Oppermachtig AZC klopt LZ 'Geloof in eigen kunnen is terug Dure misstap Pernis en Fides Grasshoppers haalt flink uit Viermansbob tevreden met plaats EK Foreholte begint nu pas if AJleen TOP houdt promotiekansen in overgangsklasse Oase kan titel wel vergeten MAANDAG 2 FEBRUARI 1987 SPORT PAGINA 17 LEIDERDORP/GRONINGEN - Grasshoppers heeft zaterdag avond vernietigend uitgehaald tegen rivale Groningen. De Kat- wijkse basketbalsters speelden de frustraties van de voorbije we ken overtuigend weg en hero penden de jacht op de tweede plaats in de promotiedivisie: 60- 79. Dat concurrent MSV als eer ste de vruchten plukt van de Kat- wijkse prestaties zal Grasshop pers voorlopig een zorg zijn. Ver velender is het feit dat sterspeel ster Petra van der Oever een strafzaak wacht omdat zij de scheidsrechters tè duidelijk liet merken het niet met hen eens te zijn. Het treffen in Groningen had door een eerdere uitspraak van de protestcommissie van de bas- ketbalbond een interessante ach tergrond gekregen. Enkele maanden geleden verloor Gras- shoppers door geknoei van de ei gen jury en na onduidelijk han delen van de arbiters, die de uit slag na afloop van het duel nog eens wijzigden, de de thuiswed strijd tegen de noordelijke mede debutant. Grasshoppers kreeg het protest vorige week gedeelte lijk toegewezen, met als gevolg dat Groningen de winstpunten verloor. Wie daarom echter een extra gemotiveerd en op revan che belust Groningen verwacht te. kwam bedrogen uit. Grasshoppers, dat na de be twiste nederlagen tegen Jolly Jumpers (68-70) en MSV (75-76). nu eindelijk wel eens resultaat wilde zien. kwam ondanks de be perkte selectie (zes speelsters) sterk .voor de dag. In de eerste helft werd dankzij Anja Aande- wiel (31 pnt) en Petra van der Oe ver (16) een kleine voorsprong opgebouwd (rust 33-40). De winst kwam na de hervatting slechts éénmaal in gevaar. Gro ningen dacht bij 43-44 haar slag te kunnen slaan, maar de Kat- wijksen reageerden attent: 47-58. Ook toen Grasshoppers in de laatste minuten nog maar vier speelsters in het veld had staan, kon de thuisploeg geen vuist ma ken: 60-79. ..Grasshoppers kan nu een be slissende rol gaan spelen bij de bepaling van de tweede plaats. Ik denk niet dat zij zelf nog een kans maken, daarvoor is de ach terstand op Groningen met acht punten al te groot. De competitie is open gegooid en dat is een goe de zaak. Ook voor MSV". becom mentarieerde de Noordwijkse coach Titus Flapper de toppres tatie van de concurrent. Gronin gen had tot dusver alleen Jollv Jumpers voor moeten laten gaan. Lisse bereikte gistermiddag Den Helder een nieuw dal toe al rijkelijk van hoogte- het en dieptepunten voorziene zoen. Bij hekkesluiter Zeemacht ging de ploeg van Martin Feits- ma gevoelig onderuit 69-66 Voor Zeemacht was het de twee de zege na 16 wedstrijden spe len. Leiderdorp Leiderdorp verstevigde in het rayon West de koppositie door het altijd lastige BOB met ruim verschil te verslaan 81-64. Met het vallen van de broek van spe ler Wezenaar viel ook het doek voor BOB, dat op het moment van het incident nog winstkan sen had (60-56). We zijn vandaag weer niet ge test", merkte Leiderdorp-coach Peter Paulides na afloop enigs zins teleurgesteld op. „dat is met de wedstrijden tegen MSV. Voorburg en Lokomotief in het vooruitzicht geen goede voorbe reiding". Leiderdorp zette BOB snel op achterstand (21-14), maar onderschatte de veerkracht van de Oudbeijerlanders. die door Caton en Van Stabben een ge slaagde inhaalpoging deden 27- 31. Ook bij rust leidde BOB (32- 35). maar daarna wist Leiderdorp door toedoen van Marcel Som- meling (17 pnt) orde op zaken te stellen. De verdediging werd aangescherpt en BOB werd ach terhaald: 52-46 Verder verweer van BOB bleef uit nadat Weze naar. die zich al vanaf de eerste minuten dwars opstelde en van het duo Hartman/Witvoet enkele waarschuwingen kreeg, zijn 'act' met de afgezakte broek opvoer de 81-67. LEIDEN - De waterpoloers van het Leidse LZ'86 wisten zich eigen lijk bij voorbaat al kansloos in de kwartfinales van de strijd om de nationale beker. Tegenstander van de eersteklasser was namelijk AZC Alphen. de lijstaanvoerder en titel- favoriet in de ereklasse. De Alphe- naren zijn voor de meeste tegen standers in de eigen competitie al een maatje te groot en waren dat natuurlijk helemaal voor LZ'86. De thuisploeg kwam er achteraf nog relatief goed vanaf. AZC won 'slechts' met 6-17. Cr VOORHOUT - De competitie in de eredivisie van het handbal is al zes wedstrijden aan de gang, maar voor Foreholte begint het echte werk nu pas. De eerste reeks duels in de hoog ste klasse van het nationale hand bal heeft de debutant nog geen en kel punt opgeleverd, maar van pa niek is in Voorhout vooralsnog geen sprake. Zelfs niet na de zesde achtereenvolgende nederlaag (dit keer op het nippertje met 21-22 van het sterke Vonk Mosam). Het zo veelste, dit keer schlemielige, ver lies kwam aanvankelijk hard aan. maar nadat de eerste teleurstellin gen waren weggeslikt, voerde het optimise alsnog de boventoon. Dat was terecht, want Foreholte speelde gistermiddag zijn beste wedstrijd tot nu toe. Daar zou de conclusie aan kunnen worden wor den verbonden dat de ploeg zelfs in allerbeste doen niet is opgewas sen tegen de Nederlandse handbal- toppers (waartoe Mosam behoort), maar daar zit nu juist de kneep. Het team van trainer Wim Geer- lings heeft na een half dozijn duels op één na (V&L) de sterkste ploe gen uit de eredivisie gehad en Geerlings was er vantevoren feite lijk al van uit gegaan dat in die eer ste serie wedstrijden geen verras sende resultaten zouden worden geboekt Uiteraard hadden de Voorhoutse handbalsters stilletjes gehoopt één of twee punten te pak ken. maar bittere noodzaak was dit niet geweest. Dat wordt het wel volgende week, wanneer Foreholte tegen het Haagse Hellas begint aan een reeks wedstrijden tegen beduidend min der sterke tegenstanders. Met één onderbreking (de thuiswedstrijd tegen V&L) volgen clubs die op pa pier ongeveer gelijkwaardig zijn aan de nieuwkomer en dan zullen de punten moeten worden binnen gehaald. Wim Geerlings weet bijna zeker daf dat gaat lukken. "Als we zo spelen als vandaag, moeten we vol gende week tegen Hellas de eerste punten kunnen pakken", keek de coach van Foreholte vooruit. "Reëel gezien wisten we dat we in die eerste wedstrijden geen potten zouden breken. Daarvoor waren de tegenstanders gewoon te sterk. We hebben de pech gehad dat we al die sterke ploegen in het begin hebben gehad. Vandaag is geble ken dat we met brutaal handbal een eind kunnen komen". Geerlings had zijn speelsters vooraf verweten in de voorgaande duels laf te hebben gespeeld. "Ik heb ze flink op hun donder gege ven en gezegd dat we ons nu eens niets moesten aanpassen. Dat we ons eigen spelletje moesten spelen. Lang had ik gevoel Mat we zouden Daar zag het inderdaad bijna de hele wedstrijd naar uit. Vooral dank zij Nel Geerlings. aanvoerster Ellie Spreeuw en Ellen Warmer dam hield Foreholte niet alleen ge lijke tred met de ploeg van de in ternationals Nicole van Thor en In- grid Reiters, maar bleef de Maas- strichtse ploeg zelfs lange tijd voor. Hoewel Elly Spreeuw en Elly van Leeuwen wonderschone treffers produceerden, miste de thuisploeg in totaliteit de scherpte die de ploeg uit Limburg wel bezat. Zoals in de slotfase van de gelijk- opgaande wedstrijd, toen de span ning tot het kookpunt steeg. In plaats van bij 21-21 en met een speelster minder (Ellen Warmer dam was naar de kant gestuurd) rust te bewaren en genoegen te ne men met een gelijkspel, gokte Fo reholte op de break-out. Dat pakte verkeerd uit. De bal werd onder schept en plofte luttele seconden later achter doelvrouwe Olga Al- mekinders, die kort daarvoor nog een zeer goede redding had ver richt: 21-22. Die gehaastheid van de thuis ploeg wekte bevreemding bij het publiek in de Gaasbak. "Maar we dachten", zo motiveerde Nel Geer lings de speelwijze na afloop, "dat we een punt voor stonden. "Ik dacht: een gelijkspel hebben we al tijd. We moeten nu gewoon door gaan". Die taxatiefout kwam Foreholte duur te staan, maar kon de vreugde over het vertoonde spel niet weg nemen. "Het was heel leuk ge weest als we hier hadden gewon nen en het was ook verdiend ge weest", vond trainer Wim Geer lings. "We hadden de zege voor het grijpen. We hebben toch prachtige kansen gehad. Jammer dat die scheidsrechter Ellen (Warmerdam) vlak voor tijd uit het veld stuurde, terwijl ze volgens mij helemaal niet zo'n zware overtreding maakte" "Over hel geheel genomen ben ik r kan geen opening tevreden. Natuurlijk kwam er uit de hoeken te weinig gevaar en speelden we soms te gehaast. Maar we moeten niet vergeten dat we veel speelsters hebben die zich aan dit niveau moeten aanpassen. Ge lukkig zit er een opgaande lijn in. Het geloof in eigen kunnen is er een tijdje uit geweest, maar we zijn nu weer terug". Hoewel de competitie al een tijd je bezig is, kan dat voor Foreholte nog ruim op tijd zijn FRED SEGAAR Plots het weer alle hens a LEIDEN - De Leidse korfbaltoppers zagen dit weekeinde hun positie op de ranglijst verzwakt. Pernix verloor van VEO en heeft nu een achterstand van drie punten op leider JKfa KVS, terwijl de voorsprong van Fides Pacta, dat met 9-9 gelijkspeelde tegen Ritola, op de concurentie tot één punt slonk. TOP kwam door een 15-13 zege op Archipel versterkt uit de strijd, terwijl ook een winnend De Danaïden haar positie op de ranglijst verbeterde. Het was een bittere ervaring voor Pernix-coach Jasper Engel, de 10-7 nederlaag bij VEO. "Op het veld was het verschil precies andersom. Zelden heb je zo'n veldoverwicht en zo'n overmacht onder de kor ven. Minutenlang konden we rus tig aanvallen en blijven schieten. Maar niemand van de totaal tien spelers, die in het veld hebben ge staan, had ook maar enig richtings- gevoel". De nederlaag is des te pijnlijker omdat de strijd om de koppositie nu vrijwel gestreden is. Nog voor Jorritsma zegt Brenninkmeyer de wacht aan AMSTERDAM (ANP) - Joep Bren ninkmeyer maakt geen deel meer uit van het begeleidingsteam van de nationale mannenhockeyploeg. De Amsterdammer, sinds april vo rig jaar teamarts, kreeg zaterdag in Amstelveen na afloop van de eer ste centrale training sinds de suc cesvolle trip naar India van coach Hans Jorritsma te horen, dat geen prijs meer werd gesteld op de me dische „bemanning" van de bege leiding. Naast Brenninkmeyer wordt die gevormd door fysiothe rapeut Wim Crouwel. Brennink meyer: „Na de training moest ik bij Jorritsma en manager Nico Spits komen. Toen kreeg ik te horen, dat het medische team zou worden ontbonden en dat er werd gezocht naar een andersoortige begelei ding. Als reden werd me opgege- i, dat ik te dicht bij de spelers ten voor tijd op 8-9 kwam, zou door het rechtstreekse duel is KVS bui ten bereik geraakt en ook na een overwinning op de Scheveningers kunnen Engel c.s. alleen maar ho pen op misstappen van de concur rent. Hoe dat in z'n werk gaat weet Pernix nu maar al te goed. In plaats van met een 10-6 voor sprong te gaan rusten, was de stand halverwege 6-3 in het voor deel van VEO. dat rommelig maar trefzeker speelde. Iedereen in het Leidse kamp was er van overtuigd, dat VEO in de tweede helft geklopt zou worden. Een veeg teken was echter al, dat Kees Brokaar miste vanaf de stip, daarmee de kans op 6-4 vergooiend. Even later benutte hij wel twee strafworpen, waar door de marge slonk tot twee (8-6) punten. Maar terwijl Pernix in kan sen grossierde, scoorde VEO. André de Winter, na Sandra Bak ker (vervangster van de geblesseer de Lian Tieleman) als tweede in valler ingezet, kon eveneens wei nig meer aan de 10-6 achterstand veranderen. Carla Kuipers scoorde nog wel een tweede goal: 10-7. Punt "Wie er ook kampioen wordt, Fi des niet". Frank Berendes, die de ze week liet weten aan het einde van het seizoen te vertrekken, windt er geen doekjes om. "We staan nog wel een punt voor. maar kijk eens wat er komt. Volgende week Drachten uit, HKV en dan ook nog uit naar Trekvogels. Dat is een veel te zwaar programma, ze ker als we op deze manier een punt verspelen". En met dat punt mocht de koplo per nog tevreden zijn ook. Want de Ritola zeven in tegenstelling tot het spel van Ri tola, louter gebaseerd op de schot kracht van enkele heren. Even slechts had Fides het idee los te ko men na goals van Bettina Somme- ling en invaller Jan Willem Meijer, die na rust René van der Vooren had vervangen: 8-5. Twee minuten later was Ritola weer langszij om brutaalweg ook nog 9-10 te scoren. Maar opnieuw was Bettina Som- meling ter plekke: 10-10. Strafworpen Na vier minuten in de tweede helft leek TOP-Archipel beslist. De Sassenheimers waren al van meet af aan aan de leiding gegaan en na rust (8-4) was het verschil tot 11-6 opgelopen. Twee strafworpen had TOP wat nonchalant laten liggen, maar dat was nog zonder conse quenties gebleven. Toen Anne van der Zaag in de zeventiende minuut van de tweede helft opnieuw mis te, was het spelbeeld echter com pleet verschillend. Archipel had namelijk inmiddels geroutineerd de ontstane sfeer van onderschat ting aangevoeld en was vooral door het werk van oud-international Yik Ping Lau op 12-11 gekomen. redde de situatie door van afstand 13-11 te scoren, maar na 13-12 mis te topscorer (4) Frank Nijenhuis opnieuw vanaf de stip. Ditmaal was het Ron van der Willik. die eveneens van tweeënhalve meter, de voorsprong redde, waarna tij dens het-op balbezit spelen Anne van der Zaag met een fraaie door braak zich nog enigszins revan cheerde: 15-13. Hij scoorde drie maal, evenals Karin Westerbeek. Wisselvallig als altijd, zorgde De Danaïden zaterdagavond voor sen satie door koploper Het Zuiden met 7-13 af te drogen. Vergeten was het echec van vorige week, toen de Leidse formatie zelf met 12-6 van het veld werd geveegd door Ons Eibernest. Het grote ver schil was de agressiviteit, die nu aan de dag werd gelegd en de aan- valspatr maakte. Leon Brouwers was weer in ou de doen, tekende voor zes goals en in het eerste aanvalsvak scoorden ook Heiko Locher (4) en Enrico Mud (3) er weer driftig op los. Tot 3-4 kon de koploper bijblijven, maar tussen de vierde- (4-5) en de vijftiende minuut (4-10) na de her vatting sloeg De Danaïden haar slag. geleider Hen Zienkzee is uitermate somber over de toekomst van Zuiderkwartier, dat met 10-8 van een fel op de doorbraak jagend Ready verloor. Reden daarvoor is de constante stroom uitvallers, die hem ditmaal noopte Michael Mar tins, normaal in het derde team spelend, in de hoofdmacht in te zetten. Zuiderkwartier bleef nog tame lijk lang bij door de scorende in breng van Dirk Jan de Kreek en Wil de Wit. die samen de hele Leid se produktie verzorgden. Het duo kon evenwel niet voorkomen, dat Ready vijf minuten voor tijd op 10- 7 kwam en zo het duel in Haags voordeel besliste. Moeilijk Op de late zaterdagavond verloor Velocitas met 14-9 van KOAG zoveel gevaarlijker Niettemin toonde coach Atte van Haastrecht zich tevreden over het spel van zijn ploeg, die het de kop loper lang moeilijk wist te maken. Na 10-8 was het gedaan met Veloci tas, waar Jeroen van Driel en Ricn van Poelgeest met drie goals uit blonken. Na een aan duidelijkheid weinig te wensen overlatende 20-5 neder laag bij NIO is het lol van Ons Ei land bezegeld. Misschien dat de duels tegen het eveneens tot degra datie gedoemde Fluks nog punten opleveren, maar dan moet er wel zou staan". Brenninkmeyer toonde zich zeer teleurgesteld over de gang van za ken. temeer daar hij als coach ook bij de dames van Amsterdam moet functioneren met Jorritsma. die daar trainer is. „Ik moet er nog eens heel goed over nadenken of dat nu nog wel door kan gaan, na wat er dit weekeinde is gebeurd Eerlijk gezegd zie ik dat niet meer zo zitten". veel arbiters wel geteld zijn. Bo vendien trof Fides het, dat Bettina Sommeling "Ik had wat goed te maken na vorige week") de trefze kerheid van broer Robin leek te hebben geleend en vijfmaal scoor de Ze was daarmee wel de enige bij Fides, die over killer-instinct' be schikte. Aanvallen werden ruim opgezet, er werd veel geschoten, maar doelpunten bleven uit. Zulks CERVINIA (GPD) - De Neder landse viermansbob is het afge lopen weekeinde in zijn opzet geslaagd. De equipe finishte tij dens het Europees kampioen schap in Cervinia zonder brok ken als negentiende. Italië-2 en het team van Joegoslavië leg den zaterdag en gisteren op de zuidzijde van de Matterhorn de vier runs iets minder snel af dan Marthin Kwakkelsteijn, Niek Broeyer, Cees Broek en Leidenaar Erwin Douwes. De Nederland-1 had voor de vier afdalingen 4.22.39 nodig. „En daar zijn we niet ontevreden over", aldus stuurman Marthin Kwakkelsteijn. De bemanning van de DDR-1 bemachtigde op de Italiaanse natuurbaan de Europese titel. Piloot Wolfgang Hoppe hield met zijn ploeg onder meer olympisch kampioen Ralph Pichler uit Zwitserland achter zich (4.09,58). Dat de baan in Cervinia tot de gevaarlijkste ter wereld behoort, werd zaterdag tijdens de tweede manche dui delijk toen de Canadees Chris Lory verongelukte en met ver wondingen aan het gezicht en een sleutelbeenbreuk in het ziekenhuis meest worden op genomen Naar aanleiding van het on geluk van de Italiaan Scara- muzza, die tijdens een training uit zijn slee werd geslingerd en wiens toestand enige tijd kri tiek was, lieten cracks als Hilte- brand en Kienast het EK aan zich voorbij gaan. Zover wilde de Nederlandse viermansbob niet gaan. Marthin Kwakkelsteijn „Als enige Nederlandse ploeg weg blijven op een EK, dat kan je niet maken. Datje op deze baan echter uiterst voorzichtig moet zijn, merkten we zaterdag tij dens de tweede run. Bij een snelheid van 135 kilometer kantelde de slee bijna. Op zo'n moment staat je hart echt even stil". Het zat de door de Neder landse bobsleebond genegeer de equipe niet in alle opzichten mee. Zaterdag bleek dat de uit Enschede afkomstige Niek Broeyer een flinke bronchitis had opgelopen. Aanvankelijk werd aan een lichte griep ge dacht, maar toen Broeyer in ademnood kwam, stelde de arts van de DDR een andere diag nose „En dan breekt het je op dat er geen reserve is", aldus Kwakkelsteijn. „Zoiets scheelt je in totaal toch gauw een paar seconden". Fluks kwam bij IJsselvogels weliswaar tot negen goals, maar verloor eveneens ruim 18-9. Aad van Drongelen nam drie van de treffers voor zijn rekening. Ook De Algemene werkte zich in de nesten door met 12-11 van het nog puntloze ALO te verliezen. Halverwege de tweede helft ston den de Lcidenaren nog met 8-11 voor, mede door treffers van Alfred Lambooy (3) en Martin Filippo (3). Crescendo bezorgde de jarige coach Ruud Niesing een fraai pre sentje in de vorm van een 9-9 ge lijkspel tegen koploper De Over- kanters. Bijna was de volle winst Niesing c.s. in de schoot cadeau ge worpen, maar de Rotterdammers maakte in de slotfase de 9-6 achter stand goed. Wijnand Alberts scoor de driemaal. KNS deelde de punten met Quick (11-11) in een zeer gelijkop- gaand duel. Peter Siebers, die evenals Edwin Kooien driemaal doelpuntte voor de ploeg van coach Dirk Jan Elzenga, maakte een minuut voor tijd de laatste ge lijkmaker. BRAM VAN GENT Al na de eerste speelperiode was er voor AZC. dat international Remco Pielstroom thuis had gela ten, geen vuiltje meer aan de lucht. LZ stond voordat de wedstrijd goed en wel begonnen was al met 0-4 achter Michel van der Zeeuw kon wel tegenscoren (1-4), maar aan het einde van de periode was het verschil reeds opgelopen tot 1- 7 Ook in de tweede rondgang was AZC oppermachtig. De in het Leidse doel debuterende Rob de Wit kon nog driemaal naar het net, zodat halverwege een 1-10 stand op het scorebord stond AZC nam daarna duidelijk gas terug en experimenteerde met de opstelling. Het was de verdienste van de Leidse ploeg, waarin Wilco van der Zeeuw weinig kon uitrich ten tegen zijn strijdmakkers van het afgelopen seizoen, dat gebruik werd gemaakt van de verminderde weerstand. De eindstand kreeg daardoor toch nog een enigszins draaglijk aanzien: 6-17. AZC komt in de halve eindstrijd uit tegen Po lar Bears en blijft daardoor op twee fronten kansrijk. Scores LZ: M. van der Zeeuw (3), De Graaf (2), W. van der Zeeuw AZC: Noordergraaf (5), Janssen (3), Van Belkum (3), Van der Leden (2). Verboom (2), Vogel, Tamerijn i Oase verspeelden gisteren hun laatste kansje op een kampioenschap in de derde divi sie. Zelf verloren de handbalsters uit Oud Ade met 6-9, rust 4-4, van degradatie kandidaat Hollandia. terwijl Westlandia in Naaldwijk met 13-11 overeind bleef tegen Snelwiek. De marge tussen West landia en Oase is met nog vier wed strijden voor de boeg weer vier punten. Bij Oase lukte gisteren in de aan val vrijwel niets. Zelfs twee straf worpen konden niet worden be nut. Defensief kon ook Hollan- diaan niet imponeren, maar waar de vrouwen uit Vlaardingen inzet toonden om het degradatie-gevaar te bezweren, leek Oase gisteren niet echt bij de les. Toen halverwe ge de tweede helft Ina van Dissel dorp een foute afspeelbal herstelde door 6-6 te scoren wankelde Hol- landiaan 6-7. Dat was de beslissing want Oase kon gisteren niet de wilskracht opbrengen om er nog eens voluit tegenaan te gaan: 6-9 Voor de vrouwen van Saturnus wordt het nu wel op de vingers kluiven. Gisteren was Ancora in Rotterdam met 11-7 duidelijk ster ker. Met de rust leidde de ploeg uit Rotterdam al met 7—4. De brea kouts waren voor een gisteren toch weer sterk keepende Paula Klap teveel. De individuele acties van Sjuul van Rij, Ge Kuiper en Conny van der Werf konde de zwakte in de Leidse aanval niet verhalen en dat had Ancora gisteren goed in de gaten. i Saturnus keken tegen degradant Ancora onver wacht tegen een 0-6 achterstand aan. De 3-2-1 defensie voldeed in die fase van de wedstrijd helemaal niet en pas toen Rob Otten een van de vele kansen van de Rotterdam mers op de cirkel onschadelijk had gemaakt en de daaruit resulteren de breakout een Leidse treffer op leverde, veerde Saturnus op: rust 7-7 met een fraaie achterwaartse gelijkmaker van Andre van Leeu wen. Na de hervatting domineerde Saturnus en Ancora kon knokken wat het wilde, de grotere indivi duele klasse van de Leidse man nen was beslissend, 16-13 voor Sa turnus. In de tweede divisie kon HVS het niet bolwerken tegen Groene Ster. De marge was klein, 14-16 en die marge gaf ook juist aan dat er weinig krachtsverschil was tussen beide formaties. Maar op het on derdeel benutten van kansen wa ren de vrouwen uit Zevenbergen koeler en dat betekende de winst. In de afdelingen eerste klasse hadden de vrouwen van Olym- pia'72 geen probleem met HEC, 14—8 De mannen van HW70 klopten de Wings reserves met rovaal verschil 23-11 Oranje gelijk TEL AVIV (ANP) - Het Nederlands balteam is het vierlandentoernooi te Tel Aviv begonnen met een ge lijk spel. De ploeg van coach Ton van Lindcr speelde gisteravond 18- 18 tegen Israël na een ruststand van 9-7 Vooral de jonge garde, Bart Wan ders en Frank Coenders, draaide behoorlijk. In de eerste helft kwa men Nederland en Israël beurte lings op een voorsprong van een punt. In de twintigste minuut van de tweede helft leidde Nederland met 15-14.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17