I k heb een nieuwe uitdaging nodig' Sluiting slot Teijlingen Ik wist nergens van' dreigt Rob Nieuwenhuizen eerste Alphense profbokser Bewoners willen boerderij houden :==LEID$CH DAGBLAD ALPHEN AAN DEN RIJN - "Het is een hele stap", be seft Rob Nieuwenhuizen. Maar de Alphense bokser heeft weloverwogen zijn keuze gemaakt. Hij, die vo rig jaar als amateur de zilve ren medaille in het midden gewicht veroverde op de Nederlandse kampioen schappen, treedt toe tot de rijen der professionals. Als eerste in de Alphense boks- geschiedenis gaat hij als 'zelfstandig bokser' zijn ge luk beproeven. door Wim van Wanrooy Nieuwenhuizen (25) heeft er enige lijd over moeten nadenken voor hij tot die grote stap kwam. En dat is logisch. De voornaamste troef van Boxing Alphen komt in een voor hem totaal nieuwe wereld terecht. Als zijn EEG-onderzoek, dat in een Rotterdams ziekenhuis plaats vindt, positief uitvalt en daar twijfelt niemand aan omdat de keuring voor amateurs al streng is - dan is het zover. "Ik wil zoveel mogelijk wedstrijden boksen en gezond blijven. Het is voor mij de enige manier om dat voortaan als profbokser te doen", zegt hij. Dat verdient uitleg. Rob Nieu wenhuizen is zeven .jaar serieus be zig bij de amateurs. In totaal bok ste hij sinds 31 oktober 1981 veer tig partijen. Het ging allemaal tot tevredenheid tot hij het afgelopen jaar tot de ontdekking kwam dat 'derden' zijn sportcarriere minder aangenaam maakten. "Na de Ne derlandse kampioenschappen ben ik eigenlijk op de gedachte geko men om naar de profs te gaan. Dat blijft je dan bezig houden. Na te leurstellende ervaringen met de bond heb ik gezegd dat ik het wil de gaan doen. In de praktijk bleek dat toezeggingen niet nagekomen werden en dat ik volkomen afhan kelijk was geworden of mijn tegen standers al dan niet tegen me wil den boksen. Bij het organiseren van wedstrijden kreeg ik iedere keer een andere tegenstander om dat de gevraagde amateurbokser zogenaamd ziek was, maar het in feite op het laatste moment niet meer zag zitten. Op die manier ben ik dan gauw uitgebokst. Ik train niet drie keer per week om slechts zeven wedstrijden per jaar te bok sen. Dan kost het me te veel tijd en ik krijg er te weinig voldoening voor terug. Ik moest gewoon wat anders", bemerkte Nieuwnhuizen. Hij ging te rade bij een aantal mensen die hem terzijde staan of in de profwereld hun sporen ver diend hadden. Theo Huizenaar, oud-bokspromotor, Aad Westerla- ken, de nieuwe manager uit Rotter dam, en zijn trainers Gerard Blok en Theo van der Louw. beiden ver bonden aan zijn vereniging Boxing Alphen. mochten hun inbreng heb ben. "Huizenaar gaf me te weinig informatie. Hij hield zich op de vlakte omdat hij ooit de toonaange vende manager was en later ande ren van broodroof beschuldigde toen die het van hem Maar bij Westerlaken ben ik veel wijzer geworden. Ik weet wel niet veel van hem, maar hij heeft bij Henk Ruhling meegelopen en heeft een eigen boksschool. Hij is nu al een aantal jaar manager en boksers als Blanchard, Koopmans Positief advies Vooral van Westerlaken, die in middels contractueel zijn manager is geworden, kreeg Nieuwenhui zen een positief advies. "Ook ge zien mijn leeftijd wil ik verder om hoog. Ik moet een school hebben met boksers waar ik me aan kan optrekken. Westerlaken laat me daar vrij in. Hij houdt me wel in de gaten en zet er vaart achter. Dat wil ik zelf ook. Ik ben nu vijfentwintig jaar. Als je gemiddeld zeven/acht wedstrijden per jaar bokst, ben je al drie jaar bezig om door te stoten naar de top van het profboksen. Ik begin als neo-prof. Dan moet je verschillende klassen doorlopen om zover te komen. Daarom moet ik wel opschieten. Als prof kun je tot en met je 35ste doorgaan. Daar na wordt jaarlijks bekeken of je door kunt gaan". Maar ook zijn vaste begeleiders Gerard Blok en Theo van der Louw waren enthousiast voor zijn profplannen. "Blok liep al langer met dat idee. Hij liet er niets van merken omdat hij vindt dat een bokser het zelf moet willen. Het is namelijk heel anders. Je stijl en in stelling moeten heel anders zijn. Het is een kwestie van er op of er onder. Bij de amateurs hoef je niet altijd tot het uiterste te gaan. Je kunt ook iemand sparen. Maar die tijd is nu geweest. Ja, en Theo vond het uiteraard ook een goed idee. Hij zag de mogelijkheden voör mij in de amateursector steeds kleiner worden. Bij het laat ste boksgala in Alphen is hij drie weken bezig geweest om voor mij een tegenstander te vinden. Uitein delijk ging hij zelfs zoeken in Bel gië en Duitsland". Nieuwenhuizen werd te goed bij de amateurs, die zich liever niet meer aan een confrontatie met de' frequent winnende Alphenaar waagden. "Ik had een nieuwe uit daging nodig. De training verslap te omdat de wedstrijden uitbleven. Dat is verkeerd, maar die instelling krijg je. En het profboksen in Ne derland zit in de lift. Veel jongens hebben dezelfde instelling als ik. Ze willen iets nieuws. Bij de arr teurs is het budget te klein om i gelmatig interlands te boksen". Grieven Het recent gehouden 'Holland- toernooi', een hoog aangeschreven bokstoernooi, vormde voor Nieu wenhuizen de druppel die de em mer met grieven deed overlopen. Hoewel hij in eerste instantie goed genoeg bevonden werd om daar aan deel te nemen, moest hij op het laatste moment een selectiewed strijd boksen tegen een bokser uit Amsterdam. Zelf wist de Alphe naar dat dat niet volgens de norma le regels was en hij wilde zich 'niet laten gebruiken'. Zeker toen hem ter ore kwam dat zijn uitdager mo gelijk door een ander vervangen zou worden. "Je bent er geschikt voor of niet. Zo simpel ligt dat. Het kan niet zo zijn dat je plotseling te horen krijgt dat je een week later ineens een wedstrijd moet boksen. Dat past niet in een trainingsop- Nieuwenhuizen schreef de NBB een brief met zijn grieven en kreeg daar later tijdens een wedstrijd in Rotterdam mondeling een reactie op van de voorzitter, die overigens niet op de hoogte bleek te zijn. "Hij vond het spijtig dat ik niet mee deed. maar had andere bezigheden gehad om zich daar mee te kunnen bemoeien. Achteraf vond ik het zelf ook jammer. Ik had het name lijk ver kunnen brengen. Maar er was zoveel gebeurd, dat ik het mijn eer te na vond om nog eens zo'n selectiewedstrijd te boksen. Er zijn mij ook toernooien in het buiten land onthouden. Van een toernooi in Griekenland, waar ik naar toe zou gaan, las ik in de krant dat dat al bezig was". Rob Nieuwenhuizen zal als alles goed gaat op 2 maart zijn debuut als profbokser maken. Waarschijn lijk wordt hij onmiddellijk met een buitenlandse tegenstander gecon fronteerd omdat in zijn klasse (middengewicht) geen geschikte opponenten in ons land te vinden zijn. "In Nederland zijn er wel een paar, maar die zijn al verder dan ik. Dat heeft dus nog geen zin. Ver moedelijk zal ik tegen een Belg boksen", denkt hij. Blijven werken Voorlopig zullen zijn vaste trai ners Blok en Van der Louw tijdens zijn partijen in de hoek van de ring zitten. Het is de bedoeling dat Wes terlaken dat in een later stadium van hen overneemt. "Ik heb van Westerlaken de toezegging dat hij een aantal partijen per jaar voor me regelt. Verder heb ik geen ver plichtingen. Ja, als we naar het bui tenland gaan, gaat hij wel mee. Of ik moet de reis- en verblijfskosten van mijn vaste trainers voor mijn rekening nemen. Maar dan blijft er helemaal niets over. Voorlopig moet ik er geld op toeleggen om het te kunnen doen. In Europa valt er van profboksen niet te leven Daarom zal ik er ook gewoon bij moeten blijven werken. Al zou ik het graag anders zien". Het wordt een spannende tijd. Rob Nieuwenhuizen begint aan een profloopbaan. 'Bij de amateurs kreeg ik te weinig wedstrijden en dan ben je gauw uitgebokst'. (foto Nanno Bloupol) vindt Nieuwenhuizen. "Maar ik heb er wel zin in". Hij betreurt dat er in zijn klasse geen nationaal kampioenschap georganiseerd zal worden 'omdat er te weinig tegen standers zijn'. Het zou. zo vindt hij. veel meer strijd geven en 'daar maak je elkaar groot mee'. Boven dien zou dat een extra stimulans zijn om internationaal te presteren. Voorlopig moet hij zich in een on bekend' avontuur storten, waarbij een sponsor hem van extra steun kan zijn. Ten slotte zit hij nu al der tigduizend kilometer per jaar in de auto om 'op de hoogte te blijven' van de vorm en conditie van moge lijke tegenstanders. Profboksen is voor hem dan ook een kostbare zaak. Rijksdienst Kastelenbeheer moet bezuinigen i Klaveren, links op het pontje: Doodzonde als de r Rechter: Diegale FM-zender stoorde vliegverkeer DEN HAAG/KATW1JK/NOORD- WIJK - De procureur-generaal van het Haagse gerechtshof, mr. Hage heeft gisteren in het paleis van jus- tie in Den Haag in hoger beroep te gen een 47-jarige vrouw uit Kat wijk en een 27-jarige Noordwijker wegens het illegaal zenden een boete geëist van 300 gulden voor ieder. Bovendien hoorde de Noordwij ker twee weken voorwaardelijk te gen zich eisen met een proeftijd van twee jaar. Tegen de vrouw uit Katwijk eiste mr. Hage een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. "Ik wist Katwijkse rechtshof ii gen het ter. "Ik had zender die ügens n", riep de bij het ge- beroep was gegaan te- de politierech- r geen idee van dat de een kast op mijn bal kon stond illegaal was. Hij was van mijn zoon en ik dacht dat het zo'n zendertje was waarvoor je voor een paar gulden een vergunning kon krijgen". Het bleek na een inval van de ra dio-controledienst echter geen 27 MC-zender te zijn. Het was volgens procureur-generaal Hage een vol waardige FM-zender. Daarmee werden illegale uitzendingen vei zorgd. Dit gebeurde voor de Kat wijkse familie op een wel erg onge lukkige frequentie. Politie en vliegverkeer luisterden vanaf het eerste moment geïrriteerd mee. Het duurde dan ook niet lang of de radiocontroledienst stond bij de vrouw op de stoep. 'Alternatief De 27-jarige Noordwijker. die een tijdlang in de ether was te ho ren met het radio-programma 'Al Noordwijker ternatief beloofde gisteren voor de president van het Haagse gerechts hof dat hij zoiets nooit meer zal doen. "Ik was in die tijd werkloos en wilde wat te doen hebben", al dus de Noordwijker. Ook zijn zaak diende gisteren in hoger beroep voor het gerechtshof. Volgens de Noordwijker was hij eerder door de Haagse politierech ter bij verstek veroordeeld. Naast de boete en de voorwaardelijke ge vangenisstraf werden ook de zen der en de spullen die daarbij horen in beslaggenomen. "Ik kon bij de rechtszaak waarbij deze zaak werd behandeld niet aanwezig zijn", aldus de Noordwij ker, "want de tijd waarop de zitting zou plaatsvinden klopte niet op de dagvaarding". De Noordwijker ging in beroep omdat hij het onbil lijk vond dat al zijn geluidsappara tuur in beslag werd genomen. De zender, daar kon hij nog wel inko men, maar dat de politie ook een bandrecorder en andere geluidsap paratuur meenam, ging hem te ver. Zendkristal De president van het gerechtshof pareerde de Noordwijker door te zeggen dat justitie zich ook had kunnen beperken tot het in beslag nemen van het zendkristal (een be langrijk element in een zender). "Dat zou u op een schadepost ko men te staan van amper enkele tientjes. U begrijpt dat dit niet de bedoeling is van justitie", aldus de ze rechter. De procureur-generaal was niet bereid de in beslaggenomen spul len van de Noordwijker terug te ge ven. Maar hij wilde, mede omdat het de eerste keer was dat de feit voor de rechters stond, de boe te verlagen van 500 naar 300 gul den. De uitspraak van beide zaken is op 5 februari. VOORHOUT - De kans be staat dat het slot Teijlingen in Voorhout wordt gesloten voor het publiek. Als gevolg van de jongste bezuinings- plannen bij de rijksover heid dreigt er straks geen geld meer beschikbaar te zijn voor het in dienst hou den van een vaste beheer der van de historische ruï ne. Het slot Teijlingen valt onder de Rijksdienst Kastelenbeheer. In to taal zal deze dienst zeven man per soneel moeten ontslaan. Directeur G. Heuff van de rijksdienst zegt dat voor 9 maart het definitieve besluit door het kabinet wordt genomen. Hij heeft stille hoop dat alsnog van de bezuinigingsoperatie wordt af gezien. De beheerster van het slot Teij lingen, P. van Klaveren, is uiterst verbolgen over de mogelijk slui ting. "Dat zou doodzonde zijn", reageert zij. "Wanneer je het be heer loslaat, verdwijnt alle toezicht en is de ruïne binnen de kortste ke ren volledig gesloopt". s De mogelijk sluiting gaat Van Klaveren vooral aan het hart om dat Teijlingen recentelijk nog is ge restaureerd en voor een deel is te ruggebracht in de oorspronkelijk staat. Ook de slotgracht is opnieuw uitgegraven. "Dat hebben we, als de plannen doorgaan, dan allemaal voor niets gedaan", stelt de teleur gestelde beheerster vast. Directeur Heuff, die benadrukt dat niet hij maar het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cul tuur de kastelen heeft aangewezen waar personeel wordt weggehaald, ziet voor Teijlingen evenwel nog een lichtpuntje. "Het voordeel van Teijlingen is dat er een actieve stichting is die zich met het wel en wee van de ruïne bezighoudt. Ik sluit niet uit dat zij het beheer ge heel kan overnemen en door mid del van een subsidie van de rijks overheid alsnog geld krijgt om de beheerster te kunjjen betalen". Het slot Teijlingen mocht zich de aflopen jaren juist verheugen in een steeds groter bezoekersaantal. Het afgelopen jaar is het slot door ongeveer 1500 Vooral sinds de stichting Vrienden van Teijlingen zich over het slot heeft ontfermd, is het bezoekers aantal sterk toegenomen. Verwacht wordt bovendien dat nog meer mensen een kijkje gaan nemen bij de ruïne in Voorhout als de plannen die de stichting op sta pel heeft staan kunnen worden uit gevoerd. Van Klaveren, die zelf ook lid is van de stichting Vrien den van Teijlingen zegt daarover: 'Wij hebben er juist een expositie ruimte ingericht. Verder willen wij er open dagen en lezingen hou den". Van Klaveren heeft inmiddels ruim tien jaar het beheer over Teij lingen. dat eens de woonplaats was van Jacoba van Beieren. Zij zet in de middaguren tegen een geringe vergoeding belangstellenden met een pontje over de slotgracht. Is zij verhinderd dan neemt wel een an der lid van het gezin de taken tijde lijk waar. De beheerster zegt zich zeker niet zomaar neer te leggen bij een sluiting van het slot voor het pu bliek. "Eerst wil ik even het officie- Ie besluit afwachten. Maar valt dat negatief uit, dan zullen er ongetwij feld acties worden ondernomen". Zij zegt zich wat dit betreft ge steund te zien door de overige le den van de stichting Vrienden van Teijlingen. Van Klaveren: "Als er zoveel aan het slot is gedaan om het weer in oude staat te krijgen, laat je je dat niet 2 pakken". Vijftien maanden voor diefstal van gokkasten DEN HAAGAVOUBRUGGE - De twee Hagenaars die vorig jaar twee keer inbraken bij de snackbar aan de Bateweg in Woubrugge zijn door de Haag se rechtbank veroordeeld tot vijftien maanden cel met aftrek van de tijd die zij in voorarrest hebben doorgebracht. Bij de eerste inbraak werden twee gokkasten ontvreemd, de tweede keer - een week later - werd het tweetal op heterdaad betrapt en gearresteerd. De da ders 22 en 38 jaar, handelden uit geldnood. iet behouden blijv 'inden bewoners van de nieuwbouwwijk Oosthout 1 VOORHOUT - De bewoners van de nieuwbouwwijk Oosthout in Voor hout willen niet dat de boerderij 'Klein Kerkzicht' wordt gesloopt. Projectontwikkelaar Noorlander dergelijk wil op die plaats een aantal land huizen neerzetten. De bewoners hebben veel liever, dat er een res taurant in 'Klein Kerkzicht' komt, zoals eerst de bedoeling was. houtworm. Grondige restauratie zou te duur worden. De nieuw te bouwen landhuizen zouden van een rieten dak kunnen worden voorzien, zodat het landelijke ka rakter toch nog een beetje bewaard blijft. VRIJDAG Leiden Lak-theater, Cleveringaplaats - Voor stelling Tegen de tachtig'. 20.30 uur Schouwburg, Oude Vest 45 - 'Fiesta Gitana', 20.15 uur. Kapelzaal K&O, Oude Vest 43 - Kamer muziek door violiste en pianist. 20.15 Stadsgehoorzaal, Breestraat .- Concert Leidsch Politie Gezelschap, 20 uur Gulden Vlies, Breestraat 125 - Scho- lingsavond PvdA-afdeling Leiden over sociale zekerheidsstelsel, inleiding ka merlid Elske ter Veld. 20 uur. Ex '85, Koppenhinksteeg 15 - Videole zing Da Free John. 20 uur. Clubhuis Matilo, Zaanstraat 126 - Bingo avond, 20 uur. Voorschoten Ijsbaan Nic. Maeskade - Marathon-pres tatietocht (indien nog ijs) over 20 km., 21 Leiderdorp Kantine RCL, sportpark De Bloemerd Klaverjassen supportersvereniging KCL. 20 uur Clubgebouw Con Bravura. Beuken- schans Bingo-avond carnavalsveren 1 ging 'De Rijnschuimers'. 20.30 uur ZATERDAG Leiderdorp Ijsbaan achter Mauritssingel - Kam pioenschappen korte baan voor jeugd (indien ijs), 10.30 uur. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen Groep 1 - Tan, Janssen. Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groi- neveld en de Ruiter za 8 uur tot zo 8 uur: H Jansen, tel. 121641, spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, tel. 218661, spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Luyk, Wasstraat 2a, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: M.Th. Bergmeyer, tel. 121701, spreekuur Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens. tel 125820, spreekuur Burggravenlaan 102 zo 8 uur 120412, Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit. Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d Waardt, Arpou, J.G. Zaayer en R.E Zaayer: .za 8 uur tot zo 8 uur: R.E. Zaayer, tel 316008, spreekuur Geerlingspad 11. "o 8 uur tot 24 uur: van Wingerden, tel 310047, spreekuur Boshuizerkade 31. Groep 5 - Schaefer. Jasperse, Crul. Kooyman, De Jong, Prince, Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein za 8 uur tot zo 8 uur: Keyer, tel. 140124. zo 8 uur tot 24 uur: H.C. Jasperse, tel 124961, Witte Singel 72. Leiderdorp za. O. du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100; zo. R. van Velzen, Heel- blaadjespad 9, tel. 891100. za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Vlas kamp 16. tel. 891100. Oegstgeest W. 1 Dam, Palestinalaan tel. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voor hout, tel. 02522-101140. Wassenaar za. G. Schaepman, tel. 14561, spreekuu radres van Zuijlen van Nijeveltstraat 42. zo. J. Vonk, tel. 79676, spreekuuradres Wittenburgerweg 106. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 23 tot 30 jan. door: apotheek De Aloë, Levendaal 161, Lei den, tel. 120502 en door apotheek Beker. Lijtweg 4, tel. 155482. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei- R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260. Oegstgeest, tel 173266; of DJ. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071 768616; C. Birnie-Heringa. Kon. Wühel- mmalaan 27, Leidschendam, tel. 070- 275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno Voorschoten, Wassenaar R.M. Crul, Rozeveldlaan 14. Wass tel. 11792.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16