'Dit is het beste alternatief 5 D T 'Ik heb veel geleerd 'Ik hoef niet met geld te wapperen' Felle concurrentie na scheuring in bestuur Poolse monstertocht in plaats v an l Jfsteden Geslaagde reis Jan Siemerink PAGINA 16 SPORT -AltKUAG 24 JANUARI I!;B7 In Nederland heeft de dooi een derde achtereenvolgende Elfstedentocht voorlopig onmogelijk gemaakt, maar de organisatoren van de alternatieven van de Tocht zijn druk bezig met hun 200 kilometerwedstrijd. Op 24 februari houdt de Stichting Wintermarathon een superlange wedstrijdtocht in Polen, 7 maart wordt het marathonseizoen afgesloten in het Finse Kuopio waar de Stichting Alternatieve Elfstedentocht op het Vasijarvi-meer van start gaat. De besturen van de beide alternatieve organisaties hebben geen contact met elkaar. Gezien het verleden is dat niet zo verwonderlijk, want drie jaar geleden ontstond de Poolse 'tak' na een scheuring binnen het toenmalige bestuur. Toch houdt men elkaar nauwlettend in de gaten en hoewel het wordt ontkend is er een felle concurrentiestrijd gaande. De Poolse organisatie maakte afgelopen week een laatste inspectie-reis naar de lokaties bij Warschau en het merengebied in Mazurië. Onze verslaggever was erbij en proefde alsvast een beetje sfeer. Organisator Finse marathon: De Nederlcmdse delegatie (v.l.n.r Koopmans. Van Beusekomchauffeur KutnikList en de Pool Borowik) bewondert de verrichtingen van een Poolse visser. (foto gpdi ALKMAAR (GPD) - Er is een toe nemende belangstelling voor de Alternatieve Elfstedentocht die op 7 maart op het meer van Kuopio in Finland wordt gehouden. Dat con cludeert bestuurslid Henk van Delft van de Stichting Alternatieve Elfstedentocht, de tegenhanger van de Poolse organisatie. Hoe groot ae oelangstelling is kon de Hoornaar niet zeggen. „Alles hangt af van wat er eventueel in Fries land gaat gebeuren. Gelukkig zit ten we nu gunstiger dan vorig jaar, toen onze wedstrijd drie dagen na de echte Elfstedentocht werd ge houden". WARSCHAU (GPD) - De kou op de ondergesneeuw de luchthaven van War schau is snijdend. Het kwik is om twaalf uur 's nachts gedaald tot dertig graden onder het vriespunt en de meeste Polen liggen dan al lang onder de wol. Voor de aankomsthal van het vliegveld wacht een lan ge rij mensen op een taxi, die hen naar de binnenstad moet brengen. In de hal drentelen diverse mannen heen en weer, op zoek naar rijke westerlin gen die van hun diensten gebruik willen maken. Een taxi? Geen probleem, geld wisselen kan ook. Maar dan wel in harde valuta, waarbij de dollar favoriet is. Corruptie, omkoping, zwart geld. Het zijn zaken waarmee we vijf dagen lang voortdurend zullen worden geconfron teerd. door Bob Kiel ..We zijn met de voorbereiding van deze tocht al gestart in mei", zegt Aart Koopmans, organisator van de wedstrijd in Polen. Met we, be doelt de Hoofddorper voorzitter Fred Romijn, penningmeester/se cretaris Don de Wit, Rob van Beu sekom, Bert Ooievaar en Wout List, samen vormend het bestuur van de Stichting Wintermarathon Polen. „Eerst hebben we een loka- tie gezocht in de omgeving van Warschau, omdat het merendis- trict in Mazurië aanvankelijk niet langer geschikt leek na de kern ramp in Tsjernobyl. Toen later bleek dat er geen stralingsgevaar in dat gebied was, hebben we daar alsnog een alternatief parkoers uit gezet". Kernramp Tsjernobyl. De ramp met de kernreactor in april heeft in Polen diepe sporen achtergelaten. De Po len keerden zich massaal tegen hun Russische bondgenoten, toen bleek dat vele 'kameraden' weken na de brand ziek werden. Monica, een 20-jarige studente kunstge schiedenis uit Lodz, windt zich nog op als het onderwerp ter spra ke komt. „Zijn er mensen die zeg gen, dat er hier niks aan de hand was? Dat is één grote leugen. Ik ken mensen uit mijn omgeving die zijn overleden aan de gevolgen van de ramp. Ikzelf ben een week mijn kamer niet uitgeweest. Toch kreeg ik last van haaruitval. Mijn zus werd verschrikkelijk ziek en moest zich laten aborteren. Het is hier heel erg geweest". De organisatie heeft echter de verzekering van het Nederlandse ministerie van milieuzaken (VROM) gekregen, dat er absoluut geen stralingsgevaar meer is. Daar om schroomt men niet om, evenals in de voorgaande jaren, eventueel terug te keren naar Girzycko, een plaatsje in het voormalige Oost- Pruisen. „We rijden waar het beste ijs ligt", zegt Koopmans, „want dat is voor ons het enige dat telt. Daar om zijn we nu voor een laatste in spectie hier. Om te kijken of alles goed is geregeld en om te bezien waar we de groep het beste kunnen onderbrengen. Onze voorkeur gaat uit naar het meer van Jez Zegr- zynskie dicht bij Warschau, maar we kunnen ook gemakkelijk uit wijken". Zbigniew Unger De organisatie in Polen is voor het grootste gedeelte in handen van het reis- en verkeersbureau Or- bis, waar Zbigniew Unger de scep ter zwaait. Het bureaucratische staatsbedrijf regelt alle hotelac commodaties, het vervoer, excur sies en zelfs de verhuur van de kunstijsbaan van Warschau. Tij dens een eerste rondgang wordt de afvaardiging van de Stichting, die bestaat uit Koopmans, Van Beuse kom en List, geconfronteerd met vage afspraken en twijfelachtige beloften. Een dag later verzekerl een boze Unger de Nederlanders dat alles uitstekend geregeld za) worden, maar dat zij niet achtei zijn rug om op onderzoek moeter gaan. „We moeten alles nalopen, want we willen niet dat er na afloop klachten komen over de organisa tie", aldus Van Beusekom. „Ons grootste probleem was tot nu toe het schoonmaken van het ijs. Dit jaar hebben we medewerking ge kregen van de gemeentereiniging van Amsterdam. Directeur Jaap Boersma stuurt vijf sneeuwschui vers en even zoveel ons te assisteren. Daardoor kun nen we een perfecte ijsvloer ver zorgen. Vorig jaar dachten we dat ook te kunnen realiseren, maar de machines van de plaatselijke on dernemers hadden te weinig po wer. Het waren enorme schuivers, maar de motoren stonden in geen verhouding". Koude Polen blijkt niet te zijn opgewas sen tegen de extreme koude. Mens en machine laten het bij een tem peratuur van min vijfentwintig af weten. Winkels in Warschau slui ten noodgedwongen de deuren omdat de zaak niet meer verwarmd kan worden. Personeelsgebrek als gevolg van ziekte door de kou is een andere reden. In winkels die wel open zijn, is weinig meer te krijgen. De meeste huishoudelijke produkten raken langzamerhand uitverkocht. Vlees en benzine zijn op de bon, in de winkels vormen zich, mede als gevolg van het sys teem, lange rijen klanten. De mees te auto's in Warschau, oude Oost- duitse Wartburgs, Poolse Polonez en 'Italiaanse' Bambino's zijn niet mèer aan de praat te krijgen. Westerlingen hebben echter niets te maken met de ongemak ken waarmee de Polen worden ge confronteerd. Geld doet immers wonderen en vele duizenden zlo ty's wisselen gedurende de trip van eigenaar. „In vergelijking met an dere landen is dit een uiterst goéd- koop oord", weet Koopmans, „Ze ker als je, zoals wij, de weg weet. Dat is ook het aantrekkelijke van ons alternatief. We zijn erg goed koop, bieden uitstekende hotels en het leven in Polen is relatief gezien niet duur. Wij richten ons op de massa. De toppers worden toch wel geholpen door hun sponsors. Onze aandacht gaat uit naar de ge wone rijder en die komt hier volle dig aan zijn trekken". Inspectietocht De eerste inspectietocht gaat naar het Jez Zegrzynskie-meer op 35 kilometer van Warschau. Het ijs blijkt al ruim twintig centimeter dik te zijn, maar de opgestoven sneeuw kan een probleem vormen. Bovendien bestaat het ijs uit diver se sneeuwlagen, waartussen water geperst zit. Ijsmeester Wout List. gewapend met een enorme ijsboor, kijkt zorgelijk als het water zich vermengt met sneeuw. „Dat moet verbeteren, want anders heeft het Een dag later staat net oezoek aan de oude lokatie, het meer bij Girzycka, op het programma. De 250-kilometer lange tocht wordt gèmaakt per taxi, terwijl List de auto van de Poolse tolk bestuurt. Al na twintig kilometer belandt de Amsterdammer na een Fikse schui ver naast de weg. Het gevolg is dat de tocht bijna vier uur in beslag neemt. In die tijd probeert taxi chauffeur Stanislav Kutnik zijn maandloon wat op te vijzelen. Heeft men behoefte aan dieselolie? Geen probleem. Een sneeuwscoot er? Een vriend van hem had er nog wel een te huur. 'Stani' zorgt overal voor. Een echte Pool, die zelfs zijn schoonmoeder zou verkopen als het moest. Perfect De lokatie in het noorden van Polen blijkt perfect. Het Mragovia- hotel kan moeiteloos wedijveren met de meest luxueuze hotels in West-Europa en het ijs blijkt uitste kend van structuur. „Hier gaan we schaatsen", roept List enthousiast. Hij loopt vooruit op de beslissing die zijn bestuur pas twee weken voor het evenement zal nemen. Ook de Poolse organisatie is en thousiast over de kwaliteit van het ijs. De Poolse tegenhanger van Wout List, Fabian Borowik, is er dan ook van overtuigd dat de ma rathon in zijn gebied wordt gehou den. „We zullen nog overleggen met hoofdscheidsrechter Rein Zwart en zijn assistent Rob Ton. Onze eerste keus blijft voorlopig Warschau", meent Van Beusekom. Financieel is een reis naar Mra- gowo geen probleem. Vijf sponsors staan garant voor de onkosten, al zou men er graag nog een sponsor bij hebben. „Wij werken met een begroting van 150.000 gulden. Dat is onze basisbegroting, het liefst zouden we beschikken over 175.000. Daarvan is 25.000 bestemd voor de prijzenpot. Voor de win naar ligt 4000 gulden klaar. 'Onze sponsors komen voor dat sponsor bedrag goed aan hun trekken. We hebben zelfs contractueel bepaald dat ze geld terugkrijgen als hun reklame niet voldoende op tv-sta- tion Sky Channel wordt uitgezon den. Maar daar hoeven ze niet bang voor te zijn, want die Film maken we zelF', lacht Koopmans. Triathlon Terug ln Warschau wordt nog een bezoekje gebracht aan de kunstijsbaan. Daar moet op zon dag 21 februari de eerste marathon in het Oostblok worden gehouden. Oud-directeur Baranowski, tegen woordig voorzitter van ijsclub Le- gia, blijkt een beminnelijke oude baas. Natuurlijk geeft hij alle me dewerking, de Polen schaatsen im mers toch niet met deze koude en extra inkomsten zijn altijd wel kom. „We hebben zondag onze eer ste triathlon hier", meldt de Pool. „Dat idee hebben ze van ons ge pikt", valt Koopmans in. „Maar ik hoop dat het aanslaat. Daar hebben wij alleen maar voordeel van". De volgende dag prijkt op de voorpagina van de Trybuna Luda, één van de grotere dagbladen van Warschau, een foto van een triath- lon-atleet. „Wij gaan er een spekta kel van maken", merkt Koopmans op. „Zelfs als er binnenkort een echte Elfstedentocht wordt gehou den is dat geen probleem. Dan heb ben wij de eerste revanche, hope lijk met de winnaar uit Friesland. We zijn in ieder geval zeker van de komst van Piet Kleine, Teun Bus- ser en Eric van de Boogert. Maar de inschrijving loopt op dit mo ment niet zo goed. Iedereen wacht de vorstperiode in Nederland af We hebben nu 150 aanmeldingen, maar ik verwacht dat er nog zo'n aantal bij zal komen". Finland Ondertussen kijken de 'Polen' met een schuin oog naar de ont wikkelingen binnen de Finse orga nisatie. De Stichting Alternatieve Elfstedentocht heeft namelijk pro blemen met de ploegleiders van de grote sponsorploegen, die weige ren te rijden met reclame op de rugnummers. Dan namelijk moet de eigen sponsornaam worden af geplakt in verband met de televi sie-uitzending van de AVRO. „Wij hebben die problemen niet, omdat de uitzending wordt verzorgd door een buitenlands tv-station. Iedere Nederlandse omroep kan dus op namen maken, al hebben we nog geen contacten met een zendge machtigde", aldus Koopmans. Aan het einde van de trip de laatste harde afspraken ge maakt met de vertegenwoordigers van Orbis. Koopmans, Van Beuse kom en List tonen zich na afloop tevreden. Wat hen betreft kan het spektakel van start gaan. Pas over een maand zal echter blijken of de missie echt geslaagd genoemd mag worden. Twee weken geleden constateer de ijsmeester Co Verrey dat het ijs op het Vasijarvi-meer bij Kuopio er uitstekend bij lag. Het parkoers wordt dit jaar nog aantrekkelijker, omdat de route vlak langs de be bouwde kom van het Finse stadje zal lopen. „Welke A-rijders er in Kuopio starten is mij niet duide lijk. De ploegen wachten veelal tot het laatste moment met inschrij ven". Volgens Van Delft zijn de proble men rond de rugnummers met re clame, waardoor de rijders de ei gen sponsornaam in verband met de televisie-opnamen moeten af plakken, bijna de wereld uit. OfFi- cieel doet de stichting echter nog geen mededelingen over het con flict met de ploegleiders, omdat ie dereen uitsluitend oog heeft voor het ijs in eigen land. „Niemand is met zijn gedachten bij de alterna tieve Elfstedentocht. Maar ik denk dat de situatie binnenkort in alle redelijkheid zal worden opgelost" Prijzengeld In tegenstelling tot de organisa tie in Polen heeft men voor het eve nement in Finland, dat 100.000 gul den kost, geen extreem hoog prij zengeld beschikbaar. „We kunnen, als daar aanleiding toe is, ook prij zengeld betalen, maar we laten ons niet onder druk zetten", aldus Van Delft. „We gaan niet met geld wap peren om rijders aan te trekken. De organisatie in Polen heeft dat ken nelijk nodig. Want ik heb begrepen dat het daar de afgelopen twee jaar kommer en kwel was, dus men moet iets doen om mensen te krij gen". Van Delft noemt het een groot voordeel dat zijn organisatie, in te genstelling tot de 'Polen', lid is van de KNSB. „Daardoor wordt onze wedstrijd op een gunstige datum gehouden. Rond de 7e maart heeft de LTC marathon geen wedstrij den op het programma, zodat de rijders zich in alle rust op het eve nement kunnen voorbereiden. Bo vendien hebben we, na het vertrek van Aart Koopmans, een gezonde organisatie, waar serieus wordt ge werkt. We komen bij rijders en sponsors goed over en storten ons niet meer in wilde avonturen". Serieus Dat men serieus bezig is, blijkt uit het feit dat men volgend jaar, naast de tocht in Finland, een de monstratiewedstrijd in Canada wil houden. Deze wordt verreden tij dens het Winterlude-programma, dat in februari gelijktijdig met de Olympische Spelen wordt gehou den. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk rijders, net als in 1984, een 100 kilometer-wedstrijd over de kanalen van Ottawa rijden. „In Canada en Noord-Amerika is in middels een marathonprogramma opgezet. In steden als Toronto, Quebec, Ottawa en Montreal wordt iedere veertien dagen een wed strijd gehouden. De beste Canade se rijders kunnen hier in het A-pe loton meerijden", beweert Van Delft. Wout List. de 'alternatieve' uitvoering van ijsmeester Henk Kroes, meet de dikte van ijs op het Zegrzynskiemeer. Daar komt grover gereedschap aan te pas dan ze in Friesla nd gewend zijn. (foto gpdi LEIDEN - Jan Siemerink van Uni cum heeft de smaak van het reizen te pakken. De 16-jarige tennisser keerde afgelopen dinsdag na een verblijf van anderhalve maand met de nationale selectie terug uit Co lumbia. Dat was de laatste 'halte' van de trip, die de speler van Uni cum verder langs de Verenigde Staten, Mexico, en Venezuela voer de. Terug in het bloemendorp kijkt de Rijnsburger met weemoed te rug op de reis, die hij maakte in ge zelschap van de spelers Jacco El- tingh (eveneens in dienst van Uni cum) en Paul Dogger en trainer Stanley Franker, die de jeugd voor het eerst onder zijn hoede had. "Ik heb het prima naar m'n zin gehad en heel veel geleerd. Vooral natuurlijk van Franker. De samen werking met hem verliep super. Ik heb tegen de subtop van de wereld kunnen spelen en dat is een goede zaak. Dat is enorm goed voor je ontwikkeling". Het eerste reisdoel lag in Miami, waar hij deelnam aan de Sunshine Cup voor landenploegen en het wereldkampioenschap voor spe lers tot en met zestien jaar. Samen met Eltingh bereikte de Rijnsbur ger de tweede ronde van het dub belspel in de Sunshine Cup en in het individule toernooi om het we reldkampioenschap overleefde hij eveneens slechts één ronde. Dat was een teleurstelling voor het Rijnsburgse talent. Hij werd uitgeschakeld tegen de als vijfde geplaatste Spanjaard Juan Olivert. "In die wedstrijd heb ik een beetje pecht gehad", kijkt Siemerink te rug. "We hadden beiden een set ge wonnen. In de derde set bij een 2-2 stand verzwikte ik mijn enkel waardoor ik de partij moest opge- Daarna volgden evenwel betere tijden voor de Rijnsburger. In Me xico City, waar in tegenstelling toj de andere toernooien op een harde en dus snellere ondergrond werd gespeeld, bereikte hij de vierde ronde. In Venezuela en Columbia bracht Siemerink het respectieve lijk tot de tweede en de derde ron de van de, overigens sterk bezette, toernooien. "Ik ben dan wel steeds in een vroeg stadium uitgeschakeld, maar voelde me echt niet veel minder dan mijn tegenstanders. Ik heb toch het gevoel dat ik me in de toe komst kan meten met de subtop van wereld. Dat hebben die partij en daar wel uitgewezen" Eenmaal terug in Rijnsburg wachtte scholier Siemerink weer de regelmaat van alle dag, zoals huiswerk, dat tijdens zijn afwezig heid flink was opgestapeld. "Ik heb nu eenmaal voor die reis geko zen en dan moet je ook de conse quenties aanvaarden", zegt Sieme rink, die in de vijfde klas van het VWO zit. "Ik heb het al vaker mee gemaakt. Ik moet een heleboel in halen, maar dat lukt wel. Ik heb het er graag voor over". "Mijn opleiding staat nog steeds voorop. Die is soms moeilijkte combineren met het tennissen, maar ik wil hoe dan ook m'n diplo ma halen. Daarna kan ik me hele maal op het tennissen storten" Op het ogenblik volgt hij in Amster dam de centrale trainingen. Drie keer in de week reist hij af naar de Jan Siemerink. (archieffoto Loek Zuyderduin) hoofdstad om onder leiding van Stanley Franker de zwakke punten bij te schaven. Daarnaast is hij ook nog in het district actief. "Een heel drukke periode dus, maar ik doe het met plezier. En misschien dat we nog een keertje op reis gaan. Er bestaan nog geen vaste plannen. Een aanbod zou ik in elk geval niet afslaan. Van zo'n trip kun je alleen maar beter wor den". vlinderslag: 1. C; winski (Fra) 1 00,24, 2 Ibra Tocchini (Itai 1.01,58. 3. Hong Qian (Chi) 1.02,58. 8 Mar griet van Staveren (Ned) 1.04,62; 1000 meter vrije slag: 1 Michael Mac Ken Ihur de Rouw (Ned) 10 42,47 I meter rugslag: 1. Svenja Schhcht (WD1) 4,27, 2. Marion Spei (Roe) 2.02,55, 2. Catherine Plewinski (Fra) 2.02,91,3. Regina Dittmann (OD1) 2.03,46. 7 Illse Oegema (Ned) 2.07,61 - Tonny Carlsen (Den) 3-1 (15-3. i 1 en 15-13). Ludo Dielis (Bel) - Ben i s (Ned) 3-1 (15-12, 13-15. 15-12 en IE ■sdaagse Rotterdai 45 punten, 3. Knetemann (Ned)Toi Katwijk 2 - VTL 1 2-5 voorl; Philidor 5 Noordwijkerhout 11-7. Noordwijk 1 - Sas- senheim 1 6-2; LSG 4 - Rijnsburg 1 41/j-3I Op Eigen Wieken 1 5-14VV 2 Koudeker 13'/2, 3 Boskoop 1 4-14V24 Nieuwkoop 2 4-11; 5 Aarlanderveen 1 3-13; 6 LSG 5 3- 12'*; 7 Leiderdorp 3 0-9'/j; 8 VTL 2 0-8'/j Vierde ronde Nieuwkoop 2 - Op Eigen Wieken 1 l'Zi-61^; VTL 2 - Leiderdorp 3 5-3. Koudekerk 1 - Aarlanderveen 1 5-3 Tweede klasse B: Roelofarendsveen 2 LSG 6 3'/>4^; Leithen 3 Bodegraven 2 4'. j-3'.j: Oegstgeest 2 - Philidor 7 Z'/ti-S'/i; Al phen 3 - Voorschoten 4-4 De stand: 1 Al phen 3 4-12' 2 Oegstgeest 2 4-121/?; 3 Bo degraven 2 3-13; 4 Leithen 3 3-12; 5 Philidor 7 3-12; 6 Voorschoten 4 3-12; 7 Roelofa rendsveen 2 2-llVï; 8 LSG 6 2-lOVi Tweede klasse C: Noordwijk 2 - Katwijk 3 5-3; Voorhout 1 Leikthen 4 Vh-Xfr. ValkciY stand, inclusief prognoses: 1 Voorhout 1 6- 23; 2 Valkenburg 4-19%; 3 Zoeterwoude 1 4-16; 4 Noordwijk 2 4-14'/2; 5 Sassenheim 2 4-14; 6 Katwijk 3 3-15; 7 Lisse 2 1-13; 8 Lei- •then 4 1-8. Derde klasse A: Noordwijk 4 - Philidor 8 1-7; Sassenheim 3-Voorhout 2 4-4; Katwijk 4 - Noordwijk 3 4,/2-3,/b. De stand: 1 Sassen Noordwijk 3 0-7; 7 Noordwijk 4 0-8 Derde klasse B: Op Eigen Wieken 2 - Bos koop 3 5'/i-2Vi; Aarlanderveen 2 - VTL 3 2'/2-5'/2; Voorschoten 5 - Zoeterwoude 2 5' 2Vb; Boskoop 2 - Alphen 4 2I/2-51/.'. De stand 1 Alphen 4 6-18; 2 Voorschoten 5 5-14' 3 VTL 3 5-14; 4 Boskoop 2 4-15, 5 Op Eigen Wieken 2 4-14Vi; 6 Boskoop 3 0-7'/-; 7 Aai alnderveen 2 0-6!£; 8 Zoeterwoude 2 0-6. Bodegraven 1 2-5 voorl. De stand: 1 Phili dor 4 6-I6V2; 2 Leiderdorp 2 4-14; 3 Bode graven 1 4-_12l£; 4 Alphen 2 4-11; 5 Philidor Andersson (Zwe) 0.5-0.5, Short (GBr) Olafsson (IJs) 1-0, T~ pata (Col) 0.5-0.5, Sterren (Ned) 1-0. Stand na zes ronden: 1 Short 5 punten, 2. Van der Sterren, Lju bojevie, Olafsson, Kortsjnoi, Nogueiras 3 5. 7. Miles, Sosonko, Zapata, Andersson 3. 11 Van der Wiel, Flear 2.5, 13. Hulak 1.5, 14 Grootmeestergroep B, vierde ronde: Brenninkmeijer (Ned) - Watson (GBr) 0-1. Piket (Ned) - Carlier (Ned) 0.5-0.5. Riemer- ma (Ned) - Rogers (Aus) 0-1, Welling (Ned Winants (Bel) 0.5-0.5, Hartoch (Ned) - Kuyf (Ned) 0.5-0 5. Farago (Hon) - Nona Gapt in dasjvili (Sov) 1-0. Stand na vier ronden: 1 Farago 3.5, 2. Winants 3, 3. Gapnndasjvi li. Kuüf. Watson, Carlier 2.5, 7. Piket. Har toch. Welling, Rogers 1.5. 11 Brennink

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16