 1988 - zegt de Merenwijker: "Als alle landeigena ren nu zouden zeggen 'akkoord, dit is de prijs' dan kunnen we van de zomer beginnen met omploegen en draineren. Van echt golfen kan dan op zijn vroegst in de zomer van 1989 sprake zijn". deringen. Trekkers zijn in het be lang van het centrum". Dat Blokker straks misschien naast Sikking komt te zitten, de plaatselijke winkel met huishoude lijke artikelen, hoeft helemaal niet vervelend te zijn voor de laatste: "Ook groenteboer Mourits draait goed, terwijl Albert Heijn aan de overkant een prachtige groente winkel heeft. En neem nu de komst van Hage, dat heeft mij al leen maar goed gedaan". Het gaat er volgens hem gewoon om dat de middenstand zich een beetje aan past en vervolgens meeprofiteert. Ook gemeentesecretaris Zoete melk gelooft niet dat de club van Maier en Dekker elkaar straks in de weg zullen gaan zitten. B en W zouden er volgens de eerste ambte naar vanuit gaan dat Dekkers dri ving range "een voorportaal" voor het golfcomplex in de Broek- en Simontjespolder kan worden. De gemeente heeft er belang bij, zegt de gemeentesecretaris, als ook Maier successen blijft boeken. Vandaar ook dat de gemeente wil meewerken. Die medewerking be staat uit het omzetten van de be stemming van de onderhavige gronden die nu nog 'agrarisch zon der bebouwing' is. Er is één be langrijke voorwaarde. De ontslui ting van de eilandjes Strengen en Tengnagel, ten behoeve van de Leidse Merenwijkers, moet wor den gegarandeerd. Die ontsluiting moet met een weg/pad met aan het uiteinde een brug over de Groote Sloot worden verwezenlijkt. "Ge beurt dat niet", aldus Zoetemelk, "dan blijven de Strengen en Teng nagel erbij liggen, zoals ze er nu bij liggen". Aan de ontsluiting zal Warmond overigens geen cent bij dragen. "Wij hebben er nu al ge noeg geld ingestoken". De kosten moeten voor rekening komen van rijk en provincie. Zelf heeft hij het goede voor beeld gegeven door vrijdag het pand van Van der Meer aan te ko pen, iets zuidelijker in de School straat. Vanaf april verkoopt hij in Verkeer bij Aehthovenerweg omgeleid LEIDERDORP - Verkeer dat over de Leiderdorpse Aehtho venerweg van en naar Koude kerk gaat wordt vanaf vandaag over de Hoge Rijndijk omge leid. Een gedeelte van die Aeht hovenerweg zal worden geas falteerd en langs de sloot wordt een damwand aangelegd. Het karwei vergt enkele maanden. De huidige klinkerbestrating is versleten. Hier en daar liggen klinkers los. De asfaltering legt het wegdek dan ook geheel vast. De damwand wordt aan gelegd om verzakkingen tegen te gaan. Zolang het voorbereidende werk, zoals het verleggen van de kabels en leidingen door gaat, maakt het niet-doorgaan- de verkeer gebruik van een rij strook. Het verkeer zal met stoplichten worden geregeld. Dit kan vertragingen veroorza ken. De weg zal tijdens het as falteren voor het gehele ver keer gesloten zijn. Tijdens het verleggen van de kabels en lei dingen kunnen de huizen en kantoren aan die weg tijdelijk niet bereikt worden. Botsing kost paard leven VOORSCHOTEN - Een bot sing tussen een paard-en-wa- gen combinatie en een perso nenauto op de kruising van de Voorschotense Baden-Powell- straat en de Einsteinlaan in Voorschoten heeft het leven ge kost aan het paard. De 46-jarige autobestuurder uit Leiden naderde de kruising vanaf de Tolstraat/Powell- straat. Door de laagstaande zon zag de man niet wat er van de anddere kant aankwam. De koetsier, een 55-jarige man uit Zoeterwoude ging ervan uit dat hij voorrang had en reed door. De auto kon hem niet ontwij ken en botste tegen de kar op. De auto en de kar waren to- tall-loss en de beide bestuur ders kwamen met de schrik vrij. Het paard echter brak zijn twee voorbenen. Omdat het dier nogal panisch en wild rea geerde werd het dier op ver zoek van de eigenaar door de politie afgemaakt Achteraf bleek dat de koet sier de fout had gemaakt de au to geen voorrang te hebben ver leend. Er is proces-verbaal op gemaakt tegen hem. Autodieven aangehouden DEN HAAG/ZOETERWOUDE - De politie van Den Haag heeft in samenwerking met de politie van Zoetermeer gisteravond na een wilde achtervolging twee mannen bij de afslag Zoeter woude van de A4 aangehou den. De twee inzittenden, een 30- en een 23-jarige inwoner van Den Haag, hadden die avond de auto gestolen aan de Haagse Vaillantlaan. Bij de afslag Zoeterwoude werd de weg afgezet. De politie vuurde een waarschuwings schot af maar de mannen rea geerden daar niet op en reden in op de politiewagens. Drie daarvan werden beschadigd. Er gebeurden geen persoonlij ke ongelukken. de 150 vierkante meter grote win kel meubels. Succes zou verzekerd zijn omdat de prijzen lager liggen dan in het Leiderdorpse meubel plein en belangstellenden een kijk je kunnen nemen in een toonzaal van 3000 vierkante meter, waar Waardenburg met 150 collega's zit Bovendien heeft de Voorschotense middenstander al een zekere naam als woninginrichter. Toch heeft de overname een trieste kant. Een dag voordat alles definitief bij de notaris werd over gedragen, overleed Van der Meer, plaatselijk bekend als melkboer en winkelier. Een hartstilstand maak te het deze middenstander onmo gelijk van zijn welverdiende rust te genieten. Desondanks kon Waar denburg de volgende dag alles re gelen bij de notaris. De testamen tair erfgename, mevrouw Van der Meer, had samen met haar naam de voorlopige koopakte getekend en verstrekte een machtiging. V oorschotenaar (62) gewond VOORSCHOTEN - Een 62-jarige inwoner van Voorschoten is bij een auto-ongeluk op de kruising Bach- laan-Beethovenlaan met lichte ver wondingen opgenomen in een zie kenhuis. Hij verleende geen voor rang aan de op de Beethovenlaan rijdende 55-jarige Voorschotenaar die niets mankeerde. Beide auto's waren totaal vernield en werden weggesleept. Politie grijpt in bij ij spiezier ZOETERWOUDE - De politie van Zoeterwoude heeft een aantal autós die geparkeerd stonden langs de afrit Zoeterwoude van de A4 dit week einde voorzien van een bekeuring. De vlak daarbij gelegen ijsbaan trok zoveel schaatsers zodat ongeveer twintig mensen moesten uitwijken en hun vehikel in de berm parkeerden. De politie waarschuwde de autobe zitters in eerste instantie maar toen de wagens in de berm bleven staan werden er bekeuringen uitgedeeld Ijsplezier was er ook in Warmond, maar ook daar heeft de politie moe ten ingrijpen. Bepaalde gedeelten van de Leede waren zo dun belegd met ijs dat de politie deze plaatsen heeft afgeschermd met rood lint. Dat gold met name voor het ijs bij de gemeentehaven en het park Groot-Leerust. Bussen vol Leiderdorpers vertrokken gisterochtend vroeg richting de Belgische Ardennen, (foto D.v.d. ucrRi Ter hoogte van het theehuisje is de Joppe afgezet Warmondse schapen opgejaagd WARMOND - Een aantal schapen in de Warmondse Veerpolder hebben verwondingen opgelopen toen ze gistermiddag opgejaagd werden door twee honden. Twee schapen liepen enige verwondingen op terwijl een aantal kreupel liepen, als gevolg van beten in een poot. Leden van een nabijgelegen ijsclub zagen dat de schapen door twee huskys werden opgejaagd. Zij waarschuwden de politie. De huskys wa ren vlot gevangen. De honden werden geïdentificeerd en de eigenaar van zowel de schapen als de honden werden op de hoogte gesteld. De huskys zullen nog mogen blijven bij de eigenaar, maar de politie houdt een oogje op de dieren. Waarschijnlijk zal de verzekering van de man als gevolg van de ingediende schadeclaim de hondebezitter aanraden de dieren af te laten maken. Morgen traditionele stedenontmoeting VOORSCHOTEN - In de Voorschotense Schoolstraat komt een Blokker-vestiging en een filiaal van een landelijk opererende drogisterij-keten. De twee winkels hebben twee mogelijkheden. Ze kunnen zich nestelen in het on langs verkochte pand van het Chinese restaurant en op de plek tussen de Voorhof en bakker Tukker (nummer 68). Voor de winkel van sportshop Stolk zoekt de aangezochte bedrijfsmakelaar een derde trekker. Hartje Voorscholen, het jachtterrein van 'trekkers' Helemaal rechts is nog net een wit stukje van de vroegere winkel van Stolk te zien, vier winkels verderop zat de Chinees en het te slopen pand-voor de uitspringende 'Voorhof is nog net in de verte te zien. (archieffoto)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9