Eerherstel voor Molukkers Fiat voor opknapbeurt camping Een eindeloos weekeinde vol schaatsplezier STREEK - Het kon niet beter. De zon, weinig wind en prachtig ijs. Met de schaatsen ondergebonden trokken honderdduizenden zater dag, maar vooral gisteren er op uit om van het ijs te genieten. De toeloop leverde hier en daar files en parkeerproblemen op. Ve len houden van een stevige schaatstocht en pakken daarom eerst de auto om op de meren het uitje per schaats voort te zetten. De fanatieke schaatser is de eenling, die met de rugzak op in eigen tempo tientallen kilometers wegschaatst. Het gros zoekt de ge zelligheid van een groepje, dat de koek-en-zopie-tent niet zal over slaan. De stalletjes op het ijs en de schaatsenslijpers deden uitste kende zaken. Op de uitgezette routes van de ijs- verenigingen, zoals de Meren- en Molentocht, was het zeer druk. Maar het ijs was overal goed en dus kwamen ook de rustzoekers volop aan hun trekken. (foto's Wim Dijkmant .f'V Herdenldngspeiining voor 73 inwoners van Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Daar schrok Alphens burgemeester M. Paats toch wel even van. Werd hij daar opeens door een 8-jarig Mo luks meisje ten dans gevraagd tij dens de Molukse herdenkingsbij eenkomst in het Stadskantoor in Alphen aan den Rijn. Maar een maal 'op de vloer' demonstreerde Paats hoogstpersoonlijk dat de raadszaal ook uitermate geschikt is als danszaal. De jeugdige dansgroep Pulo Wano uit Moordrecht (op de foto omringen ze Paats met witte zak doekjes zwaaiend) vormde zater dagmiddag een cultureel intermez zo tijdens een de Molukse bijeen komst waar de burgemeester's middags een herdenkinspenning opspeldde bij 73 Molukkers van de Alphen boos om bureaucratie van provincie ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense wethouder W.G.C. de Jong heeft zich tijdens een hoorzit ting van de provinciale adviescom missie ouderenbeleid (POA) lichte lijk opgewonden omdat Alphen dit jaar opnieuw geen toestemming en geld krijgt voor de bouw van een derde verzorgingstehuis. Niet dat die afwijzing als een verrassing kwam, wél omdat daar volgens de wethouder 'te bureaucratische ar gumenten voor worden aangedra gen'. Gezien de huidige cijfers is Al phen hard toe aan een derde ver zorgingstehuis. Dat is geen nieuws, ook niet voor het provinciebestuur en de adviescommissie ouderenbe leid. Niettemin ontbreekt Alphen in het Jaarprogramma planning verzorgingstehuizen van de pro vincie. Daarom verwoordde De Jong voor de leden van de advies commissie de Alphense onvrede nog maar eens duidelijk. Zonder overigens de illusie te hebben dat het pleidooi van grote invloed zou zijn. "Ik heb me alleen nog boos ge maakt omdat er een soort principe heerst bij de provincie waarbij er van wordt uitgegaan dat er in Zuid- Holland van zuid naar noord moet worden gebouwd. Dat betekent dat plaatsen ten zuiden van Rotter dam zich eerder in de kijker spe len. Dat vind ik nogal bureaucra tisch. Zo'n werkwijze houdt te wei nig rekening met een noodsituatie zoals die Alphen is ontstaan". De Jong is geen voorstander van eindeloos zeuren in Den Haag. Aan de andere kant: "We hebben een kant en klaar plan. Als er een ge meente afvalt, staat Alphen gelijk op de stoep bij de provincie. Dus we moeten ons wel op tijd laten ho- eerste generatie die in 1951 voet aan Nederlandse wal zette. "Een historische dag vandaag", zei Paats vooraf, "de dag waarop Molukkers in Alphen officieel het eerherstel krijgen dat voor hen te lang uitbleef. Enkele maanden ge leden werd in Den Haag al het feit herdacht dat de Molukkers 35 jaar in Nederland zijn. In Alphen kreeg deze herdenking een vervolg. "Wij brengen tot uitdrukking mee te kunnen voelen met de ervaringen van diepe teleurstelling die velen van hen hebben gehad in de tijd rond de komst naar Nederland", al dus Paats tot de honderden aanwe zigen Molukkers. Namens de Molukkers in Alphen sprak zaterdag A.O. Hukom. Hij herinnerde aan de jaren 1950-51: de proclamatie van de Vrije Repu bliek der Zuid-Molukken. de inval van Soekarno en het vertrek van 12.000 Molukse KNIL-militairen naar ons land. Hukom: "Tijdelijk in Nederland heette het. Vervol gens kregen wij. KNIL-militairen. een vodje papier als ontslagbewijs, zonder een dankjewel als waarde ring voor bewezen diensten. Voch ten wij niet altijd in de frontlinie voor de Nederlandse zaak? Waren wij niet altijd loyaal en betrouw baar zoals bleek tijdens de Japanse bezetting?" Hukom noemde de er kenning anno 1987 een pleister op de wonde. "Maar een beleid geba seerd op het besef dat er een bij zondere verbondenheid bestaat tussen de Nederlandse en Molukse gemeenschap, treden wij met res pect tegemoet". Na de woorden van Paats en Hu kom werden de 73 herdenkings penningen opgespeld. Tussen de bedrijven door was er zang. dans en werden gedichten voorgelezen. De bijeenkomst werd afgesloten met een klecjerdrachtshow. Vier uur Idem in auto op ijs ALKEMADE - Op de provin ciale weg tussen Oud Ade en Leiden is in het afgelopen weekeinde een auto van de weg geraakt en ondersteboven op het ijs beland. De twee inzitten den - een 20- en 22-jarige Leide- naar - zaten ruim vier uur be kneld en raakten licht gewond. De auto was vanaf de weg niet zichtbaar, waardoor het tweetal- niet werd opgemerkt. Het ongeluk gebeurde zater dagochtend om drie uur. Om zeven uur pas kon een van de twee zich uit de auto bevrijden.* Met behulp van politie en brandweer werd even later zijn maat bevrijd. KATWIJK - Het gemeentelijk Kampeerterrein Zuid in Katwijk kan in het najaar ingrijpend wor den gerenoveerd. De gemeente raad van de kustplaats heeft een bedrag van 1,9 miljoen gulden be schikbaar gesteldvoor de opknap beurt van het terrein in de zuiddui- week op een aantal onderdelen af van het renovatieplan dat de afge lopen weken in de raadscommis sies is besproken. De kantine wordt op voorstel van de raadsle den uitgebreid en op verzoek van de kampeervereniging wordt bij de watertappunten op het terrein een vuilwaterafvoer aangelegd met een aansluiting op het riool. Het renovatieplan omvat onder meer de vervanging van het toilet gebouw, de verplaatsing van het evangelisatiegebouw en de bouw van nieuw onderkomen voor de kantine en de kampwinkel. Verder wordt ook het terrein aangepast. De huidige zandbodem wordt TenthuislGS voorzien van een duingrasverhar ding, waardoor het plaatsen van caravans moeeliik wordt. Het plan waarmee de Katwijkse gemeenteraad unaniem instemde, Ook zijn B en W akkoord gegaan met de mogelijkheid de tenthuisjes en caravans aan te sluiten op het elektriciteitsnet, maar dit gebeurt op kosten van de gebruikers. Ook de investering van 1,9 mil joen gulden in het Kampeerterrein Zuid moet de komende jaren overi gens door de kampeerders worden opgebracht. De tarieven worden na de opknapbeurt gedurende vier jaar steeds met negen procent ver hoogd. Het Kampeerterrein Zuid wordt voornamelijk gebruikt door sei- zoenkampeerders, vaste gasten die al jarenlang hun vakantie in Kat wijk doorbrengen. Op het terrein in de zuidduinen worden elk voor jaar met enkele honderden tent huisjes opgebouwd. In de afgelo pen jaren is er echter ook ruimte gereserveerd voor trekkers. Er is een grasveldje aangelegd waarop ongeveer vijftig tentjes kunnen worden geplaatst. Dit aantal wordt bewust laag gehouden omdat de gemeente hét Kampeerterrein Zuid niet wil laten concurreren met de gemeentelijke camping De Noordduinen. HAZERSWOUDE - Op drie plaat sen in Hazerswoude komen bin nenkort beelden te staan. De ge meenteraad stelde 17.500 gulden beschikbaar waarmee de Culturele Raad drie kunstwerken kan aanko pen. De beelden, die door bemid deling van de stichting Nieuw Per spectief naar Hazerswoude komen, zijn gekozen na een enquête onder Kunstwerken in Hazerswoude de bevolking. Hiervoor waren op twee plaatsen in het dorp een tien tal kunstwerken tentoongesteld. Het meest gekozen beeld, 'De Kip', wordt in de tuin van het be jaardencentrum huize Driehof ge plaatst. Naast het gemeentehuis komt een beeld dat drie op hun handen staande kinderen voor stelt. Een derde kunstwerk, dat wordt gekarakteriseerd als 'Mum mie', krijgt een plaatsje aan de Co- rellistraat, vlak bij de vijver met watervalletje. Italië centraal op beurs voor consumenten in veilinghal Lisse LISSE - In de CNB-veilinghal- len in Lisse wordt eind maart weer de jaarlijkse consumen tenbeurs georganiseerd. Deze beurs, een combinatie van ver koop, voorlichting en amuse ment, heeft dit jaar Italië als thema. De standhouders die zich op de beurs presenteren, komen overigens niet alleen uit Lisse, maar ook uit omliggende gemeenten. De organisatoren verwachten dat het bezoekers aantal dit jaar boven de 27.000 uitkomt. "Omdat we dit jaar de beurs voor de vijfde keer organiseren, wilden we er een speciaal tintje aan geven. We zijn eigenlijk op het idee gebracht door de Ita liaanse ambassadeur, die vorig jaar de beurs bezocht. De man was er duidelijk van gechar meerd en daarom hebben we besloten op de beurs een Ita liaans paviljoen in te richten", aldus een woordvoerster van de organisatie. Het is de bedoeling dat on dernemers die Italiaanse pro- dukten verkopen een plaatsje in dit paviljoen krijgen. Zo zul len er stands staan met Italiaan se woninginrichting, gereed schappen en snuisterijen. Ook biedt de beurs de mogelijkheid de culinaire kant van het land te leren kennen. Behalve deze stands, zijn er enkele mode shows, waarvan enkele zijn ge richt op de Italiaanse mode. De beurs in de CNB-hallen aan de Haven wordt van 23 tot en met 28 maart georganiseerd. Vergadering toegankelijk heid raadhuis ontoegankelijk TER AAR - Het beter toegankelijk maken van het Ter Aarse ge meentehuis is daar in een geheel ontoegankelijke vergadering be sproken. Burgemeester Verhoef en de raadscommissie hielden de deu ren potdicht. Vorige maand was het college al met een voorstel gekomen een zo geheten trappebeklimmer aan te schaffen. Dit voorstel stuitte echter op grote tegenstand in de raad. De bezwaren golden niet zozeer de kosten, ongeveer twaalfduizend gulden, als wel de manier waarop de invalide Ter Aarders met dit ap paraat de trap op zouden worden geholpen. Verhoef, toch al geen groot voor stander van welke aanpassing dan ook, wilde zijn neus kennelijk niet nog een keer stoten en belette geïn teresseerde toehoorders de toe gang, toen het onderwerp weer ter discussie kwam. Leiden Kapelzaal K&O, Oude Vest 45 - Concert Ronald Brautigam, 20.15 uur. 'Flitsende soos-avond' van RAP, 20.30 Rondedans, hoek Bernhardkade/Julia- nastraat - Cursus Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving, kennisma kingsochtend, 09-11.30 uur. Schouwburg, Oude Vest 45 - 'De Aarde- makers' d°or Mechels Miniatuur Thea ter, 20.15 uur. Oud katholieke kerk, Zoeterwoudse singel/hoek Cronestijnkade - oecume nisch avondgebed, 19-19.30 uur. Leiderdorp Wijkcentrum Zijlkwartier. Van der Marckstraat - Contactavond met klaver jassen, sjoelen e.d., 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 30 januari tot vr 6 februari door: Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Kooi Apotheek, Surinamestraat 7, Lei den. tel. 214060. Apotheek VoorscHoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. ONGEVALLENDIENST - Dagelijks Academisch Ziekenhuis, behalve van dinsdag 13 tot woensdag 13 uur: Diaco- nessenhuis Leiden en vrijdag 13 tot za terdag 13 uur: Elisabeth Ziekenhuis Leiderdorp. AMBULANCE - Tel. 071-212121. S.O S.-DIENST - Telefonische hulp dienst voor degenen die in moeilijkhe den verkeren, dag en nacht: tel. 071- 125202. DIERENHULPDIENST - Tel. 071- 174141. BUREAU VOOR RECHTSHULP - He rengracht 50, tel. 071-123942, spreeku ren ma. en di. 10-12.30; woe. 13.30-16 en do. 18.30-20.30 uur. LEIDSE RECHTSWINKEL - Juridisch adviesbureau Ketelboetersteeg 10, tel. 071-130775. BURGERRAADSLIEDEN - Breestraat 92, tel. 071-254142, spreekuurtijden: maandag van 11-12 uur; dinsdag en woensdag van 11-12.30, alleen op af spraak, donderdag van 18.30-20 uur. vrijdag van 9.30-10.30 uur, voor buiten- ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT Ketelboetersteeg 10, tel. 071-120903. ma t/m vrij. van 10 tot 16 uur. VROUWENTELEFOON SEKSUEEL GEWELD - dins, bereikbaar van 14-17 woe. van 20-23 uur, vnjd. 09-12 uur, tel 071-126844. Negen hasjdealers in Alphen gepakt ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense politie heeft afgelopen weekeinde negen mannen aange houden die ervan werden verdacht betrokken te zijn bij handel in drugs. Zeven arrestanten zijn na verhoor heengezonden. Op dit mo ment zit nog een 32-jarige Alphe- naar vast die inmiddels heeft be kend dat hij in de Raadhuisstraat hasj verhandelde. Een 16-jarige Alphenaar is ook bij de zaak betrokken en moet straks voor de kinderrechter ver schijnen. De politie verrichtte de arrestaties nadat maandenlang het pand in de Raadhuisstraat nauw gezet in de gaten werd gehouden. Bij de arrestaties werd een paar gram hasj in beslag genomen. Burgemeester Paats van Alphen maakt een dansje met leden van de Molukse dansgroep Pulo Wano.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 8