EG-staten stemmen in met akkoord VS Reagan: economie VS blijft groeien Winst van Akzo is stabiel gebleven Spanje en Frankrijk overstag Nederland produceert straks meeste aardgas Kamer tevreden over veiligheid Borssele VRIJDAG 30 JANUARI 1987 ECONOMIE PAGINA 7 BRUSSEL (Rtr/AFP/ANP/GPD) - De twaalf EG-ambassadeurs hebben in de vannacht hun goedkeuring verleend aan het tussen de VS en de EG gesloten principe-akkoord over de Amerikaanse graanexport naar Spanje. Dit heeft de EG-commissaris Willy de Clerq bekendgemaakt. Het akkoord zou officieel vandaag om 14.00 uur in werking tre den, tenzij een van de lidstaten op de valreep nog bezwaren indiende. De ambassadeurs gingen na uren lang vergaderen uiteindelijk een stemmig akkoord met de afspra ken die De Clerq gisterochtend be reikte met de speciale Amerikaan se handelsvertegenwoordiger Clayton Yeutter. Het zag er eerst naar uit dat Spanje en Frankrijk roet in het eten zouden gooien om dat zij vreesden dat hun boeren be nadeeld zouden worden door het akkoord. De EG-commissie heeft hun de verzekering gegeven dat dat niet het geval is. Madrid vreesde dat de Spaanse maisproducenten, die hun oogst het afgelopen jaar flink hebben vergroot, uit de markt zouden wor den gedrukt door hernieuwde Amerikaanse importen. De Franse regering maakte zich zorgen over de afzet van voedergranen op an dere markten in de EG. Bovendien vond Parijs dat de Franse boeren niet de dupe mochten worden en wilde de verzekering dat de inter ventieregeling voor mais in de ko mende landbouwprijsronde niet op de helling zou worden gezet. De overeenkomst houdt in dat de Gemeenschap de komende vier jaar voor Spanje twee miljoen ton mais en 300.000 ton gierst zal im porteren uit niet-EG-landen. Aan genomen wordt dat Amerikaanse exporteurs tweederde tot drie kwart van deze hoeveelheid voor hun rekening zullen nemen. De Spaanse regering heeft de verzekering gekregen dat de Euro pese Commissie gepaste maatrege len zal nemen als de Spaanse markt voor mais dreigt te worden verstoord door het met de VS ge sloten akkoord. De commissie, heeft toegezegd dat Spaanse mais die van de markt wordt gedrukt door hernieuwde Amerikaanse im port met Europese steun zal wor den afgezet in andere Europese landen of op de wereldmarkt. Europees- commissaris De Resultaat casino s onder druk HOOFDDORP (ANP) - Het be drijfsresultaat van de Stichting Na tionale Casinospelen heeft over 1986 onder druk gestaan van de la tere opening van het casino in Am sterdam, de vertraagde invoer van speelautomaten en concurrentie van illegale casino's. Daardoor werd een voorlopig netto bedrijfs resultaat behaald van 8 miljoen gulden inclusief bijzondere baten, tegenover een resultaat van 9,9 mil joen gulden in 1985. De vijfcasino's ontvingen in 1986 ruim 1,3 miljoen bezoekers, 18 procent meer dan het jaar daar voor. De besteding per bezoeker daalde echter van 76 gulden in 1985 tot 73 gulden in het jaar daarna. De stichting zegt voor 1987 een verho ging van de winst te verwachten. Die verwachting is onder meer ge baseerd op de opening van het nieuwe casino in Amsterdam en de invloed van speelautomaten. OP het moment exploiteert de stichting casino's 'in Amsterdam, Rotterdam, Scheveningen, Zand- voort en Valkenburg (L). Tot 1992 worden verder casino's geopend in Breda, Groningen, Nijmegen en een tweede in Amsterdam. In 1992 wordt tenslotte in Rotterdam een nieuw casino gebouwd waarna het oude gesloten zal worden. De stichting heeft momenteel 1200 werknemers in dienst. Machinisten eisen pensioen met 55 jaar UTRECHT (ANP) - De machinis ten bij de NS zouden al op hun 55s- te jaar met pensioen moeten. Het machinistenberoep is zo slopend dat de meesten de vut-leeftijd van 60 jaar niet halen en al geruime tijd voordien worden afgekeurd. Dat zegt de machinistenvereni- ging (WM) in een „witboek" waar in de arbeidsomstandigheden van de „meesters" aan de kaak worden gesteld. De WM heefteen lijst met klachten over saai en onregelmatig werk, lage betaling. Ook neemt de stress onder machinisten toe door het stijgend aantal zelfdodingen op de rails en (bijna-)ongelukken op overwegen. Volgens de WM heeft vrijwel el ke NS-machinist ten minste een keer een botsing achter de rug ge had. Clercq gaf gisteren ronduit toe dat het nu bereikte akkoord een poli tieke oplossing is. "De Verenigde Staten hebben geen reOht op iets. Wij hebben ook geen schuld er kend". De EG wilde koste wat kost een miljoenen-verslindende han delsoorlog voorkomen en daarvoor ging de witte vlag in top. De Amerikanen dreigden name lijk bij het uitblijven van compen satie voor hun onder druk geko men graanexport met ingang van 31 januari de invoerrechten op Eu ropese kaas, wijn, groenten, bier, cognac en enkele andere produk- ten met 200 procent te verhogen. De EG dreigde op haar beurt met vergelijkbare heffingen op Ameri kaans veevoer, tarwe en rijst. De precieze financiële gevolgen van het akkoord zijn nog niet te be cijferen. Dat de EG er de komende vier jaar voor enkele honderden miljoenen guldens bij inschiet, daarover zijn alle partijen het wel eens. De handelsvrede wordt dus duur betaald. En een garantie dat de Washington zich die vier jaar wat terughoudender zal opstellen is er desondanks allerminst. Nu het handelsakkoord is be reikt, staat niets een nieuwe onder handelingsronde binnen het ver band van de 'Algemene Overeen komst inzake Handel en Tarieven' (GATT), over een vrijere wereld handel in de weg. De besprekingen zullen volgens plan begin februari in Genève beginnen. BRUSSEL (ANP) - In 1990 zal de Europese Gemeenschap 120,9 mil joen ton olie equivalent (afgekort: toe) aardgas produceren en Neder land zal dan met een produktie van 50 miljoen toe de grootste produ cent van alle twaalf EG-landen zijn. Ons land zal dan nog 1,9 mil- j'oen toe aardgas invoeren (uit Noorwegen) en zelf 28,8 miljoen toe gebruiken, zodat wij in dat jaar 23,1 miljoen toe aardgas aan het buitenland kunnen verkopen. De ze ramingen van de EG-Commissie te Brussel zijn vermeld in een do cument dat gisteren beschikbaar is gekomen. Het aardgasverbruik in de twaalf EG-landen zal in 1990 flink wat ho ger liggen dan de produktie. Dat verbruik wordt door de EG-Com missie namelijk op 199,1 miljoen toe geraamd. De EG zal dan 80,3 miljoen toe aardgas invoeren waar van 24,1 miljoen toe uit Algerije, 24,4 miljoen toe uit Noorwegen en 31,8 miljoen toe uit de Sowjet- Unie. In de door haar naar de Europese ministerraad gestuurde medede ling raamt de EG-Commissie het aardgasverbruik in de twaalf EG- landen bij de eeuwwisseling op 195 miljoen tot 206 miljoen toe aard gas. De EG zal dan 72,9 miljoen toe aardgas importeren uit niet-EG- landen en bijna de helft (32,6 mil- BOSTON - In Boston, moment een expositie va7 teren de eerste bezoekers. DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is in meerderheid tevreden met de maatregelen die zijn en worden genomen om de veiligheid van de kerncentrale in Borssele te verbeteren. De kerncentrale zal volgens staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) medio of eind maart weer in bedrijf worden gesteld. De Kamercommissies voor so ciale zaken en voor milieubeheer vergaderden gisteren over de vei ligheid van de kerncentrale. Met name de bevindingen en aanbeve lingen van een team deskundigen van het internationale Weense atoombureau (IAEA) stonden ter discussie. De oppositiepartijen kwalificeerden hei rapport van de deskundigen als vernietigend tot verbijsterend, zowel voor het ma nagement van de centrale als voor het toezicht door de overheid. Staatssecretaris De Graaf gaf een uiteenzetting over de maatregelen die op dit moment - nu de centrale tijdelijk is stilgelegd - worden ge nomen. Hij maakte een onder scheid tussen maatregelen die ge realiseerd dienen te zijn voordat de centrale weer in bedrijf wordt ge steld en maatregelen op wat lange- re termijn. Voor die maatregelen moet medio maart "een plan van opzet" gereed zijn. Volgens De Graaf liggen de aan bevelingen van het IAEA voorna melijk op het organisatorische vlak. "De minimaal vereiste veilig heid is steeds aanwezig geweest. Ik neem geen afstand van het gevoer de beleid. We hoeven ons er niet voor te schamen". De staatssecretaris'kondigde aan dat dit voorjaar een rampenoefe ning zal worden gehouden. Tal van veiligheidsstudies zullen deze zo mer worden afgerond en nog dit vooijaar zullen de IAEA-deskundi- gen een tweede bezoek aan Borsele brengen. Hij zegde verder toe aan de Belgische regering te vragen naar de bereidheid om ook de kerncentrale in Doel aan een on derzoek van het atoombureau te onderwerpen. De Graaf wees de kritiek van de oppositie op de totstandkoming van het veiligheidsrapport van de hand. Tussen het concept-rapport en het definitieve rapport waren aanzienlijke verschillen. De staats secretaris verweerde zich door te zeggen dat de strekking van het rapport niet wezenlijk is aangetast, dat concepten nu eenmaal uit hun aard aan wijzigingen onderhevig zijn en dat de verantwoordelijk heid voor het rapport en de aange brachte wijzigingen geheel bij het IAEA berust. Hij zei dat er maxi male openheid was betracht. De staatssecretaris nam ook zijn kernfysische dienst in bescher ming. Deze dienst houdt toezicht op de kerncentrale en werd door joen toe) van die impprt zal uit de Sovjetunie komen. Algerije zal dan 21,1 miljoen toe aan de Gemeen schap leveren en Noorwegen 19,2 miljoen toe. De produktie van Nederlands aardgas zal tot het eind van de eeuw gestadig teruglopen. In 1985 lag die nog op 59,5 miljoen toe, in 1990 zal de produktie volgens de ramingen van de EG-Commissie naar 50 miljoen toe gezakt zijn en in het jaar 2000 op 46,7 miljoen toe liggen. Naast Nederland is het Ver enigd Koninkrijk de enige andere aardgasproducent van betekenis in de Gemeenschap. In 1985 lag de produktie daar op 35,1 miljoen toe, in 1990 zal dat 38,5 miljoen toe zijn en op het eind van de eeuw zal dit land met een produktie van 49,4 miljoen toe de rol van eerste aard gasproducent in de Gemeenschap van ons land overgenomen heb ben. De EG-Commissie is van mening dat de Gemeenschap tot ver in de volgende eeuw over een voldoende aanbod van aardgas zal beschik ken. Maar wel meent de Commis sie dat aardgas steeds duurder zal worden omdat het uit steeds min der toegankelijke reserves gehaald moet worden en omdat de binnen landse produktie van de Gemeen schap zal teruglopen. de internationale deskundigen in hun kritiek geenszins ontzien. Vol gens De Graaf had de dienst zelf al een aantal tekortkomingen gecon stateerd. Bovendien, aldus De Graaf, was het idee om het IAEA- onderzoek te vragen afkomstig van de dienst zelf, overigens al voor het ongeluk in de kerncentrale in Tsjernobyl op 28 april 1986. De staatssecretaris sprak ver trouwen uit in de dienst. Niettemin verklaarde hij dat de regering dit voorjaar een beslissing neemt over een eventuele reorganisatie van het overheidstoezicht op de kern energie. Zijn partijgenoot Lansink (CDA) zei echter "er niet zeker van te zijn dat de dienst over moet naar het ministerie van volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en mi lieu". De Graaf concludeerde dat de missie van de IAEA-deskundigen een zinvolle actie is geweest, die bijdraagt aan een handhaving en verbetering van de veiligheid van de centrale. Hij kondigde aan de deskundigen over enkele jaren weer uit te nodigen om te bezien of alle dan gerealiseerde veiligheids maatregelen afdoende zijn. Dollarkoers herstelt zich iets Terwijl de Tweede Kamer gisteren spro,k over.de veiligheid van kerncentraleshield een 20-tal leden van de inti-kernenergiebeweging 'nboit meer Tsjernobyl en Borssele dicht', een actie bij de kerncentrale. (foto anpi AMSTERDAM (ANP/UPI/Rtr/ VWD) - De koers van de Ameri kaanse dollar is gisteren weer bo ven de grens van twee gulden ge komen. Op de wisselmarkt in Am sterdam werd aan het begin van de middag een officiële middenkoers vastgesteld van 2,0110 gulden, an derhalve cent meer dan de 1,9960 gulden van woensdag. Later op de dag ging de koers verder omhoog tot ongeveer 2,02 gulden bij het slot van de handel. Valutahandelaren schreven het koersherstel toe aan geruchten dat het stelsel van centrale banken in de Verenigde Staten, de „Fed", woensdag op de valutamarkt in New York dollars heeft gekocht. Deze voor de Amerikanen onge bruikelijke stap zou zijn ingegeven door de vrees dat Japanse beleg gers volgende week zullen wegblij ven bij de veiling van 29 miljard dollar aan staatsobligaties als de dollar nog verder wegzakt. De koerswinst aan het eind van de middag was het gevolg van de publicatie van gunstige cijfers over de ontwikkeling van de orderont vangst van de Amerikaanse indus trie. WASHINGTON (GPD/AP) - De Amerikaanse president Reagan verwacht dat 's lands economie een langdurige groeiperiode zal doormaken, aldus het VS-opper- hoofd in zijn jaarlijkse economi sche verslag. Reagan's boodschap heeft in het algemeen een optimis tische toonzetting. Hij verwacht dat de Amerikaanse economie dit jaar met 3,2 procent zal groeien, te gen een groei van 2,5 procent het jaar daarvoor. Als dat waar is, maken de VS de langste periode zonder recessie die de Verenigde Staten in vredestijd hebben meegemaakt door. Rea gan's analyse is echter niet uitslui tend positief. Gewezen wordt op een aantal gevaren die de groei kunnen bedreigen: de te hoge landbouwsubsidies, het begro tingstekort en het tekort op de han delsbalans. De president roept in zijn bood schap het Congres op, iets aan die problemen te doen. Hij waar schuwt evenwel, dat voorstellen tot belastingverhoging voor hem onaanvaardbaar zijn, en dat protec tionistische maatregelen de ver keerde strategie zouden zijn om iets aan het tekort op de handels balans te doen. "Protectionisme is anti-groei. Het maakt ons minder en niet meer concurrerend. Het zou de meeste Amerikanen schade Vrijgevigheid heeft grenzen NEW YORK (AFP) - Een rech ter in de staat New York heeft het de luchtvaartmaatschappij Continental Airlines verboden gratis 250.000 vliegtickets uit te delen, omdat de toeloop van publiek teveel risico's zou mee brengen. Continental had bij wijze van promotie de biljetten voor een twintigtal steden in Amerika beloofd aan eenieder die zich zondag tussen zes uur 's mor gens en zes uur 's avonds zou melden aan Madison Square Garden. Men wilde zo de terug koop vieren van People Ex press door het moederbedrijf Texas Air. Rechter David Saxe zei niet te willen afdingen op de vrijge vigheid van Continental, maar te vrezen dat de maatschappij niet had stilgestaan bij de pro blemen die zich zouden kun nen voordoen. Een woordvoerder van Texas Air betreurde de uitspraak en zei dat de uitdeling niet zou plaatshebben als men althans geen andere plaats zou vinden om haar te houden. berokkenen in het belang van slechts enkelen die erdoor gehol pen worden", betoogde Reagan. Zelfs een bescheiden stijging van het economische groeicijfer zal in belangrijke mate afhangen van de ontwikkeling van het handelste kort, dat volgens deskundigen de afgelopen twee jaar een krachtig economisch herstel heeft belem merd. De Amerikanen rekenen, vooral dank zij de daling van de koers van de dollar, op een lager handelstekort: 140 miljard dollar voor dit jaar tegen 170 miljard in 1986. Het economisch herstel in de VS begon in december 1982 aan en er is al 50 maanden sprake van een kleine, maar gestage groei. Reden voor Reagan om te spreken van de meest langdurige groei in vredes tijd sinds de Tweede Wereldoorlog. De herstelperiode van 1961 tot 1970 liet hij buiten beschouwing, omdat daarin de Vietnam-oorlog viel. "Onze op de markt gerichte poli tiek begint vruchten af te werpen", zei Reagan. De president wees op de ingrij pende wijziging van het belastings telsel en de geringe stijging van de inflatie verleden jaar als belangrij ke wapenfeiten van zijn regering. Hij zei te worden bemoedigd door de daling van het werklooshèids- cijfer in december tot 6,7 procent. NIEUWEGEIN (ANP) - Vergele ken met andere landen in Europa doet Nederland te weinig aan kern- fusie-onderzoek. Wij zouden de in spanningen op dit terrein moeten verdubbelen, aldus de kernfusie- deskundige prof.dr. C. Braams, die vandaag afscheid neemt als direc teur van het FOM-Instituut voor Plasmafysica in het Utrechtse Nieuwegein. Sinds de oprichting van het instituut in 1957 op het landgoed Rijnhuizen heeft hij de leiding gehad van het onderzoek naar de mogelijkheden van ener gie-opwekking door middel van Nederland moet harder werken aan kernfusie kernfusie. Hij wordt opgevolgd door prof.dr. M. van der Wiel. De 62-jarige hoogleraar meent dat het aandeel van Nederland in het Europese kernfusie-onderzoek ongeveer zes procent zou moeten bedragen, bijna het dubbele van Industrie heeft duizenden coimnercieel technici nodig AMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar zijn 10.000 commercieel technici nodig voor verschillende bedrijfstakken van de industrie. Het gaat om 5.000 HTS-ingenieurs, 1.400 universitair geschoolde ingenieurs en 3.600 technici met een MTS-opleiding. Dit blijkt uit een onderzoek in opdracht van de stichting Commercieel Technische Opleidingen (CTO) onder 767 bedrijven in zes bedrijfstakken. De resultaten ervan zijn gisteren in Amsterdam bekendgemaakt. De commercieel technici zijn nodig voor de marketing, de verkoop en de advisering en dienstverlening van technisch hoogwaardige produkten en systemen. Het gaat om plaatsen in de elektrotechnische, de machine-, de instrumenten- en optische industrie, voor de rubber- en kunststoffen- industrie en voor de groothandel in machines en apparatuur. Marktberichten Groenteveiling Leiden Andijvie 280, boerenkool 30-71, Chi nese kool 84-88, prei 190-265, rabarber 145-150, spruiten All 131-145, BII 123- 125, D 190-365, champions bak 85-99, uien 22-71, winterpeen 8-17. witlof 85- 175, knolselderij 19-56, sla 72-88, peter selie 86-98, raapstelen 38-41, selderij ARNHEM (GPD/ANP) - Akzo (far macie, chemie, consümentenpro- dukten) heeft vorig jaar ondanks de invloed van de sterke waardeda ling van de Amerikaanse dollar een netto-winst geboekt van 840 mil joen gulden. Rekening houdend met het enigszins toegenomen aan delenkapitaal heeft het concern een nettowinst van 20,93 gulden per aandeel behaald. In 1985 was dat 21,21 gulden, aldus de raad van bestuur van Akzo, die gisteren de resultaten over 1986 bekendmaak te. Dat de omzet 2,4 miljard gulden of wel 13 procent lager was schrijft Akzo toe aan verkopen van onder delen van het concern (5 procent), lagere omrekeningskoersen (5 pro cent) en lagere opbrengstprijzen (3 procent), die slechts ten dele wer den opgevangen door een stijging van het afzetniveau. De investeringen van Akzo be droegen vorig jaar 1,1 miljard gul den en waren daarmee vrijwel ge lijk aan die in 1985. Het afstoten van belangen en aankopen van nieuwe ondernemingen hebben volgens Akzo een gunstige invloed gehad. Een verbetering van assor timent komt tot uitdrukking in de stijging van het bedrijfsresultaat ten opzichte van de omzet van 8.1 procent in 1985 tot 9,3 procent in De bijdrage van 15 miljoen gul den van de niet-geconsolideerde maatschappijen tot de winst be droeg slechts 15 procent van die over 1985 en Akzo schrijft dit voor al toe aan de sterk vermindering van de resultaten bij vezelmaat schappijen in Zuid-Amerika en In dia en aan aanloopkosten van ara- midefabrieken. Het aantal aandelen nam met bij na vierhonderdduizend toe tot meer dan veertig miljoen doordat gebruik werd gemaakt van de mo gelijkheid om een in dollars lui dende obligatielening om te zetten in aandelen. In de chemische vezels zakte de omzet van 5,2 miljard naar 3,4 mil jard gulden en het bedrijfsresultaat van f 291 miljoen naar f 275 mil joen. Dit wordt vooral toegeschre ven aan de verkoop van American Enka. De opbrengstprijzen en de concurrentiepositie van deze pro- duktgroep worden ongunstig beïn vloed door de voortgaande koers daling van de dollar. In de chemische produkten daal de de omzet van 5.1 miljard tot 4,3 miljard en het bedrijfsresultaat van 474 miljoen tot 425 miljoen. Dit werd vooral veroorzaakt door een daling van de afzet van wegenzout 'en van de dollarkoers. Bij de mees te speciale chemische produkten bleef het afzetvolume op een hoog niveau, aldus Akzo. In de coatings nam de omzet toe van 2,2 miljard tot 2,3 miljard en bleef het bedrijfsresultaat van 130 miljoen gelijk. De omzettoeneming is te danken aan de aankoop van bedrijven. Een daling van het be drijfsresultaat in Latijns-Amerika. waar een anti-inflatiebeleid werd gevoerd in diverse landen, werd goedgemaakt door verbetering van de gang van zaken in West-Europa en de bijdrage van de nieuwe be drijven. Ook in de farmaceutische pro dukten nam de omzet toe door ver wervingen en wel van 2,1 miljard tot 2,2 miljard, maar hier viel het bedrijfsresultaat toch iets terug van 355 miljoen naar 350 miljoen door daling van de opbrengstprij zen als gevolg van lagere valuta koersen. De omzet in de consumentenpro- dukten viel terug van 1,7 miljard naar 1,5 miljard, maar het bedrijfs resultaat steeg toch met 3 miljoen tot 90 miljoen. De omzetdaling werd veroorzaakt door de verkoop van Romi (oliën en vetten). Het aantal medewerkers steeg met 3.400 tot 68.400. nu. De toekomst ziet er echter be duidend zorgelijk uit, denkt Braams, omdat de voor kernfusie- onderzoek beschikbare weten schappers steeds mindr ervaren, minder deskundig en minder tijd aan het onderzoek kunnen beste den. Bovendien loopt hun aantal terug. De kernfysicus is teleurgesteld over de geringe vooruitgang bij de totstandkoming van een commer cieel bruikbare kernfusie. Het zal nog jaren duren voordat aan de drie voorwaarden voor kernfusie - voldoende hoge temperatuur, vol doende lange opsluittijd en vol doende dichtheid van plasma tege lijkertijd - zal zijn voldaan, on danks het feit dat de Europese lan- denzich hebben gebundeld in Eu ratom en het JET-project. In het Engelse Culham staat een kernfu siereactor waarmee experimenten worden uitgevoerd. Onlangs boek te men daar goede resultaten. Na jaren van achterstand heeft het Europese kernfusie-onderzoek hetzelfde niveau bereikt als dat van de experimenten met de proef reactor aan de universiteit van Princeton in de Amerikaanse staat New Jersey. Evenals in Culham wordt daar gewerkt met een toka- mak. Deze zogeheten toroidale magnetische kamer is een rondlo pende gesloten buis, waarin zeer heet gas met behulp van een mag neetveld wordt opgesloten. Kort Zakelijk Texaco De Amerikaanse oliemaatschap pij Texaco heeft vorig jaar een for se vermindering van de winst moe ten incasseren. De nettowinst be droeg 725 miljoen dollar tegen 1,23 miljard dollar in 1985, zo heeft het concern bekendgemaakt. Per aan deel zakte de winst van 5,11 tot 3,01 dollar en de omzet verminderde van 47,5 miljard tot 32,6 miljard dollar. McDonalds De Amerikaanse hamburgerke ten McDonald's heeft in 1986 voor meer dan twaalf miljard dollar om zet gemaakt. De winst van McDo nald's Corporation is gestegen van 433 mihoen dollar in 1985 tot 479.7 miljoen dollar vorig jaar. De winst per aandeel kwam in het afgelopen jaar op 3,73 dollar tegen 3,32 dollar in het jaar ervoor.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7