Zege van Leython niets waard Lisse handhaaft zich Hester Buys zwemt B-limiet Bongers buigt voor Grethen Roomburg heeft nog kans op hockeytitel Oegstgeest dankt Herman van der Broek LDG houdt koppositie PAGINA 14 DU/b 1 SPORT MAANDAG 2 FEBRUARI 1987 LEIDEN - In de volleybalcom petitie behaalden de mannen van Leython weliswaar een punt uit de ontmoeting met Vo lendam (2-3), maar de situatie op de ranglijst werd er niet rooskleuriger op, omdat de concurrentie meer punten pak te. NOVO en Gemini boekten volle winst op resp. Vlaardin- gen 2 (3-1) en SVC (0-3). Bij de vrouwen redde Gemini het net niet tegen Madjoe. Twee sets werden met klein verschil verloren (0-3); ook Ley thon (3-1 bij Thornax) en Gerrii- ni 2 (3-0 bij Be Fair) redden het niet. De enige ploeg die wel winst behaalde was NOVO, dat met 1-3 hekkesluiter US 2 de baas bleef. In de eerste twee sets kon Leython het allemaal best aan en zette Volendam goed onder druk. Paul de Winter scoorde in die fase regelmatig en Waldo Broeksma (weer overgeheveld naar het eerste team, omdat hij meer tijd beschikbaar heeft), draaide goed mee. Ook Robert Maassen, normaal speler van het 2e team pakte veel puntjes. Dit resulteerde allemaal in tweemaal setwinst op rij (15-13, 15-5). Daarna begon het te ha peren. Er werd veel te weinig gescoord. Volendam kreeg zelf vertrouwen en bracht met 7-15 en 8-15 de stand weer gelijk. In de boeiende vijfde set liep Ley thon een 9-14 achterstand nog geheel in (14-14), om uiteinde lijk te zegevieren: 14-16 en 2-3. De NOVO-mannen hadden alleen in de eerste en derde set problemen met het verdedi gend taaie Vlaardingen 2, dat aanvallend steriel opereerde en ook niet erg inspirerend werk te. Na 13-15 en 15-5 besliste No vo na een moeizaam bevochten 16-14 setwinst eigenlijk al de wedstrijd. De 4e set bleek slechts uit eenrichtingsverkeer te bestaan: 15-4 (3-1). Na de recente slechte erva ringen met het 1-5 systeem be sloot Gemini voor de strijd met SVC het oude 4-2 systeem maar weer te hanteren. Weliswaar werd er nu veel simpeler ge speeld, het kwam de rust in het team wel ten goede. SVC kon namelijk de Voorschotenaren geen moment in de problemen brengen en gemakkelijk liep Gemini naar een ning. In de promotieklasse was de overwinning van Leython 2 op koploper Acco/Dos 2 de grote klapper. Zoals de setstanden (15-13, 3-15, 15-13 en nogmaals 15-13) doen vermoeden was het een spannende strijd. In de eer ste set liep Leython 2 uit naar 13-9, echter Acco/Dos 2 kwam met een uiterste krachtsinspan ning nog langszij (13-13); twee foute aanvallen van Dos bete kenden 15-13. Even zakte Ley thon 2 hierna weg vooral omdat de aanval niet meer doorkwam en in 10 minuten maakte Dos de set: 3-15. In de volgende set stond Leython steeds voor. Aanvallend scoorde Renee Leeflang veelvuldig. Toch werd het weer 13-13 voor Ley thon 2 dat daarna twee aanval len van Dos afblokte (15-13). In de 4e was het scoreverloop identiek. Wederom Renee Lee flang maakte uit naar winst. Gemini 2 begon overrompe lend tegen koploper Jupiter. Met prima spel werd een 11-15 winst bereikt. Gemini 2 zette toen niet door. Het gewaar schuwde Jupiter was nu goed bij de les en bleek toch wel iets meer in huis te hebben dan Ge- mini 2. Met 15-5,15-6 en 15-7 viel de ne derlaag voor Gemini 2 toch nog ruim uit (3-1). Donar, dat dit keer alleen Joost v/der Zwet miste ging voortvarend van start tegen SOS. De herstelde Rolf Groen inspireerde zijn makkers naar een 15-3 winst. Donar dacht zo wel door te kunnen gaan, maar de pass en aanval van SOS wer den wat beter en toen bleek dat Donar er krachtig tegenaan moest om de schade beperkt te houden. Het lukte net aan met 17-15. In de 3e set kwam Donar met liefst 13-0 voor. Variaties in het aanvalspatroon verstoor den het ritme (14-11) voordat Donar definitief uitmaakte Novo 2 leek op weg naar een stuntje tegen Agon door een ge- lijkopgaande eerste set na 10-10 snel te beslissen: 15-10. Daarna echter begon het gebrek aan wisselmogelijkheden Novo op te breken. Het zowel aanval lend als verdedigend sterke Agon besliste het duel simpel met 5-15, 10-15, 3-15. Bij de vrouwen kwam Gemi ni snel achter met 2-11 tegen Madjoe. Met een andere spel- verdeelster (Astrid de Graaf kwam in de ploeg) kwamen er nieuwe impulsen en Gemini boog de stand om naar 14-13. Het eindschot was echter weer voor Madjoe met 15-17. In de volgende set liep het bij Gemi ni een stuk minder en via 6-15 werd het 0-2. Wederom wat spe lerwisselingen boden Gemini tot 8-6 redelijke perspectieven. Toch kreeg de ploeg te weinig grip op de wedstrijd om winst te pakken en de 13-15 waren voor Madjoe voldoende (0-3). Met de 1-3 winst in het be langrijke uitduel tegen het on- deraanstaande US 2 heeft Novo zich duidelijk losgemaakt van de degradatieplaatsen. De be zoekers startten met pech, van wege het in de eerste set snel uitvallen van Esther v/d Niet met een enkelblessure. Toch slaagde men erin een 14-9 ach terstand knap in 14-16 winst om te zetten. Na een vooral door slecht serveren verloren 2e periode (15-9), pakte Novo de draad weer op en gaf US 2 mede door de goede aanvallen de akties van Trees Vink geen schijn van kans (5-15 en 6-15). De eerste 2 sets tegen de no 3 waren van Leython kant meer dan voortreffelijk. Met veel en thousiasme en een voortreffe lijk kloppende aanval en verde diging kreeg Thornax geen kans zich te presenteren (12-15 winst). Helaas ontbrak aan het einde van de 2e set het kleine beetje geluk dat nodig was om Thornax 1 puntje af te snoepen (17-15). In de laatste 2 sets draaide Thornax op volle toe ren en hield Leython er goed onder (15-7,15-6). Een compleet Gemini 2 kon pas een uur later dan was vastgesteld (door uitlo pen van de vorige ontmoetin gen), beginnen tegen Be Fair. Dat bracht wat irritatie, maar toch trad het het iets sterkere Be Fair energiek tegemoet. In een goedgespeelde wedstrijd werd er steeds op het nippertje verloren en met enig meer for tuin had er meer in gezeten dan de 15-12, 15-13 en 15-13 die er nu uit kwamen. In de promotieklas .heeft LUSV het lager geklasseerde Velo de broodnodige puntjes weten te ontfutselen door een betere pass en opslag. Na 15-6 en 15-7, bood Velo in de 3e set meer weerstand, maar ook nu klaarde LUSV het karwei (15- 13 en 3-0). SVC en WW speelden een leuke en gelijkopgaande wed strijd waarin WVV iets sterker in aanvallend en verdedigend opzicht was. Het uitvallen van Anneke Ver- hart (schouderblessure), werd goed opgevangen door 2 inge zette junioren. Daardoor won WW meer dan verdiend via 10- 15.15-11,6-15 en 7-15, waardoor het op gelijke hoogte met SVC kwam. RW moest dit keer haar meerdere erkennen in DOSKO, dat met 3-1 zegevierde. Ley thon 2 tenslotte kon het hoger geplaatste Acco/Dos 2 niet aan en verloor met 3-1. GER RENES Ondanks hoofdpijn drie winstpartijen Michiel Schapers vol concentratie i Nederland zich in de hoogste divisie. het duel met Italië. Door LEIDEN - De zaalhockeyers van Roomburg hebben gisteravond moeizaam gewonnen van Ring Pass (6-5) en speelden voorts heel verdienstelijk 4-4 tegen Leonidas. De Leidse eerste-klassedebutant zag zich in het Haagse De Blinkerd voorbijgestoken door Hudito dat een beter doelsaldo heeft dan Roomburg. Met nog twee duels voor de boeg zijn er nog theoreti sche kansen voor de ploeg van Jaap Suyk, die tien doelpunten moet inlopen op de Delftenaren. LMHC verloor zaterdagmiddag in de Drie Octoberhal met 10-12 van Rotterdam. Gistermiddag reis de de ploeg van Onno te Rijdt naar Overveen om aldaar het loodje te leggen tegen Alliance (10-7). De thuisploeg stond met 0-3 achter te gen Rotterdam om nog onbezorgd met 6-6 te gaan rusten. Leiden be zorgde zichzelf echter onnodig de nederlaag door een 8-6 voorsprong uit handen te geven in een te lange zwakke periode. Alliance speelde gistermiddag zware mandekking waar de LMHC'ers niet zo goed te gen konden. Herman Hartevelt LEIDEN - Het Leidsch Damge- nootschap heeft in de hoofdklasse van de Dambond Midden-Holland de koppositie behouden door het Alphense HDC met een 13-3 neder laag op te zadelen. Ondanks dat men niet volledig uitkwam, moes ten alleen André en Sam van der Kwartel en Theo Uittenbogaard re mise toestaan. Evert Bronstring toonde aan in de regio op eenzame hoogte te staan door de Alphense crack Cees Zijlstra te verslaan. De Leidsche dammers zullen de ko mende ronde de strijd om het kam pioenschap in hun voordeel kun nen beslissen, wanneer tegen het op een punt achterstand volgende Zoetermeer minimaal gelijk wordt gespeeld. De Rijnsburgse Damclub moest in een niet volledige opstelling aantreden tegen het in degradatie gevaar verkerende Wassenaarse WDG. Vooralsnog werd een 7-7 tussenstand bereikt, waarbij de verwachting is, dat de afgebroken partij alsnog de beide punten zal brengen. Het Katwijksche KDC bereikte na een taai gevecht een voorlopige 7-5 voorsprong tegen Boskoop. Verrassend was het ver lies van Jaap van Duyvenbode in zijn specialiteit, het klassieke spel, doch kopman Theo Zwetsloot her stelde door een fraaie overwinning het evenwicht, terwijl Marco Dul- fer in het eindspel door een verras sende wending eveneens de winst punten binnenhaalde. In de staart van de ranglijst zorg de het Zegveldse Kijk Uit voor een verrassing door het Goudse Dam- lust 2 met 9-7 te verslaan. Door de afgebroken wedstrijd tegen het Wassenaarse WDG alsnog in winst om te zetten, verkeert WDG in schier onoverkomelijke degrada tie-zorgen. kreeg het nog zodanig aan de stok met zijn directe opponent dat hij via een rode kaart de twee laatste zaalhockeyduels niet meer in actie mag komen. In de derde klasse A stevent Alecto rechtstreeks op het kam pioenschap af. In de Drie October hal kwam Rijswijk met 0-2 op voorsprong, maar kwam er daarna niet meer aan te pas: 8-2. VCL leed een 14-1 nederlaag. Vrouwen De zaalhockeysters van Noord- wijk zijn door 3 punten uit twee wedstrijden uit de degradatiezone in de tweede klasse A gekomen. Dat gebeurde gisteravond in de Northgohal waar de kustploeg ver dienstelijk 3-3 speelde tegen het tweede geplaatste Alecto. Alle Noordwijkse treffers kwamen van de stick van Alexandra van Kan. Noordwijk legde in het tweede duel Groen Geel zijn wil op en drukte dat uit in de 7-2 zege die voortkwam uit strafcorners van Van Kan, een afgeronde mooie so lo van Karin van Kesbergen en een treffer van Hanneke van der Voort. Forescate trad op met een doel- verdedigster zonder uitrusting. Dat liep mis tegen koploper Lei den dat met 8-2 won. Door een strak georganiseerde verdediging incasseerde Forescate in zijn ont moeting met Te Werve slechts 2 tTeffers en was zelf produktief door er 6 tegenover te zetten. Koploper Leiden speelde tegen nummer twee Alecto een goede en vooral spannende wedstrijd. De Leiderdorpse ploeg kwam (zonder de geblesseerde Marjolein Blans) met 1-0 voor en behield die voor sprong tot de rust. Na de hervat ting had Karin Postma pech met schoten tegen de paal en net naast. Leiden kwam door een strafcor- nergoal van Carolien ten Kate langszij: 1-1. Alecto nam in de laat ste tien minuten het risico, terwijl Leiden aan het langste eind trok door de winnende treffer (2-1) van Aleid Viets. LEIDEN - De landelijke badmin- toncompetitie heeft het afgelopen weekeinde voor de 'Leidse' ploe gen in het teken gestaan van hand haven of degraderen. In de eerste klasse had Lisse verleden week al haar slag geslagen, waardoor een middenmootpositie bereikt werd. Veilig stond de ploeg echter nog lang niet. Lisse, dat een uitwedstrijd moest spelen tegen het-onderaanstaande Velsen, had de beste papieren. De Lissenaren lieten er geen gras over groeien, in een spannend duel werd de wedstrijd afgesloten met een 4-7 overwinning, waardoor de ploeg zich handhaafde in de eerste klasse Vlietwijk, dat in de degradatiezo ne verkeerde, moest aantreden te gen het op de tweede plaats staan de Flair uit Alphen aan den Rijn. HANNOVER (SID) - Het Neder landse tennisteam heeft gisteren in Hannover op het nippertje de vorig jaar verworven plaats in de eerste divisie van de Europacup voor'lan denploegen behouden. De beker moest in de degradatiewedstrijd tegen Italië tot de laatste druppel worden leeggedronken. In het dubbelspel viel de beslissing na in totaal acht uur spelen uiteindelijk ten gunste van Nederland, dat met 2-1 won. Eerder had Nederland in de groep met dezelfde cijfers verlo ren van Zwitserland en Tsjechoslo- wakije. De ploeg van Zwitserland De spanning was vooraf van de ge zichten van de Vlietwijk-spelers af te lezen omdat alleen winst hand having zou betekenen. Veel drie- setters moesten eraan te pas ko men om uiteindelijk de winnaar te kunnen bepalen. Vlietwijk toonde zich in deze wedstrijd uiteindelijk de sterkste en hield met een over winning van 7-4 de punten in eigen huis. De overwinning kon vooral op naam geschreven worden van de goed spelende Rick Pilaat. Hoewel hij zijn singlepartij tegen Henk Tjia gewonnen moest geven, speelde hij in het mannendubbel met zijn partner Buddy Pangemanann de sterren van de hemel tegen Wieten/ Tjia (15-7/11-15/15-8). Door deze uit slag weet Vlietwijk zich verzekerd van handhaving. Naast Velsen (vo rige week al afgedaald) is Van Zij- won voor de tweede achtereenvol gende keer de Europa Cup. Alle partijen vergden drie sets, zoals trouwens bij de meeste duels op de snelle vloer van de Sporthal het geval was. Menno Oosting, die al om negen uur in de ochtend op de baan moest, begon met een ne derlaag tegen Simone Colombo. Oosting verloor twee tiebreaks: 6-7 (3-7), 7-5, 6-7 (7-9). Colombo maakte de partij uit op het tiende match point nadat ook Oosting nog een wedstrijdpunt had laten liggen. In de partij tussen Michiel Schapers en Paolo Cane, de nummer 45 van derveld 5 gedegradeerd door met 7-4 te verliezen van Metro 3. De hoofdmacht van BC Leiden, die uitkomt in de tweede klasse, heeft zich door een overwinning van 5-3 op SIO 2 zeker weten te stellen. Voor BC Leiden was het het eerste jaar in de tweede klasse en vanaf het begin hadden de bad mintonners zich handhaving ten doel gesteld. Volgend jaar willen de Leidenaars, wellicht met een verjongde ploeg, een gokje wagen op het kampioenschap in die klas- Het derde team van BC Leiden (vierde klasse) behaalde een over winning van 3-5 tegen De Treffers. Eerstgenoemde ploeg is door dit resultaat op de tweede plaats geko men waardoor er promotiewed strijden gespeeld moeten worden om uit te maken wie alsnog promo veert naar de derde klasse. Tegen standers zijn Heemskerk 2 en Bad hoevedorp. In diezelfde klasse heeft zowel Lisse 3 als 4 een pijnlijk competi tiejaar achter de rug. Beide ploe gen zijn gedegradeerd. Ook het tweede team (derde klasse) weet zich nog niet veilig. Tegen Leyton kregen de ploeg een gevoelige ne derlaag (3-5) te verwerken. Door dit verlies is Lisse 2 nu afhankelijk van het resultaat van de wedstrijd Lotus-Pynacker. Vlietwijk 2 (tweede klasse) bleef ondanks het verlies van 3-5 tegen Marathon in de middenmootposi tie staan Merenwiek behaalde op de val reep een 8-0 overwinning op Flash 3,waardoor het team op de derde plaats kwam te staan, hetgeen eén goed eindresultaat genoemd mag worden. Ook BC Leiden 2 blijft in de der de klasse spelen.Tegen Florida werd met 4-4 gelijk gespeeld. De Spotvogels (vierde klasse) deelde de punten (4-4) met Bad hoevedorp en staan staat hierdoor in een veilige middenmootpositie. de wereldranglijst, was het geluk eindelijk eens met de Nederlander. De Rotterdammer deed het in twee tiebreaks beter dan nationaal in- doorkampioen Oosting. Toch moest Schapers ook nog twee matchpoints wegwerken voordat hij met 7-6 (7-5), 4-6, 7-6 (7-2) wist te Daardoor moest het dubbelspel uitkomst brengen. Sinds de open Australische titelstrijd spelen Schapers en Huub van Boeckel met elkaar. Een jaar eerder had het duo bijna slaande ruzie in Mel bourne, toen ze elkaar in het enkel spel troffen. Een gesprek heeft on langs echter verhelderend ge werkt. Het resultaat daarvan was dat het tweetal het op de open Au stralische samen op de baan ging proberen. Het bleef daar echter bij één optreden. In Hannover was duidelijk te zien, dat de samenwerking was verbeterd. Zo zegevierden Scha pers en Van Boeckel in de wed strijd tegen Tsjechoslowakije. Te gen Cane en Colombo ging de eer ste set met 5-7 verloren. De tweede set bracht voor de verandering weer eens een tiebreak, die met 7-5 ten gunste van het Nederlandse koppel uitviel. Ook in de derde set hielden Schapers en Van Boeckel het hoofd koel. Ze wonnen met 6-4, waardoor Nederland na acht uur spelen zeker was van lijfsbehoud: Uitslagen: degradatiewedstrijd Nederland - Italië 2- 1. Menno Oosting - Simone Colombo 6-7 (3-7), 7-5,6-7 (7-9), Michiel Schapers - Paolo Canc 7-6 (7-5), 4-6, 7-6 (7-2), Schapers'Huub van Boeckel - Cane/Colombo 5-7. 7-6 (7-5), LANDAU (ANP) - De prijzen- kast van Fonsy Grethen is weer eens gevuld, maar financieel is de 26-jange Luxemburger niets wijzer geworden van zijn we reldtitel biljarten. De organisatie in Landau maakte geen gebruik van de mogelijkheid de deelne mers te belonen met geldprijzen. De Nederlander Jos Bongers was naar het wijnstadje in Rijn land-Palts gekomen om op inter nationaal niveau goed te preste ren. Hij werd een tiental jaren ge leden twee keer Europees junio renkampioen, maar slaagde er vervolgens bij de grote interna tionale titcltoernooien niet in te winnen. Hij eindigde vorig jaar als vijfde bij de Europese titel strijd 47/1 in Baden. Bongers her- LEIDEN - De verliespartijen van de beide Docos-equipes (de vrou wen gingen met 8-2 ten onder te gen Amsterdam '78. en de mannen zorgden voor een zelfde verlies te gen Torenstad) werd in de regio ge compenseerd door klinkende re sultaten bij stadsgenoot Scylla (winst van de vrouwen tegen Avan- ti 2, en van het tweede mannen- team versus Nieuw Vennep) en bij Oegstgeest. De mannen van deze vereniging toonden middels de 14- 4 overwinning tegen SKF hun eerstdivisie-power. Enige clubliefde kon Oegstgeest- speler Herman van der Broek afge lopen zaterdag niet worden ont zegd. Nog maar kortgeleden klapte hij tegen het bevroren water, waar aan hij als herinnering een stevige hersenschudding overhield. On danks de mist die vanaf dat mo ment in zijn bovenkamer zweefde, zag hij zaterdag toch scherp het be lang van zijn meespelen in. Wetend dat Frits Kantebeen op vakantie was verscheen hij, tegen de wil van zijn medicijnman in, achter de groene tafel, en pakte tegen SKF, na vier weken niet te hebben ge speeld, toch nog drie partijen. Fri- so Reitsma en Fjödor Rademakers zorgden voor de juiste support door 100% te scoren. Invaller Dick Hogendam uit het vierde peuzelde alleen een collega-invaller op. De 14-4 overwinning werd uiteindelijk bepaald door de dubbele dubbel- winst van Oegstgeest. Hoge bomen vangen veel wind. Dat dit ook weieens een straffe te genwind kan zijn ondervinden de eredivisie-vrouwen van Docos de laatste tijd. Ondanks verdienstelijk spel werden de Leidse meisje ook in hun tweede wedstrijd gecon fronteerd met routine en vastheid van de opponent. Amsterdam '78 is dan ook niet de eerste de beste te genstander. Met "good-old" Judy Williams in de gelederen heeft het hoofdstedelijk team al een oerde gelijke schokbreker van formaat in hun midden. Dat Marijn Olden en Tessa Bröcker één partij pakten, en Angelique van den Bos zowaar een game veroverde op Williams is leuk. Toch moet geconstateerd worden dat, ook al was er geen sprake van een veegpartij, de Leid se debutant tegen dergelijke tegen standers een slok op een borrel te kort komt. Hetzelfde kan gezegd worden van de mannelijke versie van Do- cos: in de tweede divisie spelend is" het verschil tegen bijvoorbeeld de ervaren tweede divisionist Toren- stad schrijnend te noemert. Slechts Kish Prashad bleek in staat een maal te winnen. Voor Ron van Veen en Walter Engelbert ging het echter allemaal veel te snel. Wel pakten de Docos-mannen nog het dubbel, waarmee het 8-2 verlies is verklaard. Bij Scylla lijkt alles wat voor spoediger te gaan. In navolging van de positieve geest die de laat ste tijd binnen de vereniging heerst vonden de landelijke teams het waarschijnlijk een aardig idee stelde zich in Landau van de ma tige prestaties in Oostenrijk. Toen verloor de Nederlander ook van de doe-het-zelf-biljarter uit Luxemburg, wiens vader voor zitter is van de nationale bond. Nu was de kater vele malen gro ter. Bongers caramboleerde in de vierde beurt met de overtuiging dat hij de partij ging beslissen. „Ik dacht ér niet bij na, het ging allemaal op gevoel. Ik speelde in een roes. Op gegeven moment stootte ik verkeerd af en de bal kreeg teveel effect. Een klein foutje, maar wel funest. Over mijn spel mag ik tevreden zijn, maar voor zo'n tweede plaats koop ik niets." De oude meester Hans Vultink is tot dusver de enige Nederlandse wereldkam- een bijdrage te leveren aan deze prettige tendens. Het woord verlie zen bestond afgelopen weekeinde dan ook niet voor de Leidse vereni ging. Of het moest zijn voor eerste team speels.ter Heide de Haas. Hoe wel haar team tegen Avanti 2 met 8-2 won, verloor zij twee partijen. Boosdoener was het schoolkamp, dat het Scylla-talent nog in haar benen had. Gelukkig waren team genoten Judith Lepelaar en Corine de Jong die week thuisgebleven, waardoor zij in staat bleken het zwakke Avanti-team met duidelij ke cijfers van zich af te houden. Een tafel verder sleepte het tweede damesteam de eerste winstpunten binnen, door met 6-4 de tegenstan der naar huis te sturen, en op de derde tafel zorgde het tweede he renteam voor een prima première in eigen huis: Nieuw Vennep kon met een 7-3 verlies gaan douchen. Richard van Gurp speelde "in de hoofdrol", en won drie maal. Rico van Veen vervulde een bijrol, door tweemaal te winnen, maar tevens te verliezen van een invaller uit het vierde. Lars Wittebrood figureerde niet onaardig middels zijn eenmali ge zege. WOUTER LANGEVELD Kloppenburg mag officieel naar WK in India DEN H^AG (ANP) - Het bestuur van de Nederlandse Tafeltennis- bond heeft zich achter de oplos sing gesteld in de zaak-Kloppen burg. Het neemt het voorstel van bondscoach Bakker over om diens dochter Jose bij het landentoer- nooi van het Wereldkampioen schap in New-Delhi te laten ver vangen door Mirjam Kloppenburg. Tevens zal worden getracht Mirjan Kloppenburg alsnog voor het vrou wen enkelspel in te..schrijven. In het dames vrouwen dubbelspel wordt de combinatie Bettine Vrie- sekoop - Jose Bakker niet gewij zigd. Het bestuur zegt dat het na am pele overwegingen de sportieve belangen, met name tot betrekking tot de Olympische kansen van Bet tine Vriesekoop, heeft laten preva leren. Snelle sprint T amara.Costache PARIJS (ANP) - De zestien-jarige Roemeense zwemster Tamara Cos- tache heeft bij wedstrijden in Pa rijs de beste wereldprestatie op de 50 meter vrije slag, in klein bassin, verbeterd. In het 25-meterbad van Boulogne-Billancourt won Costa- che zaterdag de 50 meter in 25,01 seconden. De Roemeense wereld kampioene van Madrid verbeterde haar eigen topprestatie van 18 ja nuari uit Cannes (25,08) met zeven- honderdste van een seconde. pioen in het eenstoots-kader. Die titel dateert van 1975. Grethen stelde dat zijn tegen stander gelijkwaardig was. Ook voor de finale hielden de presta ties van de twee gelijke tred. Bei den wonnen de vijf partijen in hun poule, beiden hadden daar bij dezelfde hoogste serie (157) en hetzelfde partijgemiddelde (83,33). Ook het algemeen moyenne lag niet ver uiteen: 35,71 voor Grethen en 33,78 voor Bongers. Stenzei verloor zaterdagnacht om half een in de halve finale van Grethen. Na verlenging, want beiden hadden 250 punten ge maakt in in zestien beurten. Elf uur later \0on de Oostenrijker in de troostfinale van Marco Zanet- ti met 250-190 in drie beurten. VOORSCHOTEN - Twee weken voor de eerste 'piek' in het zwemseizoen, de Nederlandse Winterkam pioenschappen in Emmen, stond er voor de regio clubs een Kring-C wedstrijd op het programma. Deze wedstrijden staan op het programma voor de wat 'mindere goden' en bieden de mogelijkheid voor de deelnemers een B of A-limiet te bemachtigen. Dit resulteert logischerwijs niet in grote zwemspektakels of snelle tijden. Hester Buys van het Katwijkse Z en PC behaalde de enige gezwommen B-limiet. Haar tijd op de 100 meter vlinderslag bij de meisjes onder veertien jaar was 1.19.5. LZ'86 sleepte in de personen van Olga Bouwmees ter op de 200 meter wisselslag (m o/12,3.00.0) en Natas- ja Sierag op de 100 meter vrije slag (m o/lO, 1.26.1) twee afstandsoverwinningen in de wacht. Voor de jeugdigste zwemmers en zwemsters in Ne derland bestaan er nog geen Nederlandse winter- en zomerkampioenschappen. De jaargangen 1975 t/m 1977 werken toe naar de Speedo-finales. die elk jaar :r-titelstrijd gezwom- Elke afstand wordt gedurende het twee maal afgewerkt. De zestien best geklasseerden zullen 's-zomers strijden om het officieuze kampioen schap van Nederland. LZ'86 blijkt al jaren een prima kweekvijver te zijn voor jeugdige talenten. Dit kwam andermaal tot uiting in de uitslagen van de zaterdag gezwommen speedo- wedstrijden. Bianca Singeling (m 1976) toonde zich zowel op de 100 meter vrije slag in 1.10.4 als op de 100 meter vlinderslag in 1.23.3 de snelste. De 100 meter rugslag in de jaargang 1977 werd een dubbele LZ-overwinning. Fleur Bakker klokte 1.20.0 bij de meisjes,'terwijl Remco Singeling in 1.29.8 de snelste jongen was. Mark Schouten won dezelfde af stand bij de jongens geboren in 1975: 1.18.8. De Katwijker Christiaan Fischer (jaargang 1976) nestelde zich met een tijd van 1.18.4 hoogstwaar schijnlijk weer bovenaan de 100 meter vlinderslag ranglijst. Ook zijn 100 m vrije-slag tijd van 1.09.3 zal ruimschoots voldoende zijn voor een finaleplaats.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14