5 UT Kortsjnoj en Short delen prijs Hendriks prof bij Post Nieuwe etappekoers nu al een 'fiesta' Hollanders breken records Tweede plaats voor Cooman in New York Analyse Short-Flear Koch stopt Leiden lions glijdt uit Twee wereldrecords indoor-hoogspringen Frans Maas haalt limiet voor EK MAANDAG 2 FEBRUARI 1987 SPORT PAGINA 15 LLORET DE MAR (GPD) - Ter wijl in Nederland de schaatsen nog maar eens extra geslepen worden, komt deze week in het zuiden van Europa het internationale wieier- seizoen op gang. Met de traditione le Ruta del Sol in Zuid-Spanje, de Ster van Bessèges in Frankrijk én- voor het eerst - de Ronde van de Catalaanse kust met een Neder landse organisatie in en rond de badplaats Lloret de Mar. Een ouderwets trainingskamp in wedstrijdvorm dat met duidelijke startproblemen te kampen heeft. Want nadat eerder al de status van etappewedstrijd onder druk van ri valiserende organisaties moest worden gewijzigd in losse trai ningsritjes, leverde men ook inter nationale toppers als Laurent Fig- non, Greg Lemond en Johan van der Velde in. „Weggekocht", stelde organisator Minus Odekerken, tij- delijk 'rayonhoofd' van Lloret de Mar, bitter vast tijdens de perscon ferentie in het rennerskwartier Ho tel Samba. Lemond kon in de Ruta de Sol het vijfvoudige opstrijken van de vijfduizend gulden startgeld, waar voor Odekerken hem contractueel had vastgelegd. Fignon, voorzitter van de Franse bond van wieier- profs, kon het niet maken het tradi tionele openingsprogramma van zijn eigen land te mijden en de Ita liaanse werkgever van Johan van der Velde haakte af na de verwitti ging" van de wielerbond dat het hier geen officieel erkende wed strijd betrof. ..Terwijl ze allemaal een contract hadden", klaagde Odekerken. „Maar wat stelt dat in deze tijd nog voor? Zeker wanneer wordt bepaald dat je geen echte wedstrijd bent". Opnieuw moest de Limburger iets wegstrepen op zijn ambitieuze affiche. Door de status van etappe wedstrijd had hij al een dikke streep moeten halen en de mede deling dat de Spaanse bond het ini tiatief van harte steunde hield evenmin stand. De slogan „met de beste ploegen van het moment", bleek gisteren een te enthousiaste tekst te zijn geweest. Wat resteert is een veredelde Holland-België, want die landen leveren acht van de tien ploegen. Een Spaanse equi pe en een Italiaanse formatie ma ken het deelnemersveld van 136 renners rond. De kosten van deze noviteit in wielerland, waarvoor zestig persvertegenwoordigers zich aanmeldden. bedragen 320.000 gulden. „Volledig gedekt door sponsors en de gemeente Llo ret de Mar", aldus Odekerken. De formule die hij heeft gekozen is een unicum in de wielersport. De coördinator van het reisbureau Fiesta Tours (waaraan de „ronde" de tweede naam 'Grote prijs Fiesta Tours' ontleent) bood alle equipes gratis volpension en - gedeeltelijk - gratis vliegreis. Ter plaatse wordt tien dagen lang elke dag een wed strijd gehouden met als grote ver schil met andere wedstrijden dat start en finish elke dag in dezelfde plaats (Lloret de Mar) zijn en men dus in hetzelfde hotel kan blijven. Een unieke trainingsgelegenheid voor elke ploeg, die de meeste met beide handen aangrepen. Met uit zondering dus van de buitenlandse equipes, die óf elders nog wat extra startgeld wilden grijpen óf nog te weinig vertrouwen hadden in de jonge organisatie dat men liever de kat nog een jaartje uit de boom kijkt. Odekerken laat zich er niet door uit het veld slaan. Hij leed vanwege de reglementen dan wel enig ge zichtsverlies door onder meer de geplande proloog en de bergtijdrit in te leveren, voor deze „trainings stage" zal naar zijn mening een groeiende belangstelling zijn. Van daar dat hij geen stampij maakt over het niet nakomen van con tracten, want het boemerang-effect kan zwaar in zijn nadeel werken. Volgend jaar namelijk wil hij trachten met een veertien dagen durende ritten wedstrijd op de in ternationale wielerkalender te ko men, hoewel die vanaf februari tot oktober eivol zit. „Maar de voorzit ter van de profsectie van de inter nationale wielren unie, Hein Ver- bruggen, heeft gezegd dat hij die kalender open wil gooien en dat men wil breken met tradities", al dus Odekerken. AMSTELVEEN (ANP) - Martin Hendriks heeft gisteren een con tract als professional bij Panasonic getekend. De nationale kampioen veldrijden bij de amateurs verbond zich voor twee seizoenen aan de ploeg van Peter Post. De ploegleider ziet de 21-jarige Drent voorlopig als veldrijder. „Hij komt pas op 1 mei bij ons en wij willen rustig beginnen, zeker in het zomerprogramma. In het eerste jaar zullen wegwedstrijden voor hem niet op de eerste plaats staan. Wij zullen ons richten op het vol gende winterseizoen, hij wordt on ze eerste man voor het veldrijden, waar wij in de toekomst meer aan dacht aan willen besteden. In het afgelopen jaar hebben wij er te weinig aan gedaan, maar het is mijn bedoeling een aantal van de wegrenners ervoor te interesse- Hennie Stamsnijder, al zeker van de eerste plaats in de Super- prestigestrijd veldrijden, heeft za terdag ook de achtste en laatste wedstrijd gewonnen. In Zillebeke (België) was Danny de Bie de voor naamste concurrent in deze com petitie, die weinig meer was dan een Belgisch/Nederlands onder onsje. Op het harde parkoers reed Stamsnijder een degelijke wed strijd. Na een snelle start onttrok de Nederlandse kampioen zich enigszins aan de strijd voorin, om echter tegen het slot van de wed strijd met overtuiging terug te ko men. „Ik was zeer gemotiveerd", vertelde Stamsnijder. „Na vorige week heb ik mij voorgenomen ie dere wedstrijd te winnen, die ik maar kan winnen. Dit parkoers was beter dan dat in Mlada Boles- lav." De concurrentie was trou wens minder sterk en feitelijk al leen vertegenwoordigd in de per soon van Danny de Bie. die bij de wereldtitelstrijd in Tsjecho-Slowa- kije achter Klaus-Peter Thaler de zilveren medaille veroverde. Greg Lemond, de laatste win naar in de Ronde van Frankrijk, zal in het nieuwe seizoen opnieuw starten in zowel de Tour de France als de Italiaanse Giro. De oud-we reldkampioen. door het afscheid van Bernard Hinault niet langer „mede-directeur" van de sterkste Franse wielerstal. heeft ook de be langrijkste klassiekers op zijn agenda staan. In het nieuwe seizoen bezit Le mond 24 ploegmaten in de ploeg Toshiba, die sterke overeenkomst vertoont met de La Vie Claire- ploeg, die vorig jaar het beeld van de Tour de France beheerste. Blij vers zijn oijder anderen de Zwitser Niki Rüttiman, zijn landgenoot Guido Winterberg, de Canadees Steve Bauer, de talentvolle Ameri kaan Roy Knickman en de Frans man Jean-Francois Bernard, die als belangrijkste steunpilaar van kopman Lemond zal functioneren. Nieuwkomer is de Nederlander Jo-» han Lammerts, de voormalige werknemer van Peter Post die na een Italiaans jaar nu voor een Frans avontuur heeft gekozen. „Ik heb niet naar een vervanger van Hinault gezocht. Lemond is onze man in de belangrijkste etap pekoersen. Daarnaast beschikt de ploeg over renners, die in staat moeten zijn andere belangrijke wedstrijden te winnen", aldus ploegleider Paul Köchli. „We rich ten ons op handhaving van de ster ke positie in etappewedstrijden. Daarnaast zullen we proberen de resultaten in de klassiekers te ver beteren." Het Zwitserse duo Urs Freuler en Daniel Gisiger heeft zaterdag op de wielerbaan van San Sebastian de zes uren van Baskenland ge wonnen. Het koppel verzamelde in drie koersen drie punten meer dan het Italiaanse koppel Guido Bon- tempi/Moreno Argentin. Teun van Vliet werd met Eric Vanderaerden vierde. NEW YORK (Rtr) - De Amerikaan Tim Lewis heeft bij de Millrose in- door-atletiekwedstrijden in New York bij het snelwandelen de beste binnentijd op de mijl neergezet: 5.41,12. Daarmee was hij 0,14 se conden sneller dan zijn landgenoot Jim Heiring bij dezelfde wedstrij den vorig jaar. Wereldrecordhouder Greg Fos ter versloeg op de 60 yards horden zijn rivaal Renaldo Nehemiah voor de tweede keer in veertien dagen. Twee weken geleden keerde Nehe miah terug op de atletiekbaan, na dat hij vier jaar in het Amerikaanse voetbal doende was geweest. Fos ter zegevierde ook ditmaal overtui gend: .6,98 tegen 7,02. Olympisch kampioen Carl Lewis leed op de 60 yards vlak een verras sende nederlaag tegen Lee McRea. De viervoudige Olympische kam pioen van 1984, die in september van het vorig jaar een knie-operatie onderging, startte slecht en achter haalde zijn rivaal niet. McRae, die met 6,00 seconden de beste wereld tijd in zijn bezit heeft, finishte in 6,12 seconden. Het verschil met Lewis bedroeg 0,02 seconden. Ook Evelyn Ashford stelde te leur. Op de 60 yards vrouwen slaagde zij er niet in de finale te be reiken. Met een tijd van 6,90 secon den werd zij in de series uitgescha keld. Nelli Fiere-Cooman eindigde in de finale als tweede achter de Amerikaanse Gwen Torrence: 6,63 tegen 6,64. De Ier Eamonn Coghlan won de mijl voor de zevende maal sinds 1979 in de goede tijd van 3.55,91. De 'vliegende Ier,' zoals hij door de Amerikanen wordt genoemd, bleef steeds in vierde, vijfde positie en versnelde 160 meter voor de finish. Zijn eindschot was zo snel, dat Marcus O'Sullivan (3.56,48) en de Spanjaard Jose Abascal (3.56,90) geen enkel verweer had. De Brit Steven Rooks naar Columbia BRUSSEL (ANP) - De Noordhol landse wielrenner Steven Rooks wil zich in de maand mei gaan me ten met de Columbiaanse klim mers in hun eigen land. Zijn ploeg leider Jan Gisbers is sinds enige tijd druk doende een een aantal renners naar de Clasico RCN af te vaardigen. Rooks zal worden ver gezeld van een aantal ploeggeno ten met klimcapaciteiten. "Waar schijnlijk allemaal Nederlanders", vertelde Jan Gisbers. Het initiatief is van Rooks uitgegaan. „Het zal daar na de periode van de voor jaarsklassiekers een perfecte voor bereiding op de Tour de France zijn". Bij atletiekwedstrijden in Otta wa zijn beide beste indoor-presta- ties op de 50 meter verbeterd. Bij de mannen finishte de Canadees Ben Johnson als eerste in 5,55 se conden en bij de vrouwen versloeg de Canadese Angela Taylor-Issa- jenko Nelli Fiere-Cooman in een tijd van 6,06 seconden. De Neder landse eindigde in 6.22 seconden, waarmee zij 0.01 seconden boven het Nederlands record van Els Va der bleef. De eerste start van Benjamin Johnson was vals, bij de tweede werd het veld teruggeroepen op vijftien meter van de finish, omdat de Amerikaan Wallace Spearmon het startblok had weggetrapt. Ach ter Johnson eindige de Amerikaan Emitt King als tweede in 5,73 se conden en de Olympische bronzen medaillewinnaar op de 200 meter Thomas Jefferson als derde in 5,77 seconden. gevecht w wil spelen) 3. g3 PfB 4 Lg2 d5 (De Stone wall dus: met 4 d6 kan zwart de zoge- d-Hollandse opstelling 1 dat de loper op e7 hoorde. In de jaren dcr- 11. Pd2 a5 12. Tel Lb7 (Beide partyen heb- 13. Tc2 Tac8 14. Del c5 (Er dreigde 15. c5) 15. Pf3 dc4: 16. Tc4: (Na 16. bc4: cd4: 17. Pd4: Lg2: 18 Kg2: Pc5 staat zwart beter) samen) 1 (Enigszin La6 20. Lc5: bc5: 21. Ta4 rrassend. Short (achtergrond) volgt de verwikkelingen t goed op e2 nemen we gens 22. Tel en wit herovert onder goede omstandigheden zijn pion) 21. Dc7 22. Pg5 Db6 23.Dd2 Pb4 24. a3 (De situatie lijkt precair voor zwart, maar Short vindt nog Twee winnaars in Wijk aan Zee WIJK AAN ZEE (GPD) - Met een ruime voorsprong op het peloton zijn de grootmeesters Viktor Kortsjnoj en Ni- gel Short in het Hoogovens Schaaktoernooi gelijk over de eindstreep gegaan. Een rechtvaardig resultaat, want bei den hebben hun grote klasse in alle opzichten bewezen. Gezien zijn leeftijd en ook gezien zijn nederlaag tegen Short in de eerste ronde had Kortsjnoj de zwaarste opgave, maar hij heeft deze werkelijk schitterend opgelost. Zaterdag won Kortsjnoj volgens de reneindspel evenwel niet voldoen- verwachting zijn afgebroken partij tegen Jesus Nogueiras. Kortsjnoj moest er overigens nog wel twee volle uren voor vechten. Zo stond hij voor het ingaan van de laatste ronde gelijk met Short op de eerste plaats. Op de slotdag had hij met Ulf Andersson te doen en in feite verwachtte niemand, dat Kortsjnoj met zwart door de solide Zweed zou heenbreken. Short had even eens zwart en wel tegen zijn land genoot Glenn Flear. De laatste deed zijn sportieve plicht en speel de voor wat hij waard was. Aanvankelijk leek het of de En gelse lijstaanvoerder in moeilijkhe- de winst. Inmiddels had Kortsjnoj, die uiteraard de Engelse partij met aandacht volgde, al re mise gemaakt met Andersson. Er was geen reden voor hem om te proberen Zweeds staal met handen te breken. Ook de andere partijen van de laatste ronde waren bijzonder inte ressant. Lev Gutman, die uiteraard niets meer te verliezen had, zette een volle toren op het spel om een koningsaanval te ontketenen. Alonso Zapata liet zich evenwel niet intimideren. De Israëlische aanval liep dood en toen besliste het zwarte materiële overwicht op den zou komen, maar Short wist al- eenvoudige wijze. Ie gevaren te bezweren en zelfs e iets voordeliger eindspel te berei ken. Zijn pluspion bleek in het to- Een prachtig duel ontbrandde tussen Anthony Miles en Paul van der Sterren. De Engelsman offerde in de openingsfase dë kwaliteit, kreeg daarvoor een belangrijke ontwikkelingsvoorsprong en trachtte deze in een aanval om te zetten. De Nederlandse meester had zijn verdedigingskansen ech ter goed ingeschat. Hij gaf enig ma teriaal terug en toen bleek van zijn vrije d-pion een beslissende kracht uit te gaan. Zo kwam Van der Ster ren op de valreep nog tot deling van de zevende prijs en hij mag te rugzien op een redelijk toernooi. Het heeft hem niet meegezeten. Met wat meer geluk had hij een grootmeesterresultaat kunnen boeken Ljubomir Ljubojevic ging er te gen Krunoslav Hulak nog even voor zitten. Hij stond in een Paul- senvariant van het Siciliaans al spoedig beter en toen Hulak een vergiftigd pionnetje snoepte was het onmiddellijk uit. De beide Joe- goslaven hebben ietwat teleurge steld. Van Ljubojevic had men stellig meer mogen verwachten, al is geen speler voortdurend in top- Traditiegetrouw was Genna So- sonko weer het eerste klaar. Zijn partij met Helgi Olafsson was na anderhalf uur remise en veel emo tie kwam er niet aan te pas. De Ne derlander toonde ditmaal te weinig energie. Misschien heeft hij het af gelopen jaar wat veel gespeeld en is hij aan een rustperiode toe. Een score van 50 procent in een derge lijk toernooi is overigens geen slechte prestatie. John van der Wiel heeft evenmin aan de verwachtingen beantwoord. Hij heeft hard gewerkt, op zijn tijd ook wel eens wat gewaagd, maar voor zijn doen is er toch wat weinig uitgekomen. De jongste Neder landse grootmeester kan ongetwij feld nog groeien. Hij beschikt ze ker over een voortreffelijke aanleg en een wat grondiger voorberei ding op een dergelijk zwaar con cours zal zijn vorm zeker ten goede komen. Menselijkerwijs gesproken zal zijn tijd nog wel komen. De B-groep werd een gezamenlij ke overwinning voor de ex-wereld kampioene Nona Gaprindashvili, de Hongaar Farago en de Belg Luc Winants. Jeroen Piket verloor in de slotronde onverwacht van Bruno Carlier. Een opkomende griep bij onze jongste professional was daar mede debet aan. Het 49e Hoogovenstoernooi was in alle opzichten een geslaagd eve nement met vele spannende en in teressante partijen. De organisatie was even voortreffelijk als altijd en men mag aannemen dat de 50e edi tie, die een zeer bijzondere gebeur tenis zal worden, alle voorgaande wedstrijden nog in kwaliteit zal overtreffen. HANS BOUWMEESTER een methode om zich te handhaven) 24. h6 (Te proberen viel 24.Lb5 25. ab4: La4 26. ba4: ab4: 27. Pe6: Tfe8 maar dit lykt wel Tfd8 27. De3 De3: 28. fe3: cb4: (Het wicht is in feite nog niet verbroken. Op dit moment gaf Kortsjnoj zijn ongeveer gelijke positie tegen Andersson remise, in de verwachting dat Short vanuit deze stel ling zijn landgenooet niet meer zou over rompelen) 29. Tf5: Tdl+ (Zwart heeft zijn tegenkansen in dit eindspel goed geta xeerd. Weliswaar zijn de zwarte pionnen kwetsbaar, maar de actieve zwarte torens vormen meer dan voldoende compensatie) 30. Kf2 Tc2 31. Lf3 Le2.! (Deze tegeneombi- natie betekent het einde van het witte ini tiatief) 32 Le2: Tdd2 33. Taa5: Te2 34 Kf3 Th2: 35. Tab5 Tcf2+ 36. Kg4 Tf5: 37. Tf5: (Helaas kan wit niet met de koning te rugnemen wegens 37. Th5 Zwart wint nu een pion, maar voor de winst is dat niet maken) 37. Tb2 38. Tb5 Tb3. 39. Tb7 Tbl 40. e4 b3 (De tijdnood is voorbij; de rest is duidelijk en behoeft geen nader commen taar) 41. Kh3 h5 42. Kg2 Kf8 43. e5 g6 44. e6 Ke8 45. Kh2 Tb2+ 46 Kgl g5 47. Khl h4 48. gh4: gh4: 49. Kgl h3 50. Khl Tbl 51. Kh2 b2 (De zwarte toren is nu voorgoed opgeslo ten, maar andere zetten winnen evenmin) 52. e7 Kf7 53. e8L+ Ke8. 54. Tb8+ Kd7 55. Tb7+ Kc6 56. Tb3 Kc5 57. Tb8. remise OOST-BERLIJN (AFP) - De Oost- duitse atlete Marita Koch, die ja renlang de lange sprint heeft be heerst, trekt zich terug uit de wed strijdsport. Volgens het Oostduitse persbureau ADN wordt zij hiertoe vanwege gezondheidsredenen ge dwongen. De atlete, die op 13 fe bruari 30 jaar wordt, heeft last van achillespeesblessures en heeft de training de laatste jaren steeds va ker moeten onderbreken. Marita Koch werd in 1980 Olym pisch kampioene op de 400 meter en driejaar later wereldkampioene op de 200 meter, de 4 x 100 meter en de 4 x 400 meter. Ze was Euro pees kampioene op de 400 meter en de 4 x 400 meter in 1978,1982 en 1986 en is houdster geweest van zestien wereldrecords. Zweefvlieger Mutsers vierde BENALLA (ANP) - Kees Mutsers uit Alphen aan de Rijn is zater dag als vierde geëindigd tijdens de strijd om de wereldkampioen schappen zweefvliegen in Benalla. De 40-jarige zweefvlieger lever de die prestatie in de 15 meter-klasse. Op de twaalfde en laatste wedstrijddag kregen de zweefvliegers zware opgaven voorgelegd. De deelnemers moesten vierhoeken van ruim vijfhonderd kilome ter afleggen. Mutsers eindigde in die race als derde. De eindstanden zijn: isse (21 dee r (Fra) 10.8Ï (Ned) 9.257, 13. Georf 15 meter klasse (43 deelnemers): 1. Brian Sprecklev (GBr) 10.347,2. Holger Back (WDI) 10.234, 3. Doug Jacobs (VSt) 10.081, 4. Kees Slutsers (Nedl 9.996, 10. Daan Pare (Ned) 9.439. STUTTGART (ANP) - Rob Drup pers heeft zich gisteren bij de inter nationale indoor-atletiekwedstrij- den in de Hans-Martin Schleyer- hal in Stuttgart op de tweede plaats van de wereldranglijst aller tijden op de 800 meter genesteld. De Utrechter won voor 6500 toe schouwers in de uitverkochte hal de 800 meter in de nieuwe Neder landse recordtijd van I minuut en 46,29 seconden. Alleen wereldre cordhouder Sebastian Coe was LEIDEN - Leiden Lions leed gis teravond een dikke 2-11 nederlaag tegen koploper Smoke Eaters 2 uit Geleen. De Leidse ijshockeyers, die slechts twee ploegen onder zich weten in de derde divisie, spanden zich voor honderd pro cent in, maar waren niet opgewas sen tegen de sterke opponent. Voor Leiden, dat de drie perio des verloor met 1-2, 1-3 en 0-6, scoorden Arthur Faas en Ferry Bo- dijn. Leiden Lions heeft nog één wedstrijd voor de boeg in de derde divisie. ooit twee maal sneller dan de Ne derlander: 1.44,91 en 1.46.00. Ko mende zondag doet Druppers tij dens de strijd om de Nederlandse indoor-titels in de Haagse Hou- trust-hal een poging Coe het we reldrecord op de 1000 meter (2.18,58) te ontfutselen. De drie andere Nederlandse deelnemers in Stuttgart keerden allen met een nieuw nationaal re cord terug. Els Vader won de 200 meter in 23,54 seconden, waarmee zij driehonderdste seconde sneller was dan vijfjaar geleden in Rotter dam. Els Vader liep op 2 februari 1985 in Maastricht al eens 23,52 se conden op de 200 meter maar die prestatie werd op een meer dan 200 meter lange rondbaan geleverd. Prestaties op indoor-banen langer dan 200 meter worden door de In ternationale Amateur Atletiek Fe deratie (IAAF) niet erkend. Han Kulker, die in 1986 zowel bij de Eu ropese indoor-strijd in Madrid als de Europese kampioenschappen in open lucht in Stuttgart brons veroverde op de 1500 meter, zege vierde op zijn specialiteit in de nieuwe nationale recordtijd van 3.40,42. De Leidse atleet was daar mee bijna anderhalve seconde sneller dan zijn oude record. Elly van Hulst, die vrijdag in Sindelfin- gen een nieuw nationaal record op de 3000 meter liep (8.53,82), vestig de in Stuttgart een record op de ki lometer met 2.40.13. De 800 meter mannen was een van de hoogtepunten in Stuttgart. Druppers versloeg in de eindsprint de Marokkaan Faouzi Lahbi (1.46,32). De Utrechter nam daar mee revanche voor de nederlaag, die hij afgelopen woensdag in Karlsruhe tegen de Noordafrikaan leed. Els Vader behaalde in Stutt gart een dubbele overwinning. De Capelse was in 7,28 seconden ook de snelste op de 60 meter. Op de korte sprint versloeg zij twee loop sters van internationale klasse: de Oostduitse Ingrid Auerswald (7,29) en de Olympische kampioene en wereldrecordhoudster op de 100 meter, Evelyn Ashford (7.34). De Amerikaanse kon als excuus aan voeren, dat zij slechts enkele uren tevoren uit de Verenigde Staten was aangekomen. Han Kulker kwalificeerde zich in Stuttgart voor deelneming aan het eerste toernooi om de wereldtitels indoor, dat van 6 tot en met 8 maart in Indianapolis wordt gehouden. Afgelopen woensdag had Kulker zich al verzekerd van een startbe wijs voor de Europese titelstrijd op 21 en 22 februari in Lievin. Kostadinova 'vliegt PIRAEUS (ANP/SID) - De Zweed Patrick Sjoberg heeft gisteren bij internationale ïndoor-atletiekwed- strijden in Pireaus (Griekenland) het wereldrecord hoogspringen op overdekte banen, verbeterd en ge bracht op 2,41 meter. De zilveren medaille-winnaar van de Olympi sche Spelen van Los Angeles ver beterde het wereldrecord, dat de Westduitser Carlo Thranhardt ruim twee weken geleden op 2,40 meter bracht. Het wereldrecord in de open lucht staat, eveneens met 2,41 me ter, op naam van de Rus Igor Paklin. FLAGSTAFF (ANP) - De op de universiteit van El Paso studeren de Frans Maas heeft zaterdag de li miet gehaald voor de Europese in doorkampioenschappen. Bij in- doorwedstrijden in Flagstaff (Ari zona) verbeterde de 22-jarige ver springer van Sprint Breda zijn per soonlijk record met een afstand van 7,85 meter. Zijn serie was: 7,67, ongeldig, 7,85, ongeldig, 7,74 en 7.76. De limiet voor deelname aan de Europese indoorkampioen schappen was gesteld op 7,80 me ter. Jacques Valentin is gisteren bij de marathon van Oita (Japan) niet verder gekomen dan een tijd van 2.20,46, waarmee hij meer dan acht minuten later aan de streep arri veerde dan de winnaar Yoshiro Nishimura. De uitslag: 1. Yoshiro Nishimura (Jap) 2.12,03, 2. Masayuki Nishi (Jap) 2.12,27, 3. Tetsuhiko Kim (Jap) 2.12,27, 4. Ryoichi Enaidani (Jap) 2.12,40, 5. Hiroshi Nagashima (Jap) 2.12,46, 6. Douglas Wakihuri (Ken) 2.13,34, 22. Jacques Valentin (Ned) 2.20,46. Europees kampioene Stefka Kostadinova heeft tijdens de wed strijd Italieë - Spanje - Bulgarije in Genua het indoor-wereldrecord hoogspringen op 2.04 meter ge bracht. De 22-jarige Bulgaarse ver beterde in de Italiaanse stad het vier jaar oude record van Tamara Bikova uit de Sovjet-Unie met een centimeter. Kostadinova legde na haar succesvolle poging de lat op 2.09 meter, maar die hoogte miste ze drie keer. De hoogspringster uit Plovdiv heeft ook het buiten-re cord met 2.08 meter in haar bezit. De Oostduitser Ronald Weigel heeft gisteren bij een drie-landen- wedstrijd indoor-atletiek tussen Oostenrijk, Joegoslavië en Oost- Duitsland het wereldrecord op de 5000 meter snelwandelen gebracht op 18 minuten en 44,97 seconden. Weigel was daarmee ruim tien se conden sneller dan de vorige we reldrecordhouder, de Rus Nikolai Matvejev, vijfjaar geleden. Marlies Göhr (OD1) won de 60 meter vrouwen in 7,17 seconden. Haar landgenote Cornelia Oschke- nat was met 7,91 seconden niet te verslaan op de 60 meter horden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15